Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 kwietnia 2011 r.
19:38
Edytuj ten wpis

Afera w PO. Prezydent wstrzymał awanse dwóch polityków

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 61 A A
Po lewej: Paweł Markiewicz: sekretarz zarządu regionu PO i zastępca szefa kancelarii prezydenta Lubl
Po lewej: Paweł Markiewicz: sekretarz zarządu regionu PO i zastępca szefa kancelarii prezydenta Lubl

Działacze PO zrezygnowali z 497 tys. zł unijnego dofinansowania, po tym jak wyszło na jaw, że ich firma dostała pieniądze w konkursie zatwierdzonym przez… członków Platformy. To jednak nie jedyna wątpliwość, jaką budzi ten konkurs.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Gazeta Wyborcza” napisała wczoraj, że firma Prestige Solutions założona przez dwóch wpływowych działaczy lubelskiej PO – Pawła Markiewicza i Piotra Steca – dostanie 497 tys. zł unijnego dofinansowania. Pieniądze przyznawała Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości, a kierownikiem oddziału oceny projektów był kolega Steca i Markiewicza – Paweł Majka (dziś zastępca dyrektora w lubelskim Ratuszu).

– Stworzona przez nas firma z założenia nie działa dla zysku. Dlatego też nie widzieliśmy przeciwwskazań, żeby startować w konkursie. Jednak skoro w opinii publicznej nasze działanie jest niewłaściwe, to rezygnujemy z dofinansowania – tłumaczy Paweł Markiewicz, zastępca szefa kancelarii prezydenta Lublina. I dodaje: – Znaliśmy Pawła Majkę, ale to nie on oceniał projekt i nie on podejmował decyzję o finansowaniu.

Majka zapewnia, że do czasu zakończenia konkursu nie wiedział, że Prestige Solutions należy do jego partyjnych kolegów. – Pan Majka nie złamał zasad bezstronności. W komisji oceniającej zasiadali jego pracownicy, ale on sam nie miał wpływu na ich pracę. Jako kierownik podpisał tylko wyniki oceny – mówi Izabela Byzdra, p.o. dyrektor LAWP.

Przyznanie dotacji zatwierdził zarząd województwa, w którym zasiada dwóch polityków PO. – Nie wiedziałem, że głosujemy w sprawie firmy należącej do działaczy Platformy – mówi Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa i tak tłumaczy partyjnych kolegów: – To młodzi chłopcy, mieli czyste intencje. Po telefonach od dziennikarzy poprosiłem ich, by zrezygnowali z tych pieniędzy.

Według Markiewicza, żeby dostać pieniądze wystarczyło przejść ocenę formalną. Faktycznie. Na osiem projektów, które przeszły do oceny merytorycznej, tylko jeden trafił na listę rezerwową i odwołał się (Lubelski Park Naukowo-Technologiczny należący do samorządu województwa).

Wątpliwości jednak budzi ocena formalna. Dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny zdecyduje, czy rację ma firma, która odpadła właśnie na tym etapie.

– LAWP twierdzi, że nasz wniosek nie spełnia konkursowych kryteriów. Mimo że w naszym statucie jest jasno napisane, że jesteśmy podmiotem otoczenia biznesu – mówi przedstawiciel instytucji, który chce zachować anonimowość.

Po wybuchu afery prezydent Lublina Krzysztof Żuk zrezygnował z zatrudnienia Piotra Steca na stanowisku wicedyrektora Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów. Zawiesił też konkurs na szefa prezydenckiej kancelarii.

– Paweł Markiewicz jest jedynym kandydatem. Dlatego prezydent postanowił zawiesić konkurs do odwołania – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prasowa prezydenta.

