Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 października 2015 r.
6:23

3,60 zł zamiast 2,80 zł. Szczegóły nowego cennika biletów komunikacji miejskiej w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 121 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

We wtorek ogłoszony został projekt nowego cennika komunikacji miejskiej. Więcej mielibyśmy płacić i za bilety papierowe, i za przejazdówki, i za jazdę na gapę. Urzędnicy wprost przyznają, że chcą wyjąć z kieszeni pasażerów dodatkowe 10 mln zł rocznie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już w listopadzie cennikiem ma się zająć Rada Miasta, wcześniej muszą go zaopiniować związki zawodowe. Nowa tabela opłat miałaby obowiązywać od 1 lutego.

Bez 30-minutowych

Jeśli przedstawiony wczoraj cennik wejdzie w życie, to z biletem za 2,80 zł (ulgowy 1,40 zł) nie pojedziemy już przez pół godziny, ale tylko przez 20 minut. Nie przejedziemy też całej trasy bez przesiadki, bo w tym celu trzeba będzie kupić nowy bilet 60-minutowy za 3,60 zł (ulgowy 1,80 zł). Dotknie to pasażerów, którzy z komunikacji korzystają rzadko.

Jeżdżącym codziennie już teraz bardziej opłaca się wydać 84 zł na miesięczny na wszystkie linie niż ponad 120 zł na bilety kasowane (licząc tam i z powrotem przez 22 dni robocze).

Korkowy gapowicz

Jak daleko zajedziemy w 20 minut? Zarząd Transportu Miejskiego twierdzi, że 60 proc. podróży mieści się w tym czasie. Ale jeśli ktoś utknie w korku na dłużej stanie się gapowiczem. Urzędnicy nie planują umieszczać oznaczeń, jakie były przed laty za czasów biletów 10-minutowych, gdy na każdym rozkładzie była adnotacja „bilet 10-minutowy umożliwia dojazd do przystanku...”, a pasażer stojący w korku nie stawał się gapowiczem.

Taksówką taniej

Zdrożeć ma bilet jednoprzejazdowy sprzedawany przez kierowcę osobom, które nie kupiły go przed wejściem i nie mogą w automacie. Aktualna cena to 3,20 zł (ulgowy 1,60), zaś proponowana to 4 zł (ulgowy za 2 zł). Będzie obowiązywał na całej trasie na danej linii, bez prawa przesiadki. Czterem osobom bez zniżek bardziej może opłacić się taksówka.

Nocne stanieją

Z cennika całkowicie zniknąć ma bilet nocny. W liniach N1, N2 i N3 płacilibyśmy tyle, co w dziennych. Wśród 10 najludniejszych miast Polski (mamy 9 miejsce) tylko u nas i w Gdańsku komunikacja nocna jest droższa od dziennej. Skorzystaliby głównie ci przesiadający się. Teraz, jeśli nie mają ulg, za przesiadkowy 90-minutowy bilet nocny muszą płacić 8,20 zł. Po zmianie tylko 3,60 zł za godzinny lub 5 zł za dwugodzinny.

Inne zmiany

Z cennika zniknąć ma bilet 90-minutowy za 4 zł (ulgowy 2 zł), zastąpiłby go 2-godzinny za 5 zł (ulgowy 2,50 zł). ZTM chce likwidacji biletu dobowego, a w zamian proponuje 12-godzinny za 9 zł (ulgowy 4,50 zł) i 5-dobowy za 30 zł (ulgowy 15 zł).

W gronie 10 najludniejszych miast Polski bylibyśmy jedyni bez biletu dobowego. Szef ZTM tłumaczył, że likwidację proponuje „zasłaniając się między innymi wnioskami pasażerów” proszących o dłużej ważny bilet do kasowania. Gdy pytamy o słowo „zasłaniając” poprawia się na „powołując”. Zniknąć miałby też bilet za 1 zł przypisany do Strefy Płatnego Parkowania, bo zdaniem ZTM się nie sprawdził.

