Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2009 r.
20:56
Edytuj ten wpis

Akcja "Oceń swoją lokalną władzę”: Radni o Adamie Wasilewskim

Autor: Zdjęcie autora red
0 28 A A

W tej chwili Adam Wasilewski zebrał 127 głosów pozytywnych i 10 negatywnych. A co sądzą o prezydencie lubelscy radni?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Leszek Daniewski, radny PO:

- Prezydent Wasilewski jest dobrym reprezentantem Lublina. Znając od podszewki możliwości, jakie były i jakie są oceniam, że zrobił dużo. Czy mógł więcej? Tak, gdyby mógł w pełni realizować swoje pomysły, a niektóre z nich nie znajdowały uznania większości. Inaczej się rządzi, gdy ma się w radzie większość, a inaczej, gdy tak jak teraz ma ją opozycja.

Jarosław Pakuła, radny PO:

- Dobrze oceniam prezydenta. Moim zdaniem, kilka rzeczy się udało i to ważnych dla mieszkańców. Najważniejszą jest powstanie specjalnej strefy ekonomicznej, bo przecież są to nowe miejsca pracy.

Monika Wac, lewica:

- Z roku na rok oceniam coraz gorzej, głównie za nieudolność w inwestycjach. Brakuje mu odwagi. Nie problem w tym, że podejmie się błędną decyzję, bo on nie podejmuje żadnych decyzji i zajmuje się tylko trwaniem na urzędzie. Dlatego moja ocena jest negatywna.

Michał Widomski, radny niezrzeszony:

To jest najgorszy prezydent w historii Lublina po 1989 r. Jedyny, który tak zadłużył miasto, nie wykonując inwestycji. Wydatki bieżące przekroczyły dochody bieżące, ulice są w coraz gorszym stanie. Wasilewski ma na koncie wiele pomyłek. Nie zrealizował praktycznie żadnej obietnicy wyborczej: tunel pod Racławickimi, aquapark. Z obietnic wychodzi praktycznie zero.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 o 21:30
0
Ciciborak napisał:
Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a zna się na pracy, którą mu zleca Pan WA jak "byk na gwiazdach". Powiem tylko, że ojciec tego jeniusza był prekursorem piłki ręcznej w Lublinie.

Więc wszystko jasne, jesteś prymitywen, który nic nie jest w stanie pojąć. Do nauki głupie niebożątko.
Zapewne umiesz tylko bluzgać . Z takimi nie rozmawiam.

Więc wszystko jasne, jesteś prymitywen, który nic nie jest w stanie pojąć. Do nauki głupie niebożątko.
Zapewne umiesz tylko bluzgać . Z takimi nie rozmawiam. rozwiń
Avatar
Ciciborak / 4 grudnia 2009 o 21:03
0
~gość~ napisał:
Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , który jest na 10 lat i którego nie da się zrealizować w ciągu minionych 3lat.
Pieniądze się nie marnują , wszystkie są wykorzystane i miasto cierpi już na brak funduszy. Nie zmarnował ani grosza z funduszy na inwestycyje, zarezewowane są pieniądze na wszystkie wkłady własne, które są niezbędne aby otrzymać pomoc europejską.
Jeżeli Ciciboraku uważasz ,że gdzieś w urzędzie ktoś zrobił coś niezgodnie z prawem lub coś ukradł powiadom o tym niezwłocznie prokuraturę, oni już będą wiedzielico z tym zrobić ale nie oskarżaj niewinnych ludzi.

Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a zna się na pracy, którą mu zleca Pan WA jak "byk na gwiazdach". Powiem tylko, że ojciec tego jeniusza był prekursorem piłki ręcznej w Lublinie.

Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a... rozwiń
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 o 15:23
0
Ciciborak napisał:
Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spójrz Pan na przystanki MPK. Bryłowski sprzedał na 20 lat sprzątanie firmie, którą sprywatyzował tj. MPO i to jest fakt. Nie interesują mnie plotki, że ludzie z Ratusza coś z tej prywatyzacji mieli a jeden Pan kupił sobie domek za Lublinem. Jak wygląda to sprzątanie - prosto. Podjeżdża samochód Sity i bach opróżnia tylko kosze na śmieci a reszta na ulicy zostaje. Ludzie zatrudnieni przez Miasto lub wynajęci do tego sprzątania zrobiliby to o wiele lepiej. Ile to jest miejsc pracy dla ludzi po 50tce. Druga sprawa to konduktorzy MPK - 2 razy więcej niż tabor samochodowy ( 2 zmiany ). LPEC i MPWiK przejęcie rozliczania c.o i wody od pośredników. Prawie 400 miejsc pracy. Czy ja Pana Wasilewskiego trzymam za rękę, żeby dla szarych ludzi coś niecoś zrobił. Jak ruszy Elektroniczny Sąd to damy mu ksywę Sędzia z Lublina.

Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , który jest na 10 lat i którego nie da się zrealizować w ciągu minionych 3lat.
Pieniądze się nie marnują , wszystkie są wykorzystane i miasto cierpi już na brak funduszy. Nie zmarnował ani grosza z funduszy na inwestycyje, zarezewowane są pieniądze na wszystkie wkłady własne, które są niezbędne aby otrzymać pomoc europejską.
Jeżeli Ciciboraku uważasz ,że gdzieś w urzędzie ktoś zrobił coś niezgodnie z prawem lub coś ukradł powiadom o tym niezwłocznie prokuraturę, oni już będą wiedzielico z tym zrobić ale nie oskarżaj niewinnych ludzi.

Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , któ... rozwiń
Avatar
yurek55 / 4 grudnia 2009 o 14:35
0
Jak będzie forsował pomysły typu tor na globusie czy kolej linową w Lublinie to napewno ludzie nie będą zadowoleni.
Avatar
Ciciborak / 4 grudnia 2009 o 14:32
0
~gość~ napisał:
Panie Mroczny,żeby o czymś się wypowiadać trzeba mieć elementarną wiedzę o problemach miasta. Pan ma tylko "mroczną".Prezydent Wasilewski ,wbrew wszyskkim utrudnienio jakie sprawia mu opozycja, zrobił dla miasta najwięcej ze wszystkich dotychczasowych prezydentów.
Nie będę ustosunkowywał się do insynuacji o braku kontaktówi doświadczenia bo jest dokładnie odwrotnie a kontaktów nie utrzymuje z tymi ludżmi,którzy chcieliby przy tej okazji "kręcić lody" i oni głównie narzekają.
Jakby miał słaby charakter to nadal byłby strajki w LPECu,marazm w MPK i prywatny folwark w MPWik.Wymienił prezesów na bardzo dobrych i te najważniejsze firmy miejskie złapały "oddech".Wbrew naciskom PIS wymienił prezydenta Fijałkowskiebo i nie uległ szantażowi pisowskich radnych.
Mit następny, o tym,że inne miasta rozwijają się szybciej jest tylko mitem. Tak wiecznie przywoływany Rzeszów , ma trochę dróg zbudowanych w poprzedniej kadencji i lotnisko zbudowane kilkadziesiąt lat temu. Zobaczcie na stronach internetowych jak forumowicze "wieszają psy 'na swoim prezydencie. Wrocław natomiast jest miastem przy granicy zachodniej i tam były pompowane pieniądze, zresztą jest to większe miasto i ma dwukrotnie większy budżet niż Lublin.
Wasilewski nie jest historykiem tylko doktorem nauk technicznych, wieloletnim ekspertem Ministerswa Ochrony Środowiska, wieloletnim prodziekanem i prorektorem PL.
Wasilewski jako prezydent miasta bronił cukrowni lubelskiej/za co był krytykowany przez Gazetę Wyborczą, ale cukrownia mu nie podlegała , decyzje jej dotyczące zapadały w Ministerstwie Skarbu.
Zarzuty o organizowanie imprez dla Ukrainców i Białorusinów są śmieszne bo takich imprez nie ma , jest tylko zwyczajna wsółpraca przygraniczna.
Korki w miastach są wszędzie i będą bo to miasto a nie wieś , szczególnie gdy jest to miast o starej zabudowie i trudno jest o radykalne zmiany. Zmiany możliwe ,są przeprowadzane co widać na lubelskickh ulicach/ robione są w.g. planów i za aprobatą radnych.
