Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2010 r.
20:58
Edytuj ten wpis

Afera w lubelskim Ratuszu. Żona nadzoruje budowę, mąż dostarcza okna

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A

W rozbudowywanej sali gimnastycznej i nowej pływalni Szkoły Podstawowej nr 23 w Lublinie zamontowano okna wyprodukowane przez firmę męża Marzeny Jodłowskiej, która kieruje Wydziałem Inwestycji w Urzędzie Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Okna – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – mają inne parametry niż te, które zostały zapisane w pierwotnym projekcie budowlanym.

– Ściany dopasowywano do okien – mówi nasz informator.

Po tym, gdy sprawa wyszła na jaw w wąskim kręgu samorządowców, prezydent zlecił przeprowadzenie wewnętrznej kontroli w Ratuszu. Kontrola potwierdziła rozbieżności.
Ratusz zawiadomił o wszystkim prokuraturę, ale uczynił to dopiero wtedy, gdy sprawą zaczęli się interesować dziennikarze.

– Chcemy, by ktoś obiektywnie sprawdził, czy zamiana materiałów używanych przy budowie basenu była w tym przypadku słuszna i uzasadniona – wyjaśnia Stanisław Fic, zastępca prezydenta Lublina.

– Prawo pozwala na stosowanie zamiennych projektów budowlanych i zamiennych materiałów pod warunkiem, że nie są gorsze jakościowo, a ich cena jest taka sama lub zbliżona – dodaje Fic.

Za prace przy rozbudowie szkolnych obiektów sportowych odpowiedzialny był Wydział Inwestycji. To do jego zadań należy zlecanie dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia prac, jak również późniejszy nadzór nad robotami i ewentualne zatwierdzanie zamiennych projektów.

Na razie nie wiadomo, jakie będą losy dyrektor Jodłowskiej.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rondo / 10 sierpnia 2010 r. o 12:27
0
[quote name='PO co wam nick' date='13 styczeń 2010 - 15:11 ' timestamp='1263388304' post='217310']
Hektor ty to jestes dopiero przebiegły. Jachowicz przy tobie to płotka, zrobisz karierę jako śledczy albo jako kapuś. Sądząc po tym jakie masz informację twierdze że jesteś bliskim znajomym jednej z opisywanych przez Ciebie osób.
Szkoda tylko że nie potrzfisz podpisać się imieniem i nazwiskiem.
Jeśli urósł Ci za krótki, nie wyżywaj się na innych którzy w tym pieprzonym mieście coś robią.
[/quote]
Nie donosić na swoich to kodeks bandziorów. A co ci "inni" robią w Lublinie, to wyjaśniono w artykule - robią swoje interesy, czyli "kręcą lody" w grypserze PO.
[quote name='PO co wam nick' date='13 styczeń 2010 - 15:11 ' timestamp='1263388304' post='217310']
Hektor ty to jestes dopiero przebiegły. Jachowicz przy tobie to płotka, zrobisz karierę jako śledczy albo jako kapuś. Sądząc po tym jakie masz informację twierdze że jesteś bliskim znajomym jednej z opisywanych przez Ciebie osób.
Szkoda tylko że nie potrzfisz podpisać się imieniem i nazwiskiem.
Jeśli urósł Ci za krótki, nie wyżywaj się na innych którzy w tym pieprzonym mieście coś robią.
... rozwiń
Avatar
??? / 8 marca 2010 r. o 15:45
0
A czy sprawdzono jak EUROAL kupił sobie GALERIĘ "WOLSKA " ???

Szkoda gadać....
Avatar
lubliniak / 13 stycznia 2010 r. o 20:54
0
"Na razie nie wiadomo, jakie będą losy dyrektor Jodłowskiej." hmmm to proste jesli jest z PO to awans za i premia za nowelizacje i dobre zarządzanie jak z PiS to ukrzyżują ją - patrz Łątka i prokuratura lubelska cokolwiek to teraz znaczy
Avatar
Hi, hi / 13 stycznia 2010 r. o 16:51
0
Ha, ha.... jasne.... zleca mężowi większość inwestycji.... ale jaja, to niezłe.... no kolego informatorze - jesteś naprawdę dobry w opowiadaniu kawałów...


