Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lutego 2013 r.
13:11
Edytuj ten wpis

Awantura pod Globusem. Prokuratura wyjaśni, jak działali strażnicy miejscy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 26 A A
Chodzi o niedzielną interwencję Straży Miejskiej w związku z samochodami zaparkowanymi na trawniku p
Chodzi o niedzielną interwencję Straży Miejskiej w związku z samochodami zaparkowanymi na trawniku p

Straż Miejska twierdzi, że źle parkująca kobieta odjeżdżając potrąciła jednego z funkcjonariuszy. Kobieta zaprzecza: To strażnik był agresywny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o niedzielną interwencję Straży Miejskiej w związku z samochodami zaparkowanymi na trawniku przy ul. Kazimierza Wielkiego, niedaleko hali Globus. Jej przebieg rzecznik straży i właścicielka jednego z pojazdów przedstawiają kompletnie inaczej.

Komenda twierdzi, że kobieta kierująca volvo nie chciała się wylegitymować, a swoje dane osobowe podała dopiero po kilkukrotnych namowach. Później, według relacji strażników, miała uderzyć drzwiami jednego z funkcjonariuszy i nie czekając na weryfikację danych próbowała odjechać. – Cofając swoim volvo potrąciła mundurowego powodując u niego stłuczenie barku skutkujące zwolnieniem lekarskim – relacjonuje komenda.

Kompletnie inną wersję zdarzenia przedstawia właścicielka auta. – Źle zaparkowałam, nie miałam przy sobie dokumentów, ale od razu podałam dane. Nie przytrzasnęłam nikogo i nie potrąciłam – mówi. I dodaje, że jeden z funkcjonariuszy "zachowywał się jak niezrównoważony”, groził jej, że powali ją na ziemię i skuje kajdankami. – Cały czas trzęsły mu się ręce, był wściekły, bałam się go. Uderzał pięściami w samochód.
Mąż kobiety dodaje, że funkcjonariusz wykręcał kobiecie ręce i wyrywał jej kluczyki od pojazdu. Właścicielka volvo złożyła w tej sprawie oficjalną skargę.

– Nasze wewnętrzne postępowanie nie potwierdza tej wersji wydarzeń – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Ale już przekazaliśmy sprawę prokuraturze. Chcemy uniknąć podejrzeń o to, że jesteśmy sędzią we własnej sprawie. Jesteśmy jednak spokojni o wynik prokuratorskiego postępowania – dodaje.

