Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 czerwca 2016 r.
10:19

Przebudowa Al. Racławickich: Powiedz, co sądzisz. Ale domyśl się o czym

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A

Powtórki konsultacji z mieszkańcami w sprawie przebudowy Al. Racławickich żąda Rada Kultury Przestrzeni przy prezydencie miasta. Tłumaczy, że osoby chcące ocenić projekt mają do niego utrudniony dostęp. Odpowiedź miasta: wszystko jest zgodne z procedurami.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Trwające już konsultacje to procedura, którą Ratusz musi przejść zanim wyda decyzję środowiskową i oceni wpływ przebudowy drogi na przyrodę. Urzędnicy zobowiązani są do tego, by przed wydaniem decyzji zebrać od mieszkańców opinie i wnioski. Tak też jest w przypadku Al. Racławickich: konsultacje w tej sprawie zaczęły się 20 maja i będą trwać do 9 czerwca.

Ale Rada Kultury Przestrzeni nie zostawia suchej nitki na ogłoszonych już konsultacjach. – Ich adresaci mają bowiem bardzo utrudniony dostęp do materiałów, które mieliby konsultować, a Urząd Miasta nie uczynił nic, aby im to ułatwić – stwierdza RKP w piśmie do prezydenta Lublina.

– Chcąc zapoznać się z materiałem do konsultacji, obywatel musi w godzinach pracy udać się osobiście na ul. Zana do siedziby Wydziału Ochrony Środowiska, gdzie może pobrać 32 pliki w formie cyfrowej – wypomina Rada Kultury Przestrzeni. – Ta metoda „udostępniania” mieszkańcom materiałów do „konsultacji” jest nie tylko absolutnym anachronizmem w czasach mobilnego dostępu do internetu, ale jest też trudna do wytłumaczenia z punktu widzenia standardów stosowanych w innych miastach.

Ratusz odpowiada, że materiały zostały zamieszczone w internecie, ale nie w urzędowym Biuletynie Informacji Publicznej, tylko na jednej z podstron miejskiego portalu lublin.eu.

– Zawsze istnieje możliwość wysłania tej dokumentacji pocztą elektroniczną, o co często pytają mieszkańcy. Każdy kto napisze do WOŚ otrzyma komplet informacji na swój adres e-mail, bez dodatkowych opłat – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Stwierdza też, że Urząd Miasta nie może ingerować w treść dokumentów poddawanych pod społeczną ocenę, bo odpowiada za nie inwestor, czyli Zarząd Dróg i Mostów. Tymczasem Rada Kultury Przestrzeni zauważa, że niektóre pliki mają tak wiele warstw, że są trudne w lekturze i nie dla każdego komputera są strawne.

Czy miasto jeszcze raz rozpocznie zbieranie opinii w sprawie Al. Racławickich? – Do dnia zakończenia obecnie trwających konsultacji nie ma możliwości ogłoszenia nowych – odpowiada Krzyżanowska. – Jeżeli w trakcie prowadzonego postępowania wyniknie konieczność przeprowadzenia kolejnych to będą one przeprowadzone.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
cradling / 3 czerwca 2016 o 02:58
0
Decyzja jest podjeta. Mam10 lat. Wiem, ze zolnierze radzieccy mieli karabiny na sznurkach, a polska kawaleria konie przeciwko czolgom. Zolnierze nie mogli odmowic wykonania rozkazu, bo wtedy by ich rozstrzelano. Ich dowodcy musieli wykonac zadania politykow, bo w przeciwnym wypadku by ich rozstrzelano. Koba jeszcze wszystkiego nie ustalil z Zachodem i USA. Koba byl wspanialym aktorem, poniewaz udal, ze dysponuje bronia nuklearna i Amerykanie w to uwierzyli. Zolnierze dali z siebie wszystko. Zgineli w obronie siebie, Rosji i Polski. Wspolny pomnik byc musi, bo ZSRR niczego sam nie ustalil, mimo rzekomego posiadania przezen bomb atomowych. Dominacja 'nad' jest wtedy, gdy obiekt zdominowany nie ma zadnych szans na przerwanie stalego go upokorzenia. Takiej dominacji nad Polska Rosja nie miala. Radnym poluzowaly sie szajby w mozgownicach. Pieniadze. Tam, gdzie sa pieniadze, tam musi byc zlodziej. Albo mu sie uda albo mu sie nie uda. Jak zlodziej jest u wladzy, to reszta musi sie go bardzo bac i takiemu zlodziejowi nie tyle sie udaje, co mu sie to daje. I wtedy zlodziej odmawia pacierz: Dzieki Ci Boze za to, ze co sie daje, to sie kraje i za to, ze ten przyglupiasty lud nigdy nie zmadrzeje. Dzieki Ci Boze za to, ze silniejszym osobnikom tego ludu dajesz wiatr w oczy, cuchnaca brode i wiater w genitaliach, a mniej silnym osobnikom tego ludu lek przed zwaleniem grupowym. Niech tepy lud sie leka, oto Panie Boze wielka w Tobie ta madra nadzieja. A ta druga matka glupich niech na wieki bedzie.
