Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2009 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Afera w armii: Wojskowy psychiatra aresztowany, dawał zwolnienia za łapówki

0 7 A A

Policjanci zabrali Andrzeja W. z poradni Szpitala Wojskowego w Dęblinie. Został tymczasowo aresztowany. Żołnierzy, którym za łapówki wystawiał zwolnienia lekarskie, prokuratur potraktował łagodnie. Będą odpowiadać z wolnej stopy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W jaki sposób policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej zgromadzili dowody obciążające doktora i jego ośmiu pacjentów? Tego policja nie chce ujawnić. Część akt ma klauzulę „tajne”.

Policjanci przeprowadzili akcję we wtorek rano. Wspierała ich Żandarmeria Wojskowa, bo wśród zatrzymanych mieli być wojskowi w czynnej służbie.

54-letniego Andrzeja W. policjanci zabrali z poradni psychiatrycznej Szpitala Wojskowego w Dęblinie. Przyjmował właśnie pacjentów. Niektórzy z nich na widok funkcjonariuszy dyskretnie wycofali się z kolejki. W szufladzie biurka psychiatry policjanci znaleźli 150 zł.

Emerytowany wojskowy od kilku lat pracuje tam na kontrakcie. Wcześniej był lekarzem w Garnizonowej Izbie Chorych.

– Nie było na niego skarg – mówi Waldemar Klimasiński, zastępca dyrektora do spraw leczniczych dęblińskiego szpitala.

W chwili zatrzymywania lekarza, inna policyjno-wojskowa grupa wkroczyła do mieszkań ośmiu jego pacjentów. Sześciu to byli wojskowi, którzy w ostatnim czasie odeszli z jednostki w Dęblinie. Dwóch nadal służy w armii.

To oni najpierw trafili na przesłuchanie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Pięciu jeszcze we wtorek usłyszało zarzuty wręczenia łapówki Andrzejowi W. Wyszli na wolność.

Mają jednak wpłacić poręczenia majątkowe: po kilka tysięcy złotych każdy.
Andrzej W. spędził noc z wtorku na środę w izbie zatrzymań. Został przesłuchany dziś. Usłyszał 25 zarzutów korupcyjnych.

– Dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych od 50 do 200 zł w zamian za wypisywanie zwolnień lekarskich stwierdzających niezdolność do pracy – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Psychiatra nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Na przesłuchaniu u jego boku stał już znany adwokat.

Policja określa sprawę jako rozwojową. Według jej szacunków, lekarz mógł przyjąć od kilkudziesięciu do kilkuset łapówek. Teraz policjanci będą docierać do kolejnych osób, którym Andrzej W. wystawił zwolnienie lekarskie.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Koleś / 17 grudnia 2009 o 12:57
0
KK napisał:
CHŁOPINA BRAŁ PRZYKŁAD Z RZĄDZĄCYCH KTÓRZY OD 20 LAT ORZĄ JAK MOGĄ ,KRADNĄ I MATACZĄ TO PRZECIEŻ STANDARD ,JAK BY BYŁ POLITYKIEM TO BY GO MOŻNA W DUPĘ POCAŁOWAĆ ,NIECH BY SIĘ ZAPISAŁ DO PO ALBO DO JAKIEJŚ TAKIEJ INNEJ ORGANIZACJI TO BY GO KOLESIE BRONILI ,WSZAK PROKURATOR GENERALNY TEŻ JEST POLITYKIEM

A taki Pan Trzeciak z PO-lskiej Partii Koprniszona były vicek w Min. Ochrony Środowiska wydzierżawił ca 800 ha i zasdził tam sadzonki orzecha włoskiego za co dostał dopłaty unijne w kwocie ponad 8 mln PLN ( to oczywiście z rodziną i znajomkami ). Władze orzekły że działal zgodnie z prawem. Przeniesiono biedaka z kilkoma mln PLN na inne stanowisko plus dostał Prezesurę w 2 Spółkach Skarbu Państwa i śmieje się nam w twarz. Tutaj chłopina za ochłapy, które mają równowartość kilku piw + szatnia w lokalu dostanie z grubej rury za wszystkie przekręty PO. Sprawa wg polskiego wymiaru sprawiedliwości jest statystycznie równa. I ta za kilka piw i ta za kilka mln PLN. Wystarczy 4 Ziobra a Polska będzie sprawiedliwa i dobra jak śpiewał Andrzej Rosiewicz. Pozdrawiam Dęblin z Lublina.

