Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 kwietnia 2010 r.
14:22
Edytuj ten wpis

Adam Wasilewski nie dostał absolutorium - oświadczenie prezydenta Lublina

Autor: Zdjęcie autora drs łm pab
0 17 A A

Rada Miasta Lublin nie udzieliła absolutorium prezydentowi Adamowi Wasilewskiemu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dzisiaj radni oceniali, czy Adam Wasilewski dobrze wykonał zeszłoroczny plan dochodów i wydatków. Negatywnie ocenili jego sprawozdanie finansowe, nie udzielając mu tym samym absolutorium.

Przeciw udzieleniu absolutorium było 18 radnych (wszyscy z PiS oraz 4 niezrzeszonych). 11 było za, wstrzymało się od głosowania dwóch.

Do uzyskania absolutorium prezydent potrzebował bezwzględnej większości, czyli 16 głosów za w 31-osobowej Radzie Miasta.

Za udzieleniem absolutorium głosowali radni PO oraz niezrzeszona Wioletta Szafrańska - Kocuń, która kilka miesięcy temu opuściła klub PiS. Z kolei przeciw byli radni PiS i Lewicy z wyjątkiem Jana Gąbki, który wstrzymał się od głosu podobnie jak niezrzeszony Krzysztof Podkański.

Radni którzy głosowali przeciwko absolutorium podkreślali, że wiele inwestycji w Lublinie nie zostało zrealizowanych i że miasto słabo pozyskiwało fundusze europejskie.

Prezydent skomentował decyzję radnych jako typowo polityczną, podkreślając że zadeklarowane inwestycje zostały zrealizowane w 93 proc., a prezydenci miast z podobnym wskaźnikiem otrzymywali absolutoria od swych rad.

Decyzja radnych nie będzie mieć żadnych skutków prawnych. Z jednej strony prawo mówi, że po nieudzieleniu absolutorium Rada Miasta może rozpisać referendum w sprawie odwołania prezydenta. Z drugiej zaś nie pozwalają robić takiego referendum później niż dziewięć miesięcy przed końcem kadencji.

Nadal nie wiadomo, czy Wasilewski będzie walczyć o reelekcję

Platforma Obywatelska ma troje potencjalnych kandydatów: wicewojewodę Henrykę Strojnowską, prezydenta Adama Wasilewskiego i jego zastępcę Krzysztofa Żuka. Kandydat PO miał być znany po wyborach regionalnych władz partii, które planowane były na zeszłą sobotę, ale zostały przełożone ze względu na katastrofę pod Smoleńskiem.
Oświadczenie Prezydenta Miasta Lublin Adama Wasilewskiego

Uważam, że decyzję grupy radnych Miasta Lublin o wstrzymaniu się od głosu lub głosowaniu przeciw w sprawie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Lublin za 2009 r. należy odczytywać wyłącznie w kategoriach politycznych. Nie znajduje ona żadnego merytorycznego uzasadnienia, ponieważ ubiegłoroczny budżet został wykonany dobrze. Jednak dla radnych opozycji, korzystających z tego, że mają przewagę liczebną w Radzie Miasta, od twardych danych zawartych w Sprawozdaniu z wykonania budżetu miasta Lublina za rok 2009 najwidoczniej ważniejszy jest szum medialny, jaki mogą wywołać, korzystając z uregulowań prawnych dotyczących głosowania z tzw. kwalifikowaną większością.

Rozpoczynając kadencję prezydenta miasta w 2006 r., zakładałem, że możliwe jest stworzenie szerokiego bloku koalicyjnego skupionego wokół programu rozwoju i promocji Lublina. Działanie w ten sposób, ponad podziałami politycznymi, powinno być w moim mniemaniu istotą samorządności. Z tych właśnie powodów w mojej partii - w Platformie Obywatelskiej - już w momencie podejmowania decyzji o kandydowaniu na urząd prezydenta postawiłem warunek, że będę go sprawował bez tzw. partyjnego sterowania. Tak też było przez ostatnie 3,5 roku. W Urzędzie Miasta nie było żadnej politycznej czystki, a decyzje w sprawie obsady najważniejszych stanowisk były podejmowane w kategoriach merytorycznych.

