Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 czerwca 2019 r.
19:00

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat

9 13 A A
Na zdjęciu Strajk Uczniowski pod lubelskim kuratorium. Z megafonem Przemysław Stefaniak<br />
<br />
Na zdjęciu Strajk Uczniowski pod lubelskim kuratorium. Z megafonem Przemysław Stefaniak

(fot. Maciej Kaczanowski / Archiwum)

Rozmowa z Przemysławem Stefaniakiem, organizatorem „Alarmu dla Ziemi Lublin” w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.30 przed lubelskim Ratuszem (plac Łokietka)

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Dlaczego alarm?
 
– Badania wykazują że za 11 lat na ziemi nastąpią nieodwracalne zmiany. Musimy działać teraz, w innym wypadku nie będziemy mieli miejsca do życia. Nie możemy zostawić tego tematu przyszłym pokoleniom, bo będzie już za późno.
 
• Ilu osób się pan spodziewa w sobotę przed Ratuszem?
 
– Zainteresowanie ciągle rośnie więc trudno mi powiedzieć W najgorszym wypadku liczę na 200 osób. Już teraz mogę zapewnić że to nie będzie protest jak każdy inny.
 
• Dlaczego „nie jak każdy inny”?
 
– Nie zamierzamy wygłaszać długich przemów. Mam w zanadrzu parę ciekawych happeningów, które symboliczne pokażą problem. Zapewniam, że to będzie wyjątkowe wydarzenie.
 
• Na jakie środowiska pan liczy?
 
– Przede wszystkim miejskie i ekologiczne. W sobotę nie ma miejsca dla polityków. Za to miejsce znajdzie się dla każdego, dla kogo ważne jest życie przyszłych pokoleń.
 
• Nadal działa pan w partii Wiosna?
 
– W Wiośnie nie jestem od trzech miesięcy z wiadomych przyczyn (Przemysław Stefaniak to były szef lubelskiej młodzieżówki Wiosny, który swojej szefowej zarzucił mobbing – red. )
 
Wiosna może przyjść, ale żadnej partii nie będę oficjalnie zapraszał. Pomagają mi znajomi i niektórzy ekolodzy, ja wszystko spinam. To moja inicjatywa, ale to nie ja jestem najistotniejszy. Najważniejsi są ludzie, którzy przyjdą, bo martwią się o losy ziemi.
 
• „Jestem lubelskim aktywistą i bardzo cenię sobie wolność.” Co jeszcze może pan o sobie powiedzieć?
 
– Jestem maturzystą. I martwię się o moje miasto, w którym chciałbym żyć. Chcę żeby Lublin był otwarty dla wszystkich i przede wszystkim zielony. Nie jestem i nigdy nie będę politykiem. Tego jestem pewien. Jedyna organizacja z jaką jestem związany to Marsz Równości w Lublinie.
 