Droższe okresowe

Popularna 30-dniowa przejazdówka normalna zdrożałaby o 8 zł. Nie byłoby wzrostu cen biletów rodzinnych (10 zł/rok) i biletów okresowych na okaziciela. Oto ceny pozostałych biletów normalnych (ulgowe byłyby o połowę tańsze): 10-dniowy na jedną linię 28 zł, na wszystkie 40 zł. Bilet 30-dniowy na jedną linię 70 zł, na wszystkie 92 zł. Bilet 90-dniowy na jedną linię 140 zł, na wszystkie 240 zł. Bilet 150-dniowy na jedną linię 244 zł, na wszystkie 380 zł.
Proponowana jest też likwidacja biletów okresowych na dwie linie.

To na przewozy

ZTM liczy na to, że dzięki zmianie cen o 10 proc. wzrosną roczne wpływy ze sprzedaży biletów. – To nie jest podwyżka dla podwyżki i sztuka dla sztuki – zapewnia Grzegorz Malec, dyrektor ZTM. Tłumacz, że pieniądze te (plus 10 mln zł, które dołożyć ma miasto) potrzebne są na rozwój sieci połączeń. Mowa m.in. o wykorzystaniu nowych, ale wciąż nieużywanych odcinków trakcji trolejbusowej nad al. Andersa, Lwowską, Filaretów, Nadbystrzycką, Krochmalną, Bohaterów Monte Cassino i Zana. A także o wzroście z 20 do 15 minut w dzień powszedni częstotliwości kursów linii 13, 14, 28, 42, 150, 153, 155, 156 i 160, natomiast linii 151 i 159 do 7,5 minuty. Dodatkowo na niektórych liniach rozkład mógłby zostać „wyrównany” tak, by przez cały dzień kursowały z tą samą częstotliwością.

Ponadto w planach jest wydłużenie trasy linii 16 przez ul. Strzembosza, Cynamonową i Dożynkową do pętli na Rudniku, wydłużenie tras linii 152 i 154 do Poręby i Węglina oraz uruchomienie linii z Węglina Południowego przez Czuby do Dworca Głównego PKP, jak też z Węglina nad Zalew Zemborzycki.

8,20 zł kosztuje teraz 90-minutowy przesiadkowy bilet nocny

3,60 zł ma po 1 lutego 2016 roku kosztować bilet 60-minutowy obowiązujący także w komunikacji nocnej

5 zł ma po 1 lutego 2016 roku kosztować bilet 120-minutowy obowiązujący także w komunikacji nocnej

60 proc. naszych podróży, zdaniem Zarządu Transportu Miejskiego, trwa nie dłużej niż 20 minut

8 zł o tyle ma zdrożeć po 1 lutego 2016 roku 30-dniowa przejazdówka normalna

Sonda: Co sądzisz o nowym cenniku biletów komunikacji miejskiej w Lublinie?

Liczba głosów: 1459
86.98%
Jestem przeciw. Niech połączenia zostaną po staremu
9.39%
Jestem za. Chcę, rozwoju połączeń komunikacji miejskiej
3.63%
Nie mam zdania
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 121

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 października 2015 r. o 07:03
0
to i wydłużyć 160 od poręby na weglin?? brak połączenia bezpośredniego weglin-zemborzycka.
Avatar
emeryt z pń / 31 października 2015 r. o 00:06
0

Aby komunikacja się rozwijała pasażerowie ponoszą koszty.Podam przykład z Poznania emeryt płaci 10 minut 1.5 zł  40 minut kosztuje 2.3zł

Avatar
Gość / 30 października 2015 r. o 23:36
0

Kto ma podwyższyć pensje? Miasto? 


