Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2019 r.
7:22

Tłumy wiernych na obchodach 70. rocznicy "cudu lubelskiego" [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora aa
50 28 A A

O łzach Maryi i powodach płaczu Matki Jezusa Chrystusa, 70 lat temu, ale i współcześnie mówił w homilii bp Marian Rojek. Ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej przewodniczył w środę uroczystej mszy świętej w 70. rocznicę tzw. cudu lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

3 lipca 1949 r. na kopii ikony jasnogórskiej w lubelskiej katedrze pojawiły się łzy. – Do Lublina ciągnęły tysiące pielgrzymów. Dla władzy komunistycznej było to wielkie zagrożenie. Zaczęła blokować dojazd do Lublina, prześladować tych, którzy przychodzili tutaj do matki – mówił arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski na wstępie mszy świętej na placu przez archikatedrą, w której uczestniczyło bardzo wiele osób. – W wielu miejscach Polski odbywały się wiece potępiające wypadki, które działy się w Lublinie, przypisujące najgorsze intencje kapłanom i Kościołowi w Polsce. Potem miały miejsce prześladowania, cierpienia i procesy.

Biskup Marian Rojek zwrócił uwagę, że wydarzenia sprzed 70 laty z pewnością odmieniły życie wielu osób, świadków tamtych wydarzeń, którzy z powodu swojej wiary doznali cierpień i upokorzeń ze strony ludzi władzy i komunistów.

– Oni zamykali do więzień czcicieli Maryi, płaczącej Pani z tej naszej katedry. Pozbawiali ich pracy i studiów. Głodzili w celach – mówi bp Rojek. – Upadlali w lubelskich więzieniach i także na tutejszym zamku. Znęcali się psychicznie. Terroryzowali milicją i wojskiem. Pozbawiali ich nadziei a także przyszłości. Wielu spośród świeckich i duchownych zapłaciło taką cenę za wyznanie swojej wiary i za Maryją pobożność. Za wierność prawdzie oraz odwagę walki o wolność religii, a także katolickiego Kościoła w ludowej Polsce i mieście Lublinie.

Biskup Marian Rojek mówił o bliznach, jeszcze być może niezabliźnionych i niezadośćuczynionych.

Ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej zwracał również uwagę na aspekt religijny wydarzeń sprzed 70 lat. – Po co nam to uczyniłaś (Maryjo-red.)? Co chciałaś wtedy 70 lat temu i co pragniesz współcześnie powiedzieć nam jako katolikom, ludziom przyznającym się do Boga i nam jako Polkom synom tej ziemi? Jakie masz przesłanie dla Europy, wstydzącej się swego chrześcijaństwa? Do czego nas zachęcasz? I przed czym przestrzegasz? Bo w naszej Ojczyźnie mieszanie w fundamentalnych i naturalnych wartościach, w katechizmowych zasadach jest coraz to większe – zaznaczał bp. Rojek.

