Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2009 r.
20:38
Edytuj ten wpis

Autobusy MPK mają jeździć jak w zegarku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Zapisy o karach za źle wykonane kursy znalazły się w umowie, którą władze Lublina zawarły z MPK. Zgodnie z tą umową, miejski przewoźnik ma mieć płacone za każdy przejechany tzw. wozokilometr.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Ale za kurs, którego nie będzie MPK nie dość, że nie dostanie pieniędzy, to miasto naliczy mu jeszcze 200 zł kary.

• Wóz nie może odjechać więcej, niż 5 minut po czasie • Większe spóźnienie będzie kosztować MPK 20 zł.

• Taka sama kara grozi za niezatrzymanie się na przystanku • Jeśli autobus spóźni się tak, że na przystanku powinien być już następny wóz tej samej linii, wtedy kara wzrośnie do 40 zł

• Tyle samo zapłaci przewoźnik, jeśli autobus w trakcie jednego kursu nie zatrzyma się na dwóch przystankach albo jeśli na tym samym przystanku autobus nie stanie częściej niż raz na dwa dni • Kary grożą też za odjazd przed czasem. Umowa dopuszcza tylko przyspieszenia nie większe niż jednominutowe.

• ZTM ma też naliczać przewoźnikowi kary za inne, drobniejsze przewinienia takie jak brud w autobusie, niesprawne kasowniki lub złe oznakowanie wozu. Choć kary nie są wysokie, to może się z nich uzbierać spora suma.

Prezes MPK Czesław Rydecki już zapowiada, że kary naliczane jego spółce będzie potrącał kierowcom z poborów. Ale nie wszystkie. Na taryfę ulgową może liczyć kierowca, który utknął w korkach.

- Bo wolę, żeby przyjechał kilka minut spóźniony, a nie gnał na łeb, na szyję i pozabijał ludzi - mówi Rydecki. Litości nie będzie za to dla kierowców, którzy przyjadą przed czasem. - Karę będę im potrącał w stosunku jeden
do jednego.

Ale na razie tak surowe karanie kierowców nie jest jeszcze możliwe. Teraz premia, o którą można uszczuplić pensję kierowcy MPK, to zaledwie 80 zł. Rydecki zapowiada, że wkrótce wprowadzi nowe zasady wynagradzania i kwota, którą będzie można odebrać niesolidnemu kierowcy wzrośnie do 400 zł.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ire / 17 lipca 2009 o 21:36
0
