Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 czerwca 2016 r.
10:19

Przebudowa Al. Racławickich: Powiedz, co sądzisz. Ale domyśl się o czym

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A

Powtórki konsultacji z mieszkańcami w sprawie przebudowy Al. Racławickich żąda Rada Kultury Przestrzeni przy prezydencie miasta. Tłumaczy, że osoby chcące ocenić projekt mają do niego utrudniony dostęp. Odpowiedź miasta: wszystko jest zgodne z procedurami.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Trwające już konsultacje to procedura, którą Ratusz musi przejść zanim wyda decyzję środowiskową i oceni wpływ przebudowy drogi na przyrodę. Urzędnicy zobowiązani są do tego, by przed wydaniem decyzji zebrać od mieszkańców opinie i wnioski. Tak też jest w przypadku Al. Racławickich: konsultacje w tej sprawie zaczęły się 20 maja i będą trwać do 9 czerwca.

Ale Rada Kultury Przestrzeni nie zostawia suchej nitki na ogłoszonych już konsultacjach. – Ich adresaci mają bowiem bardzo utrudniony dostęp do materiałów, które mieliby konsultować, a Urząd Miasta nie uczynił nic, aby im to ułatwić – stwierdza RKP w piśmie do prezydenta Lublina.

– Chcąc zapoznać się z materiałem do konsultacji, obywatel musi w godzinach pracy udać się osobiście na ul. Zana do siedziby Wydziału Ochrony Środowiska, gdzie może pobrać 32 pliki w formie cyfrowej – wypomina Rada Kultury Przestrzeni. – Ta metoda „udostępniania” mieszkańcom materiałów do „konsultacji” jest nie tylko absolutnym anachronizmem w czasach mobilnego dostępu do internetu, ale jest też trudna do wytłumaczenia z punktu widzenia standardów stosowanych w innych miastach.

Ratusz odpowiada, że materiały zostały zamieszczone w internecie, ale nie w urzędowym Biuletynie Informacji Publicznej, tylko na jednej z podstron miejskiego portalu lublin.eu.

– Zawsze istnieje możliwość wysłania tej dokumentacji pocztą elektroniczną, o co często pytają mieszkańcy. Każdy kto napisze do WOŚ otrzyma komplet informacji na swój adres e-mail, bez dodatkowych opłat – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Stwierdza też, że Urząd Miasta nie może ingerować w treść dokumentów poddawanych pod społeczną ocenę, bo odpowiada za nie inwestor, czyli Zarząd Dróg i Mostów. Tymczasem Rada Kultury Przestrzeni zauważa, że niektóre pliki mają tak wiele warstw, że są trudne w lekturze i nie dla każdego komputera są strawne.

Czy miasto jeszcze raz rozpocznie zbieranie opinii w sprawie Al. Racławickich? – Do dnia zakończenia obecnie trwających konsultacji nie ma możliwości ogłoszenia nowych – odpowiada Krzyżanowska. – Jeżeli w trakcie prowadzonego postępowania wyniknie konieczność przeprowadzenia kolejnych to będą one przeprowadzone.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
cradling / 3 czerwca 2016 o 02:58
0
Decyzja jest podjeta. Mam10 lat. Wiem, ze zolnierze radzieccy mieli karabiny na sznurkach, a polska kawaleria konie przeciwko czolgom. Zolnierze nie mogli odmowic wykonania rozkazu, bo wtedy by ich rozstrzelano. Ich dowodcy musieli wykonac zadania politykow, bo w przeciwnym wypadku by ich rozstrzelano. Koba jeszcze wszystkiego nie ustalil z Zachodem i USA. Koba byl wspanialym aktorem, poniewaz udal, ze dysponuje bronia nuklearna i Amerykanie w to uwierzyli. Zolnierze dali z siebie wszystko. Zgineli w obronie siebie, Rosji i Polski. Wspolny pomnik byc musi, bo ZSRR niczego sam nie ustalil, mimo rzekomego posiadania przezen bomb atomowych. Dominacja 'nad' jest wtedy, gdy obiekt zdominowany nie ma zadnych szans na przerwanie stalego go upokorzenia. Takiej dominacji nad Polska Rosja nie miala. Radnym poluzowaly sie szajby w mozgownicach. Pieniadze. Tam, gdzie sa pieniadze, tam musi byc zlodziej. Albo mu sie uda albo mu sie nie uda. Jak zlodziej jest u wladzy, to reszta musi sie go bardzo bac i takiemu zlodziejowi nie tyle sie udaje, co mu sie to daje. I wtedy zlodziej odmawia pacierz: Dzieki Ci Boze za to, ze co sie daje, to sie kraje i za to, ze ten przyglupiasty lud nigdy nie zmadrzeje. Dzieki Ci Boze za to, ze silniejszym osobnikom tego ludu dajesz wiatr w oczy, cuchnaca brode i wiater w genitaliach, a mniej silnym osobnikom tego ludu lek przed zwaleniem grupowym. Niech tepy lud sie leka, oto Panie Boze wielka w Tobie ta madra nadzieja. A ta druga matka glupich niech na wieki bedzie.
Decyzja jest podjeta. Mam10 lat. Wiem, ze zolnierze radzieccy mieli karabiny na sznurkach, a polska kawaleria konie przeciwko czolgom. Zolnierze nie mogli odmowic wykonania rozkazu, bo wtedy by ich rozstrzelano. Ich dowodcy musieli wykonac zadania politykow, bo w przeciwnym wypadku by ich rozstrzelano. Koba jeszcze wszystkiego nie ustalil z Zachodem i USA. Koba byl wspanialym aktorem, poniewaz udal, ze dysponuje bronia nuklearna i Amerykanie w to uwierzyli. Zolnierze dali z siebie wszystko. Zgineli w obronie siebie, Rosji i Polski. Wspolny p... rozwiń
Avatar
gość / 3 czerwca 2016 o 00:17
0
A CO Z GŁĘBOKĄ ?!! Kiedy dojdzie na niej ruch z Muzycznej - ZATKA SIĘ KOMPLETNIE przy Raabego... Przecież gołym okiem widac i wcale niepotrzebne sa ekspertyzy fachowców od ruchu, że jazdę na wprost Głeboką (do Wileńskiej np.) i w lewo w Filaretów - ZATYKAJĄ samochody zjeżdżające z Raabego, których kieroewcy chcą skręcić w Sowińskiego, co drugi ma migacz prawy właczony - tam aż WYJE pod niebiosa o dodatkowy pas od Raabego do Sowińskiego TYLKO dla tych, co w Sowińskiego chcą jechać... bo ci, chcacy skrecać w Sowińskiego blokują na sporym odcinku ruch na wprost do skrzyżowania z Filaretów... ta blokada kończy sie dopiero kilkanascie metrów przed Sowińskiego. Raptem 3, 4 samochody na minipasie dla skrecających w prawo - reszta stoi i czeka na pasie mogącym prowadzić samochody jadące na wprost...  Tam swego czasu dobudowano kawałeczek pasa dla skrecających w Sowińskiego, czy nie można było przedłużyć go do Raabego? Rozwiązanie to aż właziło samo, bez smaru, w... oczy... NIKT z władzuchny tego nie widział? Zabrakło mamony CZY CHĘCI i wyobraźni, aby DOKOŃCZYĆ miniprzebudowę tego kawałka Głebokiej?
A CO Z GŁĘBOKĄ ?!! Kiedy dojdzie na niej ruch z Muzycznej - ZATKA SIĘ KOMPLETNIE przy Raabego... Przecież gołym okiem widac i wcale niepotrzebne sa ekspertyzy fachowców od ruchu, że jazdę na wprost Głeboką (do Wileńskiej np.) i w lewo w Filaretów - ZATYKAJĄ samochody zjeżdżające z Raabego, których kieroewcy chcą skręcić w Sowińskiego, co drugi ma migacz prawy właczony - tam aż WYJE pod niebiosa o dodatkowy pas od Raabego do Sowińskiego TYLKO dla tych, co w Sowińskiego chcą jechać... bo ci, chcacy skrecać w Sowińskiego blokują na sporym odcin... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 22:17
0
Czy ta Pani dalej będzie komprotimować siebie, urząd i Prezydenta Żuka? Zawsze istnieje możliwość wysłania tej dokumentacji pocztą elektroniczną, o co często pytają mieszkańcy. Każdy kto napisze do WOŚ otrzyma komplet informacji na swój adres e-mail, bez dodatkowych opłat – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Ps. Szkoda, że Urząd Miasta utrudnia dostęp do informacji. Urząd powinien być dla mieszkańca...
Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 19:33
0
wszędzie tylko ścieżki i ścieżki dla pedałowców.. w d..pe wsadź pan sobie żuku te ścieżki.. to nie Świdnik..jak pan tak Lubi Swoją Wieś niech tam pan pedałowcom dogadzaj.. w LUBLINIe i tak już się chodzi i jeździ żuczym(żółwim) tempem..
Avatar
WOJO / 2 czerwca 2016 o 18:48
0
Mam kilka uwag dotyczących projektu. Z wielkim zainteresowaniem przestudiowałem rysunki, a konkretnie projekt skrzyżowania Poniatowskiego - Popiełuszki (nr 7). Nasunęły mi się pytania, na które chciałbym uzyskać odpowiedzi od projektantów. 1. Dlaczego nie zaprojektowano prawoskrętu z ulicy Popiełuszki w kierunku Czechowa? 2. Dlaczego nie zaprojektowano lewoskrętu z Popiełuszki w kierunku Czechowa? 3. W jakim celu skrócono pas do lewoskrętu z Poniatowskiego w kierunku Popiełuszki koszmarnie bezsensowną wyspą? 4. Dlaczego nikt przy okazji nie wziął pod uwagę przebudowy Długosza - Popiełuszki ?! Czy na Długosza nie czas najwyższy wydłużyć (malowaniem na jezdni oznakowania poziomego) lewoskrętu w Aleje Racławickie?
Mam kilka uwag dotyczących projektu. Z wielkim zainteresowaniem przestudiowałem rysunki, a konkretnie projekt skrzyżowania Poniatowskiego - Popiełuszki (nr 7). Nasunęły mi się pytania, na które chciałbym uzyskać odpowiedzi od projektantów. 1. Dlaczego nie zaprojektowano prawoskrętu z ulicy Popiełuszki w kierunku Czechowa? 2. Dlaczego nie zaprojektowano lewoskrętu z Popiełuszki w kierunku Czechowa? 3. W jakim celu skrócono pas do lewoskrętu z Poniatowskiego w kierunku Popiełuszki koszmarnie bezsensowną wyspą? 4. Dlaczego nikt przy okazji ... rozwiń
Avatar
s / 2 czerwca 2016 o 17:47
0
Pod warunkiem, że nie robi się ich kosztem istniejących pasów ruchu.
Avatar
adam / 2 czerwca 2016 o 17:43
0
A co w tym takiego dziwnego?,autobus jest większy cięższszy(a z pasażerami to już wogóle)od samochdu osobowego,to i większe i głębsze koleiny sie tworzą proste?proste.
Avatar
Waldemar Kurej / 2 czerwca 2016 o 17:35
0
na adrres e-mailowy srodowisko@lublin.eu wysyłami setkami żądanie poszerzenia ulic Poniatowskiego i i Sowinskiego   Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,    Wyrażam wielkie zaniepokojenie, iż władze Lublina pod presją kilkunastu wiecznych malkontentów dowodzonych przez politycznego autsajdera znanego z wulgarnego zachowania na manifestacjach antyKOD – „radnego” dzielnicy Wieniawa wycofują się z planu poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego do standardu 2x2  w celu udrożnienia przejazdu przez Lublina centrum pomiędzy północnymi a południowymi jego dzielnicami.  Zaprezentowany projekt przebudowy dróg łączących ul Mieczysława Smorawińskiego na Czechowie z ul Filaretów na LSM jest przez lubelskich kierowców oczekiwana od kilkudziesięciu lat. Tą tak niezbędna dla miasta inwestycje podczas poprzednich  konsultacji społecznych skrytykowała garstka malkontentów zamieszkałych na ulicach Poniatowskiego i Sowińskiego. Czy prezydent Żuk da się im zaszantażować, czy poświęci żywotny interes kilkudziesięciu tysięcy Lublinian, małej garstce wiecznych malkontentów? Przypominam iż na ul. Lipowej i Piłsudskiego gdzie droga jest o standardzie 2x2 bloki mieszkalne też występują blisko bloków mieszkalnych. Mieszkańcy bloków przy Puławskiej, Spadowej Sikorskiego, Żołnierskiej mieszkają wzdłuż dwupasmowej jedni gdzie odbywa się ruch tranzytowy TIRów i mogą z tym żyć.  Tak samo wzdłuż ul. Muzycznej która obecnie jest modernizowana do standardu 2x2 i pomimo protestów mieszkańców władze miasta nie dali się szantażować protestującym , dlatego oczekujemy od władz Lublina takiej samej zdecydowanej postawy w przypadku poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego    My mieszkańcy Lublina nie chcemy nadal stać w długich korkach każdego dnia jeżdżąc do pracy/szkoły/ na uczelnie i wracając z nich zmuszeni jesteśmy podróżować czy to samochodami prywatnymi czy też komunikacją miejską, gdy w godzinach szczytu przejazd tym odcinkiem zajmuje około godziny czasu. Zamieszkiwanie z centrum miasta przynosi liczne korzyści: bliska dostępność do instytucji, Urzędów, biur, szkół, przychodni, centrów handlowych, sklepów, zdajemy sobie z tego sprawę że jednak ma pewne i mankamenty jak wzmożony ruch drogowy. Jeżeli komuś przeszkadza to zawsze może przenieść się na obrzeża miasta gdzie koszty mieszkań są dużo niższe niż w samym centrum metropolii, jaka jest nasz Lublin. Szanowni Państwo nie można mieć wszystkiego, życie ciagle stawia nas przed wyborami.  Żądam by Krzysztof Żuk spełnił swą obietnice wyborcza niezrealizowana w kadencji 2010-2014 którą powtórzy podczas kampanii samorządowej w 2014 r,. by ulice Poniatowskiego i Sowińskiego zostały poszerzone.   Podobnie jak niżej podpisany zresztą myśli większość Lublinian a na pewno ponad 40 tys. mieszkańców miasta, którzy przez Sowińskiego i Poniatowskiego przejeżdżamy każdego dnia  Apelujemy do władz naszego miasta by interesów większości mieszkańców Lublina, którzy oczekują poprawy komfortu życia w mieście w centrum tego pięknego miasta nie przedkładał na zachcianki małej garstki ludzi kierowanych przez naczelnego oszołoma tego miasta zasiadającego w radzie dzielnicy Wieniawa . Apelujemy do prezydenta Lublina aby nie dał się szantażować, i powrócił do koncepcji poszerzenie ulic Sowińskiego i Poniatowskiego do standardu 2x2 tak aby udróżnić ciąg komunikacyjny Północ-południe łączący Czuby-LSM-Wieniawe-Czechów.   ....... /-/ podpis 
na adrres e-mailowy srodowisko@lublin.eu wysyłami setkami żądanie poszerzenia ulic Poniatowskiego i i Sowinskiego   Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,    Wyrażam wielkie zaniepokojenie, iż władze Lublina pod presją kilkunastu wiecznych malkontentów dowodzonych przez politycznego autsajdera znanego z wulgarnego zachowania na manifestacjach antyKOD – „radnego” dzielnicy... rozwiń
Avatar
Waldemar Kurej / 2 czerwca 2016 o 17:32
0
w ramach konsultacji społcznych na adres e-mailowy  srodowisko@lublin.eu. masowo wysyłamy e-maile z uwagami. Nie pozwólmy by desp[eraci z Rady Dzielnicy Wieniawa  i Dzielnicy Śródmieście czyniukli skansen z naszego miasta. Pokażmy naszą siłe Żukowi i jrego bandzie - tysiac e-maili każdego dnia domagajacychsie poszerzenia Sowinskiego i Poniatowskiego    Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,    Wyrażam wielkie zaniepokojenie, iż władze Lublina pod presją kilkunastu wiecznych malkontentów dowodzonych przez politycznych autsajderów  wycofują się z planu poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego do standardu 2x2  w celu udrożnienia przejazdu przez Lublina centrum pomiędzy północnymi a południowymi jego dzielnicami.  Zaprezentowany projekt przebudowy dróg łączących ul Mieczysława Smorawińskiego na Czechowie z ul Filaretów na LSM jest przez lubelskich kierowców oczekiwana od kilkudziesięciu lat. Tą tak niezbędna dla miasta inwestycje podczas poprzednich  konsultacji społecznych skrytykowała garstka malkontentów zamieszkałych na ulicach Poniatowskiego i Sowińskiego. Czy prezydent Żuk da się im zaszantażować, czy poświęci żywotny interes kilkudziesięciu tysięcy Lublinian, małej garstce wiecznych malkontentów? Przypominam iż na ul. Lipowej i Piłsudskiego gdzie droga jest o standardzie 2x2 bloki mieszkalne też występują blisko bloków mieszkalnych. Mieszkańcy bloków przy Puławskiej, Spadowej Sikorskiego, Żołnierskiej mieszkają wzdłuż dwupasmowej jedni gdzie odbywa się ruch tranzytowy TIRów i mogą z tym żyć.  Tak samo wzdłuż ul. Muzycznej która obecnie jest modernizowana do standardu 2x2 i pomimo protestów mieszkańców władze miasta nie dali się szantażować protestującym , dlatego oczekujemy od władz Lublina takiej samej zdecydowanej postawy w przypadku poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego    My mieszkańcy Lublina nie chcemy nadal stać w długich korkach każdego dnia jeżdżąc do pracy/szkoły/ na uczelnie i wracając z nich zmuszeni jesteśmy podróżować czy to samochodami prywatnymi czy też komunikacją miejską, gdy w godzinach szczytu przejazd tym odcinkiem zajmuje około godziny czasu. Zamieszkiwanie z centrum miasta przynosi liczne korzyści: bliska dostępność do instytucji, Urzędów, biur, szkół, przychodni, centrów handlowych, sklepów, zdajemy sobie z tego sprawę że jednak ma pewne i mankamenty jak wzmożony ruch drogowy. Jeżeli komuś przeszkadza to zawsze może przenieść się na obrzeża miasta gdzie koszty mieszkań są dużo niższe niż w samym centrum metropolii, jaka jest nasz Lublin. Szanowni Państwo nie można mieć wszystkiego, życie ciagle stawia nas przed wyborami.  Żądam by Krzysztof Żuk spełnił swą obietnice wyborcza niezrealizowana w kadencji 2010-2014 którą powtórzy podczas kampanii samorządowej w 2014 r,. by ulice Poniatowskiego i Sowińskiego zostały poszerzone.   Podobnie jak niżej podpisany zresztą myśli większość Lublinian a na pewno ponad 40 tys. mieszkańców miasta, którzy przez Sowińskiego i Poniatowskiego przejeżdżamy każdego dnia  Apelujemy do władz naszego miasta by interesów większości mieszkańców Lublina, którzy oczekują poprawy komfortu życia w mieście w centrum tego pięknego miasta nie przedkładał na zachcianki małej garstki ludzi kierowanych przez naczelnego oszołoma tego miasta zasiadającego w radzie dzielnicy Wieniawa . Apelujemy do prezydenta Lublina aby nie dał się szantażować, i powrócił do koncepcji poszerzenie ulic Sowińskiego i Poniatowskiego do standardu 2x2 tak aby udróżnić ciąg komunikacyjny Północ-południe łączący Czuby-LSM-Wieniawe-Czechów ...... podpis
w ramach konsultacji społcznych na adres e-mailowy  srodowisko@lublin.eu. masowo wysyłamy e-maile z uwagami. Nie pozwólmy by desp[eraci z Rady Dzielnicy Wieniawa  i Dzielnicy Śródmieście czyniukli skansen z naszego miasta. Pokażmy naszą siłe Żukowi i jrego bandzie - tysiac e-maili każdego dnia domagajacychsie poszerzenia Sowinskiego i Poniatowskiego    Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,  ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 16:13
0
NIE dla buspasów na racałwickich-lipowa. Chory pomysł. Już widac jak kuleje centrum po wydłuzeniu deptaka. A tak to remontować jak najwięcej !!
Avatar
cradling / 3 czerwca 2016 o 02:58
0
Decyzja jest podjeta. Mam10 lat. Wiem, ze zolnierze radzieccy mieli karabiny na sznurkach, a polska kawaleria konie przeciwko czolgom. Zolnierze nie mogli odmowic wykonania rozkazu, bo wtedy by ich rozstrzelano. Ich dowodcy musieli wykonac zadania politykow, bo w przeciwnym wypadku by ich rozstrzelano. Koba jeszcze wszystkiego nie ustalil z Zachodem i USA. Koba byl wspanialym aktorem, poniewaz udal, ze dysponuje bronia nuklearna i Amerykanie w to uwierzyli. Zolnierze dali z siebie wszystko. Zgineli w obronie siebie, Rosji i Polski. Wspolny pomnik byc musi, bo ZSRR niczego sam nie ustalil, mimo rzekomego posiadania przezen bomb atomowych. Dominacja 'nad' jest wtedy, gdy obiekt zdominowany nie ma zadnych szans na przerwanie stalego go upokorzenia. Takiej dominacji nad Polska Rosja nie miala. Radnym poluzowaly sie szajby w mozgownicach. Pieniadze. Tam, gdzie sa pieniadze, tam musi byc zlodziej. Albo mu sie uda albo mu sie nie uda. Jak zlodziej jest u wladzy, to reszta musi sie go bardzo bac i takiemu zlodziejowi nie tyle sie udaje, co mu sie to daje. I wtedy zlodziej odmawia pacierz: Dzieki Ci Boze za to, ze co sie daje, to sie kraje i za to, ze ten przyglupiasty lud nigdy nie zmadrzeje. Dzieki Ci Boze za to, ze silniejszym osobnikom tego ludu dajesz wiatr w oczy, cuchnaca brode i wiater w genitaliach, a mniej silnym osobnikom tego ludu lek przed zwaleniem grupowym. Niech tepy lud sie leka, oto Panie Boze wielka w Tobie ta madra nadzieja. A ta druga matka glupich niech na wieki bedzie.
Decyzja jest podjeta. Mam10 lat. Wiem, ze zolnierze radzieccy mieli karabiny na sznurkach, a polska kawaleria konie przeciwko czolgom. Zolnierze nie mogli odmowic wykonania rozkazu, bo wtedy by ich rozstrzelano. Ich dowodcy musieli wykonac zadania politykow, bo w przeciwnym wypadku by ich rozstrzelano. Koba jeszcze wszystkiego nie ustalil z Zachodem i USA. Koba byl wspanialym aktorem, poniewaz udal, ze dysponuje bronia nuklearna i Amerykanie w to uwierzyli. Zolnierze dali z siebie wszystko. Zgineli w obronie siebie, Rosji i Polski. Wspolny p... rozwiń
Avatar
gość / 3 czerwca 2016 o 00:17
0
A CO Z GŁĘBOKĄ ?!! Kiedy dojdzie na niej ruch z Muzycznej - ZATKA SIĘ KOMPLETNIE przy Raabego... Przecież gołym okiem widac i wcale niepotrzebne sa ekspertyzy fachowców od ruchu, że jazdę na wprost Głeboką (do Wileńskiej np.) i w lewo w Filaretów - ZATYKAJĄ samochody zjeżdżające z Raabego, których kieroewcy chcą skręcić w Sowińskiego, co drugi ma migacz prawy właczony - tam aż WYJE pod niebiosa o dodatkowy pas od Raabego do Sowińskiego TYLKO dla tych, co w Sowińskiego chcą jechać... bo ci, chcacy skrecać w Sowińskiego blokują na sporym odcinku ruch na wprost do skrzyżowania z Filaretów... ta blokada kończy sie dopiero kilkanascie metrów przed Sowińskiego. Raptem 3, 4 samochody na minipasie dla skrecających w prawo - reszta stoi i czeka na pasie mogącym prowadzić samochody jadące na wprost...  Tam swego czasu dobudowano kawałeczek pasa dla skrecających w Sowińskiego, czy nie można było przedłużyć go do Raabego? Rozwiązanie to aż właziło samo, bez smaru, w... oczy... NIKT z władzuchny tego nie widział? Zabrakło mamony CZY CHĘCI i wyobraźni, aby DOKOŃCZYĆ miniprzebudowę tego kawałka Głebokiej?
A CO Z GŁĘBOKĄ ?!! Kiedy dojdzie na niej ruch z Muzycznej - ZATKA SIĘ KOMPLETNIE przy Raabego... Przecież gołym okiem widac i wcale niepotrzebne sa ekspertyzy fachowców od ruchu, że jazdę na wprost Głeboką (do Wileńskiej np.) i w lewo w Filaretów - ZATYKAJĄ samochody zjeżdżające z Raabego, których kieroewcy chcą skręcić w Sowińskiego, co drugi ma migacz prawy właczony - tam aż WYJE pod niebiosa o dodatkowy pas od Raabego do Sowińskiego TYLKO dla tych, co w Sowińskiego chcą jechać... bo ci, chcacy skrecać w Sowińskiego blokują na sporym odcin... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 22:17
0
Czy ta Pani dalej będzie komprotimować siebie, urząd i Prezydenta Żuka? Zawsze istnieje możliwość wysłania tej dokumentacji pocztą elektroniczną, o co często pytają mieszkańcy. Każdy kto napisze do WOŚ otrzyma komplet informacji na swój adres e-mail, bez dodatkowych opłat – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Ps. Szkoda, że Urząd Miasta utrudnia dostęp do informacji. Urząd powinien być dla mieszkańca...
Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 19:33
0
wszędzie tylko ścieżki i ścieżki dla pedałowców.. w d..pe wsadź pan sobie żuku te ścieżki.. to nie Świdnik..jak pan tak Lubi Swoją Wieś niech tam pan pedałowcom dogadzaj.. w LUBLINIe i tak już się chodzi i jeździ żuczym(żółwim) tempem..
Avatar
WOJO / 2 czerwca 2016 o 18:48
0
Mam kilka uwag dotyczących projektu. Z wielkim zainteresowaniem przestudiowałem rysunki, a konkretnie projekt skrzyżowania Poniatowskiego - Popiełuszki (nr 7). Nasunęły mi się pytania, na które chciałbym uzyskać odpowiedzi od projektantów. 1. Dlaczego nie zaprojektowano prawoskrętu z ulicy Popiełuszki w kierunku Czechowa? 2. Dlaczego nie zaprojektowano lewoskrętu z Popiełuszki w kierunku Czechowa? 3. W jakim celu skrócono pas do lewoskrętu z Poniatowskiego w kierunku Popiełuszki koszmarnie bezsensowną wyspą? 4. Dlaczego nikt przy okazji nie wziął pod uwagę przebudowy Długosza - Popiełuszki ?! Czy na Długosza nie czas najwyższy wydłużyć (malowaniem na jezdni oznakowania poziomego) lewoskrętu w Aleje Racławickie?
Mam kilka uwag dotyczących projektu. Z wielkim zainteresowaniem przestudiowałem rysunki, a konkretnie projekt skrzyżowania Poniatowskiego - Popiełuszki (nr 7). Nasunęły mi się pytania, na które chciałbym uzyskać odpowiedzi od projektantów. 1. Dlaczego nie zaprojektowano prawoskrętu z ulicy Popiełuszki w kierunku Czechowa? 2. Dlaczego nie zaprojektowano lewoskrętu z Popiełuszki w kierunku Czechowa? 3. W jakim celu skrócono pas do lewoskrętu z Poniatowskiego w kierunku Popiełuszki koszmarnie bezsensowną wyspą? 4. Dlaczego nikt przy okazji ... rozwiń
Avatar
s / 2 czerwca 2016 o 17:47
0
Pod warunkiem, że nie robi się ich kosztem istniejących pasów ruchu.
Avatar
adam / 2 czerwca 2016 o 17:43
0
A co w tym takiego dziwnego?,autobus jest większy cięższszy(a z pasażerami to już wogóle)od samochdu osobowego,to i większe i głębsze koleiny sie tworzą proste?proste.
Avatar
Waldemar Kurej / 2 czerwca 2016 o 17:35
0
na adrres e-mailowy srodowisko@lublin.eu wysyłami setkami żądanie poszerzenia ulic Poniatowskiego i i Sowinskiego   Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,    Wyrażam wielkie zaniepokojenie, iż władze Lublina pod presją kilkunastu wiecznych malkontentów dowodzonych przez politycznego autsajdera znanego z wulgarnego zachowania na manifestacjach antyKOD – „radnego” dzielnicy Wieniawa wycofują się z planu poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego do standardu 2x2  w celu udrożnienia przejazdu przez Lublina centrum pomiędzy północnymi a południowymi jego dzielnicami.  Zaprezentowany projekt przebudowy dróg łączących ul Mieczysława Smorawińskiego na Czechowie z ul Filaretów na LSM jest przez lubelskich kierowców oczekiwana od kilkudziesięciu lat. Tą tak niezbędna dla miasta inwestycje podczas poprzednich  konsultacji społecznych skrytykowała garstka malkontentów zamieszkałych na ulicach Poniatowskiego i Sowińskiego. Czy prezydent Żuk da się im zaszantażować, czy poświęci żywotny interes kilkudziesięciu tysięcy Lublinian, małej garstce wiecznych malkontentów? Przypominam iż na ul. Lipowej i Piłsudskiego gdzie droga jest o standardzie 2x2 bloki mieszkalne też występują blisko bloków mieszkalnych. Mieszkańcy bloków przy Puławskiej, Spadowej Sikorskiego, Żołnierskiej mieszkają wzdłuż dwupasmowej jedni gdzie odbywa się ruch tranzytowy TIRów i mogą z tym żyć.  Tak samo wzdłuż ul. Muzycznej która obecnie jest modernizowana do standardu 2x2 i pomimo protestów mieszkańców władze miasta nie dali się szantażować protestującym , dlatego oczekujemy od władz Lublina takiej samej zdecydowanej postawy w przypadku poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego    My mieszkańcy Lublina nie chcemy nadal stać w długich korkach każdego dnia jeżdżąc do pracy/szkoły/ na uczelnie i wracając z nich zmuszeni jesteśmy podróżować czy to samochodami prywatnymi czy też komunikacją miejską, gdy w godzinach szczytu przejazd tym odcinkiem zajmuje około godziny czasu. Zamieszkiwanie z centrum miasta przynosi liczne korzyści: bliska dostępność do instytucji, Urzędów, biur, szkół, przychodni, centrów handlowych, sklepów, zdajemy sobie z tego sprawę że jednak ma pewne i mankamenty jak wzmożony ruch drogowy. Jeżeli komuś przeszkadza to zawsze może przenieść się na obrzeża miasta gdzie koszty mieszkań są dużo niższe niż w samym centrum metropolii, jaka jest nasz Lublin. Szanowni Państwo nie można mieć wszystkiego, życie ciagle stawia nas przed wyborami.  Żądam by Krzysztof Żuk spełnił swą obietnice wyborcza niezrealizowana w kadencji 2010-2014 którą powtórzy podczas kampanii samorządowej w 2014 r,. by ulice Poniatowskiego i Sowińskiego zostały poszerzone.   Podobnie jak niżej podpisany zresztą myśli większość Lublinian a na pewno ponad 40 tys. mieszkańców miasta, którzy przez Sowińskiego i Poniatowskiego przejeżdżamy każdego dnia  Apelujemy do władz naszego miasta by interesów większości mieszkańców Lublina, którzy oczekują poprawy komfortu życia w mieście w centrum tego pięknego miasta nie przedkładał na zachcianki małej garstki ludzi kierowanych przez naczelnego oszołoma tego miasta zasiadającego w radzie dzielnicy Wieniawa . Apelujemy do prezydenta Lublina aby nie dał się szantażować, i powrócił do koncepcji poszerzenie ulic Sowińskiego i Poniatowskiego do standardu 2x2 tak aby udróżnić ciąg komunikacyjny Północ-południe łączący Czuby-LSM-Wieniawe-Czechów.   ....... /-/ podpis 
na adrres e-mailowy srodowisko@lublin.eu wysyłami setkami żądanie poszerzenia ulic Poniatowskiego i i Sowinskiego   Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,    Wyrażam wielkie zaniepokojenie, iż władze Lublina pod presją kilkunastu wiecznych malkontentów dowodzonych przez politycznego autsajdera znanego z wulgarnego zachowania na manifestacjach antyKOD – „radnego” dzielnicy... rozwiń
Avatar
Waldemar Kurej / 2 czerwca 2016 o 17:32
0
w ramach konsultacji społcznych na adres e-mailowy  srodowisko@lublin.eu. masowo wysyłamy e-maile z uwagami. Nie pozwólmy by desp[eraci z Rady Dzielnicy Wieniawa  i Dzielnicy Śródmieście czyniukli skansen z naszego miasta. Pokażmy naszą siłe Żukowi i jrego bandzie - tysiac e-maili każdego dnia domagajacychsie poszerzenia Sowinskiego i Poniatowskiego    Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,    Wyrażam wielkie zaniepokojenie, iż władze Lublina pod presją kilkunastu wiecznych malkontentów dowodzonych przez politycznych autsajderów  wycofują się z planu poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego do standardu 2x2  w celu udrożnienia przejazdu przez Lublina centrum pomiędzy północnymi a południowymi jego dzielnicami.  Zaprezentowany projekt przebudowy dróg łączących ul Mieczysława Smorawińskiego na Czechowie z ul Filaretów na LSM jest przez lubelskich kierowców oczekiwana od kilkudziesięciu lat. Tą tak niezbędna dla miasta inwestycje podczas poprzednich  konsultacji społecznych skrytykowała garstka malkontentów zamieszkałych na ulicach Poniatowskiego i Sowińskiego. Czy prezydent Żuk da się im zaszantażować, czy poświęci żywotny interes kilkudziesięciu tysięcy Lublinian, małej garstce wiecznych malkontentów? Przypominam iż na ul. Lipowej i Piłsudskiego gdzie droga jest o standardzie 2x2 bloki mieszkalne też występują blisko bloków mieszkalnych. Mieszkańcy bloków przy Puławskiej, Spadowej Sikorskiego, Żołnierskiej mieszkają wzdłuż dwupasmowej jedni gdzie odbywa się ruch tranzytowy TIRów i mogą z tym żyć.  Tak samo wzdłuż ul. Muzycznej która obecnie jest modernizowana do standardu 2x2 i pomimo protestów mieszkańców władze miasta nie dali się szantażować protestującym , dlatego oczekujemy od władz Lublina takiej samej zdecydowanej postawy w przypadku poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego    My mieszkańcy Lublina nie chcemy nadal stać w długich korkach każdego dnia jeżdżąc do pracy/szkoły/ na uczelnie i wracając z nich zmuszeni jesteśmy podróżować czy to samochodami prywatnymi czy też komunikacją miejską, gdy w godzinach szczytu przejazd tym odcinkiem zajmuje około godziny czasu. Zamieszkiwanie z centrum miasta przynosi liczne korzyści: bliska dostępność do instytucji, Urzędów, biur, szkół, przychodni, centrów handlowych, sklepów, zdajemy sobie z tego sprawę że jednak ma pewne i mankamenty jak wzmożony ruch drogowy. Jeżeli komuś przeszkadza to zawsze może przenieść się na obrzeża miasta gdzie koszty mieszkań są dużo niższe niż w samym centrum metropolii, jaka jest nasz Lublin. Szanowni Państwo nie można mieć wszystkiego, życie ciagle stawia nas przed wyborami.  Żądam by Krzysztof Żuk spełnił swą obietnice wyborcza niezrealizowana w kadencji 2010-2014 którą powtórzy podczas kampanii samorządowej w 2014 r,. by ulice Poniatowskiego i Sowińskiego zostały poszerzone.   Podobnie jak niżej podpisany zresztą myśli większość Lublinian a na pewno ponad 40 tys. mieszkańców miasta, którzy przez Sowińskiego i Poniatowskiego przejeżdżamy każdego dnia  Apelujemy do władz naszego miasta by interesów większości mieszkańców Lublina, którzy oczekują poprawy komfortu życia w mieście w centrum tego pięknego miasta nie przedkładał na zachcianki małej garstki ludzi kierowanych przez naczelnego oszołoma tego miasta zasiadającego w radzie dzielnicy Wieniawa . Apelujemy do prezydenta Lublina aby nie dał się szantażować, i powrócił do koncepcji poszerzenie ulic Sowińskiego i Poniatowskiego do standardu 2x2 tak aby udróżnić ciąg komunikacyjny Północ-południe łączący Czuby-LSM-Wieniawe-Czechów ...... podpis
w ramach konsultacji społcznych na adres e-mailowy  srodowisko@lublin.eu. masowo wysyłamy e-maile z uwagami. Nie pozwólmy by desp[eraci z Rady Dzielnicy Wieniawa  i Dzielnicy Śródmieście czyniukli skansen z naszego miasta. Pokażmy naszą siłe Żukowi i jrego bandzie - tysiac e-maili każdego dnia domagajacychsie poszerzenia Sowinskiego i Poniatowskiego    Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,  ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 16:13
0
NIE dla buspasów na racałwickich-lipowa. Chory pomysł. Już widac jak kuleje centrum po wydłuzeniu deptaka. A tak to remontować jak najwięcej !!
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.