Po mszy świętej ulicami Lublina przeszła procesja różańcowa. Uroczystości zakończył Apel Jasnogórski z aktem zawierzenia Matce Bożej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 r. o 07:54
+16
Tak, tak. To nad wami płacze. Zastanówcie się co wyrabiacie w tym kościele.
Avatar
1qaz / 4 lipca 2019 r. o 09:21
+13
Ja mam intencje za syna i męża, żeby przestali pić i sie awanturowac, pojde w tym roku z tym do Częstochowy, jestem pewna ze wszystko sie odmieni
 Jasne że się odmieni. Jak pójdziesz będzie wolna chata i jeszcze większe picie. Jak naprawdę chcesz rozwiązać problem to idź na policję, załóż niebieską kartę. Są instytucje które naprawdę pomagają zwalczać przemoc domową.
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 r. o 08:12
+10
Ale Ciemnograd! Oczywiście zablokowane ulice. Oczywiście obnoszenie się ze swoją wiarą (flagi w łapach, jakieś płaszcze z wizerunkami Jesusa, itp.), wszystko na pokaz, a w sercu NIC z nauk Jesusa.
Avatar
KL / 4 lipca 2019 r. o 11:45
+9
Lublin - Europejska Stolica Cudów!
Avatar
młoda matka...... / 4 lipca 2019 r. o 14:01
+8
.....największym cudem jest fakt, że aż tak wiele osób jest przekonanych o czymś takim, jak ów "cud"! Kiedyś chociaż swój deficyt intelektualny skrywali za murami tzw. Domów Bożych, a teraz ta głupkowata tłuszcza wylewa się na place i ulice polskich miast...
Avatar
1qaz / 4 lipca 2019 r. o 12:15
+7
Wiara czyni cuda. Życzę Ci by twoja była niezachwiana. Pamiętaj ze matka św. Augustyna modliła się przez ok.20 lat o nawrócenie syna w końcu to nastąpiło bo dla Boga nie ma nic niemożliwego On jest Wszechmogący. Ponadto wszystko o co prosicie w modlitwie stanie się wam tylko się módlcie. Módl się o to i działaj. Powodzenia.
  "modliła się przez ok.20 lat o nawrócenie syna w końcu to nastąpiło". A może przez te 20 lat po prostu się zestarzał. Wiagra czyni cuda!
Avatar
Ks Janusz / 4 lipca 2019 r. o 11:35
+7
Abrakadabra
Avatar
weteran / 4 lipca 2019 r. o 11:30
+7
sama młodzież
Avatar
gość / 4 lipca 2019 r. o 10:08
+5
komuniści nie powinni tak postępować, ale jeżeli pod wylewanh  łzami Maryji księża molestuja dzieci i biskupi oraz papież latami to ukrywali, zadając tak dużyyyyy bólllll tym dzieciom i to jest zgodne z wiarą chrześcijańską, gdzie ci księża winni być krystaliczni. I sie biskupi, księża i katolicy dziwią komunistom, jak sami da jeszcze gorsi, bo komuniści jeżeli krzywdzili to dorosłe osoby a nie niewinne dzieciiiiiiiiiii[/quote] Nigdy nie było i nie będzie "krystalicznych" księży/ludzi/itp na tym świecie. Pierwszych 12 księży których zrekrutował sam Jezus też nie było krystalicznych - co najmniej 25% z nich nie nadawało się do tego "zawodu" - jeden zdradził, drugi się wyparł, trzeci okazał sie niedowiarkiem (3/12=25%). Dziś też tak jest, może nie aż 25%, może sporo mniej ale tacy są i będą. Przestańcie być naiwni i nie wymagajcie tego, że wszyscy których praca polega na nauczaniu MUSZĄ być krystaliczni... Jezus pokazał to już dawno temu, że tak nie będzie. Amen.[/quote]   [quote][quote]komuniści nie powinni tak postępować, ale jeżeli pod wylewanh  łzami Maryji księża molestuja dzieci i biskupi oraz papież latami to ukrywali, zadając tak dużyyyyy bólllll tym dzieciom i to jest zgodne z wiarą chrześcijańską, gdzie ci księża winni być krystaliczni. I sie biskupi, księża i katolicy dziwią komunistom, jak sami da jeszcze gorsi, bo komuniści jeżeli krzywdzili to dorosłe osoby a nie niewinne dzieciiiiiiiiiii
Nigdy nie było i nie będzie "krystalicznych" księży/ludzi/itp na tym świecie. Pierwszych 12 księży których zrekrutował sam Jezus też nie było krystalicznych - co najmniej 25% z nich nie nadawało się do tego "zawodu" - jeden zdradził, drugi się wyparł, trzeci okazał sie niedowiarkiem (3/12=25%). Dziś też tak jest, może nie aż 25%, może sporo mniej ale tacy są i będą. Przestańcie być naiwni i nie wymagajcie tego, że wszyscy których praca polega na nauczaniu MUSZĄ być krystaliczni... Jezus pokazał to już dawno temu, że tak nie będzie. Amen.
 Ale ukrywanie pedofilów, przenoszenie z parafii do  parafii, to jest po chrzescijansku. Nie wierze, że poprzedni papież nie wiedział, jakimś cudem obecny sie dowiedzial. Jakies dekalogi mieli ukrywajace pedofilię  itp. rozruby. Byli  ponad prawem. Jezus powiedzial, kto krzywdzi dziecko to tak jakby mnie skrzywdził. Ty chyba sie tylko bezmyslnie modlisz a nie faktycznie postępujesz z wyznawana wiara. Jak ich popierasz to daj swoje dzieci albo wnuki, niech sie wyrzywaja seksualnie na twoich dzieciach za twoim pozwoleniem. Czyżbyś byl ksiedzem krzywdzacym dzieci. Jeżeli nie sa krystaliczni to biskup i  papież winni od razu za przeproszeniem wziąć takiego delikwenta za imorde i  kopa w dupę z kościoła i do wiezienia z mim. Wtedy więźniowie juz wiedza jak mu ulżyć w seksie.
 Ale ukrywanie pedofilów, przenoszenie z parafii do  parafii, to jest po chrzescijansku. Nie wierze, że poprzedni papież nie wiedział, jakimś cudem obecny sie dowiedzial. Jakies dekalogi mieli ukrywajace pedofilię  itp. rozruby. Byli  ponad prawem. Jezus powiedzial, kto krzywdzi dziecko to tak jakby mnie skrzywdził. Ty chyba sie tylko bezmyslnie modlisz a nie faktycznie postępujesz z wyznawana wiara. Jak ich popierasz to daj swoje dzieci albo wnuki, niech sie wyrzywaja seksualnie na twoich dzieciach za twoim pozwoleniem. Czyżb... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 r. o 07:56
+5
w wierzchowiskach też tam teraz był cud i te tłumy winny tam jako pielgrzymka pójść z pomocą fizyczna i finansową. Tak postępują zgodnie z Pismem Świętym prawdziwi a nie zakłamani chrześcijanie
Avatar
K / 5 lipca 2019 r. o 08:42
0
ubole i sk...yny ubolskich scierw mordy w kubeł.Matka Boża płakała nad bestialsko mordowanymi Polskimi Patriotami przez uś-polokuf
To teraz powinna zapłakać o wiele obfitszymi łzami nad takimi jak ty...
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 r. o 08:33
-1
ubole i sk...yny ubolskich scierw mordy w kubeł.Matka Boża płakała nad bestialsko mordowanymi Polskimi Patriotami przez uś-polokuf
Avatar
Karol / 4 lipca 2019 r. o 20:11
-1
czemu w nowym systemie nie ma cudów ?
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 r. o 19:00
-2
cóś ten jesus na tych paltach podobny do mojego byłego wspólnika ,którego nie lubiłem ,widze ,że w XXI w,jest dalej ostry kryzys rozumu
Avatar
K / 4 lipca 2019 r. o 17:07
+4
A wy lewaki dalej modlicie się do Lenina i Stalina jak wasi ojcowie?
Lenin i Stalin przynajmniej byli realni. Czasem do bólu, ale jednak realni.
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 r. o 15:47
+3
Wiara czyni czuba !!!!!
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 r. o 15:27
-5
A wy lewaki dalej modlicie się do Lenina i Stalina jak wasi ojcowie?
Avatar
młoda matka...... / 4 lipca 2019 r. o 14:01
+8
.....największym cudem jest fakt, że aż tak wiele osób jest przekonanych o czymś takim, jak ów "cud"! Kiedyś chociaż swój deficyt intelektualny skrywali za murami tzw. Domów Bożych, a teraz ta głupkowata tłuszcza wylewa się na place i ulice polskich miast...
Avatar
1qaz / 4 lipca 2019 r. o 12:15
+7
Wiara czyni cuda. Życzę Ci by twoja była niezachwiana. Pamiętaj ze matka św. Augustyna modliła się przez ok.20 lat o nawrócenie syna w końcu to nastąpiło bo dla Boga nie ma nic niemożliwego On jest Wszechmogący. Ponadto wszystko o co prosicie w modlitwie stanie się wam tylko się módlcie. Módl się o to i działaj. Powodzenia.
  "modliła się przez ok.20 lat o nawrócenie syna w końcu to nastąpiło". A może przez te 20 lat po prostu się zestarzał. Wiagra czyni cuda!
Avatar
KL / 4 lipca 2019 r. o 11:45
+9
Lublin - Europejska Stolica Cudów!
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier: Będę rekomendował by od soboty cała Polska była strefą czerwoną