mOIM ZDANIEM ABY AUTOBUSY JEZDZILY JAK W ZEGARKU TO TRZEBA NAJPIERW UKARAC SAMOCHODY OSOBOWE KTORE TARASUJĄ mpk JAZDE NA ICH PASIE nIEDOSC ZE SĄ OGROMNE KORKI PRZEZ ZLE DROGI TO JESZCZE PASAZEROWIE CZEPIAJĄ SIE mpk TYLKO IM WSPLCZUC CZEST SIE WIDZI JAK NA KONCOWYM NAWET NIEMA CZASU ODPOCZĄC BILETY SPRZEDAJA KTO MA TAKIE POMYSLY ABY ICH JESZCZE KARAC NIEUCZCIWE
Avatar
Janek / 17 lipca 2009 o 17:30
0
Dla wszystkich "śpiących" pasażerów: w każdym pojeździe MPK znajduje się regulamin, w którym można wyczytać wiele mądrych rzeczy oraz kto i do jakich ulg ma prawo.
Avatar
maja / 7 stycznia 2009 o 18:46
0
UWAZAM, ZE POWINNY BYC KARY ZA !!! WCZESNIEJSZE ODJAZDY AUTOBUSOW z PRZYSTANKOW !!!
JUZ KILKA RAZY w ub roku ZGLASZALAM w MPK, ze autobusy linii 26, 45 odjezdzaja w godzinach przedpoludniowych z przystanku Filaretow -os. Widok nawet o 4 minuty WCZESNIEJ. JUZ 3 x mnie / i kilka innych osob na tym przystanku / to spotkalo ,a raz , aby nie stracic pociagu do Wawy, musialam jechac taksowka - autobus 45 minelismy na Krochmalnej . Teraz przychodze o kilka min wczesniej , i niestety, mam racje, ze tak robie.
PRAWDOPODOBNIE ZLE sa rozpisane kursy , NIE UWZGKEDNIAJA malego ruchu samochodow na trasie od Krasnickiej do JPII. .
ALE TAKI WCZESNIEJSZY ODJAZD to NIEWYKONANIE KURSU /bo wielu pasazerow zostaje "na lodzie" / i powinna byc adekwatna KARA.
UWAZAM, ZE POWINNY BYC KARY ZA !!! WCZESNIEJSZE ODJAZDY AUTOBUSOW z PRZYSTANKOW !!!
JUZ KILKA RAZY w ub roku ZGLASZALAM w MPK, ze autobusy linii 26, 45 odjezdzaja w godzinach przedpoludniowych z przystanku Filaretow -os. Widok nawet o 4 minuty WCZESNIEJ. JUZ 3 x mnie / i kilka innych osob na tym przystanku / to spotkalo ,a raz , aby nie stracic pociagu do Wawy, musialam jechac taksowka - autobus 45 minelismy na Krochmalnej . Teraz przychodze o kilka min wczesniej , i niestety, mam racje, ze tak robie.
rozwiń
Avatar
adam2239 / 7 stycznia 2009 o 13:58
0
Zbyslew napisał:
W dniu 06 stycznia 2009 roku wsiadając o godzinie 17,24 na przystanku przy ul Ks.Popiełuszki przekonałem się że miejskim autobusem o numerze wewnętrznym 2304 kieruje zwykły prostak i cham.Na moje pytanie czy emeryci mają zniżki na bilet ham ten odpowiedział że to ja powinienem wiedzieć to a nie on !!! Skoro nie on, to poprosiłem go o bilet dla emeryta- i ku mijemu zdziwieniu cham ten nie wiedział jaki bilet ma mi sprzedać. Czy warto zatrudniać takich chamów i prostaków?


