Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2011 r.
16:04
Edytuj ten wpis

Akcja "Zerwijmy łańcuchy" odbyła się w Lublinie

0 14 A A
Cezary Kucharski i Joanna Mucha podczas dzisiejszego happeningu (Jacek Świerczyński)
Cezary Kucharski i Joanna Mucha podczas dzisiejszego happeningu (Jacek Świerczyński)

W niedzielę każdy mógł nałożyć na szyję metalowy łańcuch i przypiąć się do budy. Tak nasz region włączył się w ogólnopolską akcję "Zerwijmy łańcuchy”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie trzeba kochać zwierząt, ale trzeba je szanować i zapewnić im godne życie – przekonywali organizatorzy, którzy na każdym kroku spotykają się z przejawami okrucieństwa wobec psów. – Może dzięki takim akcjom powoli zaczniemy zmieniać ludzką mentalność.

Akcję "Zerwijmy łańcuchy” organizuje od 4 lat miesięcznik "Mój Pies”. To protest przeciwko złym warunkom w jakich trzymane są psy.

– Maltretowanych psów u nas nie brakuje, dlatego postanowiłam, że w naszym regionie też musimy wreszcie zerwać łańcuchy – mówi Irena Szafrańska, inicjatorka akcji "Zerwijmy łańcuchy”.

Jak podkreślają organizatorzy, nie chodzi o to, by karać właścicieli za trzymanie psa w budzie. Ale o to, by zwierzęta żyły w humanitarnych warunkach, również na wsi: miały swobodny wybieg, zawsze pełną miskę z wodą.

Zaostrzyli kary dla oprawców zwierząt

Pod koniec sierpnia Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt.

Ustawa przewiduje zwiększenie kar za znęcanie się nad zwierzętami do 2 lat ograniczenia lub pozbawienia wolności (dotąd rok), a za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem do 3 lat (dotąd 2 lata). Osoba, która będzie znęcała się nad zwierzęciem, będzie mogła stracić prawo do ich posiadania na okres od roku do 10 lat.

Każdy, kto napotka w lesie lub poza terenem zabudowanym porzuconego psa lub kota musi powiadomić o tym schronisko dla zwierząt, straż gminną lub policję. Myśliwi nie będą więc mogli odstrzeliwać błąkających się zwierząt domowych.

Ustawa zakazuje także trzymania zwierząt na uwięzi dłużej niż 12 godzin albo w sposób powodujący cierpienie, a także na uwięzi krótszej niż trzy metry. Złamanie tego zakazu będzie wykroczeniem.

W ustawie zakazano także tzw. kopiowania, czyli przycinania psom ogonów i uszu dla celów estetycznych. (pap)

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 19 września 2011 o 21:30
0
[quote name='bambuczko' timestamp='1316347873' post='534853']
Ja ze swoim kundelkiem wychodzę 3-4 razy dziennie na dlugie spacery
[/quote]
gratulacje , ale blok w mieście to nie jest miejsce do trzymania psów.
P.S.
a ja widuję przy głównej ulicy miasta 2 wyjące psy na balkonie
P.S. II
ale czekam na odpowiedź a propos syberianów i husky trzymanych w blokach
Avatar
marek 408 / 19 września 2011 o 18:14
0
Myślą o obronie bezbronnych zwierzątek...-a kto pomyśli o nas niepełnosprawnych i bezbronnych? Zakłady Zaopatrzenia Ortopedycznego chcą na ul.Chodźki zlikwidować!-ale czy ktoś się tym przejmuje??? W takim żenującym kraju żyjemy,że pieski są teraz ważniejsze od niepełnosprawnych A może by nas niepełnosprawnych przyczepić do łańcuchów lub w klatkach pozamykać...
Avatar
Andrzej / 19 września 2011 o 13:39
0
[quote name='Gość' timestamp='1316332885' post='534791']
" W tym roku spotkamy się na placu Litewskim w Lublinie o godz. 12.
Na placu Litewskim staną 2 budy.
Każdy będzie mógł przypiąć się do nich łańcuchem i zobaczyć, jak czują się zwierzęta przy takim ograniczeniu, jakim jest krótki łańcuch.

