Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 lutego 2010 r.
15:47
Edytuj ten wpis

Załoga PKS "Wschód" chce strajku

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 11 A A

Prawie cała załoga PKS "Wschód” opowiedziała się za rozpoczęciem strajku. Takie wyniki przyniosło trwające od środy referendum. Decyzja o ewentualnym proteście zapadnie w przyszłym tygodniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Związkowcy właśnie zakończyli liczenie głosów. Z ponad 700 osób uprawnionych do glosowania, udział referendum wzięło 79,6 proc. Przeszło 93 proc. opowiedziało się za strajkiem.

– To doskonale obrazuje sytuację wśród załogi – mówi Dariusz Kukier, związkowiec z PKS. – Wynik referendum nie oznacza automatycznego rozpoczęcia protestu. Prezes PKS zaproponowała powrót do negocjacji. Spotkamy się w poniedziałek. Od wyniku tych rozmów uzależniamy dalsze kroki.

Pracownicy PKS domagają się 300 zł podwyżki, tytułem rekompensaty za utracone przywileje. Chcą, by taką kwotę zapisano w nowym regulaminie wynagradzania. Negocjacje w sprawie regulaminu trwają od miesięcy. W połowie stycznia ustalono, że podwyżki sięgną 80 zł.

– Wtedy pojawiło się żądanie 300 zł podwyżki – mówi Teresa Królikowska, prezes zarządu PKS. – To nierealne, ze względu na tragiczną sytuację firmy. Notujemy coraz niższe przychody.

Wzrost płac o 300 kosztowałby firmę ok. 2 mln zł rocznie.
– Dla nas to wydatek nie do udźwignięcia – dodaje Królikowska. – Mam nadzieję, że związkowcy to zrozumieją.

Jeśli poniedziałkowe rozmowy nie przyniosą rezultatu, związkowcy grożą protestem. Wezmą w nim udział przede wszystkim kierowcy, co oznacza paraliż firmy. Według dyrekcji, taki strajk mógłby bardzo szybko doprowadzić PKS do bankructwa.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dixy / 14 lutego 2010 o 18:11
0
Tiff napisał:
I co nie mają walczyć o swoje niby? bo po co jak i tak stracą kasę...
Zawód kierowcy to odpowiedzialna praca(odpowiedzialność za zycie pasażerów) więc uważam iż wynagrodzenie powinno byc odpowiednie.
Trzeba walczyć o swoje

więc bierz flage i na barykady( praca jak kazda inna- wielkie mi halo pan kierowca)
Avatar
#anonim# / 13 lutego 2010 o 16:30
0
Tiff napisał:
I co nie mają walczyć o swoje niby? bo po co jak i tak stracą kasę...
Zawód kierowcy to odpowiedzialna praca(odpowiedzialność za zycie pasażerów) więc uważam iż wynagrodzenie powinno byc odpowiednie.
Trzeba walczyć o swoje


Jakby firma była w super kondycji finansowej to jasne, że trzeba wlczyć. Ale jeśli firma jest w sytacji takiej jak PKS, kiedy już nie ma z niej co wyciągnąć, to bez względu na zajmowane stanowisko (kierowca, mechanik czy biurowy) trzeba dbać o to, żeby uchronić miejsca pracy. A nieugięta postawa "MI SIĘ NALEŻY" nie jest w tym momencie na miejscu. A jeśli ktoś uważa, że za mało zarabia, to przecież w każdej chwili może zmienić swego pracodawcę na takiego, który da więcej. Nikt nie brał ślubu z PKSem!!!


Jakby firma była w super kondycji finansowej to jasne, że trzeba wlczyć. Ale jeśli firma jest w sytacji takiej jak PKS, kiedy już nie ma z niej co wyciągnąć, to bez względu na zajmowane stanowisko (kierowca, mechanik czy biurowy) trzeba dbać o to, żeby uchronić miejsca pracy. A nieugięta postawa "MI SIĘ NALEŻY" nie jest w tym momencie na miejscu. A jeśli ktoś uważa, że za mało zarabia, to przecież w każdej chwili może zmienić swego pracodawcę na takiego, który da więcej. Nikt nie brał ślubu z PKSem!&#... rozwiń
Avatar
~daro~ / 13 lutego 2010 o 11:42
0
Może czas selekcje zrobić w biurach PKS siedzi tam wiele nie potrzebnych osób a nie raz nawet nie kompetentnych jak by tam mądre głowy były to by takich cyrków nie było wystarczy zejść z cen biletów wywalić stary tabor który tylko straty przynosi i firmę da się wyciagnąć.
Avatar
zerrr / 13 lutego 2010 o 10:06
0
LKJO
Avatar
użytkowniki / 13 lutego 2010 o 08:32
0
Tiff napisał:
I co nie mają walczyć o swoje niby? bo po co jak i tak stracą kasę...
Zawód kierowcy to odpowiedzialna praca(odpowiedzialność za zycie pasażerów) więc uważam iż wynagrodzenie powinno byc odpowiednie.
Trzeba walczyć o swoje

Strajkujcie.....aż do upadku firmy, ku uciesze busiarzy Czysta głupota.... Powinniśmy kierowcy zapłacić też ekwiwalent za niemożliwość picia alkoholu w pracy i wiele godzin przed???
A może już wiecie, że u busiarzy jest wasza przyszłość. Tylko tam trudniej będzie kręcić lody....

