Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2019 r.
6:30

Apelują do Pruszkowskiego, by zrzekł się wynagrodzenia. "Nie widzę powodu"

0 55 A A
Czy Andrzej Pruszkowski zrezygnuje z przysługujących mu pieniędzy? – Nie widzę powodu, dla którego miałbym być jedyną osobą w takiej sytuacji - mówi. Mariusz Grad: Nie chcę czekać na zakończenie zakazu konkurencji i chcę znaleźć nowe miejsce pracy
Czy Andrzej Pruszkowski zrezygnuje z przysługujących mu pieniędzy? – Nie widzę powodu, dla którego miałbym być jedyną osobą w takiej sytuacji - mówi. Mariusz Grad: Nie chcę czekać na zakończenie zakazu konkurencji i chcę znaleźć nowe miejsce pracy

Blisko 38 tys. zł brutto tylko przez niespełna pierwsze dwa miesiące od odwołania ze stanowiska w zarządzie PGE Dystrybucja otrzymał z tytułu zakazu konkurencji działacz PiS Andrzej Pruszkowski. Fundacja Wolności proponuje mu, aby ze względu na „szacunek dla pieniędzy publicznych” zrzekł się dodatkowego wynagrodzenia. Na to się jednak nie zanosi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Zwracamy się do Pana publicznie z propozycją zrzeczenia się wynagrodzenia z tytułu zakazu pracy u konkurencji, jakie przysługuje Panu z związku z rozwiązaniem umowy ze spółką PGE Dystrybucja – czytamy w liście otwartym do Pruszkowskiego, podpisanym przez Krzysztofa Jakubowskiego.

Szef Fundacji Wolności przywołuje przykład byłego prezesa marszałkowskiej spółki Lubelskie Dworce i polityka PO Mariusza Grada, który w środę poinformował o rezygnacji z przysługujących mu pieniędzy w ramach zakazu konkurencji.
– Analogiczna decyzja z Pana strony pokazałaby nie tylko szacunek dla pieniędzy publicznych, ale również, że politycy PO i PiS potrafią przedłożyć dobro publiczne nad własne interesy – dodaje Jakubowski.

Dlaczego tylko ja?

Co na to zainteresowany? – Uważam za niezgodne ze standardami życia publicznego, iż nie otrzymałem dotąd żadnej korespondencji w tej sprawie i nie znam treści „listu otwartego”, którego rzekomo jestem adresatem, i do którego miałbym się odnosić – mówi nam Andrzej Pruszkowski. – Zainteresuję się tą sprawą, jeśli z takim apelem zwrócą się do wszystkich byłych członków zarządów spółek, którym były wypłacane pieniądze z tytułu zakazu konkurencji. Nie widzę powodu, dla którego miałbym być jedyną osobą w takiej sytuacji, zwłaszcza, że od kilku miesięcy pozostaję osobą prywatną (Pruszkowski jest członkiem Rady Politycznej PiS – dop. red.).

Andrzej Pruszkowski z funkcji wiceprezesa mającej siedzibę w Lublinie państwowej spółki został odwołany 12 grudnia ubiegłego roku, po dwuipółletnim okresie pracy. Z oświadczeń majątkowych, które składał jako były radny sejmiku województwa (według stanu z połowy września 2018 r.) wynika, że zarobił ok. 1 mln 350 tys. zł.

Rzecznik PGE Dystrybucja Adam Rafalski tuż po odwołaniu informował nas, że „w związku z rozwiązaniem kontraktu, Andrzejowi Pruszkowskiemu nie przysługują żadne dodatkowe świadczenie finansowe”. Okazało się jednak, że jest inaczej. Z pytaniem w tej sprawie do spółki zwróciła się lubelska Fundacja Wolności. W odpowiedzi przekazano informację, że odprawa dla byłego wiceprezesa wyniosła 107,7 tys. zł (w tym 27,6 tys. zł podatku VAT).

Ponadto do 18 stycznia otrzymał on blisko 19 tys. zł (w tym 4,6 tys. zł podatku VAT) w ramach zakazu konkurencji. Gdy o to samo zapytała posłanka PO Joanna Mucha, według stanu z 6 lutego wypłacone wynagrodzenie z tego tytułu wynosiło już 37,8 tys. zł (w tym 9,2 tys. zł podatku VAT).

Gdy poprosiliśmy o dane dotyczące tego, przez jak długi czas Pruszkowski będzie otrzymywał wypłatę za niepodejmowanie pracy w konkurencyjnych firmach i jaka łącznie będzie to kwota, odpowiedzi nie dostaliśmy. Rzecznik tłumaczył nam, że umowa w tej kwestii jest objęta tajemnicą.

