Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2009 r.
20:56
Edytuj ten wpis

Akcja "Oceń swoją lokalną władzę”: Radni o Adamie Wasilewskim

Autor: Zdjęcie autora red
0 28 A A

W tej chwili Adam Wasilewski zebrał 127 głosów pozytywnych i 10 negatywnych. A co sądzą o prezydencie lubelscy radni?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Leszek Daniewski, radny PO:

- Prezydent Wasilewski jest dobrym reprezentantem Lublina. Znając od podszewki możliwości, jakie były i jakie są oceniam, że zrobił dużo. Czy mógł więcej? Tak, gdyby mógł w pełni realizować swoje pomysły, a niektóre z nich nie znajdowały uznania większości. Inaczej się rządzi, gdy ma się w radzie większość, a inaczej, gdy tak jak teraz ma ją opozycja.

Jarosław Pakuła, radny PO:

- Dobrze oceniam prezydenta. Moim zdaniem, kilka rzeczy się udało i to ważnych dla mieszkańców. Najważniejszą jest powstanie specjalnej strefy ekonomicznej, bo przecież są to nowe miejsca pracy.

Monika Wac, lewica:

- Z roku na rok oceniam coraz gorzej, głównie za nieudolność w inwestycjach. Brakuje mu odwagi. Nie problem w tym, że podejmie się błędną decyzję, bo on nie podejmuje żadnych decyzji i zajmuje się tylko trwaniem na urzędzie. Dlatego moja ocena jest negatywna.

Michał Widomski, radny niezrzeszony:

To jest najgorszy prezydent w historii Lublina po 1989 r. Jedyny, który tak zadłużył miasto, nie wykonując inwestycji. Wydatki bieżące przekroczyły dochody bieżące, ulice są w coraz gorszym stanie. Wasilewski ma na koncie wiele pomyłek. Nie zrealizował praktycznie żadnej obietnicy wyborczej: tunel pod Racławickimi, aquapark. Z obietnic wychodzi praktycznie zero.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 o 21:30
0
Ciciborak napisał:
Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a zna się na pracy, którą mu zleca Pan WA jak "byk na gwiazdach". Powiem tylko, że ojciec tego jeniusza był prekursorem piłki ręcznej w Lublinie.

Więc wszystko jasne, jesteś prymitywen, który nic nie jest w stanie pojąć. Do nauki głupie niebożątko.
Zapewne umiesz tylko bluzgać . Z takimi nie rozmawiam.

Więc wszystko jasne, jesteś prymitywen, który nic nie jest w stanie pojąć. Do nauki głupie niebożątko.
Zapewne umiesz tylko bluzgać . Z takimi nie rozmawiam. rozwiń
Avatar
Ciciborak / 4 grudnia 2009 o 21:03
0
~gość~ napisał:
Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , który jest na 10 lat i którego nie da się zrealizować w ciągu minionych 3lat.
Pieniądze się nie marnują , wszystkie są wykorzystane i miasto cierpi już na brak funduszy. Nie zmarnował ani grosza z funduszy na inwestycyje, zarezewowane są pieniądze na wszystkie wkłady własne, które są niezbędne aby otrzymać pomoc europejską.
Jeżeli Ciciboraku uważasz ,że gdzieś w urzędzie ktoś zrobił coś niezgodnie z prawem lub coś ukradł powiadom o tym niezwłocznie prokuraturę, oni już będą wiedzielico z tym zrobić ale nie oskarżaj niewinnych ludzi.

Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a zna się na pracy, którą mu zleca Pan WA jak "byk na gwiazdach". Powiem tylko, że ojciec tego jeniusza był prekursorem piłki ręcznej w Lublinie.

Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a... rozwiń
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 o 15:23
0
Ciciborak napisał:
Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spójrz Pan na przystanki MPK. Bryłowski sprzedał na 20 lat sprzątanie firmie, którą sprywatyzował tj. MPO i to jest fakt. Nie interesują mnie plotki, że ludzie z Ratusza coś z tej prywatyzacji mieli a jeden Pan kupił sobie domek za Lublinem. Jak wygląda to sprzątanie - prosto. Podjeżdża samochód Sity i bach opróżnia tylko kosze na śmieci a reszta na ulicy zostaje. Ludzie zatrudnieni przez Miasto lub wynajęci do tego sprzątania zrobiliby to o wiele lepiej. Ile to jest miejsc pracy dla ludzi po 50tce. Druga sprawa to konduktorzy MPK - 2 razy więcej niż tabor samochodowy ( 2 zmiany ). LPEC i MPWiK przejęcie rozliczania c.o i wody od pośredników. Prawie 400 miejsc pracy. Czy ja Pana Wasilewskiego trzymam za rękę, żeby dla szarych ludzi coś niecoś zrobił. Jak ruszy Elektroniczny Sąd to damy mu ksywę Sędzia z Lublina.

Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , który jest na 10 lat i którego nie da się zrealizować w ciągu minionych 3lat.
Pieniądze się nie marnują , wszystkie są wykorzystane i miasto cierpi już na brak funduszy. Nie zmarnował ani grosza z funduszy na inwestycyje, zarezewowane są pieniądze na wszystkie wkłady własne, które są niezbędne aby otrzymać pomoc europejską.
Jeżeli Ciciboraku uważasz ,że gdzieś w urzędzie ktoś zrobił coś niezgodnie z prawem lub coś ukradł powiadom o tym niezwłocznie prokuraturę, oni już będą wiedzielico z tym zrobić ale nie oskarżaj niewinnych ludzi.

Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , któ... rozwiń
Avatar
yurek55 / 4 grudnia 2009 o 14:35
0
Jak będzie forsował pomysły typu tor na globusie czy kolej linową w Lublinie to napewno ludzie nie będą zadowoleni.
Avatar
Ciciborak / 4 grudnia 2009 o 14:32
0
~gość~ napisał:
Panie Mroczny,żeby o czymś się wypowiadać trzeba mieć elementarną wiedzę o problemach miasta. Pan ma tylko "mroczną".Prezydent Wasilewski ,wbrew wszyskkim utrudnienio jakie sprawia mu opozycja, zrobił dla miasta najwięcej ze wszystkich dotychczasowych prezydentów.
Nie będę ustosunkowywał się do insynuacji o braku kontaktówi doświadczenia bo jest dokładnie odwrotnie a kontaktów nie utrzymuje z tymi ludżmi,którzy chcieliby przy tej okazji "kręcić lody" i oni głównie narzekają.
Jakby miał słaby charakter to nadal byłby strajki w LPECu,marazm w MPK i prywatny folwark w MPWik.Wymienił prezesów na bardzo dobrych i te najważniejsze firmy miejskie złapały "oddech".Wbrew naciskom PIS wymienił prezydenta Fijałkowskiebo i nie uległ szantażowi pisowskich radnych.
Mit następny, o tym,że inne miasta rozwijają się szybciej jest tylko mitem. Tak wiecznie przywoływany Rzeszów , ma trochę dróg zbudowanych w poprzedniej kadencji i lotnisko zbudowane kilkadziesiąt lat temu. Zobaczcie na stronach internetowych jak forumowicze "wieszają psy 'na swoim prezydencie. Wrocław natomiast jest miastem przy granicy zachodniej i tam były pompowane pieniądze, zresztą jest to większe miasto i ma dwukrotnie większy budżet niż Lublin.
Wasilewski nie jest historykiem tylko doktorem nauk technicznych, wieloletnim ekspertem Ministerswa Ochrony Środowiska, wieloletnim prodziekanem i prorektorem PL.
Wasilewski jako prezydent miasta bronił cukrowni lubelskiej/za co był krytykowany przez Gazetę Wyborczą, ale cukrownia mu nie podlegała , decyzje jej dotyczące zapadały w Ministerstwie Skarbu.
Zarzuty o organizowanie imprez dla Ukrainców i Białorusinów są śmieszne bo takich imprez nie ma , jest tylko zwyczajna wsółpraca przygraniczna.
Korki w miastach są wszędzie i będą bo to miasto a nie wieś , szczególnie gdy jest to miast o starej zabudowie i trudno jest o radykalne zmiany. Zmiany możliwe ,są przeprowadzane co widać na lubelskickh ulicach/ robione są w.g. planów i za aprobatą radnych.
Nikt do tej pory nie sprowadził tylu inwestorów do miasta niż Wasilewski. Utworrzył śpecjalną Strefę Ekonomiczną , w której już powstało kilka fabryk a następne mają już lokalizacje i kilka zacznie się budować na wiosnę. Być może , że do nich dołączy szwedzki koncern Husqwarna. Przypomnę,że takie strefy powstają latami a ta ma dopiero dwa lata.
Imprezy kulturalne to powód do dumy. Noce Kultury, gdy bawi się całe miato to ewenement w skali kraju. Za Jarmarki Jagiellońske miasto zgobyło pierwszą nagrodę za najlepszą imprezę współpracy przygranicznej.Na stałe zagościła w Lublinie tak piękna i unikatowa impreza jak festiwal Inne Brzmienia"
Miasto jest najlepsze w całej Polsce pod względem promocji , uzyskało dwie najwyższe nagrody. Lublin ma też najlepszą w Polsce stronę internetową/znów najwyższe nagrody/.
Inwestycje; budowa dróg dojazdowych do obwodnicy Lublina, którą ma budować województwo, ciągłe remonty ulic miejskich, partycypacja finansowa w bubowę lotniska, wymiana autobusów miejskich, wymiana i rozbudowa sieci wodno- kanalizacyjnej- uzbrajanie nowych terenów, wielka rozbudowa Centrum Kultury, odbudowa Teatru Starego.,początek zmian nad Zalewem Zemborzyckim/ zbudowano kilka basenów/ , przyszła budowa stadionu/walka ze spółką cukrową o teren- trzeba był na to wyłożyć nie małe pieniądze.
Należy wspomnieć też o ściąnięciu do Lublina jedynych w skali kraju instytucji; Szkoły Sędziów i Sądu Elektronicznego, które to podniosą rangę naszego miasta w Polsce.
Nie udało się narazie zbudować aqwaparku. Były to obietnice PO, trochę bez rozeznania finansowego. To kosztuje a miasto nie ma takich pieniędzy zaś inwestorom prywatnym taka inwestycja w czasach kryzysu zupełnie się nie opłaca. Być może jak będą odważniejsi inwestorzy będzie i aqwapark. żresztą to nie jest najważniejsza sprawa dla miasta.
Nieprawda,że nic się nie robi w sprawie Podzamcza . to jest w dużej części teren państwowy i miastu nic do niego. Jeśli, zadziała marszałek i uda się dać go miastu , wtedy miasto może podjąc konkretne działania. Więc dopóki ratusz ma związane ręce po co wyrzucać kupców? A to ,żeby znależć im nowe miejsca handlu to nie jest prosta sprawa biorąc pod uwagę biorących ich w obronę mądrali z gazet i Rady Miasta.
Krzykaczy atakujących o tunel nad Racławickimi prosiłbym o trochę umiaru. Jest to inwestycja ogromnie kosztowna i na tym etepie finansowym narazie nie do zrealizowania.
Czas na przeniesienie dworca PKS, przyjdzie gdy rozstrzygną się sprawy własnościowe na Podzamczu.
Można by pisać szczegółwiej, ale niech każdy zada sobie petanie i odpowie co zrobili poprzednicy? Pamiętam,że Bryłowski wybrukował deptak a Pruszkowski postawił Globus. Większych inwestycji nie pamiętam.
Prezydent Wasilewski wydaje się ,że chce być apartyjny w swoich działaniach i dla tego nie przepadają za nim koledzy z Po a tym bardziej przeciwnicy z Lewicy i PIS.

Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spójrz Pan na przystanki MPK. Bryłowski sprzedał na 20 lat sprzątanie firmie, którą sprywatyzował tj. MPO i to jest fakt. Nie interesują mnie plotki, że ludzie z Ratusza coś z tej prywatyzacji mieli a jeden Pan kupił sobie domek za Lublinem. Jak wygląda to sprzątanie - prosto. Podjeżdża samochód Sity i bach opróżnia tylko kosze na śmieci a reszta na ulicy zostaje. Ludzie zatrudnieni przez Miasto lub wynajęci do tego sprzątania zrobiliby to o wiele lepiej. Ile to jest miejsc pracy dla ludzi po 50tce. Druga sprawa to konduktorzy MPK - 2 razy więcej niż tabor samochodowy ( 2 zmiany ). LPEC i MPWiK przejęcie rozliczania c.o i wody od pośredników. Prawie 400 miejsc pracy. Czy ja Pana Wasilewskiego trzymam za rękę, żeby dla szarych ludzi coś niecoś zrobił. Jak ruszy Elektroniczny Sąd to damy mu ksywę Sędzia z Lublina.

Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spój... rozwiń
Avatar
ka / 4 grudnia 2009 o 13:26
0
A szanowny radny Daniewski,który jest już wiecznym radnym przyspawanym do stołka:Odejdź już waść wreszcie i wstydu oszczędź"Ten pan RADNY-od siedmiu boleści i wieczny jak za komuny,mimo tylu złych opinii dalej ma się dobrze i sądzi że bez niego nasze nieszczęsne miasto umrze.Ile trzeba mieć buty, zarozumialstwa i bezczelności,żeby trwać dalej i radzić/raczej być bezradnym/w tej radzie.Ale jest takie powiedzenie:pluj świni w oczy,to mówi że deszcz pada.Szkoda Cię LUBLINIE-bo na to nie zasłużyłeś.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2009 o 12:53
0
nieryba napisał:
Typowy naukowiec oderwany od rzeczywistości,nie mógł być dobrym włodarzem.Dobrych od dawna system odrzuca..

A PAN POSEŁ PALIKOT ZNÓW KOGOŚ " WYNAJMIE " A WY ZAGŁOSUJECIE
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 o 12:31
0
góral napisał:
No to, to akurat domena Urzędu Marszałkowskiego a nie Wasilewskiego.

