Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2009 r.
21:17
Edytuj ten wpis

Auta lubelskich policjantów bez naklejek - cd.

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 79 A A

Według naszych ustaleń tylko w Lublinie namierzono 74 prywatne auta policjantów, bez obowiązkowej naklejki na przedniej szybie. Jednak takie samochody parkują nie tylko w stolicy województwa, ale również przy innych komendach w regionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Policja wlepiła mi mandat za brak naklejki z numerem rejestracyjnym – złości się Dominik Wojtysiak, kierowca z Lublina. – To jak to jest: każą mi płacić a sami popełniają identyczne wykroczenia?

Afera z naklejkami wybuchła po tym, jak nasz Czytelnik zauważył na ulicy, że policjant z lubelskiej drogówki jeździ prywatnym autem pozostawiającym wiele do życzenia: ciemna folia na oknach, brak naklejki z hologramem i numerem na przedniej szybie.

Ten sam policjant wlepił mu wcześniej mandat za… przyciemnione szyby w samochodzie.

Czytelnik sfotografował auto i przysłał zdjęcie do naszej redakcji. Przełożeni funkcjonariusza ukarali go na tej podstawie mandatem. Co więcej – szefowie Komendy Wojewódzkiej zarządzili kontrole prywatnych aut, którymi ich podwładni dojeżdżają do pracy.

Efekty? Wersja oficjalna policji mówi, że w samym Lublinie 23 samochody należące do policjantów nie miały naklejek.

– W sześciu przypadkach właściciele pojazdów już zostali ukarani mandatami karnymi. Inne sprawy są w toku – mówi Jacek Deptuś z Wydziału Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jednak, jak twierdzi nasz wiarygodny informator, to zaniżone liczby. – W ciągu kilku dni namierzono aż 74 takie samochody, z czego 20 parkowało przed gmachem Komendy Wojewódzkiej.

A jak jest przed i w bezpośrednim sąsiedztwie innych jednostek policji w regionie? Na razie są tylko oficjalne dane z Zamościa – tam ukarano 16 policjantów.

Sprawdziliśmy wczoraj sami. W Chełmie, na parkingu "Tylko dla pracowników komendy” stały 63 auta. Z tego 12 bez naklejek. W Białej Podlaskiej – pięć. W Puławach i Kraśniku po – jednym. A w Zamościu, mimo nałożonych właśnie mandatów, aż siedem.

Na miejskich parkingach samochody bez naklejek to tylko pojedyncze przypadki. Dlaczego więc policjanci świadomie łamią prawo?

– Nie wiem. Ignorancja, głupota, niedbalstwo – ocenia Grzegorz Gorczyca, szef Automobilklubu Chełmskiego. – A może strach przed fotoradarem, bo jadący nocą bez naklejki i z mocno zabrudzoną tablicą rejestracyjną kierowca jest nie do namierzenia.


Jednak zdaniem Jacka Deptusia, policyjny technik nie odrzuci zdjęcia z fotoradaru, jeśli auto nie ma na przedniej szybie naklejki. Taką możliwość sugerowali nasi internauci.

– To zwykłe niedbalstwo kierowców – twierdzi Janusz Wojtowicz, rzecznik lubelskiej komendy. – Każdy policjant, który się go dopuści, będzie karany mandatem.

A wśród mundurowych wrze: Jak to, policjant karze policjanta? Za brak naklejki grozi 1 punkt karny i 100 zł mandatu.

