Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2013 r.
18:30
Edytuj ten wpis

Awantura o gender dotarła i do nas

0 26 A A

Jutro przed "ideologią gender” mają przestrzegać biskupi. W kościołach zostanie odczytany list pasterski w tej sprawie. Gender zaniepokoił też radnych wojewódzkich z PiS, którzy napisali interpelację do marszałka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa złożył interpelację w sprawie podziału funduszy unijnych na lata 2014–20. Zdaniem radnych, powołujących się na informacje, które otrzymali od swoich europosłów, korzystanie z dotacji w kolejnych latach ma być uzależnione od promowania przez beneficjentów ideologii gender.

– Ideologię tę uważamy za szkodliwą. Uznaje ona bowiem, że płeć to sztuczna konstrukcja społeczna, nie wynikająca z biologicznych różnic w budowie ciała pomiędzy kobietą i mężczyzną. Zasady w niej zawarte przekraczają wszelkie bariery wstydu, a prezentowane wzorce wychowania młodych ludzi podważają prawa rodziców do opieki i wychowywania swoich dzieci – napisali radni w interpelacji.

Jednocześnie proszą o przeciwstawienie się praktykom, które uzależniają wydawanie funduszy europejskich od zgody na promowanie ideologii gender.

Beata Górka, rzeczniczka marszałka Krzysztofa Hetmana: – Są różne kryteria podziału środków z Regionalnego Programu Operacyjnego, ale o takim nie słyszałam. Marszałek ma 30 dni, by odpowiedzieć na interpelację i taka odpowiedź w tym czasie na pewno zostanie wystosowana.
O "ideologii gender” jest w ostatnich dniach głośno także z powodu listu, który jutro ma zostać odczytany podczas nabożeństw w kościołach w całym kraju. Biskupi apelują w nim do rodzin i ludzi dobrej woli o odważne działania, które "będą służyć upowszechnianiu prawdy o małżeństwie i rodzinie”. Zaznaczają też, że "nie można społecznie zrównywać małżeństwa będącego wspólnotą mężczyzny i kobiety ze związkiem homoseksualnym”.

Tymczasem list biskupów politycy Twojego Ruchu nazwali "kłamliwym”. I napisali swój. Czytamy w nim m. in., że "ideologia gender, z którą od trzech miesięcy walczy Kościół, to wymysł samego Kościoła” i "wirtualny wróg skonstruowany przez duchownych i służący jako zasłona dymna dla coraz liczniej ujawnianych przypadków pedofilii w Kościele”.

– Naszym celem nie jest atak na Kościół, a dobra wola odpolitycznienia Kościoła katolickiego w Polsce – tłumaczy Michał Kabaciński, lubelski poseł TR.

Czym jest gender?

Gender oznacza orientację na partnerstwo kobiet i mężczyzn – zarówno w sferze prywatnej, jak i publicznej. Jednocześnie nie należy kwestionować obiektywnych różnic biologicznych między płciami – tłumaczy socjolożka z Uniwersytetu Śląskiego, dr Agata Zygmunt.

– Każdy z nas posiada cechy biologiczne, które określają go jako kobietę i mężczyznę, i warunkują zdolność do rozrodu. Mówię o gospodarce hormonalnej, budowie ciała, męskich bądź żeńskich cechach płciowych. Mówiąc najprościej i najbardziej precyzyjnie: rodzimy się jako samiec albo samica. Ale dopiero społeczeństwo nadbudowuje nad płcią biologiczną – płeć kulturową, czyniąc z nas kobiety i mężczyzn w sensie kulturowym.

(pap)

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemysław Leniak / 30 grudnia 2013 o 10:25
0

Gender to idea polegająca na odebraniu przyjemności płynącej z posiadania płci fizycznej
pomysł ten zasadniczo nie rożni się od kastracji czy klitoridektomi
odbywa się w sferze psychiki a nie fizyczności
ale kto w końcu zabroni nowoczesnym liberałom połączyć obie te metody?

...
 

Avatar
Jan / 29 grudnia 2013 o 22:14
0

Tu macie bardzo dobry filmik demaskujący głupote gender wyznawców

wpiszcie w youtube.pl gender paradox

Avatar
Kamil / 29 grudnia 2013 o 09:34
0

Gender parakoks ;)

Trochę trwa ale przy kawie warto obejrzeć.

http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg&list=UUt1nPWUvZ87bnOSB1Xt23yQ

Obejrzałem przy kawce. Rozwiało to moje ostatnie wątpliwości co do tego co próbują nam wpajać. Tylko pytanie po co próbują przez to gender ludziom mieszać w głowach? czemu to służy?

Avatar
K.R. / 29 grudnia 2013 o 07:56
0

Mój pies ma na imię Gender i z tego co widzę, to nie jest zadowolony z tego, że biskupi publicznie się nim zajmują , szczeka jak tylko ich zobaczy w TV.

Avatar
niepatriota / 29 grudnia 2013 o 06:55
0
Radnym PiS przypominam, że twórcą terminu "ideologia gender" był poseł Gowin. Jest to termin abstrakcyjny bo w rzeczywistości taka ideologia nie istnieje. Gowin wymyślił ten termin "wytrych" jako uzasadnienie swojego sprzeciwu wobec Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Ja rozumiem, że Gowin i radni są zwolennikami bicia żon ale z kolei powinni oni zrozumieć, że Europa tego nie lubi i ma prawo wymagać tego samego od beneficjentów jej funduszy pomocowych. Jednym zdaniem, drodzy radni PiS jeżeli chcecie bić żony nie proście UE o pomoc.
Avatar
yzbuj / 29 grudnia 2013 o 03:10
0

Awantura? Może warto się zastanowić kto to wszystko jątrzy? ja jako facet nie czuję się determonowany społecznie do jakiejkolwiek roli, nikt mnie do niczego nie kieruje ani nie zmusza, wszystkie dziewczyny jakie znam nie mówia niczego innego, to że kupowano mi samochody jak byłem mały nie zrobiło ze mnie faceta, a dziewczętom lalki to że to akurat wychowało je na kobiety, nie czuję aby społeczeństwo wymagało ode mnie siły i stalowej psychiki do walki o byt bo w to akurat wyposażyła mnie natura, tak samo każda kobieta która zajmuje się dzieckiem nie jest do tego zmuszona ani wykreowana przez kulturę - to jest jej instynkt i natura. Jeśli facet non stop popłakuje to znaczy że nie jest facetem, nie znam żadnej kobiety która chciałaby z takim nieużytkiem założyć rodzinę z naturalnej troski o potomstwo, którego taki neiudacznik nie będzie w stanie utrzymać użalając się nad sobą - natura! Kobieta wybierze silnego zaradnego mężczyznę a nie beksę. Tak samo facet instynktownie wybierze kobietę ciepłą opiekuńczą a nie babochłopa rywalizującego z nim o wszystko, niemal nawet o inne kobiety, bo zwyczajnie taka baba wpakuje go w kompleksy... Nazywajmy rzeczy po imieniu - feminizm, homoseksualizm  wszelkie inne dziwactwa i wybryki natury w mneijszości - próbują wmówić normalnej większości swoje choroby jako coś normalnego... W dzisiejszym świecie pełno jest tchórzy którzy boją się opowiedzieć przeciw temu czemuś co nazwano genderem i robi się z nas normalnych zakompleksione zaściankowo i deprymuje kościół który śmiało to tępi... gdzie ci odważni ludzie?? same tchórze wokoło?

Awantura? Może warto się zastanowić kto to wszystko jątrzy? ja jako facet nie czuję się determonowany społecznie do jakiejkolwiek roli, nikt mnie do niczego nie kieruje ani nie zmusza, wszystkie dziewczyny jakie znam nie mówia niczego innego, to że kupowano mi samochody jak byłem mały nie zrobiło ze mnie faceta, a dziewczętom lalki to że to akurat wychowało je na kobiety, nie czuję aby społeczeństwo wymagało ode mnie siły i stalowej psychiki do walki o byt bo w to akurat wyposażyła mnie natura, tak samo każda kobieta która zajmuje się dzi... rozwiń

Avatar
BEZPŁCIOWIEC CHYBA / 29 grudnia 2013 o 00:44
0

NO I DZIĘKI ICH RUCHOM .NIE WIEM CZY JESTEM CHŁOP CZY BABA ,TAK TO JEST JAK BEZPŁCIOWCY  BEZ SIUSIAKÓW  PCHAJĄ SIĘ DO POLITYKI BY ZABŁYSNĄĆ. 

Avatar
pissowski-siusiak / 28 grudnia 2013 o 21:41
0

GENDER znaczy pisowskie głąby tyle co płeć,

resztę sobie dorobiliście i tyle

Avatar
Przemysław Leniak / 28 grudnia 2013 o 20:36
0

myślę że o tym czym jest gender i zwiazana z tym sztucznym pojeciem bezduszna ideologia
najlepiej świadczą wspomnienia kogoś kto został poddany genderowemu eksperymentowi jako dziecko
Jael Neeman „Byliśmy przeszłością”

w sumie genderyzm to nic innego niż podejście do człowieka jakie co jakiś czas sie pojawia u róznych zwyrodnialców
słynne siostry magdalenki, kibuce, etc
mitycznym prekursorem takich pomysłow był Prokrustes
http://www.youtube.com/watch?v=FoT1K2U5V5k

...
pzdr

Avatar
asmodel / 28 grudnia 2013 o 19:45
0

żenada

Avatar
Przemysław Leniak / 30 grudnia 2013 o 10:25
0

Gender to idea polegająca na odebraniu przyjemności płynącej z posiadania płci fizycznej
pomysł ten zasadniczo nie rożni się od kastracji czy klitoridektomi
odbywa się w sferze psychiki a nie fizyczności
ale kto w końcu zabroni nowoczesnym liberałom połączyć obie te metody?

...
 

Avatar
Jan / 29 grudnia 2013 o 22:14
0

Tu macie bardzo dobry filmik demaskujący głupote gender wyznawców

wpiszcie w youtube.pl gender paradox

Avatar
Kamil / 29 grudnia 2013 o 09:34
0

Gender parakoks ;)

Trochę trwa ale przy kawie warto obejrzeć.

http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg&list=UUt1nPWUvZ87bnOSB1Xt23yQ

Obejrzałem przy kawce. Rozwiało to moje ostatnie wątpliwości co do tego co próbują nam wpajać. Tylko pytanie po co próbują przez to gender ludziom mieszać w głowach? czemu to służy?

Avatar
K.R. / 29 grudnia 2013 o 07:56
0

Mój pies ma na imię Gender i z tego co widzę, to nie jest zadowolony z tego, że biskupi publicznie się nim zajmują , szczeka jak tylko ich zobaczy w TV.

Avatar
niepatriota / 29 grudnia 2013 o 06:55
0
Radnym PiS przypominam, że twórcą terminu "ideologia gender" był poseł Gowin. Jest to termin abstrakcyjny bo w rzeczywistości taka ideologia nie istnieje. Gowin wymyślił ten termin "wytrych" jako uzasadnienie swojego sprzeciwu wobec Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Ja rozumiem, że Gowin i radni są zwolennikami bicia żon ale z kolei powinni oni zrozumieć, że Europa tego nie lubi i ma prawo wymagać tego samego od beneficjentów jej funduszy pomocowych. Jednym zdaniem, drodzy radni PiS jeżeli chcecie bić żony nie proście UE o pomoc.
Avatar
yzbuj / 29 grudnia 2013 o 03:10
0

Awantura? Może warto się zastanowić kto to wszystko jątrzy? ja jako facet nie czuję się determonowany społecznie do jakiejkolwiek roli, nikt mnie do niczego nie kieruje ani nie zmusza, wszystkie dziewczyny jakie znam nie mówia niczego innego, to że kupowano mi samochody jak byłem mały nie zrobiło ze mnie faceta, a dziewczętom lalki to że to akurat wychowało je na kobiety, nie czuję aby społeczeństwo wymagało ode mnie siły i stalowej psychiki do walki o byt bo w to akurat wyposażyła mnie natura, tak samo każda kobieta która zajmuje się dzieckiem nie jest do tego zmuszona ani wykreowana przez kulturę - to jest jej instynkt i natura. Jeśli facet non stop popłakuje to znaczy że nie jest facetem, nie znam żadnej kobiety która chciałaby z takim nieużytkiem założyć rodzinę z naturalnej troski o potomstwo, którego taki neiudacznik nie będzie w stanie utrzymać użalając się nad sobą - natura! Kobieta wybierze silnego zaradnego mężczyznę a nie beksę. Tak samo facet instynktownie wybierze kobietę ciepłą opiekuńczą a nie babochłopa rywalizującego z nim o wszystko, niemal nawet o inne kobiety, bo zwyczajnie taka baba wpakuje go w kompleksy... Nazywajmy rzeczy po imieniu - feminizm, homoseksualizm  wszelkie inne dziwactwa i wybryki natury w mneijszości - próbują wmówić normalnej większości swoje choroby jako coś normalnego... W dzisiejszym świecie pełno jest tchórzy którzy boją się opowiedzieć przeciw temu czemuś co nazwano genderem i robi się z nas normalnych zakompleksione zaściankowo i deprymuje kościół który śmiało to tępi... gdzie ci odważni ludzie?? same tchórze wokoło?

Awantura? Może warto się zastanowić kto to wszystko jątrzy? ja jako facet nie czuję się determonowany społecznie do jakiejkolwiek roli, nikt mnie do niczego nie kieruje ani nie zmusza, wszystkie dziewczyny jakie znam nie mówia niczego innego, to że kupowano mi samochody jak byłem mały nie zrobiło ze mnie faceta, a dziewczętom lalki to że to akurat wychowało je na kobiety, nie czuję aby społeczeństwo wymagało ode mnie siły i stalowej psychiki do walki o byt bo w to akurat wyposażyła mnie natura, tak samo każda kobieta która zajmuje się dzi... rozwiń

Avatar
BEZPŁCIOWIEC CHYBA / 29 grudnia 2013 o 00:44
0

NO I DZIĘKI ICH RUCHOM .NIE WIEM CZY JESTEM CHŁOP CZY BABA ,TAK TO JEST JAK BEZPŁCIOWCY  BEZ SIUSIAKÓW  PCHAJĄ SIĘ DO POLITYKI BY ZABŁYSNĄĆ. 

Avatar
pissowski-siusiak / 28 grudnia 2013 o 21:41
0

GENDER znaczy pisowskie głąby tyle co płeć,

resztę sobie dorobiliście i tyle

Avatar
Przemysław Leniak / 28 grudnia 2013 o 20:36
0

myślę że o tym czym jest gender i zwiazana z tym sztucznym pojeciem bezduszna ideologia
najlepiej świadczą wspomnienia kogoś kto został poddany genderowemu eksperymentowi jako dziecko
Jael Neeman „Byliśmy przeszłością”

w sumie genderyzm to nic innego niż podejście do człowieka jakie co jakiś czas sie pojawia u róznych zwyrodnialców
słynne siostry magdalenki, kibuce, etc
mitycznym prekursorem takich pomysłow był Prokrustes
http://www.youtube.com/watch?v=FoT1K2U5V5k

...
pzdr

Avatar
asmodel / 28 grudnia 2013 o 19:45
0

żenada

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc"
galeria

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc" 2 0

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na jednym z osiedli w Rybniku - informuje Śląska Policja.

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie
19 sierpnia 2018, 14:00

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie 0 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się barwne obchody Dożynek dworskich, które rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w drewnianym kościele z Matczyna.

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko?

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko? 9 6

"Pomimo bezprecedensowego hejtu medialnego (...) i nagonki na ludzi związanych z tym wydarzeniem, doprowadziliśmy ten projekt do szczęśliwego finału" – pisze w podziękowaniach za aukcję Pride of Poland Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie i dyrektor tegorocznej aukcji.

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki
18 sierpnia 2018, 15:00

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 15 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego rozpocznie się VII Kulturalny Festyn Bronowicki. Na uczestników czeka moc atrakcji!

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 13 10

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 15 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 4 3

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 4

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 3

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!