Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2013 r.
19:27
Edytuj ten wpis

1,3 miliarda na inwestycje: Radni uchwalili budżet woj. lubelskiego na 2014 rok

0 12 A A
Blisko 360 milionów złotych, trafi na budowę drogi wojewódzkiej nr 747 z Konopnicy do Kamienia wraz
Blisko 360 milionów złotych, trafi na budowę drogi wojewódzkiej nr 747 z Konopnicy do Kamienia wraz

Radni sejmiku przyjęli projekt wydatków województwa na przyszły rok. Są miliony na inwestycje, ale to wynika – podkreśliła opozycja – z nieudanego roku 2013, w którym przerwano wiele budów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
1,5 miliarda złotych – tyle przychodów zakłada przyjęty projekt budżetu województwa. Z tego blisko 900 milionów złotych będzie pochodziło z funduszy unijnych.

Z kolei wydatki to 1 miliard 860 milionów złotych. 70 procent tej sumy (ok. 1,3 mld zł) pochłoną inwestycje, głównie związane z infrastrukturą drogową.

– Bo to jest to, czego najbardziej oczekują mieszkańcy. Będziemy realizować inwestycje rozpoczęte w tym roku i w latach ubiegłych – mówi marszałek województwa Krzysztof Hetman i zapewnia, że dopuszczalny wskaźnik zadłużenia nie zostanie przekroczony.

Najwięcej pieniędzy, bo blisko 360 milionów złotych, trafi na budowę drogi wojewódzkiej nr 747 z Konopnicy do Kamienia wraz z mostem przez Wisłę.

Ogromna kwota – bo aż ponad 200 milionów złotych – zostanie przeznaczona na realizację projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej. To długo oczekiwany projekt cywilizacyjny, którego celem jest zwiększenie dostępu do Internetu instytucji publicznych, przedsiębiorstw i mieszkańców, zwłaszcza tych zagrożonych "wykluczeniem cyfrowym”.

Dzięki pieniądzom województwa życiem zatętnią nowe lub rozpoczęte budowy. I tak np. 115 milionów pochłonie przebudowa 26-kilometrowego odcinka drogi nr 835 z Frampola do Wysokiego. Z kolei za 35 milionów złotych zostaną wybudowane nowe ścieżki rowerowe.

Będą kontynuowane budowy, m. in.: Centrum Spotkania Kultur (96 mln zł), Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (57 mln zł), Lubelskiego Centrum Konferencyjnego (43 mln zł) i nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego (39 mln zł).

Budżet poparli członkowie rządzącej koalicji PO-PSL oraz Grzegorz Kurczuk z Twojego Ruchu. Od głosu wstrzymali się radni PiS i SLD. Decyzję wstrzymującą rajcy tłumaczyli niezrealizowanymi założeniami tegorocznego budżetu. Wymieniali inwestycje drogowe, mówili o przerwanej budowie LCK i siedziby UM.

– Dzisiaj wiemy, że kumulacja środków następująca w 2014 roku wynika po prostu z nieudanego roku 2013 – mówi Andrzej Pruszkowski, przewodniczący klubu radnych PiS.

– Mamy obiekcje, czy w przyszłym roku Zarząd Województwa zdąży zrealizować te wszystkie założenia, stąd zdecydowaliśmy się wstrzymać od głosu – dodaje Irena Kurzępa, szefowa klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

– Jestem zadowolony, że budżet został przyjęty bez ani jednego głosu sprzeciwu. To pokazuje, że w sprawach najważniejszych dla regionu potrafimy zawrzeć konsensus – ocenia marszałek Hetman.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
michal palmeran / 2 stycznia 2014 r. o 12:31
0

Generalnie to w całej Polsce robi się bardzo ciekawie, zobaczcie np. to - http://hale.jartom.com/nieruchomosci/Segro-Logistics-Park-Gdansk-Pruszcz-Gdanski-2210ahhw,61,hale,hp,w,,,,--

Pomyślelibyście, że wyceny takich nieruchomości mogą upaść na takie dno? Ja w życiu bym nie pomyślał, a mimo wszystko do tego doszło. Dla inwestorów to okazje jakich na rynku nie widziano od bardzo dawna.

