Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 czerwca 2010 r.
19:51
Edytuj ten wpis

Zagłoba: Do nich nie docierają strażackie łodzie, ani dary (zdjęcia)

0 25 A A

Powodzianie z Zagłoby i okolic zostali bez pomocy. Sami muszą walczyć ze skutkami wielkiej wody. Nie docierają tam ani strażackie łodzie, ani dary przekazywane gminie Wilków

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dzwoniła do nas zapłakana kobieta i prosiła o jedzenie dla siebie i dzieci – mówi Aneta Wysocka z Włostowic. – Podobnych przypadków było znacznie więcej. Ludzie skarżyli się, że od dwóch tygodni nikt o nich nie pamięta.

Nasza Czytelniczka i inni mieszkańcy Włostowic postanowili zareagować. Z pomocą tamtejszej parafii św. Józefa przekazują dary na miarę swoich możliwości. Pomagają również kupcy z hali targowej przy ul. Piaskowej w Puławach.

– Dzięki temu udało się zebrać ubrania, świeże pieczywo, ciasta dla dzieciaków i nawet paszę dla ptactwa – wszystko, czym handluje się na hali – mówi Czytelniczka. – Szczególnie pomaga nam pani Mirka, pracująca na targu.

W piątek odwiedziliśmy powodzian z Zagłoby i okolic.

– Jestem tu sama od trzech tygodni – mówi Teresa Kuś z Kolonii Wrzelów. – Pomagali mi sąsiedzi, potem nocowałam w kuchni letniej. W nocy woda na podwórku opadła, więc zabrałam się za sprzątanie. Dwa razy udało mi się dotrzeć po żywność do Rogowa. Teraz znów jestem odcięta od świata, bo drogi są nieprzejezdne.

Mieszkańcy okolicznych wsi twierdzą, że zdani są tylko na siebie. Kto ma łódkę, ten jakoś sobie radzi.

– Bez łodzi człowiek tu zginie, bo kto by do takiej "dziury” zaglądał. – mówi Stanisław Jarosz z Zagłoby. – Odkąd zeszła pierwsza fala, nie dociera tu żadna pomoc. Sami wszystko przywozimy. Kto nie ma łodzi, szuka u sąsiadów. Niektórzy budują tratwy ze styropianu.

W ten sposób ludzie pokonują rozlewisko i jadą po żywność do Rogowa, Karczmisk, Opola Lubelskiego.

Mieszkańcy Zagłoby i okolic nie kryją rozżalenia. Czują się pozostawieni samym sobie.

Piotr Piątek z Zagłoby już trzeci tydzień pilnuje swojego domu. Gdy przyszła woda, przeniósł się na piętro. Teraz codziennie pływa łódką po zaopatrzenie.
– Jak sam człowiek nie kupi, to nic nie będzie miał, bo nikt niczego mu nie przywiezie – mówi. – Dzwoniłem z prośbą o wodery. Płyną już drugi tydzień. Nie chciałem zostawić domu ze względu na szabrowników.

W Zagłobie i okolicznych miejscowościach pozostało kilkudziesięciu mieszkańców. Potrzebują wszystkiego: od żywności, środków na komary, łodzi i sprzętu do oczyszczania domów.