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 19:04
+10
Zuko ma was gdzies, on ma zniecierplowionych developerow, producentow betonu i karczownikow na karku
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 19:34
+8
Al Gore twierdzil 10 lat temu, ze lody polarne zostana calkowicie roztopione. Twierdzil to, ze w 2014 Arktyka bedzie calkowicie pozbawiona lodowcow.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 19:12
+8
A wyobraźcie sobie drogie dzieci, ile kapuchy przez 11 lat będą mogli natłuc "lubelscy" deweloperzy, jeśli ich obsługą nadal zajmować się będzie zunio. Wobec perspektywy tych gór pieniążków bledną wszelkie pogróżki eko-terrorystów.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 21:06
+6
"Badania wykazują że za 11 lat" - jakie badania, głąbie? Te per rectum?
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 22:11
+2
To są ludzie, którym się jeszcze chce. Dlaczego zamiast wsparcia mają krytyczne komentarze? Czy nie warto ich wesprzeć, zamiast zniechęcać? Czy nie wstydzicie się, kiedy kupujecie kolejna plastikową reklamówkę albo inny plastik, któr potem duszą się zwierzęta? Mi wstyd. Robię to z wygody, ale coraz częściej czuję dyskomfort. Tacy ludzie uświadamiają nam pewne rzeczy, jeśli tylko otworzy się, żeby ich posłuchać, a nie krytykować. Nawet drobne kroki niej plastiku, mniej marnowania wody, segregacja śmieci) są ważne dla nas wszystkich, dla naszych dzieci, wnuków i całej planety
To są ludzie, którym się jeszcze chce. Dlaczego zamiast wsparcia mają krytyczne komentarze? Czy nie warto ich wesprzeć, zamiast zniechęcać? Czy nie wstydzicie się, kiedy kupujecie kolejna plastikową reklamówkę albo inny plastik, któr potem duszą się zwierzęta? Mi wstyd. Robię to z wygody, ale coraz częściej czuję dyskomfort. Tacy ludzie uświadamiają nam pewne rzeczy, jeśli tylko otworzy się, żeby ich posłuchać, a nie krytykować. Nawet drobne kroki niej plastiku, mniej marnowania wody, segregacja śmieci) są ważne dla nas wszystkich, dla naszy... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 21:47
+2
Ci, ktorzy dzisiaj byli na "alarmie dla ziemi" bronili również górek czechowskich. Czy Wy też? Czy chociaż poszliście na referendum?
Avatar
maj / 20 czerwca 2019 o 17:26
+2
A w roku 2000 nastąpi koniec świata i padną WSZYSTKIE BANKI na świecie !! Tak wieszczyli "wielcy znawcy tematu" ...
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 23:37
+2
Trąbią o 2030 roku wszędzie w literaturze i filmach science-fiction jakby ten rok był jakimś naprawdę katastroficznym. Owszem ocieplenie klimatu jest( nie wiem czy nie jest ono przypadkiem sztucznie wzniecane - o inżynierii pogodowej słyszałem nie raz, wystarczy coś po rozpylać nie wiem co w powietrzu by wywołać m.in suszę lub gwałtowne porywy wiatru albo zjawiska pogodowe ekstremalne). To co może pozakazujmy ludziom dostępu do wszelkich dóbr naturalnych, wymierzmy ekologię, ekonomię i wszelkie prawa przeciwko ludziom, wprowadzajmy zakazy, nakazy i ograniczenia, które będą na wyrost a może w ogóle doprowadźmy do depopulacji planety, bo ci ludzie to strasznie dla planet źli są - smrodzą, śmiecą, wody zanieczyszczają, drzewa wycinają, cofnijmy się najlepiej do ery kamienia łupanego, żartuję oczywiście. A co jeśli się okaże, że także elektro smog (spowodowany dużą ilością masztów GSM, BTS, routery wi-fi) powoduje ocieplenie temperatury w miastach - nagrzewające się urządzenia elektroniczne wydzielają gazy elektromagnetyczne, których my nie widzimy gołym okiem - a są one szkodliwe dla nas i ekosystemu. Dlaczego nikt nie zwróci uwagi, że taka sieć 