Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2009 r.
20:56
Edytuj ten wpis

Akcja "Oceń swoją lokalną władzę”: Radni o Adamie Wasilewskim

Autor: Zdjęcie autora red
0 28 A A

W tej chwili Adam Wasilewski zebrał 127 głosów pozytywnych i 10 negatywnych. A co sądzą o prezydencie lubelscy radni?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Leszek Daniewski, radny PO:

- Prezydent Wasilewski jest dobrym reprezentantem Lublina. Znając od podszewki możliwości, jakie były i jakie są oceniam, że zrobił dużo. Czy mógł więcej? Tak, gdyby mógł w pełni realizować swoje pomysły, a niektóre z nich nie znajdowały uznania większości. Inaczej się rządzi, gdy ma się w radzie większość, a inaczej, gdy tak jak teraz ma ją opozycja.

Jarosław Pakuła, radny PO:

- Dobrze oceniam prezydenta. Moim zdaniem, kilka rzeczy się udało i to ważnych dla mieszkańców. Najważniejszą jest powstanie specjalnej strefy ekonomicznej, bo przecież są to nowe miejsca pracy.

Monika Wac, lewica:

- Z roku na rok oceniam coraz gorzej, głównie za nieudolność w inwestycjach. Brakuje mu odwagi. Nie problem w tym, że podejmie się błędną decyzję, bo on nie podejmuje żadnych decyzji i zajmuje się tylko trwaniem na urzędzie. Dlatego moja ocena jest negatywna.

Michał Widomski, radny niezrzeszony:

To jest najgorszy prezydent w historii Lublina po 1989 r. Jedyny, który tak zadłużył miasto, nie wykonując inwestycji. Wydatki bieżące przekroczyły dochody bieżące, ulice są w coraz gorszym stanie. Wasilewski ma na koncie wiele pomyłek. Nie zrealizował praktycznie żadnej obietnicy wyborczej: tunel pod Racławickimi, aquapark. Z obietnic wychodzi praktycznie zero.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 r. o 21:30
Ciciborak napisał:
Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a zna się na pracy, którą mu zleca Pan WA jak "byk na gwiazdach". Powiem tylko, że ojciec tego jeniusza był prekursorem piłki ręcznej w Lublinie.

Więc wszystko jasne, jesteś prymitywen, który nic nie jest w stanie pojąć. Do nauki głupie niebożątko.
Zapewne umiesz tylko bluzgać . Z takimi nie rozmawiam.

Więc wszystko jasne, jesteś prymitywen, który nic nie jest w stanie pojąć. Do nauki głupie niebożątko.
Zapewne umiesz tylko bluzgać . Z takimi nie rozmawiam. rozwiń
Avatar
Ciciborak / 4 grudnia 2009 r. o 21:03
~gość~ napisał:
Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , który jest na 10 lat i którego nie da się zrealizować w ciągu minionych 3lat.
Pieniądze się nie marnują , wszystkie są wykorzystane i miasto cierpi już na brak funduszy. Nie zmarnował ani grosza z funduszy na inwestycyje, zarezewowane są pieniądze na wszystkie wkłady własne, które są niezbędne aby otrzymać pomoc europejską.
Jeżeli Ciciboraku uważasz ,że gdzieś w urzędzie ktoś zrobił coś niezgodnie z prawem lub coś ukradł powiadom o tym niezwłocznie prokuraturę, oni już będą wiedzielico z tym zrobić ale nie oskarżaj niewinnych ludzi.

Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a zna się na pracy, którą mu zleca Pan WA jak "byk na gwiazdach". Powiem tylko, że ojciec tego jeniusza był prekursorem piłki ręcznej w Lublinie.

Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a... rozwiń
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 r. o 15:23
Ciciborak napisał:
Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spójrz Pan na przystanki MPK. Bryłowski sprzedał na 20 lat sprzątanie firmie, którą sprywatyzował tj. MPO i to jest fakt. Nie interesują mnie plotki, że ludzie z Ratusza coś z tej prywatyzacji mieli a jeden Pan kupił sobie domek za Lublinem. Jak wygląda to sprzątanie - prosto. Podjeżdża samochód Sity i bach opróżnia tylko kosze na śmieci a reszta na ulicy zostaje. Ludzie zatrudnieni przez Miasto lub wynajęci do tego sprzątania zrobiliby to o wiele lepiej. Ile to jest miejsc pracy dla ludzi po 50tce. Druga sprawa to konduktorzy MPK - 2 razy więcej niż tabor samochodowy ( 2 zmiany ). LPEC i MPWiK przejęcie rozliczania c.o i wody od pośredników. Prawie 400 miejsc pracy. Czy ja Pana Wasilewskiego trzymam za rękę, żeby dla szarych ludzi coś niecoś zrobił. Jak ruszy Elektroniczny Sąd to damy mu ksywę Sędzia z Lublina.

Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , który jest na 10 lat i którego nie da się zrealizować w ciągu minionych 3lat.
Pieniądze się nie marnują , wszystkie są wykorzystane i miasto cierpi już na brak funduszy. Nie zmarnował ani grosza z funduszy na inwestycyje, zarezewowane są pieniądze na wszystkie wkłady własne, które są niezbędne aby otrzymać pomoc europejską.
Jeżeli Ciciboraku uważasz ,że gdzieś w urzędzie ktoś zrobił coś niezgodnie z prawem lub coś ukradł powiadom o tym niezwłocznie prokuraturę, oni już będą wiedzielico z tym zrobić ale nie oskarżaj niewinnych ludzi.

Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , któ... rozwiń
Avatar
yurek55 / 4 grudnia 2009 r. o 14:35
Jak będzie forsował pomysły typu tor na globusie czy kolej linową w Lublinie to napewno ludzie nie będą zadowoleni.
Avatar
Ciciborak / 4 grudnia 2009 r. o 14:32
~gość~ napisał:
Panie Mroczny,żeby o czymś się wypowiadać trzeba mieć elementarną wiedzę o problemach miasta. Pan ma tylko "mroczną".Prezydent Wasilewski ,wbrew wszyskkim utrudnienio jakie sprawia mu opozycja, zrobił dla miasta najwięcej ze wszystkich dotychczasowych prezydentów.
Nie będę ustosunkowywał się do insynuacji o braku kontaktówi doświadczenia bo jest dokładnie odwrotnie a kontaktów nie utrzymuje z tymi ludżmi,którzy chcieliby przy tej okazji "kręcić lody" i oni głównie narzekają.
Jakby miał słaby charakter to nadal byłby strajki w LPECu,marazm w MPK i prywatny folwark w MPWik.Wymienił prezesów na bardzo dobrych i te najważniejsze firmy miejskie złapały "oddech".Wbrew naciskom PIS wymienił prezydenta Fijałkowskiebo i nie uległ szantażowi pisowskich radnych.
Mit następny, o tym,że inne miasta rozwijają się szybciej jest tylko mitem. Tak wiecznie przywoływany Rzeszów , ma trochę dróg zbudowanych w poprzedniej kadencji i lotnisko zbudowane kilkadziesiąt lat temu. Zobaczcie na stronach internetowych jak forumowicze "wieszają psy 'na swoim prezydencie. Wrocław natomiast jest miastem przy granicy zachodniej i tam były pompowane pieniądze, zresztą jest to większe miasto i ma dwukrotnie większy budżet niż Lublin.
Wasilewski nie jest historykiem tylko doktorem nauk technicznych, wieloletnim ekspertem Ministerswa Ochrony Środowiska, wieloletnim prodziekanem i prorektorem PL.
Wasilewski jako prezydent miasta bronił cukrowni lubelskiej/za co był krytykowany przez Gazetę Wyborczą, ale cukrownia mu nie podlegała , decyzje jej dotyczące zapadały w Ministerstwie Skarbu.
Zarzuty o organizowanie imprez dla Ukrainców i Białorusinów są śmieszne bo takich imprez nie ma , jest tylko zwyczajna wsółpraca przygraniczna.
Korki w miastach są wszędzie i będą bo to miasto a nie wieś , szczególnie gdy jest to miast o starej zabudowie i trudno jest o radykalne zmiany. Zmiany możliwe ,są przeprowadzane co widać na lubelskickh ulicach/ robione są w.g. planów i za aprobatą radnych.
Nikt do tej pory nie sprowadził tylu inwestorów do miasta niż Wasilewski. Utworrzył śpecjalną Strefę Ekonomiczną , w której już powstało kilka fabryk a następne mają już lokalizacje i kilka zacznie się budować na wiosnę. Być może , że do nich dołączy szwedzki koncern Husqwarna. Przypomnę,że takie strefy powstają latami a ta ma dopiero dwa lata.