Pierwszym wyraźnym sygnałem, że nie zawsze dobro miasta i jego mieszkańców stawiane jest na pierwszym miejscu, było dla mnie głosowanie nad zmianą planu zagospodarowania terenu górek czechowskich. Za umożliwienie uruchomienia na niewielkiej części tego terenu hipermarketu w galerii handlowej kielecka spółka Echo Investment zobowiązała się wówczas do stworzenia na pozostałym obszarze parku i wybudowania wiaduktu prowadzącego nad al. Solidarności w kierunku al. Sikorskiego. Radni nie zgodzili się wówczas na to rozwiązanie – kto głosował przeciw, można sprawdzić w Radzie Miasta. Efekt jest taki, że skrzyżowanie wciąż się korkuje, a cenny teren leży odłogiem.

Po tamtym pamiętnym dla mnie głosowaniu, a także po rozpadzie z powodów politycznych koalicji PO z PIS w lubelskiej Radzie Miasta zrozumiałem, że nie należy liczyć z jej strony na istotną pomoc w dobrym i apolitycznym kierowaniu miastem. Nie mogłem też przystać na podejmowane próby doraźnego politycznego "handlu” stanowiskami, a tym bardziej konkretnymi decyzjami dotyczącymi inwestycji czy innych zamierzeń miejskich. Nigdy też nie przyjąłem pewnego stylu prowadzenia debat, który niestety bardzo się rozpowszechnił w polskiej polityce, charakteryzującego się obrażaniem innych osób, ich atakowaniem bez merytorycznych podstaw, ośmieszaniem czy intrygowaniem. W każdym momencie i z każdym jestem natomiast gotów rozmawiać o mieście i jego najistotniejszych problemach, jeśli efektem ma być zmiana na lepsze.

Jest i druga strona medalu. Przez ostatnie 3,5 roku spotkałem w lubelskim Urzędzie Miasta naprawdę dużą grupę osób, które można określić jako prawdziwych profesjonalistów w swoich dziedzinach i wzorowych urzędników, którym można powierzyć najtrudniejsze inwestycje czy innego rodzaju zadania. Jest też grupa radnych, z którymi współpraca, choć czasami trudna, jest oparta na podstawach z gruntu merytorycznych. Problemem jest to, że tego typu działania nie przykuwają powszechnej uwagi, bardzo trudno jest też podziękować publicznie takim osobom za to, co robią. W tym momencie to czynię!

Budżet miasta jest od początku mojej kadencji wykonywany dobrze. Spoglądając na niego w perspektywie kilku lat, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak bardzo zwiększył się on w stosunku do poprzedniej kadencji samorządu w obszarze zadań inwestycyjnych. Weszliśmy na pułap, jakiego nigdy dotąd w Lublinie nie było. Coroczne wydatki majątkowe miasta w kadencji samorządu w latach 2003-2006 wyniosły 450,9 mln zł, natomiast w mojej kadencji 2007-2010 osiągną 1 mld 125 mln zł. Oznacza to, że na inwestycje w ciągu czterech lat przeznaczyliśmy ponad 2,5 raza więcej pieniędzy.

Taki wzrost to nie tylko suche liczby. To przede wszystkim nowe odcinki dróg (na czele z przedłużeniem al. Jana Pawła II i ul. Krańcowej), kilometry odnowionych nawierzchni ulic, nowe budynki komunalne, chodniki z kostki brukowej, gruntownie wyremontowane obiekty szkół i przedszkoli. Ruszyły bardzo duże projekty współfinansowane przez Unię Europejską, które musieliśmy przygotowywać od początku. W tej chwili trwa już remont zabytkowych obiektów Teatru Starego i Centrum Kultury, na które pozyskaliśmy z zewnątrz łącznie prawie 30 mln zł. Dzięki unijnym dotacjom rozwijamy podstrefę ekonomiczną na Felinie, wzmacniamy infrastrukturalnie tereny gospodarczej aktywizacji na Bursakach, łączymy al. Witosa z ul. Kunickiego, tworzymy system ścieżek rowerowych. W tym roku rozpoczniemy budowę stadionu miejskiego przy ul. Krochmalnej oraz przedłużanie ul. Mełgiewskiej w stronę przyszłego lotniska, którego miasto jest obecnie największym udziałowcem. Bardzo duże nakłady inwestycyjne poniesione zostały na kulturę, oświatę, sport i opiekę społeczną. Można powiedzieć, że w każdej dziedzinie miasto rozwija się szybciej.

