Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 czerwca 2009 r.
15:32
Edytuj ten wpis

Zapłacą Ci tysiąc złotych za studiowanie

0 6 A A

Tysiąc zł miesięcznego stypendium czeka na studentów trzech uczelni z naszego regionu, którzy podejmą naukę na tzw. kierunkach zamawianych. Ministerstwo Nauki ogłosiło, które specjalności dofinansuje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kierunki zamawiane to jeden ze sztandarowych projektów rządu. Z szacunków wynika, że w 2013 r. w polskim przemyśle zabraknie ponad 46 tys. inżynierów, a w usługach ponad 22 tys. specjalistów.

Żeby temu zapobiec, resort nauki już drugi rok z rzędu przeznacza grube miliony dla uczelni, żeby kształciły studentów na kierunkach deficytowych: technicznych, matematycznych i przyrodniczych. Przyszłych studentów mają przyciągnąć stypendia - po 1 tys. zł miesięcznie przez całe studia.

- Na decyzję mam jeszcze dwa tygodnie. I cały czas zastanawiam się, czy nie postawić na jeden z tych kierunków- mówi Adam Ślężak, tegoroczny maturzysta z Lublina. - Raz, że potem nie powinno być problemów z pracą. A dwa, że stypendium jest naprawdę kuszące.

Wśród wytypowanych w całej Polsce uczelni są trzy z Lubelszczyzny, m.in. Politechnika Lubelska. - Wnioskowaliśmy o ponad 7,5 mln zł na 6 kierunków: budownictwo, fizykę techniczną, informatykę, inżynierię materiałową, inżynierię środowiska i matematykę - mówi Agnieszka Kluska, która koordynuje projekt w PL.

- Za te pieniądze zostaną zorganizowane zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki, nowe programy nauczania, staże w firmach czy kursy z języka angielskiego - wylicza Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL. - 150 studentów tych kierunków dostanie też stypendia: 1 tys. zł miesięcznie przez cały okres studiów.

Ponad 9 mln zł przypadnie UMCS, który organizuje ochronę środowiska w praktyce. - To międzywydziałowy kierunek przygotowywany wspólnie przez Wydział Chemii oraz Wydział Biologii i Nauk o Ziemi - tłumaczy Joanna Reszko-Zygmunt z UMCS. - Za pieniądze z ministerstwa szykujemy zajęcia wyrównawcze, treningi i szkolenia dla studentów, spośród których 140 dostanie stypendium.

Trzecią wybraną uczelnią jest Państwowa Wyższa Szkoła w Białej Podlaskiej. Ta uczelnia będzie kształciła na zamawianej przez resort informatyce.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
charkie / 23 czerwca 2009 o 12:19
0
kiedyś_bezrobotny napisał:
Tak, kolego brakuje przecież teraz..... ekonomistów, specjalistów od marketingu, etyków, politologów, psychologów, historyków i innych magików.
[color="#FF0000"]Studia skończone - dobra uczelnia, elitarny kierunek i..... d...a!!!!!! Ni ma pracy!!!!!![/color]

Wybierajcie te kierunki, które dają później pracę!!!!! Oczywiście, choć trochę zgodne ze swoimi zdolnościami i marzeniami.
Bezrobocie naprawdę dołuje- uwierzcie mi!!!!!


Właśnie chodzi mi o to, że skoro już studia są tak bardzo niezbędne, to żeby były przynajniej zbliżone tematyką do umiejętności. Sam studiowałem na Politechnice i wiem jak to się miało do rzeczywistych talentów studiujących ze mną. Wyłapywanie wszystkich po kolei to niestety zaniżanie poziomu oraz utrudnianie studiowania tym którzy coś potrafią lub chcą się nauczyć. Ci z łapanki będą obsiadywać zdolniejszych na każdym kolosie czy zaliczeniu. Bo przecież skoro mają po tysiącu to należy im się jeszcze szybki wpis do indeksu bez jakiegokolwiek wysiłku. Czy o to chodzi naszym władzom???

Po drugie:
Popatrz na oferty i liczbę etatów w byle urzędzie np gminy: ile jest etatów dla biurowych i ile dla technicznych np. informatyków, 1,2 na 50?!?