Avatar
tellchar / 31 grudnia 2013 r. o 15:27
0

Na Zygmuntowskich nie może być tak dużego stadionu, bo trzeba byłoby podwyższyć trybuny, a na to nie zgadza się konserwator zabytków (bo zasłoniłyby panoramę Starego Miasta)

Avatar
Josef / 31 grudnia 2013 r. o 10:21
0

Centrum konferencyjne,urzędy ,drogi,a gdzie są inwestycje w miejsca pracy???Z czego spłacą nieodpowiedzialni /hazardziści i gumo filcowi/zaciągane długi?.Na kredyt to każdy głupi potrafi funkcjonować,ale te inwestycje nie są akurat typowo w miejsca pracy.Kurczy się nadal sfera produkcyjna łącznie z rolnictwem,a co za tym idzie i usługi.Sprzedawane produkty są zachodnie.Inwestycje w infrastrukturę są popierane przez Unitów,bo to im głównie potrzeba wygodnie jechać na wschód.Oni mają pieniądze na podróże,a my na siedzenie w domu i ledwie bieżące opłaty.Jaki jest sens takiej polityki.Jaki jest sens tak żyć???Czy rzekomo wybrany demokratycznie twór/sejmik/ tego nie rozumie.Czy tylko rozumie przez pryzmat pobieranych uposażeń tj. rozumieją to rządzący ???

Centrum konferencyjne,urzędy ,drogi,a gdzie są inwestycje w miejsca pracy???Z czego spłacą nieodpowiedzialni /hazardziści i gumo filcowi/zaciągane długi?.Na kredyt to każdy głupi potrafi funkcjonować,ale te inwestycje nie są akurat typowo w miejsca pracy.Kurczy się nadal sfera produkcyjna łącznie z rolnictwem,a co za tym idzie i usługi.Sprzedawane produkty są zachodnie.Inwestycje w infrastrukturę są popierane przez Unitów,bo to im głównie potrzeba wygodnie jechać na wschód.Oni mają pieniądze na podróże,a my na siedzenie w domu i... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2013 r. o 10:17
0
Wszystko dla Lublina a reszta dostanie ochłap w postaci tej nieudanej inwestycji czyli internetu szerokopasmowego który juz działa w wielu miastach a rewelacji nie ma. Kasa wyrzucona w błoto.
Avatar
sady / 31 grudnia 2013 r. o 09:56
0

I fajnie, że zrobił! Ale dlaczego wstrzymuje się zgłosowaniem za przyjęciem budżetu , jesli budżet przewiduje przebudowę drogi np we Frampolu, potrzebną jak woda na pustyni? Czyżby przeszkadzała ta droga Klubowi PiS? Może mieć obiekcje czy, żeczywiście marszałek zdązy z realizacja zadań inwestycyjnych, ale nie powinien mieć obiekcji co do wyboru inwestycji. A to spora różncia!  To dziecinada!

Avatar
OnLbn / 30 grudnia 2013 r. o 23:56
0


Nie krytykujcie tak dosadnie Pruszkowskiego bo za jego kadencji wykonano hale Globus [za droga i mała powinno mieć 5-6 tys widzów a ma 4.5tys]Wykonał remont Krakowskie przemieści [deptak ?.To on planował remont stadionu al Zygmuntowskie wiekszy 18.5- 20 tys z Żużlem i pilką nożną aŻuk mały bubel na 15 tys tylko piłkarski jak dla powiwtu Zamośc czy Chełm?

1. Deptak zrealizował prezydent Bryłowski.

2. Nie powinno być jednego stadionu dla dwóch dyscyplin w tak dużym mieście, poza tym Krochmalna będzie miała jeszcze dwa boiska treningowe, czego na Zygmuntowskich nie planowano. A 15500 to aż za dużo jak na poziom lubelskiej piłki nożnej i ogólnie polskiej ligi nawet ekstraklasy. 

