Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 sierpnia 2009 r.
19:03
Edytuj ten wpis

Autobusy niskopodłogowe pojadą inaczej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 5 A A

Od 1 września na 25 linii MPK będzie wysyłać tylko autobusy niskopodłogowe. Przez 7 dni w tygodniu, od świtu do nocy. Niepełnosprawni i rodzice z wózkami dziecięcymi nie będą już się głowić, jak zaplanować podróż miejską komunikacją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie zmiany pojawiły się w nowym rozkładzie jazdy, który wejdzie w życie w następny wtorek. Tabelki z godzinami odjazdów wiszą już na lubelskich przystankach. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych postanowiło wprowadzić samo Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

– Wybraliśmy te linie, które są popularne wśród pasażerów, jak również te, które podpowiadali nam sami zainteresowani – wyjaśnia Weronika Opasiak, rzecznik MPK Lublin. W praktyce z każdej z dzielnic będzie można się wydostać pojazdem przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Jeżeli któryś z tych autobusów się zepsuje zrobimy wszystko, żeby w jego miejsce jako pojazd zastępczy jeździł inny wóz niskopodłogowy – deklaruje Opasiak.

Zapas takich pojazdów jest, bo do obsługi wspomnianych linii w dzień powszedni potrzeba będzie 116 wozów dostosowanych do potrzeb inwalidów, a takowych autobusów w zajezdni jest prawie 140.

Niskopodłogowe autobusy pojadą więc na uczęszczanych liniach, jak 9, 10 czy 26 oraz na takich, którymi jeździ sporo osób starszych i schorowanych, którym ciężko poruszać się o własnych siłach, jak np. na obsługującej cmentarz na Majdanku linii 0, czy "czterdziestce”, kursującej w rejon szpitali i Zakładu Ortopedycznego przy Chodźki lub "czternastce”, która dojeżdża w pobliże Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dostępne dla niepełnosprawnych będą też linie kursujące przez al. Spółdzielczości Pracy, koło ul. Magnoliowej, gdzie mieści się spółdzielnia MUSI, handlująca sprzętem dla inwalidów.

Poza 25 stałymi liniami niskopodłogowe wozy obsługiwać mają też dwie specjalne: 100 i 200 uruchamiane tylko w okolicy dnia Wszystkich Świętych.

W rozkładach pozostałych linii autobusowych nie zobaczymy już literki "N” oznaczającej kursy wykonywane przez pojazd niskopodłogowy. Nie oznacza to jednak, że na pozostałych trasach takowych autobusów nie będzie. Ale ich przyjazd będzie dla pasażerów niespodzianką.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Arthorious / 23 sierpnia 2009 o 22:31
0
optymistka napisał:
oczywiście koment Arthoriousa taki typowo lubelski. najważniejsze skrytykować! uważam, ze nie masz racji - choć faktycznie bywają przepełnione (poranne głównie) kursy o których wspominasz - ale myślę, że można to naprawić zwiększeniem częstotliwości - zdecydowana większość kursów w komunikacji miejskiej w Lublinie odbywa się nienapełnionymi wozami, więc nie ma sensu inwestowanie w duże pojazdy przy ogólnej tendencji zmniejszenia pasażerów w przewozach zbiorowych. Myślę, że te nowe przegubowe mercedesy, jak tylko dotrą do Lublina będą obsługiwały wspomniane kursy. człowieku doceń pozytywne zmiany i ciesz się, że w końcu są.



