Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2009 r.
21:01
Edytuj ten wpis

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna: Płać lub ucz się kierunku, którego nie ma

0 9 A A

Kierunki w likwidacji, a rekrutacja w lubelskim oddziale AHE trwa w najlepsze. Studentów, którzy chcą odejść, uczelnia stawia pod ścianą: rezygnacja i karna opłata lub uregulowanie czesnego i nauka na kierunku, którego nie ma.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To jeden wielki przekręt – mówi Marta, która w lubelskiej filii AHE zaliczyła rok informatyki. – Skoro zlikwidowano nasz kierunek, chcemy się przenieść na inną uczelnię. Tymczasem dają nam do podpisu oświadczenia, w których deklarujemy rezygnację z własnej winy. A to oznacza około 2 tys. zł karnej opłaty.
Alternatywą jest pozostanie na uczelni. – Czyli za "studia”, które nie istnieją i tak będziemy musieli zapłacić – kwituje Marta.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zabrało się bowiem za likwidację AHE. Informatykę zamknięto z początkiem września. Jej los najprawdopodobniej podzieli zarządzanie, które otrzymało fatalną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Akademia wstrzymała nabór na zlikwidowany kierunek, ale wciąż chce kształcić przyszłych rekinów biznesu.

– Nadal prowadzimy nabór na zarządzanie – usłyszała nasza dziennikarka w lubelskim ośrodku AHE. Mogła natychmiast podpisać umowę na najbliższy rok akademicki. O kłopotach z komisją akredytacyjną nie powiedziano jej ani słowa.

• Dlaczego wstrzymano nabór na informatykę?

– Bo najważniejsze jest dla nas dobro studentów. Likwidacja tego kierunku jest przesądzona – mówi Aleksandra Mysiakowska, rzecznik AHE.

• Skąd więc oświadczenia o rezygnacji z własnej winy i karne opłaty?

– Oświadczenia wynikają z przyjętej procedury i podpisanych umów – tłumaczy Mysiakowska. – Nie otrzymaliśmy jeszcze decyzji o likwidacji informatyki, więc formalnie studia istnieją.

Studenci o problemach szkoły dowiedzieli się z mediów. Przestudiowali swoje umowy. Wynika z nich, że formalnie nie studiowali, a jedynie uczestniczyli w kursach. Na lipne studia wydali od 2 do 4 tys. zł. Chcieli odzyskać choćby część tych pieniędzy. O karnych opłatach nie chcą słyszeć.

Sprawą zajął się już Parlament Studentów RP.

– Oświadczenia i kary są bezprawne, to się kwalifikuje do sądu – mówi Bartłomiej Banaszak, przewodniczący PS RP. – Do rzecznika praw studentów wpłynęły już pierwsze skargi. Apelujemy o przesyłanie kolejnych dokumentów.

Wczoraj wieczorem studenci spotkali się z przedstawicielami lubelskiego oddziału AHE, którzy sami przyznali, że roszczenia finansowe wobec odchodzących studentów są "nielogiczne”. Zapowiedzieli interwencję w centrali.

(imię studentki zostało zmienione)

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
"student" / 22 września 2009 o 11:56
0
Oczywiście zgadzam się z tym, że są to odrębne Uczelnie, ale na Boga czemu na tym wszystkim cierpieć muszą studenci. Pierwsze rozmowy z WSPA były inne niż te kolejne, a róznice programowe wychodzą centowo tak jak cały semsetr, a godzin jest 255. JAk to fizycznie wykonać skoro szacunkowo wypad, że należąło by studiować po ok 12 godzin na zjazdach sobotnio-niedzielnych.
"student"
Avatar
Pracownik_WSPA / 10 września 2009 o 10:51
0
Ludziom, którzy mają wątpliwości o co w tej sprawie chodzi, polecam przeglądać strony uczelni, których sprawy dotyczą. Na stronie WSPA zaraz po ukazaniu się artykułów szkalujących uczelnię, zamieściliśmy komunikat wladz na temat sytuacji: [url="http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/1840-komunikat_wladz_wspa"]http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/18...ikat_wladz_wspa[/url]
WSPA ma się dobrze -ŻADEN z naszych kierunków nie znajduje się w stanie likwidacji, bo nie ma takich podstaw.
Po raz kolejny zwróciłbym uwagę na informacje, które uczelnia umieszcza na swojej stronie - wygraliśmy projekt (a wraz z nim prawie 3 mln zł) na prowadzenie dodatkowych, bezpłatnych zajęć oraz nowych specjalizacji na kierunkach inżynierskich - informatyce i transporcie.
Zainteresowanym polecam przejrzeć archwium aktualności na wspa.pl/aktualnosci
Ludziom, którzy mają wątpliwości o co w tej sprawie chodzi, polecam przeglądać strony uczelni, których sprawy dotyczą. Na stronie WSPA zaraz po ukazaniu się artykułów szkalujących uczelnię, zamieściliśmy komunikat wladz na temat sytuacji: [url="http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/1840-komunikat_wladz_wspa"]http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/18...ikat_wladz_wspa[/url]
WSPA ma się dobrze -ŻADEN z naszych kierunków nie znajduje się w stanie likwidacji, bo nie ma takich podstaw.
Po raz kolejny zwróciłbym uwagę na informacje... rozwiń
Avatar
WooW / 10 września 2009 o 06:59
0
A sępy krążą.... krążą...., padlina pachnie. Ummm.....