Nikt do tej pory nie sprowadził tylu inwestorów do miasta niż Wasilewski. Utworrzył śpecjalną Strefę Ekonomiczną , w której już powstało kilka fabryk a następne mają już lokalizacje i kilka zacznie się budować na wiosnę. Być może , że do nich dołączy szwedzki koncern Husqwarna. Przypomnę,że takie strefy powstają latami a ta ma dopiero dwa lata.
Imprezy kulturalne to powód do dumy. Noce Kultury, gdy bawi się całe miato to ewenement w skali kraju. Za Jarmarki Jagiellońske miasto zgobyło pierwszą nagrodę za najlepszą imprezę współpracy przygranicznej.Na stałe zagościła w Lublinie tak piękna i unikatowa impreza jak festiwal Inne Brzmienia"
Miasto jest najlepsze w całej Polsce pod względem promocji , uzyskało dwie najwyższe nagrody. Lublin ma też najlepszą w Polsce stronę internetową/znów najwyższe nagrody/.
Inwestycje; budowa dróg dojazdowych do obwodnicy Lublina, którą ma budować województwo, ciągłe remonty ulic miejskich, partycypacja finansowa w bubowę lotniska, wymiana autobusów miejskich, wymiana i rozbudowa sieci wodno- kanalizacyjnej- uzbrajanie nowych terenów, wielka rozbudowa Centrum Kultury, odbudowa Teatru Starego.,początek zmian nad Zalewem Zemborzyckim/ zbudowano kilka basenów/ , przyszła budowa stadionu/walka ze spółką cukrową o teren- trzeba był na to wyłożyć nie małe pieniądze.
Należy wspomnieć też o ściąnięciu do Lublina jedynych w skali kraju instytucji; Szkoły Sędziów i Sądu Elektronicznego, które to podniosą rangę naszego miasta w Polsce.
Nie udało się narazie zbudować aqwaparku. Były to obietnice PO, trochę bez rozeznania finansowego. To kosztuje a miasto nie ma takich pieniędzy zaś inwestorom prywatnym taka inwestycja w czasach kryzysu zupełnie się nie opłaca. Być może jak będą odważniejsi inwestorzy będzie i aqwapark. żresztą to nie jest najważniejsza sprawa dla miasta.
Nieprawda,że nic się nie robi w sprawie Podzamcza . to jest w dużej części teren państwowy i miastu nic do niego. Jeśli, zadziała marszałek i uda się dać go miastu , wtedy miasto może podjąc konkretne działania. Więc dopóki ratusz ma związane ręce po co wyrzucać kupców? A to ,żeby znależć im nowe miejsca handlu to nie jest prosta sprawa biorąc pod uwagę biorących ich w obronę mądrali z gazet i Rady Miasta.
Krzykaczy atakujących o tunel nad Racławickimi prosiłbym o trochę umiaru. Jest to inwestycja ogromnie kosztowna i na tym etepie finansowym narazie nie do zrealizowania.
Czas na przeniesienie dworca PKS, przyjdzie gdy rozstrzygną się sprawy własnościowe na Podzamczu.
Można by pisać szczegółwiej, ale niech każdy zada sobie petanie i odpowie co zrobili poprzednicy? Pamiętam,że Bryłowski wybrukował deptak a Pruszkowski postawił Globus. Większych inwestycji nie pamiętam.
Prezydent Wasilewski wydaje się ,że chce być apartyjny w swoich działaniach i dla tego nie przepadają za nim koledzy z Po a tym bardziej przeciwnicy z Lewicy i PIS.

Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spójrz Pan na przystanki MPK. Bryłowski sprzedał na 20 lat sprzątanie firmie, którą sprywatyzował tj. MPO i to jest fakt. Nie interesują mnie plotki, że ludzie z Ratusza coś z tej prywatyzacji mieli a jeden Pan kupił sobie domek za Lublinem. Jak wygląda to sprzątanie - prosto. Podjeżdża samochód Sity i bach opróżnia tylko kosze na śmieci a reszta na ulicy zostaje. Ludzie zatrudnieni przez Miasto lub wynajęci do tego sprzątania zrobiliby to o wiele lepiej. Ile to jest miejsc pracy dla ludzi po 50tce. Druga sprawa to konduktorzy MPK - 2 razy więcej niż tabor samochodowy ( 2 zmiany ). LPEC i MPWiK przejęcie rozliczania c.o i wody od pośredników. Prawie 400 miejsc pracy. Czy ja Pana Wasilewskiego trzymam za rękę, żeby dla szarych ludzi coś niecoś zrobił. Jak ruszy Elektroniczny Sąd to damy mu ksywę Sędzia z Lublina.

Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spój... rozwiń
Avatar
ka / 4 grudnia 2009 o 13:26
0
A szanowny radny Daniewski,który jest już wiecznym radnym przyspawanym do stołka:Odejdź już waść wreszcie i wstydu oszczędź"Ten pan RADNY-od siedmiu boleści i wieczny jak za komuny,mimo tylu złych opinii dalej ma się dobrze i sądzi że bez niego nasze nieszczęsne miasto umrze.Ile trzeba mieć buty, zarozumialstwa i bezczelności,żeby trwać dalej i radzić/raczej być bezradnym/w tej radzie.Ale jest takie powiedzenie:pluj świni w oczy,to mówi że deszcz pada.Szkoda Cię LUBLINIE-bo na to nie zasłużyłeś.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2009 o 12:53
0
nieryba napisał:
Typowy naukowiec oderwany od rzeczywistości,nie mógł być dobrym włodarzem.Dobrych od dawna system odrzuca..

A PAN POSEŁ PALIKOT ZNÓW KOGOŚ " WYNAJMIE " A WY ZAGŁOSUJECIE
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 o 12:31
0
góral napisał:
No to, to akurat domena Urzędu Marszałkowskiego a nie Wasilewskiego.

Największym jego problemem jest to że dał się namówić Palikotowi na ten wybór, miał być tylko figurantem, pionkiem dla PO, a tu sie okazało, że trzeba rządzić, podejmować decyzje i co gorsza, odpowiadać za nie. A tu ludzie krzyczą, buntują się, domagają decyzji, to go przerosło zupełnie.
Jedynie co do kultury, to mogę się zgodzić, ma u mnie plus.

Najwyrażniej się mylisz, decyzje jego to wyłącznie jego decyzje, podejmuje je z rozwagą, dlatego nie jest pupilem Palikota/np. sprawa nacisku, żeby zwolnił Fica/. Pupilem Palikota jest za to Henryka Strojnowska. Wasilewski to człowiek innego formatu niż Palikot. Pierwszy huczy, drugi pracuje w bardzo trudnych warunkach. Trzeba umieć to docenić.

Najwyrażniej się mylisz, decyzje jego to wyłącznie jego decyzje, podejmuje je z rozwagą, dlatego nie jest pupilem Palikota/np. sprawa nacisku, żeby zwolnił Fica/. Pupilem Palikota jest za to Henryka Strojnowska. Wasilewski to człowiek innego formatu niż Palikot. Pierwszy huczy, drugi pracuje w bardzo trudnych warunkach. Trzeba umieć to docenić. rozwiń
Avatar
lulbinian / 4 grudnia 2009 o 11:59
0
Super zdjecie - spiacy krolewic. Niic innego nie potrafil przez caly czas swojej BEZNADZIEJNEJ prezydentury. Zapedzil Lublin w najciemnieszjesze zakatki zascianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jAK PAN PANIE wASILEWSKI NIE POTRAFI RZADZI TO NIECH PAN SIE W KONCU DO TEGO P[RZYZNA - POBIERANIE PENSJI W WYSOKOSCI 12 TYSIECY ZLOTYCH NIE JEST WLASCIWYM UZASADNIENIEM DLA TYCH LUBLINIAN, KTORZY ZARAZRABIAJA 10 RAZY MNIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Super zdjecie - spiacy krolewic. Niic innego nie potrafil przez caly czas swojej BEZNADZIEJNEJ prezydentury. Zapedzil Lublin w najciemnieszjesze zakatki zascianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
mp / 4 grudnia 2009 o 11:51
0
Panie Wasilewski ( tylko !!! przez szacunek dla ortografii języka polskiego nie pisze do pana z malej litery ) przestan pan sie osmieszac na swojej funkcji , do ktorej sie pan nie nadajesz !!!!!!! Jestes pan idndolentem organizacyjnym, decyzyjnym ( a to najgorsze !!! ), koncepcyjnym ( jeszcze gorsze ) , a juz najgorsze - ubezwlasnowolnionym wobec tych , co finasowali pana kampanie wyborcza - Wiacka przede wszytkim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak mozna bylo pozwolic, zeby wiacek zablokowal przebudowe skrzyzowania z Solidarnosci z budowa wiaduktu dla Echa, tylko dlatego ze stracil na gorkach czechowskich DARMOWY tor crossowy ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do ch... a ne...y !!!!!!!!!!!! Niech pan ma HONOR w koncu i poda sie sam do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razem z Wiackiem i innymi przydupasami !!!!!!!!!! Lacznie z panem PB !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Panie Wasilewski ( tylko !!! przez szacunek dla ortografii języka polskiego nie pisze do pana z malej litery ) przestan pan sie osmieszac na swojej funkcji , do ktorej sie pan nie nadajesz !!!!!!! Jestes pan idndolentem organizacyjnym, decyzyjnym ( a to najgorsze !!! ), koncepcyjnym ( jeszcze gorsze ) , a juz najgorsze - ubezwlasnowolnionym wobec tych , co finasowali pana kampanie wyborcza - Wiacka przede wszytkim !!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 o 21:30
0
Ciciborak napisał:
Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a zna się na pracy, którą mu zleca Pan WA jak "byk na gwiazdach". Powiem tylko, że ojciec tego jeniusza był prekursorem piłki ręcznej w Lublinie.

