Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 maja 2019 r.
13:36

Andrzej Pruszkowski ma nową pracę. Wygrał konkurs na dyrektora

40 53 A A

Andrzej Pruszkowski zostanie nowym dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Były prezydent Lublina i radny sejmiku z Prawa i Sprawiedliwości wygrał konkurs na szefa podległej marszałkowi województwa jednostki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W marcu z dyrektorskim stanowiskiem w WUP pożegnała się związana z Platformą Obywatelską Małgorzata Sokół. Pełnienie jej obowiązków tymczasowo powierzono Katarzynie Tokarczuk, a po dwóch tygodniach ogłoszono postępowanie konkursowe, które miało wyłonić nowego dyrektora. W kuluarach już od jakiegoś czasu mówiło się, że tę funkcję obejmie pozostający ostatnio bez pracy Pruszkowski. Te informacje się potwierdziły, bo Urząd Marszałkowski ogłosił właśnie oficjalne wyniki konkursu.

Nowy szef Wojewódzkiego Urzędu Pracy w latach 1998-2006 był prezydentem Lublina. Następnie przez trzy kadencje zasiadał w sejmiku województwa, ale w ubiegłorocznych wyborach samorządowych nie ubiegał się o reelekcję. Powodem był wydany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zakaz łączenia pracy w samorządach z intratnymi posadami w spółkach skarbu państwa. Pruszkowski na początku 2016 roku był bowiem wiceprezesem spółki PGE Dystrybucja, gdzie według składanych przez niego oświadczeń majątkowych tylko w 2017 roku zarobił 631 tys. zł, czyli średnio prawie 53 tys. zł miesięcznie. 

W grudniu ubiegłego roku niespodziewanie został odwołany ze stanowiska. Początkowo spółka twierdziła, że w związku z rozwiązaniem umowy nie przysługują mu żadne dodatkowe świadczenia. Okazało się jednak, że jest inaczej, bo otrzymał nie tylko 107 tys. zł odprawy, ale też dodatkowe wynagrodzenie w ramach tzw. zakazu konkurencji. Tylko do lutego z tego tytułu dostał 37,8 tys. zł (w tym 9,2 tys. zł podatku VAT). Dokładnej kwoty przysługującej Pruszkowskiemu za niepodejmowanie pracy w konkurencyjnej firmie PGE Dystrybucja nie podała. Jej rzecznik tłumaczył, że jest to objęte tajemnicą. Informował jedynie, że czas obowiązywania takiego zapisu w spółce zwykle nie przekracza sześciu miesięcy.

W nowej pracy Pruszkowski będzie musiał pogodzić się z o wiele niższymi zarobkami. Dla porównania, roczne wynagrodzenie jego poprzedniczki w 2017 roku wyniosło 165 tys. zł.

e-Wydanie

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Takie są piskadry / 27 maja 2019 o 13:42
+38
Ten Pan co był w PGE bo miał prąd w gniazdka teraz jest w WUPie bo był chwilę na bezrobociu?
Avatar
Gość / 27 maja 2019 o 13:50
+36
No ma chłop doświadczenie - był chwilę na bezrobociu, a że z zawodu jest dyrektorem, to w sam raz pasuje na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Avatar
Gość / 27 maja 2019 o 16:01
+34
Co to jest , spuścisz wodę a gówno dalej wypływa. Hydraulik rozkłada ręce.
Avatar
Gość / 27 maja 2019 o 14:24
+34
Kolesiostwo??? Nieeee, poprostu fachowiec, od kurde wszystkiego... interdyscplinarny, psia krew..
Avatar
Gość / 27 maja 2019 o 14:22
+32
Niektórzy ludzie to są świetni we wszystkim, myślę że nawet jakby pojechali do Niemiec zbierać szparagi to też by się tam sprawdzili.
Avatar
Kolesie PiS !!!!!! / 27 maja 2019 o 14:02
+30
Tez potrafi coś tam, coś tam! Ogłoszenie dziś już po wyborach ze pruszkowski jest dyrektorem w urzędzie pracy tez nie jest przypadkowe, tylko celowe, zeby nie drażnić ludzi, wiem to o działacza pisu :)
Avatar
Gość / 27 maja 2019 o 13:42
+26
QrFA trzymajcie mnie.....
Avatar
Gość / 27 maja 2019 o 16:36
+25
Ojtam, ojtam , był bezrobotny to na kolejnej wizycie zaproponowali mu pracę i nie mógł odmówić bo by stracił ubezpieczenie. Przecież Endju ma wyższe ambicje. Nie tak łatwo związać koniec z końcem za 13 tys jak się zarabiało 50 tys.
Avatar
naiwny / 27 maja 2019 o 14:01
+24
W kuluarach mówiło się że wygra to wygrał.Tak to zrozumiałem,dlatego wg mnie słowo "konkurs"we wszystkich urzędowych ustawach,rozporządzeniach i monitorach powinno zastąpić się słowem" kuluary".Będzie prościej i taniej.Chciałbym zobaczyć listę przegranych i skład kuluarów.
Avatar
pacjent / 27 maja 2019 o 16:57
+22
To coś jak z tym dyrektorem szpitala.  Kwalifikacje (?) - tak długo chorowałem!
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 14:04
+2
Taki,, fachowiec'' i będzie robił za takie grosze ??
Avatar
aga / 4 czerwca 2019 o 18:11
+2
przecież to tylko siąść i płakać......
Avatar
Krempy / 3 czerwca 2019 o 16:18
-1
tO TERAZ POKRAKI I NASI BĘDĄ BĘBNIĆ Z M-C JAKI TO FARCIARZ. NIE MA TO JAK NASIMI I pOKRACZNYMI KADRAMI KIEROWAŁA CHIŃSKA RYBA Z POKRAK. WTEDY to była sprawiedliwość jak duże S czyli swawola.
Avatar
gośc2 / 1 czerwca 2019 o 18:32
+2
Partia rzucila go na kolejny odcinek...
Avatar
chałwa pislamu / 30 maja 2019 o 12:42
+4
Czemu nie piszesz nędzna gazecino że PIS wygrał w Lublinie w wyborach europejskich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na pierwszej stronie powinno być!!
 ponieważ wstyd o tym pisać, zwłaszcza że główną kandydatką była nie wylewająca za kołnierz Elka "Cośtacośtam" Krukowa...
Avatar
PIS wygrał w Lublinie!! / 30 maja 2019 o 08:05
-6
Czemu nie piszesz nędzna gazecino że PIS wygrał w Lublinie w wyborach europejskich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na pierwszej stronie powinno być!!
Avatar
kraśniczanin / 29 maja 2019 o 20:53
+3
Łysy z Kraśnika robi co chce i co mu zrobicie?
Avatar
60- latka z Lublina / 29 maja 2019 o 18:27
+12
Jak można tak kłamać w żywe oczy , że wygrał konkurs, chyba nikt normalny w to nie uwierzy.
Avatar
zakała PiS / 29 maja 2019 o 10:24
+7
jak ktoś jest mega dobry w każdej dziedzinie to wszędzie go chca na erektora.To by tu jeszcze spi....ć
Avatar
Henio / 28 maja 2019 o 11:13
+16
Poszedł szukać pracy do "pośredniaka" to mu znaleźli ;)
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW 0 1

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 0

Uczestnicy pokonali trasę, którą przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją w lipcu 1944 roku.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 0

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia]
galeria

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia] 0 3

Kolejne święto kolorów w Lublinie. Tym razem barwna impreza odbyła się w sobotę na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim.

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze
Lubelski Biznes

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze 20 1

Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 7

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 3

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 7

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 22 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 5 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 4

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 134 41

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!