Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

1 lutego 2011 r.
13:58
Edytuj ten wpis

Wilków: Powodzianie dostaną pracę

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 13 A A
Każdy powodzianin może być zatrudniony maksymalnie przez 12 miesięcy. To oznacza, że jeśli w 2010 ro
Każdy powodzianin może być zatrudniony maksymalnie przez 12 miesięcy. To oznacza, że jeśli w 2010 ro

Będą pieniądze dla powodzian, zatrudnionych przy pracach interwencyjnych. To oznacza, że wiele poszkodowanych rodzin odzyska jedyne źródło dochodu. W najlepszym wypadku funduszy wystarczy dla 700 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Strumień pieniędzy dla powodzian przestał płynąć z początkiem roku. Chodzi o środki z programu realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Zakładał on, iż powodzianie mają pracować przy usuwaniu skutków katastrofy. W gminie Wilków program cieszył się wielkim powodzeniem.

Zatrudniono ponad 360 osób. Każda zarabiała ok. 2,5 tys. zł miesięcznie. Z końcem roku rozwiązano z nimi umowy. Twórcy programu nie przewidzieli, że kilka miesięcy po powodzi zacznie się nowy rok i przestanie obowiązywać aktualny budżet państwa. Powodzianie musieli czekać, aż Sejm przyjmie nowy.

– To już za nami, więc złożyliśmy wniosek o przyznanie środków – mówi Dariusz Czarnowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu Lubelskim. – Staramy się o 22 mln zł. To wystarczy na zatrudnienie ok. 700 osób. Niestety na razie nie wiemy, czy uda zdobyć taką kwotę.

Ministerstwo nie odpowiedziało jeszcze na wniosek urzędników.

– Odpowiedniego pisma spodziewam się w tym tygodniu – dodaje Czarnowski. – Wtedy postaramy się jak najszybciej podpisać umowy z pracodawcami, by ci mogli niezwłocznie zatrudnić ludzi. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu poszkodowanych rodzin to jedyne źródło dochodu. Nie mają innej pracy.

Zatrudnienie przy pracach interwencyjnych nie potrwa wiecznie. Program ma być realizowany do końca tego roku. Każdy powodzianin może być zatrudniony maksymalnie przez 12 miesięcy. To oznacza, że jeśli w 2010 roku ktoś pracował przez trzy miesiące, teraz może być zatrudniony tylko na kolejne 9.

W Wilkowie roboty publiczne realizowała gmina i organizacja zrzeszająca plantatorów chmielu. W tym roku dołączyło do nich Stowarzyszenie Ekorozwoju.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
I5092 / 13 lutego 2011 o 03:26
0
[quote name='buta' timestamp='1296630450' post='431827']
a ja zapytam po ile pralek i lodówek maja ludzie w Wilkowie w stodołach , piwnicach itd - tirami przyjeżdżała pomoc dla powodzian....
[/quote]

Są tacy co pobrali lodówki ze szkoły , od sołtysa i od księdza , razem 3 szt i kto to wszystko sprawdza ? jakby dawali po 10 szt , tez by brali
Avatar
I5092 / 13 lutego 2011 o 03:13
0
Prace interwencyjne , sprzątanie po powodziowe za 2500 , wielka sciema , kto? sprawdza ile godzin pracują i co zrobili do tej pory ? wójt? . W pracy musze miesiecznie wypracowac 180 godzin ,zeby zarobic 1000 zł , a takie sciemniacze za nic biorą 2 tys. Za te pieniądze co zostały wydane , na sprzątanie po powodzi w gminie Wilków powinien być porządek , ale jak sie pracuje 2 godziny dziennie ,widac tego efekt.Wielka sciema , pracuja (fizycznie ) tacy co przed powodzią narzekali na stan zdrowia ,i inni.............
Prace interwencyjne , sprzątanie po powodziowe za 2500 , wielka sciema , kto? sprawdza ile godzin pracują i co zrobili do tej pory ? wójt? . W pracy musze miesiecznie wypracowac 180 godzin ,zeby zarobic 1000 zł , a takie sciemniacze za nic biorą 2 tys. Za te pieniądze co zostały wydane , na sprzątanie po powodzi w gminie Wilków powinien być porządek , ale jak sie pracuje 2 godziny dziennie ,widac tego efekt.Wielka sciema , pracuja (fizycznie ) tacy co przed powodzią narzekali na stan zdrowia ,i inni............. rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2011 o 17:24
0
[quote name='Adrian' timestamp='1296928796' post='433749']
Życzę Państwu większej wyobraźni lub po prostu zwykłego współczucia ..
[/qu
współczucia czego? głupoty i chciwości? ze im było szkoda kasy na ubezpieczenie? naiwniaku, sprawdź ilu z nich po takich przejściach jest teraz ubezpieczonych, zdziwiłbyś się - oni właśnie na to liczą, ze ich znowu zaleje i znowu dostaną kasę bo biedni, bez pracy, bez dochodów
Avatar
Adrian / 5 lutego 2011 o 18:59
0
Życzę Państwu większej wyobraźni lub po prostu zwykłego współczucia ..
Avatar
okoliczny / 4 lutego 2011 o 19:55
0
A ja chciałbym przypomnieć, że za miesięczną pracę (może nie najcięższą, ale z 6 letnim stażem) dostaję 1800 zł BRUTTO.
No ale to taka nasza mentalność.
Jak się ubezpieczyć, to nie ma komu. Jak narzekać, że za darmo nie dają, to każdy potrafi.
Pozdrawiam.
Avatar
rozczarowana / 4 lutego 2011 o 19:36
0
Chcę tylko zauważyć, że zarabiali 2,5 tysiąca BRUTTO. A piwnice pełne pralek i lodówek? Ktoś tu chyba zazdrości, choć nie wiem czego. Ale cóż, taka już nasza polska mentalność.
Avatar
okoliczny / 2 lutego 2011 o 20:51
0
[quote name='buta' timestamp='1296630450' post='431827']
a ja zapytam po ile pralek i lodówek maja ludzie w Wilkowie w stodołach , piwnicach itd - tirami przyjeżdżała pomoc dla powodzian....
[/quote]
Myślisz, że jak jest tyle wody, to jedna lodówka wystarczy?