A taki Pan Trzeciak z PO-lskiej Partii Koprniszona były vicek w Min. Ochrony Środowiska wydzierżawił ca 800 ha i zasdził tam sadzonki orzecha włoskiego za co dostał dopłaty unijne w kwocie ponad 8 mln PLN ( to oczywiście z rodziną i znajomkami ). Władze orzekły że działal zgodnie z prawem. Przeniesiono biedaka z kilkoma mln PLN na inne stanowisko plus dostał Prezesurę w 2 Spółkach Skarbu Państwa i śmieje się nam w twarz. Tutaj chłopina za ochłapy, które mają równowartość kilku piw + szatnia w lokalu dostanie z grubej rury... rozwiń
Avatar
KK / 17 grudnia 2009 o 12:01
0
CHŁOPINA BRAŁ PRZYKŁAD Z RZĄDZĄCYCH KTÓRZY OD 20 LAT ORZĄ JAK MOGĄ ,KRADNĄ I MATACZĄ TO PRZECIEŻ STANDARD ,JAK BY BYŁ POLITYKIEM TO BY GO MOŻNA W DUPĘ POCAŁOWAĆ ,NIECH BY SIĘ ZAPISAŁ DO PO ALBO DO JAKIEJŚ TAKIEJ INNEJ ORGANIZACJI TO BY GO KOLESIE BRONILI ,WSZAK PROKURATOR GENERALNY TEŻ JEST POLITYKIEM
Avatar
Zula Gula / 17 grudnia 2009 o 09:23
0
engelbert napisał:
[size="2"][/size]Dawali to brał, ja na dawanie niemam, ale chętnie wezmę jak znajdzie sie głupi co mi da

Piszę już 3 raz i za każdym razem AGORA likwiduje mój komentarz. Dziwi się AGORZE, że dla Nich to "nasz" człowiek z Lubelskiego nie jest "nasi" i walą go pałką w łeb jak myśliwi foki. A Centusia kardiologa to broniła jak Tow. Jaruzel twardego socjalizmu z kartkami i drakońskimi wyrokami niezależnych sądów za próbę obalenia Polski ( ulotką lub krzykiem w tłumie na manifestacji). "Nasz" brał ochłapy na szatnię w pubie gdzie chodzi na piwko z soczkiem. Centuś był lepszy w państwowym szpitalu garnął co się da ( złoto, koniaki, glajc itp) i wg AGORY został Bochaterem ( przez CH ) Narodowym i trzeba GO wynieść na ołtarze bo to "nasi". Lubliniaka zgnoić do cna. Poprawność polityczna AGORY z Jej szefem na czele wymaga osobliwej debaty naukowej.

Piszę już 3 raz i za każdym razem AGORA likwiduje mój komentarz. Dziwi się AGORZE, że dla Nich to "nasz" człowiek z Lubelskiego nie jest "nasi" i walą go pałką w łeb jak myśliwi foki. A Centusia kardiologa to broniła jak Tow. Jaruzel twardego socjalizmu z kartkami i drakońskimi wyrokami niezależnych sądów za próbę obalenia Polski ( ulotką lub krzykiem w tłumie na manifestacji). "Nasz" brał ochłapy na szatnię w pubie gdzie chodzi na piwko z soczkiem. Centuś był lepszy w państwowym szpitalu ga... rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 grudnia 2009 o 06:44
0
agecik napisał:
Z Lublina sznurem pielgrzymowali do Deblina na badania do licencji ochroniarskiej Tam jak wiesc niesie szlo jak po masle nawet psycholom.Tu notowani z grupa inwalidzka od psychiatry tam zdrowi na umysle z zaswiadczeniem o zdolnosci ...........................


A to co ma do rzeczy ty psycho - ucholu jak ktoś nie podał ze się leczył to mu wystawili że jest zdrowy najwyżej jemu zrobią wyłudzenie poświadczenia nieprawdy. A tak na marginesie jak ktoś się leczy psychicznie i bierze zwolnienia to jak może być mundurowym i jeszcze może przełożonym.


