Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 czerwca 2009 r.
15:32
Edytuj ten wpis

Zapłacą Ci tysiąc złotych za studiowanie

0 6 A A

Tysiąc zł miesięcznego stypendium czeka na studentów trzech uczelni z naszego regionu, którzy podejmą naukę na tzw. kierunkach zamawianych. Ministerstwo Nauki ogłosiło, które specjalności dofinansuje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kierunki zamawiane to jeden ze sztandarowych projektów rządu. Z szacunków wynika, że w 2013 r. w polskim przemyśle zabraknie ponad 46 tys. inżynierów, a w usługach ponad 22 tys. specjalistów.

Żeby temu zapobiec, resort nauki już drugi rok z rzędu przeznacza grube miliony dla uczelni, żeby kształciły studentów na kierunkach deficytowych: technicznych, matematycznych i przyrodniczych. Przyszłych studentów mają przyciągnąć stypendia - po 1 tys. zł miesięcznie przez całe studia.

- Na decyzję mam jeszcze dwa tygodnie. I cały czas zastanawiam się, czy nie postawić na jeden z tych kierunków- mówi Adam Ślężak, tegoroczny maturzysta z Lublina. - Raz, że potem nie powinno być problemów z pracą. A dwa, że stypendium jest naprawdę kuszące.

Wśród wytypowanych w całej Polsce uczelni są trzy z Lubelszczyzny, m.in. Politechnika Lubelska. - Wnioskowaliśmy o ponad 7,5 mln zł na 6 kierunków: budownictwo, fizykę techniczną, informatykę, inżynierię materiałową, inżynierię środowiska i matematykę - mówi Agnieszka Kluska, która koordynuje projekt w PL.

- Za te pieniądze zostaną zorganizowane zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki, nowe programy nauczania, staże w firmach czy kursy z języka angielskiego - wylicza Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL. - 150 studentów tych kierunków dostanie też stypendia: 1 tys. zł miesięcznie przez cały okres studiów.

Ponad 9 mln zł przypadnie UMCS, który organizuje ochronę środowiska w praktyce. - To międzywydziałowy kierunek przygotowywany wspólnie przez Wydział Chemii oraz Wydział Biologii i Nauk o Ziemi - tłumaczy Joanna Reszko-Zygmunt z UMCS. - Za pieniądze z ministerstwa szykujemy zajęcia wyrównawcze, treningi i szkolenia dla studentów, spośród których 140 dostanie stypendium.

Trzecią wybraną uczelnią jest Państwowa Wyższa Szkoła w Białej Podlaskiej. Ta uczelnia będzie kształciła na zamawianej przez resort informatyce.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
charkie / 23 czerwca 2009 o 12:19
0
kiedyś_bezrobotny napisał:
Tak, kolego brakuje przecież teraz..... ekonomistów, specjalistów od marketingu, etyków, politologów, psychologów, historyków i innych magików.
[color="#FF0000"]Studia skończone - dobra uczelnia, elitarny kierunek i..... d...a!!!!!! Ni ma pracy!!!!!![/color]

Wybierajcie te kierunki, które dają później pracę!!!!! Oczywiście, choć trochę zgodne ze swoimi zdolnościami i marzeniami.
Bezrobocie naprawdę dołuje- uwierzcie mi!!!!!


Właśnie chodzi mi o to, że skoro już studia są tak bardzo niezbędne, to żeby były przynajniej zbliżone tematyką do umiejętności. Sam studiowałem na Politechnice i wiem jak to się miało do rzeczywistych talentów studiujących ze mną. Wyłapywanie wszystkich po kolei to niestety zaniżanie poziomu oraz utrudnianie studiowania tym którzy coś potrafią lub chcą się nauczyć. Ci z łapanki będą obsiadywać zdolniejszych na każdym kolosie czy zaliczeniu. Bo przecież skoro mają po tysiącu to należy im się jeszcze szybki wpis do indeksu bez jakiegokolwiek wysiłku. Czy o to chodzi naszym władzom???

Po drugie:
Popatrz na oferty i liczbę etatów w byle urzędzie np gminy: ile jest etatów dla biurowych i ile dla technicznych np. informatyków, 1,2 na 50?!?

