Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

22 marca 2014 r.
5:45
Edytuj ten wpis

Śmieciowy absurd. Masz zły worek? Dostaniesz surową karę

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
57 52 A A

Niezawiązany worek - kara 50 zł. Zły worek - kara 100 zł. Nieoznaczony worek - kara 300 zł. Właściciele działek w gminie Ludwin nie mogą uwierzyć, że stawki z taryfikatora lubelskiej firmy DER są prawdziwe

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mamy związane ręce, bo ustawa śmieciowa zabrania gminom prowadzenia zbiórki odpadów komunalnych - tłumaczy Andrzej Chabros, wójt gminy Ludwin. - Rozmawialiśmy z wieloma firmami. Tylko firma DER wykazała zainteresowanie odbiorem odpadów od letników z naszego terenu. Oferta DER wywołała ostre reakcje właścicieli działek letniskowych w gminie Ludwin. Jeden worek na śmieci mokre kosztuje 22 zł, na suche - 14 zł. Ale chodzi nie tylko o ceny. - Dzwoniłam tam i okazuje się, że wszyscy letnicy muszą wykupić sobie kartę chipową. Kosztuje 100 zł, jest ważna przez rok. Ta karta umożliwia dostanie się do punktów składowania śmieci. Nie dość, że sami mamy sobie wywieźć te śmieci, to jeszcze nie ma możliwości wykupienia karty tylko na lato. Właściciel firmy powiedział mi, że trzeba płacić za możliwość śmiecenia, a nie za odstawianie śmieci na składowisko - twierdzi zbulwersowana właścicielka działki nad Piasecznem. - Za 100 złotych letnik kupuje pakiet startowy. To karta identyfikacyjna, ważna przez cały okres trwania umowy. Upoważnia do wstępu na każde z czterech miejsc odbioru śmieci. Do tego są trzy 120-litrowe worki. Jeżeli się skończą, trzeba kupić nowe, w cenie 14 zł i 22 zł. Ceny zostały skalkulowane po analizie stawek w gminach wypoczynkowych na terenie całego kraju - mówi Wojciech Świtek, prezes firmy DER. Czy rzeczywiście? W pobliskim Uścimowie za śmieci letnicy płacą tylko w sezonie - od czerwca do końca sierpnia 40 zł miesięcznie. W zamian dostają dziewięć 120-litrowych worków na miesiąc. Śmieci dowożą je do jednego z dwóch gminnych punktów odbioru. W gminie Ludwin będą cztery takie punkty - w Ludwinie, Rogoźnie, Kaniwoli i Jagodnie. - Wszystkie monitorowane. Nieuczciwi muszą się liczyć z karami - ostrzega Świtek. A te są surowe. Oddanie odpadów w nieprzeznaczonym do tego celu worku - 100 zł, w niezawiązanym worku - 50 zł, w worku nieoznaczonym - 300 zł, umożliwienie dostępu do punktu osobom trzecich - 500 zł. - Działkowicze mogą podpisywać umowy z innymi podmiotami wpisanymi do gminnego rejestru działalności regulowanej. Jest ich kilka - dodaje wójt. I zapowiada kontrole umów na wywóz nieczystości stałych i płynnych.
Czytaj więcej o:

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
taki sobie / 5 maja 2014 o 17:09
0

skoro  nie wolno zabierać z miejsca wytworzenia to jak przemycić pod okno "wójt"oj nieładnie,nieładnie

Avatar
zibi / 5 maja 2014 o 10:59
0

Bałagan z wywozem śmieci z Gminy Ludwin monitoruje juz od kilku tygodni.

Wykonalem wiele telefonow, przeczytalem ( w przeciwieństwie  do wiekszości tu piszących ) tzw. ustawę śmieciową i  oto  kilka najważniejszych punktów:

1. Wójt zlamal prawo nie oglaszajac przetargu na gospodarowanie odpadami komunalnymi

2. Wskazal "z czapy" ( czy tylko?)  firmę DER Sp. z o.o.. która ma się tym problemem zająć.

3. firma ta, na dzień dobry chce "przytulic kilkaset tysiecy złotych za sam fakt tego, że łaskawie będzie śmiecie wywozić. Skąd te kilkaset tysięcy- a no z tzw. pakietu startowego w wysokości 100 zł., gdzie 50 zl to wartość 3 worków a pozostałe 50 zl pomnożone przez ilość działek w Ludwinie( ok 4-5 tyś.) daje własnie tę kwotę.

4.W sasiednich gminach wywóz śmieci kosztuje zdecydowanie mniej- sprawdzałem.

   Posłużę sie tylko przykładem Uścimowa- jakie są stawki opisano w artykule.

 Jednak artykuł nie opisuje  najważniejszego. W Uścimowie( jaki w Sosnowicy ) za wywóz śmieci odpowiada PUK  ( Przedsiebiorstwo Uslug Komunalnych) Parczew. I ten że PUK Parczew będzie wywoził  również odpady z gminy Ludwin. Ale my, letnicy nie możemy z nim podpisać umowy wg stawek jakie ma on w sąsiednich gminach. My musimy podpisać umowy z firma DER, która jako typowy podmiot pośredni, podpisała umowę na wywóz smieci z PUK Parczew!!!

Tak więc, nie jest prawdą co mowi dziennikarzowi wójt - że nikt nie chciał wywozić "ludwińskich odpadów". Chciał, tylko dlaczego nie mógł?

Kto i dlaczego wprowadził firmę krzak- bez wlasnego sprzętu, po za przetargiem i za zdecydowanie wyższe- ponad 300 % stawki?

 To są tylko najważniejsze punkty mojego "śmieciowego śledztwa".

Jest i kilka innych ciekawostek ale   te najprawdopodobniej przedstawię dopiero w prokuraturze o ile wójt tej sprawy w ciagu kilku najblizszych dni nie wyprostuje.

 Za śmiecie płacić powinniśmy, to jest rzecz bezdyskusyjna. ale dlaczego na naszych śmieciach mają zarabiac jakieś cwaniaczki?

Znamienne jest straszenie przez wójta karami. Komu zależy, żeby wywołać psychozę strachu i zmusić ludzi do podpisywania umów z bezprawnie narzuconym podmiotem??? 

popieram pana bezapelacyjnie! mieliśmy właśnie wszystkie śmieci z długiego weekendu zrzucić na placu przed oknem wójt

Popieramy pana działanie....jeśli trzeba w czymś pomóc oferujemy; tel 602314473-zbyszek.

pozdrawiam serdecznie

popieram pana bezapelacyjnie! mieliśmy właśnie wszystkie śmieci z długiego weekendu zrzucić na placu przed oknem wójt

Popieramy pana działanie....jeśli trzeba w czymś pomóc oferujemy; tel 602314473-zbyszek.

pozdrawiam serdecznie

rozwiń
Avatar
letniskowiec / 30 kwietnia 2014 o 23:41
0

Nie jesteśmy mieszkańcami-wójt nie musiał ogłaszać przetargu.

Musimy mieć podpisana umowę na wywóz śmieci i szamba-jeżeli takowe mamy obowiązek mieć.

Nie wolno nam wyeksporować samodzielnie własnych śmieci do innej gminy(tam gdzie mieszkamy)-tak mi się przynajmniej  wydaje.

Ustalone zostało, że gmina ma nas w d.......pie i wspiera Dera.

Po informacji o pierwszej karze pieniężnej nałożonej za brak umowy ustawią się kolejki do Dera, a smiecie,poza tymi trzema workami wylądują .....w różnych miejscach.

Macie podstawy prawne do podważenia  działalności

Dera?Ale tak konkretnie.Jeżeli tak, to może wystąpimy do gminy o wykreslenie dera z RDR , wykażemy ,że nikt nie chce z nami podpisać umowy , odmówimy przyjęcia kary pieniężnej i poczekamy co zrobi gmina.

Chce się komuś?.

Nie jesteśmy mieszkańcami-wójt nie musiał ogłaszać przetargu.

Musimy mieć podpisana umowę na wywóz śmieci i szamba-jeżeli takowe mamy obowiązek mieć.

Nie wolno nam wyeksporować samodzielnie własnych śmieci do innej gminy(tam gdzie mieszkamy)-tak mi się przynajmniej  wydaje.

Ustalone zostało, że gmina ma nas w d.......pie i wspiera Dera.

Po informacji o pierwszej karze pieniężnej nałożonej za brak umowy ustawią się kolejki do Dera, a smiecie,poza tymi trzema workami wylądują .....w różnych miejscach.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2014 o 09:28
0

Popieram wywóz śmieci osobiście swoim samochodem do m-ca zamieszkania czyli do miasta.Wyjeżdżam na wieś 2 razy w miesiącu (letnim).Produkty kupuję w mieście-więc odpady wracają tam gdzie by wylądowały wtedy gdybym nigdzie się nie ruszył.Mam na myśli odpady które nie ulegają degradacji.Skoszona trawa do kompostownika,papiery do ogniska.Wniosek z tego,że po przyjeżdzie z weekendu mam mniej odpadów niż wtedy,gdy siedzę w miejskiej "chałupie".Ktoś z forumowiczów "powiedział",że nie wolno przewozić odpadów-no to niech nosi np.na plecach.Za odpady płacę w miejscu zamieszkania i to powinno wystarczyć.

Jestem wrogiem tych co robią tak: "do wora i do rowa"-uważam,że to jest przestępstwo i powinno być karane b. surowo.

Każde śmiecenie,mama z dzieckiem ,butelka z samochodu,pet na chodnik,srający piesek itp,itd..Też mam wrażenie,że śmieciowy interes to złoty interes.

Popieram wywóz śmieci osobiście swoim samochodem do m-ca zamieszkania czyli do miasta.Wyjeżdżam na wieś 2 razy w miesiącu (letnim).Produkty kupuję w mieście-więc odpady wracają tam gdzie by wylądowały wtedy gdybym nigdzie się nie ruszył.Mam na myśli odpady które nie ulegają degradacji.Skoszona trawa do kompostownika,papiery do ogniska.Wniosek z tego,że po przyjeżdzie z weekendu mam mniej odpadów niż wtedy,gdy siedzę w miejskiej "chałupie".Ktoś z forumowiczów "powiedział",że nie wolno przewozić odpadów-no to niech nosi np.na plecach.Za odp... rozwiń

Avatar
bieniek / 23 kwietnia 2014 o 16:04
0

~eLeS~

Popieram w całości to co piszesz tu i na mmlublin. Jestem również sezonowym mieszkańcem nad Piasecznem i uważam, że trzeba zrobić z tym porządek. Czy jest jakieś forum czy inne miejsce, żeby się mogli wszyscy letnicy zorganizować?

Avatar
eLeS / 22 kwietnia 2014 o 21:29
0

Bałagan z wywozem śmieci z Gminy Ludwin monitoruje juz od kilku tygodni.

Wykonalem wiele telefonow, przeczytalem ( w przeciwieństwie  do wiekszości tu piszących ) tzw. ustawę śmieciową i  oto  kilka najważniejszych punktów:

1. Wójt zlamal prawo nie oglaszajac przetargu na gospodarowanie odpadami komunalnymi

2. Wskazal "z czapy" ( czy tylko?)  firmę DER Sp. z o.o.. która ma się tym problemem zająć.

3. firma ta, na dzień dobry chce "przytulic kilkaset tysiecy złotych za sam fakt tego, że łaskawie będzie śmiecie wywozić. Skąd te kilkaset tysięcy- a no z tzw. pakietu startowego w wysokości 100 zł., gdzie 50 zl to wartość 3 worków a pozostałe 50 zl pomnożone przez ilość działek w Ludwinie( ok 4-5 tyś.) daje własnie tę kwotę.

4.W sasiednich gminach wywóz śmieci kosztuje zdecydowanie mniej- sprawdzałem.

   Posłużę sie tylko przykładem Uścimowa- jakie są stawki opisano w artykule.

 Jednak artykuł nie opisuje  najważniejszego. W Uścimowie( jaki w Sosnowicy ) za wywóz śmieci odpowiada PUK  ( Przedsiebiorstwo Uslug Komunalnych) Parczew. I ten że PUK Parczew będzie wywoził  również odpady z gminy Ludwin. Ale my, letnicy nie możemy z nim podpisać umowy wg stawek jakie ma on w sąsiednich gminach. My musimy podpisać umowy z firma DER, która jako typowy podmiot pośredni, podpisała umowę na wywóz smieci z PUK Parczew!!!

Tak więc, nie jest prawdą co mowi dziennikarzowi wójt - że nikt nie chciał wywozić "ludwińskich odpadów". Chciał, tylko dlaczego nie mógł?

Kto i dlaczego wprowadził firmę krzak- bez wlasnego sprzętu, po za przetargiem i za zdecydowanie wyższe- ponad 300 % stawki?

 To są tylko najważniejsze punkty mojego "śmieciowego śledztwa".

Jest i kilka innych ciekawostek ale   te najprawdopodobniej przedstawię dopiero w prokuraturze o ile wójt tej sprawy w ciagu kilku najblizszych dni nie wyprostuje.

 Za śmiecie płacić powinniśmy, to jest rzecz bezdyskusyjna. ale dlaczego na naszych śmieciach mają zarabiac jakieś cwaniaczki?

Znamienne jest straszenie przez wójta karami. Komu zależy, żeby wywołać psychozę strachu i zmusić ludzi do podpisywania umów z bezprawnie narzuconym podmiotem??? 

Bałagan z wywozem śmieci z Gminy Ludwin monitoruje juz od kilku tygodni.

Wykonalem wiele telefonow, przeczytalem ( w przeciwieństwie  do wiekszości tu piszących ) tzw. ustawę śmieciową i  oto  kilka najważniejszych punktów:

1. Wójt zlamal prawo nie oglaszajac przetargu na gospodarowanie odpadami komunalnymi

2. Wskazal "z czapy" ( czy tylko?)  firmę DER Sp. z o.o.. która ma się tym problemem zająć.

3. firma ta, na dzień dobry chce "przytulic kilkaset tysiecy złotych za sam fakt tego, że łaska... rozwiń

Avatar
letniskowiec / 29 marca 2014 o 17:09
0

Zwróć sie do gminy to Ci przedstawia ile było śmieci, przecież mają sprawozdania. Oczywiście że Ty decydujesz i Ty podpisz umowę z taką firma która będzie teraz odbierala śmieci od Ciebie! Przyjmijmy że gmina jest winna bo koniecznie chcesz to udowodnić!
Ps. I przewietrz tyłek na tej działce bo od siedzenia przed kompem i pisania komentarzy hemoroidow się nabawisz.

Dyskusję chętnie będę kontynuował, jak odrobisz lekcje na poniedziałek do szkoły.Tylko nie idż na wagary.

Pozdrawiam

Dyskusję chętnie będę kontynuował, jak odrobisz lekcje na poniedziałek do szkoły.Tylko nie idż na wagary.

Pozdrawiam

rozwiń
Avatar
wujek warchoł / 29 marca 2014 o 16:22
0

Panie Wójcie Dobra robota! trzeba tej "elicie" letniskowej uświadomić ze nie są Panami w Ludwinie tylko wyłącznie na tych 250m2  ogrodzonej odrutowanej zarośniętej przystrzyżonej działce tam niech sobie ustalają swoje prawa

swoją drogą wziął bym za dupy tych wszystkich którzy mają jeszcze nieopodatkowane domki czy będą też tacy poszkodowani??? 

Avatar
Sołtys, / 29 marca 2014 o 14:27
0
Zwróć sie do gminy to Ci przedstawia ile było śmieci, przecież mają sprawozdania. Oczywiście że Ty decydujesz i Ty podpisz umowę z taką firma która będzie teraz odbierala śmieci od Ciebie! Przyjmijmy że gmina jest winna bo koniecznie chcesz to udowodnić!
Ps. I przewietrz tyłek na tej działce bo od siedzenia przed kompem i pisania komentarzy hemoroidow się nabawisz.
Avatar
letniskowiec / 29 marca 2014 o 13:18
0

Do "sołtysa" z posty 42.

"Podobno w poprzednich latach śmieci z terenów letniskowych kosztowały gminę ponad 500 tys rocznie a gmina Ludwin zbierała śmieci z całego pojezierza nie tylko z swojego terenu i chawala za to."

Czyli nie masz wiedzy ile letnicy wytwarzają śmieci.

"A statystyczny letnik deklarował ze przebywa na dzialce 3 miesiąc i pobierał 3 woreczki."

Na to pozwalała gmina.

"Mamy Marzec a to nie sezon turystyczny nad jeziorami"

Jeszcze ja decyduję kiedy przyjeżdżam na swoją działkę.

"a chroniąc środowisko frakcje zielona powinno się kompostowac"

Proszę wskaż w którym miejscu ustawa nakłada na mnie taki obowiązek

"bądź swiatlym letnikiem a nie awanturnikiem"

W którym miejscu się awanturuję?

Grzecznie proszę o podanie przejrzystych warunków odbioru śmieci, w tym odpadów zielonych, które chyba też są odpadami komunalnymi wg ustawy.

Jadę jutro ne działeczkę,wyprodukuję ze 4 worki odpadów zielonych.

'Sołtysie", co mam z nimi zrobić?

Napisz jak żyć, no jak żyć? :D

Do "sołtysa" z posty 42.

"Podobno w poprzednich latach śmieci z terenów letniskowych kosztowały gminę ponad 500 tys rocznie a gmina Ludwin zbierała śmieci z całego pojezierza nie tylko z swojego terenu i chawala za to."

Czyli nie masz wiedzy ile letnicy wytwarzają śmieci.

"A statystyczny letnik deklarował ze przebywa na dzialce 3 miesiąc i pobierał 3 woreczki."

Na to pozwalała gmina.

"Mamy Marzec a to nie sezon turystyczny nad jeziorami"

Jeszcze ja decy... rozwiń

Avatar
taki sobie / 5 maja 2014 o 17:09
0

skoro  nie wolno zabierać z miejsca wytworzenia to jak przemycić pod okno "wójt"oj nieładnie,nieładnie

Avatar
zibi / 5 maja 2014 o 10:59
0

Bałagan z wywozem śmieci z Gminy Ludwin monitoruje juz od kilku tygodni.

Wykonalem wiele telefonow, przeczytalem ( w przeciwieństwie  do wiekszości tu piszących ) tzw. ustawę śmieciową i  oto  kilka najważniejszych punktów:

1. Wójt zlamal prawo nie oglaszajac przetargu na gospodarowanie odpadami komunalnymi

2. Wskazal "z czapy" ( czy tylko?)  firmę DER Sp. z o.o.. która ma się tym problemem zająć.

3. firma ta, na dzień dobry chce "przytulic kilkaset tysiecy złotych za sam fakt tego, że łaskawie będzie śmiecie wywozić. Skąd te kilkaset tysięcy- a no z tzw. pakietu startowego w wysokości 100 zł., gdzie 50 zl to wartość 3 worków a pozostałe 50 zl pomnożone przez ilość działek w Ludwinie( ok 4-5 tyś.) daje własnie tę kwotę.

4.W sasiednich gminach wywóz śmieci kosztuje zdecydowanie mniej- sprawdzałem.

   Posłużę sie tylko przykładem Uścimowa- jakie są stawki opisano w artykule.

 Jednak artykuł nie opisuje  najważniejszego. W Uścimowie( jaki w Sosnowicy ) za wywóz śmieci odpowiada PUK  ( Przedsiebiorstwo Uslug Komunalnych) Parczew. I ten że PUK Parczew będzie wywoził  również odpady z gminy Ludwin. Ale my, letnicy nie możemy z nim podpisać umowy wg stawek jakie ma on w sąsiednich gminach. My musimy podpisać umowy z firma DER, która jako typowy podmiot pośredni, podpisała umowę na wywóz smieci z PUK Parczew!!!

Tak więc, nie jest prawdą co mowi dziennikarzowi wójt - że nikt nie chciał wywozić "ludwińskich odpadów". Chciał, tylko dlaczego nie mógł?

Kto i dlaczego wprowadził firmę krzak- bez wlasnego sprzętu, po za przetargiem i za zdecydowanie wyższe- ponad 300 % stawki?

 To są tylko najważniejsze punkty mojego "śmieciowego śledztwa".

Jest i kilka innych ciekawostek ale   te najprawdopodobniej przedstawię dopiero w prokuraturze o ile wójt tej sprawy w ciagu kilku najblizszych dni nie wyprostuje.

 Za śmiecie płacić powinniśmy, to jest rzecz bezdyskusyjna. ale dlaczego na naszych śmieciach mają zarabiac jakieś cwaniaczki?

Znamienne jest straszenie przez wójta karami. Komu zależy, żeby wywołać psychozę strachu i zmusić ludzi do podpisywania umów z bezprawnie narzuconym podmiotem??? 

popieram pana bezapelacyjnie! mieliśmy właśnie wszystkie śmieci z długiego weekendu zrzucić na placu przed oknem wójt

Popieramy pana działanie....jeśli trzeba w czymś pomóc oferujemy; tel 602314473-zbyszek.

pozdrawiam serdecznie

popieram pana bezapelacyjnie! mieliśmy właśnie wszystkie śmieci z długiego weekendu zrzucić na placu przed oknem wójt

Popieramy pana działanie....jeśli trzeba w czymś pomóc oferujemy; tel 602314473-zbyszek.

pozdrawiam serdecznie

rozwiń
Avatar
letniskowiec / 30 kwietnia 2014 o 23:41
0

Nie jesteśmy mieszkańcami-wójt nie musiał ogłaszać przetargu.

Musimy mieć podpisana umowę na wywóz śmieci i szamba-jeżeli takowe mamy obowiązek mieć.

Nie wolno nam wyeksporować samodzielnie własnych śmieci do innej gminy(tam gdzie mieszkamy)-tak mi się przynajmniej  wydaje.

Ustalone zostało, że gmina ma nas w d.......pie i wspiera Dera.

Po informacji o pierwszej karze pieniężnej nałożonej za brak umowy ustawią się kolejki do Dera, a smiecie,poza tymi trzema workami wylądują .....w różnych miejscach.

Macie podstawy prawne do podważenia  działalności

Dera?Ale tak konkretnie.Jeżeli tak, to może wystąpimy do gminy o wykreslenie dera z RDR , wykażemy ,że nikt nie chce z nami podpisać umowy , odmówimy przyjęcia kary pieniężnej i poczekamy co zrobi gmina.

Chce się komuś?.

Nie jesteśmy mieszkańcami-wójt nie musiał ogłaszać przetargu.

Musimy mieć podpisana umowę na wywóz śmieci i szamba-jeżeli takowe mamy obowiązek mieć.

Nie wolno nam wyeksporować samodzielnie własnych śmieci do innej gminy(tam gdzie mieszkamy)-tak mi się przynajmniej  wydaje.

Ustalone zostało, że gmina ma nas w d.......pie i wspiera Dera.

Po informacji o pierwszej karze pieniężnej nałożonej za brak umowy ustawią się kolejki do Dera, a smiecie,poza tymi trzema workami wylądują .....w różnych miejscach.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2014 o 09:28
0

Popieram wywóz śmieci osobiście swoim samochodem do m-ca zamieszkania czyli do miasta.Wyjeżdżam na wieś 2 razy w miesiącu (letnim).Produkty kupuję w mieście-więc odpady wracają tam gdzie by wylądowały wtedy gdybym nigdzie się nie ruszył.Mam na myśli odpady które nie ulegają degradacji.Skoszona trawa do kompostownika,papiery do ogniska.Wniosek z tego,że po przyjeżdzie z weekendu mam mniej odpadów niż wtedy,gdy siedzę w miejskiej "chałupie".Ktoś z forumowiczów "powiedział",że nie wolno przewozić odpadów-no to niech nosi np.na plecach.Za odpady płacę w miejscu zamieszkania i to powinno wystarczyć.

Jestem wrogiem tych co robią tak: "do wora i do rowa"-uważam,że to jest przestępstwo i powinno być karane b. surowo.

Każde śmiecenie,mama z dzieckiem ,butelka z samochodu,pet na chodnik,srający piesek itp,itd..Też mam wrażenie,że śmieciowy interes to złoty interes.

Popieram wywóz śmieci osobiście swoim samochodem do m-ca zamieszkania czyli do miasta.Wyjeżdżam na wieś 2 razy w miesiącu (letnim).Produkty kupuję w mieście-więc odpady wracają tam gdzie by wylądowały wtedy gdybym nigdzie się nie ruszył.Mam na myśli odpady które nie ulegają degradacji.Skoszona trawa do kompostownika,papiery do ogniska.Wniosek z tego,że po przyjeżdzie z weekendu mam mniej odpadów niż wtedy,gdy siedzę w miejskiej "chałupie".Ktoś z forumowiczów "powiedział",że nie wolno przewozić odpadów-no to niech nosi np.na plecach.Za odp... rozwiń

Avatar
bieniek / 23 kwietnia 2014 o 16:04
0

~eLeS~

Popieram w całości to co piszesz tu i na mmlublin. Jestem również sezonowym mieszkańcem nad Piasecznem i uważam, że trzeba zrobić z tym porządek. Czy jest jakieś forum czy inne miejsce, żeby się mogli wszyscy letnicy zorganizować?

Avatar
eLeS / 22 kwietnia 2014 o 21:29
0

Bałagan z wywozem śmieci z Gminy Ludwin monitoruje juz od kilku tygodni.

Wykonalem wiele telefonow, przeczytalem ( w przeciwieństwie  do wiekszości tu piszących ) tzw. ustawę śmieciową i  oto  kilka najważniejszych punktów:

1. Wójt zlamal prawo nie oglaszajac przetargu na gospodarowanie odpadami komunalnymi

2. Wskazal "z czapy" ( czy tylko?)  firmę DER Sp. z o.o.. która ma się tym problemem zająć.

3. firma ta, na dzień dobry chce "przytulic kilkaset tysiecy złotych za sam fakt tego, że łaskawie będzie śmiecie wywozić. Skąd te kilkaset tysięcy- a no z tzw. pakietu startowego w wysokości 100 zł., gdzie 50 zl to wartość 3 worków a pozostałe 50 zl pomnożone przez ilość działek w Ludwinie( ok 4-5 tyś.) daje własnie tę kwotę.

4.W sasiednich gminach wywóz śmieci kosztuje zdecydowanie mniej- sprawdzałem.

   Posłużę sie tylko przykładem Uścimowa- jakie są stawki opisano w artykule.

 Jednak artykuł nie opisuje  najważniejszego. W Uścimowie( jaki w Sosnowicy ) za wywóz śmieci odpowiada PUK  ( Przedsiebiorstwo Uslug Komunalnych) Parczew. I ten że PUK Parczew będzie wywoził  również odpady z gminy Ludwin. Ale my, letnicy nie możemy z nim podpisać umowy wg stawek jakie ma on w sąsiednich gminach. My musimy podpisać umowy z firma DER, która jako typowy podmiot pośredni, podpisała umowę na wywóz smieci z PUK Parczew!!!

Tak więc, nie jest prawdą co mowi dziennikarzowi wójt - że nikt nie chciał wywozić "ludwińskich odpadów". Chciał, tylko dlaczego nie mógł?

Kto i dlaczego wprowadził firmę krzak- bez wlasnego sprzętu, po za przetargiem i za zdecydowanie wyższe- ponad 300 % stawki?

 To są tylko najważniejsze punkty mojego "śmieciowego śledztwa".

Jest i kilka innych ciekawostek ale   te najprawdopodobniej przedstawię dopiero w prokuraturze o ile wójt tej sprawy w ciagu kilku najblizszych dni nie wyprostuje.

 Za śmiecie płacić powinniśmy, to jest rzecz bezdyskusyjna. ale dlaczego na naszych śmieciach mają zarabiac jakieś cwaniaczki?

Znamienne jest straszenie przez wójta karami. Komu zależy, żeby wywołać psychozę strachu i zmusić ludzi do podpisywania umów z bezprawnie narzuconym podmiotem??? 

Bałagan z wywozem śmieci z Gminy Ludwin monitoruje juz od kilku tygodni.

Wykonalem wiele telefonow, przeczytalem ( w przeciwieństwie  do wiekszości tu piszących ) tzw. ustawę śmieciową i  oto  kilka najważniejszych punktów:

1. Wójt zlamal prawo nie oglaszajac przetargu na gospodarowanie odpadami komunalnymi

2. Wskazal "z czapy" ( czy tylko?)  firmę DER Sp. z o.o.. która ma się tym problemem zająć.

3. firma ta, na dzień dobry chce "przytulic kilkaset tysiecy złotych za sam fakt tego, że łaska... rozwiń

Avatar
letniskowiec / 29 marca 2014 o 17:09
0

Zwróć sie do gminy to Ci przedstawia ile było śmieci, przecież mają sprawozdania. Oczywiście że Ty decydujesz i Ty podpisz umowę z taką firma która będzie teraz odbierala śmieci od Ciebie! Przyjmijmy że gmina jest winna bo koniecznie chcesz to udowodnić!
Ps. I przewietrz tyłek na tej działce bo od siedzenia przed kompem i pisania komentarzy hemoroidow się nabawisz.

Dyskusję chętnie będę kontynuował, jak odrobisz lekcje na poniedziałek do szkoły.Tylko nie idż na wagary.

Pozdrawiam

Dyskusję chętnie będę kontynuował, jak odrobisz lekcje na poniedziałek do szkoły.Tylko nie idż na wagary.

Pozdrawiam

rozwiń
Avatar
wujek warchoł / 29 marca 2014 o 16:22
0

Panie Wójcie Dobra robota! trzeba tej "elicie" letniskowej uświadomić ze nie są Panami w Ludwinie tylko wyłącznie na tych 250m2  ogrodzonej odrutowanej zarośniętej przystrzyżonej działce tam niech sobie ustalają swoje prawa

swoją drogą wziął bym za dupy tych wszystkich którzy mają jeszcze nieopodatkowane domki czy będą też tacy poszkodowani??? 

Avatar
Sołtys, / 29 marca 2014 o 14:27
0
Zwróć sie do gminy to Ci przedstawia ile było śmieci, przecież mają sprawozdania. Oczywiście że Ty decydujesz i Ty podpisz umowę z taką firma która będzie teraz odbierala śmieci od Ciebie! Przyjmijmy że gmina jest winna bo koniecznie chcesz to udowodnić!
Ps. I przewietrz tyłek na tej działce bo od siedzenia przed kompem i pisania komentarzy hemoroidow się nabawisz.
Avatar
letniskowiec / 29 marca 2014 o 13:18
0

Do "sołtysa" z posty 42.

"Podobno w poprzednich latach śmieci z terenów letniskowych kosztowały gminę ponad 500 tys rocznie a gmina Ludwin zbierała śmieci z całego pojezierza nie tylko z swojego terenu i chawala za to."

Czyli nie masz wiedzy ile letnicy wytwarzają śmieci.

"A statystyczny letnik deklarował ze przebywa na dzialce 3 miesiąc i pobierał 3 woreczki."

Na to pozwalała gmina.

"Mamy Marzec a to nie sezon turystyczny nad jeziorami"

Jeszcze ja decyduję kiedy przyjeżdżam na swoją działkę.

"a chroniąc środowisko frakcje zielona powinno się kompostowac"

Proszę wskaż w którym miejscu ustawa nakłada na mnie taki obowiązek

"bądź swiatlym letnikiem a nie awanturnikiem"

W którym miejscu się awanturuję?

Grzecznie proszę o podanie przejrzystych warunków odbioru śmieci, w tym odpadów zielonych, które chyba też są odpadami komunalnymi wg ustawy.

Jadę jutro ne działeczkę,wyprodukuję ze 4 worki odpadów zielonych.

'Sołtysie", co mam z nimi zrobić?

Napisz jak żyć, no jak żyć? :D

Do "sołtysa" z posty 42.

"Podobno w poprzednich latach śmieci z terenów letniskowych kosztowały gminę ponad 500 tys rocznie a gmina Ludwin zbierała śmieci z całego pojezierza nie tylko z swojego terenu i chawala za to."

Czyli nie masz wiedzy ile letnicy wytwarzają śmieci.

"A statystyczny letnik deklarował ze przebywa na dzialce 3 miesiąc i pobierał 3 woreczki."

Na to pozwalała gmina.

"Mamy Marzec a to nie sezon turystyczny nad jeziorami"

Jeszcze ja decy... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 2 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 7 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 4

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 43 1

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!