Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2013 r.
19:27
Edytuj ten wpis

1,3 miliarda na inwestycje: Radni uchwalili budżet woj. lubelskiego na 2014 rok

0 12 A A
Blisko 360 milionów złotych, trafi na budowę drogi wojewódzkiej nr 747 z Konopnicy do Kamienia wraz
Blisko 360 milionów złotych, trafi na budowę drogi wojewódzkiej nr 747 z Konopnicy do Kamienia wraz

Radni sejmiku przyjęli projekt wydatków województwa na przyszły rok. Są miliony na inwestycje, ale to wynika – podkreśliła opozycja – z nieudanego roku 2013, w którym przerwano wiele budów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
1,5 miliarda złotych – tyle przychodów zakłada przyjęty projekt budżetu województwa. Z tego blisko 900 milionów złotych będzie pochodziło z funduszy unijnych.

Z kolei wydatki to 1 miliard 860 milionów złotych. 70 procent tej sumy (ok. 1,3 mld zł) pochłoną inwestycje, głównie związane z infrastrukturą drogową.

– Bo to jest to, czego najbardziej oczekują mieszkańcy. Będziemy realizować inwestycje rozpoczęte w tym roku i w latach ubiegłych – mówi marszałek województwa Krzysztof Hetman i zapewnia, że dopuszczalny wskaźnik zadłużenia nie zostanie przekroczony.

Najwięcej pieniędzy, bo blisko 360 milionów złotych, trafi na budowę drogi wojewódzkiej nr 747 z Konopnicy do Kamienia wraz z mostem przez Wisłę.

Ogromna kwota – bo aż ponad 200 milionów złotych – zostanie przeznaczona na realizację projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej. To długo oczekiwany projekt cywilizacyjny, którego celem jest zwiększenie dostępu do Internetu instytucji publicznych, przedsiębiorstw i mieszkańców, zwłaszcza tych zagrożonych "wykluczeniem cyfrowym”.

Dzięki pieniądzom województwa życiem zatętnią nowe lub rozpoczęte budowy. I tak np. 115 milionów pochłonie przebudowa 26-kilometrowego odcinka drogi nr 835 z Frampola do Wysokiego. Z kolei za 35 milionów złotych zostaną wybudowane nowe ścieżki rowerowe.

Będą kontynuowane budowy, m. in.: Centrum Spotkania Kultur (96 mln zł), Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (57 mln zł), Lubelskiego Centrum Konferencyjnego (43 mln zł) i nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego (39 mln zł).

Budżet poparli członkowie rządzącej koalicji PO-PSL oraz Grzegorz Kurczuk z Twojego Ruchu. Od głosu wstrzymali się radni PiS i SLD. Decyzję wstrzymującą rajcy tłumaczyli niezrealizowanymi założeniami tegorocznego budżetu. Wymieniali inwestycje drogowe, mówili o przerwanej budowie LCK i siedziby UM.

– Dzisiaj wiemy, że kumulacja środków następująca w 2014 roku wynika po prostu z nieudanego roku 2013 – mówi Andrzej Pruszkowski, przewodniczący klubu radnych PiS.

– Mamy obiekcje, czy w przyszłym roku Zarząd Województwa zdąży zrealizować te wszystkie założenia, stąd zdecydowaliśmy się wstrzymać od głosu – dodaje Irena Kurzępa, szefowa klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

– Jestem zadowolony, że budżet został przyjęty bez ani jednego głosu sprzeciwu. To pokazuje, że w sprawach najważniejszych dla regionu potrafimy zawrzeć konsensus – ocenia marszałek Hetman.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
michal palmeran / 2 stycznia 2014 o 12:31
0

Generalnie to w całej Polsce robi się bardzo ciekawie, zobaczcie np. to - http://hale.jartom.com/nieruchomosci/Segro-Logistics-Park-Gdansk-Pruszcz-Gdanski-2210ahhw,61,hale,hp,w,,,,--

Pomyślelibyście, że wyceny takich nieruchomości mogą upaść na takie dno? Ja w życiu bym nie pomyślał, a mimo wszystko do tego doszło. Dla inwestorów to okazje jakich na rynku nie widziano od bardzo dawna.

Avatar
tellchar / 31 grudnia 2013 o 15:27
0

Na Zygmuntowskich nie może być tak dużego stadionu, bo trzeba byłoby podwyższyć trybuny, a na to nie zgadza się konserwator zabytków (bo zasłoniłyby panoramę Starego Miasta)

Avatar
Josef / 31 grudnia 2013 o 10:21
0

Centrum konferencyjne,urzędy ,drogi,a gdzie są inwestycje w miejsca pracy???Z czego spłacą nieodpowiedzialni /hazardziści i gumo filcowi/zaciągane długi?.Na kredyt to każdy głupi potrafi funkcjonować,ale te inwestycje nie są akurat typowo w miejsca pracy.Kurczy się nadal sfera produkcyjna łącznie z rolnictwem,a co za tym idzie i usługi.Sprzedawane produkty są zachodnie.Inwestycje w infrastrukturę są popierane przez Unitów,bo to im głównie potrzeba wygodnie jechać na wschód.Oni mają pieniądze na podróże,a my na siedzenie w domu i ledwie bieżące opłaty.Jaki jest sens takiej polityki.Jaki jest sens tak żyć???Czy rzekomo wybrany demokratycznie twór/sejmik/ tego nie rozumie.Czy tylko rozumie przez pryzmat pobieranych uposażeń tj. rozumieją to rządzący ???

Centrum konferencyjne,urzędy ,drogi,a gdzie są inwestycje w miejsca pracy???Z czego spłacą nieodpowiedzialni /hazardziści i gumo filcowi/zaciągane długi?.Na kredyt to każdy głupi potrafi funkcjonować,ale te inwestycje nie są akurat typowo w miejsca pracy.Kurczy się nadal sfera produkcyjna łącznie z rolnictwem,a co za tym idzie i usługi.Sprzedawane produkty są zachodnie.Inwestycje w infrastrukturę są popierane przez Unitów,bo to im głównie potrzeba wygodnie jechać na wschód.Oni mają pieniądze na podróże,a my na siedzenie w domu i... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2013 o 10:17
0
Wszystko dla Lublina a reszta dostanie ochłap w postaci tej nieudanej inwestycji czyli internetu szerokopasmowego który juz działa w wielu miastach a rewelacji nie ma. Kasa wyrzucona w błoto.
Avatar
sady / 31 grudnia 2013 o 09:56
0

I fajnie, że zrobił! Ale dlaczego wstrzymuje się zgłosowaniem za przyjęciem budżetu , jesli budżet przewiduje przebudowę drogi np we Frampolu, potrzebną jak woda na pustyni? Czyżby przeszkadzała ta droga Klubowi PiS? Może mieć obiekcje czy, żeczywiście marszałek zdązy z realizacja zadań inwestycyjnych, ale nie powinien mieć obiekcji co do wyboru inwestycji. A to spora różncia!  To dziecinada!

Avatar
OnLbn / 30 grudnia 2013 o 23:56
0


Nie krytykujcie tak dosadnie Pruszkowskiego bo za jego kadencji wykonano hale Globus [za droga i mała powinno mieć 5-6 tys widzów a ma 4.5tys]Wykonał remont Krakowskie przemieści [deptak ?.To on planował remont stadionu al Zygmuntowskie wiekszy 18.5- 20 tys z Żużlem i pilką nożną aŻuk mały bubel na 15 tys tylko piłkarski jak dla powiwtu Zamośc czy Chełm?

1. Deptak zrealizował prezydent Bryłowski.

2. Nie powinno być jednego stadionu dla dwóch dyscyplin w tak dużym mieście, poza tym Krochmalna będzie miała jeszcze dwa boiska treningowe, czego na Zygmuntowskich nie planowano. A 15500 to aż za dużo jak na poziom lubelskiej piłki nożnej i ogólnie polskiej ligi nawet ekstraklasy. 

1. Deptak zrealizował prezydent Bryłowski.

2. Nie powinno być jednego stadionu dla dwóch dyscyplin w tak dużym mieście, poza tym Krochmalna będzie miała jeszcze dwa boiska treningowe, czego na Zygmuntowskich nie planowano. A 15500 to aż za dużo jak na poziom lubelskiej piłki nożnej i ogólnie polskiej ligi nawet ekstraklasy. 

rozwiń
Avatar
obserwator lb podwórka / 30 grudnia 2013 o 22:33
0

Nie krytykujcie tak dosadnie Pruszkowskiego bo za jego kadencji wykonano hale Globus [za droga i mała powinno mieć 5-6 tys widzów a ma 4.5tys]Wykonał remont Krakowskie przemieści [deptak ?.To on planował remont stadionu al Zygmuntowskie wiekszy 18.5- 20 tys z Żużlem i pilką nożną aŻuk mały bubel na 15 tys tylko piłkarski jak dla powiwtu Zamośc czy Chełm?

Avatar
poznaniak z lb / 30 grudnia 2013 o 22:27
0

Popieram plany pana Marszałka Hetmana życzę powodzenia oby się udało.Dlatego słowa Hetmana są uzasdnine lepiej poczekać [poslizg ] pare miesiecy a oszustów ODSUNĄĆ od obietnicy wykonania pracy[czytaj inwestycje drogowe budowlane]

Avatar
albert / 30 grudnia 2013 o 22:19
0
– Dzisiaj wiemy, że kumulacja środków następująca w 2014 roku wynika po prostu z nieudanego roku 2013 – mówi Andrzej Pruszkowski, przewodniczący klubu radnych PiS.

Ten gość to największa zaraza Lublina

Avatar
logicznie myślący / 30 grudnia 2013 o 21:46
0

Przychody 1500 milionów, wydatki 1860 milionów. A kto spłaci różnicę - czyli 360 milionów złotych tegorocznego deficytu jak i zadłużenie z lat poprzednich? Taki to prezent od nas dla przyszłych pokoleń? dla naszych dzieci, wnuków, niech spłacają nasze długi? O tym nie piszecie.

korekta: tegorocznego -> przyszłorocznego

Avatar
michal palmeran / 2 stycznia 2014 o 12:31
0

Generalnie to w całej Polsce robi się bardzo ciekawie, zobaczcie np. to - http://hale.jartom.com/nieruchomosci/Segro-Logistics-Park-Gdansk-Pruszcz-Gdanski-2210ahhw,61,hale,hp,w,,,,--

Pomyślelibyście, że wyceny takich nieruchomości mogą upaść na takie dno? Ja w życiu bym nie pomyślał, a mimo wszystko do tego doszło. Dla inwestorów to okazje jakich na rynku nie widziano od bardzo dawna.

Avatar
tellchar / 31 grudnia 2013 o 15:27
0

Na Zygmuntowskich nie może być tak dużego stadionu, bo trzeba byłoby podwyższyć trybuny, a na to nie zgadza się konserwator zabytków (bo zasłoniłyby panoramę Starego Miasta)

Avatar
Josef / 31 grudnia 2013 o 10:21
0

Centrum konferencyjne,urzędy ,drogi,a gdzie są inwestycje w miejsca pracy???Z czego spłacą nieodpowiedzialni /hazardziści i gumo filcowi/zaciągane długi?.Na kredyt to każdy głupi potrafi funkcjonować,ale te inwestycje nie są akurat typowo w miejsca pracy.Kurczy się nadal sfera produkcyjna łącznie z rolnictwem,a co za tym idzie i usługi.Sprzedawane produkty są zachodnie.Inwestycje w infrastrukturę są popierane przez Unitów,bo to im głównie potrzeba wygodnie jechać na wschód.Oni mają pieniądze na podróże,a my na siedzenie w domu i ledwie bieżące opłaty.Jaki jest sens takiej polityki.Jaki jest sens tak żyć???Czy rzekomo wybrany demokratycznie twór/sejmik/ tego nie rozumie.Czy tylko rozumie przez pryzmat pobieranych uposażeń tj. rozumieją to rządzący ???

Centrum konferencyjne,urzędy ,drogi,a gdzie są inwestycje w miejsca pracy???Z czego spłacą nieodpowiedzialni /hazardziści i gumo filcowi/zaciągane długi?.Na kredyt to każdy głupi potrafi funkcjonować,ale te inwestycje nie są akurat typowo w miejsca pracy.Kurczy się nadal sfera produkcyjna łącznie z rolnictwem,a co za tym idzie i usługi.Sprzedawane produkty są zachodnie.Inwestycje w infrastrukturę są popierane przez Unitów,bo to im głównie potrzeba wygodnie jechać na wschód.Oni mają pieniądze na podróże,a my na siedzenie w domu i... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2013 o 10:17
0
Wszystko dla Lublina a reszta dostanie ochłap w postaci tej nieudanej inwestycji czyli internetu szerokopasmowego który juz działa w wielu miastach a rewelacji nie ma. Kasa wyrzucona w błoto.
Avatar
sady / 31 grudnia 2013 o 09:56
0

I fajnie, że zrobił! Ale dlaczego wstrzymuje się zgłosowaniem za przyjęciem budżetu , jesli budżet przewiduje przebudowę drogi np we Frampolu, potrzebną jak woda na pustyni? Czyżby przeszkadzała ta droga Klubowi PiS? Może mieć obiekcje czy, żeczywiście marszałek zdązy z realizacja zadań inwestycyjnych, ale nie powinien mieć obiekcji co do wyboru inwestycji. A to spora różncia!  To dziecinada!

Avatar
OnLbn / 30 grudnia 2013 o 23:56
0


Nie krytykujcie tak dosadnie Pruszkowskiego bo za jego kadencji wykonano hale Globus [za droga i mała powinno mieć 5-6 tys widzów a ma 4.5tys]Wykonał remont Krakowskie przemieści [deptak ?.To on planował remont stadionu al Zygmuntowskie wiekszy 18.5- 20 tys z Żużlem i pilką nożną aŻuk mały bubel na 15 tys tylko piłkarski jak dla powiwtu Zamośc czy Chełm?

1. Deptak zrealizował prezydent Bryłowski.

2. Nie powinno być jednego stadionu dla dwóch dyscyplin w tak dużym mieście, poza tym Krochmalna będzie miała jeszcze dwa boiska treningowe, czego na Zygmuntowskich nie planowano. A 15500 to aż za dużo jak na poziom lubelskiej piłki nożnej i ogólnie polskiej ligi nawet ekstraklasy. 

1. Deptak zrealizował prezydent Bryłowski.

2. Nie powinno być jednego stadionu dla dwóch dyscyplin w tak dużym mieście, poza tym Krochmalna będzie miała jeszcze dwa boiska treningowe, czego na Zygmuntowskich nie planowano. A 15500 to aż za dużo jak na poziom lubelskiej piłki nożnej i ogólnie polskiej ligi nawet ekstraklasy. 

rozwiń
Avatar
obserwator lb podwórka / 30 grudnia 2013 o 22:33
0

Nie krytykujcie tak dosadnie Pruszkowskiego bo za jego kadencji wykonano hale Globus [za droga i mała powinno mieć 5-6 tys widzów a ma 4.5tys]Wykonał remont Krakowskie przemieści [deptak ?.To on planował remont stadionu al Zygmuntowskie wiekszy 18.5- 20 tys z Żużlem i pilką nożną aŻuk mały bubel na 15 tys tylko piłkarski jak dla powiwtu Zamośc czy Chełm?

Avatar
poznaniak z lb / 30 grudnia 2013 o 22:27
0

Popieram plany pana Marszałka Hetmana życzę powodzenia oby się udało.Dlatego słowa Hetmana są uzasdnine lepiej poczekać [poslizg ] pare miesiecy a oszustów ODSUNĄĆ od obietnicy wykonania pracy[czytaj inwestycje drogowe budowlane]

Avatar
albert / 30 grudnia 2013 o 22:19
0
– Dzisiaj wiemy, że kumulacja środków następująca w 2014 roku wynika po prostu z nieudanego roku 2013 – mówi Andrzej Pruszkowski, przewodniczący klubu radnych PiS.

Ten gość to największa zaraza Lublina

Avatar
logicznie myślący / 30 grudnia 2013 o 21:46
0

Przychody 1500 milionów, wydatki 1860 milionów. A kto spłaci różnicę - czyli 360 milionów złotych tegorocznego deficytu jak i zadłużenie z lat poprzednich? Taki to prezent od nas dla przyszłych pokoleń? dla naszych dzieci, wnuków, niech spłacają nasze długi? O tym nie piszecie.

korekta: tegorocznego -> przyszłorocznego

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 473 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!