Twój optymizm szybko się rozwieje coś czuje. Ale ja nie o tym. Po pierwsze częstotliwości nie da się zwiększać w nieskończoność bo w końcu autobusy zaczną jeździć jeden za drugim(doganiając się nawzajem przez korki, światła, czynniki losowe, sprzedaż biletów, itd. ), po drugie jak zostało wspomniane kto ma tymi autobusami jeździć, no i skąd wziąć dodatkowe wozy? Po trzecie po wieloletniej obserwacji(często korzystam z 10 czy 57) uważam że zwiększenie liczby wozów i tak nic nie da zwłaszcza jak wrócą studenci(taka sytuacja miała miejsce na 158 gdzie trolejbusy kursują co 10min a i tak widać brak trolejbusów przegubowych). Uważasz że klepie sobie to tak żeby skrytykować? Gdyby moja krytyka nie miała uzasadnienia to bym nic nie pisał bo to już krytykanctwo. Zresztą poczekajmy do października(wtedy przyjadą studenci) wtedy mam nadzieję będziesz się kisić w solowym niskaczu stojąc w korku i marząc o przegubowcu, zwłaszcza jak będzie gorąco a ciebie będzie mijać taki pojazd(przegubowy) prawie pusty na 11 czy innej nieobleganej linii(zresztą teraz też tak jest często że na 57 solówki a na 11 czy innej 1 przeguby). To puszczanie nispokodłogowców na najbardziej oblegane linie to nic innego jak próba zamydlenia oczu pasażerom bo MPK nie robi nic aby zwiększyć ilość przegubowców w taborze twierdząc jednocześnie że takie autobusy są nie potrzebne(ten kto wpadł na taki pomysł powinien być wożony cały dzień w ścisku 12m solówką), do tego kasując za 12m m.in Mercedesy przegubowe Ikarusy. Jeśli tak ma wyglądać komfort to ja dziękuje. Poza tym jest jeszcze pewne rozporządzenie ministerstwa transportu o max. ilości osób na 1 mkw. sądzisz że solówka na takim 57 spełni te kryteria? No ale dali plebsowi niskopodłogowce to nie ma prawa nikt krzyczeć że coś jest dalej nie tak.



Twój optymizm szybko się rozwieje coś czuje. Ale ja nie o tym. Po pierwsze częstotliwości nie da się zwiększać w nieskończoność bo w końcu autobusy zaczną jeździć jeden za drugim(doganiając się nawzajem przez korki, światła, czynniki losowe, sprzedaż biletów, itd. ), po drugie jak zostało wspomniane kto ma tymi autobusami jeździć, no i skąd wziąć dodatkowe wozy? Po trzecie po wieloletniej obserwacji(często korzystam z 10 czy 57) uważam że zwiększenie liczby wozów i tak nic nie da zwłaszcza jak wrócą studenci... rozwiń
Avatar
empek / 23 sierpnia 2009 o 22:00
0
Zwiększenie częstotliwości? A kto będzie jeździł za kółkiem? Twoja matka? ojciec? babka? może dziadek? Zastanów się co klepiesz. MPK zabiera nam pojemne ikarusy nie kupując nic w zamian długiego. 100 razy bardziej wole głośnego, śmierdzącego spalinami ale za to przewiewnego ikarusa niż ciasnego, śmierdzącego potem od starych ściśniętych ludzi mercedesa. Czas zmienić środek lokomocji po tej wichurze.
Avatar
paweł / 23 sierpnia 2009 o 21:21
0
TO CHYBA KPINA! ikarusy są najpojemniejsze i na takich liniach jak 10 czy 26 to one powinny jeździć a nie jakieś małe 12 metrowa autobusy bo przecież wszystkich neoplanów nie wyślą tylko na te linie. może busiki niskopodłogowe wyślą na te linie. głupota!
Avatar
optymistka / 23 sierpnia 2009 o 20:48
0
Arthorious napisał:
Według mnie lepiej by zrobili wysyłając Ikarusy tam gdzie są potrzebne, bo co ludziom po niskopodłogowcu skoro będą się kisić w 12m solówce np. na takim 57? Nie dość że mają ludzi w czterech literach bo kupili w przeciągu kilkunastu lat 14 nowych przegubowców licząc z mercedesami które dojadą we Wrześniu to jeszcze wmawiają nam że będzie lepiej bo będą na tych liniach same niskie. Zapraszam panią rzecznik i prezesa MPK oraz ZTM na poranne kursy np. na takie 26, 31 czy 57 do 12m niskopodłogowej puszki z sardynkami, ekhm pasażerami. Ciekawe czy dalej będa sądzić że takie autobusy są nam nie potrzebne oraz czy będą dalej je wysyłać tam gdzie nie trzeba np. 11. Paranoja :/