Doradca napisał:
W mojej skromnej ocenie, studenci będą chcieli kontynuować naukę, a w Lublinie nie sądzę by wybrali WSPA (WSHE / AHE jest właścicielem WSPA), bo po niemiłych doświadczeniach z AHE, mają prawo do uprzedzeń również względem WSPA, mimo, że ta ma oddzielną licencję, ale włąściciel jest ten sam.

Wklejam poniższy cytat z dobrej woli, mam nadzieję, że komuś pomoże:





[url="http://www.wsei.lublin.pl"]www.wsei.lublin.pl[/url]
rozwiń
Avatar
dola / 10 września 2009 o 06:27
0
[url="######"]######[/url]
Avatar
Doradca / 10 września 2009 o 02:47
0
W mojej skromnej ocenie, studenci będą chcieli kontynuować naukę, a w Lublinie nie sądzę by wybrali WSPA (WSHE / AHE jest właścicielem WSPA), bo po niemiłych doświadczeniach z AHE, mają prawo do uprzedzeń również względem WSPA, mimo, że ta ma oddzielną licencję, ale włąściciel jest ten sam.

Wklejam poniższy cytat z dobrej woli, mam nadzieję, że komuś pomoże:


Jesteś studentem AHE? Nie wiesz co dalej?
31 lipca 2009


Twój niepokój wzbudziła informacja zamieszczona na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dotyczącym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, cyt. „Ze względu na rażące naruszenie prawa polegające na prowadzeniu kształcenia poza siedzibą Uczelni zostało wszczęte postępowanie w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie Uczelni oraz nakaz jej likwidacji"? Boisz się o swoja przyszłość?

Ukończ studia w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie! Największej i najszybciej rozwijającej się Uczelni w regionie. Studenci likwidowanej AHE, a także wszystkich Punktów Informacyjno-Rekrutacyjnych Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w regionie, nielegalnie prowadzących zajęcia, mogą kontynuować naukę bez dodatkowych kosztów! Uczelnia zapewnia wszystkim przyszłym studentom możliwość kontynuowania nauki po uzupełnieniu ewentualnych różnic programowych. Szczegółowe informacje można uzyskać w Sekretariacie WSEI oraz pod nr tel. (081) 749 17 77.

Serdecznie zapraszamy



[url="http://www.wsei.lublin.pl"]www.wsei.lublin.pl[/url]



[url="http://www.wsei.lublin.pl"]www.wsei.lublin.pl[/url] rozwiń
Avatar
mk / 10 września 2009 o 01:59
0
pai napisał:
Kurczę to chodzi o WSPiA -Wyspę? To tam likwidują te kierunki???


Nie chodzi o WSPA, tylko o AHE, to są zupełnie różne uczelnie działające na podstawie oddzielnych licencji. Tylko AHE ministerstwo odbiera uprawnienia, WSPA cała sprawa nie dotyczy. Cała sytuacja wygląda tak: wyobraź sobie, że masz dwa samochody, w jednym skończyły Ci się badania i musisz zrobić przegląd, ale żaden diagnosta nie wbije Ci pieczątki, bo samochód nie nadaje się do jazdy = nie spełnia warunków. Drugim możesz wciąż jechać, chociaż jesteś właścicielem także tego pierwszego. Tu jest tak samo - WSPA i AEH mają wspólnego właściciela, ale tylko AEH ma problemy, nie WSPA.