Premier: Będę rekomendował by od soboty cała Polska była strefą czerwoną

Szef rządu poinformował na antenie Polsat News, że będzie rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy.

Biała Podlaska: Pięć niezależnych ognisk w bialskim szpitalu. Jeden oddział zawiesił pracę

Biała Podlaska: Pięć niezależnych ognisk w bialskim szpitalu. Jeden oddział zawiesił pracę

Na pięciu oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego stwierdzono zakażenia koronawirusem. Placówka zawiesiła pracę oddziału rehabilitacyjnego, a neurologicznego ograniczyła.

Hit jesieni dla Górnika. Zmiennicy "zatopili" Arkę Gdynia
galeria

Hit jesieni dla Górnika. Zmiennicy "zatopili" Arkę Gdynia

W zaległym meczu trzeciej kolejki Fortuna I Ligi Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Arkę Gdynia, a bramki na wagę niezwykle cennego zwycięstwa strzelili zawodnicy wprowadzeni do gry po przerwie

Znamy datę otwarcia Muzeum Narodowego w Lublinie po 2-letnim remoncie
zdjęcia
galeria

Znamy datę otwarcia Muzeum Narodowego w Lublinie po 2-letnim remoncie

18 grudnia otwarcie Muzeum Narodowego w Lublinie. W instytucji funkcjonującej do niedawna pod szyldem Muzeum Lubelskiego kończy się wielki, trwający prawie dwa lata remont.

Lublin, Biała Podlaska, Łuków. Jest lista nowych izolatoriów

Lublin, Biała Podlaska, Łuków. Jest lista nowych izolatoriów

Służby wojewody poinformowały o wydaniu nowego zarządzenia, które powołuje izolatoria. Obecnie jest ich pięć w regionie.

Wojewoda składa wniosek o nowy szpital w Lublinie. Wiemy, kto ma go stworzyć

Wojewoda składa wniosek o nowy szpital w Lublinie. Wiemy, kto ma go stworzyć

Nawet trzy tygodnie może zająć uruchomienie szpitala tymczasowego dla pacjentów z Covid-19 w Targach Lublin. Docelowo w halach targowych jest planowane 450 łóżek. Pracować ma tutaj kilkaset osób.

Restauratorzy pomagają zwierzakom. Zbiórka karmy dla puławskiego schroniska

Restauratorzy pomagają zwierzakom. Zbiórka karmy dla puławskiego schroniska

Central Park Bistro i Bistro u Kucharek to puławskie restauracje, które rozpoczęły zbiórkę mokrej karmy dla zwierząt ze schroniska przy ul. Komunalnej. Inicjatorzy liczą na to, że do końca listopada uda się zgromadzić nawet tonę dobrej jakości pożywienia. Na darczyńców czekają niespodzianki.

Przedszkole w Lublinie zamknięte. Tym razem powód jest trochę inny, ale też chodzi o Covid-19

Przedszkole w Lublinie zamknięte. Tym razem powód jest trochę inny, ale też chodzi o Covid-19

W przedszkolu numer 13 zabrakło pracowników. Wielu z nich jest na zwolnieniach lekarskich.

Do pracy w szpitalu na Stadionie Narodowym trzeba ponad 500 osób. Zgłosiło się już 160

Do pracy w szpitalu na Stadionie Narodowym trzeba ponad 500 osób. Zgłosiło się już 160

Pierwszy etap powstawania szpitala obejmuje 300 łóżek do leczenia tlenowego dla chorych na Covid-19, z czego 50 łóżek przeznaczonych do intensywnej terapii. – Drugi etap - 500 łóżek, który też w miarę szybko powinniśmy zakończyć – mówi szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Koronawirus w Kraśniku. Część urzędników na pracy zdalnej

Koronawirus w Kraśniku. Część urzędników na pracy zdalnej

Dwie pracownice Urzędu Miasta Kraśnik są zakażone koronawirusem – podał dzisiaj kraśnicki Ratusz, który informuje też o tym, ze „aktualnie zdalnie pracuje sześć osób”. Na zdalnej pracy są też sekretarz i wicestarosta kraśnicki. – Nie jest to związane z chorobą. Wymieniamy się w urzędzie, aby jak najmniej się spotykać – tłumaczy Andrzej Rolla, starosta kraśnicki.

Na Węglinku mają już dość wybojów. Co na to Ratusz?
Alarm24

Na Węglinku mają już dość wybojów. Co na to Ratusz?

Na zły stan ul. Węglinek skarży nam się jeden z jej mieszkańców. Droga nie doczekała się nigdy jezdni z prawdziwego zdarzenia, nie ma też chodników ani oświetlenia.

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 2:0 [zapis relacji na żywo]
galeria

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 2:0 [zapis relacji na żywo]

O godzinie 17.40 Górnik Łęczna podejmie u siebie Arkę Gdynia w ramach zaległego meczu trzeciej kolejki Fortuna I Ligi. Czy łęcznianom uda się podtrzymać świetną passę meczów bez porażki i sięgnąć po komplet punktów w starciu ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy?

To nie jest koniec rolniczych blokad dróg. W Międzyrzecu Podlaskim będą protestować całodobowo
zdjęcia
galeria

To nie jest koniec rolniczych blokad dróg. W Międzyrzecu Podlaskim będą protestować całodobowo

– Rząd, zamiast myśleć jak wyjść z sytuacji po Covid–19, wbija kolejny nóż w plecy rolników – denerwuje się Marek Sulima, radny powiatu bialskiego i producent drobiu. W środę razem z innymi rolnikami w ramach protestu blokował krajową „dwójką” koło Międzyrzeca Podlaskiego.

Wyjątkowy koncert w Lubartowie. Orkiestra stanęła przed szpitalem
Zdjęcia
galeria

Wyjątkowy koncert w Lubartowie. Orkiestra stanęła przed szpitalem

W środę przed lubartowskim szpitalem odbył się wyjątkowy koncert. Inicjatorem wydarzenia był Lubartowski Ośrodek Kultury.

Lubelskie. Interweniuje Rzecznik Praw Pacjenta, bo ludzie za długo czekali na skierowanie na test na Covid-19

Lubelskie. Interweniuje Rzecznik Praw Pacjenta, bo ludzie za długo czekali na skierowanie na test na Covid-19

Mieszkańcy Białej Podlaskiej skarżą się do prezydenta, że nie są odpowiednio szybko kierowani na test w kierunku Covid–19. Sygnały dotarły też do Rzecznika Praw Pacjenta. Władze miasta skierowały list do kierowników przychodni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.