Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 czerwca 2019 r.
19:00

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat

9 13 A A
Na zdjęciu Strajk Uczniowski pod lubelskim kuratorium. Z megafonem Przemysław Stefaniak<br />
<br />
Na zdjęciu Strajk Uczniowski pod lubelskim kuratorium. Z megafonem Przemysław Stefaniak

(fot. Maciej Kaczanowski / Archiwum)

Rozmowa z Przemysławem Stefaniakiem, organizatorem „Alarmu dla Ziemi Lublin” w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.30 przed lubelskim Ratuszem (plac Łokietka)

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Dlaczego alarm?
 
– Badania wykazują że za 11 lat na ziemi nastąpią nieodwracalne zmiany. Musimy działać teraz, w innym wypadku nie będziemy mieli miejsca do życia. Nie możemy zostawić tego tematu przyszłym pokoleniom, bo będzie już za późno.
 
• Ilu osób się pan spodziewa w sobotę przed Ratuszem?
 
– Zainteresowanie ciągle rośnie więc trudno mi powiedzieć W najgorszym wypadku liczę na 200 osób. Już teraz mogę zapewnić że to nie będzie protest jak każdy inny.
 
• Dlaczego „nie jak każdy inny”?
 
– Nie zamierzamy wygłaszać długich przemów. Mam w zanadrzu parę ciekawych happeningów, które symboliczne pokażą problem. Zapewniam, że to będzie wyjątkowe wydarzenie.
 
• Na jakie środowiska pan liczy?
 
– Przede wszystkim miejskie i ekologiczne. W sobotę nie ma miejsca dla polityków. Za to miejsce znajdzie się dla każdego, dla kogo ważne jest życie przyszłych pokoleń.
 
• Nadal działa pan w partii Wiosna?
 
– W Wiośnie nie jestem od trzech miesięcy z wiadomych przyczyn (Przemysław Stefaniak to były szef lubelskiej młodzieżówki Wiosny, który swojej szefowej zarzucił mobbing – red. )
 
Wiosna może przyjść, ale żadnej partii nie będę oficjalnie zapraszał. Pomagają mi znajomi i niektórzy ekolodzy, ja wszystko spinam. To moja inicjatywa, ale to nie ja jestem najistotniejszy. Najważniejsi są ludzie, którzy przyjdą, bo martwią się o losy ziemi.
 
• „Jestem lubelskim aktywistą i bardzo cenię sobie wolność.” Co jeszcze może pan o sobie powiedzieć?
 
– Jestem maturzystą. I martwię się o moje miasto, w którym chciałbym żyć. Chcę żeby Lublin był otwarty dla wszystkich i przede wszystkim zielony. Nie jestem i nigdy nie będę politykiem. Tego jestem pewien. Jedyna organizacja z jaką jestem związany to Marsz Równości w Lublinie.
 
