Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 stycznia 2011 r.
17:03
Edytuj ten wpis

Wilków: Piłkarze odbudują klub

0 8 A A
Stadion i siedziba Wilków zostały całkowicie zniszczone przez majową powódź (Fot. Jacek Świerczyński
Stadion i siedziba Wilków zostały całkowicie zniszczone przez majową powódź (Fot. Jacek Świerczyński

Piłkarze z Wilkowa zabierają się za odbudowę swojego klubu. Remont przeprowadzą dzięki pomocy kilku sponsorów i własnym oszczędnościom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie możemy już dłużej czekać – mówi Marek Daczka, wiceprezes Wilków. – Zaczynamy remont klubowego budynku. Później postaramy się uprzątnąć i wyrównać murawę. Na ile to możliwe, przygotowujemy nową nawierzchnię.

Stadion i siedziba Wilków zostały całkowicie zniszczone przez powódź. Sportowcy od miesięcy czekali na pomoc ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej i samorządowców. Pod koniec ubiegłego roku klub otrzymał od PZPN niewiele ponad 2 tys. zł.

– Większego wsparcia nie było – podkreśla Daczka. I dodaje, że koszty remontu zostaną pokryte z własnych środków i dzięki pomocy anonimowego sponsora. W akcję pomocy Wilkom włączyła się również firma Pol-Skone, która przekaże sportowcom komplet drzwi do siedziby klubu.

– To wszystko pozwoli nam na wyremontowanie jednej trzeciej budynku – mówi Daczka. – Dzięki temu będziemy mieli, gdzie przechowywać sprzęt. Przygotujemy też niewielką salkę na spotkania z zawodnikami. Na razie nie możemy sobie pozwolić na więcej.

Klub z Wilkowa działa od 1992 roku. Do majowej powodzi było to jedno z najważniejszych miejsc w okolicy. Młodzieżowe zespoły Wilków zajmowały czołowe lokaty w ogólnopolskich rozgrywkach. Drużyna dziewcząt była druga w kraju. Klub integrował lokalną społeczność.

Młodzież korzystała tam nie tylko ze stadionu, ale też z dobrze wyposażonej siłowni, świetlicy i boiska do siatkówki. Mieszkańcy i klubowicze przez lata budowali wszystko własnymi siłami. Dziś władze gminy zapewniają, że znajdą się pieniądze na odbudowę.

– Mamy zabezpieczone 900 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi Grzegorz Teresiński, wójt gminy Wilków. – Dzięki temu uda się odbudować stadion. Na uruchomienie środków trzeba jeszcze trochę poczekać. Liczę jednak, że w tym półroczu zaczniemy realizację projektu.

