Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 października 2018 r.
11:50

Będą się modlić podczas Marszu Równości. „To jest tak nazwane, ale to marsz szatana”

Autor: Zdjęcie autora TOMA
0 17 A A

Do wspólnej modlitwy w trakcie zaplanowanego na najbliższą sobotę Marszu Równości w Lublinie zachęcają przedstawiciele środowisk katolickich. Planują organizować spotkania modlitewne w świątyniach sąsiadujących z trasą przemarszu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Nie możemy siedzieć z założonymi rękami, kiedy w Lublinie dzieją się takie rzeczy, jeszcze pod hasłem „marsz równości”. Już sama nazwa jest myląca, bo z równością ma to niewiele wspólnego. My, katolicy uważamy, że wszyscy ludzie są równi wobec Boga i nie ma potrzeby walczenia o równość – twierdzi Tomasz Stańko, prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lublinie. – Dlatego postanowiliśmy zainicjować akcję modlitewną, której celem byłoby przebłaganie Boga za grzechy, które popełniamy wszyscy i za wszystkich ludzi, którzy się nie modlą. Chcemy prosić go o to, żeby oddalił od nas kary, które mógłby na nas zesłać za to, że takie rzeczy się w Polsce dzieją.

- To jest tak nazwane, ale to nie jest „marsz równości”, tylko marsz szatana. Trzeba przeciwdziałać takim szatańskim marszom, które chcą nas wyprowadzić tam, gdzie człowiek staje się niczym w życiu pozagrobowym – dodaje Krzysztof Chmielewski ze Stowarzyszenia Polskich Prawników Katolickich.

- Takie parady są groźne szczególnie dla młodych ludzi, którzy być może jeszcze nieustabilizowani, popatrzą na to i mogą mieć impuls: „pogrzeb w swojej psychice, bo może tobie nie dziewczyny się podobają, tylko chłopcy”. To może być zachętą do takiego stylu życia – mówi Maria Winiarska z Akcji Katolickiej.

Z kolei Marian Król, przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” przekonuje: - Chcemy przeciwdziałać zjawiskom, które już w dziejach ludzkości próbowano podejmować i zawsze prowadziły do wielkich nieszczęść, wielokrotnie do utraty życia przez miliony jednostek – mówi Król. Co dokładnie ma na myśli? – Tak zwane siły, które mienią się postępowymi, nurt chrześcijański uważają za przestarzały. Niektórzy twierdzą, że Bóg umarł. To zawsze opierało się na cierpieniu. W dziejach ludzkości były znane różne okresy, kiedy chciano poprawiać pana Boga i niosło to śmierć, nienawiść i zniszczenie cywilizacyjne – tłumaczy.

- Ruchy organizujące tego typu przedsięwzięcia mają zdecydowanie podłoże marksistowskie. A do czego w historii świata doprowadzili marksiści, nie trzeba nikomu udowadniać. Ulepszanie świata na siłę zawsze prowadziło do różnych złych rzeczy, a w skrajnych przypadkach do ludobójstwa na ogromną skalę – dopowiada Tomasz Stańko.

Organizatorzy akcji modlitewnej zapowiadają, że będzie ona miała charakter pokojowy i zachęcają wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa. Związane z nią nabożeństwa odbędą się w świątyniach sąsiadujących z trasą przemarszu. Na liście są: archikatedra lubelska (godz. 9), kościół pobrygidkowski przy ul. Narutowicza (różaniec o godz. 10.30 i msza o godz. 11), kościół oo. karmelitów pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP przy ul. Świętoduskiej (msza o godz. 11.30), kościół pw. Świętego Ducha przy Krakowskim Przedmieściu (godz. 12), kościół oo. dominikanów przy ul. Złotej (godz. 12), kościół pw. Św. Jozafata przy ul. Zielonej (godz. 15 i 15.45), kościół pojezuicki przy ul. Królewskiej (godz. 15) oraz kościół oo. kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu (godz. 9 i 15). Ponadto w godzinach 13.30-15 na pl. Wolności zaplanowano wspólne odmawianie różańca.

