Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2011 r.
9:17
Edytuj ten wpis

Arcybiskup Życiński spocznie w katedralnej krypcie

0 16 A A
Dziś o godz. 9 prezydent Lublina opuścił do połowy masztu flagę na lubelskim Ratuszu. Hejnalista ode
Dziś o godz. 9 prezydent Lublina opuścił do połowy masztu flagę na lubelskim Ratuszu. Hejnalista ode

W kurii lubelskiej rozpoczęło się spotkanie kolegium konsultorów, które ma wyłonić czasowego administratora archidiecezji. O godz. 11 w lubelskiej Archikatedrze bp Mieczysław Cisło odprawi mszę w intencji zmarłego wczoraj arcybiskupa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spotkanie kolegium konsultorów w kurii lubelskiej rozpoczęło się o godz. 9. - To jest teraz najważniejsze, po podjęciu decyzji ogłosimy oficjalny komunikat – mówi ksiądz Wojciech Pęcherzewski, kanclerz kurii w Lublinie.

Ksiądz Pęcherzewski potwierdza, że ciało Arcybiskupa Józefa Życińskiego spocznie w podziemiach lubelskiej archikatedry.

Najprawdopodobniej odczytano już testament zmarłego metropolity lubelskiego. To w nim duchowny powinien określić miejsce swojego pochówku. Zgodnie z prawem metropolita powinien być pochowany w podziemiach swojej katedry.

Arcybiskup Józef Życiński zmarł nagle wczoraj w Watykanie. Ks. Tomasz Adamczyk, sekretarz arcybiskupa, który pojechał razem z nim do Watykanu, w rozmowie z KAI powiedział, że 10 lutego rano abp Życiński normalnie pracował i miał kilka ważnych spotkań.

Tuż po południu zjadł obiad wraz ze współpracownikami, wtedy w ogóle nie było widać, by źle się czuł.
Później wybrał się do swego pokoju, by odpocząć.

Arcybiskup Życiński po południu miał się spotkać z lubelskimi księżmi, którzy pracują albo studiują w Rzymie. Kiedy ci przyjechali, aby zawieźć go na spotkanie, arcybiskup już nie żył.

Abp Józef Życiński wyjechał do Rzymu w ubiegłą niedzielę na sesję plenarną Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego. Tam wygłosił o wykorzystywaniu internetu w nauce seminaryjnej



Lublin w żałobie

Dziś o godz. 9 prezydent Lublina opuścił do połowy masztu flagę na lubelskim Ratuszu. Hejnalista odegrał hejnał.

O godz. 11 w lubelskiej Archikatedrze bp Mieczysław Cisło odprawi mszę święta w intencji zmarłego nagle arcybiskupa. Najprawdopodobniej zostanie tam też wyłożona księga kondolencyjna.

Z powodu śmierci Abp. Życińskiego w województwie lubelskim najprawdopodobniej nie będzie ogłoszona żałoba narodowa.

– Nie ma przepisów prawa, które uprawniają wojewodę do podjęcia takiej decyzji. W tym momencie analizujemy ustawy, jednak według prawa polskiego tylko Prezydent RP ma prawo, by ogłosić żałobę narodową – wyjaśnia Małgorzata Tatara, rzecznik wojewody Lubelskiego.

– Szok, kompletny szok. Niedowierzanie i wielki ból – tak nastroje na KUL po wieści o śmierci metropolity komentuje Beata Górka, rzecznik uniwersytetu. – Właściwie nie wiem, czy jesteśmy bardziej osłupiali, czy bardziej obolali.

Wszystkie msze święte w Kościele Akademickim KUL będą dziś odprawiane w intencji abp. Życińskiego. – Tradycja chrześcijańska nakazuje się modlić i to na pewno będziemy robili – podkreśla Górka.



Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:42
0
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty... rozwiń
Avatar
cdx / 12 lutego 2011 o 18:30
0
Ludzie, opamiętajcie się ! Mniej jadu a więcej pokory! Do pięt nie dorośliście temu człowiekowi. To był najmądrzejszy człowiek jakiego do tej pory poznałem!! Wielka strata dla naszego Kraju.
Avatar
ROR / 12 lutego 2011 o 17:05
0
[quote name='siomik' timestamp='1297478865' post='436461']
Juz cierpie baranie ...skonczyly mi sIe naboje w magazynku i jeszcze przez jakies kilka godzin bedziesz smierdzial..
przyglupie
[/quote]
loł nie podniecaj się tak chłopczyku bo ci żyłka pęknie
Avatar
Gość / 12 lutego 2011 o 17:02
0
[quote name='siomik' timestamp='1297478464' post='436459']
Tak bracie zgadles...Brawo.wygrales wycieczke do wietnamu....ale racja nie kochany,nie lubiany Itd.ale i nie wykorzystywany przez tate pedofila i zwyrodnialcow starszych braci tak jak ty ......z bogiem:)
[/quote]
a jednak, tak myślałem byłeś wykorzystywany w dzieciństwie
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 03:47
0
[quote name='anioł' timestamp='1297420529' post='436159']
będziesz żałował do końca swoich dni tej wypowiedzi. już dziś poczujesz pierwsze oznaki swojego cierpienia
[/quote]Juz cierpie baranie ...skonczyly mi sIe naboje w magazynku i jeszcze przez jakies kilka godzin bedziesz smierdzial..
przyglupie
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 03:43
0
[quote name='informatyk' timestamp='1297423853' post='436201']
[size="4"]Krzysztof Żuk - wilk w owczej skórze - z jednej strony opuszczenie flagi do połowy masztu, hejnał, a tutaj taki tekst. Sprawdzccie sobie IP komputera, z którego zostal zamieszczony ten post...URZĄD MIASTA[/size]
[/quote]a co na to lekarze????
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 03:41
0
[quote name='ben' timestamp='1297425234' post='436219']
NIE KOCHANY, NIE LUBIANY, BEZ PRZYJACIÓŁ, JEDYNA ROZRYWKA TO WYŻYWANIE SIĘ NA FORACH INTERNETOWYCH, A TAK TO SRA PO GACIACH JAK COŚ MA POWIEDZIEĆ PUBLICZNIE - zgadłem?
[/quote]
Tak bracie zgadles...Brawo.wygrales wycieczke do wietnamu....ale racja nie kochany,nie lubiany Itd.ale i nie wykorzystywany przez tate pedofila i zwyrodnialcow starszych braci tak jak ty ......z bogiem:)
[quote name='ben' timestamp='1297425234' post='436219']
NIE KOCHANY, NIE LUBIANY, BEZ PRZYJACIÓŁ, JEDYNA ROZRYWKA TO WYŻYWANIE SIĘ NA FORACH INTERNETOWYCH, A TAK TO SRA PO GACIACH JAK COŚ MA POWIEDZIEĆ PUBLICZNIE - zgadłem?
[/quote]
Tak bracie zgadles...Brawo.wygrales wycieczke do wietnamu....ale racja nie kochany,nie lubiany Itd.ale i nie wykorzystywany przez tate pedofila i zwyrodnialcow starszych braci tak jak ty ......z bogiem:) rozwiń
Avatar
ben / 11 lutego 2011 o 12:53
0
[quote name='siomik' timestamp='1297419803' post='436153']
Zwalic smiecia w rokitnie na wysypisku i po krzyku...Miejsce godne tej kur....wy w purpurowych szmatach..a jak..
[/quote]
NIE KOCHANY, NIE LUBIANY, BEZ PRZYJACIÓŁ, JEDYNA ROZRYWKA TO WYŻYWANIE SIĘ NA FORACH INTERNETOWYCH, A TAK TO SRA PO GACIACH JAK COŚ MA POWIEDZIEĆ PUBLICZNIE - zgadłem?
[quote name='siomik' timestamp='1297419803' post='436153']
Zwalic smiecia w rokitnie na wysypisku i po krzyku...Miejsce godne tej kur....wy w purpurowych szmatach..a jak..
[/quote]
NIE KOCHANY, NIE LUBIANY, BEZ PRZYJACIÓŁ, JEDYNA ROZRYWKA TO WYŻYWANIE SIĘ NA FORACH INTERNETOWYCH, A TAK TO SRA PO GACIACH JAK COŚ MA POWIEDZIEĆ PUBLICZNIE - zgadłem? rozwiń
Avatar
informatyk / 11 lutego 2011 o 12:30
0
[quote name='siomik' timestamp='1297419803' post='436153']
Zwalic smiecia w rokitnie na wysypisku i po krzyku...Miejsce godne tej kur....wy w purpurowych szmatach..a jak..
[/quote]
[size="4"]Krzysztof Żuk - wilk w owczej skórze - z jednej strony opuszczenie flagi do połowy masztu, hejnał, a tutaj taki tekst. Sprawdzccie sobie IP komputera, z którego zostal zamieszczony ten post...URZĄD MIASTA[/size]
Avatar
anioł / 11 lutego 2011 o 11:35
0
[quote name='siomik' timestamp='1297419803' post='436153']
Zwalic smiecia w rokitnie na wysypisku i po krzyku...Miejsce godne tej kur....wy w purpurowych szmatach..a jak..
[/quote]

będziesz żałował do końca swoich dni tej wypowiedzi. już dziś poczujesz pierwsze oznaki swojego cierpienia
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:42
0
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty... rozwiń
Avatar
cdx / 12 lutego 2011 o 18:30
0
Ludzie, opamiętajcie się ! Mniej jadu a więcej pokory! Do pięt nie dorośliście temu człowiekowi. To był najmądrzejszy człowiek jakiego do tej pory poznałem!! Wielka strata dla naszego Kraju.
Avatar
ROR / 12 lutego 2011 o 17:05
0
[quote name='siomik' timestamp='1297478865' post='436461']
Juz cierpie baranie ...skonczyly mi sIe naboje w magazynku i jeszcze przez jakies kilka godzin bedziesz smierdzial..
przyglupie
[/quote]
loł nie podniecaj się tak chłopczyku bo ci żyłka pęknie
Avatar
Gość / 12 lutego 2011 o 17:02
0
[quote name='siomik' timestamp='1297478464' post='436459']
Tak bracie zgadles...Brawo.wygrales wycieczke do wietnamu....ale racja nie kochany,nie lubiany Itd.ale i nie wykorzystywany przez tate pedofila i zwyrodnialcow starszych braci tak jak ty ......z bogiem:)
[/quote]
a jednak, tak myślałem byłeś wykorzystywany w dzieciństwie
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 03:47
0
[quote name='anioł' timestamp='1297420529' post='436159']
będziesz żałował do końca swoich dni tej wypowiedzi. już dziś poczujesz pierwsze oznaki swojego cierpienia
[/quote]Juz cierpie baranie ...skonczyly mi sIe naboje w magazynku i jeszcze przez jakies kilka godzin bedziesz smierdzial..
przyglupie
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 03:43
0
[quote name='informatyk' timestamp='1297423853' post='436201']
[size="4"]Krzysztof Żuk - wilk w owczej skórze - z jednej strony opuszczenie flagi do połowy masztu, hejnał, a tutaj taki tekst. Sprawdzccie sobie IP komputera, z którego zostal zamieszczony ten post...URZĄD MIASTA[/size]
[/quote]a co na to lekarze????
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 03:41
0
[quote name='ben' timestamp='1297425234' post='436219']
NIE KOCHANY, NIE LUBIANY, BEZ PRZYJACIÓŁ, JEDYNA ROZRYWKA TO WYŻYWANIE SIĘ NA FORACH INTERNETOWYCH, A TAK TO SRA PO GACIACH JAK COŚ MA POWIEDZIEĆ PUBLICZNIE - zgadłem?
[/quote]
Tak bracie zgadles...Brawo.wygrales wycieczke do wietnamu....ale racja nie kochany,nie lubiany Itd.ale i nie wykorzystywany przez tate pedofila i zwyrodnialcow starszych braci tak jak ty ......z bogiem:)
[quote name='ben' timestamp='1297425234' post='436219']
NIE KOCHANY, NIE LUBIANY, BEZ PRZYJACIÓŁ, JEDYNA ROZRYWKA TO WYŻYWANIE SIĘ NA FORACH INTERNETOWYCH, A TAK TO SRA PO GACIACH JAK COŚ MA POWIEDZIEĆ PUBLICZNIE - zgadłem?
[/quote]
Tak bracie zgadles...Brawo.wygrales wycieczke do wietnamu....ale racja nie kochany,nie lubiany Itd.ale i nie wykorzystywany przez tate pedofila i zwyrodnialcow starszych braci tak jak ty ......z bogiem:) rozwiń
Avatar
ben / 11 lutego 2011 o 12:53
0
[quote name='siomik' timestamp='1297419803' post='436153']
Zwalic smiecia w rokitnie na wysypisku i po krzyku...Miejsce godne tej kur....wy w purpurowych szmatach..a jak..
[/quote]
NIE KOCHANY, NIE LUBIANY, BEZ PRZYJACIÓŁ, JEDYNA ROZRYWKA TO WYŻYWANIE SIĘ NA FORACH INTERNETOWYCH, A TAK TO SRA PO GACIACH JAK COŚ MA POWIEDZIEĆ PUBLICZNIE - zgadłem?
[quote name='siomik' timestamp='1297419803' post='436153']
Zwalic smiecia w rokitnie na wysypisku i po krzyku...Miejsce godne tej kur....wy w purpurowych szmatach..a jak..
[/quote]
NIE KOCHANY, NIE LUBIANY, BEZ PRZYJACIÓŁ, JEDYNA ROZRYWKA TO WYŻYWANIE SIĘ NA FORACH INTERNETOWYCH, A TAK TO SRA PO GACIACH JAK COŚ MA POWIEDZIEĆ PUBLICZNIE - zgadłem? rozwiń
Avatar
informatyk / 11 lutego 2011 o 12:30
0
[quote name='siomik' timestamp='1297419803' post='436153']
Zwalic smiecia w rokitnie na wysypisku i po krzyku...Miejsce godne tej kur....wy w purpurowych szmatach..a jak..
[/quote]
[size="4"]Krzysztof Żuk - wilk w owczej skórze - z jednej strony opuszczenie flagi do połowy masztu, hejnał, a tutaj taki tekst. Sprawdzccie sobie IP komputera, z którego zostal zamieszczony ten post...URZĄD MIASTA[/size]
Avatar
anioł / 11 lutego 2011 o 11:35
0
[quote name='siomik' timestamp='1297419803' post='436153']
Zwalic smiecia w rokitnie na wysypisku i po krzyku...Miejsce godne tej kur....wy w purpurowych szmatach..a jak..
[/quote]

będziesz żałował do końca swoich dni tej wypowiedzi. już dziś poczujesz pierwsze oznaki swojego cierpienia
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 0 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 4

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 12

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 38 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 7

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!