– Dostaliśmy zawiadomienie od pokrzywdzonej kobiety – potwierdza Justyna Rutkowska, szefowa Prokuratury rejonowej Lublin-Południe. – Jest to zawiadomienie złożone przez kobietę w Komisariacie III Policji i to policja przekazała je prokuraturze. Żadnego pisma od Straży Miejskiej jak dotąd nie mamy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
eot / 8 lutego 2013 r. o 13:46
0
[quote name='Mieczyslaw' timestamp='1360245794' post='731051']
Kilka dni temu zatrzymalem sie na chwile na zakazie.Siedzialem w aucie.Podjechali do mnie dwaj straznicy miejscy Skoda uchylili szybe w swoim samochodzie i nakazali niezwlocznie odjechac.Mieli racje.Ale forma,ton i slowa w jakich przekazali mi to swoje polecenie nie nadaje sie do publicznego powtorzenia.To ludzie ktorzy absolutnie nie moga pelnic zadnej funkcji publicznej.Chocby tylko z dlatego nalezy poprzec inicjtywe o likwidacji strazy miejskiej.Tych ludzi trzeba skierowac do ciezkiej pracy fizycznej ,tam jest ich miejsce.
[/quote]
a powinni ci wlepic mandat. Świadomi stanąłeś na zakazie, sądząc po tonie nie pierwszy raz.
[quote name='Mieczyslaw' timestamp='1360245794' post='731051']
Kilka dni temu zatrzymalem sie na chwile na zakazie.Siedzialem w aucie.Podjechali do mnie dwaj straznicy miejscy Skoda uchylili szybe w swoim samochodzie i nakazali niezwlocznie odjechac.Mieli racje.Ale forma,ton i slowa w jakich przekazali mi to swoje polecenie nie nadaje sie do publicznego powtorzenia.To ludzie ktorzy absolutnie nie moga pelnic zadnej funkcji publicznej.Chocby tylko z dlatego nalezy poprzec inicjtywe o likwidacji strazy miejskiej.T... rozwiń
Avatar
:) / 8 lutego 2013 r. o 13:42
0
Prosze o częstsze odwiedziny na ulicy Skłodowskiej, dziękuję za dzisiejsza interwencję z lawetą!
Avatar
susel / 8 lutego 2013 r. o 09:27
0
i dlatego wszyscy podpisac sie na listach o likwidacje strazy miejskiej !!!!! Slowo do SMEBODY ty piszesz jak straznik miejski takze odpusc hahahaha
Avatar
miłósnik sm / 8 lutego 2013 r. o 08:25
0
[quote name='Jacek S.' timestamp='1360242457' post='731022']
"STRASZ MIEŃSKA" czyli ZOMO XXI wieku! Nie spotkałem jeszcze inteligentnego strażnika.
[/quote]
nie zgadam się z Tobą- w sm jest taka mała niewywrotna , która pokazuje swoją siłę intelektualną wrzeszcząc i machając pała, od której jest trochę wyższa . Rozumiem PP. Preezydenta ,że tacy straznicy
to sół tej ziemi> Zwłaszcza jak są zrodzeni z tej samej gliny
Avatar
sławek / 8 lutego 2013 r. o 06:50
0
straż miejska prędzej czy później zniknie, to puki co muszą se pohulać
Avatar
somebody / 7 lutego 2013 r. o 22:50
0
Witam, tak się składa, że byłem jednym z naocznych świadków tego przedstawienia. Mogę powiedzieć, że nie strażnicy miejscy a właśnie ta kobieta zachowywała się jak ktoś niezrównoważony. Opis wydarzeń jakie przedstawia Straż Miejsca jest jak najbardziej uzasadniony i prawdziwy. Kobieta prowadząca samochód faktycznie uderzyła kilkukrotnie drzwiami samochodu strażnika a następnie potrąciła go i spychała w momencie gdy próbował zablokować jej drogę wyjazdu. Krótko mówiąc jedna wielka żenada z jej strony ponieważ parkowanie tej Pani zasługuje na krytykę i kolejne podejście do egzaminu na prawo jazdy. Panowie strażnicy nikomu nie wlepiali przysłowiowych mandatów a jedynie pouczali z tego względu, że w tym czasie na Globusie odbywała się impreza o nazwie "Trzecia dycha do maratonu" a z racji tego, że parking przy Globusie był zamknięty osoby biorące udział w biegu musiały gdzieś zaparkować. Sposób parkowania przez w/w Panią był żenujący i świadczył o totalnym braku jakiejkolwiek wyobraźni. Natomiast sytuacja w której jeden ze strażników próbował wyciągnąć kluczyki ze stacyjki - owszem miała miejsce ale robili to nie po to by zrobić tej kobiecie na złość a żeby z nią spokojnie porozmawiać i wylegitymować ponieważ ta Pani wpadła w jakiś szał za kierownicą i totalnie nie widziała co się wokół niej dzieje. Obyśmy spotykali jak najmniej takich osób za kierownicą jak ta "sympatyczna" Pani.
Witam, tak się składa, że byłem jednym z naocznych świadków tego przedstawienia. Mogę powiedzieć, że nie strażnicy miejscy a właśnie ta kobieta zachowywała się jak ktoś niezrównoważony. Opis wydarzeń jakie przedstawia Straż Miejsca jest jak najbardziej uzasadniony i prawdziwy. Kobieta prowadząca samochód faktycznie uderzyła kilkukrotnie drzwiami samochodu strażnika a następnie potrąciła go i spychała w momencie gdy próbował zablokować jej drogę wyjazdu. Krótko mówiąc jedna wielka żenada z jej strony ponieważ parkowanie tej Pani zasługuje na ... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 7 lutego 2013 r. o 18:43
0
------------------------------------------STRAŻ MIEJSKA "NAWALIŁA"...------------------------------------------- Daleki jestem aby być "obrońcą" Straży Miejskiej ale uczciwie rozważmy kompetencje . Jeżeli ogólnie przyjmowane jest, że "SM" pełni role funkcjonariuszy tzw."drogówki" (?) to przy Globusie Straż Miejska powinna odholować zaparkowane na trawniku auta na swój Parking i powiadomić o swojej decyzji policje . Dlaczego Straż Miejska wdała się w "dyskusje" z właścicielem auta ? Każdy kierowca parkujący swój samochód na trawniku musi się liczyć, że jego auto będzie ODHOLOWANE !. W czym dyskusja ? .
------------------------------------------STRAŻ MIEJSKA "NAWALIŁA"...------------------------------------------- Daleki jestem aby być "obrońcą" Straży Miejskiej ale uczciwie rozważmy kompetencje . Jeżeli ogólnie przyjmowane jest, że "SM" pełni role funkcjonariuszy tzw."drogówki" (?) to przy Globusie Straż Miejska powinna odholować zaparkowane na trawniku auta na swój Parking i powiadomić o swojej decyzji policje . Dlaczego Straż Miejska wdała się w "dyskusje" z wł... rozwiń
Avatar
wasyl / 7 lutego 2013 r. o 18:23
0
No i z tekstu wychodzi że ten Gogola to taki kłamczuszek - oszuścik. Ciekawe jak reszta w tej formacji...
Avatar
KZM / 7 lutego 2013 r. o 16:14
0
Pan rzecznik jest spokojny o wynik postepowania - cóż daje mu taki spokój? Czyżby wszystko było juz dograne i ustawione? Mam nadzieje, że jednak cos im zgrzytnie i strażnik psychopata wyleci z roboty.
Avatar
KZM / 7 lutego 2013 r. o 15:51
0
[quote name='jjj' timestamp='1360240950' post='731003']
W USA by ją zastrzelł i jeszcze dostałby za to pochwałę !
[/quote]
U nas też pewnie dostanie pochwałę ,choć tylko ją pobił a dodatkowo medal za to ,że wymigał się od badania alkomatem uciekając do karetki.
Założę się, że mundurowi zrobią wszystko aby zwalić winę na kobietę - szczególnie w obliczu głośnego domagania się rozwiązania ich pożal się Boże formacji.
Avatar
eot / 8 lutego 2013 r. o 13:46
0
[quote name='Mieczyslaw' timestamp='1360245794' post='731051']
Kilka dni temu zatrzymalem sie na chwile na zakazie.Siedzialem w aucie.Podjechali do mnie dwaj straznicy miejscy Skoda uchylili szybe w swoim samochodzie i nakazali niezwlocznie odjechac.Mieli racje.Ale forma,ton i slowa w jakich przekazali mi to swoje polecenie nie nadaje sie do publicznego powtorzenia.To ludzie ktorzy absolutnie nie moga pelnic zadnej funkcji publicznej.Chocby tylko z dlatego nalezy poprzec inicjtywe o likwidacji strazy miejskiej.Tych ludzi trzeba skierowac do ciezkiej pracy fizycznej ,tam jest ich miejsce.
[/quote]
a powinni ci wlepic mandat. Świadomi stanąłeś na zakazie, sądząc po tonie nie pierwszy raz.
[quote name='Mieczyslaw' timestamp='1360245794' post='731051']
Kilka dni temu zatrzymalem sie na chwile na zakazie.Siedzialem w aucie.Podjechali do mnie dwaj straznicy miejscy Skoda uchylili szybe w swoim samochodzie i nakazali niezwlocznie odjechac.Mieli racje.Ale forma,ton i slowa w jakich przekazali mi to swoje polecenie nie nadaje sie do publicznego powtorzenia.To ludzie ktorzy absolutnie nie moga pelnic zadnej funkcji publicznej.Chocby tylko z dlatego nalezy poprzec inicjtywe o likwidacji strazy miejskiej.T... rozwiń
Avatar
:) / 8 lutego 2013 r. o 13:42
0
Prosze o częstsze odwiedziny na ulicy Skłodowskiej, dziękuję za dzisiejsza interwencję z lawetą!
Avatar
susel / 8 lutego 2013 r. o 09:27
0
i dlatego wszyscy podpisac sie na listach o likwidacje strazy miejskiej !!!!! Slowo do SMEBODY ty piszesz jak straznik miejski takze odpusc hahahaha
Avatar
miłósnik sm / 8 lutego 2013 r. o 08:25
0
[quote name='Jacek S.' timestamp='1360242457' post='731022']
"STRASZ MIEŃSKA" czyli ZOMO XXI wieku! Nie spotkałem jeszcze inteligentnego strażnika.
[/quote]
nie zgadam się z Tobą- w sm jest taka mała niewywrotna , która pokazuje swoją siłę intelektualną wrzeszcząc i machając pała, od której jest trochę wyższa . Rozumiem PP. Preezydenta ,że tacy straznicy
to sół tej ziemi> Zwłaszcza jak są zrodzeni z tej samej gliny
Avatar
sławek / 8 lutego 2013 r. o 06:50
0
straż miejska prędzej czy później zniknie, to puki co muszą se pohulać
Avatar
somebody / 7 lutego 2013 r. o 22:50
0
Witam, tak się składa, że byłem jednym z naocznych świadków tego przedstawienia. Mogę powiedzieć, że nie strażnicy miejscy a właśnie ta kobieta zachowywała się jak ktoś niezrównoważony. Opis wydarzeń jakie przedstawia Straż Miejsca jest jak najbardziej uzasadniony i prawdziwy. Kobieta prowadząca samochód faktycznie uderzyła kilkukrotnie drzwiami samochodu strażnika a następnie potrąciła go i spychała w momencie gdy próbował zablokować jej drogę wyjazdu. Krótko mówiąc jedna wielka żenada z jej strony ponieważ parkowanie tej Pani zasługuje na krytykę i kolejne podejście do egzaminu na prawo jazdy. Panowie strażnicy nikomu nie wlepiali przysłowiowych mandatów a jedynie pouczali z tego względu, że w tym czasie na Globusie odbywała się impreza o nazwie "Trzecia dycha do maratonu" a z racji tego, że parking przy Globusie był zamknięty osoby biorące udział w biegu musiały gdzieś zaparkować. Sposób parkowania przez w/w Panią był żenujący i świadczył o totalnym braku jakiejkolwiek wyobraźni. Natomiast sytuacja w której jeden ze strażników próbował wyciągnąć kluczyki ze stacyjki - owszem miała miejsce ale robili to nie po to by zrobić tej kobiecie na złość a żeby z nią spokojnie porozmawiać i wylegitymować ponieważ ta Pani wpadła w jakiś szał za kierownicą i totalnie nie widziała co się wokół niej dzieje. Obyśmy spotykali jak najmniej takich osób za kierownicą jak ta "sympatyczna" Pani.
Witam, tak się składa, że byłem jednym z naocznych świadków tego przedstawienia. Mogę powiedzieć, że nie strażnicy miejscy a właśnie ta kobieta zachowywała się jak ktoś niezrównoważony. Opis wydarzeń jakie przedstawia Straż Miejsca jest jak najbardziej uzasadniony i prawdziwy. Kobieta prowadząca samochód faktycznie uderzyła kilkukrotnie drzwiami samochodu strażnika a następnie potrąciła go i spychała w momencie gdy próbował zablokować jej drogę wyjazdu. Krótko mówiąc jedna wielka żenada z jej strony ponieważ parkowanie tej Pani zasługuje na ... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 7 lutego 2013 r. o 18:43
0
------------------------------------------STRAŻ MIEJSKA "NAWALIŁA"...------------------------------------------- Daleki jestem aby być "obrońcą" Straży Miejskiej ale uczciwie rozważmy kompetencje . Jeżeli ogólnie przyjmowane jest, że "SM" pełni role funkcjonariuszy tzw."drogówki" (?) to przy Globusie Straż Miejska powinna odholować zaparkowane na trawniku auta na swój Parking i powiadomić o swojej decyzji policje . Dlaczego Straż Miejska wdała się w "dyskusje" z właścicielem auta ? Każdy kierowca parkujący swój samochód na trawniku musi się liczyć, że jego auto będzie ODHOLOWANE !. W czym dyskusja ? .
------------------------------------------STRAŻ MIEJSKA "NAWALIŁA"...------------------------------------------- Daleki jestem aby być "obrońcą" Straży Miejskiej ale uczciwie rozważmy kompetencje . Jeżeli ogólnie przyjmowane jest, że "SM" pełni role funkcjonariuszy tzw."drogówki" (?) to przy Globusie Straż Miejska powinna odholować zaparkowane na trawniku auta na swój Parking i powiadomić o swojej decyzji policje . Dlaczego Straż Miejska wdała się w "dyskusje" z wł... rozwiń
Avatar
wasyl / 7 lutego 2013 r. o 18:23
0
No i z tekstu wychodzi że ten Gogola to taki kłamczuszek - oszuścik. Ciekawe jak reszta w tej formacji...
Avatar
KZM / 7 lutego 2013 r. o 16:14
0
Pan rzecznik jest spokojny o wynik postepowania - cóż daje mu taki spokój? Czyżby wszystko było juz dograne i ustawione? Mam nadzieje, że jednak cos im zgrzytnie i strażnik psychopata wyleci z roboty.
Avatar
KZM / 7 lutego 2013 r. o 15:51
0
[quote name='jjj' timestamp='1360240950' post='731003']
W USA by ją zastrzelł i jeszcze dostałby za to pochwałę !
[/quote]
U nas też pewnie dostanie pochwałę ,choć tylko ją pobił a dodatkowo medal za to ,że wymigał się od badania alkomatem uciekając do karetki.
Założę się, że mundurowi zrobią wszystko aby zwalić winę na kobietę - szczególnie w obliczu głośnego domagania się rozwiązania ich pożal się Boże formacji.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

