Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 czerwca 2016 r.
13:29

Będą duże zmiany na alei Tysiąclecia w Lublinie. Wielka przebudowa już w wakacje

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 50 A A
Po stronie dworca zbudowany ma być specjalny pas ruchu dla autobusów (fot. Archiwum)
Po stronie dworca zbudowany ma być specjalny pas ruchu dla autobusów (fot. Archiwum)

Przebudowę obu jezdni od ronda przy Zamku do okolic PZMot zapowiedział dziś prezydent miasta. Równe mają być nie tylko jezdnie, ale i chodniki, przystanki po stronie dworca zostaną połączone, autobusy dostaną buspas, rowery ścieżkę, a pozostałe pojazdy stracą jeden pas ruchu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmiany mają nastąpić do jesieni, co oznacza, że na wakacje planowane są tu roboty drogowe. Ratusz tłumaczy, że chodzi o poprawę wyglądu śródmieścia przed przyszłoroczną 700. rocznicą nadania praw miejskich. – Oprócz pl. Litewskiego chcemy również zmodernizować al. Tysiąclecia – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Wcześniej przebudowaliśmy al. Tysiąclecia do PZMot, chcemy teraz dojść z przebudową aż do ronda.

Po stronie dworca zbudowany ma być specjalny pas ruchu dla autobusów. – Powstanie kosztem jednego z trzech pasów ruchu – wyjaśnia Aleksander Wiącek, asystent prezydenta. Wcześniej Ratusz zakładał, że buspas zostanie dobudowany do istniejącej jezdni, częściowo kosztem chodnika. Miasto planuje też połączenie dwóch przystanków: tego bliżej cerkwi i tego przy dworcowej hali. Przystanek będzie jeden, za to z przedłużoną niemal do ul. Cerkiewnej zatoką. Ma się tu znaleźć miejsce na trzy wiaty przystankowe i... ścieżkę rowerową.

– Zaczynałaby się obok ronda przy Zamku, a później biegłaby nową drogą serwisową obok PZMot – mówi Żuk. Jak miasto zamierza zmieścić zatokę, chodnik i ścieżkę rowerową? – To zadanie dla projektanta – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Dzisiaj padła też zapowiedź, że aby zyskać na czasie, miasto ogłosi przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Dzięki temu nie będzie trzeba organizować dwóch odrębnych przetargów: jednego na dokumentację i drugiego na roboty drogowe.

Zakres prac będzie szerszy, niż wynikałoby to z majowych zapowiedzi, bo teraz miasto obiecuje też wymianę nawierzchni obu jezdni i chodników. A także przebudowę sygnalizacji na przejściu dla pieszych obok Novej (powstać ma tu także wydzielony przejazd rowerowy), gdzie zielone światło - podobnie jak teraz na al. Piłsudskiego przy Dolnej Panny Marii - ma się najpierw zapalać dla autobusów opuszczających przystanek. Dotyczyć ma to także przystanku po stronie pl. Zamkowego.

Przemyślą to

Miasto deklaruje gotowość wprowadzenia zmian do projektu przebudowy Al. Racławickich. Chodzi o budzący kontrowersje pomysł poszerzania jezdni w rejonie skrzyżowań, gdzie miałyby powstać dodatkowe pasy ruchu dla skręcających. Prezydent zapowiedział, że dokumentacja jeszcze raz zostanie przeanalizowana i tam, gdzie nie będzie to bezwzględnie konieczne, jezdnia nie będzie poszerzana.

