Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 stycznia 2009 r.
20:47
Edytuj ten wpis

Wysokie: Ile jeszcze osób musi tu zginąć?

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 12 A A

To nie był pierwszy wypadek drogowy w tym miejscu. W sobotę w miejscowości Wysokie na trasie Lublin-Biłgoraj zginął 48-letni kierowca forda z Radomia. Jego żona oraz dwie córki zostały ranne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do szpitala przewieziono również osobę jadącą autem marki renault. To z tym samochodem zderzył się ford.

- Jest to chyba najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w Polsce - twierdzi Piotr Wojtaś, lekarz z Bychawy, który w sobotę udzielał pomocy ofiarom. - Od 25 lat jeżdżę do wypadków na tym skrzyżowaniu. Przez ten czas zginęło tu co najmniej 60 osób. A ile zostało kalekami, ile ludzie przeżyli dramatów, tego nie jest w stanie nikt policzyć - dodaje. - I co najgorsze, mimo licznych apeli i starań wielu ludzi, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, administrator tego skrzyżowania, nic nie robi.

Kierowców, szczególnie zamiejscowych, myli ustawienie znaków. Jadący od Kraśnika w kierunku Krasnegostawu najpierw mijają znak przed lokalnym skrzyżowaniem "droga z pierwszeństwem przejazdu”, aby po chwili stracić pierwszeństwo i znaleźć się przed znakiem "stop”, ustawionym tuż przed wjazdem na drogę Lublin-Biłgoraj. Niestety, część kierowców widzi tylko ten pierwszy znak, ignorując drugi, ważniejszy. I tak wjeżdżają wprost pod koła samochodów jadących od Lublina do Biłgoraja.

- Sytuację może poprawić ustawienie tablic świetlnych przed wjazdem na drogę Lublin-Biłgoraj, informujących kierowców o utracie pierwszeństwa. Dobrze by było, aby na dojazdach podporządkowanych z kierunku Kraśnika i Krasnegostawu pojawiły się na jezdni pasy zwalniające. Natomiast na drodze głównej Lublin-Biłgoraj, w miejscowości Wysokie przydałyby się maszty fotoradarów. Znaki z ograniczeniem prędkości to - jak pokazuje praktyka - za mało - tłumaczy Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2009 o 11:19
0
Gość napisał:
Rondo by juz dawno tam postawili tylko kochany wojt Wysokiego nie zgadza sie na trase szybkiegro ruchu miedzy Lublinem a Biłgorajem bo mieszka przy głownej trasie i mu 2 metry kostki popsuja!!! Skandal!!!!!!!!


Całkowita racja, nasz kochany wójt poprostu patrzy tylko na swoje interesy. Obawiam się że stwarza tylko pozory z tymi pismami do urzędu drogowego, lub nie ma siły przebicia - cieniutko Panie Wójcie!!!!!!!!!!
Lepiej odejdź już na emeryturę.


Całkowita racja, nasz kochany wójt poprostu patrzy tylko na swoje interesy. Obawiam się że stwarza tylko pozory z tymi pismami do urzędu drogowego, lub nie ma siły przebicia - cieniutko Panie Wójcie!!!!!!!!!!
Lepiej odejdź już na emeryturę. rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2009 o 21:15
0
Przecież fotoradar nie pomoże, bo gdyby już stał to i tak kierowcy by się pozabijali i kogo by tu winić za brak ronda? Wójtowi??? Wojewódzkiemu Konserwatorowi Przyrody??? Drogowcom???
Avatar
Gość / 27 stycznia 2009 o 21:01
0
Rondo by juz dawno tam postawili tylko kochany wojt Wysokiego nie zgadza sie na trase szybkiegro ruchu miedzy Lublinem a Biłgorajem bo mieszka przy głownej trasie i mu 2 metry kostki popsuja!!! Skandal!!!!!!!!
Avatar
Mieszkaniec / 27 stycznia 2009 o 20:27
0
A ja tam mieszkam. Dość blisko skrzyzowania, poprostu powiem TRAGEDIA!!!. Wypadek na wypadku, najgorzej jest latem kiedy goraco dokucza w samochodach i kazdy chce jak najszybciej do domu dojechac. RONDO!!!!! to jedyne rozsadne rozwiazanie na to skrzyzowanie. A co do fotoradarów nic nie pomoga bo ustawienie znaków drogowych jest bardzo mylace dla pojazdów jadacych od strony Krasnika..... Ciekawy jestem ile jeszcze osób zginie zanim cos sie zdziała w tym miejscu.???????
Avatar
jon / 26 stycznia 2009 o 12:02
0
jezdziłem tam nie raz . normalne skrzyzowanie , tylko trzeba jeżdzić ostroznie , a nie po wariacku , jak to robi większość kierowców.
Avatar
Tola / 26 stycznia 2009 o 10:14
0
To skrzyżowanie było zawsze feralne, zresztą cały odcinek drogi od skrzyżowania w Wysokiem do Guzówki usłany jest ofiarami wypadków. To taki ok. 4 km "czarny punkt" na tej trasie. Wielu z moich znajomych niestety tam zginęło :-( Sama osobiście przejeżdżając przez skrzyżowanie w Wysokiem zwalniam i zerkam zarówno w prawo i w lewo, czy nic nie wyjeżdża z drogi podporządkowanej. Pewnie Ci jadący za mną dziwią się i denerwują ale prawda jest taka, że kiedyś ktoś przeciął mi drogę w ten sposób, byłam dosłownie kilka metrów przed skrzyżowaniem...od tamtej pory ściska mnie na samą myśl w gardle, kiedy tam dojeżdżam... Z tego co wiem, aby wybudować tam rondo, trzeba byłoby dokonać wycinki drzew w tzw. "parku", na co ponoć nie zgadza się Wojewódzki Konserwator Przyrody... Pytanie do Pani Konserwator: czy ważniejsze jest życie ludzkie, czy 20 drzew tam rosnących??
To skrzyżowanie było zawsze feralne, zresztą cały odcinek drogi od skrzyżowania w Wysokiem do Guzówki usłany jest ofiarami wypadków. To taki ok. 4 km "czarny punkt" na tej trasie. Wielu z moich znajomych niestety tam zginęło :-( Sama osobiście przejeżdżając przez skrzyżowanie w Wysokiem zwalniam i zerkam zarówno w prawo i w lewo, czy nic nie wyjeżdża z drogi podporządkowanej. Pewnie Ci jadący za mną dziwią się i denerwują ale prawda jest taka, że kiedyś ktoś przeciął mi drogę w ten sposób, byłam dosłownie kilka metrów przed skrzyżo... rozwiń
Avatar
abc / 26 stycznia 2009 o 10:11
0
też strażak napisał:
Kogo to z drogowców obchodzi - ważniejsz była 3 dniowa konferencja ostro zalana wódą w Krasnobrodzie!

Byłeś tam, widziałeś??
Avatar
Marcel / 26 stycznia 2009 o 07:16
0
~marcin~ napisał:
Znowu maszty fotoradarów....
A nie lepiej byłoby na tym skrzyżowaniu wybudować rondo?
Przed wjazdem na rondo "siłą rzeczy" należałoby zwolnić, co ułatwiłoby pokonanie tego skrzyżowania.

Dokładnie 100% racji !! W POlsce albo stawia sie sygnalizacje światlną albo ustawia fotoradar. A wystarczy wzorem innych państw Unii wybudowac ... rondo i problem zostanie rozwiazany. Ten typ skrzyżowania jest najbezpieczniejszy ze wszystkich, bo wymusza zwolnienie a regły jazdy po nim sa zawsze takie same.

Dokładnie 100% racji !! W POlsce albo stawia sie sygnalizacje światlną albo ustawia fotoradar. A wystarczy wzorem innych państw Unii wybudowac ... rondo i problem zostanie rozwiazany. Ten typ skrzyżowania jest najbezpieczniejszy ze wszystkich, bo wymusza zwolnienie a regły jazdy po nim sa zawsze takie same. rozwiń
Avatar
~marcin~ / 26 stycznia 2009 o 00:27
0
Znowu maszty fotoradarów....
A nie lepiej byłoby na tym skrzyżowaniu wybudować rondo?
Przed wjazdem na rondo "siłą rzeczy" należałoby zwolnić, co ułatwiłoby pokonanie tego skrzyżowania.
Avatar
też strażak / 25 stycznia 2009 o 22:22
0
strazak napisał:
szkoda ze nikogo nie obchodzi sytuacja na DK19 w Strzeszkowicach, ile tam ludzi ginie ? i jeszcze musi zginąć ?

Kogo to z drogowców obchodzi - ważniejsza była 3 dniowa /od czwartku do soboty/ konferencja ostro zalana wódą w Krasnobrodzie!
Avatar
Gość / 29 stycznia 2009 o 11:19
0
Gość napisał:
Rondo by juz dawno tam postawili tylko kochany wojt Wysokiego nie zgadza sie na trase szybkiegro ruchu miedzy Lublinem a Biłgorajem bo mieszka przy głownej trasie i mu 2 metry kostki popsuja!!! Skandal!!!!!!!!


Całkowita racja, nasz kochany wójt poprostu patrzy tylko na swoje interesy. Obawiam się że stwarza tylko pozory z tymi pismami do urzędu drogowego, lub nie ma siły przebicia - cieniutko Panie Wójcie!!!!!!!!!!
Lepiej odejdź już na emeryturę.


Całkowita racja, nasz kochany wójt poprostu patrzy tylko na swoje interesy. Obawiam się że stwarza tylko pozory z tymi pismami do urzędu drogowego, lub nie ma siły przebicia - cieniutko Panie Wójcie!!!!!!!!!!
Lepiej odejdź już na emeryturę. rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2009 o 21:15
0
Przecież fotoradar nie pomoże, bo gdyby już stał to i tak kierowcy by się pozabijali i kogo by tu winić za brak ronda? Wójtowi??? Wojewódzkiemu Konserwatorowi Przyrody??? Drogowcom???
Avatar
Gość / 27 stycznia 2009 o 21:01
0
Rondo by juz dawno tam postawili tylko kochany wojt Wysokiego nie zgadza sie na trase szybkiegro ruchu miedzy Lublinem a Biłgorajem bo mieszka przy głownej trasie i mu 2 metry kostki popsuja!!! Skandal!!!!!!!!
Avatar
Mieszkaniec / 27 stycznia 2009 o 20:27
0
A ja tam mieszkam. Dość blisko skrzyzowania, poprostu powiem TRAGEDIA!!!. Wypadek na wypadku, najgorzej jest latem kiedy goraco dokucza w samochodach i kazdy chce jak najszybciej do domu dojechac. RONDO!!!!! to jedyne rozsadne rozwiazanie na to skrzyzowanie. A co do fotoradarów nic nie pomoga bo ustawienie znaków drogowych jest bardzo mylace dla pojazdów jadacych od strony Krasnika..... Ciekawy jestem ile jeszcze osób zginie zanim cos sie zdziała w tym miejscu.???????
Avatar
jon / 26 stycznia 2009 o 12:02
0
jezdziłem tam nie raz . normalne skrzyzowanie , tylko trzeba jeżdzić ostroznie , a nie po wariacku , jak to robi większość kierowców.
Avatar
Tola / 26 stycznia 2009 o 10:14
0
To skrzyżowanie było zawsze feralne, zresztą cały odcinek drogi od skrzyżowania w Wysokiem do Guzówki usłany jest ofiarami wypadków. To taki ok. 4 km "czarny punkt" na tej trasie. Wielu z moich znajomych niestety tam zginęło :-( Sama osobiście przejeżdżając przez skrzyżowanie w Wysokiem zwalniam i zerkam zarówno w prawo i w lewo, czy nic nie wyjeżdża z drogi podporządkowanej. Pewnie Ci jadący za mną dziwią się i denerwują ale prawda jest taka, że kiedyś ktoś przeciął mi drogę w ten sposób, byłam dosłownie kilka metrów przed skrzyżowaniem...od tamtej pory ściska mnie na samą myśl w gardle, kiedy tam dojeżdżam... Z tego co wiem, aby wybudować tam rondo, trzeba byłoby dokonać wycinki drzew w tzw. "parku", na co ponoć nie zgadza się Wojewódzki Konserwator Przyrody... Pytanie do Pani Konserwator: czy ważniejsze jest życie ludzkie, czy 20 drzew tam rosnących??
To skrzyżowanie było zawsze feralne, zresztą cały odcinek drogi od skrzyżowania w Wysokiem do Guzówki usłany jest ofiarami wypadków. To taki ok. 4 km "czarny punkt" na tej trasie. Wielu z moich znajomych niestety tam zginęło :-( Sama osobiście przejeżdżając przez skrzyżowanie w Wysokiem zwalniam i zerkam zarówno w prawo i w lewo, czy nic nie wyjeżdża z drogi podporządkowanej. Pewnie Ci jadący za mną dziwią się i denerwują ale prawda jest taka, że kiedyś ktoś przeciął mi drogę w ten sposób, byłam dosłownie kilka metrów przed skrzyżo... rozwiń
Avatar
abc / 26 stycznia 2009 o 10:11
0
też strażak napisał:
Kogo to z drogowców obchodzi - ważniejsz była 3 dniowa konferencja ostro zalana wódą w Krasnobrodzie!

Byłeś tam, widziałeś??
Avatar
Marcel / 26 stycznia 2009 o 07:16
0
~marcin~ napisał:
Znowu maszty fotoradarów....
A nie lepiej byłoby na tym skrzyżowaniu wybudować rondo?
Przed wjazdem na rondo "siłą rzeczy" należałoby zwolnić, co ułatwiłoby pokonanie tego skrzyżowania.

Dokładnie 100% racji !! W POlsce albo stawia sie sygnalizacje światlną albo ustawia fotoradar. A wystarczy wzorem innych państw Unii wybudowac ... rondo i problem zostanie rozwiazany. Ten typ skrzyżowania jest najbezpieczniejszy ze wszystkich, bo wymusza zwolnienie a regły jazdy po nim sa zawsze takie same.

Dokładnie 100% racji !! W POlsce albo stawia sie sygnalizacje światlną albo ustawia fotoradar. A wystarczy wzorem innych państw Unii wybudowac ... rondo i problem zostanie rozwiazany. Ten typ skrzyżowania jest najbezpieczniejszy ze wszystkich, bo wymusza zwolnienie a regły jazdy po nim sa zawsze takie same. rozwiń
Avatar
~marcin~ / 26 stycznia 2009 o 00:27
0
Znowu maszty fotoradarów....
A nie lepiej byłoby na tym skrzyżowaniu wybudować rondo?
Przed wjazdem na rondo "siłą rzeczy" należałoby zwolnić, co ułatwiłoby pokonanie tego skrzyżowania.
Avatar
też strażak / 25 stycznia 2009 o 22:22
0
strazak napisał:
szkoda ze nikogo nie obchodzi sytuacja na DK19 w Strzeszkowicach, ile tam ludzi ginie ? i jeszcze musi zginąć ?

Kogo to z drogowców obchodzi - ważniejsza była 3 dniowa /od czwartku do soboty/ konferencja ostro zalana wódą w Krasnobrodzie!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 0 0

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 11 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 10 6

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 140 9

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 17 8

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 12 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!