Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 stycznia 2011 r.
7:36
Edytuj ten wpis

Związkowcy w Warszawie z pikietą w obronie S17 (relacja)

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 16 A A
W Warszawie zakończyła się pikieta w sprawie S 17 (Bartłomiej Żurawski [MoDO])
W Warszawie zakończyła się pikieta w sprawie S 17 (Bartłomiej Żurawski [MoDO])

Kilkaset osób wyruszyło z samego rana z Lublina do Warszawy. Pikietowali przed siedzibą rządu w obronie trasy S17. Do stolicy wybrali się m.in. związkowcy, przedsiębiorcy i stowarzyszenie Homo Faber. Pikieta zakończyła się o godz. 14.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Godz. 14:05

Manifestacja w Warszawie dobiegła końca. Protestujący wracają do autokarów.

Delegacja protestujących odwiedziła Kancelarię Rady Ministrów i wręczyła petycję dotyczącą budowy S 17. Radosław Stępień, wiceminister infrastruktury, powiedział protestującym, że dostaną odpowiedź na petycję w ciągu siedmiu dni.

Dodał, że ministrowie infrastruktury i rozwoju regionalnego przygotowali dokument, wprowadzający budowę S 17 na odcinku Kurów - Lublin wraz z obwodnicą Lublina na listę podstawowych inwestycji drogowych - dzięki czemu budowa odcinka S 17 rozpoczęłaby się przed 2013 roku. Teraz sprawa będzie rozpatrywana przez rząd. Decyzja ma być podjęta do końca stycznia.

Godz. 13:27

Wśród protestujących są także m.in. szczudlarze i organizatorzy festiwalu "Pythonalia". Mają ze sobą transparent z hasłem "Grabarczyk to minister głupich kroków".
Godz. 13:24

- Ciągle jesteśmy spychani na dalszy plan. Czujemy, że Lubelszczyzna jest na marginesie, a my też mieszkamy w Polsce. Chcemy obietnicy na piśmie, że S 17 szybko powstanie - tłumaczy jedna z protestujących, Anna Kijewska, woźna z SP 23.

Godz. 13:17

W proteście bierze udział od 300 do 500 osób. Przechodzą przez przejścia z transparentami, odpalają petardy. Na transparentach protestujący mają napisane m.in. "Lubelszczyzna - czy to Polska jeszcze" i "Lublin to ludzie".

Protestujący mają przy sobie także worek na zwłoki z hasłem "Ofiary dróg krajowych S 12 i S 17". Przez chwilę gmach rządu spowił dym z petardy dymnej odpalonej przez protestujących.

O godz. 13:30 do protestujących ma wyjść pracownik Kancelarii Rady Ministrów. Związkowcy wręczą mu petycję w sprawie S 17.

Godz. 12:30

Przed siedzibą rządu trwa pikieta w obronie "siedemnastki”. Protestujący mają ze sobą transparenty, słychać syreny i trąbki. To, co dzieje się przed Urzędem Rady Ministrów na bieżąco transmituje telewizja TVN24 w kilkuminutowych wejściach na żywo.

Godz. 12:13

W Warszawie rozpoczyna się pikieta w obronie S 17.

Godz. 11:40

Trzy kosy oklejone folią niesione przez protestujących przyciągnęły wzrok policji. Jedną z kos niósł mężczyzna przebrany za śmierć.

Funkcjonariusze uznali kosy za niebezpieczne i kazali zabrać je z powrotem do autokaru. - Ja rozumiem, że śmierć bez kosy to nie jest śmierć, ale nie możecie z tym iść dalej - wyjaśnił jeden z policjantów.
Godz. 11:30

Protestujący wysiadają z autokarów. Przygotowują się do akcji. Biorą ze sobą kosy, transparenty i baloniki.

Godz. 11:00

Związkowcy dojechali już do Warszawy. Pikieta rozpocznie się w południe.
Godz. 8:20

Dwa autokary wynajęte przez Lewiatana wyjechały sprzed hali MOSiR. Związkowcy mają ze sobą gwizdki, trąbki, transparenty, a nawet kosy.

Godz. 7:45

Trzy autokary ze związkowcami z lubelskiej "Solidarności" wyruszyły po godz. 7 rano sprzed hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich.

Związkowcy i sympatycy S 17 będą pikietować przed siedzibą rządu. Walka idzie o zapisanie "siedemnastki” wraz z obwodnicą Lublina na liście inwestycji drogowych, które na pewno zaczną się przed 2013 rokiem.

Do wyjazdu szykują się kolejne dwa autokary, którymi do stolic pojadą m.in. przedsiębiorcy i ludzie związani ze stowarzyszeniem Homo Faber.

Łącznie do Warszawy wybiera się kilkaset osób.


Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marcin / 18 stycznia 2011 o 22:46
0
Zagłosowaliście Lubelszczyzno na PiS, to teraz nie dziwcie się, że PO ma Was gdzieś...
Avatar
Marcin / 18 stycznia 2011 o 19:51
0
Sam nie mogłem być, ale mam wiele słów uznania dla całego przedsięwzięcia, dużo ciepłych słów w stronę osób, które uczesniczyły w manifestacji. i Wielki Ch... w d... dla tych co marudzą a a jedyne co robią to krytykują na forach.
Avatar
wielkopolanin / 18 stycznia 2011 o 16:58
0
Serdeczne gratulacje dla Lublinian z Solidarnosci i kulturyy lubelskiej a szczegolnie pani prof Leny Kolarskiej podziękowanie z dalekiego Poznania ze walczycie o wspólny interes nie tylko ludzi regionu ale wszystkich uzytkowników dróg Lubelszczyzny brawo brawo z uwagi na brak zdrowia nie dojechałem was wspomagać.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2011 o 15:06
0
Pojechali,pokrzyczeli,pospacerowali,pergamin wręczyli i akcję zakończyli,by Polska wiedziała,że Lubelszczyzniana społeczność zaszumiała.
Avatar
Przemek / 18 stycznia 2011 o 15:00
0
Dziekuje wszystkim bioracym udzial w manifestacji!!! W takich chwilach jestem dumny ze jestem Lublinianinem.
Avatar
lady gaga / 18 stycznia 2011 o 14:33
0
PO kiego tam homo faber? To wtyki PO wśród protestujących???
Avatar
mosquito / 18 stycznia 2011 o 14:31
0
Durny elektoracie ! Podejmij akcję mobilizacji wybranych przez siebie posłów bo oni nic nie robią w tej sprawie. Urządzili bal z innej okazji a tutaj działają jak pod linkiem:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-zespoly-ktore-nie-pracuja,1,4111425,wiadomosc.html
Avatar
tt / 18 stycznia 2011 o 14:00
0
[quote name='lolik' timestamp='1295353373' post='425557']
Akcję popieram, ale jak zwykle pojawią się jakieś organizacje, które szukają rozgłosu przy okazji np. jakieś homo fabery czy solidarność. Czy nie można było pojechać jako mieszkańcy Lubelszczyzny?
[/quote]

Pojechali Ci, którzy rozumieją, że S17 to klucz do rozwoju Lubelszczyzny – czyli ludzie w mniejszym czy większym stopniu związani z biznesem lub przemysłem w regionie (również związkowcy – przecież oni walczą o miejsca pracy, a te padną jeśli region będzie zacofany). Nikt tu raczej nie walczy bezpośrednio o swój interes. S17 to wspólny interes nas wszystkich. Niestety, z wcześniejszych artykułów, a konkretnie z wypowiedzi osób zbierających podpisy pod petycją można było wywnioskować, że znaczna część lubelskiego społeczeństwa nie rozumie tej potrzeby lub ma to gdzieś! Szkoda bo to brak dróg to brak przemysłu, a to niestety prowadzi do szybkiego upadku. Z turystyki niestety raczej nie wyżyjemy, a już na pewno nie wszyscy.
[quote name='lolik' timestamp='1295353373' post='425557']
Akcję popieram, ale jak zwykle pojawią się jakieś organizacje, które szukają rozgłosu przy okazji np. jakieś homo fabery czy solidarność. Czy nie można było pojechać jako mieszkańcy Lubelszczyzny?
[/quote]

