Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 października 2018 r.
16:51

Lublin: Nie było dyskusji o Marszu Równości. Otworzyli sesję i od razu zamknęli [wideo, zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora drs
85 59 A A

Otwarta i od razu zamknięta została nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lublin poświęcona zakazowi Marszu Równości, a zwołana na żądanie radnych PiS, którzy temu marszowi są przeciwni.

Aktualizacja artykułu: 9 października 2018 r. 20:01
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Godz. 17:56

W oświadczeniu wygłoszonym po rekordowo krótkim posiedzeniu Rady Miasta, przewodniczący klubu radnych PiS stwierdził, że takiej sytuacji wcześniej nie było.

- To pierwszy przypadek w historii Rady Miasta Lublin – mówi przewodniczący Tomasz Pitucha. - Ponieważ była bardzo duża grupa ludzi, zarówno przeciwników, jak i zwolenników Marszu Równości, za chwilę złożymy wniosek o zwołanie kolejnej nadzwyczanjej sesji Rady Miasta, która odbędzie się w przyszłtym tygodniu.

Pitucha potępił też nieobecnych na posiedzeniu radnych koalicji. - Naszym zdaniem taka postawa jest lekceważeniem mieszkańców Lublina - mówi przewodniczący - Jest wyrazem skrajnej odpowiedzialności, a nawet tchórzostwa.

Szef klubu radnych PiS ogłosił też też, że otrzymał "wiele telefonów z napaścią słowną". Podkreśla, że z "napływających" informacji wynika, że może dojść w Lublinie do zamieszek.

 

Konferencja radnych PiS

Godz. 17:54

Po blisko godzinie wyczekiwania na radnych koalicji, którzy zbojkotowali to posiedzenie, przewodniczący obradom Mieczysław Ryba (PiS) w końcu otworzył posiedzenie:

– Otwieram 48. sesję Rady Miasta. Stwierdzam na podstawie listy obecności, że na sali obrad jest 14 osób. Nie ma kworum. Stwierdzam, że obrady naszej rady zostały zamknięte – powiedział Ryba.

Radni PiS zwołali konferencję prasową.

>>>

Na widowni licznie zgromadzili się przeciwnicy Marszu Równości, czyli demonstracji zaplanowanej w Lublinie na 13 października. Marsz, jak zapowiadają jego organizatorzy, ma być poparciem dla osób dyskryminowanych, także ze względu na orientację seksualną, ale nie tylko. Radni PiS nie chcą, by taka demonstracja się odbyła. Jej zwolennicy zebrali się przed Ratuszem, mają ze sobą m.in. tęczowe flagi. Przy budynku stoi także policja.

Na widowni w sali obrad są również zwolennicy zaplanowanej demonstracji. Między zwolennikami i przeciwnikami dochodzi chwilami do słownych utarczek.

Posiedzenia nie można przeprowadzić, bo do prowadzenia obrad potrzeba minimum połowy składu Rady Miasta, czyli 16 radnych. Na obrady przyszli jednak wyłącznie radni PiS, których jest tu dzisiaj 14. Piętnasta radna PiS jest chora.

Pozostali radni, czyli 16 członków koalicji prezydenta Żuka zbojkotowali dzisiejsze posiedzenie. Skutecznie uniemożliwili w ten sposób prowadzenie obrad, których jedynym punktem miało być uchwalenie napisanego przez PiS i skierowanego do prezydenta apelu o zakazanie Marszu Równości. Radni PiS nie chcą, by taka demonstracja się odbyła.

- Rada Miasta Lublin, na podstawie obserwacji wcześniejszych „marszów równości” w Polsce i na zachodzie Europy zauważa, że celem tego zgromadzenia nie jest obrona praw osób o odmiennej orientacji seksualnej, gdyż w naszym mieście zagrożenia tego typu nie występowały i nie występują, natomiast faktycznym celem marszu jest najprawdopodobniej promocja niezgodnych z naturą zachowań seksualnych oraz domaganie się legalizacji sprzecznych z konstytucją jednopłciowych tzw. „małżeństw” a w dalszej konsekwencji adoptowania dzieci przez pary homoseksualne – czytamy w projekcie stanowiska, którego uchwalenia chcieli radni PiS.