Strajkujcie.....aż do upadku firmy, ku uciesze busiarzy Czysta głupota.... Powinniśmy kierowcy zapłacić też ekwiwalent za niemożliwość picia alkoholu w pracy i wiele godzin przed???
A może już wiecie, że u busiarzy jest wasza przyszłość. Tylko tam trudniej będzie kręcić lody.... rozwiń
Avatar
Tiff / 13 lutego 2010 o 07:56
0
#anonim# napisał:
No i mamy dowód na to, że ZWIĄZKI ZAWODOWE po raz kolejny i w kolejnej firmie przyczyniają się do upadku firmy. Żyją dniem dzisiejszym nie myśląc zupełnie co będzie za kilka miesięcy. Dziwię się tylko ludziom, że nie zależy im na pracy. Wezmą jednorazowo po 300 zł, a następnie zasilą szeregi bezrobotnych. Przez 6 m-cy pobiorą zasiłek ok. 600 zł i co dalej....?

I co nie mają walczyć o swoje niby? bo po co jak i tak stracą kasę...
Zawód kierowcy to odpowiedzialna praca(odpowiedzialność za zycie pasażerów) więc uważam iż wynagrodzenie powinno byc odpowiednie.
Trzeba walczyć o swoje

I co nie mają walczyć o swoje niby? bo po co jak i tak stracą kasę...
Zawód kierowcy to odpowiedzialna praca(odpowiedzialność za zycie pasażerów) więc uważam iż wynagrodzenie powinno byc odpowiednie.
Trzeba walczyć o swoje rozwiń
Avatar
#anonim# / 12 lutego 2010 o 17:16
0
No i mamy dowód na to, że ZWIĄZKI ZAWODOWE po raz kolejny i w kolejnej firmie przyczyniają się do upadku firmy. Żyją dniem dzisiejszym nie myśląc zupełnie co będzie za kilka miesięcy. Dziwię się tylko ludziom, że nie zależy im na pracy. Wezmą jednorazowo po 300 zł, a następnie zasilą szeregi bezrobotnych. Przez 6 m-cy pobiorą zasiłek ok. 600 zł i co dalej....?
Avatar
REGIPS / 12 lutego 2010 o 16:44
0
cebularz napisał:
Co tam PKS, kogo to obchodzi???
W Bełżycach chcą przedszkole wykończyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A powiedz comnie tam prace budowlane w jakistam przedszkolu obchodza w jakichśtam bełżycach???????????????????????????
Avatar
cebularz / 12 lutego 2010 o 16:35
0
cebularz napisał:
Co tam PKS, kogo to obchodzi???
W Bełżycach chcą przedszkole wykończyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TE ODWAL SIĘ OD TEGO NICKU
Avatar
cebularz / 12 lutego 2010 o 16:32
0
Co tam PKS, kogo to obchodzi???
W Bełżycach chcą przedszkole wykończyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
dixy / 14 lutego 2010 o 18:11
0
Tiff napisał:
I co nie mają walczyć o swoje niby? bo po co jak i tak stracą kasę...
Zawód kierowcy to odpowiedzialna praca(odpowiedzialność za zycie pasażerów) więc uważam iż wynagrodzenie powinno byc odpowiednie.
Trzeba walczyć o swoje

więc bierz flage i na barykady( praca jak kazda inna- wielkie mi halo pan kierowca)
Avatar
#anonim# / 13 lutego 2010 o 16:30
0
Tiff napisał:
I co nie mają walczyć o swoje niby? bo po co jak i tak stracą kasę...
Zawód kierowcy to odpowiedzialna praca(odpowiedzialność za zycie pasażerów) więc uważam iż wynagrodzenie powinno byc odpowiednie.
Trzeba walczyć o swoje


Jakby firma była w super kondycji finansowej to jasne, że trzeba wlczyć. Ale jeśli firma jest w sytacji takiej jak PKS, kiedy już nie ma z niej co wyciągnąć, to bez względu na zajmowane stanowisko (kierowca, mechanik czy biurowy) trzeba dbać o to, żeby uchronić miejsca pracy. A nieugięta postawa "MI SIĘ NALEŻY" nie jest w tym momencie na miejscu. A jeśli ktoś uważa, że za mało zarabia, to przecież w każdej chwili może zmienić swego pracodawcę na takiego, który da więcej. Nikt nie brał ślubu z PKSem!!!