Nie chodzi o WSPA, tylko o AHE, to są zupełnie różne uczelnie działające na podstawie oddzielnych licencji. Tylko AHE ministerstwo odbiera uprawnienia, WSPA cała sprawa nie dotyczy. Cała sytuacja wygląda tak: wyobraź sobie, że masz dwa samochody, w jednym skończyły Ci się badania i musisz zrobić przegląd, ale żaden diagnosta nie wbije Ci pieczątki, bo samochód nie nadaje się do jazdy = nie spełnia warunków. Drugim możesz wciąż jechać, chociaż jesteś właścicielem także tego pierwszego. Tu jest tak samo - WSPA i AEH ... rozwiń
Avatar
zniesmaczony / 9 września 2009 o 23:39
0
Kto w ogóle studiuje na takich uczelniach?:\
Avatar
paji / 9 września 2009 o 23:31
0
Kurczę to chodzi o WSPiA-Wyspę? To tam likwidują te kierunki???
Avatar
pai / 9 września 2009 o 23:27
0
Kurczę to chodzi o WSPiA -Wyspę? To tam likwidują te kierunki???
Avatar
"student" / 22 września 2009 o 11:56
0
Oczywiście zgadzam się z tym, że są to odrębne Uczelnie, ale na Boga czemu na tym wszystkim cierpieć muszą studenci. Pierwsze rozmowy z WSPA były inne niż te kolejne, a róznice programowe wychodzą centowo tak jak cały semsetr, a godzin jest 255. JAk to fizycznie wykonać skoro szacunkowo wypad, że należąło by studiować po ok 12 godzin na zjazdach sobotnio-niedzielnych.
"student"
Avatar
Pracownik_WSPA / 10 września 2009 o 10:51
0
Ludziom, którzy mają wątpliwości o co w tej sprawie chodzi, polecam przeglądać strony uczelni, których sprawy dotyczą. Na stronie WSPA zaraz po ukazaniu się artykułów szkalujących uczelnię, zamieściliśmy komunikat wladz na temat sytuacji: [url="http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/1840-komunikat_wladz_wspa"]http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/18...ikat_wladz_wspa[/url]
WSPA ma się dobrze -ŻADEN z naszych kierunków nie znajduje się w stanie likwidacji, bo nie ma takich podstaw.
Po raz kolejny zwróciłbym uwagę na informacje, które uczelnia umieszcza na swojej stronie - wygraliśmy projekt (a wraz z nim prawie 3 mln zł) na prowadzenie dodatkowych, bezpłatnych zajęć oraz nowych specjalizacji na kierunkach inżynierskich - informatyce i transporcie.
Zainteresowanym polecam przejrzeć archwium aktualności na wspa.pl/aktualnosci
Ludziom, którzy mają wątpliwości o co w tej sprawie chodzi, polecam przeglądać strony uczelni, których sprawy dotyczą. Na stronie WSPA zaraz po ukazaniu się artykułów szkalujących uczelnię, zamieściliśmy komunikat wladz na temat sytuacji: [url="http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/1840-komunikat_wladz_wspa"]http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/18...ikat_wladz_wspa[/url]
WSPA ma się dobrze -ŻADEN z naszych kierunków nie znajduje się w stanie likwidacji, bo nie ma takich podstaw.
Po raz kolejny zwróciłbym uwagę na informacje... rozwiń
Avatar
WooW / 10 września 2009 o 06:59
0
A sępy krążą.... krążą...., padlina pachnie. Ummm.....


Doradca napisał:
W mojej skromnej ocenie, studenci będą chcieli kontynuować naukę, a w Lublinie nie sądzę by wybrali WSPA (WSHE / AHE jest właścicielem WSPA), bo po niemiłych doświadczeniach z AHE, mają prawo do uprzedzeń również względem WSPA, mimo, że ta ma oddzielną licencję, ale włąściciel jest ten sam.

Wklejam poniższy cytat z dobrej woli, mam nadzieję, że komuś pomoże:





[url="http://www.wsei.lublin.pl"]www.wsei.lublin.pl[/url]
rozwiń
Avatar
dola / 10 września 2009 o 06:27
0
[url="######"]######[/url]
Avatar
Doradca / 10 września 2009 o 02:47
0
W mojej skromnej ocenie, studenci będą chcieli kontynuować naukę, a w Lublinie nie sądzę by wybrali WSPA (WSHE / AHE jest właścicielem WSPA), bo po niemiłych doświadczeniach z AHE, mają prawo do uprzedzeń również względem WSPA, mimo, że ta ma oddzielną licencję, ale włąściciel jest ten sam.