A tak na serio, to ta "wypłata" dla powodzian jest kpiną z mojej pracy i czuję się przez nich okradany. Może gdybym nie widział jak ci ludzie "pracują", to bym mógł jakoś lepiej o nich pisać,ale niestety widzę i pracę i zakamuflowane dary i odnowione pałace w miejsce poprzednich ruder z zalanymi piwnicami.
Szkoda mi tylko tych wszystkich starszych ludzi, którzy po prostu się wstydzili stać po kilka razy w kolejce po pomoc lub byli "wygryzani" przez powiślackich cwaniaczków. Tylko ich mi szkoda.
[quote name='buta' timestamp='1296630450' post='431827']
a ja zapytam po ile pralek i lodówek maja ludzie w Wilkowie w stodołach , piwnicach itd - tirami przyjeżdżała pomoc dla powodzian....
[/quote]
Myślisz, że jak jest tyle wody, to jedna lodówka wystarczy?

A tak na serio, to ta "wypłata" dla powodzian jest kpiną z mojej pracy i czuję się przez nich okradany. Może gdybym nie widział jak ci ludzie "pracują", to bym mógł jakoś lepiej o nich pisać,ale niestety widzę i ... rozwiń
Avatar
wq / 2 lutego 2011 o 19:04
0
może i mają ale nie wszyscy sprzedają, znam rodzinę która miała dwie pralki i tą sugą oddała znajomym którzy w powodzi poszkodowani nie byli ale bieda u nich az piszczy, i co Wy na to?
Avatar
hulk / 2 lutego 2011 o 10:26
0
[quote name='buta' timestamp='1296630450' post='431827']
a ja zapytam po ile pralek i lodówek maja ludzie w Wilkowie w stodołach , piwnicach itd - tirami przyjeżdżała pomoc dla powodzian....
[/quote]
A nawet jeśli mają to co?Wcale im tego nie zazdroszcze , a niech sobie je sprzedają,należy im się to po tym co przeszli.
Avatar
buta / 2 lutego 2011 o 08:07
0
a ja zapytam po ile pralek i lodówek maja ludzie w Wilkowie w stodołach , piwnicach itd - tirami przyjeżdżała pomoc dla powodzian....
Avatar
I5092 / 13 lutego 2011 o 03:26
0
[quote name='buta' timestamp='1296630450' post='431827']
a ja zapytam po ile pralek i lodówek maja ludzie w Wilkowie w stodołach , piwnicach itd - tirami przyjeżdżała pomoc dla powodzian....
[/quote]