Wyznaczony do przewodniczenia obradom wiceprzewodniczący Rady Miasta Mieczysław Ryba (PiS) czeka z otwarciem posiedzenia. Poprosił już Biuro Rady Miasta o wysłanie do nieobecnych radnych wiadomości SMS, później o telefoniczne poproszenie ich o udział w obradach. Prawnik Ratusza nie pozostawia złudzeń: obrady będzie można zacząć, ale nie będzie można ich prowadzić. – Bardzo żałuję, że nie można podyskutować – stwierdza wiceprzewodniczący Ryba, który mówi, że wciąż czeka na "raport" o tynm, czy radni przyjdą na posiedzenie.

Organizatorzy Marszu Równości pikietują przed Ratuszem

Oczekiwanie na radnych koalicji

Czytaj więcej o:

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 października 2018 o 17:01
+19
Co ludziom przeszkadza, że geje przejdą w marszu równości. Nie chcesz nie patrz. Myślenie, że ludzie staną się homo od tego, że zobaczą marsz jest po prostu ku... MEGA debilizmem.
Avatar
Gość / 5 października 2018 o 19:04
+17
Panie Ryba z PIS. A o czym z Wami rozmawiać, jak wy tylko opluwacie tych ludzi w imię katolickiego miłosierdzia. Zwołaliście sobie posiedzenie to sobie posiedzieliście. Brawo koalicja prezydenta żuka za niewciągnięcie się w przepychanki, jakie miałyby miejsce. Nikt nie musi na paradę przychodzić jak mu to nie odpowiada. Mi też nie odpowiada p. Tułajew, który swoje bajeczki z kolejnymi obietnicami wygłasza na Placu Litewskim, którego przebudowie On i koledzy radni z PIS tak się sprzeciwiali.
Avatar
Kornik PISarz / 5 października 2018 o 19:01
+15
Jak k... w ogole mozna zabronic komus wolnosci wyrazania pogladow jezeli te nie sa mowa nienawisci czy jakims totalitaryzmem... Banda pisowskich debili sredniowiecze. Brawo radni PO, brawo prezydent. Zajeli racjonalne stanowisko
Avatar
Gość / 5 października 2018 o 17:07
+9
Czy przewodniczący klubu PiS wyszedł już do zgromadzonych przed ratuszem?
Avatar
Gość / 6 października 2018 o 10:19
+5
Czy ktoś zna większego idiotę w RM niż niejaki imbecyl pitucha ??
Avatar
Prorok / 5 października 2018 o 17:57
+5
Kto na PiS zagłosuje niebawem zachoruje.
Avatar
Petro Kowalow / 5 października 2018 o 22:26
+3
A co na to v-ce prazydent Banach
 Sprawdza stan konta
Avatar
Lublinianin / 5 października 2018 o 21:25
+3
A ja sobie nie życzę by dwie lesby czy dwa pedały na oczach moich dzieci się lizały. ZROZUMIANO? To co sobie robią w domach czy zamkniętych pedalskich lokalach to ich sprawa i nic mi do tego, ale od przestrzeni publicznej Won!!! 
Avatar
Fggdgdybxsaa64rhs3g / 5 października 2018 o 22:23
+2
A co na to v-ce prazydent Banach
 A co największa swego czadu bigota Lublina niejaka Jadźka dzis jest lgbt-friendly??? Corka ma stolec dyrektorski to stara wiare dla mamony porzuciła
Avatar
xxx / 5 października 2018 o 20:34
+2
Proponuję omijać trasę marszu. Niech sobie sami maszerują. Bez widowni. Jak nie bedą mieli przed kim się wygłupiać to zrezygnuja z takich "pokazów".
Avatar
sarkazm / 10 października 2018 o 12:06
+1
Ja jestem za modlitwą .... o ROZUM dla zaniedbanych intelektualnie i wzmożonych moralnie PiS-owców oraz narodowców wszelkiej maści! - ludzie , dokształcie się choćby trochę ! Panie radny Pitucho (czy jak tam panu..) , umiejętność czytania pewnie pan posiadł już w szkole podstawowej. Wierzę w to ! Dlatego niech się pan ZMUSI do przeczytania kilku opracowań dotyczących osób nieheteroseksualnych, i w miarę swoich możliwości intelektualnych, spróbuje wyciągnąć wnioski z nabytej w ten sposób wiedzy. Do , dziwnie kojarzącego się brzmienia pańskiego nazwiska, nie ośmielam się czepiać, bo przecież każdy musi się jakoś nazywać....