Imprezy kulturalne to powód do dumy. Noce Kultury, gdy bawi się całe miato to ewenement w skali kraju. Za Jarmarki Jagiellońske miasto zgobyło pierwszą nagrodę za najlepszą imprezę współpracy przygranicznej.Na stałe zagościła w Lublinie tak piękna i unikatowa impreza jak festiwal Inne Brzmienia"
Miasto jest najlepsze w całej Polsce pod względem promocji , uzyskało dwie najwyższe nagrody. Lublin ma też najlepszą w Polsce stronę internetową/znów najwyższe nagrody/.
Inwestycje; budowa dróg dojazdowych do obwodnicy Lublina, którą ma budować województwo, ciągłe remonty ulic miejskich, partycypacja finansowa w bubowę lotniska, wymiana autobusów miejskich, wymiana i rozbudowa sieci wodno- kanalizacyjnej- uzbrajanie nowych terenów, wielka rozbudowa Centrum Kultury, odbudowa Teatru Starego.,początek zmian nad Zalewem Zemborzyckim/ zbudowano kilka basenów/ , przyszła budowa stadionu/walka ze spółką cukrową o teren- trzeba był na to wyłożyć nie małe pieniądze.
Należy wspomnieć też o ściąnięciu do Lublina jedynych w skali kraju instytucji; Szkoły Sędziów i Sądu Elektronicznego, które to podniosą rangę naszego miasta w Polsce.
Nie udało się narazie zbudować aqwaparku. Były to obietnice PO, trochę bez rozeznania finansowego. To kosztuje a miasto nie ma takich pieniędzy zaś inwestorom prywatnym taka inwestycja w czasach kryzysu zupełnie się nie opłaca. Być może jak będą odważniejsi inwestorzy będzie i aqwapark. żresztą to nie jest najważniejsza sprawa dla miasta.
Nieprawda,że nic się nie robi w sprawie Podzamcza . to jest w dużej części teren państwowy i miastu nic do niego. Jeśli, zadziała marszałek i uda się dać go miastu , wtedy miasto może podjąc konkretne działania. Więc dopóki ratusz ma związane ręce po co wyrzucać kupców? A to ,żeby znależć im nowe miejsca handlu to nie jest prosta sprawa biorąc pod uwagę biorących ich w obronę mądrali z gazet i Rady Miasta.
Krzykaczy atakujących o tunel nad Racławickimi prosiłbym o trochę umiaru. Jest to inwestycja ogromnie kosztowna i na tym etepie finansowym narazie nie do zrealizowania.
Czas na przeniesienie dworca PKS, przyjdzie gdy rozstrzygną się sprawy własnościowe na Podzamczu.
Można by pisać szczegółwiej, ale niech każdy zada sobie petanie i odpowie co zrobili poprzednicy? Pamiętam,że Bryłowski wybrukował deptak a Pruszkowski postawił Globus. Większych inwestycji nie pamiętam.
Prezydent Wasilewski wydaje się ,że chce być apartyjny w swoich działaniach i dla tego nie przepadają za nim koledzy z Po a tym bardziej przeciwnicy z Lewicy i PIS.

Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spójrz Pan na przystanki MPK. Bryłowski sprzedał na 20 lat sprzątanie firmie, którą sprywatyzował tj. MPO i to jest fakt. Nie interesują mnie plotki, że ludzie z Ratusza coś z tej prywatyzacji mieli a jeden Pan kupił sobie domek za Lublinem. Jak wygląda to sprzątanie - prosto. Podjeżdża samochód Sity i bach opróżnia tylko kosze na śmieci a reszta na ulicy zostaje. Ludzie zatrudnieni przez Miasto lub wynajęci do tego sprzątania zrobiliby to o wiele lepiej. Ile to jest miejsc pracy dla ludzi po 50tce. Druga sprawa to konduktorzy MPK - 2 razy więcej niż tabor samochodowy ( 2 zmiany ). LPEC i MPWiK przejęcie rozliczania c.o i wody od pośredników. Prawie 400 miejsc pracy. Czy ja Pana Wasilewskiego trzymam za rękę, żeby dla szarych ludzi coś niecoś zrobił. Jak ruszy Elektroniczny Sąd to damy mu ksywę Sędzia z Lublina.

Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spój... rozwiń
Avatar
ka / 4 grudnia 2009 r. o 13:26
A szanowny radny Daniewski,który jest już wiecznym radnym przyspawanym do stołka:Odejdź już waść wreszcie i wstydu oszczędź"Ten pan RADNY-od siedmiu boleści i wieczny jak za komuny,mimo tylu złych opinii dalej ma się dobrze i sądzi że bez niego nasze nieszczęsne miasto umrze.Ile trzeba mieć buty, zarozumialstwa i bezczelności,żeby trwać dalej i radzić/raczej być bezradnym/w tej radzie.Ale jest takie powiedzenie:pluj świni w oczy,to mówi że deszcz pada.Szkoda Cię LUBLINIE-bo na to nie zasłużyłeś.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2009 r. o 12:53
nieryba napisał:
Typowy naukowiec oderwany od rzeczywistości,nie mógł być dobrym włodarzem.Dobrych od dawna system odrzuca..

A PAN POSEŁ PALIKOT ZNÓW KOGOŚ " WYNAJMIE " A WY ZAGŁOSUJECIE
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 r. o 12:31
góral napisał:
No to, to akurat domena Urzędu Marszałkowskiego a nie Wasilewskiego.

Największym jego problemem jest to że dał się namówić Palikotowi na ten wybór, miał być tylko figurantem, pionkiem dla PO, a tu sie okazało, że trzeba rządzić, podejmować decyzje i co gorsza, odpowiadać za nie. A tu ludzie krzyczą, buntują się, domagają decyzji, to go przerosło zupełnie.
Jedynie co do kultury, to mogę się zgodzić, ma u mnie plus.

Najwyrażniej się mylisz, decyzje jego to wyłącznie jego decyzje, podejmuje je z rozwagą, dlatego nie jest pupilem Palikota/np. sprawa nacisku, żeby zwolnił Fica/. Pupilem Palikota jest za to Henryka Strojnowska. Wasilewski to człowiek innego formatu niż Palikot. Pierwszy huczy, drugi pracuje w bardzo trudnych warunkach. Trzeba umieć to docenić.

Najwyrażniej się mylisz, decyzje jego to wyłącznie jego decyzje, podejmuje je z rozwagą, dlatego nie jest pupilem Palikota/np. sprawa nacisku, żeby zwolnił Fica/. Pupilem Palikota jest za to Henryka Strojnowska. Wasilewski to człowiek innego formatu niż Palikot. Pierwszy huczy, drugi pracuje w bardzo trudnych warunkach. Trzeba umieć to docenić. rozwiń
Avatar
lulbinian / 4 grudnia 2009 r. o 11:59
Super zdjecie - spiacy krolewic. Niic innego nie potrafil przez caly czas swojej BEZNADZIEJNEJ prezydentury. Zapedzil Lublin w najciemnieszjesze zakatki zascianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jAK PAN PANIE wASILEWSKI NIE POTRAFI RZADZI TO NIECH PAN SIE W KONCU DO TEGO P[RZYZNA - POBIERANIE PENSJI W WYSOKOSCI 12 TYSIECY ZLOTYCH NIE JEST WLASCIWYM UZASADNIENIEM DLA TYCH LUBLINIAN, KTORZY ZARAZRABIAJA 10 RAZY MNIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Super zdjecie - spiacy krolewic. Niic innego nie potrafil przez caly czas swojej BEZNADZIEJNEJ prezydentury. Zapedzil Lublin w najciemnieszjesze zakatki zascianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
mp / 4 grudnia 2009 r. o 11:51
Panie Wasilewski ( tylko !!! przez szacunek dla ortografii języka polskiego nie pisze do pana z malej litery ) przestan pan sie osmieszac na swojej funkcji , do ktorej sie pan nie nadajesz !!!!!!! Jestes pan idndolentem organizacyjnym, decyzyjnym ( a to najgorsze !!! ), koncepcyjnym ( jeszcze gorsze ) , a juz najgorsze - ubezwlasnowolnionym wobec tych , co finasowali pana kampanie wyborcza - Wiacka przede wszytkim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak mozna bylo pozwolic, zeby wiacek zablokowal przebudowe skrzyzowania z Solidarnosci z budowa wiaduktu dla Echa, tylko dlatego ze stracil na gorkach czechowskich DARMOWY tor crossowy ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do ch... a ne...y !!!!!!!!!!!! Niech pan ma HONOR w koncu i poda sie sam do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razem z Wiackiem i innymi przydupasami !!!!!!!!!! Lacznie z panem PB !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Panie Wasilewski ( tylko !!! przez szacunek dla ortografii języka polskiego nie pisze do pana z malej litery ) przestan pan sie osmieszac na swojej funkcji , do ktorej sie pan nie nadajesz !!!!!!! Jestes pan idndolentem organizacyjnym, decyzyjnym ( a to najgorsze !!! ), koncepcyjnym ( jeszcze gorsze ) , a juz najgorsze - ubezwlasnowolnionym wobec tych , co finasowali pana kampanie wyborcza - Wiacka przede wszytkim !!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 r. o 21:30
Ciciborak napisał:
Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a zna się na pracy, którą mu zleca Pan WA jak "byk na gwiazdach". Powiem tylko, że ojciec tego jeniusza był prekursorem piłki ręcznej w Lublinie.