oczywiście koment Arthoriousa taki typowo lubelski. najważniejsze skrytykować! uważam, ze nie masz racji - choć faktycznie bywają przepełnione (poranne głównie) kursy o których wspominasz - ale myślę, że można to naprawić zwiększeniem częstotliwości - zdecydowana większość kursów w komunikacji miejskiej w Lublinie odbywa się nienapełnionymi wozami, więc nie ma sensu inwestowanie w duże pojazdy przy ogólnej tendencji zmniejszenia pasażerów w przewozach zbiorowych. Myślę, że te nowe przegubowe mercedesy, jak tylko dotrą do Lublina będą obsługiwały wspomniane kursy. człowieku doceń pozytywne zmiany i ciesz się, że w końcu są.


oczywiście koment Arthoriousa taki typowo lubelski. najważniejsze skrytykować! uważam, ze nie masz racji - choć faktycznie bywają przepełnione (poranne głównie) kursy o których wspominasz - ale myślę, że można to naprawić zwiększeniem częstotliwości - zdecydowana większość kursów w komunikacji miejskiej w Lublinie odbywa się nienapełnionymi wozami, więc nie ma sensu inwestowanie w duże pojazdy przy ogólnej tendencji zmniejszenia pasażerów w przewozach zbiorowych. Myślę, że te nowe przegubowe mercedesy, jak tylk... rozwiń
Avatar
Arthorious / 23 sierpnia 2009 o 19:37
0
Według mnie lepiej by zrobili wysyłając Ikarusy tam gdzie są potrzebne, bo co ludziom po niskopodłogowcu skoro będą się kisić w 12m solówce np. na takim 57? Nie dość że mają ludzi w czterech literach bo kupili w przeciągu kilkunastu lat 14 nowych przegubowców licząc z mercedesami które dojadą we Wrześniu to jeszcze wmawiają nam że będzie lepiej bo będą na tych liniach same niskie. Zapraszam panią rzecznik i prezesa MPK oraz ZTM na poranne kursy np. na takie 26, 31 czy 57 do 12m niskopodłogowej puszki z sardynkami, ekhm pasażerami. Ciekawe czy dalej będa sądzić że takie autobusy są nam nie potrzebne oraz czy będą dalej je wysyłać tam gdzie nie trzeba np. 11. Paranoja :/
Według mnie lepiej by zrobili wysyłając Ikarusy tam gdzie są potrzebne, bo co ludziom po niskopodłogowcu skoro będą się kisić w 12m solówce np. na takim 57? Nie dość że mają ludzi w czterech literach bo kupili w przeciągu kilkunastu lat 14 nowych przegubowców licząc z mercedesami które dojadą we Wrześniu to jeszcze wmawiają nam że będzie lepiej bo będą na tych liniach same niskie. Zapraszam panią rzecznik i prezesa MPK oraz ZTM na poranne kursy np. na takie 26, 31 czy 57 do 12m niskopodłogowej puszki z sardynkami, ekhm pasażerami. Ciekawe cz... rozwiń
Avatar
Arthorious / 23 sierpnia 2009 o 22:31
0
optymistka napisał:
oczywiście koment Arthoriousa taki typowo lubelski. najważniejsze skrytykować! uważam, ze nie masz racji - choć faktycznie bywają przepełnione (poranne głównie) kursy o których wspominasz - ale myślę, że można to naprawić zwiększeniem częstotliwości - zdecydowana większość kursów w komunikacji miejskiej w Lublinie odbywa się nienapełnionymi wozami, więc nie ma sensu inwestowanie w duże pojazdy przy ogólnej tendencji zmniejszenia pasażerów w przewozach zbiorowych. Myślę, że te nowe przegubowe mercedesy, jak tylko dotrą do Lublina będą obsługiwały wspomniane kursy. człowieku doceń pozytywne zmiany i ciesz się, że w końcu są.