Decyzja jest podjeta. Mam10 lat. Wiem, ze zolnierze radzieccy mieli karabiny na sznurkach, a polska kawaleria konie przeciwko czolgom. Zolnierze nie mogli odmowic wykonania rozkazu, bo wtedy by ich rozstrzelano. Ich dowodcy musieli wykonac zadania politykow, bo w przeciwnym wypadku by ich rozstrzelano. Koba jeszcze wszystkiego nie ustalil z Zachodem i USA. Koba byl wspanialym aktorem, poniewaz udal, ze dysponuje bronia nuklearna i Amerykanie w to uwierzyli. Zolnierze dali z siebie wszystko. Zgineli w obronie siebie, Rosji i Polski. Wspolny p... rozwiń
Avatar
gość / 3 czerwca 2016 o 00:17
0
A CO Z GŁĘBOKĄ ?!! Kiedy dojdzie na niej ruch z Muzycznej - ZATKA SIĘ KOMPLETNIE przy Raabego... Przecież gołym okiem widac i wcale niepotrzebne sa ekspertyzy fachowców od ruchu, że jazdę na wprost Głeboką (do Wileńskiej np.) i w lewo w Filaretów - ZATYKAJĄ samochody zjeżdżające z Raabego, których kieroewcy chcą skręcić w Sowińskiego, co drugi ma migacz prawy właczony - tam aż WYJE pod niebiosa o dodatkowy pas od Raabego do Sowińskiego TYLKO dla tych, co w Sowińskiego chcą jechać... bo ci, chcacy skrecać w Sowińskiego blokują na sporym odcinku ruch na wprost do skrzyżowania z Filaretów... ta blokada kończy sie dopiero kilkanascie metrów przed Sowińskiego. Raptem 3, 4 samochody na minipasie dla skrecających w prawo - reszta stoi i czeka na pasie mogącym prowadzić samochody jadące na wprost...  Tam swego czasu dobudowano kawałeczek pasa dla skrecających w Sowińskiego, czy nie można było przedłużyć go do Raabego? Rozwiązanie to aż właziło samo, bez smaru, w... oczy... NIKT z władzuchny tego nie widział? Zabrakło mamony CZY CHĘCI i wyobraźni, aby DOKOŃCZYĆ miniprzebudowę tego kawałka Głebokiej?
A CO Z GŁĘBOKĄ ?!! Kiedy dojdzie na niej ruch z Muzycznej - ZATKA SIĘ KOMPLETNIE przy Raabego... Przecież gołym okiem widac i wcale niepotrzebne sa ekspertyzy fachowców od ruchu, że jazdę na wprost Głeboką (do Wileńskiej np.) i w lewo w Filaretów - ZATYKAJĄ samochody zjeżdżające z Raabego, których kieroewcy chcą skręcić w Sowińskiego, co drugi ma migacz prawy właczony - tam aż WYJE pod niebiosa o dodatkowy pas od Raabego do Sowińskiego TYLKO dla tych, co w Sowińskiego chcą jechać... bo ci, chcacy skrecać w Sowińskiego blokują na sporym odcin... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 22:17
0
Czy ta Pani dalej będzie komprotimować siebie, urząd i Prezydenta Żuka? Zawsze istnieje możliwość wysłania tej dokumentacji pocztą elektroniczną, o co często pytają mieszkańcy. Każdy kto napisze do WOŚ otrzyma komplet informacji na swój adres e-mail, bez dodatkowych opłat – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Ps. Szkoda, że Urząd Miasta utrudnia dostęp do informacji. Urząd powinien być dla mieszkańca...
Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 19:33
0
wszędzie tylko ścieżki i ścieżki dla pedałowców.. w d..pe wsadź pan sobie żuku te ścieżki.. to nie Świdnik..jak pan tak Lubi Swoją Wieś niech tam pan pedałowcom dogadzaj.. w LUBLINIe i tak już się chodzi i jeździ żuczym(żółwim) tempem..
Avatar
WOJO / 2 czerwca 2016 o 18:48
0
Mam kilka uwag dotyczących projektu. Z wielkim zainteresowaniem przestudiowałem rysunki, a konkretnie projekt skrzyżowania Poniatowskiego - Popiełuszki (nr 7). Nasunęły mi się pytania, na które chciałbym uzyskać odpowiedzi od projektantów. 1. Dlaczego nie zaprojektowano prawoskrętu z ulicy Popiełuszki w kierunku Czechowa? 2. Dlaczego nie zaprojektowano lewoskrętu z Popiełuszki w kierunku Czechowa? 3. W jakim celu skrócono pas do lewoskrętu z Poniatowskiego w kierunku Popiełuszki koszmarnie bezsensowną wyspą? 4. Dlaczego nikt przy okazji nie wziął pod uwagę przebudowy Długosza - Popiełuszki ?! Czy na Długosza nie czas najwyższy wydłużyć (malowaniem na jezdni oznakowania poziomego) lewoskrętu w Aleje Racławickie?
Mam kilka uwag dotyczących projektu. Z wielkim zainteresowaniem przestudiowałem rysunki, a konkretnie projekt skrzyżowania Poniatowskiego - Popiełuszki (nr 7). Nasunęły mi się pytania, na które chciałbym uzyskać odpowiedzi od projektantów. 1. Dlaczego nie zaprojektowano prawoskrętu z ulicy Popiełuszki w kierunku Czechowa? 2. Dlaczego nie zaprojektowano lewoskrętu z Popiełuszki w kierunku Czechowa? 3. W jakim celu skrócono pas do lewoskrętu z Poniatowskiego w kierunku Popiełuszki koszmarnie bezsensowną wyspą? 4. Dlaczego nikt przy okazji ... rozwiń
Avatar
s / 2 czerwca 2016 o 17:47
0
Pod warunkiem, że nie robi się ich kosztem istniejących pasów ruchu.
Avatar
adam / 2 czerwca 2016 o 17:43
0
A co w tym takiego dziwnego?,autobus jest większy cięższszy(a z pasażerami to już wogóle)od samochdu osobowego,to i większe i głębsze koleiny sie tworzą proste?proste.
Avatar
Waldemar Kurej / 2 czerwca 2016 o 17:35
0
na adrres e-mailowy srodowisko@lublin.eu wysyłami setkami żądanie poszerzenia ulic Poniatowskiego i i Sowinskiego   Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,    Wyrażam wielkie zaniepokojenie, iż władze Lublina pod presją kilkunastu wiecznych malkontentów dowodzonych przez politycznego autsajdera znanego z wulgarnego zachowania na manifestacjach antyKOD – „radnego” dzielnicy Wieniawa wycofują się z planu poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego do standardu 2x2  w celu udrożnienia przejazdu przez Lublina centrum pomiędzy północnymi a południowymi jego dzielnicami.  Zaprezentowany projekt przebudowy dróg łączących ul Mieczysława Smorawińskiego na Czechowie z ul Filaretów na LSM jest przez lubelskich kierowców oczekiwana od kilkudziesięciu lat. Tą tak niezbędna dla miasta inwestycje podczas poprzednich  konsultacji społecznych skrytykowała garstka malkontentów zamieszkałych na ulicach Poniatowskiego i Sowińskiego. Czy prezydent Żuk da się im zaszantażować, czy poświęci żywotny interes kilkudziesięciu tysięcy Lublinian, małej garstce wiecznych malkontentów? Przypominam iż na ul. Lipowej i Piłsudskiego gdzie droga jest o standardzie 2x2 bloki mieszkalne też występują blisko bloków mieszkalnych. Mieszkańcy bloków przy Puławskiej, Spadowej Sikorskiego, Żołnierskiej mieszkają wzdłuż dwupasmowej jedni gdzie odbywa się ruch tranzytowy TIRów i mogą z tym żyć.  Tak samo wzdłuż ul. Muzycznej która obecnie jest modernizowana do standardu 2x2 i pomimo protestów mieszkańców władze miasta nie dali się szantażować protestującym , dlatego oczekujemy od władz Lublina takiej samej zdecydowanej postawy w przypadku poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego    My mieszkańcy Lublina nie chcemy nadal stać w długich korkach każdego dnia jeżdżąc do pracy/szkoły/ na uczelnie i wracając z nich zmuszeni jesteśmy podróżować czy to samochodami prywatnymi czy też komunikacją miejską, gdy w godzinach szczytu przejazd tym odcinkiem zajmuje około godziny czasu. Zamieszkiwanie z centrum miasta przynosi liczne korzyści: bliska dostępność do instytucji, Urzędów, biur, szkół, przychodni, centrów handlowych, sklepów, zdajemy sobie z tego sprawę że jednak ma pewne i mankamenty jak wzmożony ruch drogowy. Jeżeli komuś przeszkadza to zawsze może przenieść się na obrzeża miasta gdzie koszty mieszkań są dużo niższe niż w samym centrum metropolii, jaka jest nasz Lublin. Szanowni Państwo nie można mieć wszystkiego, życie ciagle stawia nas przed wyborami.  Żądam by Krzysztof Żuk spełnił swą obietnice wyborcza niezrealizowana w kadencji 2010-2014 którą powtórzy podczas kampanii samorządowej w 2014 r,. by ulice Poniatowskiego i Sowińskiego zostały poszerzone.   Podobnie jak niżej podpisany zresztą myśli większość Lublinian a na pewno ponad 40 tys. mieszkańców miasta, którzy przez Sowińskiego i Poniatowskiego przejeżdżamy każdego dnia  Apelujemy do władz naszego miasta by interesów większości mieszkańców Lublina, którzy oczekują poprawy komfortu życia w mieście w centrum tego pięknego miasta nie przedkładał na zachcianki małej garstki ludzi kierowanych przez naczelnego oszołoma tego miasta zasiadającego w radzie dzielnicy Wieniawa . Apelujemy do prezydenta Lublina aby nie dał się szantażować, i powrócił do koncepcji poszerzenie ulic Sowińskiego i Poniatowskiego do standardu 2x2 tak aby udróżnić ciąg komunikacyjny Północ-południe łączący Czuby-LSM-Wieniawe-Czechów.   ....... /-/ podpis 
na adrres e-mailowy srodowisko@lublin.eu wysyłami setkami żądanie poszerzenia ulic Poniatowskiego i i Sowinskiego   Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,    Wyrażam wielkie zaniepokojenie, iż władze Lublina pod presją kilkunastu wiecznych malkontentów dowodzonych przez politycznego autsajdera znanego z wulgarnego zachowania na manifestacjach antyKOD – „radnego” dzielnicy... rozwiń
Avatar
Waldemar Kurej / 2 czerwca 2016 o 17:32
0
w ramach konsultacji społcznych na adres e-mailowy  srodowisko@lublin.eu. masowo wysyłamy e-maile z uwagami. Nie pozwólmy by desp[eraci z Rady Dzielnicy Wieniawa  i Dzielnicy Śródmieście czyniukli skansen z naszego miasta. Pokażmy naszą siłe Żukowi i jrego bandzie - tysiac e-maili każdego dnia domagajacychsie poszerzenia Sowinskiego i Poniatowskiego    Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,    Wyrażam wielkie zaniepokojenie, iż władze Lublina pod presją kilkunastu wiecznych malkontentów dowodzonych przez politycznych autsajderów  wycofują się z planu poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego do standardu 2x2  w celu udrożnienia przejazdu przez Lublina centrum pomiędzy północnymi a południowymi jego dzielnicami.  Zaprezentowany projekt przebudowy dróg łączących ul Mieczysława Smorawińskiego na Czechowie z ul Filaretów na LSM jest przez lubelskich kierowców oczekiwana od kilkudziesięciu lat. Tą tak niezbędna dla miasta inwestycje podczas poprzednich  konsultacji społecznych skrytykowała garstka malkontentów zamieszkałych na ulicach Poniatowskiego i Sowińskiego. Czy prezydent Żuk da się im zaszantażować, czy poświęci żywotny interes kilkudziesięciu tysięcy Lublinian, małej garstce wiecznych malkontentów? Przypominam iż na ul. Lipowej i Piłsudskiego gdzie droga jest o standardzie 2x2 bloki mieszkalne też występują blisko bloków mieszkalnych. Mieszkańcy bloków przy Puławskiej, Spadowej Sikorskiego, Żołnierskiej mieszkają wzdłuż dwupasmowej jedni gdzie odbywa się ruch tranzytowy TIRów i mogą z tym żyć.  Tak samo wzdłuż ul. Muzycznej która obecnie jest modernizowana do standardu 2x2 i pomimo protestów mieszkańców władze miasta nie dali się szantażować protestującym , dlatego oczekujemy od władz Lublina takiej samej zdecydowanej postawy w przypadku poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego    My mieszkańcy Lublina nie chcemy nadal stać w długich korkach każdego dnia jeżdżąc do pracy/szkoły/ na uczelnie i wracając z nich zmuszeni jesteśmy podróżować czy to samochodami prywatnymi czy też komunikacją miejską, gdy w godzinach szczytu przejazd tym odcinkiem zajmuje około godziny czasu. Zamieszkiwanie z centrum miasta przynosi liczne korzyści: bliska dostępność do instytucji, Urzędów, biur, szkół, przychodni, centrów handlowych, sklepów, zdajemy sobie z tego sprawę że jednak ma pewne i mankamenty jak wzmożony ruch drogowy. Jeżeli komuś przeszkadza to zawsze może przenieść się na obrzeża miasta gdzie koszty mieszkań są dużo niższe niż w samym centrum metropolii, jaka jest nasz Lublin. Szanowni Państwo nie można mieć wszystkiego, życie ciagle stawia nas przed wyborami.  Żądam by Krzysztof Żuk spełnił swą obietnice wyborcza niezrealizowana w kadencji 2010-2014 którą powtórzy podczas kampanii samorządowej w 2014 r,. by ulice Poniatowskiego i Sowińskiego zostały poszerzone.   Podobnie jak niżej podpisany zresztą myśli większość Lublinian a na pewno ponad 40 tys. mieszkańców miasta, którzy przez Sowińskiego i Poniatowskiego przejeżdżamy każdego dnia  Apelujemy do władz naszego miasta by interesów większości mieszkańców Lublina, którzy oczekują poprawy komfortu życia w mieście w centrum tego pięknego miasta nie przedkładał na zachcianki małej garstki ludzi kierowanych przez naczelnego oszołoma tego miasta zasiadającego w radzie dzielnicy Wieniawa . Apelujemy do prezydenta Lublina aby nie dał się szantażować, i powrócił do koncepcji poszerzenie ulic Sowińskiego i Poniatowskiego do standardu 2x2 tak aby udróżnić ciąg komunikacyjny Północ-południe łączący Czuby-LSM-Wieniawe-Czechów ...... podpis
w ramach konsultacji społcznych na adres e-mailowy  srodowisko@lublin.eu. masowo wysyłamy e-maile z uwagami. Nie pozwólmy by desp[eraci z Rady Dzielnicy Wieniawa  i Dzielnicy Śródmieście czyniukli skansen z naszego miasta. Pokażmy naszą siłe Żukowi i jrego bandzie - tysiac e-maili każdego dnia domagajacychsie poszerzenia Sowinskiego i Poniatowskiego    Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,  ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 16:13
0
NIE dla buspasów na racałwickich-lipowa. Chory pomysł. Już widac jak kuleje centrum po wydłuzeniu deptaka. A tak to remontować jak najwięcej !!
Avatar
cradling / 3 czerwca 2016 o 02:58
0
Decyzja jest podjeta. Mam10 lat. Wiem, ze zolnierze radzieccy mieli karabiny na sznurkach, a polska kawaleria konie przeciwko czolgom. Zolnierze nie mogli odmowic wykonania rozkazu, bo wtedy by ich rozstrzelano. Ich dowodcy musieli wykonac zadania politykow, bo w przeciwnym wypadku by ich rozstrzelano. Koba jeszcze wszystkiego nie ustalil z Zachodem i USA. Koba byl wspanialym aktorem, poniewaz udal, ze dysponuje bronia nuklearna i Amerykanie w to uwierzyli. Zolnierze dali z siebie wszystko. Zgineli w obronie siebie, Rosji i Polski. Wspolny pomnik byc musi, bo ZSRR niczego sam nie ustalil, mimo rzekomego posiadania przezen bomb atomowych. Dominacja 'nad' jest wtedy, gdy obiekt zdominowany nie ma zadnych szans na przerwanie stalego go upokorzenia. Takiej dominacji nad Polska Rosja nie miala. Radnym poluzowaly sie szajby w mozgownicach. Pieniadze. Tam, gdzie sa pieniadze, tam musi byc zlodziej. Albo mu sie uda albo mu sie nie uda. Jak zlodziej jest u wladzy, to reszta musi sie go bardzo bac i takiemu zlodziejowi nie tyle sie udaje, co mu sie to daje. I wtedy zlodziej odmawia pacierz: Dzieki Ci Boze za to, ze co sie daje, to sie kraje i za to, ze ten przyglupiasty lud nigdy nie zmadrzeje. Dzieki Ci Boze za to, ze silniejszym osobnikom tego ludu dajesz wiatr w oczy, cuchnaca brode i wiater w genitaliach, a mniej silnym osobnikom tego ludu lek przed zwaleniem grupowym. Niech tepy lud sie leka, oto Panie Boze wielka w Tobie ta madra nadzieja. A ta druga matka glupich niech na wieki bedzie.
Decyzja jest podjeta. Mam10 lat. Wiem, ze zolnierze radzieccy mieli karabiny na sznurkach, a polska kawaleria konie przeciwko czolgom. Zolnierze nie mogli odmowic wykonania rozkazu, bo wtedy by ich rozstrzelano. Ich dowodcy musieli wykonac zadania politykow, bo w przeciwnym wypadku by ich rozstrzelano. Koba jeszcze wszystkiego nie ustalil z Zachodem i USA. Koba byl wspanialym aktorem, poniewaz udal, ze dysponuje bronia nuklearna i Amerykanie w to uwierzyli. Zolnierze dali z siebie wszystko. Zgineli w obronie siebie, Rosji i Polski. Wspolny p... rozwiń
Avatar
gość / 3 czerwca 2016 o 00:17
0
A CO Z GŁĘBOKĄ ?!! Kiedy dojdzie na niej ruch z Muzycznej - ZATKA SIĘ KOMPLETNIE przy Raabego... Przecież gołym okiem widac i wcale niepotrzebne sa ekspertyzy fachowców od ruchu, że jazdę na wprost Głeboką (do Wileńskiej np.) i w lewo w Filaretów - ZATYKAJĄ samochody zjeżdżające z Raabego, których kieroewcy chcą skręcić w Sowińskiego, co drugi ma migacz prawy właczony - tam aż WYJE pod niebiosa o dodatkowy pas od Raabego do Sowińskiego TYLKO dla tych, co w Sowińskiego chcą jechać... bo ci, chcacy skrecać w Sowińskiego blokują na sporym odcinku ruch na wprost do skrzyżowania z Filaretów... ta blokada kończy sie dopiero kilkanascie metrów przed Sowińskiego. Raptem 3, 4 samochody na minipasie dla skrecających w prawo - reszta stoi i czeka na pasie mogącym prowadzić samochody jadące na wprost...  Tam swego czasu dobudowano kawałeczek pasa dla skrecających w Sowińskiego, czy nie można było przedłużyć go do Raabego? Rozwiązanie to aż właziło samo, bez smaru, w... oczy... NIKT z władzuchny tego nie widział? Zabrakło mamony CZY CHĘCI i wyobraźni, aby DOKOŃCZYĆ miniprzebudowę tego kawałka Głebokiej?
A CO Z GŁĘBOKĄ ?!! Kiedy dojdzie na niej ruch z Muzycznej - ZATKA SIĘ KOMPLETNIE przy Raabego... Przecież gołym okiem widac i wcale niepotrzebne sa ekspertyzy fachowców od ruchu, że jazdę na wprost Głeboką (do Wileńskiej np.) i w lewo w Filaretów - ZATYKAJĄ samochody zjeżdżające z Raabego, których kieroewcy chcą skręcić w Sowińskiego, co drugi ma migacz prawy właczony - tam aż WYJE pod niebiosa o dodatkowy pas od Raabego do Sowińskiego TYLKO dla tych, co w Sowińskiego chcą jechać... bo ci, chcacy skrecać w Sowińskiego blokują na sporym odcin... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 22:17
0
Czy ta Pani dalej będzie komprotimować siebie, urząd i Prezydenta Żuka? Zawsze istnieje możliwość wysłania tej dokumentacji pocztą elektroniczną, o co często pytają mieszkańcy. Każdy kto napisze do WOŚ otrzyma komplet informacji na swój adres e-mail, bez dodatkowych opłat – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Ps. Szkoda, że Urząd Miasta utrudnia dostęp do informacji. Urząd powinien być dla mieszkańca...
Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 19:33
0
wszędzie tylko ścieżki i ścieżki dla pedałowców.. w d..pe wsadź pan sobie żuku te ścieżki.. to nie Świdnik..jak pan tak Lubi Swoją Wieś niech tam pan pedałowcom dogadzaj.. w LUBLINIe i tak już się chodzi i jeździ żuczym(żółwim) tempem..
Avatar
WOJO / 2 czerwca 2016 o 18:48
0
Mam kilka uwag dotyczących projektu. Z wielkim zainteresowaniem przestudiowałem rysunki, a konkretnie projekt skrzyżowania Poniatowskiego - Popiełuszki (nr 7). Nasunęły mi się pytania, na które chciałbym uzyskać odpowiedzi od projektantów. 1. Dlaczego nie zaprojektowano prawoskrętu z ulicy Popiełuszki w kierunku Czechowa? 2. Dlaczego nie zaprojektowano lewoskrętu z Popiełuszki w kierunku Czechowa? 3. W jakim celu skrócono pas do lewoskrętu z Poniatowskiego w kierunku Popiełuszki koszmarnie bezsensowną wyspą? 4. Dlaczego nikt przy okazji nie wziął pod uwagę przebudowy Długosza - Popiełuszki ?! Czy na Długosza nie czas najwyższy wydłużyć (malowaniem na jezdni oznakowania poziomego) lewoskrętu w Aleje Racławickie?
Mam kilka uwag dotyczących projektu. Z wielkim zainteresowaniem przestudiowałem rysunki, a konkretnie projekt skrzyżowania Poniatowskiego - Popiełuszki (nr 7). Nasunęły mi się pytania, na które chciałbym uzyskać odpowiedzi od projektantów. 1. Dlaczego nie zaprojektowano prawoskrętu z ulicy Popiełuszki w kierunku Czechowa? 2. Dlaczego nie zaprojektowano lewoskrętu z Popiełuszki w kierunku Czechowa? 3. W jakim celu skrócono pas do lewoskrętu z Poniatowskiego w kierunku Popiełuszki koszmarnie bezsensowną wyspą? 4. Dlaczego nikt przy okazji ... rozwiń
Avatar
s / 2 czerwca 2016 o 17:47
0
Pod warunkiem, że nie robi się ich kosztem istniejących pasów ruchu.
Avatar
adam / 2 czerwca 2016 o 17:43
0
A co w tym takiego dziwnego?,autobus jest większy cięższszy(a z pasażerami to już wogóle)od samochdu osobowego,to i większe i głębsze koleiny sie tworzą proste?proste.
Avatar
Waldemar Kurej / 2 czerwca 2016 o 17:35
0
na adrres e-mailowy srodowisko@lublin.eu wysyłami setkami żądanie poszerzenia ulic Poniatowskiego i i Sowinskiego   Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,    Wyrażam wielkie zaniepokojenie, iż władze Lublina pod presją kilkunastu wiecznych malkontentów dowodzonych przez politycznego autsajdera znanego z wulgarnego zachowania na manifestacjach antyKOD – „radnego” dzielnicy Wieniawa wycofują się z planu poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego do standardu 2x2  w celu udrożnienia przejazdu przez Lublina centrum pomiędzy północnymi a południowymi jego dzielnicami.  Zaprezentowany projekt przebudowy dróg łączących ul Mieczysława Smorawińskiego na Czechowie z ul Filaretów na LSM jest przez lubelskich kierowców oczekiwana od kilkudziesięciu lat. Tą tak niezbędna dla miasta inwestycje podczas poprzednich  konsultacji społecznych skrytykowała garstka malkontentów zamieszkałych na ulicach Poniatowskiego i Sowińskiego. Czy prezydent Żuk da się im zaszantażować, czy poświęci żywotny interes kilkudziesięciu tysięcy Lublinian, małej garstce wiecznych malkontentów? Przypominam iż na ul. Lipowej i Piłsudskiego gdzie droga jest o standardzie 2x2 bloki mieszkalne też występują blisko bloków mieszkalnych. Mieszkańcy bloków przy Puławskiej, Spadowej Sikorskiego, Żołnierskiej mieszkają wzdłuż dwupasmowej jedni gdzie odbywa się ruch tranzytowy TIRów i mogą z tym żyć.  Tak samo wzdłuż ul. Muzycznej która obecnie jest modernizowana do standardu 2x2 i pomimo protestów mieszkańców władze miasta nie dali się szantażować protestującym , dlatego oczekujemy od władz Lublina takiej samej zdecydowanej postawy w przypadku poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego    My mieszkańcy Lublina nie chcemy nadal stać w długich korkach każdego dnia jeżdżąc do pracy/szkoły/ na uczelnie i wracając z nich zmuszeni jesteśmy podróżować czy to samochodami prywatnymi czy też komunikacją miejską, gdy w godzinach szczytu przejazd tym odcinkiem zajmuje około godziny czasu. Zamieszkiwanie z centrum miasta przynosi liczne korzyści: bliska dostępność do instytucji, Urzędów, biur, szkół, przychodni, centrów handlowych, sklepów, zdajemy sobie z tego sprawę że jednak ma pewne i mankamenty jak wzmożony ruch drogowy. Jeżeli komuś przeszkadza to zawsze może przenieść się na obrzeża miasta gdzie koszty mieszkań są dużo niższe niż w samym centrum metropolii, jaka jest nasz Lublin. Szanowni Państwo nie można mieć wszystkiego, życie ciagle stawia nas przed wyborami.  Żądam by Krzysztof Żuk spełnił swą obietnice wyborcza niezrealizowana w kadencji 2010-2014 którą powtórzy podczas kampanii samorządowej w 2014 r,. by ulice Poniatowskiego i Sowińskiego zostały poszerzone.   Podobnie jak niżej podpisany zresztą myśli większość Lublinian a na pewno ponad 40 tys. mieszkańców miasta, którzy przez Sowińskiego i Poniatowskiego przejeżdżamy każdego dnia  Apelujemy do władz naszego miasta by interesów większości mieszkańców Lublina, którzy oczekują poprawy komfortu życia w mieście w centrum tego pięknego miasta nie przedkładał na zachcianki małej garstki ludzi kierowanych przez naczelnego oszołoma tego miasta zasiadającego w radzie dzielnicy Wieniawa . Apelujemy do prezydenta Lublina aby nie dał się szantażować, i powrócił do koncepcji poszerzenie ulic Sowińskiego i Poniatowskiego do standardu 2x2 tak aby udróżnić ciąg komunikacyjny Północ-południe łączący Czuby-LSM-Wieniawe-Czechów.   ....... /-/ podpis 
na adrres e-mailowy srodowisko@lublin.eu wysyłami setkami żądanie poszerzenia ulic Poniatowskiego i i Sowinskiego   Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,    Wyrażam wielkie zaniepokojenie, iż władze Lublina pod presją kilkunastu wiecznych malkontentów dowodzonych przez politycznego autsajdera znanego z wulgarnego zachowania na manifestacjach antyKOD – „radnego” dzielnicy... rozwiń
Avatar
Waldemar Kurej / 2 czerwca 2016 o 17:32
0
w ramach konsultacji społcznych na adres e-mailowy  srodowisko@lublin.eu. masowo wysyłamy e-maile z uwagami. Nie pozwólmy by desp[eraci z Rady Dzielnicy Wieniawa  i Dzielnicy Śródmieście czyniukli skansen z naszego miasta. Pokażmy naszą siłe Żukowi i jrego bandzie - tysiac e-maili każdego dnia domagajacychsie poszerzenia Sowinskiego i Poniatowskiego    Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,    Wyrażam wielkie zaniepokojenie, iż władze Lublina pod presją kilkunastu wiecznych malkontentów dowodzonych przez politycznych autsajderów  wycofują się z planu poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego do standardu 2x2  w celu udrożnienia przejazdu przez Lublina centrum pomiędzy północnymi a południowymi jego dzielnicami.  Zaprezentowany projekt przebudowy dróg łączących ul Mieczysława Smorawińskiego na Czechowie z ul Filaretów na LSM jest przez lubelskich kierowców oczekiwana od kilkudziesięciu lat. Tą tak niezbędna dla miasta inwestycje podczas poprzednich  konsultacji społecznych skrytykowała garstka malkontentów zamieszkałych na ulicach Poniatowskiego i Sowińskiego. Czy prezydent Żuk da się im zaszantażować, czy poświęci żywotny interes kilkudziesięciu tysięcy Lublinian, małej garstce wiecznych malkontentów? Przypominam iż na ul. Lipowej i Piłsudskiego gdzie droga jest o standardzie 2x2 bloki mieszkalne też występują blisko bloków mieszkalnych. Mieszkańcy bloków przy Puławskiej, Spadowej Sikorskiego, Żołnierskiej mieszkają wzdłuż dwupasmowej jedni gdzie odbywa się ruch tranzytowy TIRów i mogą z tym żyć.  Tak samo wzdłuż ul. Muzycznej która obecnie jest modernizowana do standardu 2x2 i pomimo protestów mieszkańców władze miasta nie dali się szantażować protestującym , dlatego oczekujemy od władz Lublina takiej samej zdecydowanej postawy w przypadku poszerzenia ulic Poniatowskiego i Sowińskiego    My mieszkańcy Lublina nie chcemy nadal stać w długich korkach każdego dnia jeżdżąc do pracy/szkoły/ na uczelnie i wracając z nich zmuszeni jesteśmy podróżować czy to samochodami prywatnymi czy też komunikacją miejską, gdy w godzinach szczytu przejazd tym odcinkiem zajmuje około godziny czasu. Zamieszkiwanie z centrum miasta przynosi liczne korzyści: bliska dostępność do instytucji, Urzędów, biur, szkół, przychodni, centrów handlowych, sklepów, zdajemy sobie z tego sprawę że jednak ma pewne i mankamenty jak wzmożony ruch drogowy. Jeżeli komuś przeszkadza to zawsze może przenieść się na obrzeża miasta gdzie koszty mieszkań są dużo niższe niż w samym centrum metropolii, jaka jest nasz Lublin. Szanowni Państwo nie można mieć wszystkiego, życie ciagle stawia nas przed wyborami.  Żądam by Krzysztof Żuk spełnił swą obietnice wyborcza niezrealizowana w kadencji 2010-2014 którą powtórzy podczas kampanii samorządowej w 2014 r,. by ulice Poniatowskiego i Sowińskiego zostały poszerzone.   Podobnie jak niżej podpisany zresztą myśli większość Lublinian a na pewno ponad 40 tys. mieszkańców miasta, którzy przez Sowińskiego i Poniatowskiego przejeżdżamy każdego dnia  Apelujemy do władz naszego miasta by interesów większości mieszkańców Lublina, którzy oczekują poprawy komfortu życia w mieście w centrum tego pięknego miasta nie przedkładał na zachcianki małej garstki ludzi kierowanych przez naczelnego oszołoma tego miasta zasiadającego w radzie dzielnicy Wieniawa . Apelujemy do prezydenta Lublina aby nie dał się szantażować, i powrócił do koncepcji poszerzenie ulic Sowińskiego i Poniatowskiego do standardu 2x2 tak aby udróżnić ciąg komunikacyjny Północ-południe łączący Czuby-LSM-Wieniawe-Czechów ...... podpis
w ramach konsultacji społcznych na adres e-mailowy  srodowisko@lublin.eu. masowo wysyłamy e-maile z uwagami. Nie pozwólmy by desp[eraci z Rady Dzielnicy Wieniawa  i Dzielnicy Śródmieście czyniukli skansen z naszego miasta. Pokażmy naszą siłe Żukowi i jrego bandzie - tysiac e-maili każdego dnia domagajacychsie poszerzenia Sowinskiego i Poniatowskiego    Temat: Konsultacje społeczne  przebudowy Al. Racławickich od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową,  ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 16:13
0
NIE dla buspasów na racałwickich-lipowa. Chory pomysł. Już widac jak kuleje centrum po wydłuzeniu deptaka. A tak to remontować jak najwięcej !!
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!