Avatar
Gość / 30 października 2015 r. o 18:18
0
To może niech też podwyższą pensje? Obecnie zarabiam minimalną krajową. I tak ledwo wiąże koniec z końcem. Innej pracy w tym mieście nie ma (za lepszą kasę) chyba że po znajomości . To skoro podwyższają ceny biletów a nie podwyższają pensji, które i tak są głodowe to może niech nam dopłacą do tych biletów? Paranoja i tyle. Miasto porostu jest na dnie (o ile pamiętam piąte w rankingu najbardziej zadłużonych w całej Polsce - 1,2 miliarda zł długu) i jest potężnie zadłużone ale to nie ja kazałem Żukowi budować jakieś areny i centra spotkania kultur. Tak jak ktoś napisał zlikwidujcie straż miejską która i tak nic nie robi i będzie kasa.
To może niech też podwyższą pensje? Obecnie zarabiam minimalną krajową. I tak ledwo wiąże koniec z końcem. Innej pracy w tym mieście nie ma (za lepszą kasę) chyba że po znajomości . To skoro podwyższają ceny biletów a nie podwyższają pensji, które i tak są głodowe to może niech nam dopłacą do tych biletów? Paranoja i tyle. Miasto porostu jest na dnie (o ile pamiętam piąte w rankingu najbardziej zadłużonych w całej Polsce - 1,2 miliarda zł długu) i jest potężnie zadłużone ale to nie ja kazałem Żukowi budować jakieś areny i centra spotkania ku... rozwiń
Avatar
Gość / 30 października 2015 r. o 17:50
0
Rozwiązanie jest bardzo proste.Trzeba zlikwidować Straż Miejską bo jest niepotrzebna. A uzyskane środki przekazać ZTM .Wszyscy mieszkańcy będą zadowoleni.
Avatar
Ambroży / 30 października 2015 r. o 16:24
0

Rozwalają mnie.Syn wysiadl dzisiaj pod szkołą i kontroler wlepil mu mandat bo miał niewazna legitymacje.Zapewniał że może za minutę przynieść podbita bo sekretariat jest już czynny.Nie, najlepiej wlepic mandat.Kontroler mowil 10 zl a na wydruku jest 80 zl jestem juz glupia.Nie usprawiedliwiam syna bo powinien pamiętać ze legitymację ma ważną tylko do 30 września ale czy w tej sytuacji nie można wykazać się dobra wola i poczekać aż za minute doniesienie podbita ? Zrobię wszystko żeby radni odpowiednio zagłosowali.Najlepiej skrócić czas biletu, zrobić podwyżkę i już.Załatwione.Ręce opadają.

Kiedyś można było w takiej sprawie złożyć wyjaśnienie. Dołączało się ksero ważnej legitki i płaciło jakieś grosze za złożenie tych papierów. Może o to chodziło kontrolerowi (10zł)?

Kiedyś można było w takiej sprawie złożyć wyjaśnienie. Dołączało się ksero ważnej legitki i płaciło jakieś grosze za złożenie tych papierów. Może o to chodziło kontrolerowi (10zł)?

rozwiń
Avatar
kobra / 30 października 2015 r. o 13:39
0

żadne 3,4 w Warszawie, nie pisać kłamstw

A może by najpierw zajrzeć na stronę ztm w-wa, zamiast oskarżać kogoś o kłamstwo??

1. Bilet jednorazowy przesiadkowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 75 minut od momentu skasowania biletu albo uprawniający do przejazdu jednym środkiem transportu do przystanku lub stacji, który obowiązuje jako ostatni na trasie - 4,40 - tylko w strefie 1

1. Bilet 20 – minutowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 20 minut od momentu skasowania biletu - 3,40 - w strefie 1 i 2

A może by najpierw zajrzeć na stronę ztm w-wa, zamiast oskarżać kogoś o kłamstwo??

1. Bilet jednorazowy przesiadkowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 75 minut od momentu skasowania biletu albo uprawniający do przejazdu jednym środkiem transportu do przystanku lub stacji, który obowiązuje jako ostatni na trasie - 4,40 - tylko w strefie 1

1. Bilet 20 – minutowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 20 minut od momentu skasowania biletu - 3,40 - w strefie 1 i 2

rozwiń
Avatar
Gość / 29 października 2015 r. o 20:14
0
MPK idzie z postępem. Za większą cenę oferuje mniej. Teraz to normalne. Jazda teraz powinna się odbywać z zegarkiem ... dołączonym podczas kupowania biletu. 20 minut nie pamiętam o której wsiadłem, nie mam zegarka bo nie muszę a te w autobusach są za małe bo jak stoję na tyle w tłoku to go nie widzę. Paranoja kolejna w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 października 2015 r. o 17:10
0

Inflacji podobno nie ma, paliwa tanieją, wiec skąd q...a podwyżki.

No jakoś trzeba spłacać Arene Żuk Lublin i ten pedalski rower.

Avatar
Gość / 29 października 2015 r. o 16:28
0
metropolia Lublin... :D !! . ceny prawie jak w Warszawie. Pojeb... ich całkiem.
Avatar
Gość / 31 października 2015 r. o 07:03
0
to i wydłużyć 160 od poręby na weglin?? brak połączenia bezpośredniego weglin-zemborzycka.
Avatar
emeryt z pń / 31 października 2015 r. o 00:06
0

Aby komunikacja się rozwijała pasażerowie ponoszą koszty.Podam przykład z Poznania emeryt płaci 10 minut 1.5 zł  40 minut kosztuje 2.3zł

Avatar
Gość / 30 października 2015 r. o 23:36
0

Kto ma podwyższyć pensje? Miasto? 


Avatar
Gość / 30 października 2015 r. o 18:18
0
To może niech też podwyższą pensje? Obecnie zarabiam minimalną krajową. I tak ledwo wiąże koniec z końcem. Innej pracy w tym mieście nie ma (za lepszą kasę) chyba że po znajomości . To skoro podwyższają ceny biletów a nie podwyższają pensji, które i tak są głodowe to może niech nam dopłacą do tych biletów? Paranoja i tyle. Miasto porostu jest na dnie (o ile pamiętam piąte w rankingu najbardziej zadłużonych w całej Polsce - 1,2 miliarda zł długu) i jest potężnie zadłużone ale to nie ja kazałem Żukowi budować jakieś areny i centra spotkania kultur. Tak jak ktoś napisał zlikwidujcie straż miejską która i tak nic nie robi i będzie kasa.
To może niech też podwyższą pensje? Obecnie zarabiam minimalną krajową. I tak ledwo wiąże koniec z końcem. Innej pracy w tym mieście nie ma (za lepszą kasę) chyba że po znajomości . To skoro podwyższają ceny biletów a nie podwyższają pensji, które i tak są głodowe to może niech nam dopłacą do tych biletów? Paranoja i tyle. Miasto porostu jest na dnie (o ile pamiętam piąte w rankingu najbardziej zadłużonych w całej Polsce - 1,2 miliarda zł długu) i jest potężnie zadłużone ale to nie ja kazałem Żukowi budować jakieś areny i centra spotkania ku... rozwiń
Avatar
Gość / 30 października 2015 r. o 17:50
0
Rozwiązanie jest bardzo proste.Trzeba zlikwidować Straż Miejską bo jest niepotrzebna. A uzyskane środki przekazać ZTM .Wszyscy mieszkańcy będą zadowoleni.
Avatar
Ambroży / 30 października 2015 r. o 16:24
0

Rozwalają mnie.Syn wysiadl dzisiaj pod szkołą i kontroler wlepil mu mandat bo miał niewazna legitymacje.Zapewniał że może za minutę przynieść podbita bo sekretariat jest już czynny.Nie, najlepiej wlepic mandat.Kontroler mowil 10 zl a na wydruku jest 80 zl jestem juz glupia.Nie usprawiedliwiam syna bo powinien pamiętać ze legitymację ma ważną tylko do 30 września ale czy w tej sytuacji nie można wykazać się dobra wola i poczekać aż za minute doniesienie podbita ? Zrobię wszystko żeby radni odpowiednio zagłosowali.Najlepiej skrócić czas biletu, zrobić podwyżkę i już.Załatwione.Ręce opadają.

Kiedyś można było w takiej sprawie złożyć wyjaśnienie. Dołączało się ksero ważnej legitki i płaciło jakieś grosze za złożenie tych papierów. Może o to chodziło kontrolerowi (10zł)?

Kiedyś można było w takiej sprawie złożyć wyjaśnienie. Dołączało się ksero ważnej legitki i płaciło jakieś grosze za złożenie tych papierów. Może o to chodziło kontrolerowi (10zł)?

rozwiń
Avatar
kobra / 30 października 2015 r. o 13:39
0

żadne 3,4 w Warszawie, nie pisać kłamstw

A może by najpierw zajrzeć na stronę ztm w-wa, zamiast oskarżać kogoś o kłamstwo??

1. Bilet jednorazowy przesiadkowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 75 minut od momentu skasowania biletu albo uprawniający do przejazdu jednym środkiem transportu do przystanku lub stacji, który obowiązuje jako ostatni na trasie - 4,40 - tylko w strefie 1

1. Bilet 20 – minutowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 20 minut od momentu skasowania biletu - 3,40 - w strefie 1 i 2

A może by najpierw zajrzeć na stronę ztm w-wa, zamiast oskarżać kogoś o kłamstwo??

1. Bilet jednorazowy przesiadkowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 75 minut od momentu skasowania biletu albo uprawniający do przejazdu jednym środkiem transportu do przystanku lub stacji, który obowiązuje jako ostatni na trasie - 4,40 - tylko w strefie 1

1. Bilet 20 – minutowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 20 minut od momentu skasowania biletu - 3,40 - w strefie 1 i 2

rozwiń
Avatar
Gość / 29 października 2015 r. o 20:14
0
MPK idzie z postępem. Za większą cenę oferuje mniej. Teraz to normalne. Jazda teraz powinna się odbywać z zegarkiem ... dołączonym podczas kupowania biletu. 20 minut nie pamiętam o której wsiadłem, nie mam zegarka bo nie muszę a te w autobusach są za małe bo jak stoję na tyle w tłoku to go nie widzę. Paranoja kolejna w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 października 2015 r. o 17:10
0

Inflacji podobno nie ma, paliwa tanieją, wiec skąd q...a podwyżki.

No jakoś trzeba spłacać Arene Żuk Lublin i ten pedalski rower.

Avatar
Gość / 29 października 2015 r. o 16:28
0
metropolia Lublin... :D !! . ceny prawie jak w Warszawie. Pojeb... ich całkiem.
Zobacz wszystkie komentarze 121

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Odwołali wiceprzewodniczącego rady, bo poparł burmistrza

Lubelskie: Odwołali wiceprzewodniczącego rady, bo poparł burmistrza

Jarosław Okliński nie jest już wiceprzewodniczącym rady miasta w Łukowie. O jego odwołanie wnioskowali, do niedawna, jego klubowi koledzy z PiS. Na jego miejsce radni wybrali Urszulę Chruściel (PiS).

Koncert "Solidarni z Białorusią". Publiczność wygwizdała premiera

Koncert "Solidarni z Białorusią". Publiczność wygwizdała premiera

W sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się koncert „Solidarni z Białorusią”. Premier Mateusz Morawiecki został wygwizdany w trakcie swojego wystąpienia.

Zamiast zysku oszust wyczyścił jej konto

Zamiast zysku oszust wyczyścił jej konto

Ponad 18 tysięcy złotych straciła mieszkanka Białej Podlaskiej. Kobieta uwierzyła rozmówcy i zezwoliła mu na zdalny dostęp do komputera.

Sprzedam...kawałek scenografii. To element bitwy

Sprzedam...kawałek scenografii. To element bitwy

Tysiące osób znają ten dworek doskonale. Organizatorzy tegorocznej rekonstrukcji Bitwy pod Tomaszowem sprzedają charakterystyczny element scenografii. – Ma okna, które robił mój ojciec – mówi autor imitacji przedwojennej nieruchomości

BMSlam Stal – Pszczółka Start 79:74. Druga porażka w sezonie

BMSlam Stal – Pszczółka Start 79:74. Druga porażka w sezonie

Po czterech zwycięstwach z rzędu koszykarze z Lublina musieli się pogodzić z porażką. Podopieczni Davida Dedka ulegli w Ostrowie Wielkopolskim tamtejszej Arged BMSlam Stali 74:79. O porażce gości zdecydowała czwarta kwarta, którą przegrali... 10:25.

Polski Cukier Avia – Krispol Września 3:1. Drugi mecz i drugie zwycięstwo [zdjęcia]

Polski Cukier Avia – Krispol Września 3:1. Drugi mecz i drugie zwycięstwo [zdjęcia]

Udane rozpoczęcie nowego sezonu w wykonaniu siatkarzy ze Świdnika. W sobotę Polski Cukier Avia wygrała drugi mecz z rzędu. Tym razem pokonała na własnym parkiecie Krispol Września 3:1.

Chełmianka – Podlasie 3:1. Wreszcie odczarowali swój stadion

Chełmianka – Podlasie 3:1. Wreszcie odczarowali swój stadion

Przed tygodniem dobra passa Chełmianki została brutalnie przerwana w Świdniku. Michał Wołos i spółka przegrali w derbach z Avią aż 1:5. W sobotę zmierzyli się z kolejnym, naszym zespołem – Podlasiem. I tym razem górą była drużyna Tomasza Złomańczuka, która pokonała rywali 3:1. Co ciekawe, to była ich pierwsza wygrana u siebie w tym sezonie.

Świerszcze jeść na ciepło czy na zimo? Owady zapraszają do stołu
Magazyn
galeria

Świerszcze jeść na ciepło czy na zimo? Owady zapraszają do stołu

- Mamy ponad 2000 gatunków owadów jadalnych - mówi dr inż. Eweliną Zielińską z Katedry Analizy i Oceny Jakości Żywności Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

AZS UMCS Lublin wygrał PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski! [zdjęcia]
dużo zdjęć
galeria

AZS UMCS Lublin wygrał PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski! [zdjęcia]

Dwa lata temu złoto, przed rokiem srebro, a w sobotę znowu złoto. Lekkoatleci AZS UMCS wygrali PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski, których byli gospodarzem. W pewnym triumfie nie przeszkodziła nawet pogoda, bo obfite opady deszczu napsuły sporo krwi organizatorom i zawodnikom.

Wisłoka – Avia Świdnik 0:0. Najlepszy atak zatrzymany w Dębicy

Wisłoka – Avia Świdnik 0:0. Najlepszy atak zatrzymany w Dębicy

Piłkarze ze Świdnika w ostatnich tygodniach imponowali skutecznością. W sobotę pierwszy raz od drugiej kolejki nie zdobyli jednak gola. Najlepszy atak grupy czwartej został zatrzymany w Dębicy, bo mecz Avii z tamtejszą Wisłoką zakończył się remisem 0:0.

Orlęta Łuków – Lublinianka 1:4. Robert Różański odchodzi

Orlęta Łuków – Lublinianka 1:4. Robert Różański odchodzi

Zaczęło się dobrze. Orlęta prowadziły z Lublinianką 1:0. Jeszcze przed przerwą klub z Wieniawy doprowadził jednak do wyrównania, a po zmianie stron zdobył trzy gole. Efekt? Wygrana gości 4:1 i pożegnanie gospodarzy z trenerem Robertem Różańskim.

Jarmark Lubelski. Czyli sobotnie zdrowe zakupy od okolicznych rolników
zdjęcia
galeria

Jarmark Lubelski. Czyli sobotnie zdrowe zakupy od okolicznych rolników

Świeże warzywa i owoce od okolicznych rolników. Domowe przetwory. To wszystko można dostać na Jarmarku Lubelskim. Znajduje się on w Lublinie przy ul. Lubartowskiej 77. To cotygodniowy targ pod dachem, gdzie oprócz produktów spożywczych można także nabyć np. rękodzieła. Co ważne, wiele sprzedawanych tam produktów posiada oficjalne certyfikaty ekologiczne.

Deszcz czy słońce? Prognoza na niedzielę dla Zamościa, Lublina, Chełma

Deszcz czy słońce? Prognoza na niedzielę dla Zamościa, Lublina, Chełma

Deszcz, deszcz i chmury. Niestety niedziela nie będzie dobrym dniem na spacery.

Opolanin – Górnik II Łęczna 2:1. Punktów za styl nie przyznają

Opolanin – Górnik II Łęczna 2:1. Punktów za styl nie przyznają

Druga kolejna wygrana i czwarty z rzędu mecz bez porażki Opolanina. Beniaminek w sobotę pokonał na swoim stadionie Górnika II Łęczna 2:1. Trzeba jednak przyznać, że zielono-czarni nie musieli przegrać tego spotkania.

Za kilka dni zostanie głównym udziałowcem Motoru Lublin, a nam dziś Zbigniew Jakubas mówi: „Siła sukcesu tkwi w kibicach”
złota setka

Za kilka dni zostanie głównym udziałowcem Motoru Lublin, a nam dziś Zbigniew Jakubas mówi: „Siła sukcesu tkwi w kibicach”

Rozmowa ze Zbigniewem Jakubasem, jednym z najbogatszych Polaków, inwestorem w Motorze Lublin, zdobywcą tytułu Mecenas Sportu Dziennika Wschodniego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.