Największym jego problemem jest to że dał się namówić Palikotowi na ten wybór, miał być tylko figurantem, pionkiem dla PO, a tu sie okazało, że trzeba rządzić, podejmować decyzje i co gorsza, odpowiadać za nie. A tu ludzie krzyczą, buntują się, domagają decyzji, to go przerosło zupełnie.
Jedynie co do kultury, to mogę się zgodzić, ma u mnie plus.

Najwyrażniej się mylisz, decyzje jego to wyłącznie jego decyzje, podejmuje je z rozwagą, dlatego nie jest pupilem Palikota/np. sprawa nacisku, żeby zwolnił Fica/. Pupilem Palikota jest za to Henryka Strojnowska. Wasilewski to człowiek innego formatu niż Palikot. Pierwszy huczy, drugi pracuje w bardzo trudnych warunkach. Trzeba umieć to docenić.

Najwyrażniej się mylisz, decyzje jego to wyłącznie jego decyzje, podejmuje je z rozwagą, dlatego nie jest pupilem Palikota/np. sprawa nacisku, żeby zwolnił Fica/. Pupilem Palikota jest za to Henryka Strojnowska. Wasilewski to człowiek innego formatu niż Palikot. Pierwszy huczy, drugi pracuje w bardzo trudnych warunkach. Trzeba umieć to docenić. rozwiń
Avatar
lulbinian / 4 grudnia 2009 o 11:59
0
Super zdjecie - spiacy krolewic. Niic innego nie potrafil przez caly czas swojej BEZNADZIEJNEJ prezydentury. Zapedzil Lublin w najciemnieszjesze zakatki zascianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jAK PAN PANIE wASILEWSKI NIE POTRAFI RZADZI TO NIECH PAN SIE W KONCU DO TEGO P[RZYZNA - POBIERANIE PENSJI W WYSOKOSCI 12 TYSIECY ZLOTYCH NIE JEST WLASCIWYM UZASADNIENIEM DLA TYCH LUBLINIAN, KTORZY ZARAZRABIAJA 10 RAZY MNIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Super zdjecie - spiacy krolewic. Niic innego nie potrafil przez caly czas swojej BEZNADZIEJNEJ prezydentury. Zapedzil Lublin w najciemnieszjesze zakatki zascianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
mp / 4 grudnia 2009 o 11:51
0
Panie Wasilewski ( tylko !!! przez szacunek dla ortografii języka polskiego nie pisze do pana z malej litery ) przestan pan sie osmieszac na swojej funkcji , do ktorej sie pan nie nadajesz !!!!!!! Jestes pan idndolentem organizacyjnym, decyzyjnym ( a to najgorsze !!! ), koncepcyjnym ( jeszcze gorsze ) , a juz najgorsze - ubezwlasnowolnionym wobec tych , co finasowali pana kampanie wyborcza - Wiacka przede wszytkim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak mozna bylo pozwolic, zeby wiacek zablokowal przebudowe skrzyzowania z Solidarnosci z budowa wiaduktu dla Echa, tylko dlatego ze stracil na gorkach czechowskich DARMOWY tor crossowy ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do ch... a ne...y !!!!!!!!!!!! Niech pan ma HONOR w koncu i poda sie sam do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razem z Wiackiem i innymi przydupasami !!!!!!!!!! Lacznie z panem PB !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Panie Wasilewski ( tylko !!! przez szacunek dla ortografii języka polskiego nie pisze do pana z malej litery ) przestan pan sie osmieszac na swojej funkcji , do ktorej sie pan nie nadajesz !!!!!!! Jestes pan idndolentem organizacyjnym, decyzyjnym ( a to najgorsze !!! ), koncepcyjnym ( jeszcze gorsze ) , a juz najgorsze - ubezwlasnowolnionym wobec tych , co finasowali pana kampanie wyborcza - Wiacka przede wszytkim !!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 o 21:30
0
Ciciborak napisał:
Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a zna się na pracy, którą mu zleca Pan WA jak "byk na gwiazdach". Powiem tylko, że ojciec tego jeniusza był prekursorem piłki ręcznej w Lublinie.

Więc wszystko jasne, jesteś prymitywen, który nic nie jest w stanie pojąć. Do nauki głupie niebożątko.
Zapewne umiesz tylko bluzgać . Z takimi nie rozmawiam.

Więc wszystko jasne, jesteś prymitywen, który nic nie jest w stanie pojąć. Do nauki głupie niebożątko.
Zapewne umiesz tylko bluzgać . Z takimi nie rozmawiam. rozwiń
Avatar
Ciciborak / 4 grudnia 2009 o 21:03
0
~gość~ napisał:
Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , który jest na 10 lat i którego nie da się zrealizować w ciągu minionych 3lat.
Pieniądze się nie marnują , wszystkie są wykorzystane i miasto cierpi już na brak funduszy. Nie zmarnował ani grosza z funduszy na inwestycyje, zarezewowane są pieniądze na wszystkie wkłady własne, które są niezbędne aby otrzymać pomoc europejską.
Jeżeli Ciciboraku uważasz ,że gdzieś w urzędzie ktoś zrobił coś niezgodnie z prawem lub coś ukradł powiadom o tym niezwłocznie prokuraturę, oni już będą wiedzielico z tym zrobić ale nie oskarżaj niewinnych ludzi.

Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a zna się na pracy, którą mu zleca Pan WA jak "byk na gwiazdach". Powiem tylko, że ojciec tego jeniusza był prekursorem piłki ręcznej w Lublinie.

Mów mi Franiu a walizka zginęła. Mów do chłopa święte słowa a Ćmil mówi : "moja krowa". Czy do najprostszych prac potrzebna jest zgoda rzundu z warszafki? Kto broni Panu WA zatrudniać sprzątaczy przystanków i obsługi parków miejskich, konduktorów, ludzi odczytujących liczniki c.o i wody. Przecież to wszystkike firmy to spółki Gminne podległe Panu WA i do tego się ustosunkuj. Bo piszesz o marzeniach a nic konkretnego. Odpowiem Ci człowieku tylko o jednym jeniuszu, który przeleciał już kilka stanowisk w Ratuszu a... rozwiń
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 o 15:23
0
Ciciborak napisał:
Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spójrz Pan na przystanki MPK. Bryłowski sprzedał na 20 lat sprzątanie firmie, którą sprywatyzował tj. MPO i to jest fakt. Nie interesują mnie plotki, że ludzie z Ratusza coś z tej prywatyzacji mieli a jeden Pan kupił sobie domek za Lublinem. Jak wygląda to sprzątanie - prosto. Podjeżdża samochód Sity i bach opróżnia tylko kosze na śmieci a reszta na ulicy zostaje. Ludzie zatrudnieni przez Miasto lub wynajęci do tego sprzątania zrobiliby to o wiele lepiej. Ile to jest miejsc pracy dla ludzi po 50tce. Druga sprawa to konduktorzy MPK - 2 razy więcej niż tabor samochodowy ( 2 zmiany ). LPEC i MPWiK przejęcie rozliczania c.o i wody od pośredników. Prawie 400 miejsc pracy. Czy ja Pana Wasilewskiego trzymam za rękę, żeby dla szarych ludzi coś niecoś zrobił. Jak ruszy Elektroniczny Sąd to damy mu ksywę Sędzia z Lublina.

Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , który jest na 10 lat i którego nie da się zrealizować w ciągu minionych 3lat.
Pieniądze się nie marnują , wszystkie są wykorzystane i miasto cierpi już na brak funduszy. Nie zmarnował ani grosza z funduszy na inwestycyje, zarezewowane są pieniądze na wszystkie wkłady własne, które są niezbędne aby otrzymać pomoc europejską.
Jeżeli Ciciboraku uważasz ,że gdzieś w urzędzie ktoś zrobił coś niezgodnie z prawem lub coś ukradł powiadom o tym niezwłocznie prokuraturę, oni już będą wiedzielico z tym zrobić ale nie oskarżaj niewinnych ludzi.