Są tacy co pobrali lodówki ze szkoły , od sołtysa i od księdza , razem 3 szt i kto to wszystko sprawdza ? jakby dawali po 10 szt , tez by brali
Avatar
I5092 / 13 lutego 2011 o 03:13
0
Prace interwencyjne , sprzątanie po powodziowe za 2500 , wielka sciema , kto? sprawdza ile godzin pracują i co zrobili do tej pory ? wójt? . W pracy musze miesiecznie wypracowac 180 godzin ,zeby zarobic 1000 zł , a takie sciemniacze za nic biorą 2 tys. Za te pieniądze co zostały wydane , na sprzątanie po powodzi w gminie Wilków powinien być porządek , ale jak sie pracuje 2 godziny dziennie ,widac tego efekt.Wielka sciema , pracuja (fizycznie ) tacy co przed powodzią narzekali na stan zdrowia ,i inni.............
Prace interwencyjne , sprzątanie po powodziowe za 2500 , wielka sciema , kto? sprawdza ile godzin pracują i co zrobili do tej pory ? wójt? . W pracy musze miesiecznie wypracowac 180 godzin ,zeby zarobic 1000 zł , a takie sciemniacze za nic biorą 2 tys. Za te pieniądze co zostały wydane , na sprzątanie po powodzi w gminie Wilków powinien być porządek , ale jak sie pracuje 2 godziny dziennie ,widac tego efekt.Wielka sciema , pracuja (fizycznie ) tacy co przed powodzią narzekali na stan zdrowia ,i inni............. rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2011 o 17:24
0
[quote name='Adrian' timestamp='1296928796' post='433749']
Życzę Państwu większej wyobraźni lub po prostu zwykłego współczucia ..
[/qu
współczucia czego? głupoty i chciwości? ze im było szkoda kasy na ubezpieczenie? naiwniaku, sprawdź ilu z nich po takich przejściach jest teraz ubezpieczonych, zdziwiłbyś się - oni właśnie na to liczą, ze ich znowu zaleje i znowu dostaną kasę bo biedni, bez pracy, bez dochodów
Avatar
Adrian / 5 lutego 2011 o 18:59
0
Życzę Państwu większej wyobraźni lub po prostu zwykłego współczucia ..
Avatar
okoliczny / 4 lutego 2011 o 19:55
0
A ja chciałbym przypomnieć, że za miesięczną pracę (może nie najcięższą, ale z 6 letnim stażem) dostaję 1800 zł BRUTTO.
No ale to taka nasza mentalność.
Jak się ubezpieczyć, to nie ma komu. Jak narzekać, że za darmo nie dają, to każdy potrafi.
Pozdrawiam.
Avatar
rozczarowana / 4 lutego 2011 o 19:36
0
Chcę tylko zauważyć, że zarabiali 2,5 tysiąca BRUTTO. A piwnice pełne pralek i lodówek? Ktoś tu chyba zazdrości, choć nie wiem czego. Ale cóż, taka już nasza polska mentalność.
Avatar
okoliczny / 2 lutego 2011 o 20:51
0
[quote name='buta' timestamp='1296630450' post='431827']
a ja zapytam po ile pralek i lodówek maja ludzie w Wilkowie w stodołach , piwnicach itd - tirami przyjeżdżała pomoc dla powodzian....
[/quote]
Myślisz, że jak jest tyle wody, to jedna lodówka wystarczy?

A tak na serio, to ta "wypłata" dla powodzian jest kpiną z mojej pracy i czuję się przez nich okradany. Może gdybym nie widział jak ci ludzie "pracują", to bym mógł jakoś lepiej o nich pisać,ale niestety widzę i pracę i zakamuflowane dary i odnowione pałace w miejsce poprzednich ruder z zalanymi piwnicami.
Szkoda mi tylko tych wszystkich starszych ludzi, którzy po prostu się wstydzili stać po kilka razy w kolejce po pomoc lub byli "wygryzani" przez powiślackich cwaniaczków. Tylko ich mi szkoda.
[quote name='buta' timestamp='1296630450' post='431827']
a ja zapytam po ile pralek i lodówek maja ludzie w Wilkowie w stodołach , piwnicach itd - tirami przyjeżdżała pomoc dla powodzian....
[/quote]
Myślisz, że jak jest tyle wody, to jedna lodówka wystarczy?

A tak na serio, to ta "wypłata" dla powodzian jest kpiną z mojej pracy i czuję się przez nich okradany. Może gdybym nie widział jak ci ludzie "pracują", to bym mógł jakoś lepiej o nich pisać,ale niestety widzę i ... rozwiń
Avatar
wq / 2 lutego 2011 o 19:04
0
może i mają ale nie wszyscy sprzedają, znam rodzinę która miała dwie pralki i tą sugą oddała znajomym którzy w powodzi poszkodowani nie byli ale bieda u nich az piszczy, i co Wy na to?
Avatar
hulk / 2 lutego 2011 o 10:26
0
[quote name='buta' timestamp='1296630450' post='431827']
a ja zapytam po ile pralek i lodówek maja ludzie w Wilkowie w stodołach , piwnicach itd - tirami przyjeżdżała pomoc dla powodzian....
[/quote]
A nawet jeśli mają to co?Wcale im tego nie zazdroszcze , a niech sobie je sprzedają,należy im się to po tym co przeszli.
Avatar
buta / 2 lutego 2011 o 08:07
0
a ja zapytam po ile pralek i lodówek maja ludzie w Wilkowie w stodołach , piwnicach itd - tirami przyjeżdżała pomoc dla powodzian....
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 25 7

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 23 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 139 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 385 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!