W podobnej sytuacji są mieszkańcy kilku wsi na północ od Wilkowa. W piątek wyruszył tam transport darów z Puław. Kolejny w najbliższych dniach dotrze do Zagłoby.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BOBER / 30 czerwca 2010 o 18:19
0
jak mogą docierać dary do samej zagłoby skoro są im szabrowane przez takie wioski jak NA CZELE Z LUBOMIRKOI I SPÓLKI WRZELÓW RYBAKI KIEDY TO SIE SKONCZY I TAK NAUCZYLISMY POWIŚLAKÓW LENISTWA KIEDYS TAM ZRYWAŁEM JABŁKA ZA 40 ZŁ DNIÓWKA ATERAZ SIE ROLE ODWRÓCIŁY I ZA TO CENE CHENTNIE PRZYJMNE DO SIEBIE DO PRACY DAM 50 ZŁ DNIÓWKĄ CIEKAWIE CZY JAKIŚ POWISLOR SIE ZGŁOSI PEWNIE NIE BO WOLI DARY I POZDRAWIAM SADOWNIKÓW Z RYBAKÓW I LUBOMIRKI TYRAŁEM U WAS ZA PRAWIE DARMO A TERAZ ZOBACZCIE JAK TO JEST I NIGDY NIE WYCIOGNOŁEM REKI PO DARY IAK WY ŻAŁOSNE LUDZISKA HE HE HE
jak mogą docierać dary do samej zagłoby skoro są im szabrowane przez takie wioski jak NA CZELE Z LUBOMIRKOI I SPÓLKI WRZELÓW RYBAKI KIEDY TO SIE SKONCZY I TAK NAUCZYLISMY POWIŚLAKÓW LENISTWA KIEDYS TAM ZRYWAŁEM JABŁKA ZA 40 ZŁ DNIÓWKA ATERAZ SIE ROLE ODWRÓCIŁY I ZA TO CENE CHENTNIE PRZYJMNE DO SIEBIE DO PRACY DAM 50 ZŁ DNIÓWKĄ CIEKAWIE CZY JAKIŚ POWISLOR SIE ZGŁOSI PEWNIE NIE BO WOLI DARY I POZDRAWIA... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2010 o 17:39
0
Myśleliście, że w Platformie tylko Janusz Palikot potrafi rzucić mięsem, ciężkim dowcipem i zachować się poniżej poziomu? Gdzie tam. Jest tam więcej takich "pięknych umysłów". Ot choćby posłanka Renata Zaremba, która postanowiła sobie pożartować trochę i pokpić ze smoleńskiej tragedii i powodzi na Facebooku.
[url="######www.fakt.pl/Poslanka-PO-kpi-ze-Smol...ly,75616,1.html"]######www.fakt.pl/Poslanka-PO-kpi-ze-Smol...ly,75616,1.html[/url]
Avatar
~GOSC~ / 24 czerwca 2010 o 11:29
0
CO ZA LUDZIE WSZYSTKIM MAŁO A SZCZEGULNIE TYM BARDZIEJ ZAMOŻNYM WSTYDZE SIE ZA MIEJSCOWOSC RYKAKI BO MAM TAM RODZINE FAK JEST KILKA TAK ZWANYCH BAORÓW I TYM MAŁO Z TEGO CO WIEM TO TYLKO JEDNA RODZINA BYŁA NA WALE I POMAGAŁA I WIELKIE DZIEKI DLA PANI MARTY A NIE JAK PANI <KR...... KTURA ZAPEWNIE BRONIŁA SADU I CHMIELU A TERAZ SIE SZARO GESI A CO DO ZAGŁOBY CI LUDZIE TAK SAMO POTRZEBUJĄ POMOCY PARTER CZY PIETRO WSUMIE TAKIE SAME WARUNKI BRAK SIRODKÓW DO ŻYCIA
CO ZA LUDZIE WSZYSTKIM MAŁO A SZCZEGULNIE TYM BARDZIEJ ZAMOŻNYM WSTYDZE SIE ZA MIEJSCOWOSC RYKAKI BO MAM TAM RODZINE FAK JEST KILKA TAK ZWANYCH BAORÓW I TYM MAŁO Z TEGO CO WIEM TO TYLKO JEDNA RODZINA BYŁA NA WALE I POMAGAŁA I WIELKIE DZIEKI DLA PANI MARTY A NIE JAK PANI <KR...... KTURA ZAPEWNIE BRONIŁA SADU I CHMIELU A TERAZ SIE SZARO GESI A CO DO ZAGŁOBY CI LUDZIE TAK SAMO POTRZEBUJĄ POMOCY PARTER CZY... rozwiń
Avatar
obserwator / 24 czerwca 2010 o 11:16
0
prawda ta pani sadowniczka jest z miejscowosci rybaki a czy była na wale i pomagała przy workach oj nie i to pewne bo jej nie zaleje a jednak zalało