Prezydenta powołuje się po to aby razem z radnymi realizował wcześniej zaplanowany budżet. To jest rola Prezydenta.
to ,że tworzy miejsca pracy/ strefa ekonomicza / to tylko jego dodatkowa inicjatywa i chwała mu za to.
Kierunki rozwoju ekonomicznego nadaje władza centralna/ sejm, rząd / a nie prezydenci miast.
Prezydent Wasilewskito nieliczny wśród ludzi, którzy nie zatrudniają "po znajomości", to już przerabialiśmy za poprzedniej władzy.
On konsekwentnie realizuje swój program , któ... rozwiń
Avatar
yurek55 / 4 grudnia 2009 o 14:35
0
Jak będzie forsował pomysły typu tor na globusie czy kolej linową w Lublinie to napewno ludzie nie będą zadowoleni.
Avatar
Ciciborak / 4 grudnia 2009 o 14:32
0
~gość~ napisał:
Panie Mroczny,żeby o czymś się wypowiadać trzeba mieć elementarną wiedzę o problemach miasta. Pan ma tylko "mroczną".Prezydent Wasilewski ,wbrew wszyskkim utrudnienio jakie sprawia mu opozycja, zrobił dla miasta najwięcej ze wszystkich dotychczasowych prezydentów.
Nie będę ustosunkowywał się do insynuacji o braku kontaktówi doświadczenia bo jest dokładnie odwrotnie a kontaktów nie utrzymuje z tymi ludżmi,którzy chcieliby przy tej okazji "kręcić lody" i oni głównie narzekają.
Jakby miał słaby charakter to nadal byłby strajki w LPECu,marazm w MPK i prywatny folwark w MPWik.Wymienił prezesów na bardzo dobrych i te najważniejsze firmy miejskie złapały "oddech".Wbrew naciskom PIS wymienił prezydenta Fijałkowskiebo i nie uległ szantażowi pisowskich radnych.
Mit następny, o tym,że inne miasta rozwijają się szybciej jest tylko mitem. Tak wiecznie przywoływany Rzeszów , ma trochę dróg zbudowanych w poprzedniej kadencji i lotnisko zbudowane kilkadziesiąt lat temu. Zobaczcie na stronach internetowych jak forumowicze "wieszają psy 'na swoim prezydencie. Wrocław natomiast jest miastem przy granicy zachodniej i tam były pompowane pieniądze, zresztą jest to większe miasto i ma dwukrotnie większy budżet niż Lublin.
Wasilewski nie jest historykiem tylko doktorem nauk technicznych, wieloletnim ekspertem Ministerswa Ochrony Środowiska, wieloletnim prodziekanem i prorektorem PL.
Wasilewski jako prezydent miasta bronił cukrowni lubelskiej/za co był krytykowany przez Gazetę Wyborczą, ale cukrownia mu nie podlegała , decyzje jej dotyczące zapadały w Ministerstwie Skarbu.
Zarzuty o organizowanie imprez dla Ukrainców i Białorusinów są śmieszne bo takich imprez nie ma , jest tylko zwyczajna wsółpraca przygraniczna.
Korki w miastach są wszędzie i będą bo to miasto a nie wieś , szczególnie gdy jest to miast o starej zabudowie i trudno jest o radykalne zmiany. Zmiany możliwe ,są przeprowadzane co widać na lubelskickh ulicach/ robione są w.g. planów i za aprobatą radnych.
Nikt do tej pory nie sprowadził tylu inwestorów do miasta niż Wasilewski. Utworrzył śpecjalną Strefę Ekonomiczną , w której już powstało kilka fabryk a następne mają już lokalizacje i kilka zacznie się budować na wiosnę. Być może , że do nich dołączy szwedzki koncern Husqwarna. Przypomnę,że takie strefy powstają latami a ta ma dopiero dwa lata.
Imprezy kulturalne to powód do dumy. Noce Kultury, gdy bawi się całe miato to ewenement w skali kraju. Za Jarmarki Jagiellońske miasto zgobyło pierwszą nagrodę za najlepszą imprezę współpracy przygranicznej.Na stałe zagościła w Lublinie tak piękna i unikatowa impreza jak festiwal Inne Brzmienia"
Miasto jest najlepsze w całej Polsce pod względem promocji , uzyskało dwie najwyższe nagrody. Lublin ma też najlepszą w Polsce stronę internetową/znów najwyższe nagrody/.
Inwestycje; budowa dróg dojazdowych do obwodnicy Lublina, którą ma budować województwo, ciągłe remonty ulic miejskich, partycypacja finansowa w bubowę lotniska, wymiana autobusów miejskich, wymiana i rozbudowa sieci wodno- kanalizacyjnej- uzbrajanie nowych terenów, wielka rozbudowa Centrum Kultury, odbudowa Teatru Starego.,początek zmian nad Zalewem Zemborzyckim/ zbudowano kilka basenów/ , przyszła budowa stadionu/walka ze spółką cukrową o teren- trzeba był na to wyłożyć nie małe pieniądze.
Należy wspomnieć też o ściąnięciu do Lublina jedynych w skali kraju instytucji; Szkoły Sędziów i Sądu Elektronicznego, które to podniosą rangę naszego miasta w Polsce.
Nie udało się narazie zbudować aqwaparku. Były to obietnice PO, trochę bez rozeznania finansowego. To kosztuje a miasto nie ma takich pieniędzy zaś inwestorom prywatnym taka inwestycja w czasach kryzysu zupełnie się nie opłaca. Być może jak będą odważniejsi inwestorzy będzie i aqwapark. żresztą to nie jest najważniejsza sprawa dla miasta.
Nieprawda,że nic się nie robi w sprawie Podzamcza . to jest w dużej części teren państwowy i miastu nic do niego. Jeśli, zadziała marszałek i uda się dać go miastu , wtedy miasto może podjąc konkretne działania. Więc dopóki ratusz ma związane ręce po co wyrzucać kupców? A to ,żeby znależć im nowe miejsca handlu to nie jest prosta sprawa biorąc pod uwagę biorących ich w obronę mądrali z gazet i Rady Miasta.
Krzykaczy atakujących o tunel nad Racławickimi prosiłbym o trochę umiaru. Jest to inwestycja ogromnie kosztowna i na tym etepie finansowym narazie nie do zrealizowania.
Czas na przeniesienie dworca PKS, przyjdzie gdy rozstrzygną się sprawy własnościowe na Podzamczu.
Można by pisać szczegółwiej, ale niech każdy zada sobie petanie i odpowie co zrobili poprzednicy? Pamiętam,że Bryłowski wybrukował deptak a Pruszkowski postawił Globus. Większych inwestycji nie pamiętam.
Prezydent Wasilewski wydaje się ,że chce być apartyjny w swoich działaniach i dla tego nie przepadają za nim koledzy z Po a tym bardziej przeciwnicy z Lewicy i PIS.

Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spójrz Pan na przystanki MPK. Bryłowski sprzedał na 20 lat sprzątanie firmie, którą sprywatyzował tj. MPO i to jest fakt. Nie interesują mnie plotki, że ludzie z Ratusza coś z tej prywatyzacji mieli a jeden Pan kupił sobie domek za Lublinem. Jak wygląda to sprzątanie - prosto. Podjeżdża samochód Sity i bach opróżnia tylko kosze na śmieci a reszta na ulicy zostaje. Ludzie zatrudnieni przez Miasto lub wynajęci do tego sprzątania zrobiliby to o wiele lepiej. Ile to jest miejsc pracy dla ludzi po 50tce. Druga sprawa to konduktorzy MPK - 2 razy więcej niż tabor samochodowy ( 2 zmiany ). LPEC i MPWiK przejęcie rozliczania c.o i wody od pośredników. Prawie 400 miejsc pracy. Czy ja Pana Wasilewskiego trzymam za rękę, żeby dla szarych ludzi coś niecoś zrobił. Jak ruszy Elektroniczny Sąd to damy mu ksywę Sędzia z Lublina.

Wszystko co Pan/i/ napisał to wirtualna prawda podana przez miłośnika Prezydenta. Wyborca nie ocenia a rozlicza z konkretów. Bryłowski zostawił deptak. Zwą Go teraz Deptakiem. Pruszkowski Globus ( jedyna inwestycja godna UE) i na pewno więcej zrobił tylko przez 2 kadencje ( bez dotacji z UE) niż Pan Wasilewski bo Ten na razie nic. Jeden z przedmówców napisał słusznie, że Lublin to nie PO ( ludzie ) dzieci , rodzina Tych z PO itp. Mieszkaja tu i żyją biedacy i bezrobotni. Czy znależć 1000 miejsc pracy to taka sztuka. Spój... rozwiń
Avatar
ka / 4 grudnia 2009 o 13:26
0
A szanowny radny Daniewski,który jest już wiecznym radnym przyspawanym do stołka:Odejdź już waść wreszcie i wstydu oszczędź"Ten pan RADNY-od siedmiu boleści i wieczny jak za komuny,mimo tylu złych opinii dalej ma się dobrze i sądzi że bez niego nasze nieszczęsne miasto umrze.Ile trzeba mieć buty, zarozumialstwa i bezczelności,żeby trwać dalej i radzić/raczej być bezradnym/w tej radzie.Ale jest takie powiedzenie:pluj świni w oczy,to mówi że deszcz pada.Szkoda Cię LUBLINIE-bo na to nie zasłużyłeś.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2009 o 12:53
0
nieryba napisał:
Typowy naukowiec oderwany od rzeczywistości,nie mógł być dobrym włodarzem.Dobrych od dawna system odrzuca..

A PAN POSEŁ PALIKOT ZNÓW KOGOŚ " WYNAJMIE " A WY ZAGŁOSUJECIE
Avatar
~gość~ / 4 grudnia 2009 o 12:31
0
góral napisał:
No to, to akurat domena Urzędu Marszałkowskiego a nie Wasilewskiego.

Największym jego problemem jest to że dał się namówić Palikotowi na ten wybór, miał być tylko figurantem, pionkiem dla PO, a tu sie okazało, że trzeba rządzić, podejmować decyzje i co gorsza, odpowiadać za nie. A tu ludzie krzyczą, buntują się, domagają decyzji, to go przerosło zupełnie.
Jedynie co do kultury, to mogę się zgodzić, ma u mnie plus.

Najwyrażniej się mylisz, decyzje jego to wyłącznie jego decyzje, podejmuje je z rozwagą, dlatego nie jest pupilem Palikota/np. sprawa nacisku, żeby zwolnił Fica/. Pupilem Palikota jest za to Henryka Strojnowska. Wasilewski to człowiek innego formatu niż Palikot. Pierwszy huczy, drugi pracuje w bardzo trudnych warunkach. Trzeba umieć to docenić.

Najwyrażniej się mylisz, decyzje jego to wyłącznie jego decyzje, podejmuje je z rozwagą, dlatego nie jest pupilem Palikota/np. sprawa nacisku, żeby zwolnił Fica/. Pupilem Palikota jest za to Henryka Strojnowska. Wasilewski to człowiek innego formatu niż Palikot. Pierwszy huczy, drugi pracuje w bardzo trudnych warunkach. Trzeba umieć to docenić. rozwiń
Avatar
lulbinian / 4 grudnia 2009 o 11:59
0
Super zdjecie - spiacy krolewic. Niic innego nie potrafil przez caly czas swojej BEZNADZIEJNEJ prezydentury. Zapedzil Lublin w najciemnieszjesze zakatki zascianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jAK PAN PANIE wASILEWSKI NIE POTRAFI RZADZI TO NIECH PAN SIE W KONCU DO TEGO P[RZYZNA - POBIERANIE PENSJI W WYSOKOSCI 12 TYSIECY ZLOTYCH NIE JEST WLASCIWYM UZASADNIENIEM DLA TYCH LUBLINIAN, KTORZY ZARAZRABIAJA 10 RAZY MNIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Super zdjecie - spiacy krolewic. Niic innego nie potrafil przez caly czas swojej BEZNADZIEJNEJ prezydentury. Zapedzil Lublin w najciemnieszjesze zakatki zascianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
mp / 4 grudnia 2009 o 11:51
0
Panie Wasilewski ( tylko !!! przez szacunek dla ortografii języka polskiego nie pisze do pana z malej litery ) przestan pan sie osmieszac na swojej funkcji , do ktorej sie pan nie nadajesz !!!!!!! Jestes pan idndolentem organizacyjnym, decyzyjnym ( a to najgorsze !!! ), koncepcyjnym ( jeszcze gorsze ) , a juz najgorsze - ubezwlasnowolnionym wobec tych , co finasowali pana kampanie wyborcza - Wiacka przede wszytkim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak mozna bylo pozwolic, zeby wiacek zablokowal przebudowe skrzyzowania z Solidarnosci z budowa wiaduktu dla Echa, tylko dlatego ze stracil na gorkach czechowskich DARMOWY tor crossowy ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do ch... a ne...y !!!!!!!!!!!! Niech pan ma HONOR w koncu i poda sie sam do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razem z Wiackiem i innymi przydupasami !!!!!!!!!! Lacznie z panem PB !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Panie Wasilewski ( tylko !!! przez szacunek dla ortografii języka polskiego nie pisze do pana z malej litery ) przestan pan sie osmieszac na swojej funkcji , do ktorej sie pan nie nadajesz !!!!!!! Jestes pan idndolentem organizacyjnym, decyzyjnym ( a to najgorsze !!! ), koncepcyjnym ( jeszcze gorsze ) , a juz najgorsze - ubezwlasnowolnionym wobec tych , co finasowali pana kampanie wyborcza - Wiacka przede wszytkim !!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriał Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriał Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 0

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 0 0

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 17 28

Zwolennicy obecnego prezydenta skrytykowali kandydata PiS na to stanowisko – posła Sylwestra Tułajewa - za to, że będąc radnym głosował przeciw kolejnym budżetom miasta.

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo]
galeria
film

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo] 22 43

– Województwu lubelskiemu grozi utrata 80 mln euro z funduszy unijnych – mówił podczas wizyty w Lublinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego słowom natychmiast zaprzeczył marszałek Sławomir Sosnowski, który na konferencję przyszedł z ponad setką urzędników. Polityków PiS pożegnały okrzyki „tchórze” i „kłamcy”.

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW 10 0

W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody, znacznie chłodniejsze powietrze nad zachodnią Polskę napłynie już w piątek wieczorem - informuje IMGW. W sobotę i niedzielę temperatura powietrza wyniesie od 14 st. C do 18 st. C.

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup 31 9

W sklepie sieci Biedronka na lubelskich Bronowicach doszło do napadu. Złodziej ukradł alkohol i pobił ochroniarza. Policjanci zatrzymali napastnika, kiedy wrócił do sklepu po plecak z kradzionymi butelkami.

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS 0 3

Do końca listopada potrwają prace przy budowie nowego wejścia do rektoratu UMCS. Ich zakres obejmie także zagospodarowanie terenu wzdłuż pl. Marii Skłodowskiej-Curie.

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe
28 września 2018, 20:00

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 20 w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) odbędzie się koncert Asi Nawojskiej oraz składu Eddie/Hai - Alternatywa.

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury 5 3

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie byłego zastępcy szefa Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie i działacza „Solidarności”. Krzysztof Sudoł miał latami korzystać z samochodu i telefonu, za który płaciła kontrolowana przez niego firma.

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie
16 listopada 2018, 19:00

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie 0 1

16 listopada o godz. 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Telewizja Kłamie.

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 8 15

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 7 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 1 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 7 7

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!