Twój optymizm szybko się rozwieje coś czuje. Ale ja nie o tym. Po pierwsze częstotliwości nie da się zwiększać w nieskończoność bo w końcu autobusy zaczną jeździć jeden za drugim(doganiając się nawzajem przez korki, światła, czynniki losowe, sprzedaż biletów, itd. ), po drugie jak zostało wspomniane kto ma tymi autobusami jeździć, no i skąd wziąć dodatkowe wozy? Po trzecie po wieloletniej obserwacji(często korzystam z 10 czy 57) uważam że zwiększenie liczby wozów i tak nic nie da zwłaszcza jak wrócą studenci(taka sytuacja miała miejsce na 158 gdzie trolejbusy kursują co 10min a i tak widać brak trolejbusów przegubowych). Uważasz że klepie sobie to tak żeby skrytykować? Gdyby moja krytyka nie miała uzasadnienia to bym nic nie pisał bo to już krytykanctwo. Zresztą poczekajmy do października(wtedy przyjadą studenci) wtedy mam nadzieję będziesz się kisić w solowym niskaczu stojąc w korku i marząc o przegubowcu, zwłaszcza jak będzie gorąco a ciebie będzie mijać taki pojazd(przegubowy) prawie pusty na 11 czy innej nieobleganej linii(zresztą teraz też tak jest często że na 57 solówki a na 11 czy innej 1 przeguby). To puszczanie nispokodłogowców na najbardziej oblegane linie to nic innego jak próba zamydlenia oczu pasażerom bo MPK nie robi nic aby zwiększyć ilość przegubowców w taborze twierdząc jednocześnie że takie autobusy są nie potrzebne(ten kto wpadł na taki pomysł powinien być wożony cały dzień w ścisku 12m solówką), do tego kasując za 12m m.in Mercedesy przegubowe Ikarusy. Jeśli tak ma wyglądać komfort to ja dziękuje. Poza tym jest jeszcze pewne rozporządzenie ministerstwa transportu o max. ilości osób na 1 mkw. sądzisz że solówka na takim 57 spełni te kryteria? No ale dali plebsowi niskopodłogowce to nie ma prawa nikt krzyczeć że coś jest dalej nie tak.



Twój optymizm szybko się rozwieje coś czuje. Ale ja nie o tym. Po pierwsze częstotliwości nie da się zwiększać w nieskończoność bo w końcu autobusy zaczną jeździć jeden za drugim(doganiając się nawzajem przez korki, światła, czynniki losowe, sprzedaż biletów, itd. ), po drugie jak zostało wspomniane kto ma tymi autobusami jeździć, no i skąd wziąć dodatkowe wozy? Po trzecie po wieloletniej obserwacji(często korzystam z 10 czy 57) uważam że zwiększenie liczby wozów i tak nic nie da zwłaszcza jak wrócą studenci... rozwiń
Avatar
empek / 23 sierpnia 2009 o 22:00
0
Zwiększenie częstotliwości? A kto będzie jeździł za kółkiem? Twoja matka? ojciec? babka? może dziadek? Zastanów się co klepiesz. MPK zabiera nam pojemne ikarusy nie kupując nic w zamian długiego. 100 razy bardziej wole głośnego, śmierdzącego spalinami ale za to przewiewnego ikarusa niż ciasnego, śmierdzącego potem od starych ściśniętych ludzi mercedesa. Czas zmienić środek lokomocji po tej wichurze.
Avatar
paweł / 23 sierpnia 2009 o 21:21
0
TO CHYBA KPINA! ikarusy są najpojemniejsze i na takich liniach jak 10 czy 26 to one powinny jeździć a nie jakieś małe 12 metrowa autobusy bo przecież wszystkich neoplanów nie wyślą tylko na te linie. może busiki niskopodłogowe wyślą na te linie. głupota!
Avatar
optymistka / 23 sierpnia 2009 o 20:48
0
Arthorious napisał:
Według mnie lepiej by zrobili wysyłając Ikarusy tam gdzie są potrzebne, bo co ludziom po niskopodłogowcu skoro będą się kisić w 12m solówce np. na takim 57? Nie dość że mają ludzi w czterech literach bo kupili w przeciągu kilkunastu lat 14 nowych przegubowców licząc z mercedesami które dojadą we Wrześniu to jeszcze wmawiają nam że będzie lepiej bo będą na tych liniach same niskie. Zapraszam panią rzecznik i prezesa MPK oraz ZTM na poranne kursy np. na takie 26, 31 czy 57 do 12m niskopodłogowej puszki z sardynkami, ekhm pasażerami. Ciekawe czy dalej będa sądzić że takie autobusy są nam nie potrzebne oraz czy będą dalej je wysyłać tam gdzie nie trzeba np. 11. Paranoja :/


