Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lipca 2009 r.
18:52
Edytuj ten wpis

Autobusy są brudne i odjeżdżają za wcześnie? Poskarż się, MPK zapłaci karę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A

Twój autobus ciągle przyjeżdża przed czasem? Jego wnętrze jest brudne? Brakuje tablicy z trasą linii? Możesz poskarżyć się Zarządowi Transportu Miejskiego. Pierwsze kary już są.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Były kary za niewykonane kursy i brak punktualności, głównie za przyspieszenia, bo opóźnienia da się wytłumaczyć – wylicza Anna Kamińska-Smarzewska, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

Od stycznia to ZTM zleca MPK kursowanie pojazdów na określonych liniach i płaci za wykonane kursy. A jeśli zostały wykonane niesolidnie, wtedy zapłata jest mniejsza.

Takimi kontrolami zajmuje się teraz pięć osób, ale docelowo pracowników oddelegowanych na przystanki ma być co najmniej dwa razy tyle. Autobusy sprawdzane będą wyrywkowo, a MPK nie jest informowane o tym, kiedy i gdzie pojawią się inspektorzy, notujący wszelkie nieprawidłowości. Później szefowie miejskiej spółki wyjaśniają uchybienia, a za winy, których nie da się usprawiedliwić naliczane są kary.

ZTM rozliczył już kwoty za pierwszy kwartał tego roku: uzbierało się blisko 150 tys. zł kar. W tym czasie kontrolerzy jeszcze nie karali spółki za tzw. naruszenie standardów, pod którym to pojęciem kryje się np. nieumieszczenie w pojeździe tablic z trasą przejazdu, czy też brud w autobusie. – W pierwszym kwartale jedynie upominaliśmy spółkę – mówi Lech Pudło, dyrektor ZTM.

Efekty kontroli już widać. Coraz częściej można zauważyć, jak kierowca autobusu czeka na przystanku, by nie odjechać z niego przed czasem. ZTM toleruje przyspieszenia nie większe, niż jednominutowe. W autobusach z elektronicznymi wyświetlaczami zamontowane zostały też tablice z podaną trasą przejazdu, której na wyświetlaczach nie ma. Takie same tablice pojawiły się też we wszystkich trolejbusach.

– Idealnie to nie jest. Pół biedy, jak się autobus tylko spóźni, byle nie za bardzo, to da radę wytrzymać. Najgorsze chamstwo to jak odjeżdża przed czasem – przyznaje Jan Błoński, jeden z pasażerów. – Pan sobie pójdzie w sobotę albo niedzielę na Nadbystrzycką pod Lidla i złapie 44 na Czuby. Nawet i po 7 minut przed czasem odjeżdża, a przy letnim rozkładzie to w niedzielę ten autobus jeździ co godzina. I co wtedy? Stać, wracać się do domu?

MPK zapewnia, że robi co może, by dać kontrolerom z ZTM jak najmniej powodów do naliczenia kary. – Mamy wewnętrzną służbę kontroli. Nasz nadzór ruchu sam sprawdza, jak jeżdżą kierowcy. Reagujemy również na skargi od pasażerów – zapewnia Weronika Opasiak, rzecznik MPK Lublin.