- Mam już deklaracje od 2 lubelskich radnych. Zaprosiliśmy do udziału w akcji polityków wszystkich opcji.
Mam nadzieję, że na nasze zaproszenie odpowiedzą także lubelscy artyści – mówi Zdzisław Małysz ze Straży Ochrony Zwierząt "


[size="3"]Za 3 tygodnie wybory.
Może pojawi się jakiś poseł i jednocześnie kandydat na posła, przykuje się do budy, zawyje z rozpaczy, będzie solidarny z pieskami i nabije sobie kilka punktów u elektoratu. [/size]
[/quote]


Piękna kobieta Pani Mucha, tylko nie wiem, czy nabiła sobie trochę punktów fotografując się z nieuczciwym panem Małyszem (dowód leży na moim biurku opatrzony klauzulą). Sztab wyborczy powinien rozpoznać delikwenta zanim opublikuje takie zdjęcie.
[quote name='Gość' timestamp='1316332885' post='534791']
" W tym roku spotkamy się na placu Litewskim w Lublinie o godz. 12.
Na placu Litewskim staną 2 budy.
Każdy będzie mógł przypiąć się do nich łańcuchem i zobaczyć, jak czują się zwierzęta przy takim ograniczeniu, jakim jest krótki łańcuch.

- Mam już deklaracje od 2 lubelskich radnych. Zaprosiliśmy do udziału w akcji polityków wszystkich opcji.
Mam nadzieję, że na nasze zaproszenie odpowiedzą także lubelscy artyśc... rozwiń
Avatar
Andrzej / 19 września 2011 o 13:31
0
Akcja jest słuszna, ale należy z głową zaplanować egzekwowanie jej założeń. Mam obiekcje co do uczciwości i kompetencji osób, które tę akcję przeprowadzają. Co robi Pan Małysz w Lublinie, już dawno przeszedł do Rzeszowa. Nie rozumiem, jak może kochać zwierzęta, skoro w przeszłości zdarzało mu się krzywdzić ludzi i jeszcze tych krzywd nie naprawił?
Avatar
Normalny / 19 września 2011 o 09:01
0
[quote name='Kowalski' timestamp='1316372844' post='535075']
Ktoś zgłupiał?
[/quote]
Nie zgłupiał.
Bo żeby móc zgłupieć to najpierw trzeba być mądrym, a ta banda nawiedzonych ekoterrorystów nigdy mądra nie była.
Avatar
Banda kretynów / 19 września 2011 o 07:39
0
A teraz się zaczną prawdziwe tragedie. Spuszczone z łańcucha rottweilery będą rozszarpywać dzieci! I oto chodzi tej bandzie!
Avatar
Kowalski / 18 września 2011 o 21:07
0
Cytat z artykułu
"Każdy, kto napotka w lesie lub poza terenem zabudowanym porzuconego psa lub kota musi powiadomić o tym schronisko dla zwierząt, straż gminną lub policję."

Ktoś wie jak rozpoznać, że dany zwierzak jest porzucony?
Bo rozumiem, że wyraz "musi" oznacza, że jak nie powiadomię to jest za to jakaś sankcja (mandat, grzywna)?
I jak zobaczę takie zwierzę, co do któego mam podejrzenie, że jest porzucone to mam dzwonić na 112 lub 997?
Ktoś zgłupiał?
Avatar
123 / 18 września 2011 o 18:43
0
CI PSEUDOEKOLODZY TO BANDA deb***I NIGDY W ŻYCIU NIE MIELI W DOMU CHOMIKA CZY MORSKIEJ ŚWINKI A KOMUŚ DYKTUJĄ JAK MA POSTĘPOWAĆ ZE ZWIERZĘCIEM - NIEDŁUGO BĘDZIE USTAWA , ŻE MÓJ PIES MA PRAWO ROBIĆ KUPKĘ O OKREŚLONEJ GODZINIE - ZEGAREK MAM MU ZAŁOŻYĆ NA ŁAPĘ CZY WSADZIĆ DO --- POD OGON
Avatar
mietek / 18 września 2011 o 15:57
0
Co za idiotyzmy. Mój pies 8 lat stoi na łańcuchu i ma się lepiej niż burki w blokach. Psy od wieków stały na łańcuchach i nikomu to nie przeszkadzało. Pies na łańcuchu jest jak żołnierz na warcie głupoty mu do łba nie przychodzą. U nas we wsi psy stały,stoją i stać będą na łańcuchach a u nowoczesnych w kojcach o powierzchni do 3-4 m.kw. Na łańcuchu mają lepiej bo lepsza widoczność i większa swoboda niż w kojcu.
Avatar
bambuczko / 18 września 2011 o 14:11
0
[quote name='jon' timestamp='1316344002' post='534837']
a jak się czują zwierzęta trzymane w betonowych klatkach , czyli miejskich blokach , wyprowadzane 2 x dziennie żeby zrobić kupę - to miłośników już nie interesuje.
pozdrawiam miłośników zwłaszcza syberianów i husky , trzymanych w blokach przy letnich upałach
[/quote]

Ja ze swoim kundelkiem wychodzę 3-4 razy dziennie na dlugie spacery
Avatar
jon / 19 września 2011 o 21:30
0
[quote name='bambuczko' timestamp='1316347873' post='534853']
Ja ze swoim kundelkiem wychodzę 3-4 razy dziennie na dlugie spacery
[/quote]
gratulacje , ale blok w mieście to nie jest miejsce do trzymania psów.
P.S.
a ja widuję przy głównej ulicy miasta 2 wyjące psy na balkonie
P.S. II
ale czekam na odpowiedź a propos syberianów i husky trzymanych w blokach
Avatar
marek 408 / 19 września 2011 o 18:14
0
Myślą o obronie bezbronnych zwierzątek...-a kto pomyśli o nas niepełnosprawnych i bezbronnych? Zakłady Zaopatrzenia Ortopedycznego chcą na ul.Chodźki zlikwidować!-ale czy ktoś się tym przejmuje??? W takim żenującym kraju żyjemy,że pieski są teraz ważniejsze od niepełnosprawnych A może by nas niepełnosprawnych przyczepić do łańcuchów lub w klatkach pozamykać...
Avatar
Andrzej / 19 września 2011 o 13:39
0
[quote name='Gość' timestamp='1316332885' post='534791']
" W tym roku spotkamy się na placu Litewskim w Lublinie o godz. 12.
Na placu Litewskim staną 2 budy.
Każdy będzie mógł przypiąć się do nich łańcuchem i zobaczyć, jak czują się zwierzęta przy takim ograniczeniu, jakim jest krótki łańcuch.

- Mam już deklaracje od 2 lubelskich radnych. Zaprosiliśmy do udziału w akcji polityków wszystkich opcji.
Mam nadzieję, że na nasze zaproszenie odpowiedzą także lubelscy artyści – mówi Zdzisław Małysz ze Straży Ochrony Zwierząt "


[size="3"]Za 3 tygodnie wybory.
Może pojawi się jakiś poseł i jednocześnie kandydat na posła, przykuje się do budy, zawyje z rozpaczy, będzie solidarny z pieskami i nabije sobie kilka punktów u elektoratu. [/size]
[/quote]


Piękna kobieta Pani Mucha, tylko nie wiem, czy nabiła sobie trochę punktów fotografując się z nieuczciwym panem Małyszem (dowód leży na moim biurku opatrzony klauzulą). Sztab wyborczy powinien rozpoznać delikwenta zanim opublikuje takie zdjęcie.
[quote name='Gość' timestamp='1316332885' post='534791']
" W tym roku spotkamy się na placu Litewskim w Lublinie o godz. 12.
Na placu Litewskim staną 2 budy.
Każdy będzie mógł przypiąć się do nich łańcuchem i zobaczyć, jak czują się zwierzęta przy takim ograniczeniu, jakim jest krótki łańcuch.

- Mam już deklaracje od 2 lubelskich radnych. Zaprosiliśmy do udziału w akcji polityków wszystkich opcji.
Mam nadzieję, że na nasze zaproszenie odpowiedzą także lubelscy artyśc... rozwiń
Avatar
Andrzej / 19 września 2011 o 13:31
0
Akcja jest słuszna, ale należy z głową zaplanować egzekwowanie jej założeń. Mam obiekcje co do uczciwości i kompetencji osób, które tę akcję przeprowadzają. Co robi Pan Małysz w Lublinie, już dawno przeszedł do Rzeszowa. Nie rozumiem, jak może kochać zwierzęta, skoro w przeszłości zdarzało mu się krzywdzić ludzi i jeszcze tych krzywd nie naprawił?
Avatar
Normalny / 19 września 2011 o 09:01
0
[quote name='Kowalski' timestamp='1316372844' post='535075']
Ktoś zgłupiał?
[/quote]
Nie zgłupiał.
Bo żeby móc zgłupieć to najpierw trzeba być mądrym, a ta banda nawiedzonych ekoterrorystów nigdy mądra nie była.
Avatar
Banda kretynów / 19 września 2011 o 07:39
0
A teraz się zaczną prawdziwe tragedie. Spuszczone z łańcucha rottweilery będą rozszarpywać dzieci! I oto chodzi tej bandzie!
Avatar
Kowalski / 18 września 2011 o 21:07
0
Cytat z artykułu
"Każdy, kto napotka w lesie lub poza terenem zabudowanym porzuconego psa lub kota musi powiadomić o tym schronisko dla zwierząt, straż gminną lub policję."

Ktoś wie jak rozpoznać, że dany zwierzak jest porzucony?
Bo rozumiem, że wyraz "musi" oznacza, że jak nie powiadomię to jest za to jakaś sankcja (mandat, grzywna)?
I jak zobaczę takie zwierzę, co do któego mam podejrzenie, że jest porzucone to mam dzwonić na 112 lub 997?
Ktoś zgłupiał?
Avatar
123 / 18 września 2011 o 18:43
0
CI PSEUDOEKOLODZY TO BANDA deb***I NIGDY W ŻYCIU NIE MIELI W DOMU CHOMIKA CZY MORSKIEJ ŚWINKI A KOMUŚ DYKTUJĄ JAK MA POSTĘPOWAĆ ZE ZWIERZĘCIEM - NIEDŁUGO BĘDZIE USTAWA , ŻE MÓJ PIES MA PRAWO ROBIĆ KUPKĘ O OKREŚLONEJ GODZINIE - ZEGAREK MAM MU ZAŁOŻYĆ NA ŁAPĘ CZY WSADZIĆ DO --- POD OGON
Avatar
mietek / 18 września 2011 o 15:57
0
Co za idiotyzmy. Mój pies 8 lat stoi na łańcuchu i ma się lepiej niż burki w blokach. Psy od wieków stały na łańcuchach i nikomu to nie przeszkadzało. Pies na łańcuchu jest jak żołnierz na warcie głupoty mu do łba nie przychodzą. U nas we wsi psy stały,stoją i stać będą na łańcuchach a u nowoczesnych w kojcach o powierzchni do 3-4 m.kw. Na łańcuchu mają lepiej bo lepsza widoczność i większa swoboda niż w kojcu.
Avatar
bambuczko / 18 września 2011 o 14:11
0
[quote name='jon' timestamp='1316344002' post='534837']
a jak się czują zwierzęta trzymane w betonowych klatkach , czyli miejskich blokach , wyprowadzane 2 x dziennie żeby zrobić kupę - to miłośników już nie interesuje.
pozdrawiam miłośników zwłaszcza syberianów i husky , trzymanych w blokach przy letnich upałach
[/quote]

Ja ze swoim kundelkiem wychodzę 3-4 razy dziennie na dlugie spacery
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 5

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!