oczywiście koment Arthoriousa taki typowo lubelski. najważniejsze skrytykować! uważam, ze nie masz racji - choć faktycznie bywają przepełnione (poranne głównie) kursy o których wspominasz - ale myślę, że można to naprawić zwiększeniem częstotliwości - zdecydowana większość kursów w komunikacji miejskiej w Lublinie odbywa się nienapełnionymi wozami, więc nie ma sensu inwestowanie w duże pojazdy przy ogólnej tendencji zmniejszenia pasażerów w przewozach zbiorowych. Myślę, że te nowe przegubowe mercedesy, jak tylko dotrą do Lublina będą obsługiwały wspomniane kursy. człowieku doceń pozytywne zmiany i ciesz się, że w końcu są.


oczywiście koment Arthoriousa taki typowo lubelski. najważniejsze skrytykować! uważam, ze nie masz racji - choć faktycznie bywają przepełnione (poranne głównie) kursy o których wspominasz - ale myślę, że można to naprawić zwiększeniem częstotliwości - zdecydowana większość kursów w komunikacji miejskiej w Lublinie odbywa się nienapełnionymi wozami, więc nie ma sensu inwestowanie w duże pojazdy przy ogólnej tendencji zmniejszenia pasażerów w przewozach zbiorowych. Myślę, że te nowe przegubowe mercedesy, jak tylk... rozwiń
Avatar
Arthorious / 23 sierpnia 2009 o 19:37
0
Według mnie lepiej by zrobili wysyłając Ikarusy tam gdzie są potrzebne, bo co ludziom po niskopodłogowcu skoro będą się kisić w 12m solówce np. na takim 57? Nie dość że mają ludzi w czterech literach bo kupili w przeciągu kilkunastu lat 14 nowych przegubowców licząc z mercedesami które dojadą we Wrześniu to jeszcze wmawiają nam że będzie lepiej bo będą na tych liniach same niskie. Zapraszam panią rzecznik i prezesa MPK oraz ZTM na poranne kursy np. na takie 26, 31 czy 57 do 12m niskopodłogowej puszki z sardynkami, ekhm pasażerami. Ciekawe czy dalej będa sądzić że takie autobusy są nam nie potrzebne oraz czy będą dalej je wysyłać tam gdzie nie trzeba np. 11. Paranoja :/
Według mnie lepiej by zrobili wysyłając Ikarusy tam gdzie są potrzebne, bo co ludziom po niskopodłogowcu skoro będą się kisić w 12m solówce np. na takim 57? Nie dość że mają ludzi w czterech literach bo kupili w przeciągu kilkunastu lat 14 nowych przegubowców licząc z mercedesami które dojadą we Wrześniu to jeszcze wmawiają nam że będzie lepiej bo będą na tych liniach same niskie. Zapraszam panią rzecznik i prezesa MPK oraz ZTM na poranne kursy np. na takie 26, 31 czy 57 do 12m niskopodłogowej puszki z sardynkami, ekhm pasażerami. Ciekawe cz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 stycznia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 stycznia 2019 r. 0 0

"Oto dzisiejsi pasterze i mędrcy". Mali kolędnicy zebrali dużo pieniędzy na pomoc dzieciom w Afryce
Zdjęcia
galeria

"Oto dzisiejsi pasterze i mędrcy". Mali kolędnicy zebrali dużo pieniędzy na pomoc dzieciom w Afryce 10 1

Około 80 tysięcy złotych na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundi – tyle zebrali mali kolędnicy misyjni z Archidiecezji Lubelskiej. Wczoraj w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej podsumowano akcję organizowaną przez Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci.