Wklejam poniższy cytat z dobrej woli, mam nadzieję, że komuś pomoże:


Jesteś studentem AHE? Nie wiesz co dalej?
31 lipca 2009


Twój niepokój wzbudziła informacja zamieszczona na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dotyczącym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, cyt. „Ze względu na rażące naruszenie prawa polegające na prowadzeniu kształcenia poza siedzibą Uczelni zostało wszczęte postępowanie w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie Uczelni oraz nakaz jej likwidacji"? Boisz się o swoja przyszłość?

Ukończ studia w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie! Największej i najszybciej rozwijającej się Uczelni w regionie. Studenci likwidowanej AHE, a także wszystkich Punktów Informacyjno-Rekrutacyjnych Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w regionie, nielegalnie prowadzących zajęcia, mogą kontynuować naukę bez dodatkowych kosztów! Uczelnia zapewnia wszystkim przyszłym studentom możliwość kontynuowania nauki po uzupełnieniu ewentualnych różnic programowych. Szczegółowe informacje można uzyskać w Sekretariacie WSEI oraz pod nr tel. (081) 749 17 77.

Serdecznie zapraszamy



[url="http://www.wsei.lublin.pl"]www.wsei.lublin.pl[/url]



[url="http://www.wsei.lublin.pl"]www.wsei.lublin.pl[/url] rozwiń
Avatar
mk / 10 września 2009 o 01:59
0
pai napisał:
Kurczę to chodzi o WSPiA -Wyspę? To tam likwidują te kierunki???


Nie chodzi o WSPA, tylko o AHE, to są zupełnie różne uczelnie działające na podstawie oddzielnych licencji. Tylko AHE ministerstwo odbiera uprawnienia, WSPA cała sprawa nie dotyczy. Cała sytuacja wygląda tak: wyobraź sobie, że masz dwa samochody, w jednym skończyły Ci się badania i musisz zrobić przegląd, ale żaden diagnosta nie wbije Ci pieczątki, bo samochód nie nadaje się do jazdy = nie spełnia warunków. Drugim możesz wciąż jechać, chociaż jesteś właścicielem także tego pierwszego. Tu jest tak samo - WSPA i AEH mają wspólnego właściciela, ale tylko AEH ma problemy, nie WSPA.


Nie chodzi o WSPA, tylko o AHE, to są zupełnie różne uczelnie działające na podstawie oddzielnych licencji. Tylko AHE ministerstwo odbiera uprawnienia, WSPA cała sprawa nie dotyczy. Cała sytuacja wygląda tak: wyobraź sobie, że masz dwa samochody, w jednym skończyły Ci się badania i musisz zrobić przegląd, ale żaden diagnosta nie wbije Ci pieczątki, bo samochód nie nadaje się do jazdy = nie spełnia warunków. Drugim możesz wciąż jechać, chociaż jesteś właścicielem także tego pierwszego. Tu jest tak samo - WSPA i AEH ... rozwiń
Avatar
zniesmaczony / 9 września 2009 o 23:39
0
Kto w ogóle studiuje na takich uczelniach?:\
Avatar
paji / 9 września 2009 o 23:31
0
Kurczę to chodzi o WSPiA-Wyspę? To tam likwidują te kierunki???
Avatar
pai / 9 września 2009 o 23:27
0
Kurczę to chodzi o WSPiA -Wyspę? To tam likwidują te kierunki???
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LNBA. The Reds w czołówce Konferencji B

LNBA. The Reds w czołówce Konferencji B 0 0

Tym razem uwaga całej ligi skupiona była na Konferencji B, która jako jedyna rozgrywała swoje mecze w ten weekend. W niej błysnęła ekipa The Reds Antosiewicz.edu, która po świetnym meczu pokonała Auto-Remont Lipert

Wypadek przed rondem w Żyrzynie, droga w kierunku Puław zablokowana

Wypadek przed rondem w Żyrzynie, droga w kierunku Puław zablokowana 1 0

Po wypadku, do którego doszło dzisiaj po godz. 11. w okolicach nowego ronda w Żyrzynie, droga z Puław w tamtym kierunku jest zablokowana. Policji przepuszczają jedynie mieszkańców najbliższych miejscowości z Osin i Wronowa. Trzy osoby trafiły do szpitali.

Świat ziemski nieziemski. Rozmowa z Justyną Janowską, aktorką Teatru Osterwy

Świat ziemski nieziemski. Rozmowa z Justyną Janowską, aktorką Teatru Osterwy 0 0

Rozmowa z Justyną Janowską, aktorką Teatru Osterwy, która gra jedną z głównych ról w spektaklu „Bracia Grimm dla dorosłych”

Dyrektor naczelnikiem, a były wiceprezydent specjalistą w szpitalu

Dyrektor naczelnikiem, a były wiceprezydent specjalistą w szpitalu 3 5

To Stanisław Romanowski zostanie nowym naczelnikiem edukacji w bialskim urzędzie miasta. Wygrał konkurs na to stanowisko. Nowe zatrudnienie znalazł też były zastępca prezydenta.