1. Deptak zrealizował prezydent Bryłowski.

2. Nie powinno być jednego stadionu dla dwóch dyscyplin w tak dużym mieście, poza tym Krochmalna będzie miała jeszcze dwa boiska treningowe, czego na Zygmuntowskich nie planowano. A 15500 to aż za dużo jak na poziom lubelskiej piłki nożnej i ogólnie polskiej ligi nawet ekstraklasy. 

rozwiń
Avatar
obserwator lb podwórka / 30 grudnia 2013 r. o 22:33
0

Nie krytykujcie tak dosadnie Pruszkowskiego bo za jego kadencji wykonano hale Globus [za droga i mała powinno mieć 5-6 tys widzów a ma 4.5tys]Wykonał remont Krakowskie przemieści [deptak ?.To on planował remont stadionu al Zygmuntowskie wiekszy 18.5- 20 tys z Żużlem i pilką nożną aŻuk mały bubel na 15 tys tylko piłkarski jak dla powiwtu Zamośc czy Chełm?

Avatar
poznaniak z lb / 30 grudnia 2013 r. o 22:27
0

Popieram plany pana Marszałka Hetmana życzę powodzenia oby się udało.Dlatego słowa Hetmana są uzasdnine lepiej poczekać [poslizg ] pare miesiecy a oszustów ODSUNĄĆ od obietnicy wykonania pracy[czytaj inwestycje drogowe budowlane]

Avatar
albert / 30 grudnia 2013 r. o 22:19
0
– Dzisiaj wiemy, że kumulacja środków następująca w 2014 roku wynika po prostu z nieudanego roku 2013 – mówi Andrzej Pruszkowski, przewodniczący klubu radnych PiS.

Ten gość to największa zaraza Lublina

Avatar
logicznie myślący / 30 grudnia 2013 r. o 21:46
0

Przychody 1500 milionów, wydatki 1860 milionów. A kto spłaci różnicę - czyli 360 milionów złotych tegorocznego deficytu jak i zadłużenie z lat poprzednich? Taki to prezent od nas dla przyszłych pokoleń? dla naszych dzieci, wnuków, niech spłacają nasze długi? O tym nie piszecie.

korekta: tegorocznego -> przyszłorocznego

Avatar
michal palmeran / 2 stycznia 2014 r. o 12:31
0

Generalnie to w całej Polsce robi się bardzo ciekawie, zobaczcie np. to - http://hale.jartom.com/nieruchomosci/Segro-Logistics-Park-Gdansk-Pruszcz-Gdanski-2210ahhw,61,hale,hp,w,,,,--

Pomyślelibyście, że wyceny takich nieruchomości mogą upaść na takie dno? Ja w życiu bym nie pomyślał, a mimo wszystko do tego doszło. Dla inwestorów to okazje jakich na rynku nie widziano od bardzo dawna.

Avatar
tellchar / 31 grudnia 2013 r. o 15:27
0

Na Zygmuntowskich nie może być tak dużego stadionu, bo trzeba byłoby podwyższyć trybuny, a na to nie zgadza się konserwator zabytków (bo zasłoniłyby panoramę Starego Miasta)

Avatar
Josef / 31 grudnia 2013 r. o 10:21
0

Centrum konferencyjne,urzędy ,drogi,a gdzie są inwestycje w miejsca pracy???Z czego spłacą nieodpowiedzialni /hazardziści i gumo filcowi/zaciągane długi?.Na kredyt to każdy głupi potrafi funkcjonować,ale te inwestycje nie są akurat typowo w miejsca pracy.Kurczy się nadal sfera produkcyjna łącznie z rolnictwem,a co za tym idzie i usługi.Sprzedawane produkty są zachodnie.Inwestycje w infrastrukturę są popierane przez Unitów,bo to im głównie potrzeba wygodnie jechać na wschód.Oni mają pieniądze na podróże,a my na siedzenie w domu i ledwie bieżące opłaty.Jaki jest sens takiej polityki.Jaki jest sens tak żyć???Czy rzekomo wybrany demokratycznie twór/sejmik/ tego nie rozumie.Czy tylko rozumie przez pryzmat pobieranych uposażeń tj. rozumieją to rządzący ???