Obie strony są tutaj winne. Kierowca - bo zachowal się jak buc i Pan, bo to w Pana, a nie kierowcy interesie jest dowiedzieć się dokładnie o przysługujących uprawnieniach do przejazdu ulgowego.
Na przyszłość:
[url="http://www.mpk.lublin.pl/index.php?sid=uprawnienia1"]Uprawnienia do ulgi gminnej[/url]


Obie strony są tutaj winne. Kierowca - bo zachowal się jak buc i Pan, bo to w Pana, a nie kierowcy interesie jest dowiedzieć się dokładnie o przysługujących uprawnieniach do przejazdu ulgowego.
Na przyszłość:
[url="http://www.mpk.lublin.pl/index.php?sid=uprawnienia1"]Uprawnienia do ulgi gminnej[/url] rozwiń
Avatar
Zbyslew / 7 stycznia 2009 o 12:29
0
W dniu 06 stycznia 2009 roku wsiadając o godzinie 17,24 na przystanku przy ul Ks.Popiełuszki przekonałem się że miejskim autobusem o numerze wewnętrznym 2304 kieruje zwykły prostak i cham.Na moje pytanie czy emeryci mają zniżki na bilet ham ten odpowiedział że to ja powinienem wiedzieć to a nie on !!! Skoro nie on, to poprosiłem go o bilet dla emeryta- i ku mijemu zdziwieniu cham ten nie wiedział jaki bilet ma mi sprzedać. Czy warto zatrudniać takich chamów i prostaków?
Avatar
zbigniew / 7 stycznia 2009 o 12:10
0
jak można zaczynać dyscyplinowanie kierowców MPK jeżeli cała otoczka MPK jest nienormalna: jezdnie, sygnalizacja świetlna, kultura ruchu drogowego, organizacja ruchu drogowego, ponadnormatywna liczba przewożonych pasażerów w jednym bus-ie, stan techniczny bus-ów itp. itd.
Każdy z byłych na zachodzie doświadczył na sobie, że może punktualność zbliżać się do marzeń ale na to trzeba kompleksowej reorganizacji. Począwszy od świadomości (ethos pracy) a dalej przez technikę, organizację i ujawnianie potrzeb lokalnych społeczności. A czy na to są pieniądze?
Avatar
ikopek / 7 stycznia 2009 o 11:45
0
Czy za chamstwo - typu zatrzaskiwanie pasażerom drzwi przed nosem też będą kary? Jestem za!
Avatar
pasażerka14 / 7 stycznia 2009 o 11:16
0
a co ze sprzedażą biletów przez kierowców, kiedy to cały autobus czeka aż kierowca sprzeda bilety kilku osobom, którym się nie chciało wcześniej kupić biletu. Wiedzą, że bilet będzie potrzebny! Można kupić miesięczny albo kilka na zapas. To lenistwo kosztuje czas kierowcy, pasażerów, opóźnia jazdę. Miasto powinno tę sprawę załatwić - sprzedaż tylko po zamknięciu kiosków, w święta, itp. Jeżdżę codziennie z Bronowic i trafia mnie jasna cholera, gdy kierowca każdego autobusu czy trolejbusu musi sprzedawać kilku osobom bilety BO W KIOSKU KOLPORTERA PRZY LOTNICZEJ OD KILKU DNI NIE MA BILETÓW !!! Jest kartka w oknie :Brak biletów", sprzedawczyni czyta prasę bo nikt nie przeszkadza, a kilka autobusów stoi na przystanku i sprzedaje bilety. Taka sytuacja powtarza się od wielu miesięcy.To jakieś nieporozumienie - kogo będzie karało MPK ?
a co ze sprzedażą biletów przez kierowców, kiedy to cały autobus czeka aż kierowca sprzeda bilety kilku osobom, którym się nie chciało wcześniej kupić biletu. Wiedzą, że bilet będzie potrzebny! Można kupić miesięczny albo kilka na zapas. To lenistwo kosztuje czas kierowcy, pasażerów, opóźnia jazdę. Miasto powinno tę sprawę załatwić - sprzedaż tylko po zamknięciu kiosków, w święta, itp. Jeżdżę codziennie z Bronowic i trafia mnie jasna cholera, gdy kierowca każdego autobusu czy trolejbusu musi sprzedawać kilku osobom bilety BO W KIOSKU KO... rozwiń
Avatar
jansusz / 7 stycznia 2009 o 10:25
0
James napisał:
A dlaczego nikt się nie zastanowi, że opóźnienia autobusów w Lublinie wynikają głównie z:
- powodu braku pasów przeznaczonych tylko dla komunikacji miejskiej
- powodu dużego natężenia ruchu w mieście (korki)
- powodu źle zaplanowanych rozkładów linii miejskich
- powodu przyzwyczajenia pasażerów do kupna biletów u kierowcy co wydłuża postoje na każdym przystanku (wydawanie reszty)
Jeżeli ktoś okaże się takim cudotwórcą i potrafi w krótkim czasie wyeliminować wyszczególnione wyżej punkty to możemy mówić o jakichś karach za niezgodności w organizacji ruchu, ale póki co karanie za to, że tworzą się korki i nie ma którędy przejechać wydaje się bezsensowne. Nie da się zrobić z Lublina drugiej Warszawy i nie można wymagać czegoś czego się nie da w krótkim czasie zrobić . Życzę spokoju i cierpliwości.


HEHEHHEHE a gdzie te bus pasy chcesz wyznaczyć ?? Na kraśnickich ?? a moze na racławickich ?? Lublin to niestety wiocha, co prawda fajna, ale beznadziejna. Kary zaproponowane są śmiesznie niskie... w warszawie za niewykonanie kursu kara - 1000 pln. Oczywiscie opóźnienia będą o puki będą kolejki jak za komuny do kierowcy... bo kiosk obok ale po co kupować w kiosku jak mozna u kierowcy. Oczywiscie tego typu kary powinny objąć przewoźników pryawtnych !!!!