A to co ma do rzeczy ty psycho - ucholu jak ktoś nie podał ze się leczył to mu wystawili że jest zdrowy najwyżej jemu zrobią wyłudzenie poświadczenia nieprawdy. A tak na marginesie jak ktoś się leczy psychicznie i bierze zwolnienia to jak może być mundurowym i jeszcze może przełożonym. rozwiń
Avatar
engelbert / 17 grudnia 2009 o 05:46
0
[size="2"][/size]Dawali to brał, ja na dawanie niemam, ale chętnie wezmę jak znajdzie sie głupi co mi da
Avatar
agecik / 17 grudnia 2009 o 00:15
0
Z Lublina sznurem pielgrzymowali do Deblina na badania do licencji ochroniarskiej Tam jak wiesc niesie szlo jak po masle nawet psycholom.Tu notowani z grupa inwalidzka od psychiatry tam zdrowi na umysle z zaswiadczeniem o zdolnosci ...........................
Avatar
kot / 16 grudnia 2009 o 23:39
0
Skoro już stał adwokat to on wcześniej się zabezpieczył przed ew. wpadką i musiał dogadać się z kolesiem papugą ot państwo prawa z prawnikami na czele ,rzygać się chce na takich !
Avatar
Koleś / 17 grudnia 2009 o 12:57
0
KK napisał:
CHŁOPINA BRAŁ PRZYKŁAD Z RZĄDZĄCYCH KTÓRZY OD 20 LAT ORZĄ JAK MOGĄ ,KRADNĄ I MATACZĄ TO PRZECIEŻ STANDARD ,JAK BY BYŁ POLITYKIEM TO BY GO MOŻNA W DUPĘ POCAŁOWAĆ ,NIECH BY SIĘ ZAPISAŁ DO PO ALBO DO JAKIEJŚ TAKIEJ INNEJ ORGANIZACJI TO BY GO KOLESIE BRONILI ,WSZAK PROKURATOR GENERALNY TEŻ JEST POLITYKIEM

A taki Pan Trzeciak z PO-lskiej Partii Koprniszona były vicek w Min. Ochrony Środowiska wydzierżawił ca 800 ha i zasdził tam sadzonki orzecha włoskiego za co dostał dopłaty unijne w kwocie ponad 8 mln PLN ( to oczywiście z rodziną i znajomkami ). Władze orzekły że działal zgodnie z prawem. Przeniesiono biedaka z kilkoma mln PLN na inne stanowisko plus dostał Prezesurę w 2 Spółkach Skarbu Państwa i śmieje się nam w twarz. Tutaj chłopina za ochłapy, które mają równowartość kilku piw + szatnia w lokalu dostanie z grubej rury za wszystkie przekręty PO. Sprawa wg polskiego wymiaru sprawiedliwości jest statystycznie równa. I ta za kilka piw i ta za kilka mln PLN. Wystarczy 4 Ziobra a Polska będzie sprawiedliwa i dobra jak śpiewał Andrzej Rosiewicz. Pozdrawiam Dęblin z Lublina.

A taki Pan Trzeciak z PO-lskiej Partii Koprniszona były vicek w Min. Ochrony Środowiska wydzierżawił ca 800 ha i zasdził tam sadzonki orzecha włoskiego za co dostał dopłaty unijne w kwocie ponad 8 mln PLN ( to oczywiście z rodziną i znajomkami ). Władze orzekły że działal zgodnie z prawem. Przeniesiono biedaka z kilkoma mln PLN na inne stanowisko plus dostał Prezesurę w 2 Spółkach Skarbu Państwa i śmieje się nam w twarz. Tutaj chłopina za ochłapy, które mają równowartość kilku piw + szatnia w lokalu dostanie z grubej rury... rozwiń
Avatar
KK / 17 grudnia 2009 o 12:01
0
CHŁOPINA BRAŁ PRZYKŁAD Z RZĄDZĄCYCH KTÓRZY OD 20 LAT ORZĄ JAK MOGĄ ,KRADNĄ I MATACZĄ TO PRZECIEŻ STANDARD ,JAK BY BYŁ POLITYKIEM TO BY GO MOŻNA W DUPĘ POCAŁOWAĆ ,NIECH BY SIĘ ZAPISAŁ DO PO ALBO DO JAKIEJŚ TAKIEJ INNEJ ORGANIZACJI TO BY GO KOLESIE BRONILI ,WSZAK PROKURATOR GENERALNY TEŻ JEST POLITYKIEM
Avatar
Zula Gula / 17 grudnia 2009 o 09:23
0
engelbert napisał:
[size="2"][/size]Dawali to brał, ja na dawanie niemam, ale chętnie wezmę jak znajdzie sie głupi co mi da