Pojechali Ci, którzy rozumieją, że S17 to klucz do rozwoju Lubelszczyzny – czyli ludzie w mniejszym czy większym stopniu związani z biznesem lub przemysłem w regionie (również związkowcy – przecież oni walczą o miejsca pracy, a te pad... rozwiń
Avatar
franek / 18 stycznia 2011 o 13:58
0
Każda akcja w tej sprawie jest dobra, choćby protest pojedynczego człowieka.
A czy jesteśmy spychani na margines? Podobno Grbarczyk obiecał, że jak tylko znajdą się pieniąze to my będziemy do tej kasy pierwsi - Dokładnie to samo obiecywał ostatnio w sprawie S-5 Wrocław - Poznań i to dla odcinków, które jeszze nie mają nawet DŚU - ponoć S-5 jest priorytetem i to oni dostaną kasę jako pierwsi bo są pierwsi na liście rezerwowej.
Avatar
lolik / 18 stycznia 2011 o 13:22
0
Akcję popieram, ale jak zwykle pojawią się jakieś organizacje, które szukają rozgłosu przy okazji np. jakieś homo fabery czy solidarność. Czy nie można było pojechać jako mieszkańcy Lubelszczyzny?
Avatar
marcin / 18 stycznia 2011 o 22:46
0
Zagłosowaliście Lubelszczyzno na PiS, to teraz nie dziwcie się, że PO ma Was gdzieś...
Avatar
Marcin / 18 stycznia 2011 o 19:51
0
Sam nie mogłem być, ale mam wiele słów uznania dla całego przedsięwzięcia, dużo ciepłych słów w stronę osób, które uczesniczyły w manifestacji. i Wielki Ch... w d... dla tych co marudzą a a jedyne co robią to krytykują na forach.
Avatar
wielkopolanin / 18 stycznia 2011 o 16:58
0
Serdeczne gratulacje dla Lublinian z Solidarnosci i kulturyy lubelskiej a szczegolnie pani prof Leny Kolarskiej podziękowanie z dalekiego Poznania ze walczycie o wspólny interes nie tylko ludzi regionu ale wszystkich uzytkowników dróg Lubelszczyzny brawo brawo z uwagi na brak zdrowia nie dojechałem was wspomagać.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2011 o 15:06
0
Pojechali,pokrzyczeli,pospacerowali,pergamin wręczyli i akcję zakończyli,by Polska wiedziała,że Lubelszczyzniana społeczność zaszumiała.
Avatar
Przemek / 18 stycznia 2011 o 15:00
0
Dziekuje wszystkim bioracym udzial w manifestacji!!! W takich chwilach jestem dumny ze jestem Lublinianinem.
Avatar
lady gaga / 18 stycznia 2011 o 14:33
0
PO kiego tam homo faber? To wtyki PO wśród protestujących???
Avatar
mosquito / 18 stycznia 2011 o 14:31
0
Durny elektoracie ! Podejmij akcję mobilizacji wybranych przez siebie posłów bo oni nic nie robią w tej sprawie. Urządzili bal z innej okazji a tutaj działają jak pod linkiem:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-zespoly-ktore-nie-pracuja,1,4111425,wiadomosc.html
Avatar
tt / 18 stycznia 2011 o 14:00
0
[quote name='lolik' timestamp='1295353373' post='425557']
Akcję popieram, ale jak zwykle pojawią się jakieś organizacje, które szukają rozgłosu przy okazji np. jakieś homo fabery czy solidarność. Czy nie można było pojechać jako mieszkańcy Lubelszczyzny?
[/quote]

Pojechali Ci, którzy rozumieją, że S17 to klucz do rozwoju Lubelszczyzny – czyli ludzie w mniejszym czy większym stopniu związani z biznesem lub przemysłem w regionie (również związkowcy – przecież oni walczą o miejsca pracy, a te padną jeśli region będzie zacofany). Nikt tu raczej nie walczy bezpośrednio o swój interes. S17 to wspólny interes nas wszystkich. Niestety, z wcześniejszych artykułów, a konkretnie z wypowiedzi osób zbierających podpisy pod petycją można było wywnioskować, że znaczna część lubelskiego społeczeństwa nie rozumie tej potrzeby lub ma to gdzieś! Szkoda bo to brak dróg to brak przemysłu, a to niestety prowadzi do szybkiego upadku. Z turystyki niestety raczej nie wyżyjemy, a już na pewno nie wszyscy.
[quote name='lolik' timestamp='1295353373' post='425557']
Akcję popieram, ale jak zwykle pojawią się jakieś organizacje, które szukają rozgłosu przy okazji np. jakieś homo fabery czy solidarność. Czy nie można było pojechać jako mieszkańcy Lubelszczyzny?
[/quote]

Pojechali Ci, którzy rozumieją, że S17 to klucz do rozwoju Lubelszczyzny – czyli ludzie w mniejszym czy większym stopniu związani z biznesem lub przemysłem w regionie (również związkowcy – przecież oni walczą o miejsca pracy, a te pad... rozwiń
Avatar
franek / 18 stycznia 2011 o 13:58
0
Każda akcja w tej sprawie jest dobra, choćby protest pojedynczego człowieka.
A czy jesteśmy spychani na margines? Podobno Grbarczyk obiecał, że jak tylko znajdą się pieniąze to my będziemy do tej kasy pierwsi - Dokładnie to samo obiecywał ostatnio w sprawie S-5 Wrocław - Poznań i to dla odcinków, które jeszze nie mają nawet DŚU - ponoć S-5 jest priorytetem i to oni dostaną kasę jako pierwsi bo są pierwsi na liście rezerwowej.
Avatar
lolik / 18 stycznia 2011 o 13:22
0
Akcję popieram, ale jak zwykle pojawią się jakieś organizacje, które szukają rozgłosu przy okazji np. jakieś homo fabery czy solidarność. Czy nie można było pojechać jako mieszkańcy Lubelszczyzny?
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 26 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 51 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 98 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!