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szofer / 28 listopada 2016 o 08:12
0
Na odcinku od ronda do Lubartowskiej bus-pas , dalej korki utobusowe,mówi się,że dalej aż do Prusa to może pomóc,bo i tak inne pojazdy czekją,aż autobusy zjadą z zatok.Zrobić plansze nastawiać miniaturek i spróbować bo komputer nie zawsze jest w korkach,chyba ,że w teczce.
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 00:24
0
na rondzie obok zamku zabrali 1 pasmo do skrętu na Piaski...totalnie blokuje to wjazd na rondo i przez to tworzą się ogromne korki.Zabrali pasmo na rzecz parkingu na chodniku przy zamku. Czy nie mogliby wrócić do dawnego rozwiązania i pozostać przy dawnej szerokości Unii Lub a za to poszerzyć dla parkujących w stronę zamku.?Przecież można....wymyślają cuda wianki jak trzeba unowocześniać. Tyle lat było więcej pasm ruchu i nagle zmniejszyli o 1...w dobie korków...Wszędzie zwężają i zwężają zamiast udogodnić Kiedyś jak nie mieli samochodów to budowano wielkie parkingi i dwupasmówki...teraz nie ma parkingów drogi są wąziutkie a te które są zwężają....niby dla "bezpieczeństwa" w sam raz dla idiotów
na rondzie obok zamku zabrali 1 pasmo do skrętu na Piaski...totalnie blokuje to wjazd na rondo i przez to tworzą się ogromne korki.Zabrali pasmo na rzecz parkingu na chodniku przy zamku. Czy nie mogliby wrócić do dawnego rozwiązania i pozostać przy dawnej szerokości Unii Lub a za to poszerzyć dla parkujących w stronę zamku.?Przecież można....wymyślają cuda wianki jak trzeba unowocześniać. Tyle lat było więcej pasm ruchu i nagle zmniejszyli o 1...w dobie korków...Wszędzie zwężają i zwężają zamiast udogodnić Kiedyś jak nie mieli samochodów to... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 00:16
0
"Miasto deklaruje gotowość wprowadzenia zmian do projektu przebudowy Al. Racławickich. Chodzi o budzący kontrowersje pomysł poszerzania jezdni w rejonie skrzyżowań"- a co to za kolejne "kontrowersje" ze strony moherów??...nie ma drogi Głęboka-Czechów, bezsensowna odbudowa masywnej kładki do miasteczka akademickiego po której i tak nikt nie chodzi -zamiast świateł albo nowoczesnych lekkich ażurowych kładek z windami (bez możliwości przejścia przez ulicę..) starożytne niereformowalne mohery mają chody a reszta musi cierpieć ...
Avatar
TAK / 5 czerwca 2016 o 13:58
0
***s://***facebook.com/tak-dla-tworzenia-nowych-miejsc-parkingowych-w-lublinie-1738343729731923/ zachęcamy do zapoznania się z tą inicjatywą
Avatar
Gość / 3 czerwca 2016 o 15:07
0
Brawo! Bardzo dobra inwestycja, szczególnie w buspas. Mam nadzieję, że powstanie ich więcej.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2016 o 12:13
0
Brawo prezydent. Bus pasy to krok do przodu. Lublin do przodu.
Avatar
anka / 3 czerwca 2016 o 11:55
0
Ten buspas się w końcu skończy i to nie zawsze na przystanku, więc autobusy będą zajeżdżać drogę autom, aby dojechać tam gdzie muszą? Widzę, że złota myśl pana Żuka - nie budować nowych ulic, wiaduktów, tuneli, tylko zmusić ich do jeżdżenia na rowerze.
Avatar
anka / 3 czerwca 2016 o 11:52
0
Nikt nikogo nie zmusi do rezygnacji z samochodu. Po prostu ludzie wracają z pracy, jadą po dzieci, po zakupy i nie będą wozić tego na rowerze, czy mpk. Jak ktoś słusznie zauważył miastu jest potrzebny tunel, estakady, a nie buspasy. Tysiąclecia jest zapchana autami teraz, to co będzie jak auta będą miały jeden pas mniej? Z niewolnika nie ma pracownika, więc niech pan prezydent na siłę nie uszczęśliwia wszystkich buspasami i ścieżkami. Może czas nauczyć rowerzystów jeździć i usunąć ich z kilkupasmówek. Zresztą .. na Nowym Świecie są dwa pasy ruchu i ścieżka po jednej stronie, a rowerzyści gnają ciągle po chodniku!!!!!!!!!!!!!!, który ma ok. 1,5 m szerokości.
Nikt nikogo nie zmusi do rezygnacji z samochodu. Po prostu ludzie wracają z pracy, jadą po dzieci, po zakupy i nie będą wozić tego na rowerze, czy mpk. Jak ktoś słusznie zauważył miastu jest potrzebny tunel, estakady, a nie buspasy. Tysiąclecia jest zapchana autami teraz, to co będzie jak auta będą miały jeden pas mniej? Z niewolnika nie ma pracownika, więc niech pan prezydent na siłę nie uszczęśliwia wszystkich buspasami i ścieżkami. Może czas nauczyć rowerzystów jeździć i usunąć ich z kilkupasmówek. Zresztą .. na Nowym Świecie są dwa pasy... rozwiń
Avatar
Gość / 3 czerwca 2016 o 11:29
0
krytykujecie cały czas, a ciągle coś robią, czy za poprzedników też tak roibili. NIE!
Avatar
gość / 3 czerwca 2016 o 00:24
0
A CO Z GŁĘBOKĄ ?!! Kiedy dojdzie na niej ruch z Muzycznej - ZATKA SIĘ KOMPLETNIE przy Raabego... Przecież gołym okiem widac i wcale niepotrzebne sa ekspertyzy fachowców od ruchu, że jazdę na wprost Głeboką (do Wileńskiej np.) i w lewo w Filaretów - ZATYKAJĄ samochody zjeżdżające z Raabego, których kierowcy chcą skręcić w Sowińskiego, co drugi ma migacz prawy właczony - tam aż WYJE pod niebiosa o dodatkowy pas od Raabego do Sowińskiego TYLKO dla tych, co w Sowińskiego chcą jechać... bo ci, chcący skrecać w Sowińskiego blokują na sporym odcinku ruch na wprost do skrzyżowania z Filaretów... ta blokada kończy sie dopiero kilkanascie metrów przed Sowińskiego. Raptem 3, 4 samochody na minipasie dla skrecających w prawo - reszta stoi i czeka na pasie mogącym prowadzić samochody jadące na wprost...  Tam swego czasu dobudowano kawałeczek pasa dla skrecających w Sowińskiego, czy nie można było przedłużyć go do Raabego? Rozwiązanie to aż właziło samo, bez smaru, w... oczy... NIKT z władzuchny tego nie widział? Zabrakło mamony CZY CHĘCI i wyobraźni, aby DOKOŃCZYĆ miniprzebudowę tego kawałka Głebokiej?
A CO Z GŁĘBOKĄ ?!! Kiedy dojdzie na niej ruch z Muzycznej - ZATKA SIĘ KOMPLETNIE przy Raabego... Przecież gołym okiem widac i wcale niepotrzebne sa ekspertyzy fachowców od ruchu, że jazdę na wprost Głeboką (do Wileńskiej np.) i w lewo w Filaretów - ZATYKAJĄ samochody zjeżdżające z Raabego, których kierowcy chcą skręcić w Sowińskiego, co drugi ma migacz prawy właczony - tam aż WYJE pod niebiosa o dodatkowy pas od Raabego do Sowińskiego TYLKO dla tych, co w Sowińskiego chcą jechać... bo ci, chcący skrecać w Sowińskiego blokują na sporym odcink... rozwiń
Avatar
szofer / 28 listopada 2016 o 08:12
0
Na odcinku od ronda do Lubartowskiej bus-pas , dalej korki utobusowe,mówi się,że dalej aż do Prusa to może pomóc,bo i tak inne pojazdy czekją,aż autobusy zjadą z zatok.Zrobić plansze nastawiać miniaturek i spróbować bo komputer nie zawsze jest w korkach,chyba ,że w teczce.
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 00:24
0
na rondzie obok zamku zabrali 1 pasmo do skrętu na Piaski...totalnie blokuje to wjazd na rondo i przez to tworzą się ogromne korki.Zabrali pasmo na rzecz parkingu na chodniku przy zamku. Czy nie mogliby wrócić do dawnego rozwiązania i pozostać przy dawnej szerokości Unii Lub a za to poszerzyć dla parkujących w stronę zamku.?Przecież można....wymyślają cuda wianki jak trzeba unowocześniać. Tyle lat było więcej pasm ruchu i nagle zmniejszyli o 1...w dobie korków...Wszędzie zwężają i zwężają zamiast udogodnić Kiedyś jak nie mieli samochodów to budowano wielkie parkingi i dwupasmówki...teraz nie ma parkingów drogi są wąziutkie a te które są zwężają....niby dla "bezpieczeństwa" w sam raz dla idiotów
na rondzie obok zamku zabrali 1 pasmo do skrętu na Piaski...totalnie blokuje to wjazd na rondo i przez to tworzą się ogromne korki.Zabrali pasmo na rzecz parkingu na chodniku przy zamku. Czy nie mogliby wrócić do dawnego rozwiązania i pozostać przy dawnej szerokości Unii Lub a za to poszerzyć dla parkujących w stronę zamku.?Przecież można....wymyślają cuda wianki jak trzeba unowocześniać. Tyle lat było więcej pasm ruchu i nagle zmniejszyli o 1...w dobie korków...Wszędzie zwężają i zwężają zamiast udogodnić Kiedyś jak nie mieli samochodów to... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 00:16
0
"Miasto deklaruje gotowość wprowadzenia zmian do projektu przebudowy Al. Racławickich. Chodzi o budzący kontrowersje pomysł poszerzania jezdni w rejonie skrzyżowań"- a co to za kolejne "kontrowersje" ze strony moherów??...nie ma drogi Głęboka-Czechów, bezsensowna odbudowa masywnej kładki do miasteczka akademickiego po której i tak nikt nie chodzi -zamiast świateł albo nowoczesnych lekkich ażurowych kładek z windami (bez możliwości przejścia przez ulicę..) starożytne niereformowalne mohery mają chody a reszta musi cierpieć ...
Avatar
TAK / 5 czerwca 2016 o 13:58
0
***s://***facebook.com/tak-dla-tworzenia-nowych-miejsc-parkingowych-w-lublinie-1738343729731923/ zachęcamy do zapoznania się z tą inicjatywą
Avatar
Gość / 3 czerwca 2016 o 15:07
0
Brawo! Bardzo dobra inwestycja, szczególnie w buspas. Mam nadzieję, że powstanie ich więcej.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2016 o 12:13
0
Brawo prezydent. Bus pasy to krok do przodu. Lublin do przodu.
Avatar
anka / 3 czerwca 2016 o 11:55
0
Ten buspas się w końcu skończy i to nie zawsze na przystanku, więc autobusy będą zajeżdżać drogę autom, aby dojechać tam gdzie muszą? Widzę, że złota myśl pana Żuka - nie budować nowych ulic, wiaduktów, tuneli, tylko zmusić ich do jeżdżenia na rowerze.
Avatar
anka / 3 czerwca 2016 o 11:52
0
Nikt nikogo nie zmusi do rezygnacji z samochodu. Po prostu ludzie wracają z pracy, jadą po dzieci, po zakupy i nie będą wozić tego na rowerze, czy mpk. Jak ktoś słusznie zauważył miastu jest potrzebny tunel, estakady, a nie buspasy. Tysiąclecia jest zapchana autami teraz, to co będzie jak auta będą miały jeden pas mniej? Z niewolnika nie ma pracownika, więc niech pan prezydent na siłę nie uszczęśliwia wszystkich buspasami i ścieżkami. Może czas nauczyć rowerzystów jeździć i usunąć ich z kilkupasmówek. Zresztą .. na Nowym Świecie są dwa pasy ruchu i ścieżka po jednej stronie, a rowerzyści gnają ciągle po chodniku!!!!!!!!!!!!!!, który ma ok. 1,5 m szerokości.
Nikt nikogo nie zmusi do rezygnacji z samochodu. Po prostu ludzie wracają z pracy, jadą po dzieci, po zakupy i nie będą wozić tego na rowerze, czy mpk. Jak ktoś słusznie zauważył miastu jest potrzebny tunel, estakady, a nie buspasy. Tysiąclecia jest zapchana autami teraz, to co będzie jak auta będą miały jeden pas mniej? Z niewolnika nie ma pracownika, więc niech pan prezydent na siłę nie uszczęśliwia wszystkich buspasami i ścieżkami. Może czas nauczyć rowerzystów jeździć i usunąć ich z kilkupasmówek. Zresztą .. na Nowym Świecie są dwa pasy... rozwiń
Avatar
Gość / 3 czerwca 2016 o 11:29
0
krytykujecie cały czas, a ciągle coś robią, czy za poprzedników też tak roibili. NIE!
Avatar
gość / 3 czerwca 2016 o 00:24
0
A CO Z GŁĘBOKĄ ?!! Kiedy dojdzie na niej ruch z Muzycznej - ZATKA SIĘ KOMPLETNIE przy Raabego... Przecież gołym okiem widac i wcale niepotrzebne sa ekspertyzy fachowców od ruchu, że jazdę na wprost Głeboką (do Wileńskiej np.) i w lewo w Filaretów - ZATYKAJĄ samochody zjeżdżające z Raabego, których kierowcy chcą skręcić w Sowińskiego, co drugi ma migacz prawy właczony - tam aż WYJE pod niebiosa o dodatkowy pas od Raabego do Sowińskiego TYLKO dla tych, co w Sowińskiego chcą jechać... bo ci, chcący skrecać w Sowińskiego blokują na sporym odcinku ruch na wprost do skrzyżowania z Filaretów... ta blokada kończy sie dopiero kilkanascie metrów przed Sowińskiego. Raptem 3, 4 samochody na minipasie dla skrecających w prawo - reszta stoi i czeka na pasie mogącym prowadzić samochody jadące na wprost...  Tam swego czasu dobudowano kawałeczek pasa dla skrecających w Sowińskiego, czy nie można było przedłużyć go do Raabego? Rozwiązanie to aż właziło samo, bez smaru, w... oczy... NIKT z władzuchny tego nie widział? Zabrakło mamony CZY CHĘCI i wyobraźni, aby DOKOŃCZYĆ miniprzebudowę tego kawałka Głebokiej?
A CO Z GŁĘBOKĄ ?!! Kiedy dojdzie na niej ruch z Muzycznej - ZATKA SIĘ KOMPLETNIE przy Raabego... Przecież gołym okiem widac i wcale niepotrzebne sa ekspertyzy fachowców od ruchu, że jazdę na wprost Głeboką (do Wileńskiej np.) i w lewo w Filaretów - ZATYKAJĄ samochody zjeżdżające z Raabego, których kierowcy chcą skręcić w Sowińskiego, co drugi ma migacz prawy właczony - tam aż WYJE pod niebiosa o dodatkowy pas od Raabego do Sowińskiego TYLKO dla tych, co w Sowińskiego chcą jechać... bo ci, chcący skrecać w Sowińskiego blokują na sporym odcink... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 24 2

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 12 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 33 40

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0