Piszę już 3 raz i za każdym razem AGORA likwiduje mój komentarz. Dziwi się AGORZE, że dla Nich to "nasz" człowiek z Lubelskiego nie jest "nasi" i walą go pałką w łeb jak myśliwi foki. A Centusia kardiologa to broniła jak Tow. Jaruzel twardego socjalizmu z kartkami i drakońskimi wyrokami niezależnych sądów za próbę obalenia Polski ( ulotką lub krzykiem w tłumie na manifestacji). "Nasz" brał ochłapy na szatnię w pubie gdzie chodzi na piwko z soczkiem. Centuś był lepszy w państwowym szpitalu garnął co się da ( złoto, koniaki, glajc itp) i wg AGORY został Bochaterem ( przez CH ) Narodowym i trzeba GO wynieść na ołtarze bo to "nasi". Lubliniaka zgnoić do cna. Poprawność polityczna AGORY z Jej szefem na czele wymaga osobliwej debaty naukowej.

Piszę już 3 raz i za każdym razem AGORA likwiduje mój komentarz. Dziwi się AGORZE, że dla Nich to "nasz" człowiek z Lubelskiego nie jest "nasi" i walą go pałką w łeb jak myśliwi foki. A Centusia kardiologa to broniła jak Tow. Jaruzel twardego socjalizmu z kartkami i drakońskimi wyrokami niezależnych sądów za próbę obalenia Polski ( ulotką lub krzykiem w tłumie na manifestacji). "Nasz" brał ochłapy na szatnię w pubie gdzie chodzi na piwko z soczkiem. Centuś był lepszy w państwowym szpitalu ga... rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 grudnia 2009 o 06:44
0
agecik napisał:
Z Lublina sznurem pielgrzymowali do Deblina na badania do licencji ochroniarskiej Tam jak wiesc niesie szlo jak po masle nawet psycholom.Tu notowani z grupa inwalidzka od psychiatry tam zdrowi na umysle z zaswiadczeniem o zdolnosci ...........................


A to co ma do rzeczy ty psycho - ucholu jak ktoś nie podał ze się leczył to mu wystawili że jest zdrowy najwyżej jemu zrobią wyłudzenie poświadczenia nieprawdy. A tak na marginesie jak ktoś się leczy psychicznie i bierze zwolnienia to jak może być mundurowym i jeszcze może przełożonym.


A to co ma do rzeczy ty psycho - ucholu jak ktoś nie podał ze się leczył to mu wystawili że jest zdrowy najwyżej jemu zrobią wyłudzenie poświadczenia nieprawdy. A tak na marginesie jak ktoś się leczy psychicznie i bierze zwolnienia to jak może być mundurowym i jeszcze może przełożonym. rozwiń
Avatar
engelbert / 17 grudnia 2009 o 05:46
0
[size="2"][/size]Dawali to brał, ja na dawanie niemam, ale chętnie wezmę jak znajdzie sie głupi co mi da
Avatar
agecik / 17 grudnia 2009 o 00:15
0
Z Lublina sznurem pielgrzymowali do Deblina na badania do licencji ochroniarskiej Tam jak wiesc niesie szlo jak po masle nawet psycholom.Tu notowani z grupa inwalidzka od psychiatry tam zdrowi na umysle z zaswiadczeniem o zdolnosci ...........................
Avatar
kot / 16 grudnia 2009 o 23:39
0
Skoro już stał adwokat to on wcześniej się zabezpieczył przed ew. wpadką i musiał dogadać się z kolesiem papugą ot państwo prawa z prawnikami na czele ,rzygać się chce na takich !
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 91 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 37 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 66 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!