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dd / 9 lutego 2010 o 14:44
0
[url="http://www.lublin.rio.gov.pl/.../BelzyceZ0901-ZKG0140_Kontrola2008-10-08P_ZBiEWUK-Belzyce2009-02-10W.doc"]Odwiedź moją stronę[/url]
Avatar
kawał zbója / 9 grudnia 2009 o 18:04
0
podali ze wykryli 180 milicyjnych samochodow bez nalepek.
Ukarano 80 ludzi - wiec na kazdego milicjanta przypada 2,25 samochodu?!
Avatar
E1CF80 / 6 grudnia 2009 o 19:08
0
jui napisał:
głupoty piszesz w komisariatach lubelskich nie ma dostępu do internetu ha ha ha.



w niektorych są, zazwyczaj w najwiekszych komendach
Avatar
cnn / 6 grudnia 2009 o 19:04
0
UPRawniony do głosowania napisał:
PO jakiego POlikota nam te naklejki? POtworna urzędnicza głuPOta.
PO jakiego KarpiniUKa mam zmieniać tablice rejestracyjne PO nabyciu POjazdu? W Skandynawii, Beneluksie i UK są jedne tablice przypisane do pojazdu i koniec.
PO jakiego Niesioła nam takie drogie tablice? W UK za 4-8 GBP można dorobić sobie tablicę po okazaniu dowodu rejestracyjnego np by ciągnąć przyczepę, których tam się nie rejestruje, przyczepia się tablicę pojazdu ciągnącego i przyczepa jedzie na O.C. pojazdu.
PO jakiego Chlebowskiego nam tysiące urzędników rejestrujących pojazdy w każdym powiecie? W UK oprócz nielicznych urzędów jest jeden centralny DVLA, chyba w Cardiff, Swansea czy Bristolu, i wszystko co związane z rejestracją samochodu i prawem jazdy załatwimy pocztą bez stania w kolejkach.
A w biednym TUSKDONALDSTANIE wszystko musi być POtwornie skomplikowane i zawiłe by mały, szary obywatel wiedział, że życie bez armii urzędników jest niemożliwe a urzędnicy udowadniali swoją nieodzowność dla sPOłeczeństwa.

P.S. Też jeżdżę bez nalepki i to tylko dlatego, że POmimo, że ją otrzymałem, to pani z okienka nie raczyła mnie POinformować co mam z nią zrobić, a na naklejce nie ma żadnej informacji czy instrukcj,i więc nie czuję się oficjalnie POinformowany.

Masz100 % rację!!! Polskie prawo tworzą niedouki którzy dorwali się do żłobów!!! Dlaczego nie wprowadzić do polskiego prawa przepisów zza zachodnich granic? Prawo jest tam sprawdzone i skuteczne od dziesięcioleci??????

Masz100 % rację!!! Polskie prawo tworzą niedouki którzy dorwali się do żłobów!!! Dlaczego nie wprowadzić do polskiego prawa przepisów zza zachodnich granic? Prawo jest tam sprawdzone i skuteczne od dziesięcioleci?????? rozwiń
Avatar
jui / 6 grudnia 2009 o 18:51
0
instruktor napisał:
[font="Verdana"][size=3]Kochani internauci! Jest pewien wniosek, który wypływa z tej dyskusji - bardzo pozytywny dla POLICJI! Otóż, w 2005 roku byłem przesłuchiwany w Komendzie Miejskiej Policji (jako świadek:-) i dobry glina protokół wstukiwał jednym palcem w starą, historyczną maszynę do pisania. A dziś??????? Czytacie te wpisy? Komisariaty walą w klawiaturę, aż gumki pod klawiszami (sorry! To nie było zamierzone...) pękają! Miśki maja w komisariatach KOMPUTERY! Ba! Mało tego... Podłączyli ich do internetu! Jeszcze mało tego! Oni POTRAFIĄ do tego internetu wejść normalnie i nie szukają wejścia pod biurkiem! To jest skok cywilizacyjny. I należy się z tego cieszyć. Zdecydowanie.[/size][/font]

głupoty piszesz w komisariatach lubelskich nie ma dostępu do internetu ha ha ha.

głupoty piszesz w komisariatach lubelskich nie ma dostępu do internetu ha ha ha. rozwiń
Avatar
Moderator / 6 grudnia 2009 o 16:25
0
~czepiacz~ napisał:
Spamuj sobie wykop płacisz za to ale zapamietaj że dziennikwschodni nie jest najlepszy kupujecie internautów.Twoi rodzice są napewno dumni z tego co robisz.Nauczyli cię uczciwości trzeba im to przyznać...
Boisz się prawdy..Cenzuruj w sowieckim stylu.Gratulację
[url="http://www.wykop.pl/link/268833/niech-pierwszy-rzuci-kamieniem"]http://www.wykop.pl/link/268833/niech-pier...rzuci-kamieniem[/url]


Akurat ten wykop został dodany przez użytkownika Wykopu. Ponadto nasza współpraca z tym serwisem jest zgodna z prawem. Nie rozumiem pana frustracji (może chodzi o kompleksy?). Pana konto na forum DW zostało zablokowane po prośbach Internautów za brak kultury i obrażanie innych.


Akurat ten wykop został dodany przez użytkownika Wykopu. Ponadto nasza współpraca z tym serwisem jest zgodna z prawem. Nie rozumiem pana frustracji (może chodzi o kompleksy?). Pana konto na forum DW zostało zablokowane po prośbach Internautów za brak kultury i obrażanie innych. rozwiń
Avatar
koleś / 6 grudnia 2009 o 16:08
0
Policjanci szczególnie powinni przstrzegać przepisów. Skoro wymaga się od innych to trzeba także wymagać od siebie
Avatar
jack / 6 grudnia 2009 o 13:41
0
~gość~ napisał:
Cała sprawa jest naciągana tylko i wyłącznie przez dziennikarzy, ponieważ ciągle mają przed oczami jak jeden z nich wyrzucał śmieci do lasu i został z łapany przez policje. Pytam się co z tą sprawą czemu taka cisza?. Odnośnie karania mandatami karzą za nalepki ale również pouczają tak jak mnie kiedyś pouczyli, więc nie wieszajcie psów ciągle na policji!!!!


no właśnie z tego co wcześniej pisali, niejaki Jacek B. miał mieć sprawę w sądzie za to, że nie miał podpisanej umowy na wywóz śmieci i sprawa jakoś przycichła, czyżby poszła pod dywan, niech się komendant z Lublina pochwali jak ją załatwił, czyżby się pogadali?


no właśnie z tego co wcześniej pisali, niejaki Jacek B. miał mieć sprawę w sądzie za to, że nie miał podpisanej umowy na wywóz śmieci i sprawa jakoś przycichła, czyżby poszła pod dywan, niech się komendant z Lublina pochwali jak ją załatwił, czyżby się pogadali? rozwiń
Avatar
Kylie / 6 grudnia 2009 o 13:20
0
~tofik~ napisał:
pewnie robisz loda.... ha..ha..

Poziom inteligencji społeczeństwa jest zatrważająco niski...Ale nie ma co sie dziwić skoro myślisz fiu... bo zamiast szarych komórek masz wiórki kokosowe!!!
Avatar
fox / 6 grudnia 2009 o 12:59
0
mari napisał:
co po tych mandatach jak i tak sobie je z anulują !!!!!!!hahahhahah

pewnie ze je anuluja w sadzie poniewaz jak samochod stoi na parkingu czy w innym miejscu nie musi miec naklejki kontrolnej . ten koles ktory dostał mamdat od policjanta byl w ruchu i tylko dlatego dostał MKK , w taryfitatorze jasno jest napisane : " kierowanie pojazdem pomimo braku dopuszczenia do ruchu " ( w tym wypadku brak nakleji kontrolnej ) art 94 kw w zw. z art 71 prd Ja napewno bym nie przyja mandatu dlatego ze pojazd stoi bez naklejki i jestem pewien ze zaden policjant nie zaproponuje mandatu za to wykroczenie jezeli pojazd nie jest w ruchu .
A to ze policjantom takie mandaty proponuja ......... to tylko pogratulowac im przełożonym ktorzy czepiaja sie ich z byle powodu zamiast zacząc od siebie i w koncu zachowywac sie jak przełożony a nie jak kolesie ktorzy przeczytali troche ksiazek dostali stopnie oficerski i mysla ze wszystko wiedza....
a polijanci nawet jak juz przyjeli te mandaty powinni isc z tym do sadu ktory orzeknie czy slusznie zostali ukarani ... ja jestem pewien ze nie poniewaz pojazdy tych policjantow nie byly w ruchu czyli wykroczenia NIE BYŁO !!!

pewnie ze je anuluja w sadzie poniewaz jak samochod stoi na parkingu czy w innym miejscu nie musi miec naklejki kontrolnej . ten koles ktory dostał mamdat od policjanta byl w ruchu i tylko dlatego dostał MKK , w taryfitatorze jasno jest napisane : " kierowanie pojazdem pomimo braku dopuszczenia do ruchu " ( w tym wypadku brak nakleji kontrolnej ) art 94 kw w zw. z art 71 prd Ja napewno bym nie przyja mandatu dlatego ze pojazd stoi bez naklejki i jestem pewien ze zaden policjant nie zaproponuje mandatu za to wy... rozwiń
Avatar
dd / 9 lutego 2010 o 14:44
0
[url="http://www.lublin.rio.gov.pl/.../BelzyceZ0901-ZKG0140_Kontrola2008-10-08P_ZBiEWUK-Belzyce2009-02-10W.doc"]Odwiedź moją stronę[/url]
Avatar
kawał zbója / 9 grudnia 2009 o 18:04
0
podali ze wykryli 180 milicyjnych samochodow bez nalepek.
Ukarano 80 ludzi - wiec na kazdego milicjanta przypada 2,25 samochodu?!
Avatar
E1CF80 / 6 grudnia 2009 o 19:08
0
jui napisał:
głupoty piszesz w komisariatach lubelskich nie ma dostępu do internetu ha ha ha.



w niektorych są, zazwyczaj w najwiekszych komendach
Avatar
cnn / 6 grudnia 2009 o 19:04
0
UPRawniony do głosowania napisał:
PO jakiego POlikota nam te naklejki? POtworna urzędnicza głuPOta.
PO jakiego KarpiniUKa mam zmieniać tablice rejestracyjne PO nabyciu POjazdu? W Skandynawii, Beneluksie i UK są jedne tablice przypisane do pojazdu i koniec.
PO jakiego Niesioła nam takie drogie tablice? W UK za 4-8 GBP można dorobić sobie tablicę po okazaniu dowodu rejestracyjnego np by ciągnąć przyczepę, których tam się nie rejestruje, przyczepia się tablicę pojazdu ciągnącego i przyczepa jedzie na O.C. pojazdu.
PO jakiego Chlebowskiego nam tysiące urzędników rejestrujących pojazdy w każdym powiecie? W UK oprócz nielicznych urzędów jest jeden centralny DVLA, chyba w Cardiff, Swansea czy Bristolu, i wszystko co związane z rejestracją samochodu i prawem jazdy załatwimy pocztą bez stania w kolejkach.
A w biednym TUSKDONALDSTANIE wszystko musi być POtwornie skomplikowane i zawiłe by mały, szary obywatel wiedział, że życie bez armii urzędników jest niemożliwe a urzędnicy udowadniali swoją nieodzowność dla sPOłeczeństwa.

P.S. Też jeżdżę bez nalepki i to tylko dlatego, że POmimo, że ją otrzymałem, to pani z okienka nie raczyła mnie POinformować co mam z nią zrobić, a na naklejce nie ma żadnej informacji czy instrukcj,i więc nie czuję się oficjalnie POinformowany.

Masz100 % rację!!! Polskie prawo tworzą niedouki którzy dorwali się do żłobów!!! Dlaczego nie wprowadzić do polskiego prawa przepisów zza zachodnich granic? Prawo jest tam sprawdzone i skuteczne od dziesięcioleci??????

Masz100 % rację!!! Polskie prawo tworzą niedouki którzy dorwali się do żłobów!!! Dlaczego nie wprowadzić do polskiego prawa przepisów zza zachodnich granic? Prawo jest tam sprawdzone i skuteczne od dziesięcioleci?????? rozwiń
Avatar
jui / 6 grudnia 2009 o 18:51
0
instruktor napisał:
[font="Verdana"][size=3]Kochani internauci! Jest pewien wniosek, który wypływa z tej dyskusji - bardzo pozytywny dla POLICJI! Otóż, w 2005 roku byłem przesłuchiwany w Komendzie Miejskiej Policji (jako świadek:-) i dobry glina protokół wstukiwał jednym palcem w starą, historyczną maszynę do pisania. A dziś??????? Czytacie te wpisy? Komisariaty walą w klawiaturę, aż gumki pod klawiszami (sorry! To nie było zamierzone...) pękają! Miśki maja w komisariatach KOMPUTERY! Ba! Mało tego... Podłączyli ich do internetu! Jeszcze mało tego! Oni POTRAFIĄ do tego internetu wejść normalnie i nie szukają wejścia pod biurkiem! To jest skok cywilizacyjny. I należy się z tego cieszyć. Zdecydowanie.[/size][/font]

głupoty piszesz w komisariatach lubelskich nie ma dostępu do internetu ha ha ha.

głupoty piszesz w komisariatach lubelskich nie ma dostępu do internetu ha ha ha. rozwiń
Avatar
Moderator / 6 grudnia 2009 o 16:25
0
~czepiacz~ napisał:
Spamuj sobie wykop płacisz za to ale zapamietaj że dziennikwschodni nie jest najlepszy kupujecie internautów.Twoi rodzice są napewno dumni z tego co robisz.Nauczyli cię uczciwości trzeba im to przyznać...
Boisz się prawdy..Cenzuruj w sowieckim stylu.Gratulację
[url="http://www.wykop.pl/link/268833/niech-pierwszy-rzuci-kamieniem"]http://www.wykop.pl/link/268833/niech-pier...rzuci-kamieniem[/url]


Akurat ten wykop został dodany przez użytkownika Wykopu. Ponadto nasza współpraca z tym serwisem jest zgodna z prawem. Nie rozumiem pana frustracji (może chodzi o kompleksy?). Pana konto na forum DW zostało zablokowane po prośbach Internautów za brak kultury i obrażanie innych.


Akurat ten wykop został dodany przez użytkownika Wykopu. Ponadto nasza współpraca z tym serwisem jest zgodna z prawem. Nie rozumiem pana frustracji (może chodzi o kompleksy?). Pana konto na forum DW zostało zablokowane po prośbach Internautów za brak kultury i obrażanie innych. rozwiń
Avatar
koleś / 6 grudnia 2009 o 16:08
0
Policjanci szczególnie powinni przstrzegać przepisów. Skoro wymaga się od innych to trzeba także wymagać od siebie
Avatar
jack / 6 grudnia 2009 o 13:41
0
~gość~ napisał:
Cała sprawa jest naciągana tylko i wyłącznie przez dziennikarzy, ponieważ ciągle mają przed oczami jak jeden z nich wyrzucał śmieci do lasu i został z łapany przez policje. Pytam się co z tą sprawą czemu taka cisza?. Odnośnie karania mandatami karzą za nalepki ale również pouczają tak jak mnie kiedyś pouczyli, więc nie wieszajcie psów ciągle na policji!!!!


no właśnie z tego co wcześniej pisali, niejaki Jacek B. miał mieć sprawę w sądzie za to, że nie miał podpisanej umowy na wywóz śmieci i sprawa jakoś przycichła, czyżby poszła pod dywan, niech się komendant z Lublina pochwali jak ją załatwił, czyżby się pogadali?


no właśnie z tego co wcześniej pisali, niejaki Jacek B. miał mieć sprawę w sądzie za to, że nie miał podpisanej umowy na wywóz śmieci i sprawa jakoś przycichła, czyżby poszła pod dywan, niech się komendant z Lublina pochwali jak ją załatwił, czyżby się pogadali? rozwiń
Avatar
Kylie / 6 grudnia 2009 o 13:20
0
~tofik~ napisał:
pewnie robisz loda.... ha..ha..

Poziom inteligencji społeczeństwa jest zatrważająco niski...Ale nie ma co sie dziwić skoro myślisz fiu... bo zamiast szarych komórek masz wiórki kokosowe!!!
Avatar
fox / 6 grudnia 2009 o 12:59
0
mari napisał:
co po tych mandatach jak i tak sobie je z anulują !!!!!!!hahahhahah

pewnie ze je anuluja w sadzie poniewaz jak samochod stoi na parkingu czy w innym miejscu nie musi miec naklejki kontrolnej . ten koles ktory dostał mamdat od policjanta byl w ruchu i tylko dlatego dostał MKK , w taryfitatorze jasno jest napisane : " kierowanie pojazdem pomimo braku dopuszczenia do ruchu " ( w tym wypadku brak nakleji kontrolnej ) art 94 kw w zw. z art 71 prd Ja napewno bym nie przyja mandatu dlatego ze pojazd stoi bez naklejki i jestem pewien ze zaden policjant nie zaproponuje mandatu za to wykroczenie jezeli pojazd nie jest w ruchu .
A to ze policjantom takie mandaty proponuja ......... to tylko pogratulowac im przełożonym ktorzy czepiaja sie ich z byle powodu zamiast zacząc od siebie i w koncu zachowywac sie jak przełożony a nie jak kolesie ktorzy przeczytali troche ksiazek dostali stopnie oficerski i mysla ze wszystko wiedza....
a polijanci nawet jak juz przyjeli te mandaty powinni isc z tym do sadu ktory orzeknie czy slusznie zostali ukarani ... ja jestem pewien ze nie poniewaz pojazdy tych policjantow nie byly w ruchu czyli wykroczenia NIE BYŁO !!!

pewnie ze je anuluja w sadzie poniewaz jak samochod stoi na parkingu czy w innym miejscu nie musi miec naklejki kontrolnej . ten koles ktory dostał mamdat od policjanta byl w ruchu i tylko dlatego dostał MKK , w taryfitatorze jasno jest napisane : " kierowanie pojazdem pomimo braku dopuszczenia do ruchu " ( w tym wypadku brak nakleji kontrolnej ) art 94 kw w zw. z art 71 prd Ja napewno bym nie przyja mandatu dlatego ze pojazd stoi bez naklejki i jestem pewien ze zaden policjant nie zaproponuje mandatu za to wy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim
galeria

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim 1 0

We wtorek Lubartów, Ostrów Lubelski, gmina Żmudź i Zwierzyniec, w środę Biłgoraj i Janów Lubelski. Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego ruszają w objazd po regionie przed październikowymi wyborami samorządowymi.

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program]
27 września 2018, 18:00

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program] 0 0

W remontowanym od prawie roku Muzeum – Zespół Synagogalny trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wszystko ma być gotowe przed tegorocznym, trzydniowym XIX Festiwalem Trzech Kultur, który rozpocznie się 27 września

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim
23 września 2018, 16:00

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim 0 0

W niedzielę w Radzyniu Podlaskim będzie się można spotkać z Markiem Niedźwieckim. Legenda radiowej "Trójki" to również autor książki "Australijczyk".

Kampania wyborcza coraz ostrzejsza. Farbą w plakat kandydata

Kampania wyborcza coraz ostrzejsza. Farbą w plakat kandydata 4 7

W końcu minionego tygodnia nieznani sprawcy zniszczyli wyborczy billboard Dariusza Grabczuka, kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Chełma. Koalicyjny Komitet Wyborczy złożył do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa.

Siatkarski jubileusz Tomasza Wójtowicza w czwartek na Globusie

Siatkarski jubileusz Tomasza Wójtowicza w czwartek na Globusie 0 0

Jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, członek amerykańskiej galerii sław i medalista międzynarodowych imprez – Tomasz Wójtowicz obchodzi w tym roku swoje 65. urodziny. Lublinian będzie świętował 20 września na sportowo, podczas „Lubelskie CUP. Tomasz Wójtowicz zaprasza”.

20. Święto Jesieni w Kazimierzu
23 września 2018, 10:00

20. Święto Jesieni w Kazimierzu 9 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 20 w Kazimierzu Dolnym zorganizowane zostanie wielkie Święto Jesieni, obfitujące w kiermasze produktów regionalnych i rękodzieła ludowego. Wydarzenie odbędzie się 23 września o godz. 10 przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Wernisaż wystawy "Codzienność" w Kazimierzu Dolnym
22 września 2018, 14:00

Wernisaż wystawy "Codzienność" w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. 22 września o godz. 14 w Galerii Grabskich w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy prac Tomasza Owczarskiego Codzienność.

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Czy ta misja może się zakończyć powodzeniem?

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Czy ta misja może się zakończyć powodzeniem? 4 1

Pierwsze spotkania finałowe na trzech poziomach rozgrywkowych w Polsce dały odpowiedzi na kilka pytań, ale pozostawiły też tyle samo niedopowiedzeń. Mało komfortowa wydaje się być sytuacja, w której znaleźli się żużlowcy Speed Car Motoru Lublin

Śmiercionośna bakteria w Lublinie. Jest odporna na antybiotyki
aktualizacja

Śmiercionośna bakteria w Lublinie. Jest odporna na antybiotyki 66 15

Odporną na antybiotyki Klebsiellę pneumoniae, nazywaną superbakterią New Delhi wykryto u pacjenta oddziału nefrologicznego SPSK4 w Lublinie.

Yuri Drabent na ETI 2018: "Następne 20 lat będzie jak ostatnie 200"
galeria

Yuri Drabent na ETI 2018: "Następne 20 lat będzie jak ostatnie 200" 4 2

– Jeszcze rok temu mógłbym powiedzieć, że jesteśmy tutaj w mniejszości. Dziś już nie. Dziś większość ludzi na świecie jest podłączonych do internetu. A w ramach jednego z projektów w ciągu 18 miesięcy zostanie do niego podłączone kolejny miliard – mówił Yuri Drabent, którego „sesja motywacyjna” poświęcona przykładom postępu technologicznego, które zmieniają świat, otwierała drugi dzień II Europejskiego Kongresu Innowacji w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. 

Autobusy przypominają o odzyskaniu niepodległości. Ale pojeżdżą tylko rok

Autobusy przypominają o odzyskaniu niepodległości. Ale pojeżdżą tylko rok 5 6

Z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości dwa miejskie autobusy zyskały okolicznościowe graffiti. Ale sam prezes MZK przyznaje że autobusy pojeżdżą co najwyżej rok na bialskich ulicach.

WKPR Wesoła Warszawa – MKS AZS UMCS 30:20. Falstart lublinianek

WKPR Wesoła Warszawa – MKS AZS UMCS 30:20. Falstart lublinianek 0 0

Niespodziewana porażka AZS UMCS Lublin. Podopieczne Patryka Maliszewskiego przegrały na wyjeździe z WKPR Wesoła Warszawa

Samochody miały jeździć bocznymi uliczkami. Mieszkańcy zaprotestowali. Objazdów nie ma

Samochody miały jeździć bocznymi uliczkami. Mieszkańcy zaprotestowali. Objazdów nie ma 0 14

Przez protest mieszkańców dzielnicy Za Cukrownią wstrzymano wprowadzenie objazdów przy skrzyżowaniu Diamentowej z Krochmalną. Cały ruch miał tu trafić na boczne uliczki: Włościańską, Dzierżawną, Betonową i Ciepłą. Ich mieszkańcom bardzo się to nie spodobało