Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 kwietnia 2016 r.
15:51

Wjechał w dziecko i odjechał. "Uciekłem, bo bałem się, że zabiłem człowieka"

0 14 A A

– Uciekłem, bo bałem się, że zabiłem człowieka – wyznał śledczym kierowca, który potrącił 13-latka. Chłopiec z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Sprawcy wypadku grozi do 4,5 lat więzienia.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tomasz S., 40-latek z Urszulina stanął w środę przed prokuratorem. Usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania wypadku. Mężczyzna odpowie również za to, że uciekł z miejsca zdarzenia i nie pomógł rannemu chłopcu.

– Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – mówi Małgorzata Samoń, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kraśniku.

Do wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 18 w Krężnicy Jarej, niedaleko Lublina. 13-letni chłopiec wyjechał z podwórka na rowerze. Został potrącony przez volkswagena golfa. Kierowca zatrzymał się na moment, po czym odjechał. Nastolatek w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

– Chłopiec przebywa na oddziale Intensywnej Terapii, ma obrażenia wielonarządowe. Jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Jego stan jest stabilny - mówi Agnieszka Osińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Do Krężnicy natychmiast wezwano policjantów. W pobliżu miejsca wypadku mundurowi znaleźli m.in. rozbitą szybę z volkswagena. Podczas przesłuchania w prokuraturze kierowca wyjaśnił, jak się tam znalazła.

– Tłumaczył, że chłopiec wyjechał z lewej strony. Nie miał szans na uniknięcie zdarzenia – mówi prokurator Samoń. – Tomasz S. zatrzymał się po ok. 30 metrach. Wypchnął uszkodzoną przednią szybę i odjechał. Był w szoku. Jak tłumaczył bał się, że zabił dziecko.

Informacja o wypadku szybko trafiła do wszystkich okolicznych komend. Uszkodzony golf bez przedniej szyby zwracał również uwagę kierowców.

– Ludzie dzwonili i przekazywali informacje. Przeszukaliśmy kilkanaście miejsc. Sprawdziliśmy bardzo dużo sygnałów – dodaje Kamil Gołębiowski, z zespołu prasowego lubelskiej policji.

Po około 8 godzinach mundurowi zatrzymali kierowcę. Tomasz S. siedział na przystanku autobusowym, niedaleko miejsca, w którym potrącił chłopca. Mężczyzna miał w organizmie 1,15 promila alkoholu. Zaprzeczał jednak, by prowadził po pijanemu.

– Tłumaczył, że pił po wypadku. Wyjaśnił ile i z kim – dodaje prokurator Samoń.

Z ustaleń śledczych wynika, że kierowca golfa jechał z prędkością powyżej 50 km/h. Przekroczył tym samym dopuszczalną prędkość. To, czy prowadził trzeźwy będzie musiał ocenić biegły.

– Nie można wykluczyć zaostrzenia zarzutów. Obecnie jednak nie można stwierdzić, że Tomasz S. prowadził pod wpływem alkoholu – wyjaśnia prokurator Samoń.

Wiele zależy również od stanu zdrowia 13-latka. Obecnie biegły określił trwałość jego obrażeń na powyżej 7 dni. To oznacza, że Tomasz S. musi się liczyć z karą do 4,5 roku pozbawienia wolności. W środę na wniosek śledczych kraśnicki sąd aresztował kierowcę na 3 miesiące. (kp)

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 00:16
0
Witam, osoby znające chłopca, rodzinę - proszę o kontakt - marcin.obara@kompensja.pl
Avatar
wz crx / 21 kwietnia 2016 o 08:31
0

Pracownicy sztandaru ludu nie są zbyt obiektywni, a takie plotki chodzą już po mieście. Także się grzecznie pytam... czy to prawda.

Czy ty jesteś prostym chłopstwem , bo z prostego chłopstwa pochodzisz..? Tak grzecznie tylko pytam ?

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 19:42
0

Pracownicy sztandaru ludu nie są zbyt obiektywni, a takie plotki chodzą już po mieście. Także się grzecznie pytam... czy to prawda.

A ty się leczysz, czy masz zmniejszona dawke leków obecnie, tak z ciekawosci się pytam :blink:

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 18:10
0
Tutaj rejestracja zasłonięta, jak pokazywali szybę to pokazywali też rejestrację, po co tutaj ją zasłaniać...?
Avatar
jOOj / 20 kwietnia 2016 o 17:55
0

Pracownicy sztandaru ludu nie są zbyt obiektywni, a takie plotki chodzą już po mieście. Także się grzecznie pytam... czy to prawda.

I jest masochista...! a już myślałem że znalazłeś ciekawszy fetysz...! Nie podoba się to nie wchodź, nie czytaj, nie komentuj!!! A o stan poszkodowanego zapytaj na mieście jak nie wierzysz w obiektywizm tego czasopisma...