Centrum konferencyjne,urzędy ,drogi,a gdzie są inwestycje w miejsca pracy???Z czego spłacą nieodpowiedzialni /hazardziści i gumo filcowi/zaciągane długi?.Na kredyt to każdy głupi potrafi funkcjonować,ale te inwestycje nie są akurat typowo w miejsca pracy.Kurczy się nadal sfera produkcyjna łącznie z rolnictwem,a co za tym idzie i usługi.Sprzedawane produkty są zachodnie.Inwestycje w infrastrukturę są popierane przez Unitów,bo to im głównie potrzeba wygodnie jechać na wschód.Oni mają pieniądze na podróże,a my na siedzenie w domu i... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2013 r. o 10:17
0
Wszystko dla Lublina a reszta dostanie ochłap w postaci tej nieudanej inwestycji czyli internetu szerokopasmowego który juz działa w wielu miastach a rewelacji nie ma. Kasa wyrzucona w błoto.
Avatar
sady / 31 grudnia 2013 r. o 09:56
0

I fajnie, że zrobił! Ale dlaczego wstrzymuje się zgłosowaniem za przyjęciem budżetu , jesli budżet przewiduje przebudowę drogi np we Frampolu, potrzebną jak woda na pustyni? Czyżby przeszkadzała ta droga Klubowi PiS? Może mieć obiekcje czy, żeczywiście marszałek zdązy z realizacja zadań inwestycyjnych, ale nie powinien mieć obiekcji co do wyboru inwestycji. A to spora różncia!  To dziecinada!

Avatar
OnLbn / 30 grudnia 2013 r. o 23:56
0


Nie krytykujcie tak dosadnie Pruszkowskiego bo za jego kadencji wykonano hale Globus [za droga i mała powinno mieć 5-6 tys widzów a ma 4.5tys]Wykonał remont Krakowskie przemieści [deptak ?.To on planował remont stadionu al Zygmuntowskie wiekszy 18.5- 20 tys z Żużlem i pilką nożną aŻuk mały bubel na 15 tys tylko piłkarski jak dla powiwtu Zamośc czy Chełm?

1. Deptak zrealizował prezydent Bryłowski.

2. Nie powinno być jednego stadionu dla dwóch dyscyplin w tak dużym mieście, poza tym Krochmalna będzie miała jeszcze dwa boiska treningowe, czego na Zygmuntowskich nie planowano. A 15500 to aż za dużo jak na poziom lubelskiej piłki nożnej i ogólnie polskiej ligi nawet ekstraklasy. 

1. Deptak zrealizował prezydent Bryłowski.

2. Nie powinno być jednego stadionu dla dwóch dyscyplin w tak dużym mieście, poza tym Krochmalna będzie miała jeszcze dwa boiska treningowe, czego na Zygmuntowskich nie planowano. A 15500 to aż za dużo jak na poziom lubelskiej piłki nożnej i ogólnie polskiej ligi nawet ekstraklasy. 

rozwiń
Avatar
obserwator lb podwórka / 30 grudnia 2013 r. o 22:33
0

Nie krytykujcie tak dosadnie Pruszkowskiego bo za jego kadencji wykonano hale Globus [za droga i mała powinno mieć 5-6 tys widzów a ma 4.5tys]Wykonał remont Krakowskie przemieści [deptak ?.To on planował remont stadionu al Zygmuntowskie wiekszy 18.5- 20 tys z Żużlem i pilką nożną aŻuk mały bubel na 15 tys tylko piłkarski jak dla powiwtu Zamośc czy Chełm?

Avatar
poznaniak z lb / 30 grudnia 2013 r. o 22:27
0

Popieram plany pana Marszałka Hetmana życzę powodzenia oby się udało.Dlatego słowa Hetmana są uzasdnine lepiej poczekać [poslizg ] pare miesiecy a oszustów ODSUNĄĆ od obietnicy wykonania pracy[czytaj inwestycje drogowe budowlane]

Avatar
albert / 30 grudnia 2013 r. o 22:19
0
– Dzisiaj wiemy, że kumulacja środków następująca w 2014 roku wynika po prostu z nieudanego roku 2013 – mówi Andrzej Pruszkowski, przewodniczący klubu radnych PiS.

Ten gość to największa zaraza Lublina

Avatar
logicznie myślący / 30 grudnia 2013 r. o 21:46
0

Przychody 1500 milionów, wydatki 1860 milionów. A kto spłaci różnicę - czyli 360 milionów złotych tegorocznego deficytu jak i zadłużenie z lat poprzednich? Taki to prezent od nas dla przyszłych pokoleń? dla naszych dzieci, wnuków, niech spłacają nasze długi? O tym nie piszecie.

korekta: tegorocznego -> przyszłorocznego

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0

Creative Jam w Warsztatach Kultury
4 grudnia 2020, 17:30

Creative Jam w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w spotkaniach online pt. "Creative Jam", które zostaną poświęcone szeroko pojętej kreatywności, szczególnie w sektorze kultury. Spotkania odbędą się 4 i 11 grudnia o godz. 17.30.

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Jutro mają być już gotowe zbiorniki tlenu, które od dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin montuje firma Messer Polska. Kolejny krok to odbiór instalacji tlenowej wewnątrz budynku i przyłączy.

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]
galeria

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]

Prace przy budowie nowego placu zabaw, który powstaje pomiędzy osiedlem Atrium, ul. Pileckiego i Miejskim Przedszkolem nr 3, dobiegają końca. To będzie największy i najdroższy obiekt tego rodzaju w Puławach. Jego koszt to 1,41 mln zł.

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Problem z remontem zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej. Miasto, które jest inwestorem i wykonawca prac konserwatorskich są w sporze. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało poinformowane o sytuacji

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Na terenie Parku Miejskiego w Lubartowie kończą się prace rewitalizacyjne. W tej chwili wykonawca utwardza alejki.

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Kilkudziesięcioma maszynami do odśnieżania i solenia jezdni będzie dysponować tej zimy Zarząd Dróg i Mostów, który odpowiada za stan lubelskich ulic. Drogi jak zwykle podzielono na kilka „kolejności utrzymania”, a na tych najważniejszych luźny śnieg będzie mógł zalegać do dwóch godzin po ustaniu opadów

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie
5 grudnia 2020, 19:00

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Centrum Kultury w Lublinie zaprosi w dniach 5-8 grudnia na internetowe premiery czterech postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu "I co teraz?", pierwotnie prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych.

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Dawny most kolejki wąskotorowej w Białej Podlaskiej jest w złym stanie technicznym. Zdaniem radnego Zjednoczonej Prawicy nie jest odpowiednio oznaczony. Władze miasta obiecują to poprawić.

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Ludzi do sezonowej pracy w sortowni paczek i doręczaniu przesyłek szuka przed świętami Poczta Polska. Rekrutacja wciąż trwa. Sporo pracy przy paczkach z Azji mają też celnicy i służbowe psy

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych
film

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych

Sekhupura, Pakistan. Trzynaście osób zginęło, a piętnaście zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w poniedziałek (30 listopada) w Sekhupurze w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"
Magazyn

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"

Rozmowa z Celiną Lisek-Lewicką, autorką bloga „Cel w podróży”. Podróżniczka pochodzi z Rejowca Fabrycznego, obecnie mieszka w Warszawie. Odwiedziła ponad 50 krajów. Ostatnio reprezentowała Lubelszczyznę w konkursie „Turystyczne Mistrzostwa Blogerów”

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia
galeria

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia

W ramach protestu wyłączona została na godzinę iluminacja pl. Litewskiego. W ten sposób samorządy miast sprzeciwiają się zmianom w polskim prawie mogącym uszczuplić ich dochody oraz protestują przeciw zapowiedzianemu przez rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej

Puławy: Mikołaje będą pomagać bezdomnym i ćwiczyć zumbę

Puławy: Mikołaje będą pomagać bezdomnym i ćwiczyć zumbę

Sanitarne obostrzenia nie pozwalają na tradycyjny Bieg Mikołajów. Zamiast tego organizatorzy zachęcają do indywidualnych treningów w różnych częściach miasta.