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jaco / 8 czerwca 2011 o 13:05
0
JA BYM JESZCZE SPRAWDZIŁ JAKI WPŁYW MIELI OBAJ PANOWIE NA PRZYZNAWANIE DOTACJI DLA WŁASNYCH GMIN
Avatar
Monika / 29 kwietnia 2011 o 21:13
0
Wszystkich, którzy korzystali z usług Glazury Królewskiej zapraszam do wypełnienia krótkiej ankiety.
http://moje-ankiety.pl/respond-8106/sec-4nEwYAGU.html
Z góry dziękuję.
Avatar
Paweł K. / 29 kwietnia 2011 o 20:33
0
Markiewicz, może teraz przestaniesz traktować innych jak petentów.
A stanowisko dyrektora marketingu dla ciebie to chyba największe nieporozumienie.
Avatar
Jaa / 7 kwietnia 2011 o 20:35
0
[quote name='lulek' timestamp='1302161683' post='460574']
nie wierze w ani jedno ich wytłumaczenie !! oddajcie pieniądze !! co za bezczelność takie wytłumaczenie układziki układziki układziki biedaczki nic nie wiedzieli, kto z kim gdzie i jak - politycy !! zrezygnowali bo nie pracują dla zysku nawet poważnego komentarza nie potrafię napisać bo aż mnie rzuca na prawo i lewo
[/quote]

Jakie oddajcie pieniądze? Przecież oni jeszcze nic nie wzięli! Ktoś wyżej pisze o 3 mln, a nie o niecałych 500 tys. (na taką sumę był wniosek)! Ja ich nie bronię, ale te wszystkie komentarze świadczą o nienajlepszej kondycji psychicznej naszego społeczeństwa. Oskarżcie ich jeszcze o katastrofę smoleńską, tsunami w Japonii i letnią plagę meszek. Jak macie pisać takie głupoty, to w ogóle nie piszcie. Ulżyć sobie można w zupełnie inny sposób.
[quote name='lulek' timestamp='1302161683' post='460574']
nie wierze w ani jedno ich wytłumaczenie !! oddajcie pieniądze !! co za bezczelność takie wytłumaczenie układziki układziki układziki biedaczki nic nie wiedzieli, kto z kim gdzie i jak - politycy !! zrezygnowali bo nie pracują dla zysku nawet poważnego komentarza nie potrafię napisać bo aż mnie rzuca na prawo i lewo
[/quote]

Jakie oddajcie pieniądze? Przecież oni jeszcze nic nie wzięli! Ktoś wyżej pisze o 3... rozwiń
Avatar
monika / 7 kwietnia 2011 o 19:36
0
Chyba nie wiesz co piszesz. I o jakich kontrolach mówisz? O sprawozdaniach, które tworzy się na potrzeby, o fakturach dopasowywanych do rozliczeń... ? Człowieku, nie ma w fundacjach żadnych kontroli. A nawet jeśli są to ustawione. Popracuj trochę w Organizacjach pozarządowych to wtedy pogadamy.
A w znajomościach nie ma niczego niewłaściwego, jeśli nie uderzają w innych użytkowników finansów.
Avatar
mosquito / 7 kwietnia 2011 o 17:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1302181161' post='460769']
Ty "uczciwy" czlowieku, pokaz mi owa biede na Lubelszczyznie!!!!!
Nieroby zawsze beda utyskiwali, a ludziom zapobiegliwym, dbalym o siebie i rodziny
chetnie wydlubalibyscie oczy w mysl katolickiej etyki milosci blizniego!
Uczciwy napisalem swiadomie w cudzyslowiu, bo klamca nie moze zaliczac sie do tej swery moralnej.
Klamiesz zas w niemalze kazdym napisanym slowie!
[/quote]
a Ty z jakiej sekty jesteś ? Wyczuwam wyczucie etyki PO, co nie znaczy że popieram PIS.
[quote name='Gość' timestamp='1302181161' post='460769']
Ty "uczciwy" czlowieku, pokaz mi owa biede na Lubelszczyznie!!!!!
Nieroby zawsze beda utyskiwali, a ludziom zapobiegliwym, dbalym o siebie i rodziny
chetnie wydlubalibyscie oczy w mysl katolickiej etyki milosci blizniego!
Uczciwy napisalem swiadomie w cudzyslowiu, bo klamca nie moze zaliczac sie do tej swery moralnej.
Klamiesz zas w niemalze kazdym napisanym slowie!
[/quote]
a Ty z j... rozwiń
Avatar
mosquito / 7 kwietnia 2011 o 17:17
0
U nas żadna z firm nie działa dla zysku bo po wypłacie wynagrodzeń dla zarządów są same straty ! Ewentualne, mizerne, konieczne inwestycje realizuje się z kredytów.
Avatar
kkk / 7 kwietnia 2011 o 15:51
0
"– Stworzona przez nas firma z założenia nie działa dla zysku."
Koń by się uśmiał. Lubelska Fundacja Rozwoju też nie działa dla zysku, co nie przeszkadza prezesowi lansować się w nowym służbowym mercedesie - opcja full wypas.
Avatar
wlsię peowcu / 7 kwietnia 2011 o 15:19
0
Zazdrościsz to ty rozumu innym. Gówno mnie obchodzą twoje plotki o kolegach po fachu. Całe peło to śmierdząca korupcyjno ubecka klika, którą ty chyba nieźle od wewnątrz poznałeś.