Były prezes zrzeka się pieniędzy

We wspomnianym przypadku Mariusza Grada chodziło o 13 tys. zł miesięcznie wypłacane przez pół roku. Taki zapis znalazł się w umowie zawartej między byłym prezesem a Radą Nadzorczą Lubelskich Dworców po jego rezygnacji złożonej pod koniec ubiegłego roku. Tydzień po podaniu tej informacji przez media, Grad poinformował o zrzeczeniu się tych pieniędzy. Dlaczego dopiero teraz?

– Propozycja takiego zapisu wyszła od rady nadzorczej, żeby chronić interesy spółki. Nie chcę czekać na zakończenie zakazu konkurencji i chcę znaleźć nowe miejsce pracy. Do tej pory nie otrzymałem z tego tytułu ani złotówki i nie roszczę sobie żadnych praw – mówi nam Grad. Czy oznacza to, że zamierza znaleźć zatrudnienie w firmie prowadzącej działalność związaną z zarządzaniem budynkiem dworcowym? – Czas pokaże. Będę intensyfikował poszukiwania pracy, jak nie będę objęty zakazem.

Konfliktu interesów nie było

Swego czasu nieźle na podobnym zapisie wyszedł Grzegorz Muszyński, obecnie wiceprezes spółki BGK Nieruchomości, do niedawna radny wojewódzki PiS, a wcześniej pierwszy prezes Portu Lotniczego Lublin. Po odwołaniu z tego stanowiska prezesowskie wynagrodzenie pobierał jeszcze przez półtora roku, zarabiając łącznie ok. 400 tys. zł.

Nie przeszkodziło mu to w podjęciu w tym czasie innej pracy. Na pięć miesięcy przed upływem zakazu konkurencji został pełnomocnikiem marszałka województwa do spraw rozbudowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej z miesięczną pensją 7 tys. zł. W tym przypadku nie dopatrzono się konfliktu interesów i Muszyński nadal otrzymywał pieniądze z lotniska.

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lonek / 1 marca 2019 o 09:48
+27
Jeszcze mu mało i podobno idzie na dyr urzędu pracy. Fachowiec od wszystkiego. Posady i stołki.
Avatar
Wstyd / 1 marca 2019 o 06:38
+27
PIS to fałsz i obłuda. Ludziom po 500 zl, a sobie po 50 tys. Pruszkowski nie widzi żadnego problemu,co za tupet. A PIS na pewno jeszcze mu jakąś robotę załatwi żeby nie "przymierał głodem".
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 09:48
+26
ani krzty honoru, jak większość w partii Pieniądze i Stołki
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 07:43
+26
Ale wynagrodzenie z tytułu zakazu konkurencji wypłaca pracodawca żeby zwolniony pracownik nie poszedł do konkurencji. Więc proszę PGE Dystrybucję żeby nie korzystała z tego prawa, niech idzie do konkurencji. Na pewno ktoś zatrudni takiego "fachowca"
Avatar
mówi tato do syna / 1 marca 2019 o 09:24
+25
- Patrz synku, tak wygląda dojna zmiana
Avatar
Hanzo / 1 marca 2019 o 07:44
+24
Poc o zakazy konkurencji jak we wszystkich spółkach wiekszośćiowym udziałowcem jest skarb państwa także zapis jest tylko do dojenia kasy obywateli. Przez wszystkie partie. A to że pruszkowski akurat to mnie nie dziwi, żaden z niego był prezydent, radny, prezes. Jak jest tak db to niech znajdzie zatrudnienie w zagraniczn3j spółce, ciekawe czy go wezmą. 
Avatar
marcin / 1 marca 2019 o 11:19
+22
Jestem dyrektorem dużej szkoły, zarządzam grupą 90 pracowników. Oprócz studiów mam dwa fakultety. Zarabiam 3 800,- zł miesięcznie. Nie skarżę się, tylko protestuję przeciwko patologii jeśli chodzi o wynagrodzenia.
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 06:37
+22
Człowiek pracuje na opłaty nie starcza a tu dostanie gość 38 tys nie pracując w firmie . Chłopie miej honor
Avatar
Asio / 1 marca 2019 o 08:37
+21
Zupełnie nie rozumiem dlaczego PGE podpisała z Panem Pruszkowskim umowę o zakazie konkurencji. Przecież pewne jest, ze żadna firma energetyczna nie będąca własnością Skarbu Państwa nie podpisze z nim umowy. Do tego trzeba kompetencji
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 10:02
+20
bezczelny arogancki czlowiek kolejny po dwórkach gapińskiego
Avatar
zakała PiS-u / 29 maja 2019 o 00:55
+1
biedny jest ,to łapie każdy grosz
Avatar
z godzisowa / 8 marca 2019 o 07:11
0
A ten kobylarz co on tam robi ?? Słoma zbuta wyłazi chyba wyciąga. W godzisowie słomy nie ma.
Avatar
Prawda / 5 marca 2019 o 13:19
+3
Brawo obywatelu Pruszkowski, tak trzymać! Tylko członek jedynej słusznej Partii ma niezaprzeczalne prawa do godnego wynagrodzenia,  przecież Naczelnik powiedział, że do władzy nie idzie się dla pieniędzy. Wam te pieniądze się po prostu należały.
Pruszon to człowiek developerów i przyjaciel PO, Żuk trzymał go na stołku dyr TBS. 
Avatar
Skandal / 5 marca 2019 o 13:04
+3
Jaki zakaz konkurencji. Przecież on nic nie umiał, no może żarówkę dokręcić. Kiedy on i jego marionetka, szef Pis na Lubelszczyźnie - Michałkiewicz, wylądują na śmietniku historii?
Avatar
lubelak / 2 marca 2019 o 20:28
+4
Brawo obywatelu Pruszkowski, tak trzymać! Tylko członek jedynej słusznej Partii ma niezaprzeczalne prawa do godnego wynagrodzenia, przecież Naczelnik powiedział, że do władzy nie idzie się dla pieniędzy. Wam te pieniądze się po prostu należały.
Avatar
ja / 2 marca 2019 o 17:10
+1
Doić, doić, doić - typowo pisowskie zachowanie bo i typowo pisowska ..... bez honoru
Avatar
miki / 2 marca 2019 o 08:15
0
Ciekawe czy jak Żuk przegra proces, to odda kasę zrobioną w PZU Życie wraz z odsetkami?
 O hohoho widzę "wielka rzeszę" troli s"poko"jnych, a raczej niespokojnych, bo robią w gacie z nerwow..
Avatar
gosc / 2 marca 2019 o 05:55
+4
typ bez honoru.....
Avatar
jo / 1 marca 2019 o 21:09
+6
jak każdy pisior zawsze mu mało
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 19:53
+7
Pruszkowski odda pieniądze????Jeszcze drugie tyle by wziął nie pytając za co??? Tylko jest pytanie:za co mu tak duż płacono i za jaka konkurencję wypłacono? Myślę ,że to typowa firma złodziejska!!! IO kto tam pracuje, w złodziejskiej firmie???
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Celem Mazowsza Stężyca utrzymanie

Celem Mazowsza Stężyca utrzymanie 0 0

Mazowsze Stężyca fatalnie rozpoczęło sezon. Podopieczni Marcina Gajdzińskiego na razie znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli

Budowa S19 od Lublina w kierunku Rzeszowa oficjalnie rozpoczęta. Kiedy pojedziemy całą trasą?
galeria

Budowa S19 od Lublina w kierunku Rzeszowa oficjalnie rozpoczęta. Kiedy pojedziemy całą trasą? 49 5

Prace przy budowie S19 od Lublina w kierunku Rzeszowa trwają już dobre dwa miesiące, ale dzisiaj oficjalnie ogłoszono początek inwestycji. Wbiciem tzw. pierwszej łopaty zajął się Rafał Weber, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Włodawa: Na spotkanie z burmistrzem aktywiści muszą jeszcze poczekać

Włodawa: Na spotkanie z burmistrzem aktywiści muszą jeszcze poczekać 0 0

Nie doszło do spotkania aktywistów przeciwnych wycince drzew i betonowaniu zieleńców w centrum Włodawy z burmistrzem miasta Wiesławem Muszyńskim.

Cyrkulacje 2019 w Lublinie. To będzie cyrk nowy
25 października 2019, 19:00

Cyrkulacje 2019 w Lublinie. To będzie cyrk nowy 0 0

Wydarzenie jest pod koniec października ale już można kupować bilety. Wschodnioeuropejski Konkurs Etiud Nowocyrkowych to wyjątkowe święto twórców, artystów i widzów, którym bliska jest idea Nowego Cyrku.

Malwina Kopron wygrała zawody w Szwecji

Malwina Kopron wygrała zawody w Szwecji 0 0

Malwina Kopron do tej pory nie mogła zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Wreszcie ma jednak powody do radości. Wygrała Folksam Grand Prix 2019, który był rozgrywany w Goteborgu

Pierwszy krok w stronę ciepłowni w Łukowie

Pierwszy krok w stronę ciepłowni w Łukowie 0 2

Łukowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przymierza się do budowy ekologicznej ciepłowni na biomasę. Pierwszy krok już jest. Powstać ma dokumentacja przygotowawcza do tej inwestycji.

Samorządy z powiatu bialskiego razem. Powstaje stowarzyszenie Euroregion Przybuże

Samorządy z powiatu bialskiego razem. Powstaje stowarzyszenie Euroregion Przybuże 0 4

Samorządy z powiatu bialskiego chcą stworzyć nowe stowarzyszenie. Na razie powstał komitet organizacyjny.

W Lublinie wciąż brakuje autobusów. Nowy rozkład jazdy od 2 września będzie okrojony

W Lublinie wciąż brakuje autobusów. Nowy rozkład jazdy od 2 września będzie okrojony 22 37

Dużo zmian przyniesie pasażerom nowy rozkład jazdy, który ma obowiązywać od 2 września. Część linii dostanie nowe trasy, część nie powróci do przedwakacyjnej częstotliwości kursowania, bo brakuje autobusów do obsługi tras. Cięcia nie dotyczą najpopularniejszych linii.

Górnik Łęczna vs Elana Toruń – analiza, statystyki i zakłady bukmacherskie

Górnik Łęczna vs Elana Toruń – analiza, statystyki i zakłady bukmacherskie 0 0

Górnik Łęczna to jeden z trzech niepokonanych zespołów od startu rozgrywek II Ligi. W niedzielnym spotkaniu Zielono-Czarni na swoim boisku podejmą Elanę Toruń. Co ciekawego znajdziemy w ofercie zakładów bukmacherskich przed tym spotkaniem?

Burmistrz Włodawy broni planu rewitalizacji. I zarzuca aktywistom kłamstwa

Burmistrz Włodawy broni planu rewitalizacji. I zarzuca aktywistom kłamstwa 1 8

Burmistrz pisze do mieszkańców w sprawie głośnej przebudowy czworoboku i planowanej w związku z tym wycinki drzew: „Kilka osób wybrało protest, budując atmosferę konfliktu. Tak się nie robi, to nieuczciwe”. – Jesteśmy kompletnie zaskoczeni tonem i treścią listu – odpowiadają aktywiści

Odszkodowanie po wypadku samochodowym z OC sprawcy

Odszkodowanie po wypadku samochodowym z OC sprawcy 0 0

Kolizja lub wypadek samochodowy to nieprzyjemne zdarzenia, które niosą ze sobą kolejne konsekwencje. Aby ograniczyć dyskomfort związany z wystąpieniem szkody, trzeba postępować zgodnie z odpowiednią kolejnością.

Lublin-Dęblin. Ruch pociągów wznowią jeszcze przed wyborami? Prace trwają nawet w niedziele i nocami

Lublin-Dęblin. Ruch pociągów wznowią jeszcze przed wyborami? Prace trwają nawet w niedziele i nocami 35 19

Najpóźniej 20 października, a być może jeszcze przed wyborami, wznowiony ma być ruch pociągów pasażerskich na linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Takie kursy znalazły się w zaktualizowanym kilka dni temu rozkładzie jazdy. Nie widać w nim jednak dalekobieżnych pociągów przez Nałęczów i Puławy, a wyłącznie połączenia regionalne

Uwaga! TVN: Hanię zamordowano po domowym porodzie
film

Uwaga! TVN: Hanię zamordowano po domowym porodzie 7 4

Hania została zamordowana tuż po domowym porodzie. Rodzina, która była w domu twierdzi, że nic nie widziała i nic nie słyszała. Jedyną podejrzaną o popełnienie zbrodni jest matka dziecka.

Kierowca BMW odpowie za znieważenie i próbę przekupstwa policjantów

Kierowca BMW odpowie za znieważenie i próbę przekupstwa policjantów 5 3

Mieszkaniec gminy Milejów najpierw znieważył policjantów, a później proponował im łapówkę. Odpowie przed sądem

Udana inauguracja piłkarek Górnika Łęczna

Udana inauguracja piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Górnik Łęczna w znakomitym stylu rozpoczął rozgrywki. Podopieczne Piotra Mazurkiewicza w swoim pierwszym meczu pokonały na własnym stadionie Mitech Żywiec aż 6:0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.