Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2009 r.
21:06
Edytuj ten wpis

Abp Życiński broni prawosławnych

0 13 A A

- Mocne oskarżenia bez wystarczających dowodów - tak metropolita lubelski określił ostatnie publikacje m.in. w "Rzeczpospolitej" o informacjach o współpracy duchownych prawosławnych, a także luterańskich z SB - donosi serwis Gazeta.pl.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Pragnę wyrazić ubolewanie, że niesprawiedliwe i nie poparte wystarczającymi dowodami oskarżenia spadają na przedstawicieli bratniego Kościoła prawosławnego. Chcę zapewnić o naszej duchowej więzi w tym doświadczeniu - mówił abp Józef Życiński w czasie niedzielnego nabożeństwa ekumenicznego w lubelskiej cerkwi katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego.

- Nie jesteś sam. Jednoczy nas Chrystus - zwrócił się abp Życiński do abp Abla, zwierzchnika prawosławnej diecezji lubelsko - chełmskiej, którego akta zostały opublikowane w katalogu IPN.

Z danych IPN wynika, że Andrzej Popławski, czyli abp Abel, został w 1984 roku zarejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa, jako tajny współpracownik "Krzysztof".

- Nie potrafię znaleźć słów wdzięczności i na to, co chciałoby powiedzieć moje serce - dziękował prawosławny hierarcha dekorując chwilę później abp Życińskiego orderem św. Marii Magdaleny, najważniejszym odznaczeniem nadawanym przez Święty Sobór Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego - pisze Gazeta.pl
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
weno / 19 marca 2009 r. o 23:11
0
niedługo, każdy [nie tylko abp] wyzna swą skrywaną prawdę, aby się wyzwolić.
Avatar
Dromek / 19 stycznia 2009 r. o 17:42
0
"Dla każdego TW tylko drugi TW jest bratem"
pisze na swoim blogu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

I MAMY ODPOWIEDŹ "co to jest prawda "
Avatar
Tomasz / 19 stycznia 2009 r. o 14:49
0
...broni prawosławnych?! Co to za tytuł? Abp Życiński nie broni prawosławnych, ale kapusia Popławskiego alias Abel i jemu podobnych. Żenada, tacy degeneraci nie powinni pełnić roli zwykłych księży, co dopiero arcybiskupów. Gdyby zwykli wierni prawosławni byli pokrzywdzeni to abp Życiński palcem by nie kwinął. No ale kumplowi po fachu się nie odmawia... ;-). Pytanie, czy tylko o jeden fach chodzi :-).
Avatar
Apostata / 19 stycznia 2009 r. o 08:18
0
Kruk krukowi... Delegat jest ostatnim który w tej kwestii powinien zabierać głos. Niestety w katolandzie jest jak zawsze odwrotnie.
Avatar
Dromek / 18 stycznia 2009 r. o 23:56
0
J P II
" prawda was wyzwoli "

i

abp.Życiński
"a co to jest prawda"

a jaką my odkrywamy prawdę
Avatar
Patriota / 18 stycznia 2009 r. o 22:49
0
Janusz26b14 napisał:
Jak czytam wypowiedzi niektórych patriotów to tak jakbym czytał manifest pisowski "zabij i wybaczaj ".Ludzie to już prawie 20 lat minęło a wy jakby żyli w tamtej epoce.Ja wiem że niektórzy spod znaku pisowskiego lubicie pławić się w pomyjach.To jest wasze naturalne środowisko i niezależnie od zmian w kraju tam jesteście.Ogłaszam zanurzenie dla tego typu osób.Zaraz odezwą się patrioci ,że to komuch pisze.Ale to nie komuch tylko realista.


20 lat minęło i co? Starcze dementi masz czy wybiórczość mlodzieńczą? PIS podobnie jak PO jest niczym więcej jak dzieckiem okrągłego stołu więc manifesty to oni pisali i piszą. Może warto, byś zamiast inwektyw pod adresem myślących inaczej niż Ty, prześledził wpływ "autorytetów" na procesy prywatyzacyjne, dekomunizacyjne i deagenturalne w najnowszej historii Polski?
Mój świętej pamięci przyjaciel, niezależny redaktor i wydawca w jednej osobie zwykł w takich sytuacjach mawiać, że jeżeli działania "autoryrtetów" pozostają bez wpływu na procesy społeczne, gospodarcze i polityczne to wniosek z tego taki, iż za wszystko ponoszą odpowedzialność krasnoludki...


20 lat minęło i co? Starcze dementi masz czy wybiórczość mlodzieńczą? PIS podobnie jak PO jest niczym więcej jak dzieckiem okrągłego stołu więc manifesty to oni pisali i piszą. Może warto, byś zamiast inwektyw pod adresem myślących inaczej niż Ty, prześledził wpływ "autorytetów" na procesy prywatyzacyjne, dekomunizacyjne i deagenturalne w najnowszej historii Polski?
Mój świętej pamięci przyjaciel, niezależny redaktor i wydawca w jednej osobie zwykł w takich sytuacjach mawiać, że jeżeli działania ... rozwiń
Avatar
ADAM / 18 stycznia 2009 r. o 22:45
0
Nie wolno obrażac arcybiskupa, jako katolik jestes mu winien bezwzgledne posluszenstwo- jesli nie, popelniasz grzech i narazasz sie na ekskomunike!
Avatar
TW "MAREK" / 18 stycznia 2009 r. o 22:37
0
Porzekadło stare mówi "prowadził ślepy kulawego". W ten sposób można spuentować obronę zarzutów o współpracy z SB obu hierarchów
Avatar
Gość / 18 stycznia 2009 r. o 22:24
0
Janusz26b14 napisał:
Jak czytam wypowiedzi niektórych patriotów to tak jakbym czytał manifest pisowski "zabij i wybaczaj ".Ludzie to już prawie 20 lat minęło a wy jakby żyli w tamtej epoce.Ja wiem że niektórzy spod znaku pisowskiego lubicie pławić się w pomyjach.To jest wasze naturalne środowisko i niezależnie od zmian w kraju tam jesteście.Ogłaszam zanurzenie dla tego typu osób.Zaraz odezwą się patrioci ,że to komuch pisze.Ale to nie komuch tylko realista.

@Januszu, to dlaczego "pasterz" po 20 latach nadal kłamie zamiast się ukorzyć?

@Januszu, to dlaczego "pasterz" po 20 latach nadal kłamie zamiast się ukorzyć? rozwiń
Avatar
Janusz26b14 / 18 stycznia 2009 r. o 22:20
0
Jak czytam wypowiedzi niektórych patriotów to tak jakbym czytał manifest pisowski "zabij i wybaczaj ".Ludzie to już prawie 20 lat minęło a wy jakby żyli w tamtej epoce.Ja wiem że niektórzy spod znaku pisowskiego lubicie pławić się w pomyjach.To jest wasze naturalne środowisko i niezależnie od zmian w kraju tam jesteście.Ogłaszam zanurzenie dla tego typu osób.Zaraz odezwą się patrioci ,że to komuch pisze.Ale to nie komuch tylko realista.
Avatar
weno / 19 marca 2009 r. o 23:11
0
niedługo, każdy [nie tylko abp] wyzna swą skrywaną prawdę, aby się wyzwolić.
Avatar
Dromek / 19 stycznia 2009 r. o 17:42
0
"Dla każdego TW tylko drugi TW jest bratem"
pisze na swoim blogu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

I MAMY ODPOWIEDŹ "co to jest prawda "
Avatar
Tomasz / 19 stycznia 2009 r. o 14:49
0
...broni prawosławnych?! Co to za tytuł? Abp Życiński nie broni prawosławnych, ale kapusia Popławskiego alias Abel i jemu podobnych. Żenada, tacy degeneraci nie powinni pełnić roli zwykłych księży, co dopiero arcybiskupów. Gdyby zwykli wierni prawosławni byli pokrzywdzeni to abp Życiński palcem by nie kwinął. No ale kumplowi po fachu się nie odmawia... ;-). Pytanie, czy tylko o jeden fach chodzi :-).
Avatar
Apostata / 19 stycznia 2009 r. o 08:18
0
Kruk krukowi... Delegat jest ostatnim który w tej kwestii powinien zabierać głos. Niestety w katolandzie jest jak zawsze odwrotnie.
Avatar
Dromek / 18 stycznia 2009 r. o 23:56
0
J P II
" prawda was wyzwoli "

i

abp.Życiński
"a co to jest prawda"

a jaką my odkrywamy prawdę
Avatar
Patriota / 18 stycznia 2009 r. o 22:49
0
Janusz26b14 napisał:
Jak czytam wypowiedzi niektórych patriotów to tak jakbym czytał manifest pisowski "zabij i wybaczaj ".Ludzie to już prawie 20 lat minęło a wy jakby żyli w tamtej epoce.Ja wiem że niektórzy spod znaku pisowskiego lubicie pławić się w pomyjach.To jest wasze naturalne środowisko i niezależnie od zmian w kraju tam jesteście.Ogłaszam zanurzenie dla tego typu osób.Zaraz odezwą się patrioci ,że to komuch pisze.Ale to nie komuch tylko realista.


20 lat minęło i co? Starcze dementi masz czy wybiórczość mlodzieńczą? PIS podobnie jak PO jest niczym więcej jak dzieckiem okrągłego stołu więc manifesty to oni pisali i piszą. Może warto, byś zamiast inwektyw pod adresem myślących inaczej niż Ty, prześledził wpływ "autorytetów" na procesy prywatyzacyjne, dekomunizacyjne i deagenturalne w najnowszej historii Polski?
Mój świętej pamięci przyjaciel, niezależny redaktor i wydawca w jednej osobie zwykł w takich sytuacjach mawiać, że jeżeli działania "autoryrtetów" pozostają bez wpływu na procesy społeczne, gospodarcze i polityczne to wniosek z tego taki, iż za wszystko ponoszą odpowedzialność krasnoludki...


20 lat minęło i co? Starcze dementi masz czy wybiórczość mlodzieńczą? PIS podobnie jak PO jest niczym więcej jak dzieckiem okrągłego stołu więc manifesty to oni pisali i piszą. Może warto, byś zamiast inwektyw pod adresem myślących inaczej niż Ty, prześledził wpływ "autorytetów" na procesy prywatyzacyjne, dekomunizacyjne i deagenturalne w najnowszej historii Polski?
Mój świętej pamięci przyjaciel, niezależny redaktor i wydawca w jednej osobie zwykł w takich sytuacjach mawiać, że jeżeli działania ... rozwiń
Avatar
ADAM / 18 stycznia 2009 r. o 22:45
0
Nie wolno obrażac arcybiskupa, jako katolik jestes mu winien bezwzgledne posluszenstwo- jesli nie, popelniasz grzech i narazasz sie na ekskomunike!
Avatar
TW "MAREK" / 18 stycznia 2009 r. o 22:37
0
Porzekadło stare mówi "prowadził ślepy kulawego". W ten sposób można spuentować obronę zarzutów o współpracy z SB obu hierarchów
Avatar
Gość / 18 stycznia 2009 r. o 22:24
0
Janusz26b14 napisał:
Jak czytam wypowiedzi niektórych patriotów to tak jakbym czytał manifest pisowski "zabij i wybaczaj ".Ludzie to już prawie 20 lat minęło a wy jakby żyli w tamtej epoce.Ja wiem że niektórzy spod znaku pisowskiego lubicie pławić się w pomyjach.To jest wasze naturalne środowisko i niezależnie od zmian w kraju tam jesteście.Ogłaszam zanurzenie dla tego typu osób.Zaraz odezwą się patrioci ,że to komuch pisze.Ale to nie komuch tylko realista.

@Januszu, to dlaczego "pasterz" po 20 latach nadal kłamie zamiast się ukorzyć?

@Januszu, to dlaczego "pasterz" po 20 latach nadal kłamie zamiast się ukorzyć? rozwiń
Avatar
Janusz26b14 / 18 stycznia 2009 r. o 22:20
0
Jak czytam wypowiedzi niektórych patriotów to tak jakbym czytał manifest pisowski "zabij i wybaczaj ".Ludzie to już prawie 20 lat minęło a wy jakby żyli w tamtej epoce.Ja wiem że niektórzy spod znaku pisowskiego lubicie pławić się w pomyjach.To jest wasze naturalne środowisko i niezależnie od zmian w kraju tam jesteście.Ogłaszam zanurzenie dla tego typu osób.Zaraz odezwą się patrioci ,że to komuch pisze.Ale to nie komuch tylko realista.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dworzec w Białej Podlaskiej ma patrona
zdjęcia
galeria

Dworzec w Białej Podlaskiej ma patrona

Imię Zesłańców Sybiru nadano w piątek zabytkowemu dworcowi kolejowemu w Białej Podlaskiej. To szósty dworzec w Polsce mający swojego patrona.

Nowy obrońca Motoru w tej rundzie już nie zagra!

Nowy obrońca Motoru w tej rundzie już nie zagra!

Kiepskie wieści dla Marka Saganowskiego i kibiców Motoru. Victor Massaia, który niedawno dołączył do drużyny z Lublina na jednym z treningów doznał poważnej kontuzji kolana. Uraz wyklucza Brazylijczyka przynajmniej na kilka miesięcy – poinformowali w piątek żółto-biało-niebiescy.

Radni PiS chcą specjalnie uczcić prymasa Wyszyńskiego

Radni PiS chcą specjalnie uczcić prymasa Wyszyńskiego

Miejscy radni PiS apelują o ustanowienie w Lublinie roku 2022 „Rokiem Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia”. W piątek złożyli oficjalny projekt uchwały w tej sprawie. Liczą na to, że samorząd miasta znajdzie też pieniądze na organizację obchodów.

MKS FunFloor Perła Lublin – Młyny Stoisław Koszalin 23:18. Trzecia wygrana z rzędu

MKS FunFloor Perła Lublin – Młyny Stoisław Koszalin 23:18. Trzecia wygrana z rzędu

Trzeci mecz nowego sezonu i trzecie zwycięstwo. W piątkowy wieczór MKS FunFloor Perła pokonał w hali Globus Młyny Stoisław Koszalin 23:18. Trzeba jednak przyznać, że pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu lublinianek. W drugiej gospodynie rzuciły tylko osiem bramek.

„Rząd pod sąd”. Tak skandowali antyszczepionkowcy w Lublinie
zdjęcia, wideo
galeria

„Rząd pod sąd”. Tak skandowali antyszczepionkowcy w Lublinie

Spacer wolnych ludzi – tak swoją manifestację nazwały osoby sprzeciwiające się szczepieniom i negujące pandemię. Na plac Zamkowy przyszło ich niewielu.

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 27:36. Pełna rehabilitacja

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 27:36. Pełna rehabilitacja

Po niespodziewanej porażce u siebie z rywalem z Kalisza w piątek Azoty spisały się znacznie lepiej w Lubinie. W efekcie, puławianie pokonali tamtejsze Zagłębie 36:27.

Lublin. Można pojechać zabytkiem przez miasto

Lublin. Można pojechać zabytkiem przez miasto

W niedzielę piknik komunikacyjny pod Zamkiem, a w sobotę przejażdżki zabytkowymi pojazdami. To atrakcje zaplanowane na ten weekend w Lublinie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Polski Cukier Pszczółka Start w niedzielę zmierzy się z Kingiem Szczecin. Czy przyjdą lepsze czasy?

Polski Cukier Pszczółka Start w niedzielę zmierzy się z Kingiem Szczecin. Czy przyjdą lepsze czasy?

W niedzielę o godz. 17.30 Polski Cukier Pszczółka Start zmierzy się z Kingiem Szczecin. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport Extra, a podopieczni Davida Dedka chcą wreszcie zacząć wygrywać

Pierwsza dama na otwarciu DPS-u w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Pierwsza dama na otwarciu DPS-u w Żyrzynie [zdjęcia]

Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta Andrzeja Dudy, wzięła udział w dzisiejszej uroczystości symbolicznego otwarcia działającego od ponad roku Domu Pomocy Społecznej w Żyrzynie. Pracownicy placówki otrzymali dyplomy uznania od wojewody i starosty puławskiej.

Dlaczego warto brać udział w kursach i szkoleniach kosmetycznych?

Dlaczego warto brać udział w kursach i szkoleniach kosmetycznych?

Kosmetologia oraz medycyna estetyczna to dziedziny, które intensywnie się rozwijają. Na rynku pojawiają się wciąż nowe technologie, zabiegi i preparaty. Aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie konieczne jest ciągłe samodoskonalenie i zdobywanie nowych umiejętności. Możliwości jest wiele. Jakie kursy cieszą się dużym zainteresowaniem? Dla kogo przeznaczony jest zawodowy kurs kosmetyczny?

Jak skutecznie zabezpieczyć ściany przed uszkodzeniami?

Jak skutecznie zabezpieczyć ściany przed uszkodzeniami?

Ściany i narożniki to miejsca, które narażone są na różnego typu uszkodzenia mechaniczne. Jest tak zwłaszcza w przypadku obiektów, w których przebywa znaczna liczba osób oraz transportowane są sprzęty o dużych rozmiarach i wadze. Wśród takich miejsc niewątpliwie znajdują się szpitale, urzędy, szkoły, ale również magazyny.

Dlaczego warto wybrać kostkę granitową?

Dlaczego warto wybrać kostkę granitową?

Kostka granitowa wykonana jest kamienia naturalnego. Jest to jeden z wielu powodów, dla których od setek lat pozostaje jednym z ulubionych materiałów projektantów i inwestorów. Kostka granitowa to rozwiązanie, które dobrze się prezentuje zarówno w tradycyjnych jak i nowoczesnych aranżacjach.

Górnik Łęczna jedzie do Warszawy na mecz z mistrzem Polski

Górnik Łęczna jedzie do Warszawy na mecz z mistrzem Polski

Górnik Łęczna po domowym zwycięstwie nad Wisłą Płock w niedzielny wieczór zmierzy się na wyjeździe z broniącą mistrzowskiego tytułu Legią Warszawa i jeśli wygra… przeskoczy stołeczny zespół w tabeli. Początek zawodów o godz. 17.30

Poseł Pawłowska znów zmieni barwy? Z lewicy jeszcze bardziej na prawo

Poseł Pawłowska znów zmieni barwy? Z lewicy jeszcze bardziej na prawo

Monika Pawłowska ma odejść z Porozumienia Jarosława Gowina. Posłanka, która do Sejmu weszła z listy Lewicy, znów chce należeć do Zjednoczonej Prawicy.

Muzyka z Bożego natchnienia. Międzynarodowy Festiwal Gospel w Lublinie
25 września 2021, 16:00

Muzyka z Bożego natchnienia. Międzynarodowy Festiwal Gospel w Lublinie

Pastor uwielbienia i wykonawca muzyki gospel - dr Abraham Diomande zorganizuje w Lublinie zupełnie nowy festiwal. Będzie to wielkie święto muzyki gospel, która zagości w Ogrodzie Saskim 25 września o godz. 16. Na scenie Muszli Koncertowej pojawią się wykonawcy ze Stanów Zjednoczonych, Danii i Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!