Ja jestem za modlitwą .... o ROZUM dla zaniedbanych intelektualnie i wzmożonych moralnie PiS-owców oraz narodowców wszelkiej maści! - ludzie , dokształcie się choćby trochę ! Panie radny Pitucho (czy jak tam panu..) , umiejętność czytania pewnie pan posiadł już w szkole podstawowej. Wierzę w to ! Dlatego niech się pan ZMUSI do przeczytania kilku opracowań dotyczących osób nieheteroseksualnych, i w miarę swoich możliwości intelektualnych, spróbuje wyciągnąć wnioski z nabytej w ten sposób wiedzy. Do , dziwnie kojarzącego się... rozwiń
Avatar
Obserwator / 7 października 2018 o 15:00
-1
Jeśli ktoś nie ma czym się wyróżnić, to przynajmniej stara się zaistnieć głupotą lub dewiacją, zamiast do lekarza demonstruje swoje zboczenie na ulicy. Przykre, że nasze dzieci są bombardowania takimi zachowaniami. Człowiek rodzi się chłopcem lub dziewczynką i nic tego nie zmieni, można mu tylko pomieszać w głowie i skazać na udrękę. O pamiętajcie się. 
Avatar
Gość / 7 października 2018 o 00:16
-1
Oględnie mówiąc, "równości" ale czego? Nie bardzo rozumiem. Ktoś im do łóżka zagląda? Zabrania pożycia? Nie pozwala trzymać się za ręcę? Po prostu kpina z prawa i społeczeństwa. Zwłaszcza obywatelskiego. Wyimaginowany problem dla mediów na świecie. A róbcie co checie, ale nie prowokujcie praworządnych obywateli. Takie same prawa mają inne związki partnerskie z dziećmi, i jakoś nie robią zadym na ulicach. BTW, za taką akcję, jaki grant można uzyskać?
Avatar
M.Jaroszek / 6 października 2018 o 23:39
0
Przypadkiem, i z rozmysłem dzisiaj dołączyłem do Marszu Równości we Wrocławiu. Nigdy nie byłem na takiej imprezie, a pomyślałem, że powinienem. Zaczynali dziesięć lat temu z kilkuset osobami, w zeszłym roku było 3K, a teraz 10 tysięcy. Wesoło, kolorowo, bębny, kongi, muzyka, samba. Świetna pogoda, dużo wspaniałych ludzi. Każdy mógł znaleźć sobie odpowiedni odcinek marszu. Organizacje LGBT na przodzie, dalej stowarzyszenie Bears Poland, ludzie z korporacji, Konfederacja Kobiet, Strajk Kobiet, a dalej alterglobaliści, i Antifa, NGO, Obywatele RP, a na końcu w ogonie partie polityczne, KODerzy. Na otwarciu, na Placu Wolności pod NFM były przemowy, mnóstwo kolorowych flag, turyści spontanicznie dołączali, pełen przekrój wiekowy, ludzie każdej orientacji, całe rodziny. Wspaniała atmosfera. W przemówieniach na rozpoczęcie wziął udział m.in. Szef Teatru Capitol. Samochody z platformami, wiele źródeł muzyki. Od Arethy Franklin po Dodę. Świetna atmosfera, profesjonalna eskorta policyjna, Marsz wyszedł z placu przed NFM, i przeszedł pomiędzy budynkiem Opery, a budynkiem w którym jest biuro przeglądarki Opera, minęli Pomnik Chrobrego, Renomę, Plac Kościuszki, mieszkańcy mijanych bloków wychodzili na balkony i machali rękami do przechodzących, okazując gesty solidarności, Wzgórze Partyzantów, Pl. Dominikański zakręcając przy budynku UBS, Kazimierza Wielkiego, i wejście do rynku na wysokości Muzeum Miejskiego Wrocławia, obok ul. Szajnochy, od strony placu Solnego. Wile plakatów, zaskakująco ciekawe transparenty kolorowe i tęczowe flagi w ilościach tysiące. Wspaniała impreza, szczerze, mówiąc życzę aby w Lublinie też taka celebracja nastąpiła. Szczególnie, że mijani ludzie machali do młodzieży w Paradzie. Dużo ludzi kultury, mnóstwo fotografów, selfies, uśmiechów, grom młodziezy, i nawet Policja była uprzejma. W tłumie dojrzałem tylko i aż jedną flagę EU....za to tęczowych były tysiące. W tym jedna ogromna niesiona przez wiele osób. Impreza otwarta, każdy mógł dołączyć. Polecam, sprawdziłem, organizatorzy zadbali o grupy porządkowe, o podział na segmenty, które zatrzymywały się aby nie rozciągać korowodu. Świetna organizacja, i generalnie bez negatywnych uwag.
Przypadkiem, i z rozmysłem dzisiaj dołączyłem do Marszu Równości we Wrocławiu. Nigdy nie byłem na takiej imprezie, a pomyślałem, że powinienem. Zaczynali dziesięć lat temu z kilkuset osobami, w zeszłym roku było 3K, a teraz 10 tysięcy. Wesoło, kolorowo, bębny, kongi, muzyka, samba. Świetna pogoda, dużo wspaniałych ludzi. Każdy mógł znaleźć sobie odpowiedni odcinek marszu. Organizacje LGBT na przodzie, dalej stowarzyszenie Bears Poland, ludzie z korporacji, Konfederacja Kobiet, Strajk Kobiet, a dalej alterglobaliści, i Antifa, NGO, Obywatele ... rozwiń
Avatar
Maciek / 6 października 2018 o 21:05
-1
ten Żuk to chyba stracił rozum - on chce przegrać wybory ? ten marsz "równośći" to harakiri !!!
Avatar
Tolerancja / 6 października 2018 o 16:40
0
Homosesualnym nie chodzi o równe traktowanie oni domagają się nadzwyczajnych praw. Chcesz byc gejem lub lesbijką to sobie bądź ale jestem przeciw byście swoje praktyki prezentowali w sferze publicznej.
 A ja jestem przeciw zeby katol prezentowal swoje praktyki. . Bo to zabobony. Jak taki wierzacy to niech prowadzi swojevdzieci do salki katechetycznej w swoim wolbym czasie. Teraz rozumiesz? Katolicy maja specjalne prawa i to juz jest ok? Narodowcy tez urzadzaja marsze a ja musze to znosic chociaz nie pasuja mi ich poglady. Wszyscy moga maszerowac tylko homoseksualisci wam przeszkadzaja Ja jestem hetero i jestem za tym marszem. 
 A ja jestem przeciw zeby katol prezentowal swoje praktyki. . Bo to zabobony. Jak taki wierzacy to niech prowadzi swojevdzieci do salki katechetycznej w swoim wolbym czasie. Teraz rozumiesz? Katolicy maja specjalne prawa i to juz jest ok? Narodowcy tez urzadzaja marsze a ja musze to znosic chociaz nie pasuja mi ich poglady. Wszyscy moga maszerowac tylko homoseksualisci wam przeszkadzaja Ja jestem hetero i jestem za tym marszem.  rozwiń
Avatar
Rodzic / 6 października 2018 o 16:14
0
Zastanawiam się czy rodzice tych 17, 18, 19 chłopców i dziewczynek wiedzą, że ich pociechy propagują homoseksualizm ? Pewnie byliby z nich dumni jakby się dowiedzieli. Może warto ich twarze rozpropagować.
 Propaguja wolnosc, ale pewnie tego nie rozumiesz. Czego nie mieliby byc dumni? Ja bym byla. A z takiego ograniczonego jak ty raczej nie. 
Avatar
POLAK / 6 października 2018 o 15:08
-1
żeby ze zboczeniem pchać się na afisz, to już Himalaje głupoty,debilizmu i beszczelności.
Avatar
pracownik zakaznego / 6 października 2018 o 12:01
0
Na zdjęciach są m. in osoby  co mają Adidasa.. 
Avatar
lajon / 6 października 2018 o 11:39
0
Widzę nie które dziewczynki całkiem ładne, szkoda że nie nadają się do normalnych związków. Przyglądajcie się chłopaki tym "bojowniczkom" ,abyście później nie mieli kłopotów. Te panienki nie nadają się na żony.
Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Rozbierają budynki. W tym miejscu może stanąć hotel

Lublin: Rozbierają budynki. W tym miejscu może stanąć hotel 0 5

Zaczęła się rozbiórka budynków przy ul. 1 Maja, w których miejscu może powstać nowy hotel z częścią gastronomiczną oraz konferencyjną, biurową i handlową.

Lubelscy terytorialsi dostaną nową broń

Lubelscy terytorialsi dostaną nową broń 0 10

W przyszłym roku lubelscy terytorialsi dostaną nową broń. Będą to polskie moździerze LMP-2017.

Najmniej i najbardziej zadłużone gminy i miasta w woj. lubelskim

Najmniej i najbardziej zadłużone gminy i miasta w woj. lubelskim 5 24

Ani złotówki długu nie ma zaledwie jedno spośród 42 miast naszego województwa. To Świdnik. Spośród wszystkich 213 gmin zadłużonych nie jest tylko 10. Najwięcej do spłacenia ma samorząd Lublina, którego dług wynosi prawie tyle, co łączne zadłużenie wszystkich pozostałych gmin z województwa

Mocne, świąteczne granie w Puławach
26 grudnia 2018, 20:30

Mocne, świąteczne granie w Puławach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na głośny, metalowy koncert w drugi dzień świąt, 26 grudnia o godz. 20.30.

To pierwszy bankomat tego typu w Polsce. "Pracownicy austriackiej firmy byli zaskoczeni..."

To pierwszy bankomat tego typu w Polsce. "Pracownicy austriackiej firmy byli zaskoczeni..." 14 9

Końskowola Mieszkańcy mogą już korzystać z jednego z najnowcześniejszych modeli bankomatów w Polsce. Urządzenie zamontowano przy ul. Pożowskiej na zlecenie miejscowego Banku Spółdzielczego. Kolejny sprzęt tego rodzaju trafi na Rynek w Kazimierzu Dolnym. Maszyna umożliwia wpłaty i wypłaty gotówki.

Sylwester miejski 2018/19 w Lublinie: Już wiemy, kto wystąpi

Sylwester miejski 2018/19 w Lublinie: Już wiemy, kto wystąpi 41 15

Znamy szczegóły plenerowej imprezy sylwestrowej, która tym razem będzie zorganizowana na dwóch scenach ustawionych na końcach deptaka Krakowskiego Przedmieścia. Z jednej strony wystąpią DJ-e z Litwy, z drugiej znani już w Lublinie rodzimi muzycy. Okazuje się, że będzie też trzecia, ze sztukmistrzami

Prapremiera polska spektaklu "Marleni" Teatru Starego
12 stycznia 2019, 12:00

Prapremiera polska spektaklu "Marleni" Teatru Starego 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 12 stycznia o godz. 19 w Teatrze Starym odbędzie się uroczysta prapremiera polska spektaklu Marleni na podstawie sztuki Thei Dorn. Przedstawienie reżyseruje Mikołaj Grabowski.

Sąsiadka zamieniła ich życie w horror. Lokatorzy wyprowadzają się
film

Sąsiadka zamieniła ich życie w horror. Lokatorzy wyprowadzają się 0 5

Jeden z bloków w podwarszawskim Karczewie wyludnia się. Lokatorzy wyprowadzają się, bo nie chcą żyć z uciążliwą sąsiadką. Dlaczego od lat nikt nie potrafi rozwiązać problemu?

25 lat politologii UMCS. Uniwersytet podpisał umowę na budowę nowej siedziby
galeria

25 lat politologii UMCS. Uniwersytet podpisał umowę na budowę nowej siedziby 18 11

Chyba najmilszą niespodziankę władzom Wydziału Politologii UMCS w Lublinie, jego pracownikom i studentom przygotował rektor tej uczelni prof. Stanisław Michałowski. – Dwa dni temu podpisaliśmy z firmą Warbud umowę na budowę nowej siedziby wydziału – oznajmił w piątek rektor podczas uroczystości 25-lecia Wydziału Politologii.

"Lubelskie drogi do wolności". Wystawa na dworcu [zdjęcia]
galeria

"Lubelskie drogi do wolności". Wystawa na dworcu [zdjęcia] 0 1

40 prac uczniów z całego województwa wyróżniono w konkursie plastycznym „lubelskie drogi do Wolności” zorganizowanym przez spółkę Lubelskie Dworce.

By zupa była niedroga. UMCS chce wskrzesić swoją dawną stołówkę

By zupa była niedroga. UMCS chce wskrzesić swoją dawną stołówkę 84 9

Największa lubelska uczelnia postanowiła wskrzesić zamkniętą przed laty stołówkę. Chcieli tego sami studenci, którzy prosili o miejsce, gdzie będą mogli zjeść tanio, smacznie i jeszcze raz tanio. Rektor UMCS obiecał, że stołówka powróci i właśnie zabiera się za remont budynku przy Langiewicza, choć nie jest to łatwe

TBV Start - King Szczecin, w niedzielę o godz. 18.30

TBV Start - King Szczecin, w niedzielę o godz. 18.30 0 0

Kibice w hali Globus będą mogli po raz pierwszy obejrzeć w akcji Joe Thomassona

16-metrowa choinka stanęła w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

16-metrowa choinka stanęła w centrum Lublina [zdjęcia] 1 4

16-metrowa choinka stanęła w piątek na placu przed pedetem, tuż przy szopce.

Jadłodzielnia w Lublinie już otwarta. Nawet garmażerka i sklepy będą tu zostawiać swoje jedzenie [wideo]
galeria
film

Jadłodzielnia w Lublinie już otwarta. Nawet garmażerka i sklepy będą tu zostawiać swoje jedzenie [wideo] 105 8

Zasada jest prosta: masz za dużo jedzenia, możesz je tu przynieść. Chcesz coś wziąć, to po prostu bierzesz. Za nic nie musisz płacić, ani nikogo pytać o zgodę. Samoobsługowa Jadłodzielnia działa od piątku na targowisku przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

"Pszczółki" kontra Widzew Łódź, czyli starcie z zespołem nieprzewidywalnym

"Pszczółki" kontra Widzew Łódź, czyli starcie z zespołem nieprzewidywalnym 0 3

Dwa tygodnie przerwy na lepsze zgranie się z nową środkową i wyleczenie urazów. Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pauzowały w ostatniej kolejce. W sobotę (godz. 19) powrócą na parkiet i zmierzą się z Widzewem Łódź

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.