Więc wszystko jasne, jesteś prymitywen, który nic nie jest w stanie pojąć. Do nauki głupie niebożątko.
Zapewne umiesz tylko bluzgać . Z takimi nie rozmawiam.

Więc wszystko jasne, jesteś prymitywen, który nic nie jest w stanie pojąć. Do nauki głupie niebożątko.
Zapewne umiesz tylko bluzgać . Z takimi nie rozmawiam. rozwiń
Avatar
Ciciborak / 4 grudnia 2009 r. o 21:03
~gość~ napisał:
Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , który jest na 10 lat i którego nie da się zrealizować w ciągu minionych 3lat.
Pieniądze się nie marnują , wszystkie są wykorzystane i miasto cierpi już na brak funduszy. Nie zmarnował ani grosza z funduszy na inwestycyje, zarezewowane są pieniądze na wszystkie wkłady własne, które są niezbędne aby otrzymać pomoc europejską.
Jeżeli Ciciboraku uważasz ,że gdzieś w urzędzie ktoś zrobił coś niezgodnie z prawem lub coś ukradł powiadom o tym niezwłocznie prokuraturę, oni już będą wiedzielico z tym zrobić ale nie oskarżaj niewinnych ludzi.

Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a zna się na pracy, którą mu zleca Pan WA jak "byk na gwiazdach". Powiem tylko, że ojciec tego jeniusza był prekursorem piłki ręcznej w Lublinie.

Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a... rozwiń
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 r. o 15:23
Ciciborak napisał:
Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spójrz Pan na przystanki MPK. Bryłowski sprzedał na 20 lat sprzątanie firmie, którą sprywatyzował tj. MPO i to jest fakt. Nie interesują mnie plotki, że ludzie z Ratusza coś z tej prywatyzacji mieli a jeden Pan kupił sobie domek za Lublinem. Jak wygląda to sprzątanie - prosto. Podjeżdża samochód Sity i bach opróżnia tylko kosze na śmieci a reszta na ulicy zostaje. Ludzie zatrudnieni przez Miasto lub wynajęci do tego sprzątania zrobiliby to o wiele lepiej. Ile to jest miejsc pracy dla ludzi po 50tce. Druga sprawa to konduktorzy MPK - 2 razy więcej niż tabor samochodowy ( 2 zmiany ). LPEC i MPWiK przejęcie rozliczania c.o i wody od pośredników. Prawie 400 miejsc pracy. Czy ja Pana Wasilewskiego trzymam za rękę, żeby dla szarych ludzi coś niecoś zrobił. Jak ruszy Elektroniczny Sąd to damy mu ksywę Sędzia z Lublina.

Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , który jest na 10 lat i którego nie da się zrealizować w ciągu minionych 3lat.
Pieniądze się nie marnują , wszystkie są wykorzystane i miasto cierpi już na brak funduszy. Nie zmarnował ani grosza z funduszy na inwestycyje, zarezewowane są pieniądze na wszystkie wkłady własne, które są niezbędne aby otrzymać pomoc europejską.
Jeżeli Ciciboraku uważasz ,że gdzieś w urzędzie ktoś zrobił coś niezgodnie z prawem lub coś ukradł powiadom o tym niezwłocznie prokuraturę, oni już będą wiedzielico z tym zrobić ale nie oskarżaj niewinnych ludzi.

Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , któ... rozwiń
Avatar
yurek55 / 4 grudnia 2009 r. o 14:35
Jak będzie forsował pomysły typu tor na globusie czy kolej linową w Lublinie to napewno ludzie nie będą zadowoleni.
Avatar
Ciciborak / 4 grudnia 2009 r. o 14:32
~gość~ napisał:
Panie Mroczny,żeby o czymś się wypowiadać trzeba mieć elementarną wiedzę o problemach miasta. Pan ma tylko "mroczną".Prezydent Wasilewski ,wbrew wszyskkim utrudnienio jakie sprawia mu opozycja, zrobił dla miasta najwięcej ze wszystkich dotychczasowych prezydentów.
Nie będę ustosunkowywał się do insynuacji o braku kontaktówi doświadczenia bo jest dokładnie odwrotnie a kontaktów nie utrzymuje z tymi ludżmi,którzy chcieliby przy tej okazji "kręcić lody" i oni głównie narzekają.
Jakby miał słaby charakter to nadal byłby strajki w LPECu,marazm w MPK i prywatny folwark w MPWik.Wymienił prezesów na bardzo dobrych i te najważniejsze firmy miejskie złapały "oddech".Wbrew naciskom PIS wymienił prezydenta Fijałkowskiebo i nie uległ szantażowi pisowskich radnych.
Mit następny, o tym,że inne miasta rozwijają się szybciej jest tylko mitem. Tak wiecznie przywoływany Rzeszów , ma trochę dróg zbudowanych w poprzedniej kadencji i lotnisko zbudowane kilkadziesiąt lat temu. Zobaczcie na stronach internetowych jak forumowicze "wieszają psy 'na swoim prezydencie. Wrocław natomiast jest miastem przy granicy zachodniej i tam były pompowane pieniądze, zresztą jest to większe miasto i ma dwukrotnie większy budżet niż Lublin.
Wasilewski nie jest historykiem tylko doktorem nauk technicznych, wieloletnim ekspertem Ministerswa Ochrony Środowiska, wieloletnim prodziekanem i prorektorem PL.
Wasilewski jako prezydent miasta bronił cukrowni lubelskiej/za co był krytykowany przez Gazetę Wyborczą, ale cukrownia mu nie podlegała , decyzje jej dotyczące zapadały w Ministerstwie Skarbu.
Zarzuty o organizowanie imprez dla Ukrainców i Białorusinów są śmieszne bo takich imprez nie ma , jest tylko zwyczajna wsółpraca przygraniczna.
Korki w miastach są wszędzie i będą bo to miasto a nie wieś , szczególnie gdy jest to miast o starej zabudowie i trudno jest o radykalne zmiany. Zmiany możliwe ,są przeprowadzane co widać na lubelskickh ulicach/ robione są w.g. planów i za aprobatą radnych.
Nikt do tej pory nie sprowadził tylu inwestorów do miasta niż Wasilewski. Utworrzył śpecjalną Strefę Ekonomiczną , w której już powstało kilka fabryk a następne mają już lokalizacje i kilka zacznie się budować na wiosnę. Być może , że do nich dołączy szwedzki koncern Husqwarna. Przypomnę,że takie strefy powstają latami a ta ma dopiero dwa lata.
Imprezy kulturalne to powód do dumy. Noce Kultury, gdy bawi się całe miato to ewenement w skali kraju. Za Jarmarki Jagiellońske miasto zgobyło pierwszą nagrodę za najlepszą imprezę współpracy przygranicznej.Na stałe zagościła w Lublinie tak piękna i unikatowa impreza jak festiwal Inne Brzmienia"
Miasto jest najlepsze w całej Polsce pod względem promocji , uzyskało dwie najwyższe nagrody. Lublin ma też najlepszą w Polsce stronę internetową/znów najwyższe nagrody/.
Inwestycje; budowa dróg dojazdowych do obwodnicy Lublina, którą ma budować województwo, ciągłe remonty ulic miejskich, partycypacja finansowa w bubowę lotniska, wymiana autobusów miejskich, wymiana i rozbudowa sieci wodno- kanalizacyjnej- uzbrajanie nowych terenów, wielka rozbudowa Centrum Kultury, odbudowa Teatru Starego.,początek zmian nad Zalewem Zemborzyckim/ zbudowano kilka basenów/ , przyszła budowa stadionu/walka ze spółką cukrową o teren- trzeba był na to wyłożyć nie małe pieniądze.
Należy wspomnieć też o ściąnięciu do Lublina jedynych w skali kraju instytucji; Szkoły Sędziów i Sądu Elektronicznego, które to podniosą rangę naszego miasta w Polsce.
Nie udało się narazie zbudować aqwaparku. Były to obietnice PO, trochę bez rozeznania finansowego. To kosztuje a miasto nie ma takich pieniędzy zaś inwestorom prywatnym taka inwestycja w czasach kryzysu zupełnie się nie opłaca. Być może jak będą odważniejsi inwestorzy będzie i aqwapark. żresztą to nie jest najważniejsza sprawa dla miasta.
Nieprawda,że nic się nie robi w sprawie Podzamcza . to jest w dużej części teren państwowy i miastu nic do niego. Jeśli, zadziała marszałek i uda się dać go miastu , wtedy miasto może podjąc konkretne działania. Więc dopóki ratusz ma związane ręce po co wyrzucać kupców? A to ,żeby znależć im nowe miejsca handlu to nie jest prosta sprawa biorąc pod uwagę biorących ich w obronę mądrali z gazet i Rady Miasta.
Krzykaczy atakujących o tunel nad Racławickimi prosiłbym o trochę umiaru. Jest to inwestycja ogromnie kosztowna i na tym etepie finansowym narazie nie do zrealizowania.
Czas na przeniesienie dworca PKS, przyjdzie gdy rozstrzygną się sprawy własnościowe na Podzamczu.
Można by pisać szczegółwiej, ale niech każdy zada sobie petanie i odpowie co zrobili poprzednicy? Pamiętam,że Bryłowski wybrukował deptak a Pruszkowski postawił Globus. Większych inwestycji nie pamiętam.
Prezydent Wasilewski wydaje się ,że chce być apartyjny w swoich działaniach i dla tego nie przepadają za nim koledzy z Po a tym bardziej przeciwnicy z Lewicy i PIS.

Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spójrz Pan na przystanki MPK. Bryłowski sprzedał na 20 lat sprzątanie firmie, którą sprywatyzował tj. MPO i to jest fakt. Nie interesują mnie plotki, że ludzie z Ratusza coś z tej prywatyzacji mieli a jeden Pan kupił sobie domek za Lublinem. Jak wygląda to sprzątanie - prosto. Podjeżdża samochód Sity i bach opróżnia tylko kosze na śmieci a reszta na ulicy zostaje. Ludzie zatrudnieni przez Miasto lub wynajęci do tego sprzątania zrobiliby to o wiele lepiej. Ile to jest miejsc pracy dla ludzi po 50tce. Druga sprawa to konduktorzy MPK - 2 razy więcej niż tabor samochodowy ( 2 zmiany ). LPEC i MPWiK przejęcie rozliczania c.o i wody od pośredników. Prawie 400 miejsc pracy. Czy ja Pana Wasilewskiego trzymam za rękę, żeby dla szarych ludzi coś niecoś zrobił. Jak ruszy Elektroniczny Sąd to damy mu ksywę Sędzia z Lublina.

Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spój... rozwiń
Avatar
ka / 4 grudnia 2009 r. o 13:26
A szanowny radny Daniewski,który jest już wiecznym radnym przyspawanym do stołka:Odejdź już waść wreszcie i wstydu oszczędź"Ten pan RADNY-od siedmiu boleści i wieczny jak za komuny,mimo tylu złych opinii dalej ma się dobrze i sądzi że bez niego nasze nieszczęsne miasto umrze.Ile trzeba mieć buty, zarozumialstwa i bezczelności,żeby trwać dalej i radzić/raczej być bezradnym/w tej radzie.Ale jest takie powiedzenie:pluj świni w oczy,to mówi że deszcz pada.Szkoda Cię LUBLINIE-bo na to nie zasłużyłeś.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2009 r. o 12:53
nieryba napisał:
Typowy naukowiec oderwany od rzeczywistości,nie mógł być dobrym włodarzem.Dobrych od dawna system odrzuca..

