Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 czerwca 2014 r.
11:45
Edytuj ten wpis

Zaczęła się wojna śmieciowa w gminie Ludwin

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
11 73 A A

Część właścicieli działek rekreacyjnych w gminie Ludwin chce podnieść bunt. Twierdzą, że muszą płacić za wywóz śmieci więcej niż stali mieszkańcy i więcej niż w sąsiednich gminach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Grupa kilkudziesięciu niezadowolonych zebrała się w sobotę na parkingu przy stacji benzynowej w Rogoźnie.

- Dlaczego jest tak drogo, skoro za wywóz śmieci gmina od stałych mieszkańców pobiera 4 zł na miesiąc? Czy my mamy inne odpadki? Żądamy wyrównania stawek - w imieniu zebranych zadawał pytania Leonard Sienkiewicz. - W gminach Uścimów i Sosnowica obsługiwanych przez PUK z Parczewa właściciele działek rekreacyjnych płacą od czerwca do sierpnia 40 zł miesięcznie. Nie ma limitu na worki. W Urszulinie 6,5 zł od osoby za śmieci segregowane i 13 zł za niesegregowane na miesiąc. Dlaczego mamy za odpady komunalne płacić 400-500 proc. więcej niż właściciele nieruchomości z sąsiednich gmin?

- Firma DER odbierająca od nas śmieci życzy sobie 100 zł za tzw. pakiet startowy, czyli kartę wstępu na każde z ich czterech miejsc odbioru śmieci w gminie. W tej cenie są też trzy 120-litrowe worki - mówią letnicy.

Na spotkaniu nie było wójta Andrzej Chabrosa, ale ustosunkował się do zarzutów. - Tereny rekreacyjne, decyzją Rady Gminy, nie zostały objęte systemem wywozu śmieci. Obejmuje on tylko stałych mieszkańców. Gmina nie ma obowiązku organizacji takiego systemu dla letników. Muszą to zrobić sami, podpisując umowę z jedną z firm z gminnego rejestru działalności regulowanych. W tym momencie jest ich sześć m.in. DER. Nikomu nie nakazuję podpisywania umowy z tą firmą. Namawiam innych do takiej działalności. Muszę jednak egzekwować posiadanie podpisanej umowy, bo takie jest prawo - mówi Andrzej Chabros.

- Zrównanie stawek na wywóz śmieci letników i stałych mieszkańców uważam za nieetyczne. Mieszkańcy musieliby dokładać do letników.

Firma DER broni się przed zarzutami protestujących. - Do tej pory karty wykupiło już blisko 400 właścicieli działek z gminy Ludwin. W ofercie mamy nie tylko 120-litrowe worki w cenie 14 zł lub 22 zł (frakcja sucha lub mieszana), ale także mniejsze. 35-litrowy na odpady mieszane kosztuje 7 zł, 60-litrowy 8 lub 14 zł - mówi Wojciech Świtek, prezes firmy DER.

Tymczasem konkurencja nie śpi. - Za 30 zł miesięcznie odbieramy 240-litrowy pojemnik oraz dwa 120-litrowe worki. Dodajemy je gratis, a pojemnik można kupić u nas za 100 zł, albo na wolnym rynku - mówi Artur Cios, przedsiębiorca z Milejowa. - Już podpisaliśmy kilka umów, kolejni letnicy dzwonią. Umowę podpisujemy na cztery miesiące, od czerwca do września. Śmieci odbieramy raz w miesiącu -dodaje Artur Cios.

Letnicy, którzy zebrali się w sobotę planują już kolejne spotkanie. - Zapraszamy wójta i posiadaczy działek rekreacyjnych w gminie w najbliższą sobotę, 7 czerwca, o godz. 16, na parkingu w Rogoźnie - mówi Leonard Sienkiewicz.

Tymczasem 31 maja w teren ruszyły gminne kontrole. Sprawdzają, czy właściciele mają podpisane umowy na wywóz śmieci i nieczystości płynnych. - Kontrola przeprowadzona będzie przez pracowników Urzędu Gminy w Ludwinie oraz policję. Obecność mundurowych ma charakter prewencyjny - mówi wójt Chabros.
Czytaj więcej o:

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 08:17
0
W państwie prawa tak jest, podatek od nieruchomości dla mieszkańca 0,70 zł za 1m2, podatek dla letniskowca 7,68 za 1m2 zł, proporcje są prawe i sprawiedliwie ( x10), dlatego też 4 zł za worek mieszkaniec i 40 zł letniskowiec za miesiąc.
Avatar
dymany działkowicz / 11 czerwca 2014 o 17:30
0

Kanalizację na 20 działkach w Kaniwoli wykonalismy sami z naszych funduszy Gmina nie zrobila NIC nie wydała ani grosza ani nie przygotowała żadnych dokumentów. Za altanke 20 metrow kwadratowych płace kilkaset zlotych za działke 600 m tez kilkaset złotych. Tubylcy płacą o wiele mniej.(sprawdzałem). Gdyby nie działkowcy niestety gmina byłaby daleko za murzynami. Sorry ale tak jest

Ile Was to kosztowało?

Jak daleko jesteście od podłączenia do kolektora?

Sieć przeszła na własność gminy?

Tak z ciekawości pytam.

Ile Was to kosztowało?

Jak daleko jesteście od podłączenia do kolektora?

Sieć przeszła na własność gminy?

Tak z ciekawości pytam.

rozwiń
Avatar
Urlopowicz / 11 czerwca 2014 o 16:13
0

Nie wiedzą co dzieje się z ich podatkami?
Połowa idzie na sprzątani po tej szlachcie.A za drugą ma być budowana kanalizacja na działkach w kaniwoli. Ale znając to roszczeniowe towarzystwo to też będzie za drogo?

Kanalizację na 20 działkach w Kaniwoli wykonalismy sami z naszych funduszy Gmina nie zrobila NIC nie wydała ani grosza ani nie przygotowała żadnych dokumentów. Za altanke 20 metrow kwadratowych płace kilkaset zlotych za działke 600 m tez kilkaset złotych. Tubylcy płacą o wiele mniej.(sprawdzałem). Gdyby nie działkowcy niestety gmina byłaby daleko za murzynami. Sorry ale tak jest

Kanalizację na 20 działkach w Kaniwoli wykonalismy sami z naszych funduszy Gmina nie zrobila NIC nie wydała ani grosza ani nie przygotowała żadnych dokumentów. Za altanke 20 metrow kwadratowych płace kilkaset zlotych za działke 600 m tez kilkaset złotych. Tubylcy płacą o wiele mniej.(sprawdzałem). Gdyby nie działkowcy niestety gmina byłaby daleko za murzynami. Sorry ale tak jest

rozwiń
Avatar
rozgoryczona Anna / 11 czerwca 2014 o 09:52
0

Przypadkiem byłem na stacji i posluchalem o co chodzi na tym zebraniu z tymi śmieciami. Wszyscy dzialkowicze przyjechali autami za ponad 100 tysięcy a na swoje śmieci to już nie stac. Przecież za 100 zł. tO taki samochód spalil jadąc na to zebranie.Granda zadymiarzy jakihs.

Drogi kolego Mietku,

to nie jest twoja sprawa kto czym jeździ. Widocznie ciężko pracuje i stać go na to. Ty też możesz wziąć sie do pracy a nie patrzeć tylko komuś do kieszeni. Dotacje z UE jednak kiedyś sie skonczą i co wtedy? Ale nie o tym chciałam. Ja też jestem za tym, aby kazdy placił uczciwie za swoje śmieci. A obecna sytuacja nie umożliwia tego. Nasze śmieci są według was "droższe" a dlaczego? Moje rozgoryczenie jest tym większe, że przez lata starałam się, aby gmina, oprócz znacznie wyższych podatków z mojej działki miała także korzyść w postaci chociażby dawania zatrudnienia przy wszelkich pracach na działce, chociaż mogłam zetrudnić kogoś spoza gminy. Teraz już tego nie zrobię, podobnie jak nie będę robić w waszych sklepach zakupów. I myślę, że nie ja jedyna. Skoro dla mieszkańców gminy jesteśmy samym zlem - to poczekajmy, aż wasze grunty najniższej kategorii glebowej zaczną wam rodzić zboże i inne dobra. Zawiodłam sie srodze na gminie i jej mieszkańcach.

Drogi kolego Mietku,

to nie jest twoja sprawa kto czym jeździ. Widocznie ciężko pracuje i stać go na to. Ty też możesz wziąć sie do pracy a nie patrzeć tylko komuś do kieszeni. Dotacje z UE jednak kiedyś sie skonczą i co wtedy? Ale nie o tym chciałam. Ja też jestem za tym, aby kazdy placił uczciwie za swoje śmieci. A obecna sytuacja nie umożliwia tego. Nasze śmieci są według was "droższe" a dlaczego? Moje rozgoryczenie jest tym większe, że przez lata starałam się, aby gmina, oprócz znacznie wyższych podatków z mojej d... rozwiń

Avatar
dymany działkowicz / 10 czerwca 2014 o 17:35
0

tyle tu mądrych głów czy ktoś na to odpowie czy nie ?

Nie wiem o co chodzi z Krasnym, ale z tego co pamiętam, to wytworzonych przez siebie śmieci nie można wywozić do innej gminy.Poza tym i tak jest obowiązek podpisania umowy.

Avatar
krasne / 9 czerwca 2014 o 17:44
0

nie odpowiedziano na pytanie co ten facio z Rogóźna robi ze śmieciami tzn czy można wozić do miejsca zamieszkania, bo w urzędzie mówili że nie a w panoramie nie wyjaśnili wie może ktoś z forumowiczów?

tyle tu mądrych głów czy ktoś na to odpowie czy nie ?

Avatar
kasia / 7 czerwca 2014 o 08:33
0

Kasiu, proszę wytłumacz mi , dlaczego mamy wywozić śmiecie do Lublina?

Domek mam w gminie Ludwin i tutaj płace podatki i do zeszłego roku starałem się wydawać pieniadze w tej gminie(w 2014 już nie)

Jak chcesz porównać obciążenia podatkowe mieszkańca i działkowicza, to popatrz na wartość podatku od domu mieszkalnego/m2,

działki/m2 , podziel to przez ilość dni przez które korzystasz i wtedy okaże się ,że to co my płacimy to jest jakiś kosmos.Zwłaszcza jak różnicę wyrazimy w %,Co dostajemy w zamian od wójta?Pięciokrotnie droższe worki,50zł haraczu za samo podpisanie umowy.Oczywiście w realnym pieniądzu, to "tylko" 100zł(pakiet startowy).Ale dzisiaj 100 , jutro 1000, pojutrze miliony i tak znajdujemy sie tu gdzie jesteśmy-ale to już polityka.

Prawdopodobnie wywiezienie kontenerów w 2013r kosztowało gmine 400000 zł.dzieląc to przez 5000 działek daje średnio 80zł/działkę/rok. Na marginesie, jaką dasz mi radę , gdy "większa gmina",czyli państwo wprowadzi podatek katastralny i za domek mieszkalny trzeba będzie płacić rocznie 5% wartości.

Nie akceptuję wyrzucania śmieci, worków byle gdzie, ale problem powinien być rozwiazany przez gmine , bo po to jest.Pewne rzeczy muszą być rozwiązane odgórnie ,a gmina nie potrafi , lub raczej nie chce sobie z tym poradzić.

wiosennie pozdrawiam

dokladnie o to im chodzi zeby jak najwiecej zciagnac pieniedzy a od siebie jak najmniejszym kosztem. tylko to juz dlugo nie potrwa. wojt zabral kontenery gdzie glownie dzialkowicze wyrzucali smieci, i teraz wyglada to jak wyglada. skargi sa nie milosierne bo nikt niechce mieszkac kolo lasu gdzie sa sterty smieci. jak mu przyjdzie wynajac ludzi aby to posprzatali to wtedy moze sie obudzi. kazdy ma jakies problemy wy dzialkowicze z wysokimi podatkami i wysokomi uslugami a my z czym innym . sa dwie strony medalu. a wojt jakby wogole mial to gdzies...tylko kasa sie liczy..

zi zeby jak najwiecej zciagnac pieniedzy a od siebie jak najmniejszym kosztem. tylko to juz dlugo nie potrwa. wojt zabral kontenery gdzie glownie dzialkowicze wyrzucali smieci, i teraz wyglada to jak wyglada. skargi sa nie milosierne bo nikt niechce mieszkac kolo lasu gdzie sa sterty smieci. jak mu przyjdzie wynajac ludzi aby to posprzatali to wtedy moze sie obudzi. kazdy ma jakies problemy wy dzialkowicze z wysokimi podatkami i wysokomi uslugami a my z czym innym . sa dwie strony medalu. a wojt jakby wogole mial to gdzies...tylko kasa sie l... rozwiń
Avatar
dymany działkowicz / 6 czerwca 2014 o 15:34
0

Kasiu, proszę wytłumacz mi , dlaczego mamy wywozić śmiecie do Lublina?

Domek mam w gminie Ludwin i tutaj płace podatki i do zeszłego roku starałem się wydawać pieniadze w tej gminie(w 2014 już nie)

Jak chcesz porównać obciążenia podatkowe mieszkańca i działkowicza, to popatrz na wartość podatku od domu mieszkalnego/m2,

działki/m2 , podziel to przez ilość dni przez które korzystasz i wtedy okaże się ,że to co my płacimy to jest jakiś kosmos.Zwłaszcza jak różnicę wyrazimy w %,Co dostajemy w zamian od wójta?Pięciokrotnie droższe worki,50zł haraczu za samo podpisanie umowy.Oczywiście w realnym pieniądzu, to "tylko" 100zł(pakiet startowy).Ale dzisiaj 100 , jutro 1000, pojutrze miliony i tak znajdujemy sie tu gdzie jesteśmy-ale to już polityka.

Prawdopodobnie wywiezienie kontenerów w 2013r kosztowało gmine 400000 zł.dzieląc to przez 5000 działek daje średnio 80zł/działkę/rok. Na marginesie, jaką dasz mi radę , gdy "większa gmina",czyli państwo wprowadzi podatek katastralny i za domek mieszkalny trzeba będzie płacić rocznie 5% wartości.

Nie akceptuję wyrzucania śmieci, worków byle gdzie, ale problem powinien być rozwiazany przez gmine , bo po to jest.Pewne rzeczy muszą być rozwiązane odgórnie ,a gmina nie potrafi , lub raczej nie chce sobie z tym poradzić.

wiosennie pozdrawiam

Kasiu, proszę wytłumacz mi , dlaczego mamy wywozić śmiecie do Lublina?

Domek mam w gminie Ludwin i tutaj płace podatki i do zeszłego roku starałem się wydawać pieniadze w tej gminie(w 2014 już nie)

Jak chcesz porównać obciążenia podatkowe mieszkańca i działkowicza, to popatrz na wartość podatku od domu mieszkalnego/m2,

działki/m2 , podziel to przez ilość dni przez które korzystasz i wtedy okaże się ,że to co my płacimy to jest jakiś kosmos.Zwłaszcza jak różnicę wyrazimy w %,Co dostajemy w zamian od wójta?Pięciokrotnie... rozwiń

Avatar
kasia / 6 czerwca 2014 o 10:48
0

Ja nie jestem z Pieseczna.

Sam kanalizacji sobie zrobię,bez gminy nie da rady,a ta mówi

, że sie nie opłaca i potrafię to zrozumieć.

kosz na działce letniskowej , to nieporozumienie i system workowy jest najlepszy, ale nie o tym był mój poprzedni post

Myślę, że jesteśmy tacy sami, tylko nasze smiecie sa bardziej wartościowe, co automatycznie stawia nas na wyższym szczeblu rozwoju.

Może ta ironia da Ci trochę do myślenia.

system workowy jest najlepszy oczywiscie pod warunkiem ze te worki trafia w odpowiednie miejsce nie do rowow. sprawe w duzej mierze rozwiazaly by kontynery gdyby byly dostepne, a wojt zarzadzil ze zostaly zabrane.przeciez kto bedzie z dzialkowiczow wiozl smieci ze soba np do lublina. proste ze wiekszosc wyrzuca gdzie popadnie. wystarczy sie przejsc do lasu, na lake... 

rozwiń
Avatar
już zapomniałem / 6 czerwca 2014 o 08:58
0

w okolicach jeziora piaseczno szamb juz dawno tu nikt nie ma...na smieci mamy kosze. myslicie ze przyjedziecie z miasta to wielce madrzy jestescie. to nie na tym polega pobawic sie i swoje smiecie byle gdzie zostawic...

Ja nie jestem z Pieseczna.

Sam kanalizacji sobie zrobię,bez gminy nie da rady,a ta mówi

, że sie nie opłaca i potrafię to zrozumieć.

kosz na działce letniskowej , to nieporozumienie i system workowy jest najlepszy, ale nie o tym był mój poprzedni post

Myślę, że jesteśmy tacy sami, tylko nasze smiecie sa bardziej wartościowe, co automatycznie stawia nas na wyższym szczeblu rozwoju.

Może ta ironia da Ci trochę do myślenia.

pozdrawiam

Ja nie jestem z Pieseczna.

Sam kanalizacji sobie zrobię,bez gminy nie da rady,a ta mówi

, że sie nie opłaca i potrafię to zrozumieć.

kosz na działce letniskowej , to nieporozumienie i system workowy jest najlepszy, ale nie o tym był mój poprzedni post

Myślę, że jesteśmy tacy sami, tylko nasze smiecie sa bardziej wartościowe, co automatycznie stawia nas na wyższym szczeblu rozwoju.

Może ta ironia da Ci trochę do myślenia.

pozdrawiam

rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 08:17
0
W państwie prawa tak jest, podatek od nieruchomości dla mieszkańca 0,70 zł za 1m2, podatek dla letniskowca 7,68 za 1m2 zł, proporcje są prawe i sprawiedliwie ( x10), dlatego też 4 zł za worek mieszkaniec i 40 zł letniskowiec za miesiąc.
Avatar
dymany działkowicz / 11 czerwca 2014 o 17:30
0

Kanalizację na 20 działkach w Kaniwoli wykonalismy sami z naszych funduszy Gmina nie zrobila NIC nie wydała ani grosza ani nie przygotowała żadnych dokumentów. Za altanke 20 metrow kwadratowych płace kilkaset zlotych za działke 600 m tez kilkaset złotych. Tubylcy płacą o wiele mniej.(sprawdzałem). Gdyby nie działkowcy niestety gmina byłaby daleko za murzynami. Sorry ale tak jest

Ile Was to kosztowało?

Jak daleko jesteście od podłączenia do kolektora?

Sieć przeszła na własność gminy?

Tak z ciekawości pytam.

Ile Was to kosztowało?

Jak daleko jesteście od podłączenia do kolektora?

Sieć przeszła na własność gminy?

Tak z ciekawości pytam.

rozwiń
Avatar
Urlopowicz / 11 czerwca 2014 o 16:13
0

Nie wiedzą co dzieje się z ich podatkami?
Połowa idzie na sprzątani po tej szlachcie.A za drugą ma być budowana kanalizacja na działkach w kaniwoli. Ale znając to roszczeniowe towarzystwo to też będzie za drogo?

Kanalizację na 20 działkach w Kaniwoli wykonalismy sami z naszych funduszy Gmina nie zrobila NIC nie wydała ani grosza ani nie przygotowała żadnych dokumentów. Za altanke 20 metrow kwadratowych płace kilkaset zlotych za działke 600 m tez kilkaset złotych. Tubylcy płacą o wiele mniej.(sprawdzałem). Gdyby nie działkowcy niestety gmina byłaby daleko za murzynami. Sorry ale tak jest

Kanalizację na 20 działkach w Kaniwoli wykonalismy sami z naszych funduszy Gmina nie zrobila NIC nie wydała ani grosza ani nie przygotowała żadnych dokumentów. Za altanke 20 metrow kwadratowych płace kilkaset zlotych za działke 600 m tez kilkaset złotych. Tubylcy płacą o wiele mniej.(sprawdzałem). Gdyby nie działkowcy niestety gmina byłaby daleko za murzynami. Sorry ale tak jest

rozwiń
Avatar
rozgoryczona Anna / 11 czerwca 2014 o 09:52
0

Przypadkiem byłem na stacji i posluchalem o co chodzi na tym zebraniu z tymi śmieciami. Wszyscy dzialkowicze przyjechali autami za ponad 100 tysięcy a na swoje śmieci to już nie stac. Przecież za 100 zł. tO taki samochód spalil jadąc na to zebranie.Granda zadymiarzy jakihs.

Drogi kolego Mietku,

to nie jest twoja sprawa kto czym jeździ. Widocznie ciężko pracuje i stać go na to. Ty też możesz wziąć sie do pracy a nie patrzeć tylko komuś do kieszeni. Dotacje z UE jednak kiedyś sie skonczą i co wtedy? Ale nie o tym chciałam. Ja też jestem za tym, aby kazdy placił uczciwie za swoje śmieci. A obecna sytuacja nie umożliwia tego. Nasze śmieci są według was "droższe" a dlaczego? Moje rozgoryczenie jest tym większe, że przez lata starałam się, aby gmina, oprócz znacznie wyższych podatków z mojej działki miała także korzyść w postaci chociażby dawania zatrudnienia przy wszelkich pracach na działce, chociaż mogłam zetrudnić kogoś spoza gminy. Teraz już tego nie zrobię, podobnie jak nie będę robić w waszych sklepach zakupów. I myślę, że nie ja jedyna. Skoro dla mieszkańców gminy jesteśmy samym zlem - to poczekajmy, aż wasze grunty najniższej kategorii glebowej zaczną wam rodzić zboże i inne dobra. Zawiodłam sie srodze na gminie i jej mieszkańcach.

Drogi kolego Mietku,

to nie jest twoja sprawa kto czym jeździ. Widocznie ciężko pracuje i stać go na to. Ty też możesz wziąć sie do pracy a nie patrzeć tylko komuś do kieszeni. Dotacje z UE jednak kiedyś sie skonczą i co wtedy? Ale nie o tym chciałam. Ja też jestem za tym, aby kazdy placił uczciwie za swoje śmieci. A obecna sytuacja nie umożliwia tego. Nasze śmieci są według was "droższe" a dlaczego? Moje rozgoryczenie jest tym większe, że przez lata starałam się, aby gmina, oprócz znacznie wyższych podatków z mojej d... rozwiń

Avatar
dymany działkowicz / 10 czerwca 2014 o 17:35
0

tyle tu mądrych głów czy ktoś na to odpowie czy nie ?

Nie wiem o co chodzi z Krasnym, ale z tego co pamiętam, to wytworzonych przez siebie śmieci nie można wywozić do innej gminy.Poza tym i tak jest obowiązek podpisania umowy.

Avatar
krasne / 9 czerwca 2014 o 17:44
0

nie odpowiedziano na pytanie co ten facio z Rogóźna robi ze śmieciami tzn czy można wozić do miejsca zamieszkania, bo w urzędzie mówili że nie a w panoramie nie wyjaśnili wie może ktoś z forumowiczów?

tyle tu mądrych głów czy ktoś na to odpowie czy nie ?

Avatar
kasia / 7 czerwca 2014 o 08:33
0

Kasiu, proszę wytłumacz mi , dlaczego mamy wywozić śmiecie do Lublina?

Domek mam w gminie Ludwin i tutaj płace podatki i do zeszłego roku starałem się wydawać pieniadze w tej gminie(w 2014 już nie)

Jak chcesz porównać obciążenia podatkowe mieszkańca i działkowicza, to popatrz na wartość podatku od domu mieszkalnego/m2,

działki/m2 , podziel to przez ilość dni przez które korzystasz i wtedy okaże się ,że to co my płacimy to jest jakiś kosmos.Zwłaszcza jak różnicę wyrazimy w %,Co dostajemy w zamian od wójta?Pięciokrotnie droższe worki,50zł haraczu za samo podpisanie umowy.Oczywiście w realnym pieniądzu, to "tylko" 100zł(pakiet startowy).Ale dzisiaj 100 , jutro 1000, pojutrze miliony i tak znajdujemy sie tu gdzie jesteśmy-ale to już polityka.

Prawdopodobnie wywiezienie kontenerów w 2013r kosztowało gmine 400000 zł.dzieląc to przez 5000 działek daje średnio 80zł/działkę/rok. Na marginesie, jaką dasz mi radę , gdy "większa gmina",czyli państwo wprowadzi podatek katastralny i za domek mieszkalny trzeba będzie płacić rocznie 5% wartości.

Nie akceptuję wyrzucania śmieci, worków byle gdzie, ale problem powinien być rozwiazany przez gmine , bo po to jest.Pewne rzeczy muszą być rozwiązane odgórnie ,a gmina nie potrafi , lub raczej nie chce sobie z tym poradzić.

wiosennie pozdrawiam

dokladnie o to im chodzi zeby jak najwiecej zciagnac pieniedzy a od siebie jak najmniejszym kosztem. tylko to juz dlugo nie potrwa. wojt zabral kontenery gdzie glownie dzialkowicze wyrzucali smieci, i teraz wyglada to jak wyglada. skargi sa nie milosierne bo nikt niechce mieszkac kolo lasu gdzie sa sterty smieci. jak mu przyjdzie wynajac ludzi aby to posprzatali to wtedy moze sie obudzi. kazdy ma jakies problemy wy dzialkowicze z wysokimi podatkami i wysokomi uslugami a my z czym innym . sa dwie strony medalu. a wojt jakby wogole mial to gdzies...tylko kasa sie liczy..

zi zeby jak najwiecej zciagnac pieniedzy a od siebie jak najmniejszym kosztem. tylko to juz dlugo nie potrwa. wojt zabral kontenery gdzie glownie dzialkowicze wyrzucali smieci, i teraz wyglada to jak wyglada. skargi sa nie milosierne bo nikt niechce mieszkac kolo lasu gdzie sa sterty smieci. jak mu przyjdzie wynajac ludzi aby to posprzatali to wtedy moze sie obudzi. kazdy ma jakies problemy wy dzialkowicze z wysokimi podatkami i wysokomi uslugami a my z czym innym . sa dwie strony medalu. a wojt jakby wogole mial to gdzies...tylko kasa sie l... rozwiń
Avatar
dymany działkowicz / 6 czerwca 2014 o 15:34
0

Kasiu, proszę wytłumacz mi , dlaczego mamy wywozić śmiecie do Lublina?

Domek mam w gminie Ludwin i tutaj płace podatki i do zeszłego roku starałem się wydawać pieniadze w tej gminie(w 2014 już nie)

Jak chcesz porównać obciążenia podatkowe mieszkańca i działkowicza, to popatrz na wartość podatku od domu mieszkalnego/m2,

działki/m2 , podziel to przez ilość dni przez które korzystasz i wtedy okaże się ,że to co my płacimy to jest jakiś kosmos.Zwłaszcza jak różnicę wyrazimy w %,Co dostajemy w zamian od wójta?Pięciokrotnie droższe worki,50zł haraczu za samo podpisanie umowy.Oczywiście w realnym pieniądzu, to "tylko" 100zł(pakiet startowy).Ale dzisiaj 100 , jutro 1000, pojutrze miliony i tak znajdujemy sie tu gdzie jesteśmy-ale to już polityka.

Prawdopodobnie wywiezienie kontenerów w 2013r kosztowało gmine 400000 zł.dzieląc to przez 5000 działek daje średnio 80zł/działkę/rok. Na marginesie, jaką dasz mi radę , gdy "większa gmina",czyli państwo wprowadzi podatek katastralny i za domek mieszkalny trzeba będzie płacić rocznie 5% wartości.

Nie akceptuję wyrzucania śmieci, worków byle gdzie, ale problem powinien być rozwiazany przez gmine , bo po to jest.Pewne rzeczy muszą być rozwiązane odgórnie ,a gmina nie potrafi , lub raczej nie chce sobie z tym poradzić.

wiosennie pozdrawiam

Kasiu, proszę wytłumacz mi , dlaczego mamy wywozić śmiecie do Lublina?

Domek mam w gminie Ludwin i tutaj płace podatki i do zeszłego roku starałem się wydawać pieniadze w tej gminie(w 2014 już nie)

Jak chcesz porównać obciążenia podatkowe mieszkańca i działkowicza, to popatrz na wartość podatku od domu mieszkalnego/m2,

działki/m2 , podziel to przez ilość dni przez które korzystasz i wtedy okaże się ,że to co my płacimy to jest jakiś kosmos.Zwłaszcza jak różnicę wyrazimy w %,Co dostajemy w zamian od wójta?Pięciokrotnie... rozwiń

Avatar
kasia / 6 czerwca 2014 o 10:48
0

Ja nie jestem z Pieseczna.

Sam kanalizacji sobie zrobię,bez gminy nie da rady,a ta mówi

, że sie nie opłaca i potrafię to zrozumieć.

kosz na działce letniskowej , to nieporozumienie i system workowy jest najlepszy, ale nie o tym był mój poprzedni post

Myślę, że jesteśmy tacy sami, tylko nasze smiecie sa bardziej wartościowe, co automatycznie stawia nas na wyższym szczeblu rozwoju.

Może ta ironia da Ci trochę do myślenia.

system workowy jest najlepszy oczywiscie pod warunkiem ze te worki trafia w odpowiednie miejsce nie do rowow. sprawe w duzej mierze rozwiazaly by kontynery gdyby byly dostepne, a wojt zarzadzil ze zostaly zabrane.przeciez kto bedzie z dzialkowiczow wiozl smieci ze soba np do lublina. proste ze wiekszosc wyrzuca gdzie popadnie. wystarczy sie przejsc do lasu, na lake... 

rozwiń
Avatar
już zapomniałem / 6 czerwca 2014 o 08:58
0

w okolicach jeziora piaseczno szamb juz dawno tu nikt nie ma...na smieci mamy kosze. myslicie ze przyjedziecie z miasta to wielce madrzy jestescie. to nie na tym polega pobawic sie i swoje smiecie byle gdzie zostawic...

Ja nie jestem z Pieseczna.

Sam kanalizacji sobie zrobię,bez gminy nie da rady,a ta mówi

, że sie nie opłaca i potrafię to zrozumieć.

kosz na działce letniskowej , to nieporozumienie i system workowy jest najlepszy, ale nie o tym był mój poprzedni post

Myślę, że jesteśmy tacy sami, tylko nasze smiecie sa bardziej wartościowe, co automatycznie stawia nas na wyższym szczeblu rozwoju.

Może ta ironia da Ci trochę do myślenia.

pozdrawiam

Ja nie jestem z Pieseczna.

Sam kanalizacji sobie zrobię,bez gminy nie da rady,a ta mówi

, że sie nie opłaca i potrafię to zrozumieć.

kosz na działce letniskowej , to nieporozumienie i system workowy jest najlepszy, ale nie o tym był mój poprzedni post

Myślę, że jesteśmy tacy sami, tylko nasze smiecie sa bardziej wartościowe, co automatycznie stawia nas na wyższym szczeblu rozwoju.

Może ta ironia da Ci trochę do myślenia.

pozdrawiam

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 91 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 37 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 66 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!