Avatar
fany driver... / 20 kwietnia 2016 o 17:34
0

....nawet jeśli ten dzieciak wtargnął na jezdnie, to potracony przy szybkości auta około 50km/h nie odniósłby aż tak poważnych obrażeń... Oczywiście trudno już teraz wypowiadać się bez opinii biegłych. Nie mniej jednak dzieciak jest ofiarą i współczuję bliskim. Nie tylko na polskiej wsi spotykamy bezrefleksyjnych kierowców. Ilość tych debili po prostu przeraza! Bardzo często jest mi danym jeździć w krajach skandynawskich i za każdym razem nabieram szacunku do ich sposobu korzystania z dróg.....

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 17:13
0

A co jest napisane w artykule ?! Że zmarł ?! NIE ! ŻE PRZEBYWA W SZPITALU NA ODDZIALE INTENSYWNEJ TERAPII !!! 


 

Pracownicy sztandaru ludu nie są zbyt obiektywni, a takie plotki chodzą już po mieście. Także się grzecznie pytam... czy to prawda.

Avatar
jane / 20 kwietnia 2016 o 17:07
0

Czy to prawda że chłopak zmarł ?

A co jest napisane w artykule ?! Że zmarł ?! NIE ! ŻE PRZEBYWA W SZPITALU NA ODDZIALE INTENSYWNEJ TERAPII !!! 


 

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 17:07
0
Tam to 50 km/h jeżdżą tylko ci, którzy właśnie wyjechali z posesji i się dopiero rozpędzają lub ci co, zwalniają bo się do niej zbliżają. Reszta pędzi na złamanie karku, bo droga za równa. Nie trzeba być pijanym, by doszło do nieszczęścia, wystarczy nadmierna prędkość. Teraz niech wszyscy mieszkańcy uderzą się we własne piersi.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 16:58
0
Miał rację,tak niska kara tylko zachęca!!!!
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 00:16
0
Witam, osoby znające chłopca, rodzinę - proszę o kontakt - marcin.obara@kompensja.pl
Avatar
wz crx / 21 kwietnia 2016 o 08:31
0

Pracownicy sztandaru ludu nie są zbyt obiektywni, a takie plotki chodzą już po mieście. Także się grzecznie pytam... czy to prawda.

Czy ty jesteś prostym chłopstwem , bo z prostego chłopstwa pochodzisz..? Tak grzecznie tylko pytam ?

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 19:42
0

Pracownicy sztandaru ludu nie są zbyt obiektywni, a takie plotki chodzą już po mieście. Także się grzecznie pytam... czy to prawda.

A ty się leczysz, czy masz zmniejszona dawke leków obecnie, tak z ciekawosci się pytam :blink:

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 18:10
0
Tutaj rejestracja zasłonięta, jak pokazywali szybę to pokazywali też rejestrację, po co tutaj ją zasłaniać...?
Avatar
jOOj / 20 kwietnia 2016 o 17:55
0

Pracownicy sztandaru ludu nie są zbyt obiektywni, a takie plotki chodzą już po mieście. Także się grzecznie pytam... czy to prawda.

I jest masochista...! a już myślałem że znalazłeś ciekawszy fetysz...! Nie podoba się to nie wchodź, nie czytaj, nie komentuj!!! A o stan poszkodowanego zapytaj na mieście jak nie wierzysz w obiektywizm tego czasopisma...

Avatar
fany driver... / 20 kwietnia 2016 o 17:34
0

....nawet jeśli ten dzieciak wtargnął na jezdnie, to potracony przy szybkości auta około 50km/h nie odniósłby aż tak poważnych obrażeń... Oczywiście trudno już teraz wypowiadać się bez opinii biegłych. Nie mniej jednak dzieciak jest ofiarą i współczuję bliskim. Nie tylko na polskiej wsi spotykamy bezrefleksyjnych kierowców. Ilość tych debili po prostu przeraza! Bardzo często jest mi danym jeździć w krajach skandynawskich i za każdym razem nabieram szacunku do ich sposobu korzystania z dróg.....

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 17:13
0

A co jest napisane w artykule ?! Że zmarł ?! NIE ! ŻE PRZEBYWA W SZPITALU NA ODDZIALE INTENSYWNEJ TERAPII !!! 


 

Pracownicy sztandaru ludu nie są zbyt obiektywni, a takie plotki chodzą już po mieście. Także się grzecznie pytam... czy to prawda.

Avatar
jane / 20 kwietnia 2016 o 17:07
0

Czy to prawda że chłopak zmarł ?

A co jest napisane w artykule ?! Że zmarł ?! NIE ! ŻE PRZEBYWA W SZPITALU NA ODDZIALE INTENSYWNEJ TERAPII !!! 


 

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 17:07
0
Tam to 50 km/h jeżdżą tylko ci, którzy właśnie wyjechali z posesji i się dopiero rozpędzają lub ci co, zwalniają bo się do niej zbliżają. Reszta pędzi na złamanie karku, bo droga za równa. Nie trzeba być pijanym, by doszło do nieszczęścia, wystarczy nadmierna prędkość. Teraz niech wszyscy mieszkańcy uderzą się we własne piersi.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 16:58
0
Miał rację,tak niska kara tylko zachęca!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 25 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!