Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 listopada 2009 r.
15:27
Edytuj ten wpis

Właściciel zagłodził psa prawie na śmierć

0 12 A A

Straż dla zwierząt otrzymała informację, że w Nowinach w jednym z gospodarstw w katastrofalnych warunkach gospodarze przetrzymują trzy psy. Jeden z nich był potwornie wychudzony, a rany na uszach ktoś posmarował mu... towotem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tym, że w gospodarstwie mogą być krzywdzone zwierzęta zawiadomił strażników jeden z mieszkańców.

– Pojechaliśmy na miejsce – mówi Mariusz Kluziak z chełmskiej straży dla zwierząt. – Były tam dwa dorosłe psy i jeden szczeniak. Jeden z psów był strasznie wychudzony. Miał też rany. Wyglądało
to tak, jakby ktoś ponacinał mu uszy.

Za schronienie służył mu kawałek samochodowej blachy położonej na dwóch kołkach. To nie dawało osłony, ani przed deszczem, ani zimnem. To nie są warunki dla żadnego zwierzęcia, nawet zdrowego. A przy takim stopniu wychudzenia, to po prostu odroczone w czasie zabójstwo.

Właściciele tłumaczyli strażnikom, że pies przybłąkał się do nich niedawno. Że gdy go przygarnęli, tak właśnie wyglądał. Jednak okoliczni mieszkańcy zaprzeczyli temu. Ich zdaniem pies był w gospodarstwie od dawna i niektórzy nawet pytali właścicieli, dlaczego jest taki chudy.

– Zdaniem właścicieli, pies nie chciał jeść. Tymczasem, okazało się, że nie ma z tym problemu – dodaje Kluziak. – Na szczęście ci ludzie sami zgodzili się, żebyśmy go zabrali. Od razu zawieźliśmy zwierzę do weterynarza. Lekarz powiedział, że pies musiał być głodzony. Inaczej nie sposób wyjaśnić tego, jak wygląda.

Jak mówią strażnicy, w gospodarstwie zaniedbane były tylko psy. Innych zwierząt: krowy i świń, najwyraźniej właściciele bardziej doglądali. Dlaczego nie psów? Bo te "mleka nie dają”, tłumaczyli strażnikom.

– Niestety na wsi, takie podejście do zwierząt zdarza się jeszcze zbyt często – mówi Kluziak. – Dba się tylko o te, które przynoszą właścicielowi pożytek. W tym konkretnym przypadku, mamy nadzieję, że sytuacja dwóch pozostałych w gospodarstwie psów się poprawi. Jednemu z nich, po naszej wizycie, właściciele już zrobili budę. Będziemy w dalszym ciągu kontrolować, co się tam dzieje. Na pewno nie zostawimy tej sprawy.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nicknick / 16 listopada 2009 o 10:36
0
Trzeba zgłaszać takie przypadki jak najczęsciej, nie czekac az pies będzie się żebrami podpierał.
Nie bać sie sąsiada sadysty, tylko dzwonić , pisac maile, nagłaśniać. Są instytucje , które pomogą. Tylko trzeba się ruszyć. Własnie sąsiedzi, ludzie na miejscu, którzy widzą co się dzieje.
Moim skromnym zdaniem- powinny być nagridy pieniężne dla osób, które zgłaszają zaniedbania właścicieli w stosunku do zwierząt domowych i gospodarskich. Oczywiscie przyznawane gdy inspekcja potwierdzi prawdziwość informacji.
Avatar
llubellak@op.pl / 16 listopada 2009 o 08:48
0
Niestety ale takich ludzi jest bardzo dużo. dobrze że powstała straż dla zwierząt! super że jest w końcu instytucja która broni praw zwierząt! policja i te pasibrzuchy ze straży miejskiej są gówno warci. szkoda tylko naszych pieniążków na te dziadowskie formacje. za to popieram z całych sił działania Straży dla Zwierząt. w sklepach zoologoicznych są puszki powystawiane gdzie można wrzucać datki na tą organizację, zapewne można też wpłacić 1% swojego podatku. ja tak zrobię choć do puszek już wrzucam od dawna i wiem że w przeciwieństwie do moich podatków ktróre ida na policje czy na straż miejską- te datki nie są marnotrawione. Was też zachęcam aby wrzucać parę groszy, aby pomóc tym nielicznym którzy walczą z patologią i okrucienstwem jakiego doświadczają nasi mniejsi przyjacieli od nas samych!
Niestety ale takich ludzi jest bardzo dużo. dobrze że powstała straż dla zwierząt! super że jest w końcu instytucja która broni praw zwierząt! policja i te pasibrzuchy ze straży miejskiej są gówno warci. szkoda tylko naszych pieniążków na te dziadowskie formacje. za to popieram z całych sił działania Straży dla Zwierząt. w sklepach zoologoicznych są puszki powystawiane gdzie można wrzucać datki na tą organizację, zapewne można też wpłacić 1% swojego podatku. ja tak zrobię choć do puszek już wrzucam od dawna i wiem że w przeciwieństwi... rozwiń
Avatar
kasia / 16 listopada 2009 o 07:39
0
tacy sadysci powinni dostawac dozywotni zakaz posiadania jakichkolwiek zwierzat. A dla ogolnego dobra spolecznego powinni byc sterylizowani. Nie wierze, ze czlowiek, ktory z zimna krwia potrafi znecac sie nad bezbronnym zwierzeciem, bedzie miec wspolczucia dla drugiego czlowieka. Wiekszosc znanych oprawcow (w tym takze Hitler i Hussajn!) zaczynala od znecania sie nad zwierzetami.
Avatar
Grzesiek G. / 15 listopada 2009 o 22:32
0
Brawo Panie Mirku!! Niestety nie wystarczyło mi czasu, żeby być jednym z Was, ale gorąco popieram Waszą działalność!!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 21:34
0
erve napisał:
zajebałabym sukinsyna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]