Wczoraj dowiedziałem się, że będą dopłaty dla gimnazjalistów z biednych rodzin. więc cała rzesza urzędników (po ekonomii, zarządzaniu, politologi etc.) będzie tkwiła przez dwa miesiące w papierach. Tony makulatury, tysiące osobogodzin. Racjonalnie wystarczyło by przecież kilku informatyków, pracownik Urzędu Skarbowego (dochód jest w picie) i po sprawie.

Tyle, że jakoś z bezrobociem walczyć trzeba. Państwo także i ja nie wziołbym na siebię decyzji o redukcji. Dlatego jeszcze przez jakiś czas system jednego okienka (szybkie załatwnienie sprawy) nie uda się wdrożyć.

Jeżeli już o koniecznych dopłatach na studia, to niech to będzie kształcenie rzeczywiście z sensem np. lekarzy (w całej ścieżce), prawnikó - aplikantów radcowskich, energetyków - na wysokim poziomie. Bo lepiej mieć 100 wykształconych inżynierów od 1000 zaliczaczy egzaminów.

Zastanawiam się też jaki będzie egzamin końcowyu dla tych skuszonych dopłatami. Równie łatwy czy opiero wtedy będzie odsiew i naciski, że skoro państwo dało to wypada im zaliczyć, bo się zmarnuje.
ynajniej zbliżone tematyką do umiejętności. Sam studiowałem na Politechnice i wiem jak to się miało do rzeczywistych talentów studiujących ze mną. Wyłapywanie wszystkich po kolei to niestety zaniżanie poziomu oraz utrudnianie studiowania tym którzy coś potrafią lub chcą się nauczyć. Ci z łapanki będą obsiadywać zdolniejszych na każdym kolosie czy zaliczeniu. Bo przecież skoro mają po tysiącu to należy im się jeszcze szybki wpis do indeksu bez jakiegokolwiek wysiłku. Czy o to chodzi naszym władzom???

Po drugie:
Popatrz na o... rozwiń
Avatar
kiedyś_bezrobotny / 23 czerwca 2009 o 09:56
0
charkie napisał:
No bardzo fajny sposób na wyrzucenie pieniędzy w błoto. Czy ten tysiąc zachęci ludzi do studiowania na wybranych kierunkach? Raczej nie. Ludzie przyjdą tylko po stypendium. Ci odważni, którzy zamierzali wybrać te studia i tak by przyszli i to są właściwi kandydaci. Reszta to studenci najemni, którzy będą mieli duże problemy z materiałem i ukończeniem na właściwym poziomie tych studiów.
Bez sensu jest dawanie od czapy - to jest po prostu chory pomysł. Zwłaszcza wydawanie pieniędzy w sytuacji bezustannego deficytu.
Pieniądze te można by było przeznaczyć na stypendia dla najlepszych (za wyniki w nauce), bo one rzeczywiście rokują. Jestem ciekawy, czy studenci zaoczni w nagrodę będą płacili za studia w tym lub pryszłym roku więcej - bo przecież na kimś trzeba sobię odbić. Rezultat mniej chętnych na te studia, więcej głąbów, wyciąganych na trójki, po to aby po pierwszym roku zachować frekwencję! Gratuluję pomysłu naprawdę jest świetny!!!
Jak to było za Rosjji Radzieckiej w klasie wystarczył tylko jeden, który cokolwiek wiedział na egzaminie i cała klasa przechodziła, teraz będzie tak samo??? Może wyznaczyć odgórnie 10tys do tytułu inż już w gimnazjum i będzie taniej i fajniej. Potem etat za 1276 brutto.

Tak, kolego brakuje przecież teraz..... ekonomistów, specjalistów od marketingu, etyków, politologów, psychologów, historyków i innych magików.
[color="#FF0000"]Studia skończone - dobra uczelnia, elitarny kierunek i..... d...a!!!!!! Ni ma pracy!!!!!![/color]

Wybierajcie te kierunki, które dają później pracę!!!!! Oczywiście, choć trochę zgodne ze swoimi zdolnościami i marzeniami.
Bezrobocie naprawdę dołuje- uwierzcie mi!!!!!

Tak, kolego brakuje przecież teraz..... ekonomistów, specjalistów od marketingu, etyków, politologów, psychologów, historyków i innych magików.
[color="#FF0000"]Studia skończone - dobra uczelnia, elitarny kierunek i..... d...a!!!!!! Ni ma pracy!!!!!![/color]

Wybierajcie te kierunki, które dają później pracę!!!!! Oczywiście, choć trochę zgodne ze swoimi zdolnościami i marzeniami.
Bezrobocie naprawdę dołuje- uwierzcie mi!... rozwiń
Avatar
charkie / 23 czerwca 2009 o 09:23
0
No bardzo fajny sposób na wyrzucenie pieniędzy w błoto. Czy ten tysiąc zachęci ludzi do studiowania na wybranych kierunkach? Raczej nie. Ludzie przyjdą tylko po stypendium. Ci odważni, którzy zamierzali wybrać te studia i tak by przyszli i to są właściwi kandydaci. Reszta to studenci najemni, którzy będą mieli duże problemy z materiałem i ukończeniem na właściwym poziomie tych studiów.
Bez sensu jest dawanie od czapy - to jest po prostu chory pomysł. Zwłaszcza wydawanie pieniędzy w sytuacji bezustannego deficytu.
Pieniądze te można by było przeznaczyć na stypendia dla najlepszych (za wyniki w nauce), bo one rzeczywiście rokują. Jestem ciekawy, czy studenci zaoczni w nagrodę będą płacili za studia w tym lub pryszłym roku więcej - bo przecież na kimś trzeba sobię odbić. Rezultat mniej chętnych na te studia, więcej głąbów, wyciąganych na trójki, po to aby po pierwszym roku zachować frekwencję! Gratuluję pomysłu naprawdę jest świetny!!!
Jak to było za Rosjji Radzieckiej w klasie wystarczył tylko jeden, który cokolwiek wiedział na egzaminie i cała klasa przechodziła, teraz będzie tak samo??? Może wyznaczyć odgórnie 10tys do tytułu inż już w gimnazjum i będzie taniej i fajniej. Potem etat za 1276 brutto.
No bardzo fajny sposób na wyrzucenie pieniędzy w błoto. Czy ten tysiąc zachęci ludzi do studiowania na wybranych kierunkach? Raczej nie. Ludzie przyjdą tylko po stypendium. Ci odważni, którzy zamierzali wybrać te studia i tak by przyszli i to są właściwi kandydaci. Reszta to studenci najemni, którzy będą mieli duże problemy z materiałem i ukończeniem na właściwym poziomie tych studiów.
Bez sensu jest dawanie od czapy - to jest po prostu chory pomysł. Zwłaszcza wydawanie pieniędzy w sytuacji bezustannego deficytu.
Pieniądze te mo... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2009 o 04:38
0
Zajęcia wyrównawcze dla studentów!!!! Żenada, co to za studenci!!!
Avatar
~miś~ / 22 czerwca 2009 o 22:06
0
jaka kpina wszak rektor to PEŁowiec tzn swój
Avatar
m / 22 czerwca 2009 o 20:05
0
Informatyka na PWSZ w Białej ( czyli tzw. Bergierówce), to kpina a nie studia. Kolejna strata pieniędzy naszego rządu.
Avatar
charkie / 23 czerwca 2009 o 12:19
0
kiedyś_bezrobotny napisał:
Tak, kolego brakuje przecież teraz..... ekonomistów, specjalistów od marketingu, etyków, politologów, psychologów, historyków i innych magików.
[color="#FF0000"]Studia skończone - dobra uczelnia, elitarny kierunek i..... d...a!!!!!! Ni ma pracy!!!!!![/color]

Wybierajcie te kierunki, które dają później pracę!!!!! Oczywiście, choć trochę zgodne ze swoimi zdolnościami i marzeniami.
Bezrobocie naprawdę dołuje- uwierzcie mi!!!!!