5g, która wymaga wycinki drzew po to by mieć niezakłócany sygnał w istocie stanowi drastyczne pogwałcenie dla ekosystemu, a nawet abstra***ąc od sieci 5g - przyjrzyjmy się inwestycjom w mieście - beton na betonie - nie ma krzewów, nie ma drzew - tylko asfalt( buspasy kosztem zieleni miejskiej), beton, szkło, drewno - na przykładzie Lublina takie miejsca jak CSK, Centrum Kultury, Plac Litewski - nie da się w niezacienionych miejscach wysiedzieć - żar i gorąc nagrzewa ten beton, nie da się wytrzymać, fajnie, że Unia dała nam pieniądze na renowację tych miejsc ale przy okazji zepsuła okoliczną florę tych miejsc. Ekologowie troszczą się o ekosystem faunę i florę ale jeśli chodzi o dobro człowieka i jego zdrowie to czasami niektóre działania mają się nijak do ekologii, będą na przykład żałować odstrzelonego dzika, bo małe dziczki straciły matkę ale aborcja czemu nie, bo w ciele kobiety to tylko zlepek komórek jest. Także Zieloni bywają zakłamani jeśli kierują się lewicującymi motywami. Wycinając drzewa spowodujemy wzrost smogu - drzewa pochłaniają nadmiar CO2 z otocznia, a tego już Unia jakoś nie chce zauważyć w swoich inwestycjach przyzwalając na zabetonowywanie czego się da, bo to w ramach zrównoważonego rozwoju, a potem będą na tych łysych placach przekaźniki i nadajniki montować pod sieć 5g, by ludzi polem elektromagnetycznym popieściło, by za długo i szczęśliwie nie pożyli. Wi-fi w szkołach, przedszkolach, uczelniach wyższych, smartfony w kieszeniach - i jak później po tak solidnych dawkach promieniowania mamy się czuć dobrze, pokolenia urodzone w latach 60 i 70 tych tak tego nie odczuwają ale ci urodzeni w latach 90 i po 2000 roku siedzą na tykającej bombie, a już w obecnych czasach mówi się, że młodzi ludzie w wieku trzydziestu paru lat chorują na nowotwory i umierają w bólu, nie tylko niezdrowe odżywianie się i nałogi są tego przyczyną, ta najbardziej kontrowersyjna przyczyna jest niewidoczna - to jest niewidoczne gołym okiem pole elektromagnetyczne. Mówi się o tych pokoleniach, że będą pierwszymi, które nie przeżyją swoich rodziców - to straszne. Wszyscy tylko w smartfonach siedzą, wi-fi to mus, pojawiają się biometrie i systemy bezgotówkowe a ostatnio coraz głośniej o internecie rzeczy i sieci 5g, algorytmy będą za nas myśleć, a roboty robić - marginalizacja ludzkości, antyludzkie czasy, przykro będzie żyć w takiej rzeczywistości, smutno, nudno, rutynowo, depresje, osamotnienie, zakompleksienie, rozleniwienie, ogłupienie, uzależnienie, brak zdrowia, brak prywatności, brak czasu, satysfakcji z życia i po co tak sobie nawzajem szkodzić, przecież jesteśmy mądrymi, wrażliwymi ludźmi, gdzież się podział w nas kult życia, energii, otrząśnijmy się, zejdźmy na ziemię, nie dajmy się obić w wała, bo są na świecie osobistości i chytre jednostki, które knują jak szkodzić ludziom, nie dajmy się im zmanipulować.
Trąbią o 2030 roku wszędzie w literaturze i filmach science-fiction jakby ten rok był jakimś naprawdę katastroficznym. Owszem ocieplenie klimatu jest( nie wiem czy nie jest ono przypadkiem sztucznie wzniecane - o inżynierii pogodowej słyszałem nie raz, wystarczy coś po rozpylać nie wiem co w powietrzu by wywołać m.in suszę lub gwałtowne porywy wiatru albo zjawiska pogodowe ekstremalne). To co może pozakazujmy ludziom dostępu do wszelkich dóbr naturalnych, wymierzmy ekologię, ekonomię i wszelkie prawa przeciwko ludziom, wprowadzajmy zakazy, n... rozwiń
Avatar
Do and / 20 czerwca 2019 o 16:33
+1