HEHEHHEHE a gdzie te bus pasy chcesz wyznaczyć ?? Na kraśnickich ?? a moze na racławickich ?? Lublin to niestety wiocha, co prawda fajna, ale beznadziejna. Kary zaproponowane są śmiesznie niskie... w warszawie za niewykonanie kursu kara - 1000 pln. Oczywiscie opóźnienia będą o puki będą kolejki jak za komuny do kierowcy... bo kiosk obok ale po co kupować w kiosku jak mozna u kierowcy. Oczywiscie tego typu kary powinny objąć przewoźników pryawtnych !!!! rozwiń
Avatar
James / 7 stycznia 2009 o 09:53
0
A dlaczego nikt się nie zastanowi, że opóźnienia autobusów w Lublinie wynikają głównie z:
- powodu braku pasów przeznaczonych tylko dla komunikacji miejskiej
- powodu dużego natężenia ruchu w mieście (korki)
- powodu źle zaplanowanych rozkładów linii miejskich
- powodu przyzwyczajenia pasażerów do kupna biletów u kierowcy co wydłuża postoje na każdym przystanku (wydawanie reszty)
Jeżeli ktoś okaże się takim cudotwórcą i potrafi w krótkim czasie wyeliminować wyszczególnione wyżej punkty to możemy mówić o jakichś karach za niezgodności w organizacji ruchu, ale póki co karanie za to, że tworzą się korki i nie ma którędy przejechać wydaje się bezsensowne. Nie da się zrobić z Lublina drugiej Warszawy i nie można wymagać czegoś czego się nie da w krótkim czasie zrobić . Życzę spokoju i cierpliwości.
A dlaczego nikt się nie zastanowi, że opóźnienia autobusów w Lublinie wynikają głównie z:
- powodu braku pasów przeznaczonych tylko dla komunikacji miejskiej
- powodu dużego natężenia ruchu w mieście (korki)
- powodu źle zaplanowanych rozkładów linii miejskich
- powodu przyzwyczajenia pasażerów do kupna biletów u kierowcy co wydłuża postoje na każdym przystanku (wydawanie reszty)
Jeżeli ktoś okaże się takim cudotwórcą i potrafi w krótkim czasie wyeliminować wyszczególnione wyżej punkty to możemy mówić o jakichś ... rozwiń
Avatar
ire / 17 lipca 2009 o 21:36
0
mOIM ZDANIEM ABY AUTOBUSY JEZDZILY JAK W ZEGARKU TO TRZEBA NAJPIERW UKARAC SAMOCHODY OSOBOWE KTORE TARASUJĄ mpk JAZDE NA ICH PASIE nIEDOSC ZE SĄ OGROMNE KORKI PRZEZ ZLE DROGI TO JESZCZE PASAZEROWIE CZEPIAJĄ SIE mpk TYLKO IM WSPLCZUC CZEST SIE WIDZI JAK NA KONCOWYM NAWET NIEMA CZASU ODPOCZĄC BILETY SPRZEDAJA KTO MA TAKIE POMYSLY ABY ICH JESZCZE KARAC NIEUCZCIWE
Avatar
Janek / 17 lipca 2009 o 17:30
0
Dla wszystkich "śpiących" pasażerów: w każdym pojeździe MPK znajduje się regulamin, w którym można wyczytać wiele mądrych rzeczy oraz kto i do jakich ulg ma prawo.
Avatar
maja / 7 stycznia 2009 o 18:46
0
UWAZAM, ZE POWINNY BYC KARY ZA !!! WCZESNIEJSZE ODJAZDY AUTOBUSOW z PRZYSTANKOW !!!
JUZ KILKA RAZY w ub roku ZGLASZALAM w MPK, ze autobusy linii 26, 45 odjezdzaja w godzinach przedpoludniowych z przystanku Filaretow -os. Widok nawet o 4 minuty WCZESNIEJ. JUZ 3 x mnie / i kilka innych osob na tym przystanku / to spotkalo ,a raz , aby nie stracic pociagu do Wawy, musialam jechac taksowka - autobus 45 minelismy na Krochmalnej . Teraz przychodze o kilka min wczesniej , i niestety, mam racje, ze tak robie.
PRAWDOPODOBNIE ZLE sa rozpisane kursy , NIE UWZGKEDNIAJA malego ruchu samochodow na trasie od Krasnickiej do JPII. .
ALE TAKI WCZESNIEJSZY ODJAZD to NIEWYKONANIE KURSU /bo wielu pasazerow zostaje "na lodzie" / i powinna byc adekwatna KARA.
UWAZAM, ZE POWINNY BYC KARY ZA !!! WCZESNIEJSZE ODJAZDY AUTOBUSOW z PRZYSTANKOW !!!
JUZ KILKA RAZY w ub roku ZGLASZALAM w MPK, ze autobusy linii 26, 45 odjezdzaja w godzinach przedpoludniowych z przystanku Filaretow -os. Widok nawet o 4 minuty WCZESNIEJ. JUZ 3 x mnie / i kilka innych osob na tym przystanku / to spotkalo ,a raz , aby nie stracic pociagu do Wawy, musialam jechac taksowka - autobus 45 minelismy na Krochmalnej . Teraz przychodze o kilka min wczesniej , i niestety, mam racje, ze tak robie.
rozwiń
Avatar
adam2239 / 7 stycznia 2009 o 13:58
0
Zbyslew napisał:
W dniu 06 stycznia 2009 roku wsiadając o godzinie 17,24 na przystanku przy ul Ks.Popiełuszki przekonałem się że miejskim autobusem o numerze wewnętrznym 2304 kieruje zwykły prostak i cham.Na moje pytanie czy emeryci mają zniżki na bilet ham ten odpowiedział że to ja powinienem wiedzieć to a nie on !!! Skoro nie on, to poprosiłem go o bilet dla emeryta- i ku mijemu zdziwieniu cham ten nie wiedział jaki bilet ma mi sprzedać. Czy warto zatrudniać takich chamów i prostaków?


Obie strony są tutaj winne. Kierowca - bo zachowal się jak buc i Pan, bo to w Pana, a nie kierowcy interesie jest dowiedzieć się dokładnie o przysługujących uprawnieniach do przejazdu ulgowego.
Na przyszłość:
[url="http://www.mpk.lublin.pl/index.php?sid=uprawnienia1"]Uprawnienia do ulgi gminnej[/url]


Obie strony są tutaj winne. Kierowca - bo zachowal się jak buc i Pan, bo to w Pana, a nie kierowcy interesie jest dowiedzieć się dokładnie o przysługujących uprawnieniach do przejazdu ulgowego.
Na przyszłość:
[url="http://www.mpk.lublin.pl/index.php?sid=uprawnienia1"]Uprawnienia do ulgi gminnej[/url] rozwiń
Avatar
Zbyslew / 7 stycznia 2009 o 12:29
0
W dniu 06 stycznia 2009 roku wsiadając o godzinie 17,24 na przystanku przy ul Ks.Popiełuszki przekonałem się że miejskim autobusem o numerze wewnętrznym 2304 kieruje zwykły prostak i cham.Na moje pytanie czy emeryci mają zniżki na bilet ham ten odpowiedział że to ja powinienem wiedzieć to a nie on !!! Skoro nie on, to poprosiłem go o bilet dla emeryta- i ku mijemu zdziwieniu cham ten nie wiedział jaki bilet ma mi sprzedać. Czy warto zatrudniać takich chamów i prostaków?
Avatar
zbigniew / 7 stycznia 2009 o 12:10
0
jak można zaczynać dyscyplinowanie kierowców MPK jeżeli cała otoczka MPK jest nienormalna: jezdnie, sygnalizacja świetlna, kultura ruchu drogowego, organizacja ruchu drogowego, ponadnormatywna liczba przewożonych pasażerów w jednym bus-ie, stan techniczny bus-ów itp. itd.
Każdy z byłych na zachodzie doświadczył na sobie, że może punktualność zbliżać się do marzeń ale na to trzeba kompleksowej reorganizacji. Począwszy od świadomości (ethos pracy) a dalej przez technikę, organizację i ujawnianie potrzeb lokalnych społeczności. A czy na to są pieniądze?
Avatar
ikopek / 7 stycznia 2009 o 11:45
0
Czy za chamstwo - typu zatrzaskiwanie pasażerom drzwi przed nosem też będą kary? Jestem za!
Avatar
pasażerka14 / 7 stycznia 2009 o 11:16
0
a co ze sprzedażą biletów przez kierowców, kiedy to cały autobus czeka aż kierowca sprzeda bilety kilku osobom, którym się nie chciało wcześniej kupić biletu. Wiedzą, że bilet będzie potrzebny! Można kupić miesięczny albo kilka na zapas. To lenistwo kosztuje czas kierowcy, pasażerów, opóźnia jazdę. Miasto powinno tę sprawę załatwić - sprzedaż tylko po zamknięciu kiosków, w święta, itp. Jeżdżę codziennie z Bronowic i trafia mnie jasna cholera, gdy kierowca każdego autobusu czy trolejbusu musi sprzedawać kilku osobom bilety BO W KIOSKU KOLPORTERA PRZY LOTNICZEJ OD KILKU DNI NIE MA BILETÓW !!! Jest kartka w oknie :Brak biletów", sprzedawczyni czyta prasę bo nikt nie przeszkadza, a kilka autobusów stoi na przystanku i sprzedaje bilety. Taka sytuacja powtarza się od wielu miesięcy.To jakieś nieporozumienie - kogo będzie karało MPK ?
a co ze sprzedażą biletów przez kierowców, kiedy to cały autobus czeka aż kierowca sprzeda bilety kilku osobom, którym się nie chciało wcześniej kupić biletu. Wiedzą, że bilet będzie potrzebny! Można kupić miesięczny albo kilka na zapas. To lenistwo kosztuje czas kierowcy, pasażerów, opóźnia jazdę. Miasto powinno tę sprawę załatwić - sprzedaż tylko po zamknięciu kiosków, w święta, itp. Jeżdżę codziennie z Bronowic i trafia mnie jasna cholera, gdy kierowca każdego autobusu czy trolejbusu musi sprzedawać kilku osobom bilety BO W KIOSKU KO... rozwiń
Avatar
jansusz / 7 stycznia 2009 o 10:25
0
James napisał:
A dlaczego nikt się nie zastanowi, że opóźnienia autobusów w Lublinie wynikają głównie z:
- powodu braku pasów przeznaczonych tylko dla komunikacji miejskiej
- powodu dużego natężenia ruchu w mieście (korki)
- powodu źle zaplanowanych rozkładów linii miejskich
- powodu przyzwyczajenia pasażerów do kupna biletów u kierowcy co wydłuża postoje na każdym przystanku (wydawanie reszty)
Jeżeli ktoś okaże się takim cudotwórcą i potrafi w krótkim czasie wyeliminować wyszczególnione wyżej punkty to możemy mówić o jakichś karach za niezgodności w organizacji ruchu, ale póki co karanie za to, że tworzą się korki i nie ma którędy przejechać wydaje się bezsensowne. Nie da się zrobić z Lublina drugiej Warszawy i nie można wymagać czegoś czego się nie da w krótkim czasie zrobić . Życzę spokoju i cierpliwości.