Avatar
TMN / 16 czerwca 2010 o 22:05
0
Prawde piszecie -ale chmielorzom wiecznie malo .
Jak chcesz wiecej to jedz po te dary i nie marudz.
Slyszalem historie jak to wielka pani ,ktora ma sporo sadu powiedziala ,ze dzieciom z blokow nie powinny jechac na darmowe kolonie ,bo przeciez im sadow i pol nie zalalo.
To co pytam sie -dzieci maja siedziaec bez bierzacej wody i energi elektr. w domu bo ich rodzice sadow nie maja .
Ludzie gdzie wymacie honor -pytam sie.
W czym wam dzieci zawinily zawistni ludzie.
Takiego chamstwa,zawisci,jadu i zolci nie widzialem w zyciu a dlugo zyje na tym swiecie.
Avatar
powodzianka / 16 czerwca 2010 o 14:52
0
Do wszystkich osób,którzy na tym forum obrażają,krytykują,komentują wieś Zagłoba!Ludzie sami dobrze wiecie,że Gmina Wilków została zalana w 90% z 26wsi ocalała jedna Rogów.Osądzacie i obrażacie ludzi a tak naprawdę myślę,że nikt z komentujących na wsi Zagłoba nie był i nie widział jak ludzie są zalani i jak sobie radzą podczas powodzi.Ja akurat tam mieszkam i woda zabrała tak jak i wszystkim w Gminie Wilków dorobek całego życia.Faktycznie bloki zostały w mniejszym stopniu zalane ale mieszkają tam ludzie z dziećmi i jak by nie patrzeć należy im się pomoc tak samo jak innym.Niestety każdy z nas póki co niema dostępu ani do światła ani do wody tym bardziej do żywności ponieważ sklepy są zamknięte.Nie czas na obrażanie siebie nawzajem a na wsparcie w ciężkich chwilach!Jeszcze jedno...zorganizowany został sztab w Rogowie do którego każdy może dotrzeć więc jedźcie i bierzcie dary a nie wypisujecie obelgi....róbcie to samo co i inni jak wam jest żal,że jedni mają drudzy nie.Pomoc jest dla każdego!Ale uwierzcie,że w wsi Zagłoba,Rybaki,Brzozowa ludzie organizują się sami i przy drugiej fali byli zdani tylko na siebie.Jeśli jeden przywiózł dary,dzielił je tak by każdy z mieszkańców dostał coś do jedzenia,picia,ubrania.Przez tydzień nie zajrzał do nich nikt,nie było wody pitnej,jedzenia ani żadnej pomocy ze strony władz więc jeśli nie wiecie jaka sytuacja jest na innych wsiach niż wasza nie wypisujcie głupot tylko zajmijcie się pomaganiem sąsiadom,osobą starszym,rodzinie!
Do wszystkich osób,którzy na tym forum obrażają,krytykują,komentują wieś Zagłoba!Ludzie sami dobrze wiecie,że Gmina Wilków została zalana w 90% z 26wsi ocalała jedna Rogów.Osądzacie i obrażacie ludzi a tak naprawdę myślę,że nikt z komentujących na wsi Zagłoba nie był i nie widział jak ludzie są zalani i jak sobie radzą podczas powodzi.Ja akurat tam mieszkam i woda zabrała tak jak i wszystkim w Gminie Wilków dorobek całego życia.Faktycznie bloki zostały w mniejszym stopniu zalane ale mieszkają tam ludzie z dziećmi i jak by nie patrzeć nal... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2010 o 12:45
0
takie bzdury tylko buraki takie jak ty potrafia pisac . Nikt z zadnych blokow po dary nie jezdzi ludzie oczekuja tylko podstawowej pomocy. nie ma bierzacej wody i ludzie tylko biora wode do picia ,mycia i prania. A jak buraku nie wiesz jak wyglada sytuacja to sie nie wypowiadaj. Na parterze sa 2 mieszkania zalane i zobacz jak sytuacja wyglada najpierw a potem sie wypowiadaj. A jak ci jest malo darow to jedz i przywoz. Ludzie maja honor i jak sie nie nalezy to nie biora.
Avatar
bylem i widzialem / 16 czerwca 2010 o 12:44
0
takie bzdury tylko buraki takie jak ty potrafia pisac . Nikt z zadnych blokow po dary nie jezdzi ludzie oczekuja tylko podstawowej pomocy. nie ma bierzacej wody i ludzie tylko biora wode do picia ,mycia i prania. A jak buraku nie wiesz jak wyglada sytuacja to sie nie wypowiadaj. Na parterze sa 2 mieszkania zalane i zobacz jak sytuacja wyglada najpierw a potem sie wypowiadaj. A jak ci jest malo darow to jedz i przywoz. Ludzie maja honor i jak sie nie nalezy to nie biora.
Avatar
taa / 14 czerwca 2010 o 21:59
0
taaaaaaaaaaa koce ,posciele i inne duperele woza az pod sufit zaladowane -ciekawe rzeczy opowiadacie,
Takie bajki to w przedszkolu mozecie opowiadac.
Avatar
ja / 14 czerwca 2010 o 21:47
0
Popieram całkowicie ''K'', ma rację ja też widzę co się dzieje ludzie z bloków z Zagłoby po trzy razy dziennie kursują np. do Opola Lub. po dary, na własne oczy widzę całe samochody pod sufitkę wypchane: koce, pościel, ubrania...i wcale ich nie zalało.
Avatar
BOBER / 30 czerwca 2010 o 18:19
0
jak mogą docierać dary do samej zagłoby skoro są im szabrowane przez takie wioski jak NA CZELE Z LUBOMIRKOI I SPÓLKI WRZELÓW RYBAKI KIEDY TO SIE SKONCZY I TAK NAUCZYLISMY POWIŚLAKÓW LENISTWA KIEDYS TAM ZRYWAŁEM JABŁKA ZA 40 ZŁ DNIÓWKA ATERAZ SIE ROLE ODWRÓCIŁY I ZA TO CENE CHENTNIE PRZYJMNE DO SIEBIE DO PRACY DAM 50 ZŁ DNIÓWKĄ CIEKAWIE CZY JAKIŚ POWISLOR SIE ZGŁOSI PEWNIE NIE BO WOLI DARY I POZDRAWIAM SADOWNIKÓW Z RYBAKÓW I LUBOMIRKI TYRAŁEM U WAS ZA PRAWIE DARMO A TERAZ ZOBACZCIE JAK TO JEST I NIGDY NIE WYCIOGNOŁEM REKI PO DARY IAK WY ŻAŁOSNE LUDZISKA HE HE HE
jak mogą docierać dary do samej zagłoby skoro są im szabrowane przez takie wioski jak NA CZELE Z LUBOMIRKOI I SPÓLKI WRZELÓW RYBAKI KIEDY TO SIE SKONCZY I TAK NAUCZYLISMY POWIŚLAKÓW LENISTWA KIEDYS TAM ZRYWAŁEM JABŁKA ZA 40 ZŁ DNIÓWKA ATERAZ SIE ROLE ODWRÓCIŁY I ZA TO CENE CHENTNIE PRZYJMNE DO SIEBIE DO PRACY DAM 50 ZŁ DNIÓWKĄ CIEKAWIE CZY JAKIŚ POWISLOR SIE ZGŁOSI PEWNIE NIE BO WOLI DARY I POZDRAWIA... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2010 o 17:39
0
Myśleliście, że w Platformie tylko Janusz Palikot potrafi rzucić mięsem, ciężkim dowcipem i zachować się poniżej poziomu? Gdzie tam. Jest tam więcej takich "pięknych umysłów". Ot choćby posłanka Renata Zaremba, która postanowiła sobie pożartować trochę i pokpić ze smoleńskiej tragedii i powodzi na Facebooku.