To są konkretne działania przez nas podejmowane, nawiasem mówiąc nie wszystkie, bo na ich pełne wymienienie nie starczyłoby tu miejsca. Prawda jest taka, że Lublin znalazł się w okresie boomu inwestycyjnego, który pozytywnie odmienia miasto i wyraźnie poprawia standard życia mieszkańców. Tego, co się dzieje wokół nas, nie da się zakrzyczeć ani nie przegłosować, bo to są niezaprzeczalne fakty. Oczywiście można mi nie dać absolutorium i zrobić w ten sposób trochę zamieszania politycznego, ale mieszkańcy miasta potrafią przecież oddzielać plewy od ziarna.

Rzeczywistym problemem opozycji w Radzie Miasta jest to, że nie uczestniczy w zachodzących zmianach. Negując je, odcina się od nich, a nie dając żadnych alternatywnych rozwiązań, tym samym nie nabiera ona prawa do współuczestnictwa w zmienianiu Lublina. Różnimy się od siebie tak bardzo, jak różnić mogą się ci, którzy dużo robią od tych, którzy robią tylko dużo hałasu.

Rok temu nie otrzymałem od tej Rady Miasta absolutorium i ręczę, że nic złego z tego powodu się nie stało. W 2009 roku, mimo światowego kryzysu gospodarczego, nie spowolniliśmy rozwoju. Inwestycje są realizowane, budżet jest wykonywany na dobrym ogólnopolskim poziomie, Urząd Miasta pracuje coraz lepiej. Potwierdzają to dwa bardzo ważne dokumenty, które zostały przekazane radnym – Sprawozdanie z wykonania budżetu miasta Lublina za rok 2009 oraz Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta Lublin w 2009 r. Mieszkańcy miasta mogą się z nimi zapoznać na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin. Polecam tę lekturę!


/-/Adam Wasilewski
Prezydent Miasta Lublin


Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WALDEK KOWAL / 14 czerwca 2010 o 16:30
0
[color="#FF0000"]WASILEWSKI PRZECIWKO MIESZKAŃCOM lUBLINA!!!!![/color]

,,Na pogaduszki i koncerty zaprasza również Klub Festiwalowy zlokalizowany w tzw. ogródku GramOFFonu przy ul.Jezuickiej na Starym Mieście."
TYLKO SZKODA ,ŻE NIKT NIE POMYŚLAŁ O MIESZKAŃCACH KAMIENICY PRZY UL. JEZUICKIEJ 16. LOKATORZ ZOSTALI UPRZEJMIE POINFORMOWANI PRZEZ PUB GRAMOFON O TYM ,ŻE PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ NIE ZMRUŻĄ OKA Z RACJI ODBYWAJACYCH SIĘ NOCNYCH KONCERTÓW(0D 21.30 DO RANA) NA PODWÓRZU PRZED KAMIENICĄ... TO ISTNY SKANDAL!!!!!!!!! PAN PREZYDENT LUBLINA Z RADOSCIĄ GODZI SIĘ NA TEGO TYPU PRZEDSIĘWŹĘCIA,PRZEZ CO POLICJA NIE MOZE REAGOWAC MIMO CISZY NOCNEJ.MIESZKAŃCY POZOSTAJA BEZRADNI!!! CODZIENNIE PUB GRAMOFON DAJE SIE WE ZNAKI MIESZKANCOM,ZAMYKAJĄC LOKAL DOPIERO NAD RANEM... NA DOMIAR ZŁEGO CAŁY TYDZIEN NOCNYCH KONCERTÓW! NIE WIEM JAK MOZNA ZEZWALAC NA COS TAKIEGO KOSZTEM INNYCH LUDZI! LOKATOROM POZOSTAJE PODZIĘKOWAC WSPANIAŁOMYŚLNEMU WASILEWSKIEMU... EWENTUALNIE ZAPROSIC GO NA TYDZIEN NOCLEGU W SWOICH DOMACH ,PODCZAS TRWANIA KONCERTÓW. JEŚLI JEST KTOŚ KTO POTRAFI ROZWIAZAC TĄ SPRAWĘ PROSZĘ O WYPOWIEDZI. WALDEK KOWAL
[color="#FF0000"]WASILEWSKI PRZECIWKO MIESZKAŃCOM lUBLINA!!!!![/color]

,,Na pogaduszki i koncerty zaprasza również Klub Festiwalowy zlokalizowany w tzw. ogródku GramOFFonu przy ul.Jezuickiej na Starym Mieście."
TYLKO SZKODA ,ŻE NIKT NIE POMYŚLAŁ O MIESZKAŃCACH KAMIENICY PRZY UL. JEZUICKIEJ 16. LOKATORZ ZOSTALI UPRZEJMIE POINFORMOWANI PRZEZ PUB GRAMOFON O TYM ,ŻE PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ NIE ZMRUŻĄ OKA Z RACJI ODBYWAJACYC... rozwiń
Avatar
Paaf / 23 kwietnia 2010 o 19:06
0
wk napisał:
Wczoraj byl tutaj moj komentarz. Dzis 1-a strona wyglada zupelnie inaczej, niz ta wczorajsza. Usunieto wpisy niepochlebne dla urzedujacego Prezydenta. Ohydna manipulacja i cenzura.


Może Ci się tylko wątki popierwiastkowały? ;-)
Coś się dziennikowi w bazie pojechało i do tego artykułu idą dwa wątki równolegle. [url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Prezydent-Lublina-Adam-Wasilewski-nie-dostal-absolutorium-t31469.html"]To jest ten drugi[/url]
Avatar
Esmeralda / 23 kwietnia 2010 o 10:29
0
popieram!!!!

Od tych sukcesow PO az w glowie sie kreci. Lublin, dzieki nim , jest rzeka miodem plynaca, a Pan Prezydent najznamienitszym zarzadzajacym..Ot, propaganda wciaz w natarciu...Czy ten wpis tez zostanie usuniety, jak moj wczorajszy ? Bo cenzura w Dzienniku zatrwazajaca. Owszem, mozna zamiescic niewygodny komentarz, tylko zostanie zamieszczony na stronie, ktorej oficjalnie sie nie udostepnia. Sa bowiem 2 strony : ta oficjalna, ktora czytamy, i ta fruwajaca w cyber przestrzeni. Ohyda !
Avatar
wk / 23 kwietnia 2010 o 07:15
0
Wczoraj byl tutaj moj komentarz. Dzis 1-a strona wyglada zupelnie inaczej, niz ta wczorajsza. Usunieto wpisy niepochlebne dla urzedujacego Prezydenta. Ohydna manipulacja i cenzura.
Avatar
janek / 23 kwietnia 2010 o 00:11
0
[font="Arial Black"]Do tych zadowolonych z Wasilewskiego mam pytanie : Co zrobił dla miasta ten zarozumiały pomiot Palącego Kota? Nic a nic. Wasilewski i cała ta jego ekipa namaszczona przez biłgorajskiego blagiera zniszczyli wszystko co pozytywne. Zamierzenia i plany odesłali do lamusa delektując sie własną głupotą. Nie pozyskali, jak władze innych miast, funduszy unijnych. To trudne słyszymy w Ratuszu. "Takie drobiazgowe procedury a ile kontroli trzeba przeżyć". Oczywiście że trudne i trzeba włożyć duzo pracy. Ale czas upływa a drugi raz nie będzie dane Polsce wchodzć do UE. Już tylko za takie rozumienie spraw należy na długo odesłać tą ekipę na polityczne wagary. Razem z Palącym Kotem i przez nego wylansowanymi niedołęgami w spódnicach Kolodziej -Wnuk i Strojnowską. Utytułowanych nierobów i głupich babiszonów mamy dość!!!! [/font]
[font="Arial Black"]Do tych zadowolonych z Wasilewskiego mam pytanie : Co zrobił dla miasta ten zarozumiały pomiot Palącego Kota? Nic a nic. Wasilewski i cała ta jego ekipa namaszczona przez biłgorajskiego blagiera zniszczyli wszystko co pozytywne. Zamierzenia i plany odesłali do lamusa delektując sie własną głupotą. Nie pozyskali, jak władze innych miast, funduszy unijnych. To trudne słyszymy w Ratuszu. "Takie drobiazgowe procedury a ile kontroli trzeba przeżyć". Oczywiście że trudne i trzeba włożyć duzo pracy. Ale czas u... rozwiń
Avatar
też gosc / 22 kwietnia 2010 o 23:35
0
WASILEWSKI jak zechce to wygra wybory w cuglach. nie wiem tylko czy zechce szarpać się z tą bandą polityczną , która zaprzedała się PIsowi i jest nie reformowalna. Ustawia się w szeregu i spełnia wszystkie rozkazy Jarka i Elki Butelki a WASILEWSKIEMU DO PIĘT NIE DORASTA.
to ciemna masa zdolna tylko do ślepego wykonywania poleceń i szkodzenia miastu.
Najchętniej by powtórzyli "sukces Pruszkowskiego" iuniemożliwili rozwój miasta bo każdy sukces obecnej ekipy to dla nich policzek.
Dlatego wbrew "ocZywistej oczywistości" mówią o nierobieniu w mieście.
Wstyd im tyłek ściska?
bo PO buduje . Lublin MA WYKONANY BUDZET JAKO CZWARTE MIASTO W POLSCE I NIE DA SIĘ TEGO ZAKRZYCZEĆ.
wASILEWSKIEGO pis NIE POPIERA ale popiera go lwia część lublinian i to jest już zbadane.t
WASILEWSKI jak zechce to wygra wybory w cuglach. nie wiem tylko czy zechce szarpać się z tą bandą polityczną , która zaprzedała się PIsowi i jest nie reformowalna. Ustawia się w szeregu i spełnia wszystkie rozkazy Jarka i Elki Butelki a WASILEWSKIEMU DO PIĘT NIE DORASTA.
to ciemna masa zdolna tylko do ślepego wykonywania poleceń i szkodzenia miastu.
Najchętniej by powtórzyli "sukces Pruszkowskiego" iuniemożliwili rozwój miasta bo każdy sukces obecnej ekipy to dla nich policzek.
Dlatego wbrew "ocZywistej oc... rozwiń
Avatar
Norymberga dla PO / 22 kwietnia 2010 o 22:32
0
POlszewicka cenzura!!! Wykasowano wiele wpisów mówiaca prawdę o obłudzie PO**dolonej ekipy: która rujnuje Polskę (rząd wnuka wermachtowca), lubelszczyznę (rządy napoleona z Chełma) i Lublin (rzady Piaskowego Dziadka)
Avatar
Adam / 22 kwietnia 2010 o 21:56
0
Brud,smród i ubóstwo w tym mieście to i absolutorium nie ma.....Wszystkim mającym wątpliwości co do decyzji przypominam zimę i kolejną wpadkę z odśnieżaniem ( no ale to figle pogody jak to w zimie...) brudne ulice dodatkowo zastawione żle zaparkowanymi samochodami - szczególnie oburzające że w okolicach URZĘDÓW różnej maści i rzecz jasna przed redakcją dziennika wschodniego - od iluż to już lat nic nie można zrobić z tym problemem prawda redaktorki!!!! itd. itp...... i absolutorium poszło...
Avatar
Muza / 22 kwietnia 2010 o 20:27
0
Drogi Panie Prezydencie. Jest Pan najlepszym, co się mogło przydarzyć Platformie Obywatelskiej. Nie znoszę tej Partii i odcinam się od wielu jej poczynań, Pana jednak bardzo lubię i cenię i jest to dla mnie jedyna pociecha.
Mimo,iż jestem zwolenniczką PiSu, w wyborach głosowałam na Pana, gdyż to, co ma Pan wypisane na twarzy,wzbudziło moje zaufanie oraz nadzieję na pomnażanie szeroko pojętej kultury w relacjach międzyludzkich. Przykład wszak idzie z góry... No, na pewno należy się w tym względzie obawiać ludzi cynicznych, nieuczciwych i złych.
Mimo iż doskonale zdaje Pan sobie sprawę ze swej wartości, jest Pan człowiekiem niezwykle skromnym. Człowiek prawdziwie mądry dobrze wie, że nie ma w życiu ani jednego powodu, by być zarozumiałym. Za to właśnie Pana lubię, co nie znaczy wcale, że nie dostrzegam Pana troski i starań o wizerunek naszego miasta. Łączę wyrazy szacunku.
Drogi Panie Prezydencie. Jest Pan najlepszym, co się mogło przydarzyć Platformie Obywatelskiej. Nie znoszę tej Partii i odcinam się od wielu jej poczynań, Pana jednak bardzo lubię i cenię i jest to dla mnie jedyna pociecha.
Mimo,iż jestem zwolenniczką PiSu, w wyborach głosowałam na Pana, gdyż to, co ma Pan wypisane na twarzy,wzbudziło moje zaufanie oraz nadzieję na pomnażanie szeroko pojętej kultury w relacjach międzyludzkich. Przykład wszak idzie z góry... No, na pewno należy się w tym względzie obawiać ludzi cynicznych, nieuczc... rozwiń
Avatar
100 g. / 22 kwietnia 2010 o 19:33
0
po co to biadolenio-tłumaczenie. Komu na co , po co ? - Faceci nie płaczą a zazwyczaj jak coś nie tak, to zmieniają pracę. problem w tym że trzeba być facetem.
Avatar
WALDEK KOWAL / 14 czerwca 2010 o 16:30
0
[color="#FF0000"]WASILEWSKI PRZECIWKO MIESZKAŃCOM lUBLINA!!!!![/color]

,,Na pogaduszki i koncerty zaprasza również Klub Festiwalowy zlokalizowany w tzw. ogródku GramOFFonu przy ul.Jezuickiej na Starym Mieście."
TYLKO SZKODA ,ŻE NIKT NIE POMYŚLAŁ O MIESZKAŃCACH KAMIENICY PRZY UL. JEZUICKIEJ 16. LOKATORZ ZOSTALI UPRZEJMIE POINFORMOWANI PRZEZ PUB GRAMOFON O TYM ,ŻE PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ NIE ZMRUŻĄ OKA Z RACJI ODBYWAJACYCH SIĘ NOCNYCH KONCERTÓW(0D 21.30 DO RANA) NA PODWÓRZU PRZED KAMIENICĄ... TO ISTNY SKANDAL!!!!!!!!! PAN PREZYDENT LUBLINA Z RADOSCIĄ GODZI SIĘ NA TEGO TYPU PRZEDSIĘWŹĘCIA,PRZEZ CO POLICJA NIE MOZE REAGOWAC MIMO CISZY NOCNEJ.MIESZKAŃCY POZOSTAJA BEZRADNI!!! CODZIENNIE PUB GRAMOFON DAJE SIE WE ZNAKI MIESZKANCOM,ZAMYKAJĄC LOKAL DOPIERO NAD RANEM... NA DOMIAR ZŁEGO CAŁY TYDZIEN NOCNYCH KONCERTÓW! NIE WIEM JAK MOZNA ZEZWALAC NA COS TAKIEGO KOSZTEM INNYCH LUDZI! LOKATOROM POZOSTAJE PODZIĘKOWAC WSPANIAŁOMYŚLNEMU WASILEWSKIEMU... EWENTUALNIE ZAPROSIC GO NA TYDZIEN NOCLEGU W SWOICH DOMACH ,PODCZAS TRWANIA KONCERTÓW. JEŚLI JEST KTOŚ KTO POTRAFI ROZWIAZAC TĄ SPRAWĘ PROSZĘ O WYPOWIEDZI. WALDEK KOWAL
[color="#FF0000"]WASILEWSKI PRZECIWKO MIESZKAŃCOM lUBLINA!!!!![/color]

,,Na pogaduszki i koncerty zaprasza również Klub Festiwalowy zlokalizowany w tzw. ogródku GramOFFonu przy ul.Jezuickiej na Starym Mieście."
TYLKO SZKODA ,ŻE NIKT NIE POMYŚLAŁ O MIESZKAŃCACH KAMIENICY PRZY UL. JEZUICKIEJ 16. LOKATORZ ZOSTALI UPRZEJMIE POINFORMOWANI PRZEZ PUB GRAMOFON O TYM ,ŻE PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ NIE ZMRUŻĄ OKA Z RACJI ODBYWAJACYC... rozwiń
Avatar
Paaf / 23 kwietnia 2010 o 19:06
0
wk napisał:
Wczoraj byl tutaj moj komentarz. Dzis 1-a strona wyglada zupelnie inaczej, niz ta wczorajsza. Usunieto wpisy niepochlebne dla urzedujacego Prezydenta. Ohydna manipulacja i cenzura.


Może Ci się tylko wątki popierwiastkowały? ;-)
Coś się dziennikowi w bazie pojechało i do tego artykułu idą dwa wątki równolegle. [url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Prezydent-Lublina-Adam-Wasilewski-nie-dostal-absolutorium-t31469.html"]To jest ten drugi[/url]
Avatar
Esmeralda / 23 kwietnia 2010 o 10:29
0
popieram!!!!

Od tych sukcesow PO az w glowie sie kreci. Lublin, dzieki nim , jest rzeka miodem plynaca, a Pan Prezydent najznamienitszym zarzadzajacym..Ot, propaganda wciaz w natarciu...Czy ten wpis tez zostanie usuniety, jak moj wczorajszy ? Bo cenzura w Dzienniku zatrwazajaca. Owszem, mozna zamiescic niewygodny komentarz, tylko zostanie zamieszczony na stronie, ktorej oficjalnie sie nie udostepnia. Sa bowiem 2 strony : ta oficjalna, ktora czytamy, i ta fruwajaca w cyber przestrzeni. Ohyda !
Avatar
wk / 23 kwietnia 2010 o 07:15
0
Wczoraj byl tutaj moj komentarz. Dzis 1-a strona wyglada zupelnie inaczej, niz ta wczorajsza. Usunieto wpisy niepochlebne dla urzedujacego Prezydenta. Ohydna manipulacja i cenzura.
Avatar
janek / 23 kwietnia 2010 o 00:11
0
[font="Arial Black"]Do tych zadowolonych z Wasilewskiego mam pytanie : Co zrobił dla miasta ten zarozumiały pomiot Palącego Kota? Nic a nic. Wasilewski i cała ta jego ekipa namaszczona przez biłgorajskiego blagiera zniszczyli wszystko co pozytywne. Zamierzenia i plany odesłali do lamusa delektując sie własną głupotą. Nie pozyskali, jak władze innych miast, funduszy unijnych. To trudne słyszymy w Ratuszu. "Takie drobiazgowe procedury a ile kontroli trzeba przeżyć". Oczywiście że trudne i trzeba włożyć duzo pracy. Ale czas upływa a drugi raz nie będzie dane Polsce wchodzć do UE. Już tylko za takie rozumienie spraw należy na długo odesłać tą ekipę na polityczne wagary. Razem z Palącym Kotem i przez nego wylansowanymi niedołęgami w spódnicach Kolodziej -Wnuk i Strojnowską. Utytułowanych nierobów i głupich babiszonów mamy dość!!!! [/font]
[font="Arial Black"]Do tych zadowolonych z Wasilewskiego mam pytanie : Co zrobił dla miasta ten zarozumiały pomiot Palącego Kota? Nic a nic. Wasilewski i cała ta jego ekipa namaszczona przez biłgorajskiego blagiera zniszczyli wszystko co pozytywne. Zamierzenia i plany odesłali do lamusa delektując sie własną głupotą. Nie pozyskali, jak władze innych miast, funduszy unijnych. To trudne słyszymy w Ratuszu. "Takie drobiazgowe procedury a ile kontroli trzeba przeżyć". Oczywiście że trudne i trzeba włożyć duzo pracy. Ale czas u... rozwiń
Avatar
też gosc / 22 kwietnia 2010 o 23:35
0
WASILEWSKI jak zechce to wygra wybory w cuglach. nie wiem tylko czy zechce szarpać się z tą bandą polityczną , która zaprzedała się PIsowi i jest nie reformowalna. Ustawia się w szeregu i spełnia wszystkie rozkazy Jarka i Elki Butelki a WASILEWSKIEMU DO PIĘT NIE DORASTA.
to ciemna masa zdolna tylko do ślepego wykonywania poleceń i szkodzenia miastu.
Najchętniej by powtórzyli "sukces Pruszkowskiego" iuniemożliwili rozwój miasta bo każdy sukces obecnej ekipy to dla nich policzek.
Dlatego wbrew "ocZywistej oczywistości" mówią o nierobieniu w mieście.
Wstyd im tyłek ściska?
bo PO buduje . Lublin MA WYKONANY BUDZET JAKO CZWARTE MIASTO W POLSCE I NIE DA SIĘ TEGO ZAKRZYCZEĆ.
wASILEWSKIEGO pis NIE POPIERA ale popiera go lwia część lublinian i to jest już zbadane.t
WASILEWSKI jak zechce to wygra wybory w cuglach. nie wiem tylko czy zechce szarpać się z tą bandą polityczną , która zaprzedała się PIsowi i jest nie reformowalna. Ustawia się w szeregu i spełnia wszystkie rozkazy Jarka i Elki Butelki a WASILEWSKIEMU DO PIĘT NIE DORASTA.
to ciemna masa zdolna tylko do ślepego wykonywania poleceń i szkodzenia miastu.
Najchętniej by powtórzyli "sukces Pruszkowskiego" iuniemożliwili rozwój miasta bo każdy sukces obecnej ekipy to dla nich policzek.
Dlatego wbrew "ocZywistej oc... rozwiń
Avatar
Norymberga dla PO / 22 kwietnia 2010 o 22:32
0
POlszewicka cenzura!!! Wykasowano wiele wpisów mówiaca prawdę o obłudzie PO**dolonej ekipy: która rujnuje Polskę (rząd wnuka wermachtowca), lubelszczyznę (rządy napoleona z Chełma) i Lublin (rzady Piaskowego Dziadka)
Avatar
Adam / 22 kwietnia 2010 o 21:56
0
Brud,smród i ubóstwo w tym mieście to i absolutorium nie ma.....Wszystkim mającym wątpliwości co do decyzji przypominam zimę i kolejną wpadkę z odśnieżaniem ( no ale to figle pogody jak to w zimie...) brudne ulice dodatkowo zastawione żle zaparkowanymi samochodami - szczególnie oburzające że w okolicach URZĘDÓW różnej maści i rzecz jasna przed redakcją dziennika wschodniego - od iluż to już lat nic nie można zrobić z tym problemem prawda redaktorki!!!! itd. itp...... i absolutorium poszło...
Avatar
Muza / 22 kwietnia 2010 o 20:27
0
Drogi Panie Prezydencie. Jest Pan najlepszym, co się mogło przydarzyć Platformie Obywatelskiej. Nie znoszę tej Partii i odcinam się od wielu jej poczynań, Pana jednak bardzo lubię i cenię i jest to dla mnie jedyna pociecha.
Mimo,iż jestem zwolenniczką PiSu, w wyborach głosowałam na Pana, gdyż to, co ma Pan wypisane na twarzy,wzbudziło moje zaufanie oraz nadzieję na pomnażanie szeroko pojętej kultury w relacjach międzyludzkich. Przykład wszak idzie z góry... No, na pewno należy się w tym względzie obawiać ludzi cynicznych, nieuczciwych i złych.
Mimo iż doskonale zdaje Pan sobie sprawę ze swej wartości, jest Pan człowiekiem niezwykle skromnym. Człowiek prawdziwie mądry dobrze wie, że nie ma w życiu ani jednego powodu, by być zarozumiałym. Za to właśnie Pana lubię, co nie znaczy wcale, że nie dostrzegam Pana troski i starań o wizerunek naszego miasta. Łączę wyrazy szacunku.
Drogi Panie Prezydencie. Jest Pan najlepszym, co się mogło przydarzyć Platformie Obywatelskiej. Nie znoszę tej Partii i odcinam się od wielu jej poczynań, Pana jednak bardzo lubię i cenię i jest to dla mnie jedyna pociecha.
Mimo,iż jestem zwolenniczką PiSu, w wyborach głosowałam na Pana, gdyż to, co ma Pan wypisane na twarzy,wzbudziło moje zaufanie oraz nadzieję na pomnażanie szeroko pojętej kultury w relacjach międzyludzkich. Przykład wszak idzie z góry... No, na pewno należy się w tym względzie obawiać ludzi cynicznych, nieuczc... rozwiń
Avatar
100 g. / 22 kwietnia 2010 o 19:33
0
po co to biadolenio-tłumaczenie. Komu na co , po co ? - Faceci nie płaczą a zazwyczaj jak coś nie tak, to zmieniają pracę. problem w tym że trzeba być facetem.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 409 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.