HEHEHHEHE a gdzie te bus pasy chcesz wyznaczyć ?? Na kraśnickich ?? a moze na racławickich ?? Lublin to niestety wiocha, co prawda fajna, ale beznadziejna. Kary zaproponowane są śmiesznie niskie... w warszawie za niewykonanie kursu kara - 1000 pln. Oczywiscie opóźnienia będą o puki będą kolejki jak za komuny do kierowcy... bo kiosk obok ale po co kupować w kiosku jak mozna u kierowcy. Oczywiscie tego typu kary powinny objąć przewoźników pryawtnych !!!!


HEHEHHEHE a gdzie te bus pasy chcesz wyznaczyć ?? Na kraśnickich ?? a moze na racławickich ?? Lublin to niestety wiocha, co prawda fajna, ale beznadziejna. Kary zaproponowane są śmiesznie niskie... w warszawie za niewykonanie kursu kara - 1000 pln. Oczywiscie opóźnienia będą o puki będą kolejki jak za komuny do kierowcy... bo kiosk obok ale po co kupować w kiosku jak mozna u kierowcy. Oczywiscie tego typu kary powinny objąć przewoźników pryawtnych !!!! rozwiń
Avatar
James / 7 stycznia 2009 o 09:53
0
A dlaczego nikt się nie zastanowi, że opóźnienia autobusów w Lublinie wynikają głównie z:
- powodu braku pasów przeznaczonych tylko dla komunikacji miejskiej
- powodu dużego natężenia ruchu w mieście (korki)
- powodu źle zaplanowanych rozkładów linii miejskich
- powodu przyzwyczajenia pasażerów do kupna biletów u kierowcy co wydłuża postoje na każdym przystanku (wydawanie reszty)
Jeżeli ktoś okaże się takim cudotwórcą i potrafi w krótkim czasie wyeliminować wyszczególnione wyżej punkty to możemy mówić o jakichś karach za niezgodności w organizacji ruchu, ale póki co karanie za to, że tworzą się korki i nie ma którędy przejechać wydaje się bezsensowne. Nie da się zrobić z Lublina drugiej Warszawy i nie można wymagać czegoś czego się nie da w krótkim czasie zrobić . Życzę spokoju i cierpliwości.
A dlaczego nikt się nie zastanowi, że opóźnienia autobusów w Lublinie wynikają głównie z:
- powodu braku pasów przeznaczonych tylko dla komunikacji miejskiej
- powodu dużego natężenia ruchu w mieście (korki)
- powodu źle zaplanowanych rozkładów linii miejskich
- powodu przyzwyczajenia pasażerów do kupna biletów u kierowcy co wydłuża postoje na każdym przystanku (wydawanie reszty)
Jeżeli ktoś okaże się takim cudotwórcą i potrafi w krótkim czasie wyeliminować wyszczególnione wyżej punkty to możemy mówić o jakichś ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 132 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 26 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.