[quote name='hunter' post='193598' date='15.11.2009, 18:05:11']Popieram Erve zajebać skurw..iela, zagłodzić sukinsyna. Ale C.H.U.J je***y. Niwch zdycha.


Również i ja!! Spalić go na stosie publicznie, albo przyczepić do palu jakiegoś i żeby umarł z głodu.
Avatar
zuza / 15 listopada 2009 o 21:27
0
ya napisał:
chamstwo wiejskie gówno by z pod siebie zjadło , potwory tak głodzić zwierzę , a w niedzielę jeden z drugim zaiwania do kościoła tylko nie wie po co

Nie można mierzyć ludzi na wsiach jedną miarką , bo jak czytamy w artykule , któryś z sąsiadów sadysty , dał znać ,że psy są głodzone. Wielkie dzięki ludziom o dobrych sercach . Tak się niestety dzieje ,że większość mieszkańców wsi , traktuje psy, jak zbędne,, rzeczy'' i ci właśnie deb***e rzucają cień na pozostałych właścicieli gospodarstw. Cham jeden z drugim nie zdaje sobie sprawy z tego , że jak on śpi , to nikt inny , ale pies pilnuje jego obejścia. Uważają ,że pies uczepiony na krótkim łańcuchu powinien się sam wyżywić . Gdzie u takich chamów szukać jakichkolwiek uczuć , skoro są zdolni do takiego traktowania żywej istoty ? Skoro nie ma serca dla zwierząt , nie ma go również dla ludzi. Na wsiach są jedynie nieliczne wyjątki , które traktują zwierzęta , jak żywą istotę, która posiada takie same bodżce , jak ludzie ( ból, głód, tęsknota, lęk itd ). Cóż są ludzie i chamy, na których wcześniej , czy póżniej los się zemści... ,, Jakże uroczą istotą jest człowiek , jeśli jest człowiekiem"....

Nie można mierzyć ludzi na wsiach jedną miarką , bo jak czytamy w artykule , któryś z sąsiadów sadysty , dał znać ,że psy są głodzone. Wielkie dzięki ludziom o dobrych sercach . Tak się niestety dzieje ,że większość mieszkańców wsi , traktuje psy, jak zbędne,, rzeczy'' i ci właśnie deb***e rzucają cień na pozostałych właścicieli gospodarstw. Cham jeden z drugim nie zdaje sobie sprawy z tego , że jak on śpi , to nikt inny , ale pies pilnuje jego obejścia. Uważają ,że pies uczepiony na krótkim łańcuchu powinien się ... rozwiń
Avatar
ya / 15 listopada 2009 o 20:56
0
chamstwo wiejskie gówno by z pod siebie zjadło , potwory tak głodzić zwierzę , a w niedzielę jeden z drugim zaiwania do kościoła tylko nie wie po co
Avatar
~Olka~ / 15 listopada 2009 o 19:44
0
Kurcze temu potworowi, który tak głodził zwierzęta trzeba kupić chociaż gram rozumu może wtedy zacznie myśleć, chociaż zdania jestem, że pewnie i ten gram by szybko wysechł w takich warunkach jak ten człowiek ma w głowie. Co zrobić kiedy pies jest mądrzejszy niż właściciel? Nie wiem sama! Zastanawiam się tylko nad jednym ile dni te zwierze nie jadło? I jak bardzo trzeba być okrutnym , złym , wyrachowanym człowiekiem żeby patrzeć i trzymać na podwórku wychudzone,biedne zwierze umierające z głodu. Żenada po prostu nie wiem skąd się tacy wyrodni ludzie biorą gdzie się oni chowają.