~xyz~ napisał:
Pani Marzena zleca większość inwestucji w Lublinie swojemu meżowi.... jakie to banalne .... Zreszta dostala sie do urzadu przez męża Darka Jodlowskiego, z klucza politycznego PO !! a tak naprawde to nic nie potrafi, gdy by nie ej zastepca by sie biedna zagubila. A co do męza to oszut jakich mało, zatrudnia na czarno, placi najnizsza krajową, pozatym stosuje straszny mobbing, i to za niego powinni sie w koncu wziąść !!!! omijajcie firme EUROAL !!
rozwiń
Avatar
ko / 13 stycznia 2010 r. o 15:09
0
podkablował inny producent okien
Avatar
~Jerzy~ / 13 stycznia 2010 r. o 15:09
0
A kto tam teraz rządzi w lubelskim ratuszu PO?
Avatar
mosquito / 13 stycznia 2010 r. o 15:07
0
Jeszcze z takim przypadkiem się nie spotkałem aby jakakolwiek partia tak konsekwentnie jak PO realizowała swoje hasła wyborcze. By żyło się lepiej ! Brawo i szacun
Avatar
Lublin ESK 2016 / 13 stycznia 2010 r. o 14:29
0
Znowu wykorzystuje sie funkcje publiczne do osiagania prywatnych interesow ,wywalic ja z ratusza i tyle
Avatar
PO co wam nick / 13 stycznia 2010 r. o 14:11
0
hektor napisał:
jak to się wszystko sklada. to w waszej gazecie pisano jek palikot zaprzeczał znajomości z agnieszką parol która wplacała poprzez łątke kase na jego kampanie. A pisaliście że Parol pracowała jako sekretarka w Lewiatanie u jodłowskiego kiedy zajmowa pokój obok siedziby biura Palikota na krakowskim przedmiesciu. i oto wiemy skad jodowska pracuje w Ratuszu i zamawia okan na miejską budowe u swego meża. jodłowska to pupilka Strojnowskiej, próbuje jej zorganozowac forum kobiet które beda pomagały tej załosnej wicewojewodzie w kampanii wyborczej. I mamy całosc tej kliki


Hektor ty to jestes dopiero przebiegły. Jachowicz przy tobie to płotka, zrobisz karierę jako śledczy albo jako kapuś. Sądząc po tym jakie masz informację twierdze że jesteś bliskim znajomym jednej z opisywanych przez Ciebie osób.
Szkoda tylko że nie potrzfisz podpisać się imieniem i nazwiskiem.
Jeśli urósł Ci za krótki, nie wyżywaj się na innych którzy w tym pieprzonym mieście coś robią.