[url="######www.fakt.pl/Poslanka-PO-kpi-ze-Smol...ly,75616,1.html"]######www.fakt.pl/Poslanka-PO-kpi-ze-Smol...ly,75616,1.html[/url]
Avatar
~GOSC~ / 24 czerwca 2010 o 11:29
0
CO ZA LUDZIE WSZYSTKIM MAŁO A SZCZEGULNIE TYM BARDZIEJ ZAMOŻNYM WSTYDZE SIE ZA MIEJSCOWOSC RYKAKI BO MAM TAM RODZINE FAK JEST KILKA TAK ZWANYCH BAORÓW I TYM MAŁO Z TEGO CO WIEM TO TYLKO JEDNA RODZINA BYŁA NA WALE I POMAGAŁA I WIELKIE DZIEKI DLA PANI MARTY A NIE JAK PANI <KR...... KTURA ZAPEWNIE BRONIŁA SADU I CHMIELU A TERAZ SIE SZARO GESI A CO DO ZAGŁOBY CI LUDZIE TAK SAMO POTRZEBUJĄ POMOCY PARTER CZY PIETRO WSUMIE TAKIE SAME WARUNKI BRAK SIRODKÓW DO ŻYCIA
CO ZA LUDZIE WSZYSTKIM MAŁO A SZCZEGULNIE TYM BARDZIEJ ZAMOŻNYM WSTYDZE SIE ZA MIEJSCOWOSC RYKAKI BO MAM TAM RODZINE FAK JEST KILKA TAK ZWANYCH BAORÓW I TYM MAŁO Z TEGO CO WIEM TO TYLKO JEDNA RODZINA BYŁA NA WALE I POMAGAŁA I WIELKIE DZIEKI DLA PANI MARTY A NIE JAK PANI <KR...... KTURA ZAPEWNIE BRONIŁA SADU I CHMIELU A TERAZ SIE SZARO GESI A CO DO ZAGŁOBY CI LUDZIE TAK SAMO POTRZEBUJĄ POMOCY PARTER CZY... rozwiń
Avatar
obserwator / 24 czerwca 2010 o 11:16
0
prawda ta pani sadowniczka jest z miejscowosci rybaki a czy była na wale i pomagała przy workach oj nie i to pewne bo jej nie zaleje a jednak zalało
Avatar
TMN / 16 czerwca 2010 o 22:05
0
Prawde piszecie -ale chmielorzom wiecznie malo .
Jak chcesz wiecej to jedz po te dary i nie marudz.
Slyszalem historie jak to wielka pani ,ktora ma sporo sadu powiedziala ,ze dzieciom z blokow nie powinny jechac na darmowe kolonie ,bo przeciez im sadow i pol nie zalalo.
To co pytam sie -dzieci maja siedziaec bez bierzacej wody i energi elektr. w domu bo ich rodzice sadow nie maja .
Ludzie gdzie wymacie honor -pytam sie.
W czym wam dzieci zawinily zawistni ludzie.
Takiego chamstwa,zawisci,jadu i zolci nie widzialem w zyciu a dlugo zyje na tym swiecie.
Avatar
powodzianka / 16 czerwca 2010 o 14:52
0
Do wszystkich osób,którzy na tym forum obrażają,krytykują,komentują wieś Zagłoba!Ludzie sami dobrze wiecie,że Gmina Wilków została zalana w 90% z 26wsi ocalała jedna Rogów.Osądzacie i obrażacie ludzi a tak naprawdę myślę,że nikt z komentujących na wsi Zagłoba nie był i nie widział jak ludzie są zalani i jak sobie radzą podczas powodzi.Ja akurat tam mieszkam i woda zabrała tak jak i wszystkim w Gminie Wilków dorobek całego życia.Faktycznie bloki zostały w mniejszym stopniu zalane ale mieszkają tam ludzie z dziećmi i jak by nie patrzeć należy im się pomoc tak samo jak innym.Niestety każdy z nas póki co niema dostępu ani do światła ani do wody tym bardziej do żywności ponieważ sklepy są zamknięte.Nie czas na obrażanie siebie nawzajem a na wsparcie w ciężkich chwilach!Jeszcze jedno...zorganizowany został sztab w Rogowie do którego każdy może dotrzeć więc jedźcie i bierzcie dary a nie wypisujecie obelgi....róbcie to samo co i inni jak wam jest żal,że jedni mają drudzy