PA.RA i parę innych sukcesów. Ośrodek Brama Grodzka podsumowuje 2018 rok

PA.RA i parę innych sukcesów. Ośrodek Brama Grodzka podsumowuje 2018 rok 0 1

18 numerów dwutygodnika PA.RA, dziesiątki nowych nagrań do archiwum Historii Mówionej, tysiące gości na wystawach, festiwalach i warsztatach – Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN podsumował ubiegły rok.

Duży problem z przebudową al. Racławickich w Lublinie. Miasto ma za mało pieniędzy

Duży problem z przebudową al. Racławickich w Lublinie. Miasto ma za mało pieniędzy 30 37

To praktycznie przesądzone – miasto unieważni przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego, bo zainteresowane tym zleceniem firmy zaproponowały ceny znacznie wyższe od kwoty, którą chciało wydać miasto. Dodatkowych pieniędzy nie ma. Prezydent zapowiada powtórkę przetargu.

Pamiętają o ofiarach egzekucji w Leokadiowie

Pamiętają o ofiarach egzekucji w Leokadiowie 0 0

Minęło 75 lat od zbiorowej egzekucji na mieszkańcach gminy Puławy. Zbrodni w czasie II wojny światowej dokonali niemieccy żołnierze.

To będzie intensywny rok dla lubelskich terytorialsów

To będzie intensywny rok dla lubelskich terytorialsów 0 0

Intensywnie rozpoczął się 2019 rok dla żołnierzy z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Motor Lublin - Stal Kraśnik 5:0. Pogrom w pierwszym sparingu

Motor Lublin - Stal Kraśnik 5:0. Pogrom w pierwszym sparingu 35 0

Żółto-biało-niebiescy nie mieli problemów z pokonaniem w środę Stali Kraśnik. Podopieczni Roberta Góralczyka rozbili rywali 5:0

Serce od lublinian dla prezydenta Pawła Adamowicza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Serce od lublinian dla prezydenta Pawła Adamowicza [zdjęcia, wideo] 163 25

Największe Serce Świata – to hasło przewodnie zgromadzeń, jakie w środę wieczorem odbyły na ulicach wielu polskich miast. Na placu Łokietka w Lublinie mieszkańcy zapalili znicze i ułożyli je w kształt serca. Z głośników popłynęła muzyka – utwór „Sound of silence”.

Kamionka: Uczniowie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [zdjęcia]
galeria

Kamionka: Uczniowie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [zdjęcia] 12 0

Blisko 15 tys. zł w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali uczniowie Zespołu Szkół imienia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamionce.

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia]
galeria

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia] 16 5

Trwają prace nad budową węzła komunikacyjnego w Zamościu, który umożliwi bezproblemowe korzystanie z tzw. przejazdów łączonych. Gotowe są już miejsca, w których można zostawić auto, żeby przesiąść się do autobusu, pociągu lub wskoczyć na rower.

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej 6 2

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 18-latka, który napadł na 56-letnią kobietę. Wyrwał jej torebkę z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym
6 lutego 2019, 19:00

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym 0 0

W środę, 6 lutego o godz. 19 na scenie Teatru Starego w Lublinie (ul. Jezuicka 18) wystąpi Kjetil Mulelid Trio z Norwegii.

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji 0 6

Były już pistolety, granatniki, 30-milimetrowe działka. Na początku stycznia na przejściu w Dorohusku wpadł Ukrainiec z częściami do haubicy. Ostatnio pogranicznicy przechwycili kilkanaście sztuk amunicji.

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka 17 4

Do wypadku doszło około godz. 16.40 w Stasinowie (gm. Radzyń Podlaski) na drodze krajowej nr 63 między Radzyniem Podlaskim a Wisznicami.

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór 0 1

Ponad 50 tysięcy złotych zalegają za wodę odbiorcy z Ostrowa Lubelskiego. – Najbardziej oporni dłużnicy mogą wkrótce mieć sucho w kranach – zapowiada dystrybutor wody.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!