A PAN POSEŁ PALIKOT ZNÓW KOGOŚ " WYNAJMIE " A WY ZAGŁOSUJECIE
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 r. o 12:31
góral napisał:
No to, to akurat domena Urzędu Marszałkowskiego a nie Wasilewskiego.

Największym jego problemem jest to że dał się namówić Palikotowi na ten wybór, miał być tylko figurantem, pionkiem dla PO, a tu sie okazało, że trzeba rządzić, podejmować decyzje i co gorsza, odpowiadać za nie. A tu ludzie krzyczą, buntują się, domagają decyzji, to go przerosło zupełnie.
Jedynie co do kultury, to mogę się zgodzić, ma u mnie plus.

Najwyrażniej się mylisz, decyzje jego to wyłącznie jego decyzje, podejmuje je z rozwagą, dlatego nie jest pupilem Palikota/np. sprawa nacisku, żeby zwolnił Fica/. Pupilem Palikota jest za to Henryka Strojnowska. Wasilewski to człowiek innego formatu niż Palikot. Pierwszy huczy, drugi pracuje w bardzo trudnych warunkach. Trzeba umieć to docenić.

Najwyrażniej się mylisz, decyzje jego to wyłącznie jego decyzje, podejmuje je z rozwagą, dlatego nie jest pupilem Palikota/np. sprawa nacisku, żeby zwolnił Fica/. Pupilem Palikota jest za to Henryka Strojnowska. Wasilewski to człowiek innego formatu niż Palikot. Pierwszy huczy, drugi pracuje w bardzo trudnych warunkach. Trzeba umieć to docenić. rozwiń
Avatar
lulbinian / 4 grudnia 2009 r. o 11:59
Super zdjecie - spiacy krolewic. Niic innego nie potrafil przez caly czas swojej BEZNADZIEJNEJ prezydentury. Zapedzil Lublin w najciemnieszjesze zakatki zascianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jAK PAN PANIE wASILEWSKI NIE POTRAFI RZADZI TO NIECH PAN SIE W KONCU DO TEGO P[RZYZNA - POBIERANIE PENSJI W WYSOKOSCI 12 TYSIECY ZLOTYCH NIE JEST WLASCIWYM UZASADNIENIEM DLA TYCH LUBLINIAN, KTORZY ZARAZRABIAJA 10 RAZY MNIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Super zdjecie - spiacy krolewic. Niic innego nie potrafil przez caly czas swojej BEZNADZIEJNEJ prezydentury. Zapedzil Lublin w najciemnieszjesze zakatki zascianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
mp / 4 grudnia 2009 r. o 11:51
Panie Wasilewski ( tylko !!! przez szacunek dla ortografii języka polskiego nie pisze do pana z malej litery ) przestan pan sie osmieszac na swojej funkcji , do ktorej sie pan nie nadajesz !!!!!!! Jestes pan idndolentem organizacyjnym, decyzyjnym ( a to najgorsze !!! ), koncepcyjnym ( jeszcze gorsze ) , a juz najgorsze - ubezwlasnowolnionym wobec tych , co finasowali pana kampanie wyborcza - Wiacka przede wszytkim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak mozna bylo pozwolic, zeby wiacek zablokowal przebudowe skrzyzowania z Solidarnosci z budowa wiaduktu dla Echa, tylko dlatego ze stracil na gorkach czechowskich DARMOWY tor crossowy ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do ch... a ne...y !!!!!!!!!!!! Niech pan ma HONOR w koncu i poda sie sam do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razem z Wiackiem i innymi przydupasami !!!!!!!!!! Lacznie z panem PB !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Panie Wasilewski ( tylko !!! przez szacunek dla ortografii języka polskiego nie pisze do pana z malej litery ) przestan pan sie osmieszac na swojej funkcji , do ktorej sie pan nie nadajesz !!!!!!! Jestes pan idndolentem organizacyjnym, decyzyjnym ( a to najgorsze !!! ), koncepcyjnym ( jeszcze gorsze ) , a juz najgorsze - ubezwlasnowolnionym wobec tych , co finasowali pana kampanie wyborcza - Wiacka przede wszytkim !!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń