Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 października 2011 r.
12:04
Edytuj ten wpis

Abp Budzik o Palikocie: To chwyt wyborczy

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 8 A A
Janusz Palikot i abp Stanisław Budzik (Archiwum)
Janusz Palikot i abp Stanisław Budzik (Archiwum)

To jeden z chwytów wyborczych nie mających żadnego odniesienia do rzeczywistości – tak nowy metropolita lubelski komentuje propozycję Janusza Palikota, żeby opodatkować Kościół.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Był to jeden z chwytów wyborczych nie mających żadnego odniesienia do rzeczywistości – powiedział abp Stanisław Budzik w rozmowie z KAI.

– Kościół przecież płaci podatki – zaznaczył metropolita. – Jeśli księża są zatrudnieni na umowę o pracę, np. kiedy uczą religii, płacą podatki jak wszyscy. A jeśli pracują w parafii, to do urzędu skarbowego odprowadzają zryczałtowany podatek dochodowy obliczany w zależności od liczby mieszkańców, od przysłowiowej liczby "dusz”. Podatek ten płacą nawet wtedy, gdy te "dusze” nie praktykują czy nawet deklarują się jako niewierzący.
– Natomiast działalność gospodarcza kościelnych osób prawnych jest opodatkowana wedle ogólnych zasad, tak jak innych instytucji – mówi dalej abp Budzik. – Działalność statutowa organizacji katolickich traktowana jest tak samo jak innych organizacji pozarządowych. Niestety nie przebija się to do świadomości społecznej i wciąż jest mowa o "przywilejach” dla Kościoła.

W tym samym wywiadzie, jak pisaliśmy wczoraj metropolita lubelski zaproponował wprowadzenie odpisu od podatku na rzecz Kościołów i związków wyznaniowych w zamian za likwidację Funduszu Kościelnego.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 października 2011 o 17:47
0
[quote name='Gość' timestamp='1318511442' post='546980']
Won z dwoma deseczkami w kształcie plusa... WON
[/quote]
JUDE ????
Avatar
Zegarek / 13 października 2011 o 17:08
0
[quote name='TB' timestamp='1318508539' post='546956']
Ciemnota nabierze się na każdy chwyt "chytrego lisa" Palikota. Wybraliście właśnie do Sejmu 40 darmozjadów FRAJERZY!!!
[/quote]
Nie 40 -Tu lecz 157 - darmozjanów
Avatar
Gość / 13 października 2011 o 16:04
0
Sukienkowy Budzik Palikota nawróci i obudzi.
Avatar
Gość / 13 października 2011 o 15:10
0
Won z dwoma deseczkami w kształcie plusa... WON
Avatar
observator / 13 października 2011 o 14:23
0
A konkordatowa kasa do Watykanu to pestka.Czy biedne państwo musi płacić ten haracz?Rzesze kapelanów obijajacych się i biorących pensje i to niemałe to co?
Avatar
TB / 13 października 2011 o 14:22
0
Ciemnota nabierze się na każdy chwyt "chytrego lisa" Palikota. Wybraliście właśnie do Sejmu 40 darmozjadów FRAJERZY!!!
Avatar
nika / 13 października 2011 o 14:18
0
tu nie chodzi tylko o kwestie że z państwa idą pieniądze na kościół rzymsko - katolicki - choć nie wszyscy obywatele do niego należą, ale o wiele innych aspektów: o darowanie za grosze ziem które miasto powinno sprzedać, o utrzymywanie z pieniedzy państwowych ksiezy nie pracujących i zakonników - skoro nie pracują a mają opłacone składki zus itp co coś tu nie tak; o to że do wojska księża trafiają od razu na oficerów i dostają pensje oficerskie, że kapelan szpitalny jest zatrudniony w kościele na etat! i za nie małe pieniądze..<br />
<br />
i jak to jest że majątek kościelny, budynki pod opieką Kościoła (nie tylko kościoły ale i inne pałace, zakony itp) i nie są dla ludzi udostepnione poza kościołami ale jak trzeba remontować - to z państwowej kasy??<br />
<br />
i wiele innych kwestii..<br />
a tak w ogóle - zauważyliście że jak jest mowa o utrzymaniu Kościola - to wszyscy jesteśmy kościołem, a jak jest juz mowa o prawach, decydowaniu o sobie to też mówią że : Kościół nakazuje, Kościół zdecydował - tylko że w domyśle - sukienkowi, tylko ci z wyższych stanowisk..
tu nie chodzi tylko o kwestie że z państwa idą pieniądze na kościół rzymsko - katolicki - choć nie wszyscy obywatele do niego należą, ale o wiele innych aspektów: o darowanie za grosze ziem które miasto powinno sprzedać, o utrzymywanie z pieniedzy państwowych ksiezy nie pracujących i zakonników - skoro nie pracują a mają opłacone składki zus itp co coś tu nie tak; o to że do wojska księża trafiają od razu na oficerów i dostają pensje oficerskie, że kapelan szpitalny jest zatrudniony w kościele na etat! i za nie małe pieniądze..<br /&g... rozwiń
Avatar
missJonasz / 13 października 2011 o 14:08
0
[color="#4B0082"][color="#FF0000"]KUL[/color]ejna próba udob[color="#FF0000"]RUCHA[/color]NIA [color="#FF0000"]RZĄDU[/color] czyli JAK KULejny[color="#FF0000"] AXCELENCJA RŻNIE GŁUPA CHCĄC[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/color] oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Zakończyła się kampania wyborcza 2011,[color="#FF0000"] Axcelencje i[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKI wyciągnęły Niebieskie Asy z rękawów i sterują wszystkim po CICHU zza Krat Konfesjonałów i nie tylko[/color]...

W świetle ostatnich tchnień Axcelencji mniemającego, że ma [color="#FF0000"]Boską Mądrość[/color], a zamieszczonych w „D.W.” [color="#FF0000"]jako próbę[/color] udob[color="#FF0000"]RUCHANIA RZĄDU[/color] na temat CUDU PRZEMIANY [color="#FF0000"]funduszu kościelnego na 1%[/color] od Obywateli!
[color="#FF0000"]Zapomniał Axcelencja Stanisław Budzik, że FUNDUSZ KOSCIELNY był rekompensatą za utracony majątek w czasach PRL-u[/color]!
Skoro zaś się odzyskało utracone mienie to po ch...ę jeszcze 1% na rzecz kościoła?
[color="#FF0000"]Likwidacja funduszu kościelnego jest odpowiedzią Rządu na zwrócony majątek z okresu PRL-u[/color], a[color="#FF0000"] Axcelencja rżnie głupa niczym Jego Poprzednik Życiński[/color]!
Jak to wygląda w świetle nadchodzącego Wielkimi Krokami Ingresu Axcelencji przewidzianego na 22.X.2011 r.?
Cały[color="#FF0000"] Korowód Przebierańców[/color] – z Axcelencją włącznie – powinno poprowadzić[color="#FF0000"] Ministerstwo Głupich Kroków [/color]w pełni odzwierciedlające KATolicki[color="#FF0000"] Poziom „Pożal Się Boże” KUL[/color]-awego i[color="#FF0000"] PAT[/color]-ologicznego pół[color="#FF0000"]ŚWIAT[/color]k[color="#FF0000"]A NAUKOWEGO[/color]!
Roboty Ministerstwo brakować nie będzie, a to powinno skłonić [color="#FF0000"]K[/color](i)[color="#FF0000"]EP[/color]-a do Ofiarowania nowej siedziby Ministerstwu Głupich Kroków -[color="#FF0000"] w KULuarach PAT-ologiczneo KUL-u[/color]!

Nie bez kozery też KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wspomniał po wymodlonych wyborach[color="#FF0000"] od 9.X.2011 r. Rząd R.P. Będzie „WRZODEM NA DU---PIE KOŚCIOŁA”[/color], a to potwierdza [color="#FF0000"]KUL[/color]ejna walka[color="#FF0000"] o Krzyż podgrzewana przez Niebieskich Starców w mediach „Krzyż łatwo się wiesza, ale zdjmuje trudno...” [/color](12.X.2011 r.).

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]. I tu się nie pomylili, bo księ[color="#FF0000"]ŻULE z Axcelencjami na wieść o Związku klną na czym świat stoi – Kurrrr[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać[/color] - , a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC [color="#FF0000"]kroczy Drogą[/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]!

2) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

Rozgarniętemu[color="#FF0000"] Axcelencji KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wręcza bukiet Rózy Duchownej i kąKULi[/color] - kąKUL jest to Biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Świeconą [/color]i zapewnia, że swoim Światłem[color="#FF0000"] Oświeci Go Duch Św.[/color](irnięty) pod postacią [color="#FF0000"]KUL[/color]o[color="#FF0000"]PAT[/color]wy pokazującej jak [color="#FF0000"]Kościół prowadzi Lud Boży w pole[/color]....

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i[color="#FF0000"] WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <[color="#FF0000"]<Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak[color="#FF0000"] silna konKULencja dla IQ[/color] – poziom inteligencji mierzony w[color="#FF0000"] INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, [color="#FF0000"]pomiaru może dokonać każdy[/color]: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć: [color="#FF0000"]jeden[/color] Inbecyl, [color="#FF0000"]dwa[/color] Inbecyle, [color="#FF0000"]trzy, czery Inbecyle[/color]... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności – [color="#FF0000"]Św.[/color](irnięty)...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła:[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI –[color="#FF0000"] Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 
[color="#4B0082"][color="#FF0000"]KUL[/color]ejna próba udob[color="#FF0000"]RUCHA[/color]NIA [color="#FF0000"]RZĄDU[/color] czyli JAK KULejny[color="#FF0000"] AXCELENCJA RŻNIE GŁUPA CHCĄC[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/c... rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2011 o 17:47
0
[quote name='Gość' timestamp='1318511442' post='546980']
Won z dwoma deseczkami w kształcie plusa... WON
[/quote]
JUDE ????
Avatar
Zegarek / 13 października 2011 o 17:08
0
[quote name='TB' timestamp='1318508539' post='546956']
Ciemnota nabierze się na każdy chwyt "chytrego lisa" Palikota. Wybraliście właśnie do Sejmu 40 darmozjadów FRAJERZY!!!
[/quote]
Nie 40 -Tu lecz 157 - darmozjanów
Avatar
Gość / 13 października 2011 o 16:04
0
Sukienkowy Budzik Palikota nawróci i obudzi.
Avatar
Gość / 13 października 2011 o 15:10
0
Won z dwoma deseczkami w kształcie plusa... WON
Avatar
observator / 13 października 2011 o 14:23
0
A konkordatowa kasa do Watykanu to pestka.Czy biedne państwo musi płacić ten haracz?Rzesze kapelanów obijajacych się i biorących pensje i to niemałe to co?
Avatar
TB / 13 października 2011 o 14:22
0
Ciemnota nabierze się na każdy chwyt "chytrego lisa" Palikota. Wybraliście właśnie do Sejmu 40 darmozjadów FRAJERZY!!!
Avatar
nika / 13 października 2011 o 14:18
0
tu nie chodzi tylko o kwestie że z państwa idą pieniądze na kościół rzymsko - katolicki - choć nie wszyscy obywatele do niego należą, ale o wiele innych aspektów: o darowanie za grosze ziem które miasto powinno sprzedać, o utrzymywanie z pieniedzy państwowych ksiezy nie pracujących i zakonników - skoro nie pracują a mają opłacone składki zus itp co coś tu nie tak; o to że do wojska księża trafiają od razu na oficerów i dostają pensje oficerskie, że kapelan szpitalny jest zatrudniony w kościele na etat! i za nie małe pieniądze..<br />
<br />
i jak to jest że majątek kościelny, budynki pod opieką Kościoła (nie tylko kościoły ale i inne pałace, zakony itp) i nie są dla ludzi udostepnione poza kościołami ale jak trzeba remontować - to z państwowej kasy??<br />
<br />
i wiele innych kwestii..<br />
a tak w ogóle - zauważyliście że jak jest mowa o utrzymaniu Kościola - to wszyscy jesteśmy kościołem, a jak jest juz mowa o prawach, decydowaniu o sobie to też mówią że : Kościół nakazuje, Kościół zdecydował - tylko że w domyśle - sukienkowi, tylko ci z wyższych stanowisk..
tu nie chodzi tylko o kwestie że z państwa idą pieniądze na kościół rzymsko - katolicki - choć nie wszyscy obywatele do niego należą, ale o wiele innych aspektów: o darowanie za grosze ziem które miasto powinno sprzedać, o utrzymywanie z pieniedzy państwowych ksiezy nie pracujących i zakonników - skoro nie pracują a mają opłacone składki zus itp co coś tu nie tak; o to że do wojska księża trafiają od razu na oficerów i dostają pensje oficerskie, że kapelan szpitalny jest zatrudniony w kościele na etat! i za nie małe pieniądze..<br /&g... rozwiń
Avatar
missJonasz / 13 października 2011 o 14:08
0
[color="#4B0082"][color="#FF0000"]KUL[/color]ejna próba udob[color="#FF0000"]RUCHA[/color]NIA [color="#FF0000"]RZĄDU[/color] czyli JAK KULejny[color="#FF0000"] AXCELENCJA RŻNIE GŁUPA CHCĄC[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/color] oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Zakończyła się kampania wyborcza 2011,[color="#FF0000"] Axcelencje i[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKI wyciągnęły Niebieskie Asy z rękawów i sterują wszystkim po CICHU zza Krat Konfesjonałów i nie tylko[/color]...

W świetle ostatnich tchnień Axcelencji mniemającego, że ma [color="#FF0000"]Boską Mądrość[/color], a zamieszczonych w „D.W.” [color="#FF0000"]jako próbę[/color] udob[color="#FF0000"]RUCHANIA RZĄDU[/color] na temat CUDU PRZEMIANY [color="#FF0000"]funduszu kościelnego na 1%[/color] od Obywateli!
[color="#FF0000"]Zapomniał Axcelencja Stanisław Budzik, że FUNDUSZ KOSCIELNY był rekompensatą za utracony majątek w czasach PRL-u[/color]!
Skoro zaś się odzyskało utracone mienie to po ch...ę jeszcze 1% na rzecz kościoła?
[color="#FF0000"]Likwidacja funduszu kościelnego jest odpowiedzią Rządu na zwrócony majątek z okresu PRL-u[/color], a[color="#FF0000"] Axcelencja rżnie głupa niczym Jego Poprzednik Życiński[/color]!
Jak to wygląda w świetle nadchodzącego Wielkimi Krokami Ingresu Axcelencji przewidzianego na 22.X.2011 r.?
Cały[color="#FF0000"] Korowód Przebierańców[/color] – z Axcelencją włącznie – powinno poprowadzić[color="#FF0000"] Ministerstwo Głupich Kroków [/color]w pełni odzwierciedlające KATolicki[color="#FF0000"] Poziom „Pożal Się Boże” KUL[/color]-awego i[color="#FF0000"] PAT[/color]-ologicznego pół[color="#FF0000"]ŚWIAT[/color]k[color="#FF0000"]A NAUKOWEGO[/color]!
Roboty Ministerstwo brakować nie będzie, a to powinno skłonić [color="#FF0000"]K[/color](i)[color="#FF0000"]EP[/color]-a do Ofiarowania nowej siedziby Ministerstwu Głupich Kroków -[color="#FF0000"] w KULuarach PAT-ologiczneo KUL-u[/color]!

Nie bez kozery też KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wspomniał po wymodlonych wyborach[color="#FF0000"] od 9.X.2011 r. Rząd R.P. Będzie „WRZODEM NA DU---PIE KOŚCIOŁA”[/color], a to potwierdza [color="#FF0000"]KUL[/color]ejna walka[color="#FF0000"] o Krzyż podgrzewana przez Niebieskich Starców w mediach „Krzyż łatwo się wiesza, ale zdjmuje trudno...” [/color](12.X.2011 r.).

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]. I tu się nie pomylili, bo księ[color="#FF0000"]ŻULE z Axcelencjami na wieść o Związku klną na czym świat stoi – Kurrrr[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać[/color] - , a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC [color="#FF0000"]kroczy Drogą[/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]!

2) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

Rozgarniętemu[color="#FF0000"] Axcelencji KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wręcza bukiet Rózy Duchownej i kąKULi[/color] - kąKUL jest to Biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Świeconą [/color]i zapewnia, że swoim Światłem[color="#FF0000"] Oświeci Go Duch Św.[/color](irnięty) pod postacią [color="#FF0000"]KUL[/color]o[color="#FF0000"]PAT[/color]wy pokazującej jak [color="#FF0000"]Kościół prowadzi Lud Boży w pole[/color]....

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i[color="#FF0000"] WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <[color="#FF0000"]<Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak[color="#FF0000"] silna konKULencja dla IQ[/color] – poziom inteligencji mierzony w[color="#FF0000"] INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, [color="#FF0000"]pomiaru może dokonać każdy[/color]: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć: [color="#FF0000"]jeden[/color] Inbecyl, [color="#FF0000"]dwa[/color] Inbecyle, [color="#FF0000"]trzy, czery Inbecyle[/color]... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności – [color="#FF0000"]Św.[/color](irnięty)...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła:[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI –[color="#FF0000"] Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 
[color="#4B0082"][color="#FF0000"]KUL[/color]ejna próba udob[color="#FF0000"]RUCHA[/color]NIA [color="#FF0000"]RZĄDU[/color] czyli JAK KULejny[color="#FF0000"] AXCELENCJA RŻNIE GŁUPA CHCĄC[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/c... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 0

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 0 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 9 3

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 35 24

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 10 22

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 3 11

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 7 13

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 7 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 29 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 67 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.