Dla klubowiczów to za późno, bo mogliby zagrać na nowym stadionie dopiero pod koniec przyszłego roku. Dlatego zdecydowali, że sami odnowią zniszczoną murawę. Dzięki temu uda się znacznie obniżyć koszty działalności klubu. Dziś piłkarze muszą dojeżdżać na treningi do innych miejscowości. Jak mówią, tylko transport pochłania ok. 4 tys. zł miesięcznie.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rafal / 30 stycznia 2011 o 13:02
0
a dziewczyny z wilkowa sie trzepia z kazdym takie k...u.ewki lesne :-P
Avatar
hl / 29 stycznia 2011 o 19:49
0
[quote name='Josef46' timestamp='1296287489' post='430289']
Nie ma co za wcześnie planować.Niech mieszkańcy przeżyją wiosnę,to mogą zaczac planować.Zabezpieczenie wałów nad Wisłą jest na czasy gdy nie ma powodzi.Wójt i mieszkańcy muszą dmuchac na zimne ,bo na władzę nie maja co liczyć.Władza ich odwiedzi z kamerami w kampanii wyborczej z koncertem obiecanek!
[/quote]
ma Pan rację, tylko że wójt to też jest władza i tak samo ma wszystkich gdzieś. dla niego liczą się tylko wybory i ich wygrywanie. inna sprawa, że ludzie go kupują. Sami więc są sobie winni.
[quote name='Josef46' timestamp='1296287489' post='430289']
Nie ma co za wcześnie planować.Niech mieszkańcy przeżyją wiosnę,to mogą zaczac planować.Zabezpieczenie wałów nad Wisłą jest na czasy gdy nie ma powodzi.Wójt i mieszkańcy muszą dmuchac na zimne ,bo na władzę nie maja co liczyć.Władza ich odwiedzi z kamerami w kampanii wyborczej z koncertem obiecanek!
[/quote]
ma Pan rację, tylko że wójt to też jest władza i tak samo ma wszystkich gdzieś. dla niego liczą się tylko wybory i ich wygrywanie. ... rozwiń
Avatar
Josef46 / 29 stycznia 2011 o 08:51
0
Nie ma co za wcześnie planować.Niech mieszkańcy przeżyją wiosnę,to mogą zaczac planować.Zabezpieczenie wałów nad Wisłą jest na czasy gdy nie ma powodzi.Wójt i mieszkańcy muszą dmuchac na zimne ,bo na władzę nie maja co liczyć.Władza ich odwiedzi z kamerami w kampanii wyborczej z koncertem obiecanek!
Avatar
Gość / 29 stycznia 2011 o 08:32
0
[quote name='powodzianin' timestamp='1296251584' post='430250']
nie wiem czy kradł po powodzi dary, ale raczej dużo lepiej i uczciwiej, żeby musieli wszystko odbudować za swoje pieniądze. Całą rodzinę utrzymywał i utrzymuje klub. Za zgodą gminy.
podobno zresztą miłościwie panujący wójt miał załatwić pieniądze na klub...
jak ze wszystkimi jego obiecankami: inni zrobili, a ten się podpina... kradnie ludziom ich zasługi i pracę, a potem wszystko obwieszcza jako swój sukces.A ciemny lud kupuje. Zatem teraz będziecie mieli tylko to, co załatwi wam wójt i jego świta. Czyli wielkie kuku na muniu.
Brawo Marcin- jesteś takim waflem, czy też kręcisz swoje lody? Oj uważaj, zaczyna to wszystko być widać... Już nikogo nie oszukasz, żeś "apolityczny". A winni będą musieli się znaleźć. To była gra na krótką metę.
pozdrawiam wszystkich bohaterów reportażu))))))))))
powodzianin
ps. tak naiwniaki, jestem powodzianinem i bez was wszystko mam.
[/quote]

no chociaż jeden sie przyznał ze po powodzi lepiej ma niz przed i ze na tym lepiej wyszedł i zarobił kto ma troche oleju w glowie to teraz leży do góry ... i ustawiony jest na kilka lat
[quote name='powodzianin' timestamp='1296251584' post='430250']
nie wiem czy kradł po powodzi dary, ale raczej dużo lepiej i uczciwiej, żeby musieli wszystko odbudować za swoje pieniądze. Całą rodzinę utrzymywał i utrzymuje klub. Za zgodą gminy.
podobno zresztą miłościwie panujący wójt miał załatwić pieniądze na klub...
jak ze wszystkimi jego obiecankami: inni zrobili, a ten się podpina... kradnie ludziom ich zasługi i pracę, a potem wszystko obwieszcza jako swój sukces.A ciemny lud kupuje. Zatem ter... rozwiń
Avatar
powodzianin / 28 stycznia 2011 o 22:53
0
nie wiem czy kradł po powodzi dary, ale raczej dużo lepiej i uczciwiej, żeby musieli wszystko odbudować za swoje pieniądze. Całą rodzinę utrzymywał i utrzymuje klub. Za zgodą gminy.
podobno zresztą miłościwie panujący wójt miał załatwić pieniądze na klub...
jak ze wszystkimi jego obiecankami: inni zrobili, a ten się podpina... kradnie ludziom ich zasługi i pracę, a potem wszystko obwieszcza jako swój sukces.A ciemny lud kupuje. Zatem teraz będziecie mieli tylko to, co załatwi wam wójt i jego świta. Czyli wielkie kuku na muniu.
Brawo Marcin- jesteś takim waflem, czy też kręcisz swoje lody? Oj uważaj, zaczyna to wszystko być widać... Już nikogo nie oszukasz, żeś "apolityczny". A winni będą musieli się znaleźć. To była gra na krótką metę.
pozdrawiam wszystkich bohaterów reportażu))))))))))
powodzianin
ps. tak naiwniaki, jestem powodzianinem i bez was wszystko mam.
nie wiem czy kradł po powodzi dary, ale raczej dużo lepiej i uczciwiej, żeby musieli wszystko odbudować za swoje pieniądze. Całą rodzinę utrzymywał i utrzymuje klub. Za zgodą gminy.
podobno zresztą miłościwie panujący wójt miał załatwić pieniądze na klub...
jak ze wszystkimi jego obiecankami: inni zrobili, a ten się podpina... kradnie ludziom ich zasługi i pracę, a potem wszystko obwieszcza jako swój sukces.A ciemny lud kupuje. Zatem teraz będziecie mieli tylko to, co załatwi wam wójt i jego świta. Czyli wielkie kuku na muniu.rozwiń
Avatar
ojojoj / 28 stycznia 2011 o 20:44
0
poprosze dowodow na ta kradziez niby...
Avatar
cacuś / 27 stycznia 2011 o 22:47
0
tak pieniądze pewnie z tych darów co się na kradł i sprzedawał nowe rzeczy zabierał i sprzedawał wielki mi wc Daczaka!!
Avatar
ja1.9 / 27 stycznia 2011 o 20:40
0
ale za to jak wam sie powodzi :-P
Avatar
rafal / 30 stycznia 2011 o 13:02
0
a dziewczyny z wilkowa sie trzepia z kazdym takie k...u.ewki lesne :-P
Avatar
hl / 29 stycznia 2011 o 19:49
0
[quote name='Josef46' timestamp='1296287489' post='430289']
Nie ma co za wcześnie planować.Niech mieszkańcy przeżyją wiosnę,to mogą zaczac planować.Zabezpieczenie wałów nad Wisłą jest na czasy gdy nie ma powodzi.Wójt i mieszkańcy muszą dmuchac na zimne ,bo na władzę nie maja co liczyć.Władza ich odwiedzi z kamerami w kampanii wyborczej z koncertem obiecanek!
[/quote]
ma Pan rację, tylko że wójt to też jest władza i tak samo ma wszystkich gdzieś. dla niego liczą się tylko wybory i ich wygrywanie. inna sprawa, że ludzie go kupują. Sami więc są sobie winni.
[quote name='Josef46' timestamp='1296287489' post='430289']
Nie ma co za wcześnie planować.Niech mieszkańcy przeżyją wiosnę,to mogą zaczac planować.Zabezpieczenie wałów nad Wisłą jest na czasy gdy nie ma powodzi.Wójt i mieszkańcy muszą dmuchac na zimne ,bo na władzę nie maja co liczyć.Władza ich odwiedzi z kamerami w kampanii wyborczej z koncertem obiecanek!
[/quote]
ma Pan rację, tylko że wójt to też jest władza i tak samo ma wszystkich gdzieś. dla niego liczą się tylko wybory i ich wygrywanie. ... rozwiń
Avatar
Josef46 / 29 stycznia 2011 o 08:51
0
Nie ma co za wcześnie planować.Niech mieszkańcy przeżyją wiosnę,to mogą zaczac planować.Zabezpieczenie wałów nad Wisłą jest na czasy gdy nie ma powodzi.Wójt i mieszkańcy muszą dmuchac na zimne ,bo na władzę nie maja co liczyć.Władza ich odwiedzi z kamerami w kampanii wyborczej z koncertem obiecanek!
Avatar
Gość / 29 stycznia 2011 o 08:32
0
[quote name='powodzianin' timestamp='1296251584' post='430250']
nie wiem czy kradł po powodzi dary, ale raczej dużo lepiej i uczciwiej, żeby musieli wszystko odbudować za swoje pieniądze. Całą rodzinę utrzymywał i utrzymuje klub. Za zgodą gminy.
podobno zresztą miłościwie panujący wójt miał załatwić pieniądze na klub...
jak ze wszystkimi jego obiecankami: inni zrobili, a ten się podpina... kradnie ludziom ich zasługi i pracę, a potem wszystko obwieszcza jako swój sukces.A ciemny lud kupuje. Zatem teraz będziecie mieli tylko to, co załatwi wam wójt i jego świta. Czyli wielkie kuku na muniu.
Brawo Marcin- jesteś takim waflem, czy też kręcisz swoje lody? Oj uważaj, zaczyna to wszystko być widać... Już nikogo nie oszukasz, żeś "apolityczny". A winni będą musieli się znaleźć. To była gra na krótką metę.
pozdrawiam wszystkich bohaterów reportażu))))))))))
powodzianin
ps. tak naiwniaki, jestem powodzianinem i bez was wszystko mam.
[/quote]

no chociaż jeden sie przyznał ze po powodzi lepiej ma niz przed i ze na tym lepiej wyszedł i zarobił kto ma troche oleju w glowie to teraz leży do góry ... i ustawiony jest na kilka lat
[quote name='powodzianin' timestamp='1296251584' post='430250']
nie wiem czy kradł po powodzi dary, ale raczej dużo lepiej i uczciwiej, żeby musieli wszystko odbudować za swoje pieniądze. Całą rodzinę utrzymywał i utrzymuje klub. Za zgodą gminy.
podobno zresztą miłościwie panujący wójt miał załatwić pieniądze na klub...
jak ze wszystkimi jego obiecankami: inni zrobili, a ten się podpina... kradnie ludziom ich zasługi i pracę, a potem wszystko obwieszcza jako swój sukces.A ciemny lud kupuje. Zatem ter... rozwiń
Avatar
powodzianin / 28 stycznia 2011 o 22:53
0
nie wiem czy kradł po powodzi dary, ale raczej dużo lepiej i uczciwiej, żeby musieli wszystko odbudować za swoje pieniądze. Całą rodzinę utrzymywał i utrzymuje klub. Za zgodą gminy.
podobno zresztą miłościwie panujący wójt miał załatwić pieniądze na klub...
jak ze wszystkimi jego obiecankami: inni zrobili, a ten się podpina... kradnie ludziom ich zasługi i pracę, a potem wszystko obwieszcza jako swój sukces.A ciemny lud kupuje. Zatem teraz będziecie mieli tylko to, co załatwi wam wójt i jego świta. Czyli wielkie kuku na muniu.
Brawo Marcin- jesteś takim waflem, czy też kręcisz swoje lody? Oj uważaj, zaczyna to wszystko być widać... Już nikogo nie oszukasz, żeś "apolityczny". A winni będą musieli się znaleźć. To była gra na krótką metę.
pozdrawiam wszystkich bohaterów reportażu))))))))))
powodzianin
ps. tak naiwniaki, jestem powodzianinem i bez was wszystko mam.
nie wiem czy kradł po powodzi dary, ale raczej dużo lepiej i uczciwiej, żeby musieli wszystko odbudować za swoje pieniądze. Całą rodzinę utrzymywał i utrzymuje klub. Za zgodą gminy.
podobno zresztą miłościwie panujący wójt miał załatwić pieniądze na klub...
jak ze wszystkimi jego obiecankami: inni zrobili, a ten się podpina... kradnie ludziom ich zasługi i pracę, a potem wszystko obwieszcza jako swój sukces.A ciemny lud kupuje. Zatem teraz będziecie mieli tylko to, co załatwi wam wójt i jego świta. Czyli wielkie kuku na muniu.rozwiń
Avatar
ojojoj / 28 stycznia 2011 o 20:44
0
poprosze dowodow na ta kradziez niby...
Avatar
cacuś / 27 stycznia 2011 o 22:47
0
tak pieniądze pewnie z tych darów co się na kradł i sprzedawał nowe rzeczy zabierał i sprzedawał wielki mi wc Daczaka!!
Avatar
ja1.9 / 27 stycznia 2011 o 20:40
0
ale za to jak wam sie powodzi :-P
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 0

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 2

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 13

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 20 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 31 13

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!