Jakby firma była w super kondycji finansowej to jasne, że trzeba wlczyć. Ale jeśli firma jest w sytacji takiej jak PKS, kiedy już nie ma z niej co wyciągnąć, to bez względu na zajmowane stanowisko (kierowca, mechanik czy biurowy) trzeba dbać o to, żeby uchronić miejsca pracy. A nieugięta postawa "MI SIĘ NALEŻY" nie jest w tym momencie na miejscu. A jeśli ktoś uważa, że za mało zarabia, to przecież w każdej chwili może zmienić swego pracodawcę na takiego, który da więcej. Nikt nie brał ślubu z PKSem!&#... rozwiń
Avatar
~daro~ / 13 lutego 2010 o 11:42
0
Może czas selekcje zrobić w biurach PKS siedzi tam wiele nie potrzebnych osób a nie raz nawet nie kompetentnych jak by tam mądre głowy były to by takich cyrków nie było wystarczy zejść z cen biletów wywalić stary tabor który tylko straty przynosi i firmę da się wyciagnąć.
Avatar
zerrr / 13 lutego 2010 o 10:06
0
LKJO
Avatar
użytkowniki / 13 lutego 2010 o 08:32
0
Tiff napisał:
I co nie mają walczyć o swoje niby? bo po co jak i tak stracą kasę...
Zawód kierowcy to odpowiedzialna praca(odpowiedzialność za zycie pasażerów) więc uważam iż wynagrodzenie powinno byc odpowiednie.
Trzeba walczyć o swoje

Strajkujcie.....aż do upadku firmy, ku uciesze busiarzy Czysta głupota.... Powinniśmy kierowcy zapłacić też ekwiwalent za niemożliwość picia alkoholu w pracy i wiele godzin przed???
A może już wiecie, że u busiarzy jest wasza przyszłość. Tylko tam trudniej będzie kręcić lody....

Strajkujcie.....aż do upadku firmy, ku uciesze busiarzy Czysta głupota.... Powinniśmy kierowcy zapłacić też ekwiwalent za niemożliwość picia alkoholu w pracy i wiele godzin przed???
A może już wiecie, że u busiarzy jest wasza przyszłość. Tylko tam trudniej będzie kręcić lody.... rozwiń
Avatar
Tiff / 13 lutego 2010 o 07:56
0
#anonim# napisał:
No i mamy dowód na to, że ZWIĄZKI ZAWODOWE po raz kolejny i w kolejnej firmie przyczyniają się do upadku firmy. Żyją dniem dzisiejszym nie myśląc zupełnie co będzie za kilka miesięcy. Dziwię się tylko ludziom, że nie zależy im na pracy. Wezmą jednorazowo po 300 zł, a następnie zasilą szeregi bezrobotnych. Przez 6 m-cy pobiorą zasiłek ok. 600 zł i co dalej....?

I co nie mają walczyć o swoje niby? bo po co jak i tak stracą kasę...
Zawód kierowcy to odpowiedzialna praca(odpowiedzialność za zycie pasażerów) więc uważam iż wynagrodzenie powinno byc odpowiednie.
Trzeba walczyć o swoje

I co nie mają walczyć o swoje niby? bo po co jak i tak stracą kasę...
Zawód kierowcy to odpowiedzialna praca(odpowiedzialność za zycie pasażerów) więc uważam iż wynagrodzenie powinno byc odpowiednie.
Trzeba walczyć o swoje rozwiń
Avatar
#anonim# / 12 lutego 2010 o 17:16
0
No i mamy dowód na to, że ZWIĄZKI ZAWODOWE po raz kolejny i w kolejnej firmie przyczyniają się do upadku firmy. Żyją dniem dzisiejszym nie myśląc zupełnie co będzie za kilka miesięcy. Dziwię się tylko ludziom, że nie zależy im na pracy. Wezmą jednorazowo po 300 zł, a następnie zasilą szeregi bezrobotnych. Przez 6 m-cy pobiorą zasiłek ok. 600 zł i co dalej....?
Avatar
REGIPS / 12 lutego 2010 o 16:44
0
cebularz napisał:
Co tam PKS, kogo to obchodzi???
W Bełżycach chcą przedszkole wykończyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A powiedz comnie tam prace budowlane w jakistam przedszkolu obchodza w jakichśtam bełżycach???????????????????????????
Avatar
cebularz / 12 lutego 2010 o 16:35
0
cebularz napisał:
Co tam PKS, kogo to obchodzi???
W Bełżycach chcą przedszkole wykończyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TE ODWAL SIĘ OD TEGO NICKU
Avatar
cebularz / 12 lutego 2010 o 16:32
0
Co tam PKS, kogo to obchodzi???
W Bełżycach chcą przedszkole wykończyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!