Więc wszystko jasne, jesteś prymitywen, który nic nie jest w stanie pojąć. Do nauki głupie niebożątko.
Zapewne umiesz tylko bluzgać . Z takimi nie rozmawiam.

Więc wszystko jasne, jesteś prymitywen, który nic nie jest w stanie pojąć. Do nauki głupie niebożątko.
Zapewne umiesz tylko bluzgać . Z takimi nie rozmawiam. rozwiń
Avatar
Ciciborak / 4 grudnia 2009 o 21:03
0
~gość~ napisał:
Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , który jest na 10 lat i którego nie da się zrealizować w ciągu minionych 3lat.
Pieniądze się nie marnują , wszystkie są wykorzystane i miasto cierpi już na brak funduszy. Nie zmarnował ani grosza z funduszy na inwestycyje, zarezewowane są pieniądze na wszystkie wkłady własne, które są niezbędne aby otrzymać pomoc europejską.
Jeżeli Ciciboraku uważasz ,że gdzieś w urzędzie ktoś zrobił coś niezgodnie z prawem lub coś ukradł powiadom o tym niezwłocznie prokuraturę, oni już będą wiedzielico z tym zrobić ale nie oskarżaj niewinnych ludzi.

Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a zna się na pracy, którą mu zleca Pan WA jak "byk na gwiazdach". Powiem tylko, że ojciec tego jeniusza był prekursorem piłki ręcznej w Lublinie.

Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a... rozwiń
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 o 15:23
0
Ciciborak napisał:
Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spójrz Pan na przystanki MPK. Bryłowski sprzedał na 20 lat sprzątanie firmie, którą sprywatyzował tj. MPO i to jest fakt. Nie interesują mnie plotki, że ludzie z Ratusza coś z tej prywatyzacji mieli a jeden Pan kupił sobie domek za Lublinem. Jak wygląda to sprzątanie - prosto. Podjeżdża samochód Sity i bach opróżnia tylko kosze na śmieci a reszta na ulicy zostaje. Ludzie zatrudnieni przez Miasto lub wynajęci do tego sprzątania zrobiliby to o wiele lepiej. Ile to jest miejsc pracy dla ludzi po 50tce. Druga sprawa to konduktorzy MPK - 2 razy więcej niż tabor samochodowy ( 2 zmiany ). LPEC i MPWiK przejęcie rozliczania c.o i wody od pośredników. Prawie 400 miejsc pracy. Czy ja Pana Wasilewskiego trzymam za rękę, żeby dla szarych ludzi coś niecoś zrobił. Jak ruszy Elektroniczny Sąd to damy mu ksywę Sędzia z Lublina.

Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , który jest na 10 lat i którego nie da się zrealizować w ciągu minionych 3lat.
Pieniądze się nie marnują , wszystkie są wykorzystane i miasto cierpi już na brak funduszy. Nie zmarnował ani grosza z funduszy na inwestycyje, zarezewowane są pieniądze na wszystkie wkłady własne, które są niezbędne aby otrzymać pomoc europejską.
Jeżeli Ciciboraku uważasz ,że gdzieś w urzędzie ktoś zrobił coś niezgodnie z prawem lub coś ukradł powiadom o tym niezwłocznie prokuraturę, oni już będą wiedzielico z tym zrobić ale nie oskarżaj niewinnych ludzi.

Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , któ... rozwiń
Avatar
yurek55 / 4 grudnia 2009 o 14:35
0
Jak będzie forsował pomysły typu tor na globusie czy kolej linową w Lublinie to napewno ludzie nie będą zadowoleni.
Avatar
Ciciborak / 4 grudnia 2009 o 14:32
0
~gość~ napisał:
Panie Mroczny,żeby o czymś się wypowiadać trzeba mieć elementarną wiedzę o problemach miasta. Pan ma tylko "mroczną".Prezydent Wasilewski ,wbrew wszyskkim utrudnienio jakie sprawia mu opozycja, zrobił dla miasta najwięcej ze wszystkich dotychczasowych prezydentów.
Nie będę ustosunkowywał się do insynuacji o braku kontaktówi doświadczenia bo jest dokładnie odwrotnie a kontaktów nie utrzymuje z tymi ludżmi,którzy chcieliby przy tej okazji "kręcić lody" i oni głównie narzekają.
Jakby miał słaby charakter to nadal byłby strajki w LPECu,marazm w MPK i prywatny folwark w MPWik.Wymienił prezesów na bardzo dobrych i te najważniejsze firmy miejskie złapały "oddech".Wbrew naciskom PIS wymienił prezydenta Fijałkowskiebo i nie uległ szantażowi pisowskich radnych.
Mit następny, o tym,że inne miasta rozwijają się szybciej jest tylko mitem. Tak wiecznie przywoływany Rzeszów , ma trochę dróg zbudowanych w poprzedniej kadencji i lotnisko zbudowane kilkadziesiąt lat temu. Zobaczcie na stronach internetowych jak forumowicze "wieszają psy 'na swoim prezydencie. Wrocław natomiast jest miastem przy granicy zachodniej i tam były pompowane pieniądze, zresztą jest to większe miasto i ma dwukrotnie większy budżet niż Lublin.
Wasilewski nie jest historykiem tylko doktorem nauk technicznych, wieloletnim ekspertem Ministerswa Ochrony Środowiska, wieloletnim prodziekanem i prorektorem PL.
Wasilewski jako prezydent miasta bronił cukrowni lubelskiej/za co był krytykowany przez Gazetę Wyborczą, ale cukrownia mu nie podlegała , decyzje jej dotyczące zapadały w Ministerstwie Skarbu.
Zarzuty o organizowanie imprez dla Ukrainców i Białorusinów są śmieszne bo takich imprez nie ma , jest tylko zwyczajna wsółpraca przygraniczna.
Korki w miastach są wszędzie i będą bo to miasto a nie wieś , szczególnie gdy jest to miast o starej zabudowie i trudno jest o radykalne zmiany. Zmiany możliwe ,są przeprowadzane co widać na lubelskickh ulicach/ robione są w.g. planów i za aprobatą radnych.
Nikt do tej pory nie sprowadził tylu inwestorów do miasta niż Wasilewski. Utworrzył śpecjalną Strefę Ekonomiczną , w której już powstało kilka fabryk a następne mają już lokalizacje i kilka zacznie się budować na wiosnę. Być może , że do nich dołączy szwedzki koncern Husqwarna. Przypomnę,że takie strefy powstają latami a ta ma dopiero dwa lata.
Imprezy kulturalne to powód do dumy. Noce Kultury, gdy bawi się całe miato to ewenement w skali kraju. Za Jarmarki Jagiellońske miasto zgobyło pierwszą nagrodę za najlepszą imprezę współpracy przygranicznej.Na stałe zagościła w Lublinie tak piękna i unikatowa impreza jak festiwal Inne Brzmienia"
Miasto jest najlepsze w całej Polsce pod względem promocji , uzyskało dwie najwyższe nagrody. Lublin ma też najlepszą w Polsce stronę internetową/znów najwyższe nagrody/.
Inwestycje; budowa dróg dojazdowych do obwodnicy Lublina, którą ma budować województwo, ciągłe remonty ulic miejskich, partycypacja finansowa w bubowę lotniska, wymiana autobusów miejskich, wymiana i rozbudowa sieci wodno- kanalizacyjnej- uzbrajanie nowych terenów, wielka rozbudowa Centrum Kultury, odbudowa Teatru Starego.,początek zmian nad Zalewem Zemborzyckim/ zbudowano kilka basenów/ , przyszła budowa stadionu/walka ze spółką cukrową o teren- trzeba był na to wyłożyć nie małe pieniądze.
Należy wspomnieć też o ściąnięciu do Lublina jedynych w skali kraju instytucji; Szkoły Sędziów i Sądu Elektronicznego, które to podniosą rangę naszego miasta w Polsce.
Nie udało się narazie zbudować aqwaparku. Były to obietnice PO, trochę bez rozeznania finansowego. To kosztuje a miasto nie ma takich pieniędzy zaś inwestorom prywatnym taka inwestycja w czasach kryzysu zupełnie się nie opłaca. Być może jak będą odważniejsi inwestorzy będzie i aqwapark. żresztą to nie jest najważniejsza sprawa dla miasta.
Nieprawda,że nic się nie robi w sprawie Podzamcza . to jest w dużej części teren państwowy i miastu nic do niego. Jeśli, zadziała marszałek i uda się dać go miastu , wtedy miasto może podjąc konkretne działania. Więc dopóki ratusz ma związane ręce po co wyrzucać kupców? A to ,żeby znależć im nowe miejsca handlu to nie jest prosta sprawa biorąc pod uwagę biorących ich w obronę mądrali z gazet i Rady Miasta.
Krzykaczy atakujących o tunel nad Racławickimi prosiłbym o trochę umiaru. Jest to inwestycja ogromnie kosztowna i na tym etepie finansowym narazie nie do zrealizowania.
Czas na przeniesienie dworca PKS, przyjdzie gdy rozstrzygną się sprawy własnościowe na Podzamczu.
Można by pisać szczegółwiej, ale niech każdy zada sobie petanie i odpowie co zrobili poprzednicy? Pamiętam,że Bryłowski wybrukował deptak a Pruszkowski postawił Globus. Większych inwestycji nie pamiętam.
Prezydent Wasilewski wydaje się ,że chce być apartyjny w swoich działaniach i dla tego nie przepadają za nim koledzy z Po a tym bardziej przeciwnicy z Lewicy i PIS.

Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spójrz Pan na przystanki MPK. Bryłowski sprzedał na 20 lat sprzątanie firmie, którą sprywatyzował tj. MPO i to jest fakt. Nie interesują mnie plotki, że ludzie z Ratusza coś z tej prywatyzacji mieli a jeden Pan kupił sobie domek za Lublinem. Jak wygląda to sprzątanie - prosto. Podjeżdża samochód Sity i bach opróżnia tylko kosze na śmieci a reszta na ulicy zostaje. Ludzie zatrudnieni przez Miasto lub wynajęci do tego sprzątania zrobiliby to o wiele lepiej. Ile to jest miejsc pracy dla ludzi po 50tce. Druga sprawa to konduktorzy MPK - 2 razy więcej niż tabor samochodowy ( 2 zmiany ). LPEC i MPWiK przejęcie rozliczania c.o i wody od pośredników. Prawie 400 miejsc pracy. Czy ja Pana Wasilewskiego trzymam za rękę, żeby dla szarych ludzi coś niecoś zrobił. Jak ruszy Elektroniczny Sąd to damy mu ksywę Sędzia z Lublina.

Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spój... rozwiń
Avatar
ka / 4 grudnia 2009 o 13:26
0
A szanowny radny Daniewski,który jest już wiecznym radnym przyspawanym do stołka:Odejdź już waść wreszcie i wstydu oszczędź"Ten pan RADNY-od siedmiu boleści i wieczny jak za komuny,mimo tylu złych opinii dalej ma się dobrze i sądzi że bez niego nasze nieszczęsne miasto umrze.Ile trzeba mieć buty, zarozumialstwa i bezczelności,żeby trwać dalej i radzić/raczej być bezradnym/w tej radzie.Ale jest takie powiedzenie:pluj świni w oczy,to mówi że deszcz pada.Szkoda Cię LUBLINIE-bo na to nie zasłużyłeś.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2009 o 12:53
0
nieryba napisał:
Typowy naukowiec oderwany od rzeczywistości,nie mógł być dobrym włodarzem.Dobrych od dawna system odrzuca..

A PAN POSEŁ PALIKOT ZNÓW KOGOŚ " WYNAJMIE " A WY ZAGŁOSUJECIE
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 o 12:31
0
góral napisał:
No to, to akurat domena Urzędu Marszałkowskiego a nie Wasilewskiego.

Największym jego problemem jest to że dał się namówić Palikotowi na ten wybór, miał być tylko figurantem, pionkiem dla PO, a tu sie okazało, że trzeba rządzić, podejmować decyzje i co gorsza, odpowiadać za nie. A tu ludzie krzyczą, buntują się, domagają decyzji, to go przerosło zupełnie.
Jedynie co do kultury, to mogę się zgodzić, ma u mnie plus.

Najwyrażniej się mylisz, decyzje jego to wyłącznie jego decyzje, podejmuje je z rozwagą, dlatego nie jest pupilem Palikota/np. sprawa nacisku, żeby zwolnił Fica/. Pupilem Palikota jest za to Henryka Strojnowska. Wasilewski to człowiek innego formatu niż Palikot. Pierwszy huczy, drugi pracuje w bardzo trudnych warunkach. Trzeba umieć to docenić.

Najwyrażniej się mylisz, decyzje jego to wyłącznie jego decyzje, podejmuje je z rozwagą, dlatego nie jest pupilem Palikota/np. sprawa nacisku, żeby zwolnił Fica/. Pupilem Palikota jest za to Henryka Strojnowska. Wasilewski to człowiek innego formatu niż Palikot. Pierwszy huczy, drugi pracuje w bardzo trudnych warunkach. Trzeba umieć to docenić. rozwiń
Avatar
lulbinian / 4 grudnia 2009 o 11:59
0
Super zdjecie - spiacy krolewic. Niic innego nie potrafil przez caly czas swojej BEZNADZIEJNEJ prezydentury. Zapedzil Lublin w najciemnieszjesze zakatki zascianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jAK PAN PANIE wASILEWSKI NIE POTRAFI RZADZI TO NIECH PAN SIE W KONCU DO TEGO P[RZYZNA - POBIERANIE PENSJI W WYSOKOSCI 12 TYSIECY ZLOTYCH NIE JEST WLASCIWYM UZASADNIENIEM DLA TYCH LUBLINIAN, KTORZY ZARAZRABIAJA 10 RAZY MNIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Super zdjecie - spiacy krolewic. Niic innego nie potrafil przez caly czas swojej BEZNADZIEJNEJ prezydentury. Zapedzil Lublin w najciemnieszjesze zakatki zascianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
mp / 4 grudnia 2009 o 11:51
0
Panie Wasilewski ( tylko !!! przez szacunek dla ortografii języka polskiego nie pisze do pana z malej litery ) przestan pan sie osmieszac na swojej funkcji , do ktorej sie pan nie nadajesz !!!!!!! Jestes pan idndolentem organizacyjnym, decyzyjnym ( a to najgorsze !!! ), koncepcyjnym ( jeszcze gorsze ) , a juz najgorsze - ubezwlasnowolnionym wobec tych , co finasowali pana kampanie wyborcza - Wiacka przede wszytkim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak mozna bylo pozwolic, zeby wiacek zablokowal przebudowe skrzyzowania z Solidarnosci z budowa wiaduktu dla Echa, tylko dlatego ze stracil na gorkach czechowskich DARMOWY tor crossowy ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do ch... a ne...y !!!!!!!!!!!! Niech pan ma HONOR w koncu i poda sie sam do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razem z Wiackiem i innymi przydupasami !!!!!!!!!! Lacznie z panem PB !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Panie Wasilewski ( tylko !!! przez szacunek dla ortografii języka polskiego nie pisze do pana z malej litery ) przestan pan sie osmieszac na swojej funkcji , do ktorej sie pan nie nadajesz !!!!!!! Jestes pan idndolentem organizacyjnym, decyzyjnym ( a to najgorsze !!! ), koncepcyjnym ( jeszcze gorsze ) , a juz najgorsze - ubezwlasnowolnionym wobec tych , co finasowali pana kampanie wyborcza - Wiacka przede wszytkim !!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc"
galeria

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc" 82 5

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na jednym z osiedli w Rybniku - informuje Śląska Policja.

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie
19 sierpnia 2018, 14:00

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie 3 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się barwne obchody Dożynek dworskich, które rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w drewnianym kościele z Matczyna.

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko?

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko? 25 10

"Pomimo bezprecedensowego hejtu medialnego (...) i nagonki na ludzi związanych z tym wydarzeniem, doprowadziliśmy ten projekt do szczęśliwego finału" – pisze w podziękowaniach za aukcję Pride of Poland Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie i dyrektor tegorocznej aukcji.

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki
18 sierpnia 2018, 15:00

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 15 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego rozpocznie się VII Kulturalny Festyn Bronowicki. Na uczestników czeka moc atrakcji!

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 16 11

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 15 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 4 3

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 4

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 5

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!