Wczoraj dowiedziałem się, że będą dopłaty dla gimnazjalistów z biednych rodzin. więc cała rzesza urzędników (po ekonomii, zarządzaniu, politologi etc.) będzie tkwiła przez dwa miesiące w papierach. Tony makulatury, tysiące osobogodzin. Racjonalnie wystarczyło by przecież kilku informatyków, pracownik Urzędu Skarbowego (dochód jest w picie) i po sprawie.

Tyle, że jakoś z bezrobociem walczyć trzeba. Państwo także i ja nie wziołbym na siebię decyzji o redukcji. Dlatego jeszcze przez jakiś czas system jednego okienka (szybkie załatwnienie sprawy) nie uda się wdrożyć.

Jeżeli już o koniecznych dopłatach na studia, to niech to będzie kształcenie rzeczywiście z sensem np. lekarzy (w całej ścieżce), prawnikó - aplikantów radcowskich, energetyków - na wysokim poziomie. Bo lepiej mieć 100 wykształconych inżynierów od 1000 zaliczaczy egzaminów.

Zastanawiam się też jaki będzie egzamin końcowyu dla tych skuszonych dopłatami. Równie łatwy czy opiero wtedy będzie odsiew i naciski, że skoro państwo dało to wypada im zaliczyć, bo się zmarnuje.
ynajniej zbliżone tematyką do umiejętności. Sam studiowałem na Politechnice i wiem jak to się miało do rzeczywistych talentów studiujących ze mną. Wyłapywanie wszystkich po kolei to niestety zaniżanie poziomu oraz utrudnianie studiowania tym którzy coś potrafią lub chcą się nauczyć. Ci z łapanki będą obsiadywać zdolniejszych na każdym kolosie czy zaliczeniu. Bo przecież skoro mają po tysiącu to należy im się jeszcze szybki wpis do indeksu bez jakiegokolwiek wysiłku. Czy o to chodzi naszym władzom???

Po drugie:
Popatrz na o... rozwiń
Avatar
kiedyś_bezrobotny / 23 czerwca 2009 o 09:56
0
charkie napisał:
No bardzo fajny sposób na wyrzucenie pieniędzy w błoto. Czy ten tysiąc zachęci ludzi do studiowania na wybranych kierunkach? Raczej nie. Ludzie przyjdą tylko po stypendium. Ci odważni, którzy zamierzali wybrać te studia i tak by przyszli i to są właściwi kandydaci. Reszta to studenci najemni, którzy będą mieli duże problemy z materiałem i ukończeniem na właściwym poziomie tych studiów.
Bez sensu jest dawanie od czapy - to jest po prostu chory pomysł. Zwłaszcza wydawanie pieniędzy w sytuacji bezustannego deficytu.
Pieniądze te można by było przeznaczyć na stypendia dla najlepszych (za wyniki w nauce), bo one rzeczywiście rokują. Jestem ciekawy, czy studenci zaoczni w nagrodę będą płacili za studia w tym lub pryszłym roku więcej - bo przecież na kimś trzeba sobię odbić. Rezultat mniej chętnych na te studia, więcej głąbów, wyciąganych na trójki, po to aby po pierwszym roku zachować frekwencję! Gratuluję pomysłu naprawdę jest świetny!!!
Jak to było za Rosjji Radzieckiej w klasie wystarczył tylko jeden, który cokolwiek wiedział na egzaminie i cała klasa przechodziła, teraz będzie tak samo??? Może wyznaczyć odgórnie 10tys do tytułu inż już w gimnazjum i będzie taniej i fajniej. Potem etat za 1276 brutto.

Tak, kolego brakuje przecież teraz..... ekonomistów, specjalistów od marketingu, etyków, politologów, psychologów, historyków i innych magików.
[color="#FF0000"]Studia skończone - dobra uczelnia, elitarny kierunek i..... d...a!!!!!! Ni ma pracy!!!!!![/color]

Wybierajcie te kierunki, które dają później pracę!!!!! Oczywiście, choć trochę zgodne ze swoimi zdolnościami i marzeniami.
Bezrobocie naprawdę dołuje- uwierzcie mi!!!!!