Gratuluje człowiekowi, który miał odwagę to zgłosić. Popieram pana czy pani zachowanie aby więcej takich ludzi było, który nie są obojętni na krzywdę zwierząt.
Kurcze temu potworowi, który tak głodził zwierzęta trzeba kupić chociaż gram rozumu może wtedy zacznie myśleć, chociaż zdania jestem, że pewnie i ten gram by szybko wysechł w takich warunkach jak ten człowiek ma w głowie. Co zrobić kiedy pies jest mądrzejszy niż właściciel? Nie wiem sama! Zastanawiam się tylko nad jednym ile dni te zwierze nie jadło? I jak bardzo trzeba być okrutnym , złym , wyrachowanym człowiekiem żeby patrzeć i trzymać na podwórku wychudzone,biedne zwierze umierające z głodu. Żenada po prostu nie wiem skąd się tacy w... rozwiń
Avatar
erve / 15 listopada 2009 o 18:33
0
ss--- a bałbys sie podać swoej dane w obroniezwierzecia?? ja nie! be zwahania bym podała zeby jak naszybciej się ruszyli.... :/.
Avatar
hunter / 15 listopada 2009 o 18:05
0
Popieram Erve zajebać skurw..iela, zagłodzić sukinsyna. Ale C.H.U.J je***y. Niwch zdycha.
Avatar
nicknick / 16 listopada 2009 o 10:36
0
Trzeba zgłaszać takie przypadki jak najczęsciej, nie czekac az pies będzie się żebrami podpierał.
Nie bać sie sąsiada sadysty, tylko dzwonić , pisac maile, nagłaśniać. Są instytucje , które pomogą. Tylko trzeba się ruszyć. Własnie sąsiedzi, ludzie na miejscu, którzy widzą co się dzieje.
Moim skromnym zdaniem- powinny być nagridy pieniężne dla osób, które zgłaszają zaniedbania właścicieli w stosunku do zwierząt domowych i gospodarskich. Oczywiscie przyznawane gdy inspekcja potwierdzi prawdziwość informacji.
Avatar
llubellak@op.pl / 16 listopada 2009 o 08:48
0
Niestety ale takich ludzi jest bardzo dużo. dobrze że powstała straż dla zwierząt! super że jest w końcu instytucja która broni praw zwierząt! policja i te pasibrzuchy ze straży miejskiej są gówno warci. szkoda tylko naszych pieniążków na te dziadowskie formacje. za to popieram z całych sił działania Straży dla Zwierząt. w sklepach zoologoicznych są puszki powystawiane gdzie można wrzucać datki na tą organizację, zapewne można też wpłacić 1% swojego podatku. ja tak zrobię choć do puszek już wrzucam od dawna i wiem że w przeciwieństwie do moich podatków ktróre ida na policje czy na straż miejską- te datki nie są marnotrawione. Was też zachęcam aby wrzucać parę groszy, aby pomóc tym nielicznym którzy walczą z patologią i okrucienstwem jakiego doświadczają nasi mniejsi przyjacieli od nas samych!
Niestety ale takich ludzi jest bardzo dużo. dobrze że powstała straż dla zwierząt! super że jest w końcu instytucja która broni praw zwierząt! policja i te pasibrzuchy ze straży miejskiej są gówno warci. szkoda tylko naszych pieniążków na te dziadowskie formacje. za to popieram z całych sił działania Straży dla Zwierząt. w sklepach zoologoicznych są puszki powystawiane gdzie można wrzucać datki na tą organizację, zapewne można też wpłacić 1% swojego podatku. ja tak zrobię choć do puszek już wrzucam od dawna i wiem że w przeciwieństwi... rozwiń
Avatar
kasia / 16 listopada 2009 o 07:39
0
tacy sadysci powinni dostawac dozywotni zakaz posiadania jakichkolwiek zwierzat. A dla ogolnego dobra spolecznego powinni byc sterylizowani. Nie wierze, ze czlowiek, ktory z zimna krwia potrafi znecac sie nad bezbronnym zwierzeciem, bedzie miec wspolczucia dla drugiego czlowieka. Wiekszosc znanych oprawcow (w tym takze Hitler i Hussajn!) zaczynala od znecania sie nad zwierzetami.
Avatar
Grzesiek G. / 15 listopada 2009 o 22:32
0
Brawo Panie Mirku!! Niestety nie wystarczyło mi czasu, żeby być jednym z Was, ale gorąco popieram Waszą działalność!!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 21:34
0
erve napisał:
zajebałabym sukinsyna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]


[quote name='hunter' post='193598' date='15.11.2009, 18:05:11']Popieram Erve zajebać skurw..iela, zagłodzić sukinsyna. Ale C.H.U.J je***y. Niwch zdycha.