Gdzie się skarżyć

Informacje o nieprawidłowościach w kursowaniu pojazdów MPK można zgłaszać Zarządowi Transportu Miejskiego. Telefon 081 466 29 00.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
także pasażer ale logiczny / 8 kwietnia 2010 o 18:43
0
Wszyscy chcielibyśmy jeździć nowymi i pachnącymi autobusami tylko nikt nie bierze tego pod uwagę ,że nie stać nas od razu i nie tylko we Wrocławiu ale całym kraju na nowe autobusy .Zapewne MPK chciałoby mieć wyłącznie nowe i pachnące autobusy i kierowcy co logiczne też by chcieli - bo nowe to nowe . Jak wiadomo jest światowy kryzys a Polska i tak do bogatych krajów nie należy a miasto ma inne jeszcze wydatki . Gdy będą nowe autobusy ale to i tak nie uchroni je przed dewastacją ,zaśmiecaniem .Trzeba zmienić mentalność niektórych ludzi ,postępowanie a tego nie dokona ani kierowca ani autobus ani dziennikarz z reguły piszący tendencyjnie . Ktoś krzyczy śmierdzi w autobusie ale to nie śmierdzi kierowca ani autobus tylko jakiś niedomyty pasażer . Inny poirytowany jest np. porzuconą puszką po piwie ,łupinami słonecznika na podłodze ,papierkami po cukierkach ,biletach ,ktoś puścił bąka a przecież nie śmiecił kierowca ani sam autobus tylko jakiś pasażer. Ktoś je lody i wyciera ręce o siedzenie przecież to nie kierowca to robi ani autobus tylko pasażer .ktoś inny wyciera klik spod nosa i wyciera go o poręcz .Jeszcze inny wypił sok a wychodząc rzucił go pod fotel mimo ,że na przystanku stoi kosz. Niestety brudne i dziurawe są chodniki i jest czasami błoto lub piach gorliwie sypany w zimie na ulice i chodniki a następnie wnoszony butami do autobusów. Bezlitosne są kałuże, chlapy błotne na jezdni i autobus jest przerażony gdy przejeżdżający obok samochód -obryzguje mu świeżo umyte szyby i karoserię .Autobus krzyczy więcej antystatyku na szyby od wewnątrz bo szyby przyciągają kurz a spocone głowy i łapki milusińskich dopełnią reszty ." Zaczarowany ołówek" co godzinę powinien myć i wycierać wszystkie szyby ,poręcze a autobus przez pół godziny sobie odpocznie a gdy zjedzie w tym celu to jeszcze dłużej postoi.Ale czy wszystkim dogodzi i jak nie to ,to znajdą coś innego aby być niezadowolonym. Są i tak zwani malarze autobusowi którzy sprayami ,markerami zaznaczają swoją" małpią" obecność w autobusie i przecież nie robi tego kierowca ani autobus sam się mażąc od wewnątrz lub z zewnątrz. Mądra jest formuła "Chcesz czystości to zachowaj ją sam" .Z tego co wiem najwięcej pretensji maja ludzie którzy sami pewnych zasad ,przepisów nie respektują czy często lekceważą a wielu z tych krzykaczy ma tendencje pieniacze tzn.zachowują się nieadekwatnie co do zaistniałych sytuacji oraz mają postawy z reguły roszczeniowe niemal do wszystkiego albo wszystko im przeszkadza. Chciałbym aby autobus tak jak w dobranocce dla dzieci krzyczał gdy nie umyjecie mnie co godzinę to nie pojadę i krzyczał na pasażerów nie kopcie mnie, nie brudźcie mnie,nie zaśmiecajcie.
Wszyscy chcielibyśmy jeździć nowymi i pachnącymi autobusami tylko nikt nie bierze tego pod uwagę ,że nie stać nas od razu i nie tylko we Wrocławiu ale całym kraju na nowe autobusy .Zapewne MPK chciałoby mieć wyłącznie nowe i pachnące autobusy i kierowcy co logiczne też by chcieli - bo nowe to nowe . Jak wiadomo jest światowy kryzys a Polska i tak do bogatych krajów nie należy a miasto ma inne jeszcze wydatki . Gdy będą nowe autobusy ale to i tak nie uchroni je przed dewastacją ,zaśmiecaniem .Trzeba zmienić mentalność niektórych ludzi ,pos... rozwiń
Avatar
123 / 18 lipca 2009 o 09:36
0
Kto jechał "przegubowcem" w czasie deszczu na tzw. łączniku bez parasola to napewno nie wysiadł suchy z autobusu...????Czas na generalne remonty lub do kasacjii..... To samo jest przy starych Jelczach ...woda wdziera się do środka przez nieszczelne szyby lub zardzewiały dach!!!!!
Avatar
Janecek / 17 lipca 2009 o 21:58
0
W tych nowych jest tak że jak klima jest włączona to okienka górne automatycznie się zamykają,nawet gdy kierowca by je otworzył.A mówiono wam że klima w autobusie to gów...no,a z nią to bez szyberdachów.Ale wy swoje.
Avatar
bianeczkaa / 17 lipca 2009 o 20:23
0
nirnawidze brudnych szyb pozostawionych po pasażerach bleee....... takie odciśnięte głowy są obleśne
Avatar
mpk / 17 lipca 2009 o 19:33
0
Bardzo proszę władze MPK żeby uświadomili niektórych kierowców nowych autobusów, żeby w takie dni jak dzisiaj otwierali wszystkie górne okna tak żeby powietrze wpadało do autobusów w trakcie jazdy. Musze przyznać że chętniej ostatnio wsiadam do starych autobusów, gdzie są duże stare okna, niż do nowiutkich gdzie są 2 małe okieneczka a w autobusie nie ma na prawdę czym oddychać. Oczywiście w środku widać że zamontowana jest wentylacja/klima (?) - ale jej chyba kierowcy nie potrafią włączyć.... albo nie chcą, albo im nie wolno ...bo kryzys...
Mam nadzieje że nowe pojazdy lubelskim MPK będą miały dużo okien, bo na klimę, czy wentylacje nie ma co liczyć....
A może jakieś służby broniące praw konsumentów by zbadały tą sprawę...
Bardzo proszę władze MPK żeby uświadomili niektórych kierowców nowych autobusów, żeby w takie dni jak dzisiaj otwierali wszystkie górne okna tak żeby powietrze wpadało do autobusów w trakcie jazdy. Musze przyznać że chętniej ostatnio wsiadam do starych autobusów, gdzie są duże stare okna, niż do nowiutkich gdzie są 2 małe okieneczka a w autobusie nie ma na prawdę czym oddychać. Oczywiście w środku widać że zamontowana jest wentylacja/klima (?) - ale jej chyba kierowcy nie potrafią włączyć.... albo nie chcą, albo im nie wolno ...bo kryzys...<... rozwiń
Avatar
Adamello / 17 lipca 2009 o 17:00
0
Nie raz wracałem do domu na piechotę, bo ostatni autobus przyjechał za wcześnie. Kierowca chyba spieszył się na kolację. Mam nadzieję, że w końcu skończy się samowolka kierowców. Niech się biorą za MPK, ale także za prywatnych przewoźników. Oni to dopiero jeżdżą szrotami. Kto im w ogóle dopuszcza te pojazdy do ruchu?!
Avatar
logan / 17 lipca 2009 o 15:47
0
A prywatni przewoźnicy mogą nadal jeździć jak im się podoba, chyba komuś w UM bardzo zależy na nich
Avatar
także pasażer ale logiczny / 8 kwietnia 2010 o 18:43
0
Wszyscy chcielibyśmy jeździć nowymi i pachnącymi autobusami tylko nikt nie bierze tego pod uwagę ,że nie stać nas od razu i nie tylko we Wrocławiu ale całym kraju na nowe autobusy .Zapewne MPK chciałoby mieć wyłącznie nowe i pachnące autobusy i kierowcy co logiczne też by chcieli - bo nowe to nowe . Jak wiadomo jest światowy kryzys a Polska i tak do bogatych krajów nie należy a miasto ma inne jeszcze wydatki . Gdy będą nowe autobusy ale to i tak nie uchroni je przed dewastacją ,zaśmiecaniem .Trzeba zmienić mentalność niektórych ludzi ,postępowanie a tego nie dokona ani kierowca ani autobus ani dziennikarz z reguły piszący tendencyjnie . Ktoś krzyczy śmierdzi w autobusie ale to nie śmierdzi kierowca ani autobus tylko jakiś niedomyty pasażer . Inny poirytowany jest np. porzuconą puszką po piwie ,łupinami słonecznika na podłodze ,papierkami po cukierkach ,biletach ,ktoś puścił bąka a przecież nie śmiecił kierowca ani sam autobus tylko jakiś pasażer. Ktoś je lody i wyciera ręce o siedzenie przecież to nie kierowca to robi ani autobus tylko pasażer .ktoś inny wyciera klik spod nosa i wyciera go o poręcz .Jeszcze inny wypił sok a wychodząc rzucił go pod fotel mimo ,że na przystanku stoi kosz. Niestety brudne i dziurawe są chodniki i jest czasami błoto lub piach gorliwie sypany w zimie na ulice i chodniki a następnie wnoszony butami do autobusów. Bezlitosne są kałuże, chlapy błotne na jezdni i autobus jest przerażony gdy przejeżdżający obok samochód -obryzguje mu świeżo umyte szyby i karoserię .Autobus krzyczy więcej antystatyku na szyby od wewnątrz bo szyby przyciągają kurz a spocone głowy i łapki milusińskich dopełnią reszty ." Zaczarowany ołówek" co godzinę powinien myć i wycierać wszystkie szyby ,poręcze a autobus przez pół godziny sobie odpocznie a gdy zjedzie w tym celu to jeszcze dłużej postoi.Ale czy wszystkim dogodzi i jak nie to ,to znajdą coś innego aby być niezadowolonym. Są i tak zwani malarze autobusowi którzy sprayami ,markerami zaznaczają swoją" małpią" obecność w autobusie i przecież nie robi tego kierowca ani autobus sam się mażąc od wewnątrz lub z zewnątrz. Mądra jest formuła "Chcesz czystości to zachowaj ją sam" .Z tego co wiem najwięcej pretensji maja ludzie którzy sami pewnych zasad ,przepisów nie respektują czy często lekceważą a wielu z tych krzykaczy ma tendencje pieniacze tzn.zachowują się nieadekwatnie co do zaistniałych sytuacji oraz mają postawy z reguły roszczeniowe niemal do wszystkiego albo wszystko im przeszkadza. Chciałbym aby autobus tak jak w dobranocce dla dzieci krzyczał gdy nie umyjecie mnie co godzinę to nie pojadę i krzyczał na pasażerów nie kopcie mnie, nie brudźcie mnie,nie zaśmiecajcie.
Wszyscy chcielibyśmy jeździć nowymi i pachnącymi autobusami tylko nikt nie bierze tego pod uwagę ,że nie stać nas od razu i nie tylko we Wrocławiu ale całym kraju na nowe autobusy .Zapewne MPK chciałoby mieć wyłącznie nowe i pachnące autobusy i kierowcy co logiczne też by chcieli - bo nowe to nowe . Jak wiadomo jest światowy kryzys a Polska i tak do bogatych krajów nie należy a miasto ma inne jeszcze wydatki . Gdy będą nowe autobusy ale to i tak nie uchroni je przed dewastacją ,zaśmiecaniem .Trzeba zmienić mentalność niektórych ludzi ,pos... rozwiń
Avatar
123 / 18 lipca 2009 o 09:36
0
Kto jechał "przegubowcem" w czasie deszczu na tzw. łączniku bez parasola to napewno nie wysiadł suchy z autobusu...????Czas na generalne remonty lub do kasacjii..... To samo jest przy starych Jelczach ...woda wdziera się do środka przez nieszczelne szyby lub zardzewiały dach!!!!!
Avatar
Janecek / 17 lipca 2009 o 21:58
0
W tych nowych jest tak że jak klima jest włączona to okienka górne automatycznie się zamykają,nawet gdy kierowca by je otworzył.A mówiono wam że klima w autobusie to gów...no,a z nią to bez szyberdachów.Ale wy swoje.
Avatar
bianeczkaa / 17 lipca 2009 o 20:23
0
nirnawidze brudnych szyb pozostawionych po pasażerach bleee....... takie odciśnięte głowy są obleśne
Avatar
mpk / 17 lipca 2009 o 19:33
0
Bardzo proszę władze MPK żeby uświadomili niektórych kierowców nowych autobusów, żeby w takie dni jak dzisiaj otwierali wszystkie górne okna tak żeby powietrze wpadało do autobusów w trakcie jazdy. Musze przyznać że chętniej ostatnio wsiadam do starych autobusów, gdzie są duże stare okna, niż do nowiutkich gdzie są 2 małe okieneczka a w autobusie nie ma na prawdę czym oddychać. Oczywiście w środku widać że zamontowana jest wentylacja/klima (?) - ale jej chyba kierowcy nie potrafią włączyć.... albo nie chcą, albo im nie wolno ...bo kryzys...
Mam nadzieje że nowe pojazdy lubelskim MPK będą miały dużo okien, bo na klimę, czy wentylacje nie ma co liczyć....
A może jakieś służby broniące praw konsumentów by zbadały tą sprawę...
Bardzo proszę władze MPK żeby uświadomili niektórych kierowców nowych autobusów, żeby w takie dni jak dzisiaj otwierali wszystkie górne okna tak żeby powietrze wpadało do autobusów w trakcie jazdy. Musze przyznać że chętniej ostatnio wsiadam do starych autobusów, gdzie są duże stare okna, niż do nowiutkich gdzie są 2 małe okieneczka a w autobusie nie ma na prawdę czym oddychać. Oczywiście w środku widać że zamontowana jest wentylacja/klima (?) - ale jej chyba kierowcy nie potrafią włączyć.... albo nie chcą, albo im nie wolno ...bo kryzys...<... rozwiń
Avatar
Adamello / 17 lipca 2009 o 17:00
0
Nie raz wracałem do domu na piechotę, bo ostatni autobus przyjechał za wcześnie. Kierowca chyba spieszył się na kolację. Mam nadzieję, że w końcu skończy się samowolka kierowców. Niech się biorą za MPK, ale także za prywatnych przewoźników. Oni to dopiero jeżdżą szrotami. Kto im w ogóle dopuszcza te pojazdy do ruchu?!
Avatar
logan / 17 lipca 2009 o 15:47
0
A prywatni przewoźnicy mogą nadal jeździć jak im się podoba, chyba komuś w UM bardzo zależy na nich
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 8

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 3 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 99 13

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 65 11

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 65 16

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 25 11

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 16 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 2 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 71 17

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?