Hektor ty to jestes dopiero przebiegły. Jachowicz przy tobie to płotka, zrobisz karierę jako śledczy albo jako kapuś. Sądząc po tym jakie masz informację twierdze że jesteś bliskim znajomym jednej z opisywanych przez Ciebie osób.
Szkoda tylko że nie potrzfisz podpisać się imieniem i nazwiskiem.
Jeśli urósł Ci za krótki, nie wyżywaj się na innych którzy w tym pieprzonym mieście coś robią. rozwiń
Avatar
hektor / 13 stycznia 2010 r. o 13:36
0
jak to się wszystko sklada. to w waszej gazecie pisano jek palikot zaprzeczał znajomości z agnieszką parol która wplacała poprzez łątke kase na jego kampanie. A pisaliście że Parol pracowała jako sekretarka w Lewiatanie u jodłowskiego kiedy zajmowa pokój obok siedziby biura Palikota na krakowskim przedmiesciu. i oto wiemy skad jodowska pracuje w Ratuszu i zamawia okan na miejską budowe u swego meża. jodłowska to pupilka Strojnowskiej, próbuje jej zorganozowac forum kobiet które beda pomagały tej załosnej wicewojewodzie w kampanii wyborczej. I mamy całosc tej kliki
Avatar
rondo / 10 sierpnia 2010 r. o 12:27
0
[quote name='PO co wam nick' date='13 styczeń 2010 - 15:11 ' timestamp='1263388304' post='217310']
Hektor ty to jestes dopiero przebiegły. Jachowicz przy tobie to płotka, zrobisz karierę jako śledczy albo jako kapuś. Sądząc po tym jakie masz informację twierdze że jesteś bliskim znajomym jednej z opisywanych przez Ciebie osób.
Szkoda tylko że nie potrzfisz podpisać się imieniem i nazwiskiem.
Jeśli urósł Ci za krótki, nie wyżywaj się na innych którzy w tym pieprzonym mieście coś robią.
[/quote]
Nie donosić na swoich to kodeks bandziorów. A co ci "inni" robią w Lublinie, to wyjaśniono w artykule - robią swoje interesy, czyli "kręcą lody" w grypserze PO.
[quote name='PO co wam nick' date='13 styczeń 2010 - 15:11 ' timestamp='1263388304' post='217310']
Hektor ty to jestes dopiero przebiegły. Jachowicz przy tobie to płotka, zrobisz karierę jako śledczy albo jako kapuś. Sądząc po tym jakie masz informację twierdze że jesteś bliskim znajomym jednej z opisywanych przez Ciebie osób.
Szkoda tylko że nie potrzfisz podpisać się imieniem i nazwiskiem.
Jeśli urósł Ci za krótki, nie wyżywaj się na innych którzy w tym pieprzonym mieście coś robią.
... rozwiń
Avatar
??? / 8 marca 2010 r. o 15:45
0
A czy sprawdzono jak EUROAL kupił sobie GALERIĘ "WOLSKA " ???

Szkoda gadać....
Avatar
lubliniak / 13 stycznia 2010 r. o 20:54
0
"Na razie nie wiadomo, jakie będą losy dyrektor Jodłowskiej." hmmm to proste jesli jest z PO to awans za i premia za nowelizacje i dobre zarządzanie jak z PiS to ukrzyżują ją - patrz Łątka i prokuratura lubelska cokolwiek to teraz znaczy
Avatar
Hi, hi / 13 stycznia 2010 r. o 16:51
0
Ha, ha.... jasne.... zleca mężowi większość inwestycji.... ale jaja, to niezłe.... no kolego informatorze - jesteś naprawdę dobry w opowiadaniu kawałów...


~xyz~ napisał:
Pani Marzena zleca większość inwestucji w Lublinie swojemu meżowi.... jakie to banalne .... Zreszta dostala sie do urzadu przez męża Darka Jodlowskiego, z klucza politycznego PO !! a tak naprawde to nic nie potrafi, gdy by nie ej zastepca by sie biedna zagubila. A co do męza to oszut jakich mało, zatrudnia na czarno, placi najnizsza krajową, pozatym stosuje straszny mobbing, i to za niego powinni sie w koncu wziąść !!!! omijajcie firme EUROAL !!
rozwiń
Avatar
ko / 13 stycznia 2010 r. o 15:09
0
podkablował inny producent okien
Avatar
~Jerzy~ / 13 stycznia 2010 r. o 15:09
0
A kto tam teraz rządzi w lubelskim ratuszu PO?
Avatar
mosquito / 13 stycznia 2010 r. o 15:07
0
Jeszcze z takim przypadkiem się nie spotkałem aby jakakolwiek partia tak konsekwentnie jak PO realizowała swoje hasła wyborcze. By żyło się lepiej ! Brawo i szacun
Avatar
Lublin ESK 2016 / 13 stycznia 2010 r. o 14:29
0
Znowu wykorzystuje sie funkcje publiczne do osiagania prywatnych interesow ,wywalic ja z ratusza i tyle
Avatar
PO co wam nick / 13 stycznia 2010 r. o 14:11
0
hektor napisał:
jak to się wszystko sklada. to w waszej gazecie pisano jek palikot zaprzeczał znajomości z agnieszką parol która wplacała poprzez łątke kase na jego kampanie. A pisaliście że Parol pracowała jako sekretarka w Lewiatanie u jodłowskiego kiedy zajmowa pokój obok siedziby biura Palikota na krakowskim przedmiesciu. i oto wiemy skad jodowska pracuje w Ratuszu i zamawia okan na miejską budowe u swego meża. jodłowska to pupilka Strojnowskiej, próbuje jej zorganozowac forum kobiet które beda pomagały tej załosnej wicewojewodzie w kampanii wyborczej. I mamy całosc tej kliki