Również i ja!! Spalić go na stosie publicznie, albo przyczepić do palu jakiegoś i żeby umarł z głodu.
Avatar
zuza / 15 listopada 2009 o 21:27
0
ya napisał:
chamstwo wiejskie gówno by z pod siebie zjadło , potwory tak głodzić zwierzę , a w niedzielę jeden z drugim zaiwania do kościoła tylko nie wie po co

Nie można mierzyć ludzi na wsiach jedną miarką , bo jak czytamy w artykule , któryś z sąsiadów sadysty , dał znać ,że psy są głodzone. Wielkie dzięki ludziom o dobrych sercach . Tak się niestety dzieje ,że większość mieszkańców wsi , traktuje psy, jak zbędne,, rzeczy'' i ci właśnie deb***e rzucają cień na pozostałych właścicieli gospodarstw. Cham jeden z drugim nie zdaje sobie sprawy z tego , że jak on śpi , to nikt inny , ale pies pilnuje jego obejścia. Uważają ,że pies uczepiony na krótkim łańcuchu powinien się sam wyżywić . Gdzie u takich chamów szukać jakichkolwiek uczuć , skoro są zdolni do takiego traktowania żywej istoty ? Skoro nie ma serca dla zwierząt , nie ma go również dla ludzi. Na wsiach są jedynie nieliczne wyjątki , które traktują zwierzęta , jak żywą istotę, która posiada takie same bodżce , jak ludzie ( ból, głód, tęsknota, lęk itd ). Cóż są ludzie i chamy, na których wcześniej , czy póżniej los się zemści... ,, Jakże uroczą istotą jest człowiek , jeśli jest człowiekiem"....

Nie można mierzyć ludzi na wsiach jedną miarką , bo jak czytamy w artykule , któryś z sąsiadów sadysty , dał znać ,że psy są głodzone. Wielkie dzięki ludziom o dobrych sercach . Tak się niestety dzieje ,że większość mieszkańców wsi , traktuje psy, jak zbędne,, rzeczy'' i ci właśnie deb***e rzucają cień na pozostałych właścicieli gospodarstw. Cham jeden z drugim nie zdaje sobie sprawy z tego , że jak on śpi , to nikt inny , ale pies pilnuje jego obejścia. Uważają ,że pies uczepiony na krótkim łańcuchu powinien się ... rozwiń
Avatar
ya / 15 listopada 2009 o 20:56
0
chamstwo wiejskie gówno by z pod siebie zjadło , potwory tak głodzić zwierzę , a w niedzielę jeden z drugim zaiwania do kościoła tylko nie wie po co
Avatar
~Olka~ / 15 listopada 2009 o 19:44
0
Kurcze temu potworowi, który tak głodził zwierzęta trzeba kupić chociaż gram rozumu może wtedy zacznie myśleć, chociaż zdania jestem, że pewnie i ten gram by szybko wysechł w takich warunkach jak ten człowiek ma w głowie. Co zrobić kiedy pies jest mądrzejszy niż właściciel? Nie wiem sama! Zastanawiam się tylko nad jednym ile dni te zwierze nie jadło? I jak bardzo trzeba być okrutnym , złym , wyrachowanym człowiekiem żeby patrzeć i trzymać na podwórku wychudzone,biedne zwierze umierające z głodu. Żenada po prostu nie wiem skąd się tacy wyrodni ludzie biorą gdzie się oni chowają.

Gratuluje człowiekowi, który miał odwagę to zgłosić. Popieram pana czy pani zachowanie aby więcej takich ludzi było, który nie są obojętni na krzywdę zwierząt.
Kurcze temu potworowi, który tak głodził zwierzęta trzeba kupić chociaż gram rozumu może wtedy zacznie myśleć, chociaż zdania jestem, że pewnie i ten gram by szybko wysechł w takich warunkach jak ten człowiek ma w głowie. Co zrobić kiedy pies jest mądrzejszy niż właściciel? Nie wiem sama! Zastanawiam się tylko nad jednym ile dni te zwierze nie jadło? I jak bardzo trzeba być okrutnym , złym , wyrachowanym człowiekiem żeby patrzeć i trzymać na podwórku wychudzone,biedne zwierze umierające z głodu. Żenada po prostu nie wiem skąd się tacy w... rozwiń
Avatar
erve / 15 listopada 2009 o 18:33
0
ss--- a bałbys sie podać swoej dane w obroniezwierzecia?? ja nie! be zwahania bym podała zeby jak naszybciej się ruszyli.... :/.
Avatar
hunter / 15 listopada 2009 o 18:05
0
Popieram Erve zajebać skurw..iela, zagłodzić sukinsyna. Ale C.H.U.J je***y. Niwch zdycha.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 9

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 27 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 12 6

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 46 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 131 7

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską