Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2012 r.
15:13
Edytuj ten wpis

Adwokat, który wjechał w teatr oskarżony o jazdę po pijanemu

Autor: Zdjęcie autora er
0 11 A A
Adwokat zatrzymany przez policję (Paweł Buczkowski)
Adwokat zatrzymany przez policję (Paweł Buczkowski)

Prokuratura oskarżyła adwokata z Lublina o jazdę po pijanemu. Paweł S. prowadząc auto miał ok. dwóch promili w organizmie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
18 września prowadzony przez mecenasa chevrolet zjechał na chodnik i uderzył w budynek Teatru Osterwy przy ul. Narutowicza w Lublinie. Nikomu nic się nie stało, bo na szczęście na chodniku nie było przechodniów.

Paweł S. usłyszał zarzut jazdy po pijanemu. Udało się go przesłuchać dopiero za czwartym razem. Twierdził, że dzień przed kolizją pił alkohol a 18 września dwa piwa. Czuł się już dobrze i myślał, że jest trzeźwy. Utrzymywał też, że jadąc ulicą zobaczył kota i żeby go nie przejechać, skręcił na chodnik.

Śledztwo trwało aż trzy miesiące, bo prokuratura zleciła biegłym medycyny sądowej ustalenie, czy mecenas mówi prawdę o ilości wypitego alkoholu. – Biegli wyliczyli, że gdyby wypił tyle, ile mówił na przesłuchaniu, to w chwili badania alkomatem w jego organizmie nie powinno już być alkoholu – mówi Jadwiga Nowak, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. – Musiał więc pić alkohol również później, niż to podaje.
Biegli wykluczyli też, że działanie alkoholu zostało przedłużone przez leki.

Adwokatowi grozi do dwóch lat więzienia. Pijani kierowcy, którzy wpadają po raz pierwszy dostają kary w zawieszeniu. Mecenasa czeka również postępowanie dyscyplinarne w korporacji adwokackiej.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Beryl / 29 listopada 2012 r. o 11:30
[color=#4D4D4D][font=arial]Udało się go przesłuchać dopiero za czwartym razem.[/font][/color]


A dlaczego go nie aresztowali skoro utrudnia prowadzenie dochodzenia w sprawie przestępstwa?
Avatar
Lesław / 29 listopada 2012 r. o 08:57
Widać jak czarna mafia /druga po KK/ próbuje temat rozmydlić. Linia obrony kieruje w stronę: ile, co i kiedy wypił. A to są sprawy drugorzędne. Ważne jest że 1.Prowadził po pijaku i 2.stworzył zagrożenie dla przechodniów. A jeżeli widzi już kotki i białe myszki to co z prawem jazdy i wykonywaniem zawodu?
Avatar
radny / 29 listopada 2012 r. o 08:47
[quote name='Josef' timestamp='1354173357' post='701859']
I co z tego ,że oskarżony,ale kiedy i jaki wyrok będzie? Przynajmniej niech prasa nie kpi sobie z ludzi!
[/quote]Nie będzie żadnego wyroku, był telefon do kancelarii premiera.
Avatar
Josef / 29 listopada 2012 r. o 08:15
I co z tego ,że oskarżony,ale kiedy i jaki wyrok będzie? Przynajmniej niech prasa nie kpi sobie z ludzi!
Avatar
. / 28 listopada 2012 r. o 23:03
[quote name='Gość' timestamp='1354128281' post='701689']
Uniewinnić go !
Każdemu adwokatowi może się przecież zdarzyć.
Pewnie napisze do prezydenta o prawo łaski i będzie po ptokach.
W uzasadnieniu swojej prośby napisze że pierwszy raz( ) zdarzyło mu się kierować autem będąc narąbanym jak strzelba, że jest uczciwym i szanowanym obywatelem itd. itp.
Pan prezydent zapewne przychyli się do tej prośby i już.
Gdybyście ludziska wiedzieli w jakich przypadkach prezydent stosował już prawo łaski, to byście przez kilka lat nie mogli wyjść ze zdziwienia. Oczywiście nie dotyczy to zwykłych zjadaczy chleba, tacy to jedynie mogą sobie popisać na forum tak jak ja teraz.
[/quote]

Nie dość, że jasnowidz to jeszcze wszechwiedzący. Tylko ubolewać, że nikt nie odkrył takiego skarbu.
[quote name='Gość' timestamp='1354128281' post='701689']
Uniewinnić go !
Każdemu adwokatowi może się przecież zdarzyć.
Pewnie napisze do prezydenta o prawo łaski i będzie po ptokach.
W uzasadnieniu swojej prośby napisze że pierwszy raz( ) zdarzyło mu się kierować autem będąc narąbanym jak strzelba, że jest uczciwym i szanowanym obywatelem itd. itp.
Pan prezydent zapewne przychyli się do tej prośby i już.
Gdybyście ludziska wiedzieli w jakich przypadkach prezydent stosował już p... rozwiń
Avatar
Julek / 28 listopada 2012 r. o 21:32
Ciekawszy cyrk jest w krasnickim sądzie [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121127/KRASNIK/121129491"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121127/KRASNIK/121129491[/url]
Avatar
folkatka / 28 listopada 2012 r. o 21:14
To przeciez ewidentna wina kota
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 r. o 19:44
Uniewinnić go !
Każdemu adwokatowi może się przecież zdarzyć.
Pewnie napisze do prezydenta o prawo łaski i będzie po ptokach.
W uzasadnieniu swojej prośby napisze że pierwszy raz( ) zdarzyło mu się kierować autem będąc narąbanym jak strzelba, że jest uczciwym i szanowanym obywatelem itd. itp.
Pan prezydent zapewne przychyli się do tej prośby i już.
Gdybyście ludziska wiedzieli w jakich przypadkach prezydent stosował już prawo łaski, to byście przez kilka lat nie mogli wyjść ze zdziwienia. Oczywiście nie dotyczy to zwykłych zjadaczy chleba, tacy to jedynie mogą sobie popisać na forum tak jak ja teraz.
Uniewinnić go !
Każdemu adwokatowi może się przecież zdarzyć.
Pewnie napisze do prezydenta o prawo łaski i będzie po ptokach.
W uzasadnieniu swojej prośby napisze że pierwszy raz( ) zdarzyło mu się kierować autem będąc narąbanym jak strzelba, że jest uczciwym i szanowanym obywatelem itd. itp.
Pan prezydent zapewne przychyli się do tej prośby i już.
Gdybyście ludziska wiedzieli w jakich przypadkach prezydent stosował już prawo łaski, to byście przez kilka lat nie mogli wyjść ze zdziwienia. Oczywiście nie dot... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 r. o 19:26
[quote name='adg' timestamp='1354125629' post='701661']
nie wazne kiedy pił, mógł pic nawet miesiac wczesniej, wazne ze BYŁ PIJANY kiedy prowadził samochód i doprowadził do kolizji! Powinien być jeszcze oskarzony o stworzenie zagrożenia w ruchu ulicznym.
[/quote]Mówi że ma IMMUNITET i że go to wszystko wali.
Avatar
adg / 28 listopada 2012 r. o 19:00
nie wazne kiedy pił, mógł pic nawet miesiac wczesniej, wazne ze BYŁ PIJANY kiedy prowadził samochód i doprowadził do kolizji! Powinien być jeszcze oskarzony o stworzenie zagrożenia w ruchu ulicznym.
Avatar
Beryl / 29 listopada 2012 r. o 11:30
[color=#4D4D4D][font=arial]Udało się go przesłuchać dopiero za czwartym razem.[/font][/color]


A dlaczego go nie aresztowali skoro utrudnia prowadzenie dochodzenia w sprawie przestępstwa?
Avatar
Lesław / 29 listopada 2012 r. o 08:57
Widać jak czarna mafia /druga po KK/ próbuje temat rozmydlić. Linia obrony kieruje w stronę: ile, co i kiedy wypił. A to są sprawy drugorzędne. Ważne jest że 1.Prowadził po pijaku i 2.stworzył zagrożenie dla przechodniów. A jeżeli widzi już kotki i białe myszki to co z prawem jazdy i wykonywaniem zawodu?
Avatar
radny / 29 listopada 2012 r. o 08:47
[quote name='Josef' timestamp='1354173357' post='701859']
I co z tego ,że oskarżony,ale kiedy i jaki wyrok będzie? Przynajmniej niech prasa nie kpi sobie z ludzi!
[/quote]Nie będzie żadnego wyroku, był telefon do kancelarii premiera.
Avatar
Josef / 29 listopada 2012 r. o 08:15
I co z tego ,że oskarżony,ale kiedy i jaki wyrok będzie? Przynajmniej niech prasa nie kpi sobie z ludzi!
Avatar
. / 28 listopada 2012 r. o 23:03
[quote name='Gość' timestamp='1354128281' post='701689']
Uniewinnić go !
Każdemu adwokatowi może się przecież zdarzyć.
Pewnie napisze do prezydenta o prawo łaski i będzie po ptokach.
W uzasadnieniu swojej prośby napisze że pierwszy raz( ) zdarzyło mu się kierować autem będąc narąbanym jak strzelba, że jest uczciwym i szanowanym obywatelem itd. itp.
Pan prezydent zapewne przychyli się do tej prośby i już.
Gdybyście ludziska wiedzieli w jakich przypadkach prezydent stosował już prawo łaski, to byście przez kilka lat nie mogli wyjść ze zdziwienia. Oczywiście nie dotyczy to zwykłych zjadaczy chleba, tacy to jedynie mogą sobie popisać na forum tak jak ja teraz.
[/quote]

Nie dość, że jasnowidz to jeszcze wszechwiedzący. Tylko ubolewać, że nikt nie odkrył takiego skarbu.
[quote name='Gość' timestamp='1354128281' post='701689']
Uniewinnić go !
Każdemu adwokatowi może się przecież zdarzyć.
Pewnie napisze do prezydenta o prawo łaski i będzie po ptokach.
W uzasadnieniu swojej prośby napisze że pierwszy raz( ) zdarzyło mu się kierować autem będąc narąbanym jak strzelba, że jest uczciwym i szanowanym obywatelem itd. itp.
Pan prezydent zapewne przychyli się do tej prośby i już.
Gdybyście ludziska wiedzieli w jakich przypadkach prezydent stosował już p... rozwiń
Avatar
Julek / 28 listopada 2012 r. o 21:32
Ciekawszy cyrk jest w krasnickim sądzie [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121127/KRASNIK/121129491"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121127/KRASNIK/121129491[/url]
Avatar
folkatka / 28 listopada 2012 r. o 21:14
To przeciez ewidentna wina kota
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 r. o 19:44
Uniewinnić go !
Każdemu adwokatowi może się przecież zdarzyć.
Pewnie napisze do prezydenta o prawo łaski i będzie po ptokach.
W uzasadnieniu swojej prośby napisze że pierwszy raz( ) zdarzyło mu się kierować autem będąc narąbanym jak strzelba, że jest uczciwym i szanowanym obywatelem itd. itp.
Pan prezydent zapewne przychyli się do tej prośby i już.
Gdybyście ludziska wiedzieli w jakich przypadkach prezydent stosował już prawo łaski, to byście przez kilka lat nie mogli wyjść ze zdziwienia. Oczywiście nie dotyczy to zwykłych zjadaczy chleba, tacy to jedynie mogą sobie popisać na forum tak jak ja teraz.
Uniewinnić go !
Każdemu adwokatowi może się przecież zdarzyć.
Pewnie napisze do prezydenta o prawo łaski i będzie po ptokach.
W uzasadnieniu swojej prośby napisze że pierwszy raz( ) zdarzyło mu się kierować autem będąc narąbanym jak strzelba, że jest uczciwym i szanowanym obywatelem itd. itp.
Pan prezydent zapewne przychyli się do tej prośby i już.
Gdybyście ludziska wiedzieli w jakich przypadkach prezydent stosował już prawo łaski, to byście przez kilka lat nie mogli wyjść ze zdziwienia. Oczywiście nie dot... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 r. o 19:26
[quote name='adg' timestamp='1354125629' post='701661']
nie wazne kiedy pił, mógł pic nawet miesiac wczesniej, wazne ze BYŁ PIJANY kiedy prowadził samochód i doprowadził do kolizji! Powinien być jeszcze oskarzony o stworzenie zagrożenia w ruchu ulicznym.
[/quote]Mówi że ma IMMUNITET i że go to wszystko wali.
Avatar
adg / 28 listopada 2012 r. o 19:00
nie wazne kiedy pił, mógł pic nawet miesiac wczesniej, wazne ze BYŁ PIJANY kiedy prowadził samochód i doprowadził do kolizji! Powinien być jeszcze oskarzony o stworzenie zagrożenia w ruchu ulicznym.