Lublin. Zabiorą kontenery na śmieci, postawią nowe

Lublin. Zabiorą kontenery na śmieci, postawią nowe

Do końca roku w wielu dzielnicach wymienione będą pojemniki na odpady. Stare odjadą, a przyjadą nowe. Ratusz zapewnia, że nie powinno się zdarzyć tak, że nie będzie gdzie wyrzucić śmieci. Gorzej może być ze znalezieniem miejsca na pojemniki.

Mikołaj w Filharmonii. Niedzielny Poranek Muzyczny
5 grudnia 2021, 11:00

Mikołaj w Filharmonii. Niedzielny Poranek Muzyczny

W najbliższą niedzielę w Filharmonii Lubelskiej dla najmłodszych melomanów zagra tamtejsza wielka Orkiestra Symfoniczna. Start o godz. 11.

Rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali Katarzynę Łukasiewicz
zdjęcia
galeria

Rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali Katarzynę Łukasiewicz

Na cmentarzu przy ul. Lipowej pożegnano Katarzyna Łukasiewicz, prezeskę Fundacji Oswoić Los.

Puławy. Dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych

Puławy. Dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych

12-latka została zabrana do szpitala w Lublinie. Za kierownicą samochodu siedziała 43-letnia kobieta. Mówiła policjantom, że nie zauważyła dziewczynki.

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Bez presji jest łatwiej

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Bez presji jest łatwiej

W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego nie brakowało emocji. Najwięcej ich dość nieoczekiwanie było w starciu jednych z najsłabszych ekip – Venty i Lipa Team

Awaria w elektrociepłowni, chłodniejsze kaloryfery w części Lublina

Awaria w elektrociepłowni, chłodniejsze kaloryfery w części Lublina

O awarii poinformowało dzisiaj Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które zajmuje się dystrybucją energii kupowanej od elektrociepłowni.

Praca za granicą za pośrednictwem agencji – informacje praktyczne

Praca za granicą za pośrednictwem agencji – informacje praktyczne

Jedną z możliwości wyjazdu za granicę w celach zarobkowych jest skorzystanie z oferty agencji zatrudnienia

Miasto szuka dyrektora Galerii Labirynt. Działania obecnego nie podobają się radnym PiS

Miasto szuka dyrektora Galerii Labirynt. Działania obecnego nie podobają się radnym PiS

Władze Lublina ogłosiły konkurs na dyrektora Galerii Labirynt, miejskiej instytucji kultury, mieszczącej się na rogu ul. Poniatowskiego i Popiełuszki. Nowy szef ma kierować jednostką od 1 marca przez trzy lata.

To już ostatnie dni naboru. Nie zwlekaj, aplikuj już dziś!

To już ostatnie dni naboru. Nie zwlekaj, aplikuj już dziś!

2700 zł stypendium dla Twojego dziecka? Dowiedz się więcej i aplikuj.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach realizuje projekt

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach realizuje projekt

„Modernizacja Bloku Operacyjnego i komórek pomocniczych dla Oddziałów Położniczo – Ginekologicznego, Neonatologicznego, Chirurgicznego, Chorób Wewnętrznych oraz Pracowni Endoskopii Szpitala Powiatowego im. Dr Wojciecha Oczki w Bełżycach”