Z kolei Marsz Równości ma wyruszyć o godz. 13 z pl. Zamkowego i przejść ulicami: Kowalską, Lubartowską, Krakowskim Przedmieściem i Al. Racławickimi pod Centrum Spotkania Kultur, w którym następnie odbędą się debaty i projekcja filmu dokumentalnego „Artykuł osiemnasty”. W związku z apelami środowisk prawicowych i opinią policji istnieje jednak prawdopodobieństwo, że lubelski Ratusz może zakazać organizacji wydarzenia. Może to zrobić wyłącznie dziś do godz. 13.

- Będziemy się modlić niezależnie od tego, czy marsz się odbędzie, czy nie – zapowiadają organizatorzy akcji modlitewnej.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wieśniak / 9 października 2018 o 13:13
+24
CIEMNOGRÓD, KATOLIBAN !!!!!
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 12:43
+22
CZARNA CHOŁOTA BRAK IM TYKO INWKWIZYCJI ZBOCZEŃCOM W SUKIENKACH I IM PODOBNYM BYDLAKOM
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 12:45
+19
Średniowiecze to mało! Pora skończyć z tymi zabobonami, bogami, bożkami i innymi ciemnogrodami. Z jednej strony allah z drugiej budda z trzeciej jeszcze co innego. Religie i zabobony to dopiero szatan. Przez religie są wojny i tragedie. Wierzcie sobie w co chcecie ale nie wtrącajcie się i nie narzucajcie ciemnoty szatańskiej zwykłym normalnym ludziom.
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 14:25
+17
Módlcie się głownie za siebie samych hipokryci tzw. katoliccy. Widzicie drzazgi w oczach bliźnich a belek w swoich nie dostrzegacie. Faryzeusze.
Avatar
kuba / 9 października 2018 o 13:41
+15
Pytanie? Ilu "sukienkowych" winno iść w takiej paradzie równości?
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 15:50
+7
Kiedy będą się modlić za ofiary pedofilii? Nie ma nic gorszego od tego zboczenia ale najleoiej wywołać inny problem przykrywający ten ważniejszy dla wszystkich.
Avatar
Wrocławianin / 9 października 2018 o 15:21
+7
We wszystkich większych miastach Polski marsze równości się odbyły, a w Lublinie ciemnogród i jesień średniowiecza. Rządzi wojewoda ze swoimi faszystami na czele, którzy w tym roku manifestowali nienawiść, a teraz chcą zastraszyć wszystkich. Wtedy nie było szatana i modłów. Teraz jak ludzie chcą pokojowo przejść ulicami, to pojawia się szatan. Ludzie ..... co się dzieje, nie ma demokracji , nie ma wolności dla wszystkich. Jest tylko swoboda dla faszystów z ONR. Biednego Żuka zastraszyli. Boję się co będzie jak w mieście obejmie władzę PIS i Tułajew, bo wtedy dopiero ciemnota i zacofanie w Lublinie rozkwitnie. Wszystko zależy od mieszkańców Lublina. Nie głosujcie na PIS, bo widzicie co się dzieje. Nie dajcie zrobić z Lublina zadupia.
We wszystkich większych miastach Polski marsze równości się odbyły, a w Lublinie ciemnogród i jesień średniowiecza. Rządzi wojewoda ze swoimi faszystami na czele, którzy w tym roku manifestowali nienawiść, a teraz chcą zastraszyć wszystkich. Wtedy nie było szatana i modłów. Teraz jak ludzie chcą pokojowo przejść ulicami, to pojawia się szatan. Ludzie ..... co się dzieje, nie ma demokracji , nie ma wolności dla wszystkich. Jest tylko swoboda dla faszystów z ONR. Biednego Żuka zastraszyli. Boję się co będzie jak w mieście obejmie władzę PIS i ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 13:43
+7
CZY TEN STAŃKO MA JAKIEKOLWIEK BADANIA PSYCHIATRYCZNE - DLA MNIE TO TYPOWY NIEDOROZWÓJ
Avatar
poleqt / 9 października 2018 o 14:03
+6
no i co teraz? Żuk zabronił marszu na złość tym, którzy chcieli się pomodlić w pobliskich kościołach! znowu wychodzi że Żuk to Antychryst!!!
Avatar
pani od chemii... / 9 października 2018 o 14:21
+3
"marsz Szatana"? To znaczyłoby, że jest lub istnieje takie urządzenia, jak jakiś bóg? Durniów w naszym kraju nigdy nie brakowało, ale żeby spotykać ich aż tylu w XXI wieku wydaje m się być poważną przesadą. Prezydent Żuk poczuł się mocny w sytuacji, kiedy w Lublinie dominuje ogólna niechęć refleksyjnych wyborców do takiego kretyna, jak Tułajew. W innym wypadku mocno by się zastanowił nad wyrażaniem pogardy dla mieszkańców naszego miasta...
Avatar
mg / 10 października 2018 o 15:21
0
CZY TEN STAŃKO MA JAKIEKOLWIEK BADANIA PSYCHIATRYCZNE - DLA MNIE TO TYPOWY NIEDOROZWÓJ
 Badania psychiatryczne przydałyby się wam, bo z całą pewnością macie nienormalnie pod sufitami. Dla mnie to typowe niedorozwoje.
Avatar
Opat / 9 października 2018 o 19:37
0
We wszystkich większych miastach Polski marsze równości się odbyły, a w Lublinie ciemnogród i jesień średniowiecza. Rządzi wojewoda ze swoimi faszystami na czele, którzy w tym roku manifestowali nienawiść, a teraz chcą zastraszyć wszystkich. Wtedy nie było szatana i modłów. Teraz jak ludzie chcą pokojowo przejść ulicami, to pojawia się szatan. Ludzie ..... co się dzieje, nie ma demokracji , nie ma wolności dla wszystkich. Jest tylko swoboda dla faszystów z ONR. Biednego Żuka zastraszyli. Boję się co będzie jak w mieście obejmie władzę PIS i Tułajew, bo wtedy dopiero ciemnota i zacofanie w Lublinie rozkwitnie.  Wszystko zależy od mieszkańców Lublina. Nie głosujcie na PIS, bo widzicie co się dzieje. Nie dajcie zrobić z Lublina zadupia.
Jak tam Dutkiewicz? Dalej lody kręci? Duch Baumana nie straszy?
Jak tam Dutkiewicz? Dalej lody kręci? Duch Baumana nie straszy? rozwiń
Avatar
zorro / 9 października 2018 o 18:37
0
trza modlić się, czy idzie marsz czy zima-modlić się trza.
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 18:26
0
katolickie bękarty niech pomodlą się za pedofili w czarnych sukienkach
Avatar
spajnola / 9 października 2018 o 17:37
+1
Krejzi Katolom życzę z całego serca potomstwa bardzo nie hetero
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 17:23
+2
Zukowi mówimy nie! Tylko Biedroń !!!! Ale nas załatwił.
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 15:50
+7
Kiedy będą się modlić za ofiary pedofilii? Nie ma nic gorszego od tego zboczenia ale najleoiej wywołać inny problem przykrywający ten ważniejszy dla wszystkich.
Avatar
Wrocławianin / 9 października 2018 o 15:21
+7
We wszystkich większych miastach Polski marsze równości się odbyły, a w Lublinie ciemnogród i jesień średniowiecza. Rządzi wojewoda ze swoimi faszystami na czele, którzy w tym roku manifestowali nienawiść, a teraz chcą zastraszyć wszystkich. Wtedy nie było szatana i modłów. Teraz jak ludzie chcą pokojowo przejść ulicami, to pojawia się szatan. Ludzie ..... co się dzieje, nie ma demokracji , nie ma wolności dla wszystkich. Jest tylko swoboda dla faszystów z ONR. Biednego Żuka zastraszyli. Boję się co będzie jak w mieście obejmie władzę PIS i Tułajew, bo wtedy dopiero ciemnota i zacofanie w Lublinie rozkwitnie. Wszystko zależy od mieszkańców Lublina. Nie głosujcie na PIS, bo widzicie co się dzieje. Nie dajcie zrobić z Lublina zadupia.
We wszystkich większych miastach Polski marsze równości się odbyły, a w Lublinie ciemnogród i jesień średniowiecza. Rządzi wojewoda ze swoimi faszystami na czele, którzy w tym roku manifestowali nienawiść, a teraz chcą zastraszyć wszystkich. Wtedy nie było szatana i modłów. Teraz jak ludzie chcą pokojowo przejść ulicami, to pojawia się szatan. Ludzie ..... co się dzieje, nie ma demokracji , nie ma wolności dla wszystkich. Jest tylko swoboda dla faszystów z ONR. Biednego Żuka zastraszyli. Boję się co będzie jak w mieście obejmie władzę PIS i ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 14:25
+17
Módlcie się głownie za siebie samych hipokryci tzw. katoliccy. Widzicie drzazgi w oczach bliźnich a belek w swoich nie dostrzegacie. Faryzeusze.
Avatar
pani od chemii... / 9 października 2018 o 14:21
+3
"marsz Szatana"? To znaczyłoby, że jest lub istnieje takie urządzenia, jak jakiś bóg? Durniów w naszym kraju nigdy nie brakowało, ale żeby spotykać ich aż tylu w XXI wieku wydaje m się być poważną przesadą. Prezydent Żuk poczuł się mocny w sytuacji, kiedy w Lublinie dominuje ogólna niechęć refleksyjnych wyborców do takiego kretyna, jak Tułajew. W innym wypadku mocno by się zastanowił nad wyrażaniem pogardy dla mieszkańców naszego miasta...
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Oddali hołd duchownym niezłomnym

Lublin: Oddali hołd duchownym niezłomnym 0 1

W piątek po raz pierwszy w Lublinie obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. W rocznicę porwania bł. ks. Jerzego Popiełuszki przez funkcjonariuszy SB, wspominani są kapłani i zakonnicy, którzy oddali życie za wiarę w czasach totalitaryzmów XX w.

Lublin: Flagi poświęcone. Maszt przyjedzie w przyszłym tygodniu
galeria

Lublin: Flagi poświęcone. Maszt przyjedzie w przyszłym tygodniu 0 11

Flagi na 35-metrowy Maszt Niepodległości, który powstaje na rondzie im. Romana Dmowskiego są już w Lublinie. Zostały poświęcone podczas piątkowej mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele rektoralnym przy ul. Królewskiej.

Samochód dachował, kierowca uwięziony w aucie. Był pijany
galeria

Samochód dachował, kierowca uwięziony w aucie. Był pijany 0 0

Zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszy 26-letni mieszkaniec gm. Łaziska.

Nieszczęśliwy wypadek podczas prac polowych. Maszyna wciągnęła nogę rolnika

Nieszczęśliwy wypadek podczas prac polowych. Maszyna wciągnęła nogę rolnika 1 0

60-latek wykonując prace polowe rozrzutnikiem do obornika został wciągnięty za nogę przez ruchome elementy maszyny.

Skandaliczne słowa na spotkaniu w szkole? Dyrektor odpowiadała na pytania radnych

Skandaliczne słowa na spotkaniu w szkole? Dyrektor odpowiadała na pytania radnych 3 10

Podczas wrześniowego zebrania rady pedagogicznej puławskiego I LO, jeden z nauczycieli miał nazwać autora anonimowego listu do mediów „hieną” i „szkodnikiem” oraz zapowiedzieć, że go zabije. Sprawie przygląda się komisja rewizyjna rady powiatu

Te firmy dostały Nagrody Gospodarcze Prezydenta Lublina. Lista wyróżnionych [zdjęcia]
galeria

Te firmy dostały Nagrody Gospodarcze Prezydenta Lublina. Lista wyróżnionych [zdjęcia] 6 3

12 firm zostało laureatami tegorocznego Konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się w piątek podczas corocznej Gali Przedsiębiorczości wieńczącej Konkurs, w której uczestniczyło wielu przedstawicieli lubelskiego biznesu.

Nakręcili bardzo ważny film. Zobacz z czym musi walczyć strażak po akcji [wideo]
Alarm 24
film

Nakręcili bardzo ważny film. Zobacz z czym musi walczyć strażak po akcji [wideo] 83 6

Są niemal na każde wezwanie, pomoc innemu człowiekowi jest dla nich priorytetem, dla którego poświęcają swoje życie rodzinne i kariery zawodowe. A przy tym muszą jeszcze radzić sobie z hejtem w internecie. Mowa o strażakach.

Lubelskie: Jarosław Kaczyński ze wsparciem dla kandydatów tuż przed ciszą wyborczą
galeria

Lubelskie: Jarosław Kaczyński ze wsparciem dla kandydatów tuż przed ciszą wyborczą 10 19

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński tuż przed ciszą wyborczą wspierał samorządowców z regionu zamojskiego.

W hołdzie zwykłemu szaremu człowiekowi. Działacze KOD uczcili pamięć Piotra Szczęsnego
galeria

W hołdzie zwykłemu szaremu człowiekowi. Działacze KOD uczcili pamięć Piotra Szczęsnego 91 11

19 kwietnia 2017 r. pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w proteście przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości podpalił się Piotr Szczęsny. 10 dni później mężczyzna zmarł.

Eurojackpot 19.10.2018. Oto wylosowane liczby. Kto wygrał 335 milionów?

Eurojackpot 19.10.2018. Oto wylosowane liczby. Kto wygrał 335 milionów? 0 0

Eurojackpot - 19.10.2018. Sprawdź wyniki losowania z 19 października 2018. Oto wylosowane liczby: 9, 12, 28, 32, 48 oraz 7, 8. Czy ktoś rozbije dziś kumulację w wysokości 335 milionów złotych?

Wybory samorządowe 2018. Jak głosować i kiedy głos będzie ważny? Godziny otwarcia lokali
film

Wybory samorządowe 2018. Jak głosować i kiedy głos będzie ważny? Godziny otwarcia lokali 6

W niedzielę wybory samorządowe 2018. Sprawdź jak głosować, żeby oddać ważny głos. W jakich godzinach będą otwarte lokale wyborcze? Wszystkie informacje podajemy na podstawie danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Sto osobliwości na stulecie Niepodległości. Nowa książka o historii powiatu puławskiego

Sto osobliwości na stulecie Niepodległości. Nowa książka o historii powiatu puławskiego 0 0

Do bibliotek oraz domów kultury wkrótce trafi nowa publikacja wydana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną. To „Sto osobliwości na stulecie Niepodległości” autorstwa lokalnego regionalisty, Jacka Śnieżka.

Krzysztof Żuk zakończył kampanię: "Nie bądźmy bierni, idźmy na wybory, nie zmarnujmy głosu"
galeria

Krzysztof Żuk zakończył kampanię: "Nie bądźmy bierni, idźmy na wybory, nie zmarnujmy głosu" 52 21

W otoczeniu licznego grona zwolenników Krzysztof Żuk podsumowywał dzisiaj na pl. Zamkowym swoją kampanię wyborczą, do której stanął pod szyldem własnego komitetu.

Lublin: Szkoła zapraszała na jubileusz 100-lecia. Rodzice: Ale powstała 103 lata temu

Lublin: Szkoła zapraszała na jubileusz 100-lecia. Rodzice: Ale powstała 103 lata temu 0 17

Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie świętuje jubileusz 100-lecia. Rodzice uczniów śmieją się, że to data bardzo naciągana. Mają też inne zastrzeżenia.

Turka: Przyczepka odczepiła się od samochodu i uderzyła w drugie auto

Turka: Przyczepka odczepiła się od samochodu i uderzyła w drugie auto 13 2

Do niecodziennego wypadku doszło około godz. 16.22 w Turce na drodze krajowej nr 82 Lublin - Łęczna.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.