Hektor ty to jestes dopiero przebiegły. Jachowicz przy tobie to płotka, zrobisz karierę jako śledczy albo jako kapuś. Sądząc po tym jakie masz informację twierdze że jesteś bliskim znajomym jednej z opisywanych przez Ciebie osób.
Szkoda tylko że nie potrzfisz podpisać się imieniem i nazwiskiem.
Jeśli urósł Ci za krótki, nie wyżywaj się na innych którzy w tym pieprzonym mieście coś robią.


Hektor ty to jestes dopiero przebiegły. Jachowicz przy tobie to płotka, zrobisz karierę jako śledczy albo jako kapuś. Sądząc po tym jakie masz informację twierdze że jesteś bliskim znajomym jednej z opisywanych przez Ciebie osób.
Szkoda tylko że nie potrzfisz podpisać się imieniem i nazwiskiem.
Jeśli urósł Ci za krótki, nie wyżywaj się na innych którzy w tym pieprzonym mieście coś robią. rozwiń
Avatar
hektor / 13 stycznia 2010 r. o 13:36
0
jak to się wszystko sklada. to w waszej gazecie pisano jek palikot zaprzeczał znajomości z agnieszką parol która wplacała poprzez łątke kase na jego kampanie. A pisaliście że Parol pracowała jako sekretarka w Lewiatanie u jodłowskiego kiedy zajmowa pokój obok siedziby biura Palikota na krakowskim przedmiesciu. i oto wiemy skad jodowska pracuje w Ratuszu i zamawia okan na miejską budowe u swego meża. jodłowska to pupilka Strojnowskiej, próbuje jej zorganozowac forum kobiet które beda pomagały tej załosnej wicewojewodzie w kampanii wyborczej. I mamy całosc tej kliki
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus 22 września. Kolejny wzrost zakażeń. Najwięcej przypadków i zgonów w Lubelskiem

Koronawirus 22 września. Kolejny wzrost zakażeń. Najwięcej przypadków i zgonów w Lubelskiem

882 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 20 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim są 152 zakażenia i 5 zgonów - najwięcej w całym kraju

Ruszyły rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. The Reds lepsi od Symbitu

Ruszyły rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. The Reds lepsi od Symbitu

W najciekawszym meczu inauguracyjnej kolejki The Reds IGLO-KLIMA pokonali Symbit. To była konfrontacja aktualnego mistrza rozgrywek z poważnym pretendentem do tytułu.

Więcej firm w Janowskiej Strefie Inwestycji. Ma powstać "duży zakład pracy"

Więcej firm w Janowskiej Strefie Inwestycji. Ma powstać "duży zakład pracy"

Przybywa firm w Janowskiej Strefie Inwestycji. Jeden z inwestorów kupił 15 ha gruntu „pod budowę dużego zakładu pracy” – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych burmistrz Krzysztof Kołtyś. Już teraz swój zakład buduje firma zajmująca się przerobem zbóż i produkcją kasz

W gminie Opole Lubelskie ledy zastąpią stare lampy

W gminie Opole Lubelskie ledy zastąpią stare lampy

W gminie Opole Lubelskie wymienią oświetlenie uliczne. Ledy zastąpią starego typu lampy sodowe. Przyniesie to spore oszczędności – nawet pół miliona złotych rocznie

Zielony Festyn w Parku na Górkach Czechowskich
26 września 2021, 13:00

Zielony Festyn w Parku na Górkach Czechowskich

W najbliższą niedzielę, 26 września w godz. 13-17 na Górkach Czechowskich odbędzie się Zielony Festyn, czyli propozycja spędzenia czasu dla całych rodzin.

Kierowcy ominą Szczebrzeszyn, jadąc obwodnicą. "Przez środek miasta przetacza się cała masa ciężarówek"

Kierowcy ominą Szczebrzeszyn, jadąc obwodnicą. "Przez środek miasta przetacza się cała masa ciężarówek"

Obwodnica Szczebrzeszyna ma powstać do 2029 roku. Właśnie podpisano umowę na wykonanie m.in. studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego inwestycji.

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi czekają na filmy o rolnikach

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi czekają na filmy o rolnikach

Młodzi mieszkańcy wsi, którzy nie boją się kamery, mają szanse na pieniądze. Wystarczy, że nakręcą krótkie wideo, na którym opowiedzą o swoim życiu, otoczeniu i planach na przyszłość. Najlepsze materiały otrzymają nagrody finansowe od resortu rolnictwa

Spotkanie z Edytą Bystroń w DDK Czuby Południowe
20 września 2021, 12:00

Spotkanie z Edytą Bystroń w DDK Czuby Południowe

Edyta Bystroń będzie gościem kolejnej odsłony cyklu "Komiksiary" w DDK Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16). Spotkanie odbędzie się 26 września o godz. 12.

Fortuna Puchar Polski: Motor kontra Podbeskidzie, Orlęta Spomlek grają z Lechią Zielona Góra

Fortuna Puchar Polski: Motor kontra Podbeskidzie, Orlęta Spomlek grają z Lechią Zielona Góra

W lidze piłkarzom Motoru idzie ostatnio całkiem nieźle. W środę podopieczni Marka Saganowskiego będą mogli za to sprawdzić się na tle pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała w ramach pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski. Początek spotkania na Arenie Lublin o godz. 19.

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy pojadą za darmo autobusami? Biała Samorządowa o to wnioskuje

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy pojadą za darmo autobusami? Biała Samorządowa o to wnioskuje

Biała Samorządowa wnioskuje o uruchomienie bezpłatnej komunikacji w mieście. To jedna z 10 propozycji radnych tego klubu do przyszłorocznego budżetu. Wcześniej swoje wnioski prezentowali już radni Zjednoczonej Prawicy. Prezydent ma zaprosić kluby do rozmów.

Lublin: Chodnik dopiero co powstał, a już są z nim problemy. Szwankuje też oświetlenie
Alarm24

Lublin: Chodnik dopiero co powstał, a już są z nim problemy. Szwankuje też oświetlenie

To miało być wygodne, bezpieczne dojście do przystanku kolejowego – pisze do nas Czytelniczka z Węglina, która martwi się o stan zbudowanego niedawno chodnika. Część została podmyta przez wodę, a przy schodach nie świeci większość latarni

Nowa wystawa w muzeum, poświęcona "ravensbruczankom". "Do obozu pojechały z wyrokami śmierci"
Zdjęcia
galeria

Nowa wystawa w muzeum, poświęcona "ravensbruczankom". "Do obozu pojechały z wyrokami śmierci"

Historię 74 Polek, poddanych eksperymentom pseudomedycznym w czasie II wojny światowej, opowiada wystawa „Więźniarki w KL Ravensbruck” w nowej części Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”

Lekcje przedsiębiorczości dla uczniów z Kraśnika. Chętnych nie brakuje

Lekcje przedsiębiorczości dla uczniów z Kraśnika. Chętnych nie brakuje

Uczniowie klas 6 i 7 szkół podstawowych w Kraśniku od tego roku szkolnego mogą brać udział w lekcjach przedsiębiorczości. Listy uczestników nie są jeszcze zamknięte

"Osiecka" w Puławach. Koncert zespołu STARsi
28 września 2021, 18:00

"Osiecka" w Puławach. Koncert zespołu STARsi

We wtorek, 28 września o godz. 18 w Puławskim Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się koncert "Osiecka" w wykonaniu zespołu STARsi.

9-letni Filip zginął po potrąceniu przez samochód. Mieszkańcy Krężnicy Jarej organizują protest
Pierwsza strona Dziennika
galeria

9-letni Filip zginął po potrąceniu przez samochód. Mieszkańcy Krężnicy Jarej organizują protest

Mieszkańcy Krężnicy Jarej mają dość piratów drogowych. Śmierć 9-letniego Filipa wstrząsnęła jego rówieśnikami i lokalną społecznością. We wsi odbędzie się akcja protestacyjna.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!