Czy i dlaczego warto kupić portfel ze skóry?

Czy i dlaczego warto kupić portfel ze skóry? 0 0

Portfel to jedno z najistotniejszych i praktycznych akcesoriów, które każdy powinien mieć. Pomaga w przechowywaniu i organizowaniu wszystkich kart i gotówki. To jednak nie wszystko! Wysokiej jakości skórzany portfel, szczególnie jeśli chodzi o tak piękne modele jak projekty Kochański, jest sygnaturą Twojego statusu i stylu.

Usunęli apostrof, dodali wigoru. Nowa KIA Ceed [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Usunęli apostrof, dodali wigoru. Nowa KIA Ceed [wideo, zdjęcia] 0 0

Długo czekałem na pierwszą jazdę tym autem – nową kia ceed. Opłacało się. Ceed, już bez apostrofu, to wygodne, szybkie i dobrze wyposażone auto. Niestety, już nie tanie.

Świąteczny koncert "Śpiewamy Lublinowi" w Centrum Kultury
18 grudnia 2018, 18:00

Świąteczny koncert "Śpiewamy Lublinowi" w Centrum Kultury 0 0

Co Gdzie Kiedy. 18 grudnia o godz. 18 na scenie Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wyjątkowy koncert kolęd i piosenek świątecznych Śpiewamy Lublinowi.

Świetlna Stolica Polski. Zamość i w tym roku wypali? Walczą też inne miasta z naszego regionu

Świetlna Stolica Polski. Zamość i w tym roku wypali? Walczą też inne miasta z naszego regionu 2 4

Zamość, który wygrał już dwie poprzednie edycje plebiscytu na najpiękniej świątecznie przystrojone miasto, znów ma szansę na sukces. Oprócz niego o tytuł Świetlnej Stolicy Polski walczą m.in. Puławy, Lublin i Modliborzyce.

Super Lego z Lublina. Pomysł lublinianina może trafić na półki sklepowe na całym świecie

Super Lego z Lublina. Pomysł lublinianina może trafić na półki sklepowe na całym świecie 0 3

Lublinianin Paweł Koniak stworzył wyjątkowy zestaw klocków Lego. Jego pomysł ma szanse na to, by trafić na sklepowe półki całego świata

Gang Olsena w Świdniku. Uciekał i rozbił głowę na parapecie

Gang Olsena w Świdniku. Uciekał i rozbił głowę na parapecie 0 4

Tymczasowy areszt zastosował we wtorek sąd wobec dwóch 25-latków. Sprawcy wdarli się do jednego z domów w Świdniku i pobili taboretem mieszkającego tam 36-latka. Jeden z bandytów w trakcie ucieczki został ranny

Wypadł z drogi i wjechał w kancelarię adwokacką [zdjęcia]
galeria

Wypadł z drogi i wjechał w kancelarię adwokacką [zdjęcia] 3 6

Wpadł w poślizg, skosił znaki drogowe i zatrzymał się na budynku w którym znajduje się kancelaria adwokacka. 22-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Dominika z Lubelszczyzny zwyciężczynią Queen Of Poland 2018 [zdjęcia]
galeria

Dominika z Lubelszczyzny zwyciężczynią Queen Of Poland 2018 [zdjęcia] 0 1

Dominika Grabias z Korczowa, koło Biłgoraja, zwyciężyła w konkursie Queen Of Poland 2018. Dla 18-latki to pierwszy tak duży sukces w karierze modelki

Wypadek na DK82. Wyprzedzał w gęstej mgle. Cztery osoby w szpitalu [zdjęcia]

Wypadek na DK82. Wyprzedzał w gęstej mgle. Cztery osoby w szpitalu [zdjęcia] 3 4

Cztery osoby trafiły dziś rano do szpitala w wyniku wypadku z udziałem trzech samochodów na miejscowości Kolonia Wytyczno

Co dalej z Wisłą Puławy?

Co dalej z Wisłą Puławy? 0 6

Trwają rozmowy na linii: Wisła Puławy – Grupa Azoty. Przypomnijmy, że główny sponsor Dumy Powiśla poinformował kilka dni temu działaczy, że rezygnuje ze wspierania klubu. Czy jest jeszcze szansa, że współpraca będzie kontynuowana?

Katarzyna Michalak z Radia Lublin dostała nagrodę Grand Press