Tak, kolego brakuje przecież teraz..... ekonomistów, specjalistów od marketingu, etyków, politologów, psychologów, historyków i innych magików.
[color="#FF0000"]Studia skończone - dobra uczelnia, elitarny kierunek i..... d...a!!!!!! Ni ma pracy!!!!!![/color]

Wybierajcie te kierunki, które dają później pracę!!!!! Oczywiście, choć trochę zgodne ze swoimi zdolnościami i marzeniami.
Bezrobocie naprawdę dołuje- uwierzcie mi!... rozwiń
Avatar
charkie / 23 czerwca 2009 o 09:23
0
No bardzo fajny sposób na wyrzucenie pieniędzy w błoto. Czy ten tysiąc zachęci ludzi do studiowania na wybranych kierunkach? Raczej nie. Ludzie przyjdą tylko po stypendium. Ci odważni, którzy zamierzali wybrać te studia i tak by przyszli i to są właściwi kandydaci. Reszta to studenci najemni, którzy będą mieli duże problemy z materiałem i ukończeniem na właściwym poziomie tych studiów.
Bez sensu jest dawanie od czapy - to jest po prostu chory pomysł. Zwłaszcza wydawanie pieniędzy w sytuacji bezustannego deficytu.
Pieniądze te można by było przeznaczyć na stypendia dla najlepszych (za wyniki w nauce), bo one rzeczywiście rokują. Jestem ciekawy, czy studenci zaoczni w nagrodę będą płacili za studia w tym lub pryszłym roku więcej - bo przecież na kimś trzeba sobię odbić. Rezultat mniej chętnych na te studia, więcej głąbów, wyciąganych na trójki, po to aby po pierwszym roku zachować frekwencję! Gratuluję pomysłu naprawdę jest świetny!!!
Jak to było za Rosjji Radzieckiej w klasie wystarczył tylko jeden, który cokolwiek wiedział na egzaminie i cała klasa przechodziła, teraz będzie tak samo??? Może wyznaczyć odgórnie 10tys do tytułu inż już w gimnazjum i będzie taniej i fajniej. Potem etat za 1276 brutto.
No bardzo fajny sposób na wyrzucenie pieniędzy w błoto. Czy ten tysiąc zachęci ludzi do studiowania na wybranych kierunkach? Raczej nie. Ludzie przyjdą tylko po stypendium. Ci odważni, którzy zamierzali wybrać te studia i tak by przyszli i to są właściwi kandydaci. Reszta to studenci najemni, którzy będą mieli duże problemy z materiałem i ukończeniem na właściwym poziomie tych studiów.
Bez sensu jest dawanie od czapy - to jest po prostu chory pomysł. Zwłaszcza wydawanie pieniędzy w sytuacji bezustannego deficytu.
Pieniądze te mo... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2009 o 04:38
0
Zajęcia wyrównawcze dla studentów!!!! Żenada, co to za studenci!!!
Avatar
~miś~ / 22 czerwca 2009 o 22:06
0
jaka kpina wszak rektor to PEŁowiec tzn swój
Avatar
m / 22 czerwca 2009 o 20:05
0
Informatyka na PWSZ w Białej ( czyli tzw. Bergierówce), to kpina a nie studia. Kolejna strata pieniędzy naszego rządu.
Avatar
charkie / 23 czerwca 2009 o 12:19
0
kiedyś_bezrobotny napisał:
Tak, kolego brakuje przecież teraz..... ekonomistów, specjalistów od marketingu, etyków, politologów, psychologów, historyków i innych magików.
[color="#FF0000"]Studia skończone - dobra uczelnia, elitarny kierunek i..... d...a!!!!!! Ni ma pracy!!!!!![/color]

Wybierajcie te kierunki, które dają później pracę!!!!! Oczywiście, choć trochę zgodne ze swoimi zdolnościami i marzeniami.
Bezrobocie naprawdę dołuje- uwierzcie mi!!!!!


Właśnie chodzi mi o to, że skoro już studia są tak bardzo niezbędne, to żeby były przynajniej zbliżone tematyką do umiejętności. Sam studiowałem na Politechnice i wiem jak to się miało do rzeczywistych talentów studiujących ze mną. Wyłapywanie wszystkich po kolei to niestety zaniżanie poziomu oraz utrudnianie studiowania tym którzy coś potrafią lub chcą się nauczyć. Ci z łapanki będą obsiadywać zdolniejszych na każdym kolosie czy zaliczeniu. Bo przecież skoro mają po tysiącu to należy im się jeszcze szybki wpis do indeksu bez jakiegokolwiek wysiłku. Czy o to chodzi naszym władzom???

Po drugie:
Popatrz na oferty i liczbę etatów w byle urzędzie np gminy: ile jest etatów dla biurowych i ile dla technicznych np. informatyków, 1,2 na 50?!?

Wczoraj dowiedziałem się, że będą dopłaty dla gimnazjalistów z biednych rodzin. więc cała rzesza urzędników (po ekonomii, zarządzaniu, politologi etc.) będzie tkwiła przez dwa miesiące w papierach. Tony makulatury, tysiące osobogodzin. Racjonalnie wystarczyło by przecież kilku informatyków, pracownik Urzędu Skarbowego (dochód jest w picie) i po sprawie.

Tyle, że jakoś z bezrobociem walczyć trzeba. Państwo także i ja nie wziołbym na siebię decyzji o redukcji. Dlatego jeszcze przez jakiś czas system jednego okienka (szybkie załatwnienie sprawy) nie uda się wdrożyć.

Jeżeli już o koniecznych dopłatach na studia, to niech to będzie kształcenie rzeczywiście z sensem np. lekarzy (w całej ścieżce), prawnikó - aplikantów radcowskich, energetyków - na wysokim poziomie. Bo lepiej mieć 100 wykształconych inżynierów od 1000 zaliczaczy egzaminów.

Zastanawiam się też jaki będzie egzamin końcowyu dla tych skuszonych dopłatami. Równie łatwy czy opiero wtedy będzie odsiew i naciski, że skoro państwo dało to wypada im zaliczyć, bo się zmarnuje.
ynajniej zbliżone tematyką do umiejętności. Sam studiowałem na Politechnice i wiem jak to się miało do rzeczywistych talentów studiujących ze mną. Wyłapywanie wszystkich po kolei to niestety zaniżanie poziomu oraz utrudnianie studiowania tym którzy coś potrafią lub chcą się nauczyć. Ci z łapanki będą obsiadywać zdolniejszych na każdym kolosie czy zaliczeniu. Bo przecież skoro mają po tysiącu to należy im się jeszcze szybki wpis do indeksu bez jakiegokolwiek wysiłku. Czy o to chodzi naszym władzom???

Po drugie:
Popatrz na o... rozwiń
Avatar
kiedyś_bezrobotny / 23 czerwca 2009 o 09:56
0
charkie napisał:
No bardzo fajny sposób na wyrzucenie pieniędzy w błoto. Czy ten tysiąc zachęci ludzi do studiowania na wybranych kierunkach? Raczej nie. Ludzie przyjdą tylko po stypendium. Ci odważni, którzy zamierzali wybrać te studia i tak by przyszli i to są właściwi kandydaci. Reszta to studenci najemni, którzy będą mieli duże problemy z materiałem i ukończeniem na właściwym poziomie tych studiów.
Bez sensu jest dawanie od czapy - to jest po prostu chory pomysł. Zwłaszcza wydawanie pieniędzy w sytuacji bezustannego deficytu.
Pieniądze te można by było przeznaczyć na stypendia dla najlepszych (za wyniki w nauce), bo one rzeczywiście rokują. Jestem ciekawy, czy studenci zaoczni w nagrodę będą płacili za studia w tym lub pryszłym roku więcej - bo przecież na kimś trzeba sobię odbić. Rezultat mniej chętnych na te studia, więcej głąbów, wyciąganych na trójki, po to aby po pierwszym roku zachować frekwencję! Gratuluję pomysłu naprawdę jest świetny!!!
Jak to było za Rosjji Radzieckiej w klasie wystarczył tylko jeden, który cokolwiek wiedział na egzaminie i cała klasa przechodziła, teraz będzie tak samo??? Może wyznaczyć odgórnie 10tys do tytułu inż już w gimnazjum i będzie taniej i fajniej. Potem etat za 1276 brutto.

Tak, kolego brakuje przecież teraz..... ekonomistów, specjalistów od marketingu, etyków, politologów, psychologów, historyków i innych magików.
[color="#FF0000"]Studia skończone - dobra uczelnia, elitarny kierunek i..... d...a!!!!!! Ni ma pracy!!!!!![/color]

Wybierajcie te kierunki, które dają później pracę!!!!! Oczywiście, choć trochę zgodne ze swoimi zdolnościami i marzeniami.
Bezrobocie naprawdę dołuje- uwierzcie mi!!!!!

Tak, kolego brakuje przecież teraz..... ekonomistów, specjalistów od marketingu, etyków, politologów, psychologów, historyków i innych magików.
[color="#FF0000"]Studia skończone - dobra uczelnia, elitarny kierunek i..... d...a!!!!!! Ni ma pracy!!!!!![/color]

Wybierajcie te kierunki, które dają później pracę!!!!! Oczywiście, choć trochę zgodne ze swoimi zdolnościami i marzeniami.
Bezrobocie naprawdę dołuje- uwierzcie mi!... rozwiń
Avatar
charkie / 23 czerwca 2009 o 09:23
0
No bardzo fajny sposób na wyrzucenie pieniędzy w błoto. Czy ten tysiąc zachęci ludzi do studiowania na wybranych kierunkach? Raczej nie. Ludzie przyjdą tylko po stypendium. Ci odważni, którzy zamierzali wybrać te studia i tak by przyszli i to są właściwi kandydaci. Reszta to studenci najemni, którzy będą mieli duże problemy z materiałem i ukończeniem na właściwym poziomie tych studiów.
Bez sensu jest dawanie od czapy - to jest po prostu chory pomysł. Zwłaszcza wydawanie pieniędzy w sytuacji bezustannego deficytu.
Pieniądze te można by było przeznaczyć na stypendia dla najlepszych (za wyniki w nauce), bo one rzeczywiście rokują. Jestem ciekawy, czy studenci zaoczni w nagrodę będą płacili za studia w tym lub pryszłym roku więcej - bo przecież na kimś trzeba sobię odbić. Rezultat mniej chętnych na te studia, więcej głąbów, wyciąganych na trójki, po to aby po pierwszym roku zachować frekwencję! Gratuluję pomysłu naprawdę jest świetny!!!
Jak to było za Rosjji Radzieckiej w klasie wystarczył tylko jeden, który cokolwiek wiedział na egzaminie i cała klasa przechodziła, teraz będzie tak samo??? Może wyznaczyć odgórnie 10tys do tytułu inż już w gimnazjum i będzie taniej i fajniej. Potem etat za 1276 brutto.
No bardzo fajny sposób na wyrzucenie pieniędzy w błoto. Czy ten tysiąc zachęci ludzi do studiowania na wybranych kierunkach? Raczej nie. Ludzie przyjdą tylko po stypendium. Ci odważni, którzy zamierzali wybrać te studia i tak by przyszli i to są właściwi kandydaci. Reszta to studenci najemni, którzy będą mieli duże problemy z materiałem i ukończeniem na właściwym poziomie tych studiów.
Bez sensu jest dawanie od czapy - to jest po prostu chory pomysł. Zwłaszcza wydawanie pieniędzy w sytuacji bezustannego deficytu.
Pieniądze te mo... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2009 o 04:38
0
Zajęcia wyrównawcze dla studentów!!!! Żenada, co to za studenci!!!
Avatar
~miś~ / 22 czerwca 2009 o 22:06
0
jaka kpina wszak rektor to PEŁowiec tzn swój
Avatar
m / 22 czerwca 2009 o 20:05
0
Informatyka na PWSZ w Białej ( czyli tzw. Bergierówce), to kpina a nie studia. Kolejna strata pieniędzy naszego rządu.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 8

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 26 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 12 5

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 44 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 127 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską