Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2011 r.
18:19
Edytuj ten wpis

Autosan znowu prosi o więcej czasu

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 11 A A
Autosan (Maciej Kaczanowski)
Autosan (Maciej Kaczanowski)

Później niż zakładano dotrą do Lublina kolejne autobusy z sanockiej fabryki Autosan.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ostatni pojazd z pierwszej partii liczącej cztery sztuki spodziewany jest u nas we wtorek – informuje Zarząd Transportu Miejskiego, który zamówił łącznie 53 takie wozy.

Tymczasem ta dostawa powinna się była zakończyć do 15 lipca.

Wcześniej w umowie zawarty był termin 30 czerwca, ale Autosan i ZTM podpisały aneks przesuwający go o dwa tygodnie. W tym czasie dostawca też się nie wyrobił, dlatego za każdy spóźniony autobus będzie miał potrącone nieco ponad 1200 zł za dzień zwłoki.

Na tym nie koniec. Kolejne osiem pojazdów miało dotrzeć do nas do końca lipca. Wiadomo już, że nic z tego.

Dostawca poprosił o następną zmianę terminów. Zgodnie z najnowszą wersją umowy następne cztery autobusy powinny dotrzeć do Lublina do 16 sierpnia, a cztery kolejne do 22 sierpnia. Następne partie po cztery sztuki mają być dostarczone do Lublina do 9- i 15 września.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lipca 2011 o 18:15
0
Nie podarował. Aneks nie może działać wstecz. Termin minął i za 4 pierwsze sztuki Autosan zapłaci karę stosowną do opóźnienia (liczoną od 15 lipca).
[quote name='jurek' timestamp='1311494067' post='505761']
Lubln wykazał się samarytańskim podjejściem zamawiając autobusy w upadajacej firmie żeby jej pomóc wyjść na prostą, ale niestety pracownicy zamiast pracować od rana do nocy, żeby wywiązać się ze zobowiazania i tym samym nie zlikwidowano im zakładu pracy wolą za swój katechizm kodeks pracy i wiśta wio do domu na ciepły obiadek u żonki. Panowie komuna się skończyła i albo pracujemy albo na zieloną trawke której duzo w okolicach Sanoka. A co teraz będzie z serwisem, z częściami gdy Autosan upadnie? Autobusy kupuje się na 20 lat a nie na 2!!!
[/quote]
Nie obrażaj pracowników jeśli nic o nich nie wiesz głąbie, akurat im najmniej można zarzucić. Niestety Autosan ma tego pecha, że należy do Zasada Group Sobiesława Zasady, który znany jest z wykańczania swoich spółek (np. Jelcza). Również obecny prezes Adam Smoleń ma marną historię - w czterech ostatnich firmach, w których był, trzy doprowadził do bankructwa. Z czwartej został szczęśliwie wywalony na zbity pysk. Jego błędne decyzje zaczyna powoli odczuwać Autosan.
[quote name='piechociniec' timestamp='1311498599' post='505779']
Gdyby to zależało ode mnie,to zerwał bym umowę.NIesłowny wykonawca jest zarazem wykonawcą niesolidnym.W takiej sytuacji może być sporo wad konstrukcyjnych,wiele niedoróbek i jednocześnie będą problemy z naprawami gwarancyjnymi!!!
CZy już nie ma innych producentów autobusów?Czesi dają do testowania,Chińczycy również za psie pieniądze są gotowi dostarczyć pojazdy transporetu miejskiego,Białoruś również ma nienajgorsze autobusy.
[/quote]
1. Zerwanie umowy jest możliwe dopiero gdy opóźnienie w przekazywaniu autobusów przekroczy 30 dni.
2. Prototyp autobusu przejechał kilkadziesiąt tysięcy kilometrów wożąc pasażerów w różnych miastach Polski, ew. wady z pewnością zostałyby wykryte.
3. Chińczycy chętnie zrobią produkt za psie pieniądze, niestety również w psiej jakości, że szybko zatęsknił byś za krajowymi wyrobami.
Nie podarował. Aneks nie może działać wstecz. Termin minął i za 4 pierwsze sztuki Autosan zapłaci karę stosowną do opóźnienia (liczoną od 15 lipca).
[quote name='jurek' timestamp='1311494067' post='505761']
Lubln wykazał się samarytańskim podjejściem zamawiając autobusy w upadajacej firmie żeby jej pomóc wyjść na prostą, ale niestety pracownicy zamiast pracować od rana do nocy, żeby wywiązać się ze zobowiazania i tym samym nie zlikwidowano im zakładu pracy wolą za swój katechizm kodeks pracy i wiśta wio do... rozwiń
Avatar
Henio / 25 lipca 2011 o 07:57
0
4(autobusy)*15(dni-od1 do15lipca)*1200(zł za dzień opóźnienia)=72000zł
Siedemdziesiąt dwa tysiące zł - tyle podarował ZTM Autosanowi pierwszym aneksem. Ile podaruje kolejnym i następnymi?
Może to dla kogoś grosze, ale dla mnie to kupa kasy. Tu pieniądze się lekką rączką daruje niesolidnej firmie, a ceny biletów się podnosi. Złodziejstwo.
Avatar
aleks / 24 lipca 2011 o 13:24
0
[quote name='Aśśś' timestamp='1311497393' post='505774']
Zdecydowanie wolę polskie Autosany niż tureckie comecta, które się psują, dach przecieka, przeguby wiecznie zepsute, dziurawa tapicerka siedzeń, woda pod podłogą no i najważniejsze - w tureckich conectach śmierdzi kebabem.
[/quote]

Nie wiem o co chodzi z tym kebabem. To chyba raczej rasistowski komentarz, niż obiektywny fakt.
Avatar
marianoitaliano / 24 lipca 2011 o 13:24
0
[quote name='lublin miasto nepotyzmu' timestamp='1311500812' post='505794']
czemu ma sluzyc kolejne przesuniecie terminu dostawy?na pewno jest to z korzyscuia dla autosana ale miasto na tym traci to nie sluzy mieszkancom lublina ,ztm o co chodzi?
[/quote]
spokojnie, nawet jakby przyjechały terminowo, mieszkańcy by na nowych autobusach nie skorzystali, bo ZTM pewnie jak zwykle trzymałby je miesiąc w zajezdni.

A co do twierdzenia, ze z mercedesy conecto są najmniej awaryjne...nie bez powodu przylgneła do nich nazwa "Złomnecto". Silniki connectów są głośniejsze nawet od solarisów, a zawieszenie - brak słów. Nawet Ikarusy sie tak nie telepią jak te tureckie "mercedesy", głosowy system informacji w wielu autobusach nie działa, z przegubów cos wiecznie syczy...
[quote name='lublin miasto nepotyzmu' timestamp='1311500812' post='505794']
czemu ma sluzyc kolejne przesuniecie terminu dostawy?na pewno jest to z korzyscuia dla autosana ale miasto na tym traci to nie sluzy mieszkancom lublina ,ztm o co chodzi?
[/quote]
spokojnie, nawet jakby przyjechały terminowo, mieszkańcy by na nowych autobusach nie skorzystali, bo ZTM pewnie jak zwykle trzymałby je miesiąc w zajezdni.

A co do twierdzenia, ze z mercedesy conecto są najmniej awaryjne...nie bez pow... rozwiń
Avatar
lublin miasto nepotyzmu / 24 lipca 2011 o 11:46
0
czemu ma sluzyc kolejne przesuniecie terminu dostawy?na pewno jest to z korzyscuia dla autosana ale miasto na tym traci to nie sluzy mieszkancom lublina ,ztm o co chodzi?
Avatar
marcin / 24 lipca 2011 o 11:17
0
[quote name='Aśśś' timestamp='1311497393' post='505774']
[b]
Zdecydowanie wolę polskie Autosany niż tureckie comecta, które się psują, dach przecieka, przeguby wiecznie zepsute, dziurawa tapicerka siedzeń, woda pod podłogą no i najważniejsze - w tureckich conectach śmierdzi kebabem.

[/quote]
Przecież to jedna wielka bzdura. Conecto to najmniej awaryjne autobusy w całym taborze. Dach przecieka? Chyba pomyliło ci się z Solarisem. ZTM powinien właśnie wybrać Mercedesy (Conecto, albo Citaro, nie wiem co zaoferowano), a nie 53 prototypy (te dopiero się będą psuły!) od dziadowskiego producenta z Sanoka.
[quote name='Aśśś' timestamp='1311497393' post='505774']
[b]
Zdecydowanie wolę polskie Autosany niż tureckie comecta, które się psują, dach przecieka, przeguby wiecznie zepsute, dziurawa tapicerka siedzeń, woda pod podłogą no i najważniejsze - w tureckich conectach śmierdzi kebabem.

[/quote]
Przecież to jedna wielka bzdura. Conecto to najmniej awaryjne autobusy w całym taborze. Dach przecieka? Chyba pomyliło ci się z Solarisem. ZTM powinien właśnie wybrać Mercedesy (Conecto, albo Citaro,... rozwiń
Avatar
piechociniec / 24 lipca 2011 o 11:09
0
Gdyby to zależało ode mnie,to zerwał bym umowę.NIesłowny wykonawca jest zarazem wykonawcą niesolidnym.W takiej sytuacji może być sporo wad konstrukcyjnych,wiele niedoróbek i jednocześnie będą problemy z naprawami gwarancyjnymi!!!
CZy już nie ma innych producentów autobusów?Czesi dają do testowania,Chińczycy również za psie pieniądze są gotowi dostarczyć pojazdy transporetu miejskiego,Białoruś również ma nienajgorsze autobusy.
Autobusy Mercedes w wersji miejskiej też są dobre.No ale przetarg polega na tym,ze kto więcej "zaoferuje" ten wygra.Bez względu na to,jaki fajans wciśnie.Najważniejsze,aby oferent był zadowolony
Gdyby to zależało ode mnie,to zerwał bym umowę.NIesłowny wykonawca jest zarazem wykonawcą niesolidnym.W takiej sytuacji może być sporo wad konstrukcyjnych,wiele niedoróbek i jednocześnie będą problemy z naprawami gwarancyjnymi!!!
CZy już nie ma innych producentów autobusów?Czesi dają do testowania,Chińczycy również za psie pieniądze są gotowi dostarczyć pojazdy transporetu miejskiego,Białoruś również ma nienajgorsze autobusy.
Autobusy Mercedes w wersji miejskiej też są dobre.No ale przetarg polega na tym,ze kto więcej... rozwiń
Avatar
Aśśś / 24 lipca 2011 o 10:49
0
[quote name='jurek' timestamp='1311494067' post='505761']
Lubln wykazał się samarytańskim podjejściem zamawiając autobusy w upadajacej firmie żeby jej pomóc wyjść na prostą, ale niestety pracownicy zamiast pracować od rana do nocy, żeby wywiązać się ze zobowiazania i tym samym nie zlikwidowano im zakładu pracy wolą za swój katechizm kodeks pracy i wiśta wio do domu na ciepły obiadek u żonki. Panowie komuna się skończyła i albo pracujemy albo na zieloną trawke której duzo w okolicach Sanoka. A co teraz będzie z serwisem, z częściami gdy Autosan upadnie? Autobusy kupuje się na 20 lat a nie na 2!!!
[/quote]
Upadająca firma to Solbus i u nich autobusy zamawia Warszawa. Autosan natomiast to duże przediębiorstwo bynajmniej nie upadające, a opóźnienia przy realizacji przetargu często się zdarzają nawet najlepszym producentom.

Zdecydowanie wolę polskie Autosany niż tureckie comecta, które się psują, dach przecieka, przeguby wiecznie zepsute, dziurawa tapicerka siedzeń, woda pod podłogą no i najważniejsze - w tureckich conectach śmierdzi kebabem.

Autosan Sancity przy premierze zebrał same pozytywne opinie, główne części jak silnik, zawieszenie, elektronika są renomowanych firm a dzięki temu, ze Autosan zgłosił się do przetargu miasto zaoszczędziło mase pieniędzy
[quote name='jurek' timestamp='1311494067' post='505761']
Lubln wykazał się samarytańskim podjejściem zamawiając autobusy w upadajacej firmie żeby jej pomóc wyjść na prostą, ale niestety pracownicy zamiast pracować od rana do nocy, żeby wywiązać się ze zobowiazania i tym samym nie zlikwidowano im zakładu pracy wolą za swój katechizm kodeks pracy i wiśta wio do domu na ciepły obiadek u żonki. Panowie komuna się skończyła i albo pracujemy albo na zieloną trawke której duzo w okolicach Sanoka. A co teraz będzie z ... rozwiń
Avatar
bebe / 24 lipca 2011 o 10:23
0
to są jakieś jaja, niech się ktś wypowie ile już kara wynosi z ZTM albo pomyśli nad rozwiązaniem umowy, co na to ZTM?
Avatar
jurek / 24 lipca 2011 o 09:54
0
Lubln wykazał się samarytańskim podjejściem zamawiając autobusy w upadajacej firmie żeby jej pomóc wyjść na prostą, ale niestety pracownicy zamiast pracować od rana do nocy, żeby wywiązać się ze zobowiazania i tym samym nie zlikwidowano im zakładu pracy wolą za swój katechizm kodeks pracy i wiśta wio do domu na ciepły obiadek u żonki. Panowie komuna się skończyła i albo pracujemy albo na zieloną trawke której duzo w okolicach Sanoka. A co teraz będzie z serwisem, z częściami gdy Autosan upadnie? Autobusy kupuje się na 20 lat a nie na 2!!!
Avatar
Gość / 26 lipca 2011 o 18:15
0
Nie podarował. Aneks nie może działać wstecz. Termin minął i za 4 pierwsze sztuki Autosan zapłaci karę stosowną do opóźnienia (liczoną od 15 lipca).
[quote name='jurek' timestamp='1311494067' post='505761']
Lubln wykazał się samarytańskim podjejściem zamawiając autobusy w upadajacej firmie żeby jej pomóc wyjść na prostą, ale niestety pracownicy zamiast pracować od rana do nocy, żeby wywiązać się ze zobowiazania i tym samym nie zlikwidowano im zakładu pracy wolą za swój katechizm kodeks pracy i wiśta wio do domu na ciepły obiadek u żonki. Panowie komuna się skończyła i albo pracujemy albo na zieloną trawke której duzo w okolicach Sanoka. A co teraz będzie z serwisem, z częściami gdy Autosan upadnie? Autobusy kupuje się na 20 lat a nie na 2!!!
[/quote]
Nie obrażaj pracowników jeśli nic o nich nie wiesz głąbie, akurat im najmniej można zarzucić. Niestety Autosan ma tego pecha, że należy do Zasada Group Sobiesława Zasady, który znany jest z wykańczania swoich spółek (np. Jelcza). Również obecny prezes Adam Smoleń ma marną historię - w czterech ostatnich firmach, w których był, trzy doprowadził do bankructwa. Z czwartej został szczęśliwie wywalony na zbity pysk. Jego błędne decyzje zaczyna powoli odczuwać Autosan.
[quote name='piechociniec' timestamp='1311498599' post='505779']
Gdyby to zależało ode mnie,to zerwał bym umowę.NIesłowny wykonawca jest zarazem wykonawcą niesolidnym.W takiej sytuacji może być sporo wad konstrukcyjnych,wiele niedoróbek i jednocześnie będą problemy z naprawami gwarancyjnymi!!!
CZy już nie ma innych producentów autobusów?Czesi dają do testowania,Chińczycy również za psie pieniądze są gotowi dostarczyć pojazdy transporetu miejskiego,Białoruś również ma nienajgorsze autobusy.
[/quote]
1. Zerwanie umowy jest możliwe dopiero gdy opóźnienie w przekazywaniu autobusów przekroczy 30 dni.
2. Prototyp autobusu przejechał kilkadziesiąt tysięcy kilometrów wożąc pasażerów w różnych miastach Polski, ew. wady z pewnością zostałyby wykryte.
3. Chińczycy chętnie zrobią produkt za psie pieniądze, niestety również w psiej jakości, że szybko zatęsknił byś za krajowymi wyrobami.
Nie podarował. Aneks nie może działać wstecz. Termin minął i za 4 pierwsze sztuki Autosan zapłaci karę stosowną do opóźnienia (liczoną od 15 lipca).
[quote name='jurek' timestamp='1311494067' post='505761']
Lubln wykazał się samarytańskim podjejściem zamawiając autobusy w upadajacej firmie żeby jej pomóc wyjść na prostą, ale niestety pracownicy zamiast pracować od rana do nocy, żeby wywiązać się ze zobowiazania i tym samym nie zlikwidowano im zakładu pracy wolą za swój katechizm kodeks pracy i wiśta wio do... rozwiń
Avatar
Henio / 25 lipca 2011 o 07:57
0
4(autobusy)*15(dni-od1 do15lipca)*1200(zł za dzień opóźnienia)=72000zł
Siedemdziesiąt dwa tysiące zł - tyle podarował ZTM Autosanowi pierwszym aneksem. Ile podaruje kolejnym i następnymi?
Może to dla kogoś grosze, ale dla mnie to kupa kasy. Tu pieniądze się lekką rączką daruje niesolidnej firmie, a ceny biletów się podnosi. Złodziejstwo.
Avatar
aleks / 24 lipca 2011 o 13:24
0
[quote name='Aśśś' timestamp='1311497393' post='505774']
Zdecydowanie wolę polskie Autosany niż tureckie comecta, które się psują, dach przecieka, przeguby wiecznie zepsute, dziurawa tapicerka siedzeń, woda pod podłogą no i najważniejsze - w tureckich conectach śmierdzi kebabem.
[/quote]

Nie wiem o co chodzi z tym kebabem. To chyba raczej rasistowski komentarz, niż obiektywny fakt.
Avatar
marianoitaliano / 24 lipca 2011 o 13:24
0
[quote name='lublin miasto nepotyzmu' timestamp='1311500812' post='505794']
czemu ma sluzyc kolejne przesuniecie terminu dostawy?na pewno jest to z korzyscuia dla autosana ale miasto na tym traci to nie sluzy mieszkancom lublina ,ztm o co chodzi?
[/quote]
spokojnie, nawet jakby przyjechały terminowo, mieszkańcy by na nowych autobusach nie skorzystali, bo ZTM pewnie jak zwykle trzymałby je miesiąc w zajezdni.

A co do twierdzenia, ze z mercedesy conecto są najmniej awaryjne...nie bez powodu przylgneła do nich nazwa "Złomnecto". Silniki connectów są głośniejsze nawet od solarisów, a zawieszenie - brak słów. Nawet Ikarusy sie tak nie telepią jak te tureckie "mercedesy", głosowy system informacji w wielu autobusach nie działa, z przegubów cos wiecznie syczy...
[quote name='lublin miasto nepotyzmu' timestamp='1311500812' post='505794']
czemu ma sluzyc kolejne przesuniecie terminu dostawy?na pewno jest to z korzyscuia dla autosana ale miasto na tym traci to nie sluzy mieszkancom lublina ,ztm o co chodzi?
[/quote]
spokojnie, nawet jakby przyjechały terminowo, mieszkańcy by na nowych autobusach nie skorzystali, bo ZTM pewnie jak zwykle trzymałby je miesiąc w zajezdni.

A co do twierdzenia, ze z mercedesy conecto są najmniej awaryjne...nie bez pow... rozwiń
Avatar
lublin miasto nepotyzmu / 24 lipca 2011 o 11:46
0
czemu ma sluzyc kolejne przesuniecie terminu dostawy?na pewno jest to z korzyscuia dla autosana ale miasto na tym traci to nie sluzy mieszkancom lublina ,ztm o co chodzi?
Avatar
marcin / 24 lipca 2011 o 11:17
0
[quote name='Aśśś' timestamp='1311497393' post='505774']
[b]
Zdecydowanie wolę polskie Autosany niż tureckie comecta, które się psują, dach przecieka, przeguby wiecznie zepsute, dziurawa tapicerka siedzeń, woda pod podłogą no i najważniejsze - w tureckich conectach śmierdzi kebabem.

[/quote]
Przecież to jedna wielka bzdura. Conecto to najmniej awaryjne autobusy w całym taborze. Dach przecieka? Chyba pomyliło ci się z Solarisem. ZTM powinien właśnie wybrać Mercedesy (Conecto, albo Citaro, nie wiem co zaoferowano), a nie 53 prototypy (te dopiero się będą psuły!) od dziadowskiego producenta z Sanoka.
[quote name='Aśśś' timestamp='1311497393' post='505774']
[b]
Zdecydowanie wolę polskie Autosany niż tureckie comecta, które się psują, dach przecieka, przeguby wiecznie zepsute, dziurawa tapicerka siedzeń, woda pod podłogą no i najważniejsze - w tureckich conectach śmierdzi kebabem.

[/quote]
Przecież to jedna wielka bzdura. Conecto to najmniej awaryjne autobusy w całym taborze. Dach przecieka? Chyba pomyliło ci się z Solarisem. ZTM powinien właśnie wybrać Mercedesy (Conecto, albo Citaro,... rozwiń
Avatar
piechociniec / 24 lipca 2011 o 11:09
0
Gdyby to zależało ode mnie,to zerwał bym umowę.NIesłowny wykonawca jest zarazem wykonawcą niesolidnym.W takiej sytuacji może być sporo wad konstrukcyjnych,wiele niedoróbek i jednocześnie będą problemy z naprawami gwarancyjnymi!!!
CZy już nie ma innych producentów autobusów?Czesi dają do testowania,Chińczycy również za psie pieniądze są gotowi dostarczyć pojazdy transporetu miejskiego,Białoruś również ma nienajgorsze autobusy.
Autobusy Mercedes w wersji miejskiej też są dobre.No ale przetarg polega na tym,ze kto więcej "zaoferuje" ten wygra.Bez względu na to,jaki fajans wciśnie.Najważniejsze,aby oferent był zadowolony
Gdyby to zależało ode mnie,to zerwał bym umowę.NIesłowny wykonawca jest zarazem wykonawcą niesolidnym.W takiej sytuacji może być sporo wad konstrukcyjnych,wiele niedoróbek i jednocześnie będą problemy z naprawami gwarancyjnymi!!!
CZy już nie ma innych producentów autobusów?Czesi dają do testowania,Chińczycy również za psie pieniądze są gotowi dostarczyć pojazdy transporetu miejskiego,Białoruś również ma nienajgorsze autobusy.
Autobusy Mercedes w wersji miejskiej też są dobre.No ale przetarg polega na tym,ze kto więcej... rozwiń
Avatar
Aśśś / 24 lipca 2011 o 10:49
0
[quote name='jurek' timestamp='1311494067' post='505761']
Lubln wykazał się samarytańskim podjejściem zamawiając autobusy w upadajacej firmie żeby jej pomóc wyjść na prostą, ale niestety pracownicy zamiast pracować od rana do nocy, żeby wywiązać się ze zobowiazania i tym samym nie zlikwidowano im zakładu pracy wolą za swój katechizm kodeks pracy i wiśta wio do domu na ciepły obiadek u żonki. Panowie komuna się skończyła i albo pracujemy albo na zieloną trawke której duzo w okolicach Sanoka. A co teraz będzie z serwisem, z częściami gdy Autosan upadnie? Autobusy kupuje się na 20 lat a nie na 2!!!
[/quote]
Upadająca firma to Solbus i u nich autobusy zamawia Warszawa. Autosan natomiast to duże przediębiorstwo bynajmniej nie upadające, a opóźnienia przy realizacji przetargu często się zdarzają nawet najlepszym producentom.

Zdecydowanie wolę polskie Autosany niż tureckie comecta, które się psują, dach przecieka, przeguby wiecznie zepsute, dziurawa tapicerka siedzeń, woda pod podłogą no i najważniejsze - w tureckich conectach śmierdzi kebabem.

Autosan Sancity przy premierze zebrał same pozytywne opinie, główne części jak silnik, zawieszenie, elektronika są renomowanych firm a dzięki temu, ze Autosan zgłosił się do przetargu miasto zaoszczędziło mase pieniędzy
[quote name='jurek' timestamp='1311494067' post='505761']
Lubln wykazał się samarytańskim podjejściem zamawiając autobusy w upadajacej firmie żeby jej pomóc wyjść na prostą, ale niestety pracownicy zamiast pracować od rana do nocy, żeby wywiązać się ze zobowiazania i tym samym nie zlikwidowano im zakładu pracy wolą za swój katechizm kodeks pracy i wiśta wio do domu na ciepły obiadek u żonki. Panowie komuna się skończyła i albo pracujemy albo na zieloną trawke której duzo w okolicach Sanoka. A co teraz będzie z ... rozwiń
Avatar
bebe / 24 lipca 2011 o 10:23
0
to są jakieś jaja, niech się ktś wypowie ile już kara wynosi z ZTM albo pomyśli nad rozwiązaniem umowy, co na to ZTM?
Avatar
jurek / 24 lipca 2011 o 09:54
0
Lubln wykazał się samarytańskim podjejściem zamawiając autobusy w upadajacej firmie żeby jej pomóc wyjść na prostą, ale niestety pracownicy zamiast pracować od rana do nocy, żeby wywiązać się ze zobowiazania i tym samym nie zlikwidowano im zakładu pracy wolą za swój katechizm kodeks pracy i wiśta wio do domu na ciepły obiadek u żonki. Panowie komuna się skończyła i albo pracujemy albo na zieloną trawke której duzo w okolicach Sanoka. A co teraz będzie z serwisem, z częściami gdy Autosan upadnie? Autobusy kupuje się na 20 lat a nie na 2!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 8

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 120 50

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 56 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!