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 19:04
+10
Zuko ma was gdzies, on ma zniecierplowionych developerow, producentow betonu i karczownikow na karku
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 19:34
+8
Al Gore twierdzil 10 lat temu, ze lody polarne zostana calkowicie roztopione. Twierdzil to, ze w 2014 Arktyka bedzie calkowicie pozbawiona lodowcow.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 19:12
+8
A wyobraźcie sobie drogie dzieci, ile kapuchy przez 11 lat będą mogli natłuc "lubelscy" deweloperzy, jeśli ich obsługą nadal zajmować się będzie zunio. Wobec perspektywy tych gór pieniążków bledną wszelkie pogróżki eko-terrorystów.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 21:06
+6
"Badania wykazują że za 11 lat" - jakie badania, głąbie? Te per rectum?
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 22:11
+2
To są ludzie, którym się jeszcze chce. Dlaczego zamiast wsparcia mają krytyczne komentarze? Czy nie warto ich wesprzeć, zamiast zniechęcać? Czy nie wstydzicie się, kiedy kupujecie kolejna plastikową reklamówkę albo inny plastik, któr potem duszą się zwierzęta? Mi wstyd. Robię to z wygody, ale coraz częściej czuję dyskomfort. Tacy ludzie uświadamiają nam pewne rzeczy, jeśli tylko otworzy się, żeby ich posłuchać, a nie krytykować. Nawet drobne kroki niej plastiku, mniej marnowania wody, segregacja śmieci) są ważne dla nas wszystkich, dla naszych dzieci, wnuków i całej planety
To są ludzie, którym się jeszcze chce. Dlaczego zamiast wsparcia mają krytyczne komentarze? Czy nie warto ich wesprzeć, zamiast zniechęcać? Czy nie wstydzicie się, kiedy kupujecie kolejna plastikową reklamówkę albo inny plastik, któr potem duszą się zwierzęta? Mi wstyd. Robię to z wygody, ale coraz częściej czuję dyskomfort. Tacy ludzie uświadamiają nam pewne rzeczy, jeśli tylko otworzy się, żeby ich posłuchać, a nie krytykować. Nawet drobne kroki niej plastiku, mniej marnowania wody, segregacja śmieci) są ważne dla nas wszystkich, dla naszy... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 21:47
+2
Ci, ktorzy dzisiaj byli na "alarmie dla ziemi" bronili również górek czechowskich. Czy Wy też? Czy chociaż poszliście na referendum?
Avatar
maj / 20 czerwca 2019 o 17:26
+2
A w roku 2000 nastąpi koniec świata i padną WSZYSTKIE BANKI na świecie !! Tak wieszczyli "wielcy znawcy tematu" ...
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 23:37
+2
Trąbią o 2030 roku wszędzie w literaturze i filmach science-fiction jakby ten rok był jakimś naprawdę katastroficznym. Owszem ocieplenie klimatu jest( nie wiem czy nie jest ono przypadkiem sztucznie wzniecane - o inżynierii pogodowej słyszałem nie raz, wystarczy coś po rozpylać nie wiem co w powietrzu by wywołać m.in suszę lub gwałtowne porywy wiatru albo zjawiska pogodowe ekstremalne). To co może pozakazujmy ludziom dostępu do wszelkich dóbr naturalnych, wymierzmy ekologię, ekonomię i wszelkie prawa przeciwko ludziom, wprowadzajmy zakazy, nakazy i ograniczenia, które będą na wyrost a może w ogóle doprowadźmy do depopulacji planety, bo ci ludzie to strasznie dla planet źli są - smrodzą, śmiecą, wody zanieczyszczają, drzewa wycinają, cofnijmy się najlepiej do ery kamienia łupanego, żartuję oczywiście. A co jeśli się okaże, że także elektro smog (spowodowany dużą ilością masztów GSM, BTS, routery wi-fi) powoduje ocieplenie temperatury w miastach - nagrzewające się urządzenia elektroniczne wydzielają gazy elektromagnetyczne, których my nie widzimy gołym okiem - a są one szkodliwe dla nas i ekosystemu. Dlaczego nikt nie zwróci uwagi, że taka sieć 5g, która wymaga wycinki drzew po to by mieć niezakłócany sygnał w istocie stanowi drastyczne pogwałcenie dla ekosystemu, a nawet abstra***ąc od sieci 5g - przyjrzyjmy się inwestycjom w mieście - beton na betonie - nie ma krzewów, nie ma drzew - tylko asfalt( buspasy kosztem zieleni miejskiej), beton, szkło, drewno - na przykładzie Lublina takie miejsca jak CSK, Centrum Kultury, Plac Litewski - nie da się w niezacienionych miejscach wysiedzieć - żar i gorąc nagrzewa ten beton, nie da się wytrzymać, fajnie, że Unia dała nam pieniądze na renowację tych miejsc ale przy okazji zepsuła okoliczną florę tych miejsc. Ekologowie troszczą się o ekosystem faunę i florę ale jeśli chodzi o dobro człowieka i jego zdrowie to czasami niektóre działania mają się nijak do ekologii, będą na przykład żałować odstrzelonego dzika, bo małe dziczki straciły matkę ale aborcja czemu nie, bo w ciele kobiety to tylko zlepek komórek jest. Także Zieloni bywają zakłamani jeśli kierują się lewicującymi motywami. Wycinając drzewa spowodujemy wzrost smogu - drzewa pochłaniają nadmiar CO2 z otocznia, a tego już Unia jakoś nie chce zauważyć w swoich inwestycjach przyzwalając na zabetonowywanie czego się da, bo to w ramach zrównoważonego rozwoju, a potem będą na tych łysych placach przekaźniki i nadajniki montować pod sieć 5g, by ludzi polem elektromagnetycznym popieściło, by za długo i szczęśliwie nie pożyli. Wi-fi w szkołach, przedszkolach, uczelniach wyższych, smartfony w kieszeniach - i jak później po tak solidnych dawkach promieniowania mamy się czuć dobrze, pokolenia urodzone w latach 60 i 70 tych tak tego nie odczuwają ale ci urodzeni w latach 90 i po 2000 roku siedzą na tykającej bombie, a już w obecnych czasach mówi się, że młodzi ludzie w wieku trzydziestu paru lat chorują na nowotwory i umierają w bólu, nie tylko niezdrowe odżywianie się i nałogi są tego przyczyną, ta najbardziej kontrowersyjna przyczyna jest niewidoczna - to jest niewidoczne gołym okiem pole elektromagnetyczne. Mówi się o tych pokoleniach, że będą pierwszymi, które nie przeżyją swoich rodziców - to straszne. Wszyscy tylko w smartfonach siedzą, wi-fi to mus, pojawiają się biometrie i systemy bezgotówkowe a ostatnio coraz głośniej o internecie rzeczy i sieci 5g, algorytmy będą za nas myśleć, a roboty robić - marginalizacja ludzkości, antyludzkie czasy, przykro będzie żyć w takiej rzeczywistości, smutno, nudno, rutynowo, depresje, osamotnienie, zakompleksienie, rozleniwienie, ogłupienie, uzależnienie, brak zdrowia, brak prywatności, brak czasu, satysfakcji z życia i po co tak sobie nawzajem szkodzić, przecież jesteśmy mądrymi, wrażliwymi ludźmi, gdzież się podział w nas kult życia, energii, otrząśnijmy się, zejdźmy na ziemię, nie dajmy się obić w wała, bo są na świecie osobistości i chytre jednostki, które knują jak szkodzić ludziom, nie dajmy się im zmanipulować.
Trąbią o 2030 roku wszędzie w literaturze i filmach science-fiction jakby ten rok był jakimś naprawdę katastroficznym. Owszem ocieplenie klimatu jest( nie wiem czy nie jest ono przypadkiem sztucznie wzniecane - o inżynierii pogodowej słyszałem nie raz, wystarczy coś po rozpylać nie wiem co w powietrzu by wywołać m.in suszę lub gwałtowne porywy wiatru albo zjawiska pogodowe ekstremalne). To co może pozakazujmy ludziom dostępu do wszelkich dóbr naturalnych, wymierzmy ekologię, ekonomię i wszelkie prawa przeciwko ludziom, wprowadzajmy zakazy, n... rozwiń
Avatar
Do and / 20 czerwca 2019 o 16:33
+1
Za przeproszeniem ale p*erdolisz jak potłuczony, kto komu do 18 czy 19 wieku każe się cofać?. Nic twój komentarz nie wnosi o politowanie prosi. Bez internetu nie dałoby się żyć, jest źródłem wiedzy, wymiany poglądów, czasem rozrywki i potrzebny jest, ale życie bez smartfonów, wi-fi, i Facebooka, Instagrama byłoby czymś pięknym, te cyfrowe okowy pękłyby w cholerę a ludzi poczuli co to wolność. Wystarczy utrzymać poziom życia z dekady 2000-2009 i jest naprawdę spoko, wszystko co przeciętnemu kowalskiemu potrzebne do życia już w tamtej dekadzie było i w zupełności wystarczało. Narzekamy na obecne czasy, bo chcemy za dużo, zbyt szybko, mamy zbyt wygórowane ambicje i dzikie zapędy, a opanować się i żyć wolniej, spokojniej i bezpieczniej, zachować prywatność, czas i wszystko wróci do normy, relacje odżyją i towarzyskie i rodzinne, mniej będzie depresji i poczucia osamotnienia. Wiecznie zaganiani zestresowani - to nam dała era smartfonów, wi-fi, mediów społecznościowych, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać, udajemy zapracowanych i że nie mamy czasu na nic. Obecnie wpierniczają nam także biometrie, bezgotówkowość a już mowa także o sieci 5g i internecie rzeczy - słowem wszystko to razem to cyfrowa komuna, którą powinni ludzi obalić, wypiąć się na takie obrzydliwe zniewalanie w biały dzień. Nie z nami takie gestapowsko-komunistyczne zapędy. Pierwsza reforma desmartfonizacja - do zakazania, zdelegalizowania, zniszczenia wszelkie smartfony - producenci produkują tylko zwykłe komórki pozbawione czegokolwiek, mają służyć do kontaktu krótka rozmowa/sms-y to wszystko. Druga reforma - deinformatyzacja - internet zostaje tam gdzie jego miejsce w domach i miejscach pracy na kablach/przewodach/światłowodach, ma służyć temu czemu dotychczas służył ale nie można nikogo przymuszać do zakładania kont, pamiętania haseł i loginów - ludzie mają mieć prawo wolności od systemów informatycznych. Trzecia reforma - Facebook, Instagram powinny ustalić datę graniczną funkcjonowania w Polsce, powiadomić użytkowników o tej dacie, kiedy termin się zbliży to od tego czasu następuje proces trwałego usuwania wszelkich danych i aktywności użytkowników i finalnie domena znika z naszego kraju. Koniec tych świństw, ludzie muszą wziąć sprawy w swoje ręce, inaczej sami przyzwolą na samo-zniewolenie. Papierowe dokumenty to wolność, gotówka zaś niezależnością od banków, żadnej cyfrowej komuny - czyli smartfonów, wi-fi, internetu rzeczy, sieci 5g, biometrii, bezgotówkowości. Zrobić z tym dziadostwem raz na zawsze porządek i odzyskamy wszystko - i czas i prywatność i bezpieczeństwo i zdrowie, poprawią się relacje, zmniejszy poczucie osamotniania, mniej będzie zdrad i rozwodów, mniej stresu i zaganiania. Wreszcie zaczniemy żyć normalnie i odetchniemy z ulgą.
Za przeproszeniem ale p*erdolisz jak potłuczony, kto komu do 18 czy 19 wieku każe się cofać?. Nic twój komentarz nie wnosi o politowanie prosi. Bez internetu nie dałoby się żyć, jest źródłem wiedzy, wymiany poglądów, czasem rozrywki i potrzebny jest, ale życie bez smartfonów, wi-fi, i Facebooka, Instagrama byłoby czymś pięknym, te cyfrowe okowy pękłyby w cholerę a ludzi poczuli co to wolność. Wystarczy utrzymać poziom życia z dekady 2000-2009 i jest naprawdę spoko, wszystko co przeciętnemu kowalskiemu potrzebne do życia już w tamtej dekadzie... rozwiń
Avatar
and / 20 czerwca 2019 o 08:43
0
Ekolodzy cofnijcie się w czasie do 19 lub 18 wieku to zaczniecie żyć zgodnie z naturą czyli bez srajfonów, internetu, bez komunikacji, batoników, Mc sronaldów, będziecie łazić w drapiących koszulach, brudni no i najgorsze będziecie musieli PRACOWAĆ FIZYCZNIE by przeżyć !!! Zdobyć pożywienie, zorganizować coś nad głową z opałem na zimę. Spróbujcie życzę powodzenia szczególnie nastolatkom.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 22:11
+2
To są ludzie, którym się jeszcze chce. Dlaczego zamiast wsparcia mają krytyczne komentarze? Czy nie warto ich wesprzeć, zamiast zniechęcać? Czy nie wstydzicie się, kiedy kupujecie kolejna plastikową reklamówkę albo inny plastik, któr potem duszą się zwierzęta? Mi wstyd. Robię to z wygody, ale coraz częściej czuję dyskomfort. Tacy ludzie uświadamiają nam pewne rzeczy, jeśli tylko otworzy się, żeby ich posłuchać, a nie krytykować. Nawet drobne kroki niej plastiku, mniej marnowania wody, segregacja śmieci) są ważne dla nas wszystkich, dla naszych dzieci, wnuków i całej planety
To są ludzie, którym się jeszcze chce. Dlaczego zamiast wsparcia mają krytyczne komentarze? Czy nie warto ich wesprzeć, zamiast zniechęcać? Czy nie wstydzicie się, kiedy kupujecie kolejna plastikową reklamówkę albo inny plastik, któr potem duszą się zwierzęta? Mi wstyd. Robię to z wygody, ale coraz częściej czuję dyskomfort. Tacy ludzie uświadamiają nam pewne rzeczy, jeśli tylko otworzy się, żeby ich posłuchać, a nie krytykować. Nawet drobne kroki niej plastiku, mniej marnowania wody, segregacja śmieci) są ważne dla nas wszystkich, dla naszy... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 21:47
+2
Ci, ktorzy dzisiaj byli na "alarmie dla ziemi" bronili również górek czechowskich. Czy Wy też? Czy chociaż poszliście na referendum?
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 16:20
-5
Głupi? Naiwni? Sponsorowani? Wszystko naraz? Szkoda, że nie bronią zielonych górek na Czechowie. Kolejny pic na wodę, by tylko się promować. Ciekawe, że nie zajmują się najbliższymi nam tematami.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 11:05
-3
Naiwni ci młodzi
Avatar
maj / 20 czerwca 2019 o 17:26
+2
A w roku 2000 nastąpi koniec świata i padną WSZYSTKIE BANKI na świecie !! Tak wieszczyli "wielcy znawcy tematu" ...
Avatar
Do and / 20 czerwca 2019 o 16:33
+1
Za przeproszeniem ale p*erdolisz jak potłuczony, kto komu do 18 czy 19 wieku każe się cofać?. Nic twój komentarz nie wnosi o politowanie prosi. Bez internetu nie dałoby się żyć, jest źródłem wiedzy, wymiany poglądów, czasem rozrywki i potrzebny jest, ale życie bez smartfonów, wi-fi, i Facebooka, Instagrama byłoby czymś pięknym, te cyfrowe okowy pękłyby w cholerę a ludzi poczuli co to wolność. Wystarczy utrzymać poziom życia z dekady 2000-2009 i jest naprawdę spoko, wszystko co przeciętnemu kowalskiemu potrzebne do życia już w tamtej dekadzie było i w zupełności wystarczało. Narzekamy na obecne czasy, bo chcemy za dużo, zbyt szybko, mamy zbyt wygórowane ambicje i dzikie zapędy, a opanować się i żyć wolniej, spokojniej i bezpieczniej, zachować prywatność, czas i wszystko wróci do normy, relacje odżyją i towarzyskie i rodzinne, mniej będzie depresji i poczucia osamotnienia. Wiecznie zaganiani zestresowani - to nam dała era smartfonów, wi-fi, mediów społecznościowych, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać, udajemy zapracowanych i że nie mamy czasu na nic. Obecnie wpierniczają nam także biometrie, bezgotówkowość a już mowa także o sieci 5g i internecie rzeczy - słowem wszystko to razem to cyfrowa komuna, którą powinni ludzi obalić, wypiąć się na takie obrzydliwe zniewalanie w biały dzień. Nie z nami takie gestapowsko-komunistyczne zapędy. Pierwsza reforma desmartfonizacja - do zakazania, zdelegalizowania, zniszczenia wszelkie smartfony - producenci produkują tylko zwykłe komórki pozbawione czegokolwiek, mają służyć do kontaktu krótka rozmowa/sms-y to wszystko. Druga reforma - deinformatyzacja - internet zostaje tam gdzie jego miejsce w domach i miejscach pracy na kablach/przewodach/światłowodach, ma służyć temu czemu dotychczas służył ale nie można nikogo przymuszać do zakładania kont, pamiętania haseł i loginów - ludzie mają mieć prawo wolności od systemów informatycznych. Trzecia reforma - Facebook, Instagram powinny ustalić datę graniczną funkcjonowania w Polsce, powiadomić użytkowników o tej dacie, kiedy termin się zbliży to od tego czasu następuje proces trwałego usuwania wszelkich danych i aktywności użytkowników i finalnie domena znika z naszego kraju. Koniec tych świństw, ludzie muszą wziąć sprawy w swoje ręce, inaczej sami przyzwolą na samo-zniewolenie. Papierowe dokumenty to wolność, gotówka zaś niezależnością od banków, żadnej cyfrowej komuny - czyli smartfonów, wi-fi, internetu rzeczy, sieci 5g, biometrii, bezgotówkowości. Zrobić z tym dziadostwem raz na zawsze porządek i odzyskamy wszystko - i czas i prywatność i bezpieczeństwo i zdrowie, poprawią się relacje, zmniejszy poczucie osamotniania, mniej będzie zdrad i rozwodów, mniej stresu i zaganiania. Wreszcie zaczniemy żyć normalnie i odetchniemy z ulgą.
Za przeproszeniem ale p*erdolisz jak potłuczony, kto komu do 18 czy 19 wieku każe się cofać?. Nic twój komentarz nie wnosi o politowanie prosi. Bez internetu nie dałoby się żyć, jest źródłem wiedzy, wymiany poglądów, czasem rozrywki i potrzebny jest, ale życie bez smartfonów, wi-fi, i Facebooka, Instagrama byłoby czymś pięknym, te cyfrowe okowy pękłyby w cholerę a ludzi poczuli co to wolność. Wystarczy utrzymać poziom życia z dekady 2000-2009 i jest naprawdę spoko, wszystko co przeciętnemu kowalskiemu potrzebne do życia już w tamtej dekadzie... rozwiń
Avatar
and / 20 czerwca 2019 o 08:43
0
Ekolodzy cofnijcie się w czasie do 19 lub 18 wieku to zaczniecie żyć zgodnie z naturą czyli bez srajfonów, internetu, bez komunikacji, batoników, Mc sronaldów, będziecie łazić w drapiących koszulach, brudni no i najgorsze będziecie musieli PRACOWAĆ FIZYCZNIE by przeżyć !!! Zdobyć pożywienie, zorganizować coś nad głową z opałem na zimę. Spróbujcie życzę powodzenia szczególnie nastolatkom.
Avatar
abwera / 20 czerwca 2019 o 00:24
-3
leje na to wszystko
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 23:37
+2
Trąbią o 2030 roku wszędzie w literaturze i filmach science-fiction jakby ten rok był jakimś naprawdę katastroficznym. Owszem ocieplenie klimatu jest( nie wiem czy nie jest ono przypadkiem sztucznie wzniecane - o inżynierii pogodowej słyszałem nie raz, wystarczy coś po rozpylać nie wiem co w powietrzu by wywołać m.in suszę lub gwałtowne porywy wiatru albo zjawiska pogodowe ekstremalne). To co może pozakazujmy ludziom dostępu do wszelkich dóbr naturalnych, wymierzmy ekologię, ekonomię i wszelkie prawa przeciwko ludziom, wprowadzajmy zakazy, nakazy i ograniczenia, które będą na wyrost a może w ogóle doprowadźmy do depopulacji planety, bo ci ludzie to strasznie dla planet źli są - smrodzą, śmiecą, wody zanieczyszczają, drzewa wycinają, cofnijmy się najlepiej do ery kamienia łupanego, żartuję oczywiście. A co jeśli się okaże, że także elektro smog (spowodowany dużą ilością masztów GSM, BTS, routery wi-fi) powoduje ocieplenie temperatury w miastach - nagrzewające się urządzenia elektroniczne wydzielają gazy elektromagnetyczne, których my nie widzimy gołym okiem - a są one szkodliwe dla nas i ekosystemu. Dlaczego nikt nie zwróci uwagi, że taka sieć 5g, która wymaga wycinki drzew po to by mieć niezakłócany sygnał w istocie stanowi drastyczne pogwałcenie dla ekosystemu, a nawet abstra***ąc od sieci 5g - przyjrzyjmy się inwestycjom w mieście - beton na betonie - nie ma krzewów, nie ma drzew - tylko asfalt( buspasy kosztem zieleni miejskiej), beton, szkło, drewno - na przykładzie Lublina takie miejsca jak CSK, Centrum Kultury, Plac Litewski - nie da się w niezacienionych miejscach wysiedzieć - żar i gorąc nagrzewa ten beton, nie da się wytrzymać, fajnie, że Unia dała nam pieniądze na renowację tych miejsc ale przy okazji zepsuła okoliczną florę tych miejsc. Ekologowie troszczą się o ekosystem faunę i florę ale jeśli chodzi o dobro człowieka i jego zdrowie to czasami niektóre działania mają się nijak do ekologii, będą na przykład żałować odstrzelonego dzika, bo małe dziczki straciły matkę ale aborcja czemu nie, bo w ciele kobiety to tylko zlepek komórek jest. Także Zieloni bywają zakłamani jeśli kierują się lewicującymi motywami. Wycinając drzewa spowodujemy wzrost smogu - drzewa pochłaniają nadmiar CO2 z otocznia, a tego już Unia jakoś nie chce zauważyć w swoich inwestycjach przyzwalając na zabetonowywanie czego się da, bo to w ramach zrównoważonego rozwoju, a potem będą na tych łysych placach przekaźniki i nadajniki montować pod sieć 5g, by ludzi polem elektromagnetycznym popieściło, by za długo i szczęśliwie nie pożyli. Wi-fi w szkołach, przedszkolach, uczelniach wyższych, smartfony w kieszeniach - i jak później po tak solidnych dawkach promieniowania mamy się czuć dobrze, pokolenia urodzone w latach 60 i 70 tych tak tego nie odczuwają ale ci urodzeni w latach 90 i po 2000 roku siedzą na tykającej bombie, a już w obecnych czasach mówi się, że młodzi ludzie w wieku trzydziestu paru lat chorują na nowotwory i umierają w bólu, nie tylko niezdrowe odżywianie się i nałogi są tego przyczyną, ta najbardziej kontrowersyjna przyczyna jest niewidoczna - to jest niewidoczne gołym okiem pole elektromagnetyczne. Mówi się o tych pokoleniach, że będą pierwszymi, które nie przeżyją swoich rodziców - to straszne. Wszyscy tylko w smartfonach siedzą, wi-fi to mus, pojawiają się biometrie i systemy bezgotówkowe a ostatnio coraz głośniej o internecie rzeczy i sieci 5g, algorytmy będą za nas myśleć, a roboty robić - marginalizacja ludzkości, antyludzkie czasy, przykro będzie żyć w takiej rzeczywistości, smutno, nudno, rutynowo, depresje, osamotnienie, zakompleksienie, rozleniwienie, ogłupienie, uzależnienie, brak zdrowia, brak prywatności, brak czasu, satysfakcji z życia i po co tak sobie nawzajem szkodzić, przecież jesteśmy mądrymi, wrażliwymi ludźmi, gdzież się podział w nas kult życia, energii, otrząśnijmy się, zejdźmy na ziemię, nie dajmy się obić w wała, bo są na świecie osobistości i chytre jednostki, które knują jak szkodzić ludziom, nie dajmy się im zmanipulować.
Trąbią o 2030 roku wszędzie w literaturze i filmach science-fiction jakby ten rok był jakimś naprawdę katastroficznym. Owszem ocieplenie klimatu jest( nie wiem czy nie jest ono przypadkiem sztucznie wzniecane - o inżynierii pogodowej słyszałem nie raz, wystarczy coś po rozpylać nie wiem co w powietrzu by wywołać m.in suszę lub gwałtowne porywy wiatru albo zjawiska pogodowe ekstremalne). To co może pozakazujmy ludziom dostępu do wszelkich dóbr naturalnych, wymierzmy ekologię, ekonomię i wszelkie prawa przeciwko ludziom, wprowadzajmy zakazy, n... rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 21:06
+6
"Badania wykazują że za 11 lat" - jakie badania, głąbie? Te per rectum?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie 0 0

A pierwszy miesiąc za darmo. W pakiecie wszystkie części serii Assassin's Creed, Far Cry, Anno, Tom Clancy's... Usługa Uplay+ wystartuje 3 września.

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina
galeria

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina 0 2

W Trybunale Koronnym wyróżniono zawodników AZS UMCS Lublin, którzy na półmetku sezonu zdążyli już zdobyć wiele medali na imprezach światowych i krajowych

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka 0 1

Zwabili bezbronnego, samotnego mężczyznę na wspólne wypicie piwa, po czym pobili go i okradli.

"Furia" i inne hity w Kinie Perła
19 lipca 2019, 21:00

"Furia" i inne hity w Kinie Perła 0 1

W najbliższy weekend w Kinie Perła zobaczymy m.in. wojenny przebój z Bradem Pittem "Furia. Będzie też kultowy "Żywot Briana". Projekcje w dniach 19-21 lipca przy ul. Bernardyńskiej 15 o godz. 21.

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski?

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski? 0 1

To może być ostatni sezon polskiego klubu w elitarnych rozgrywkach. Europejska Federacja Piłki Ręcznej podała szczegóły kwalifikacji do zreformowanej Ligi Mistrzyń

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo]
galeria
film

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo] 113 56

Tomasz Pitucha został skazany za pomówienie. Ma zapłacić 5 tys. zł na rzecz Marszu Równości i opublikować informację o dzisiejszym wyroku sądu na łamach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej. Wyrok jest nieprawomocny. Radny zapowiedział złożenie apelacji

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca 0 2

Zakończyła się inwentaryzacja w składach materiałów zdjętych z przebudowywanych ulic. Kostka brukowa posłuży do wyrównania zdegradowanych chodników, a zdarty z jezdni asfalt przyda się do utwardzenia bocznych dróg. Takie „przeszczepy” odbywają się nawet w ścisłym centrum miasta

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł 0 7

Co najmniej 1,8 mln zł będzie kosztować przebudowa miejskiej kamienicy przy ul. Rybnej 7, którą zleca Zarząd Nieruchomości Komunalnych

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu 0 0

Selekcjoner Biało-Czerwonych Mike Taylor wybrał 19 zawodników, których zabierze na zgrupowanie do Wałbrzycha. Treningi rozpoczną się 29 lipca

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy 8 41

Piotr S. pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowiada za usiłowanie wyłudzenia

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia]
galeria

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia] 67 14

Nie żyje 14-letnia dziewczyna, troje nastolatków trafiło do szpitala. Znanych jest więcej okoliczności wczorajszego wypadku w miejscowości Horodyszcze w powiecie bialskim. Według wstępnych ustaleń policji autem kierował 14-latek

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak 0 0

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek bez zwycięstwa zakończyły udział w turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej"

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej" 83 27

Syn kładzie się z bólem i z bólem wstaje. Najgorsze jest to, że to ogromne cierpienie nie ustąpi. Będzie jutro i w kolejnych dniach – mówi ze łzami w oczach Ewa Smalira, matka 33-latka z Lublina. Mężczyzna od 6 lat walczy ze bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy. Potrzebne są szczegółowe badania, by móc dokładnie określić śmiertelnego przeciwnika

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca
19 lipca 2019, 20:00

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca 0 0

Pub u Szewca (ul. Grodzka 19) zaprasza na koncert krakowskiej formacji Voda. Krakowskie trio będzie promować swój najnowszy krążek "Amphibia". Wydarzenie odbędzie się 19 lipca o godz. 20.

Kontrowersyjna fabryka przy granicy z Polską powstała, ale nie działa

Kontrowersyjna fabryka przy granicy z Polską powstała, ale nie działa 2 7

Władze obwodu brzeskiego na Białorusi zdecydowały o wstrzymaniu fabryki akumulatorów, która powstała w Brześciu, tuż przy granicy z Polską. Przygraniczny region obawiał się, że ta wielka inwestycja może zagrozić naszemu środowisku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!