nie.Pomoc jest dla każdego!Ale uwierzcie,że w wsi Zagłoba,Rybaki,Brzozowa ludzie organizują się sami i przy drugiej fali byli zdani tylko na siebie.Jeśli jeden przywiózł dary,dzielił je tak by każdy z mieszkańców dostał coś do jedzenia,picia,ubrania.Przez tydzień nie zajrzał do nich nikt,nie było wody pitnej,jedzenia ani żadnej pomocy ze strony władz więc jeśli nie wiecie jaka sytuacja jest na innych wsiach niż wasza nie wypisujcie głupot tylko zajmijcie się pomaganiem sąsiadom,osobą starszym,rodzinie!
Do wszystkich osób,którzy na tym forum obrażają,krytykują,komentują wieś Zagłoba!Ludzie sami dobrze wiecie,że Gmina Wilków została zalana w 90% z 26wsi ocalała jedna Rogów.Osądzacie i obrażacie ludzi a tak naprawdę myślę,że nikt z komentujących na wsi Zagłoba nie był i nie widział jak ludzie są zalani i jak sobie radzą podczas powodzi.Ja akurat tam mieszkam i woda zabrała tak jak i wszystkim w Gminie Wilków dorobek całego życia.Faktycznie bloki zostały w mniejszym stopniu zalane ale mieszkają tam ludzie z dziećmi i jak by nie patrzeć nal... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2010 o 12:45
0
takie bzdury tylko buraki takie jak ty potrafia pisac . Nikt z zadnych blokow po dary nie jezdzi ludzie oczekuja tylko podstawowej pomocy. nie ma bierzacej wody i ludzie tylko biora wode do picia ,mycia i prania. A jak buraku nie wiesz jak wyglada sytuacja to sie nie wypowiadaj. Na parterze sa 2 mieszkania zalane i zobacz jak sytuacja wyglada najpierw a potem sie wypowiadaj. A jak ci jest malo darow to jedz i przywoz. Ludzie maja honor i jak sie nie nalezy to nie biora.
Avatar
bylem i widzialem / 16 czerwca 2010 o 12:44
0
takie bzdury tylko buraki takie jak ty potrafia pisac . Nikt z zadnych blokow po dary nie jezdzi ludzie oczekuja tylko podstawowej pomocy. nie ma bierzacej wody i ludzie tylko biora wode do picia ,mycia i prania. A jak buraku nie wiesz jak wyglada sytuacja to sie nie wypowiadaj. Na parterze sa 2 mieszkania zalane i zobacz jak sytuacja wyglada najpierw a potem sie wypowiadaj. A jak ci jest malo darow to jedz i przywoz. Ludzie maja honor i jak sie nie nalezy to nie biora.
Avatar
taa / 14 czerwca 2010 o 21:59
0
taaaaaaaaaaa koce ,posciele i inne duperele woza az pod sufit zaladowane -ciekawe rzeczy opowiadacie,
Takie bajki to w przedszkolu mozecie opowiadac.
Avatar
ja / 14 czerwca 2010 o 21:47
0
Popieram całkowicie ''K'', ma rację ja też widzę co się dzieje ludzie z bloków z Zagłoby po trzy razy dziennie kursują np. do Opola Lub. po dary, na własne oczy widzę całe samochody pod sufitkę wypchane: koce, pościel, ubrania...i wcale ich nie zalało.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 43 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 70 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 22

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!