Za przeproszeniem ale p*erdolisz jak potłuczony, kto komu do 18 czy 19 wieku każe się cofać?. Nic twój komentarz nie wnosi o politowanie prosi. Bez internetu nie dałoby się żyć, jest źródłem wiedzy, wymiany poglądów, czasem rozrywki i potrzebny jest, ale życie bez smartfonów, wi-fi, i Facebooka, Instagrama byłoby czymś pięknym, te cyfrowe okowy pękłyby w cholerę a ludzi poczuli co to wolność. Wystarczy utrzymać poziom życia z dekady 2000-2009 i jest naprawdę spoko, wszystko co przeciętnemu kowalskiemu potrzebne do życia już w tamtej dekadzie było i w zupełności wystarczało. Narzekamy na obecne czasy, bo chcemy za dużo, zbyt szybko, mamy zbyt wygórowane ambicje i dzikie zapędy, a opanować się i żyć wolniej, spokojniej i bezpieczniej, zachować prywatność, czas i wszystko wróci do normy, relacje odżyją i towarzyskie i rodzinne, mniej będzie depresji i poczucia osamotnienia. Wiecznie zaganiani zestresowani - to nam dała era smartfonów, wi-fi, mediów społecznościowych, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać, udajemy zapracowanych i że nie mamy czasu na nic. Obecnie wpierniczają nam także biometrie, bezgotówkowość a już mowa także o sieci 5g i internecie rzeczy - słowem wszystko to razem to cyfrowa komuna, którą powinni ludzi obalić, wypiąć się na takie obrzydliwe zniewalanie w biały dzień. Nie z nami takie gestapowsko-komunistyczne zapędy. Pierwsza reforma desmartfonizacja - do zakazania, zdelegalizowania, zniszczenia wszelkie smartfony - producenci produkują tylko zwykłe komórki pozbawione czegokolwiek, mają służyć do kontaktu krótka rozmowa/sms-y to wszystko. Druga reforma - deinformatyzacja - internet zostaje tam gdzie jego miejsce w domach i miejscach pracy na kablach/przewodach/światłowodach, ma służyć temu czemu dotychczas służył ale nie można nikogo przymuszać do zakładania kont, pamiętania haseł i loginów - ludzie mają mieć prawo wolności od systemów informatycznych. Trzecia reforma - Facebook, Instagram powinny ustalić datę graniczną funkcjonowania w Polsce, powiadomić użytkowników o tej dacie, kiedy termin się zbliży to od tego czasu następuje proces trwałego usuwania wszelkich danych i aktywności użytkowników i finalnie domena znika z naszego kraju. Koniec tych świństw, ludzie muszą wziąć sprawy w swoje ręce, inaczej sami przyzwolą na samo-zniewolenie. Papierowe dokumenty to wolność, gotówka zaś niezależnością od banków, żadnej cyfrowej komuny - czyli smartfonów, wi-fi, internetu rzeczy, sieci 5g, biometrii, bezgotówkowości. Zrobić z tym dziadostwem raz na zawsze porządek i odzyskamy wszystko - i czas i prywatność i bezpieczeństwo i zdrowie, poprawią się relacje, zmniejszy poczucie osamotniania, mniej będzie zdrad i rozwodów, mniej stresu i zaganiania. Wreszcie zaczniemy żyć normalnie i odetchniemy z ulgą.
Za przeproszeniem ale p*erdolisz jak potłuczony, kto komu do 18 czy 19 wieku każe się cofać?. Nic twój komentarz nie wnosi o politowanie prosi. Bez internetu nie dałoby się żyć, jest źródłem wiedzy, wymiany poglądów, czasem rozrywki i potrzebny jest, ale życie bez smartfonów, wi-fi, i Facebooka, Instagrama byłoby czymś pięknym, te cyfrowe okowy pękłyby w cholerę a ludzi poczuli co to wolność. Wystarczy utrzymać poziom życia z dekady 2000-2009 i jest naprawdę spoko, wszystko co przeciętnemu kowalskiemu potrzebne do życia już w tamtej dekadzie... rozwiń
Avatar
and / 20 czerwca 2019 o 08:43
0
Ekolodzy cofnijcie się w czasie do 19 lub 18 wieku to zaczniecie żyć zgodnie z naturą czyli bez srajfonów, internetu, bez komunikacji, batoników, Mc sronaldów, będziecie łazić w drapiących koszulach, brudni no i najgorsze będziecie musieli PRACOWAĆ FIZYCZNIE by przeżyć !!! Zdobyć pożywienie, zorganizować coś nad głową z opałem na zimę. Spróbujcie życzę powodzenia szczególnie nastolatkom.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 22:11