Właśnie chodzi mi o to, że skoro już studia są tak bardzo niezbędne, to żeby były przynajniej zbliżone tematyką do umiejętności. Sam studiowałem na Politechnice i wiem jak to się miało do rzeczywistych talentów studiujących ze mną. Wyłapywanie wszystkich po kolei to niestety zaniżanie poziomu oraz utrudnianie studiowania tym którzy coś potrafią lub chcą się nauczyć. Ci z łapanki będą obsiadywać zdolniejszych na każdym kolosie czy zaliczeniu. Bo przecież skoro mają po tysiącu to należy im się jeszcze szybki wpis do indeksu bez jakiegokolwiek wysiłku. Czy o to chodzi naszym władzom???

Po drugie:
Popatrz na oferty i liczbę etatów w byle urzędzie np gminy: ile jest etatów dla biurowych i ile dla technicznych np. informatyków, 1,2 na 50?!?

Wczoraj dowiedziałem się, że będą dopłaty dla gimnazjalistów z biednych rodzin. więc cała rzesza urzędników (po ekonomii, zarządzaniu, politologi etc.) będzie tkwiła przez dwa miesiące w papierach. Tony makulatury, tysiące osobogodzin. Racjonalnie wystarczyło by przecież kilku informatyków, pracownik Urzędu Skarbowego (dochód jest w picie) i po sprawie.

Tyle, że jakoś z bezrobociem walczyć trzeba. Państwo także i ja nie wziołbym na siebię decyzji o redukcji. Dlatego jeszcze przez jakiś czas system jednego okienka (szybkie załatwnienie sprawy) nie uda się wdrożyć.

Jeżeli już o koniecznych dopłatach na studia, to niech to będzie kształcenie rzeczywiście z sensem np. lekarzy (w całej ścieżce), prawnikó - aplikantów radcowskich, energetyków - na wysokim poziomie. Bo lepiej mieć 100 wykształconych inżynierów od 1000 zaliczaczy egzaminów.

Zastanawiam się też jaki będzie egzamin końcowyu dla tych skuszonych dopłatami. Równie łatwy czy opiero wtedy będzie odsiew i naciski, że skoro państwo dało to wypada im zaliczyć, bo się zmarnuje.
ynajniej zbliżone tematyką do umiejętności. Sam studiowałem na Politechnice i wiem jak to się miało do rzeczywistych talentów studiujących ze mną. Wyłapywanie wszystkich po kolei to niestety zaniżanie poziomu oraz utrudnianie studiowania tym którzy coś potrafią lub chcą się nauczyć. Ci z łapanki będą obsiadywać zdolniejszych na każdym kolosie czy zaliczeniu. Bo przecież skoro mają po tysiącu to należy im się jeszcze szybki wpis do indeksu bez jakiegokolwiek wysiłku. Czy o to chodzi naszym władzom???

Po drugie:
Popatrz na o... rozwiń
Avatar
kiedyś_bezrobotny / 23 czerwca 2009 o 09:56
0
charkie napisał:
No bardzo fajny sposób na wyrzucenie pieniędzy w błoto. Czy ten tysiąc zachęci ludzi do studiowania na wybranych kierunkach? Raczej nie. Ludzie przyjdą tylko po stypendium. Ci odważni, którzy zamierzali wybrać te studia i tak by przyszli i to są właściwi kandydaci. Reszta to studenci najemni, którzy będą mieli duże problemy z materiałem i ukończeniem na właściwym poziomie tych studiów.
Bez sensu jest dawanie od czapy - to jest po prostu chory pomysł. Zwłaszcza wydawanie pieniędzy w sytuacji bezustannego deficytu.
Pieniądze te można by było przeznaczyć na stypendia dla najlepszych (za wyniki w nauce), bo one rzeczywiście rokują. Jestem ciekawy, czy studenci zaoczni w nagrodę będą płacili za studia w tym lub pryszłym roku więcej - bo przecież na kimś trzeba sobię odbić. Rezultat mniej chętnych na te studia, więcej głąbów, wyciąganych na trójki, po to aby po pierwszym roku zachować frekwencję! Gratuluję pomysłu naprawdę jest świetny!!!
Jak to było za Rosjji Radzieckiej w klasie wystarczył tylko jeden, który cokolwiek wiedział na egzaminie i cała klasa przechodziła, teraz będzie tak samo??? Może wyznaczyć odgórnie 10tys do tytułu inż już w gimnazjum i będzie taniej i fajniej. Potem etat za 1276 brutto.