[quote name='Janek' timestamp='1302161487' post='460573']
Szkoda, że Ci wszyscy co tu piszą nie są tacy mądrzy jakich udają. Jakby "chłopcy" mieli złe intencje to założyliby firmę na Krystynę z Gazowni a tak zrobili to legalnie i zgodnie z prawem. KRS też jest jawny i każdy może sobie sprawdzić każdego w internecie. To kolejny dowód na przejrzystość systemu.

Ci co się tak tu rozpisują to banda zazdrosnych nieudaczników, którzy nic w życiu nie osiągnęli z wyjątkiem czytania ale bez zrozumienia i byle jakiego pisania.

Poczytajcie sobie kryteria konkursowe i zobaczycie, kto mógł składać z tego działania wnioski? - czytanie ze zrozumieniem.

Zobaczycie, że przepisy zmieniły się rok temu i zmieniła się definicja która spowodowała odrzucenie tych kilku wniosków. Tam alokacja nie została jeszcze wykorzystana więc wystarczyło wczytać się w instrukcję i złożyć wniosek.

Ja wygrałem proces w LAWP w sprawie jednego z wniosków, więc czemu te firmy, które odpadły w konkursie nie podały LAWP-u do sądu? Bo źle napisali wniosek a teraz próbują doszukiwać się kolesiostwa.

Ta cała sytuacja to walka Krzystofa Ł, z Pawłem M. Bo nie wiem czy wiecie ale Pan Krzysztof zarezerwował np. bilbordy dla Pana Żuka za 100 zł no ale oczywiście kilka nie było wyklejonych bo miały zostać dla niego... itd... gazetka, zdjęcia szt 17 za 15 tys, to osiągnięcia Krzysztofa Ł za które zapłacił nic nie wiedzący Żuk... no ale jak się o tym dowiedział to Krzysztof Ł poleciał no i skończyła się lewuszka...

Tak więc tu nie chodzi o "Chłopców" tylko o walkę wewnątrz PO... bo listy się już tworzą a panom nerwy puszczają.
[/quote]
Zazdrościsz to ty rozumu innym. Gówno mnie obchodzą twoje plotki o kolegach po fachu. Całe peło to śmierdząca korupcyjno ubecka klika, którą ty chyba nieźle od wewnątrz poznałeś.

[quote name='Janek' timestamp='1302161487' post='460573']
Szkoda, że Ci wszyscy co tu piszą nie są tacy mądrzy jakich udają. Jakby "chłopcy" mieli złe intencje to założyliby firmę na Krystynę z Gazowni a tak zrobili to legalnie i zgodnie z prawem. KRS też jest jawny i każdy może sobie sprawdzić każdego w interneci... rozwiń
Avatar
vio007 / 7 kwietnia 2011 o 15:05
0
[quote name='aTR' timestamp='1302173031' post='460677']
widac ze bieda w lubelskim sklania wszystkich do przekretow bo chyba zrobili to z biedy a z reszta kto idzie do polityki ci ktorzy nie maja sie juz czego chwycic i ci ktorzy mysla ze przez polityke sie dorobia malo jest uczciwych ludzi
[/quote]


do polityki idą ci, ktorzy mają układy rzecz jasna!!! a poza tym polityka to władza, a władza to kupa kasy i respekt.
Avatar
jaco / 8 czerwca 2011 o 13:05
0
JA BYM JESZCZE SPRAWDZIŁ JAKI WPŁYW MIELI OBAJ PANOWIE NA PRZYZNAWANIE DOTACJI DLA WŁASNYCH GMIN
Avatar
Monika / 29 kwietnia 2011 o 21:13
0
Wszystkich, którzy korzystali z usług Glazury Królewskiej zapraszam do wypełnienia krótkiej ankiety.
http://moje-ankiety.pl/respond-8106/sec-4nEwYAGU.html
Z góry dziękuję.
Avatar
Paweł K. / 29 kwietnia 2011 o 20:33
0
Markiewicz, może teraz przestaniesz traktować innych jak petentów.
A stanowisko dyrektora marketingu dla ciebie to chyba największe nieporozumienie.
Avatar
Jaa / 7 kwietnia 2011 o 20:35
0
[quote name='lulek' timestamp='1302161683' post='460574']
nie wierze w ani jedno ich wytłumaczenie !! oddajcie pieniądze !! co za bezczelność takie wytłumaczenie układziki układziki układziki biedaczki nic nie wiedzieli, kto z kim gdzie i jak - politycy !! zrezygnowali bo nie pracują dla zysku nawet poważnego komentarza nie potrafię napisać bo aż mnie rzuca na prawo i lewo
[/quote]

Jakie oddajcie pieniądze? Przecież oni jeszcze nic nie wzięli! Ktoś wyżej pisze o 3 mln, a nie o niecałych 500 tys. (na taką sumę był wniosek)! Ja ich nie bronię, ale te wszystkie komentarze świadczą o nienajlepszej kondycji psychicznej naszego społeczeństwa. Oskarżcie ich jeszcze o katastrofę smoleńską, tsunami w Japonii i letnią plagę meszek. Jak macie pisać takie głupoty, to w ogóle nie piszcie. Ulżyć sobie można w zupełnie inny sposób.
[quote name='lulek' timestamp='1302161683' post='460574']
nie wierze w ani jedno ich wytłumaczenie !! oddajcie pieniądze !! co za bezczelność takie wytłumaczenie układziki układziki układziki biedaczki nic nie wiedzieli, kto z kim gdzie i jak - politycy !! zrezygnowali bo nie pracują dla zysku nawet poważnego komentarza nie potrafię napisać bo aż mnie rzuca na prawo i lewo
[/quote]

Jakie oddajcie pieniądze? Przecież oni jeszcze nic nie wzięli! Ktoś wyżej pisze o 3... rozwiń
Avatar
monika / 7 kwietnia 2011 o 19:36
0
Chyba nie wiesz co piszesz. I o jakich kontrolach mówisz? O sprawozdaniach, które tworzy się na potrzeby, o fakturach dopasowywanych do rozliczeń... ? Człowieku, nie ma w fundacjach żadnych kontroli. A nawet jeśli są to ustawione. Popracuj trochę w Organizacjach pozarządowych to wtedy pogadamy.
A w znajomościach nie ma niczego niewłaściwego, jeśli nie uderzają w innych użytkowników finansów.
Avatar
mosquito / 7 kwietnia 2011 o 17:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1302181161' post='460769']
Ty "uczciwy" czlowieku, pokaz mi owa biede na Lubelszczyznie!!!!!
Nieroby zawsze beda utyskiwali, a ludziom zapobiegliwym, dbalym o siebie i rodziny
chetnie wydlubalibyscie oczy w mysl katolickiej etyki milosci blizniego!
Uczciwy napisalem swiadomie w cudzyslowiu, bo klamca nie moze zaliczac sie do tej swery moralnej.
Klamiesz zas w niemalze kazdym napisanym slowie!
[/quote]
a Ty z jakiej sekty jesteś ? Wyczuwam wyczucie etyki PO, co nie znaczy że popieram PIS.
[quote name='Gość' timestamp='1302181161' post='460769']
Ty "uczciwy" czlowieku, pokaz mi owa biede na Lubelszczyznie!!!!!
Nieroby zawsze beda utyskiwali, a ludziom zapobiegliwym, dbalym o siebie i rodziny
chetnie wydlubalibyscie oczy w mysl katolickiej etyki milosci blizniego!
Uczciwy napisalem swiadomie w cudzyslowiu, bo klamca nie moze zaliczac sie do tej swery moralnej.
Klamiesz zas w niemalze kazdym napisanym slowie!
[/quote]
a Ty z j... rozwiń
Avatar
mosquito / 7 kwietnia 2011 o 17:17
0
U nas żadna z firm nie działa dla zysku bo po wypłacie wynagrodzeń dla zarządów są same straty ! Ewentualne, mizerne, konieczne inwestycje realizuje się z kredytów.
Avatar
kkk / 7 kwietnia 2011 o 15:51
0
"– Stworzona przez nas firma z założenia nie działa dla zysku."
Koń by się uśmiał. Lubelska Fundacja Rozwoju też nie działa dla zysku, co nie przeszkadza prezesowi lansować się w nowym służbowym mercedesie - opcja full wypas.
Avatar
wlsię peowcu / 7 kwietnia 2011 o 15:19
0
Zazdrościsz to ty rozumu innym. Gówno mnie obchodzą twoje plotki o kolegach po fachu. Całe peło to śmierdząca korupcyjno ubecka klika, którą ty chyba nieźle od wewnątrz poznałeś.

[quote name='Janek' timestamp='1302161487' post='460573']
Szkoda, że Ci wszyscy co tu piszą nie są tacy mądrzy jakich udają. Jakby "chłopcy" mieli złe intencje to założyliby firmę na Krystynę z Gazowni a tak zrobili to legalnie i zgodnie z prawem. KRS też jest jawny i każdy może sobie sprawdzić każdego w internecie. To kolejny dowód na przejrzystość systemu.

Ci co się tak tu rozpisują to banda zazdrosnych nieudaczników, którzy nic w życiu nie osiągnęli z wyjątkiem czytania ale bez zrozumienia i byle jakiego pisania.

Poczytajcie sobie kryteria konkursowe i zobaczycie, kto mógł składać z tego działania wnioski? - czytanie ze zrozumieniem.

Zobaczycie, że przepisy zmieniły się rok temu i zmieniła się definicja która spowodowała odrzucenie tych kilku wniosków. Tam alokacja nie została jeszcze wykorzystana więc wystarczyło wczytać się w instrukcję i złożyć wniosek.

Ja wygrałem proces w LAWP w sprawie jednego z wniosków, więc czemu te firmy, które odpadły w konkursie nie podały LAWP-u do sądu? Bo źle napisali wniosek a teraz próbują doszukiwać się kolesiostwa.

Ta cała sytuacja to walka Krzystofa Ł, z Pawłem M. Bo nie wiem czy wiecie ale Pan Krzysztof zarezerwował np. bilbordy dla Pana Żuka za 100 zł no ale oczywiście kilka nie było wyklejonych bo miały zostać dla niego... itd... gazetka, zdjęcia szt 17 za 15 tys, to osiągnięcia Krzysztofa Ł za które zapłacił nic nie wiedzący Żuk... no ale jak się o tym dowiedział to Krzysztof Ł poleciał no i skończyła się lewuszka...

Tak więc tu nie chodzi o "Chłopców" tylko o walkę wewnątrz PO... bo listy się już tworzą a panom nerwy puszczają.
[/quote]
Zazdrościsz to ty rozumu innym. Gówno mnie obchodzą twoje plotki o kolegach po fachu. Całe peło to śmierdząca korupcyjno ubecka klika, którą ty chyba nieźle od wewnątrz poznałeś.

[quote name='Janek' timestamp='1302161487' post='460573']
Szkoda, że Ci wszyscy co tu piszą nie są tacy mądrzy jakich udają. Jakby "chłopcy" mieli złe intencje to założyliby firmę na Krystynę z Gazowni a tak zrobili to legalnie i zgodnie z prawem. KRS też jest jawny i każdy może sobie sprawdzić każdego w interneci... rozwiń
Avatar
vio007 / 7 kwietnia 2011 o 15:05
0
[quote name='aTR' timestamp='1302173031' post='460677']
widac ze bieda w lubelskim sklania wszystkich do przekretow bo chyba zrobili to z biedy a z reszta kto idzie do polityki ci ktorzy nie maja sie juz czego chwycic i ci ktorzy mysla ze przez polityke sie dorobia malo jest uczciwych ludzi
[/quote]


do polityki idą ci, ktorzy mają układy rzecz jasna!!! a poza tym polityka to władza, a władza to kupa kasy i respekt.
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!