+2
To są ludzie, którym się jeszcze chce. Dlaczego zamiast wsparcia mają krytyczne komentarze? Czy nie warto ich wesprzeć, zamiast zniechęcać? Czy nie wstydzicie się, kiedy kupujecie kolejna plastikową reklamówkę albo inny plastik, któr potem duszą się zwierzęta? Mi wstyd. Robię to z wygody, ale coraz częściej czuję dyskomfort. Tacy ludzie uświadamiają nam pewne rzeczy, jeśli tylko otworzy się, żeby ich posłuchać, a nie krytykować. Nawet drobne kroki niej plastiku, mniej marnowania wody, segregacja śmieci) są ważne dla nas wszystkich, dla naszych dzieci, wnuków i całej planety
To są ludzie, którym się jeszcze chce. Dlaczego zamiast wsparcia mają krytyczne komentarze? Czy nie warto ich wesprzeć, zamiast zniechęcać? Czy nie wstydzicie się, kiedy kupujecie kolejna plastikową reklamówkę albo inny plastik, któr potem duszą się zwierzęta? Mi wstyd. Robię to z wygody, ale coraz częściej czuję dyskomfort. Tacy ludzie uświadamiają nam pewne rzeczy, jeśli tylko otworzy się, żeby ich posłuchać, a nie krytykować. Nawet drobne kroki niej plastiku, mniej marnowania wody, segregacja śmieci) są ważne dla nas wszystkich, dla naszy... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 21:47
+2
Ci, ktorzy dzisiaj byli na "alarmie dla ziemi" bronili również górek czechowskich. Czy Wy też? Czy chociaż poszliście na referendum?
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 16:20
-5
Głupi? Naiwni? Sponsorowani? Wszystko naraz? Szkoda, że nie bronią zielonych górek na Czechowie. Kolejny pic na wodę, by tylko się promować. Ciekawe, że nie zajmują się najbliższymi nam tematami.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 11:05
-3
Naiwni ci młodzi
Avatar
maj / 20 czerwca 2019 o 17:26
+2
A w roku 2000 nastąpi koniec świata i padną WSZYSTKIE BANKI na świecie !! Tak wieszczyli "wielcy znawcy tematu" ...
Avatar
Do and / 20 czerwca 2019 o 16:33
+1
Za przeproszeniem ale p*erdolisz jak potłuczony, kto komu do 18 czy 19 wieku każe się cofać?. Nic twój komentarz nie wnosi o politowanie prosi. Bez internetu nie dałoby się żyć, jest źródłem wiedzy, wymiany poglądów, czasem rozrywki i potrzebny jest, ale życie bez smartfonów, wi-fi, i Facebooka, Instagrama byłoby czymś pięknym, te cyfrowe okowy pękłyby w cholerę a ludzi poczuli co to wolność. Wystarczy utrzymać poziom życia z dekady 2000-2009 i jest naprawdę spoko, wszystko co przeciętnemu kowalskiemu potrzebne do życia już w tamtej dekadzie było i w zupełności wystarczało. Narzekamy na obecne czasy, bo chcemy za dużo, zbyt szybko, mamy zbyt wygórowane ambicje i dzikie zapędy, a opanować się i żyć wolniej, spokojniej i bezpieczniej, zachować prywatność, czas i wszystko wróci do normy, relacje odżyją i towarzyskie i rodzinne, mniej będzie depresji i poczucia osamotnienia. Wiecznie zaganiani zestresowani - to nam dała era smartfonów, wi-fi, mediów społecznościowych, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać, udajemy zapracowanych i że nie mamy czasu na nic. Obecnie wpierniczają nam także biometrie, bezgotówkowość a już mowa także o sieci 5g i internecie rzeczy - słowem wszystko to razem to cyfrowa komuna, którą powinni ludzi obalić, wypiąć się na takie obrzydliwe zniewalanie w biały dzień. Nie z nami takie gestapowsko-komunistyczne zapędy. Pierwsza reforma desmartfonizacja - do zakazania, zdelegalizowania, zniszczenia wszelkie smartfony - producenci produkują tylko zwykłe komórki pozbawione czegokolwiek, mają służyć do kontaktu krótka rozmowa/sms-y to wszystko. Druga reforma - deinformatyzacja - internet zostaje tam gdzie jego miejsce w domach i miejscach pracy na kablach/przewodach/światłowodach, ma służyć temu czemu dotychczas służył ale nie można nikogo przymuszać do zakładania kont, pamiętania haseł i loginów - ludzie mają mieć prawo wolności od systemów informatycznych. Trzecia reforma - Facebook, Instagram powinny ustalić datę graniczną funkcjonowania w Polsce, powiadomić użytkowników o tej dacie, kiedy termin się zbliży to od tego czasu następuje proces trwałego usuwania wszelkich danych i aktywności użytkowników i finalnie domena znika z naszego kraju. Koniec tych świństw, ludzie muszą wziąć sprawy w swoje ręce, inaczej sami przyzwolą na samo-zniewolenie. Papierowe dokumenty to wolność, gotówka zaś niezależnością od banków, żadnej cyfrowej komuny - czyli smartfonów, wi-fi, internetu rzeczy, sieci 5g, biometrii, bezgotówkowości. Zrobić z tym dziadostwem raz na zawsze porządek i odzyskamy wszystko - i czas i prywatność i bezpieczeństwo i zdrowie, poprawią się relacje, zmniejszy poczucie osamotniania, mniej będzie zdrad i rozwodów, mniej stresu i zaganiania. Wreszcie zaczniemy żyć normalnie i odetchniemy z ulgą.
Za przeproszeniem ale p*erdolisz jak potłuczony, kto komu do 18 czy 19 wieku każe się cofać?. Nic twój komentarz nie wnosi o politowanie prosi. Bez internetu nie dałoby się żyć, jest źródłem wiedzy, wymiany poglądów, czasem rozrywki i potrzebny jest, ale życie bez smartfonów, wi-fi, i Facebooka, Instagrama byłoby czymś pięknym, te cyfrowe okowy pękłyby w cholerę a ludzi poczuli co to wolność. Wystarczy utrzymać poziom życia z dekady 2000-2009 i jest naprawdę spoko, wszystko co przeciętnemu kowalskiemu potrzebne do życia już w tamtej dekadzie... rozwiń
Avatar
and / 20 czerwca 2019 o 08:43
0
Ekolodzy cofnijcie się w czasie do 19 lub 18 wieku to zaczniecie żyć zgodnie z naturą czyli bez srajfonów, internetu, bez komunikacji, batoników, Mc sronaldów, będziecie łazić w drapiących koszulach, brudni no i najgorsze będziecie musieli PRACOWAĆ FIZYCZNIE by przeżyć !!! Zdobyć pożywienie, zorganizować coś nad głową z opałem na zimę. Spróbujcie życzę powodzenia szczególnie nastolatkom.
Avatar
abwera / 20 czerwca 2019 o 00:24
-3
leje na to wszystko
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 23:37
+2
Trąbią o 2030 roku wszędzie w literaturze i filmach science-fiction jakby ten rok był jakimś naprawdę katastroficznym. Owszem ocieplenie klimatu jest( nie wiem czy nie jest ono przypadkiem sztucznie wzniecane - o inżynierii pogodowej słyszałem nie raz, wystarczy coś po rozpylać nie wiem co w powietrzu by wywołać m.in suszę lub gwałtowne porywy wiatru albo zjawiska pogodowe ekstremalne). To co może pozakazujmy ludziom dostępu do wszelkich dóbr naturalnych, wymierzmy ekologię, ekonomię i wszelkie prawa przeciwko ludziom, wprowadzajmy zakazy, nakazy i ograniczenia, które będą na wyrost a może w ogóle doprowadźmy do depopulacji planety, bo ci ludzie to strasznie dla planet źli są - smrodzą, śmiecą, wody zanieczyszczają, drzewa wycinają, cofnijmy się najlepiej do ery kamienia łupanego, żartuję oczywiście. A co jeśli się okaże, że także elektro smog (spowodowany dużą ilością masztów GSM, BTS, routery wi-fi) powoduje ocieplenie temperatury w miastach - nagrzewające się urządzenia elektroniczne wydzielają gazy elektromagnetyczne, których my nie widzimy gołym okiem - a są one szkodliwe dla nas i ekosystemu. Dlaczego nikt nie zwróci uwagi, że taka sieć 5g, która wymaga wycinki drzew po to by mieć niezakłócany sygnał w istocie stanowi drastyczne pogwałcenie dla ekosystemu, a nawet abstra***ąc od sieci 5g - przyjrzyjmy się inwestycjom w mieście - beton na betonie - nie ma krzewów, nie ma drzew - tylko asfalt( buspasy kosztem zieleni miejskiej), beton, szkło, drewno - na przykładzie Lublina takie miejsca jak CSK, Centrum Kultury, Plac Litewski - nie da się w niezacienionych miejscach wysiedzieć - żar i gorąc nagrzewa ten beton, nie da się wytrzymać, fajnie, że Unia dała nam pieniądze na renowację tych miejsc ale przy okazji zepsuła okoliczną florę tych miejsc. Ekologowie troszczą się o ekosystem faunę i florę ale jeśli chodzi o dobro człowieka i jego zdrowie to czasami niektóre działania mają się nijak do ekologii, będą na przykład żałować odstrzelonego dzika, bo małe dziczki straciły matkę ale aborcja czemu nie, bo w ciele kobiety to tylko zlepek komórek jest. Także Zieloni bywają zakłamani jeśli kierują się lewicującymi motywami. Wycinając drzewa spowodujemy wzrost smogu - drzewa pochłaniają nadmiar CO2 z otocznia, a tego już Unia jakoś nie chce zauważyć w swoich inwestycjach przyzwalając na zabetonowywanie czego się da, bo to w ramach zrównoważonego rozwoju, a potem będą na tych łysych placach przekaźniki i nadajniki montować pod sieć 5g, by ludzi polem elektromagnetycznym popieściło, by za długo i szczęśliwie nie pożyli. Wi-fi w szkołach, przedszkolach, uczelniach wyższych, smartfony w kieszeniach - i jak później po tak solidnych dawkach promieniowania mamy się czuć dobrze, pokolenia urodzone w latach 60 i 70 tych tak tego nie odczuwają ale ci urodzeni w latach 90 i po 2000 roku siedzą na tykającej bombie, a już w obecnych czasach mówi się, że młodzi ludzie w wieku trzydziestu paru lat chorują na nowotwory i umierają w bólu, nie tylko niezdrowe odżywianie się i nałogi są tego przyczyną, ta najbardziej kontrowersyjna przyczyna jest niewidoczna - to jest niewidoczne gołym okiem pole elektromagnetyczne. Mówi się o tych pokoleniach, że będą pierwszymi, które nie przeżyją swoich rodziców - to straszne. Wszyscy tylko w smartfonach siedzą, wi-fi to mus, pojawiają się biometrie i systemy bezgotówkowe a ostatnio coraz głośniej o internecie rzeczy i sieci 5g, algorytmy będą za nas myśleć, a roboty robić - marginalizacja ludzkości, antyludzkie czasy, przykro będzie żyć w takiej rzeczywistości, smutno, nudno, rutynowo, depresje, osamotnienie, zakompleksienie, rozleniwienie, ogłupienie, uzależnienie, brak zdrowia, brak prywatności, brak czasu, satysfakcji z życia i po co tak sobie nawzajem szkodzić, przecież jesteśmy mądrymi, wrażliwymi ludźmi, gdzież się podział w nas kult życia, energii, otrząśnijmy się, zejdźmy na ziemię, nie dajmy się obić w wała, bo są na świecie osobistości i chytre jednostki, które knują jak szkodzić ludziom, nie dajmy się im zmanipulować.
Trąbią o 2030 roku wszędzie w literaturze i filmach science-fiction jakby ten rok był jakimś naprawdę katastroficznym. Owszem ocieplenie klimatu jest( nie wiem czy nie jest ono przypadkiem sztucznie wzniecane - o inżynierii pogodowej słyszałem nie raz, wystarczy coś po rozpylać nie wiem co w powietrzu by wywołać m.in suszę lub gwałtowne porywy wiatru albo zjawiska pogodowe ekstremalne). To co może pozakazujmy ludziom dostępu do wszelkich dóbr naturalnych, wymierzmy ekologię, ekonomię i wszelkie prawa przeciwko ludziom, wprowadzajmy zakazy, n... rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 21:06
+6
"Badania wykazują że za 11 lat" - jakie badania, głąbie? Te per rectum?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Imieniny Róży, Anieli i Anny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
21 lipca 2019, 11:00

Imieniny Róży, Anieli i Anny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce 0 0

Zabierzcie dobry humor, ciekawość i jedźcie na imieniny do pałacu w Kozłówce. Impreza w najbliższą niedzielę. W programie prelekcja o aromatycznych właściwościach róż, intrygująca gra terenowa oraz malowanie wielkiego bukietu dla solenizantek.

Ciepłownia z Dęblina ukarana astronomiczną kwotą. Nie miała zezwoleń na emisję spalin

Ciepłownia z Dęblina ukarana astronomiczną kwotą. Nie miała zezwoleń na emisję spalin 19 13

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nałożył na byłego dzierżawcę ciepłowni w Dęblinie 9 mln zł kary za emisję spalin wykraczającą poza wykupione zezwolenia. Przedsiębiorstwo skierowało sprawę do sądu, ale to nie koniec kłopotów.

Żniwowanie w Skansenie
21 lipca 2019, 11:00

Żniwowanie w Skansenie 0 0

Muzeum Wsi Lubelskie zaprasza na pokazy tradycyjnego żniwowania. Wydarzenie rozpocznie się 21 lipca o godz. 11. Poznamy tradycyjne pokazy koszenia zboża kosą i kosiarką konną, podbierania sierpem, robienia powróseł i formowania snopków.

Radio już nie Puławy 24

Radio już nie Puławy 24 27 16

Radio Puławy 24 już niedługo zmieni nazwę. Będzie mieć większy zasięg i nową ramówkę. Liczy na zdobycie nowych słuchaczy.

Ranking Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Jak wypadł Lublin?

Ranking Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Jak wypadł Lublin? 1 33

Lublin zajął przedostanie miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Tworząc zestawienie pod uwagę brano m.in. średnią wysokość zarobków, ceny nieruchomości oraz liczbę szkół i przedszkoli przypadających na liczbę mieszkańców

Lublin: Jeden samochód przeładowany, inny kierowca pijany

Lublin: Jeden samochód przeładowany, inny kierowca pijany 14 4

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo - to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

"Speed" od dziś na drogach woj. lubelskiego. Mają jeden cel
galeria

"Speed" od dziś na drogach woj. lubelskiego. Mają jeden cel 67 29

Policyjny zespół pn. „Speed” przeciwdziała niebezpiecznym zachowaniom na drogach.

Marcin Michota (Motor Lublin): Gra wygląda obiecująco

Marcin Michota (Motor Lublin): Gra wygląda obiecująco 0 6

Rozmowa z Marcinem Michotą, zawodnikiem Motoru Lublin

SLD, Razem i Wiosna wystartują w wyborach jako blok lewicy
film

SLD, Razem i Wiosna wystartują w wyborach jako blok lewicy 3 28

– Macie państwo przed sobą trzech tenorów, którzy całkiem nieźle śpiewają w polityce – powiedział lider Wiosny Robert Biedroń informując o stworzeniu przez Wiosnę, SLD i Lewicę Razem wspólnego bloku lewicowego na jesienne wybory parlamentarne.

Wojewódzkie Święto Policji w Chełmie. Odznaczenia, awanse i piknik rodzinny [zdjęcia]
galeria

Wojewódzkie Święto Policji w Chełmie. Odznaczenia, awanse i piknik rodzinny [zdjęcia] 20 8

Chełm był gospodarzem tegorocznego, wojewódzkiego Święta Policji.

Tomaszów Lubelski: Jedno popołudnie i trzech pijanych kierujących

Tomaszów Lubelski: Jedno popołudnie i trzech pijanych kierujących 0 0

W czwartek policjanci z posterunku w Łaszczowie i w Suścu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Leopoldów: Motocyklista chciał wyprzedzić citroena, zderzył się z audi