Tak, kolego brakuje przecież teraz..... ekonomistów, specjalistów od marketingu, etyków, politologów, psychologów, historyków i innych magików.
[color="#FF0000"]Studia skończone - dobra uczelnia, elitarny kierunek i..... d...a!!!!!! Ni ma pracy!!!!!![/color]

Wybierajcie te kierunki, które dają później pracę!!!!! Oczywiście, choć trochę zgodne ze swoimi zdolnościami i marzeniami.
Bezrobocie naprawdę dołuje- uwierzcie mi!!!!!

Tak, kolego brakuje przecież teraz..... ekonomistów, specjalistów od marketingu, etyków, politologów, psychologów, historyków i innych magików.
[color="#FF0000"]Studia skończone - dobra uczelnia, elitarny kierunek i..... d...a!!!!!! Ni ma pracy!!!!!![/color]

Wybierajcie te kierunki, które dają później pracę!!!!! Oczywiście, choć trochę zgodne ze swoimi zdolnościami i marzeniami.
Bezrobocie naprawdę dołuje- uwierzcie mi!... rozwiń
Avatar
charkie / 23 czerwca 2009 o 09:23
0
No bardzo fajny sposób na wyrzucenie pieniędzy w błoto. Czy ten tysiąc zachęci ludzi do studiowania na wybranych kierunkach? Raczej nie. Ludzie przyjdą tylko po stypendium. Ci odważni, którzy zamierzali wybrać te studia i tak by przyszli i to są właściwi kandydaci. Reszta to studenci najemni, którzy będą mieli duże problemy z materiałem i ukończeniem na właściwym poziomie tych studiów.
Bez sensu jest dawanie od czapy - to jest po prostu chory pomysł. Zwłaszcza wydawanie pieniędzy w sytuacji bezustannego deficytu.
Pieniądze te można by było przeznaczyć na stypendia dla najlepszych (za wyniki w nauce), bo one rzeczywiście rokują. Jestem ciekawy, czy studenci zaoczni w nagrodę będą płacili za studia w tym lub pryszłym roku więcej - bo przecież na kimś trzeba sobię odbić. Rezultat mniej chętnych na te studia, więcej głąbów, wyciąganych na trójki, po to aby po pierwszym roku zachować frekwencję! Gratuluję pomysłu naprawdę jest świetny!!!
Jak to było za Rosjji Radzieckiej w klasie wystarczył tylko jeden, który cokolwiek wiedział na egzaminie i cała klasa przechodziła, teraz będzie tak samo??? Może wyznaczyć odgórnie 10tys do tytułu inż już w gimnazjum i będzie taniej i fajniej. Potem etat za 1276 brutto.
No bardzo fajny sposób na wyrzucenie pieniędzy w błoto. Czy ten tysiąc zachęci ludzi do studiowania na wybranych kierunkach? Raczej nie. Ludzie przyjdą tylko po stypendium. Ci odważni, którzy zamierzali wybrać te studia i tak by przyszli i to są właściwi kandydaci. Reszta to studenci najemni, którzy będą mieli duże problemy z materiałem i ukończeniem na właściwym poziomie tych studiów.
Bez sensu jest dawanie od czapy - to jest po prostu chory pomysł. Zwłaszcza wydawanie pieniędzy w sytuacji bezustannego deficytu.
Pieniądze te mo... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2009 o 04:38
0
Zajęcia wyrównawcze dla studentów!!!! Żenada, co to za studenci!!!
Avatar
~miś~ / 22 czerwca 2009 o 22:06
0
jaka kpina wszak rektor to PEŁowiec tzn swój
Avatar
m / 22 czerwca 2009 o 20:05
0
Informatyka na PWSZ w Białej ( czyli tzw. Bergierówce), to kpina a nie studia. Kolejna strata pieniędzy naszego rządu.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w strefie kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w strefie kibica pustki 5 2

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 4 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 27 15

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 585 57

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 11

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!