Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2018 r.
18:12

Będzie remont kolejnej kamienicy na Starym Mieście w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora drs
0 12 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Kolejna staromiejska kamienica może wkrótce wypięknieć. Do odnowienia budynku przy Grodzkiej 34 (na zdjęciu) przymierza się Ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę – potwierdza Grzegorz Jęderek, rzecznik ośrodka. – Dokumentacja obejmuje remont elewacji kamienicy wraz z wymianą stolarki okiennej. Remont odbędzie się, jak zostaną nam przyznane środki finansowe.

Od dwóch lat Ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN ma też gotowy projekt modernizacji Domu Słów (i pozwolenie na budowę). Gdy w styczniu 2017 prezentowano go dziennikarzom szacowano, że gruntowny remont kamienicy przy ul. Żmigród 1 pochłonie 14-15 mln zł. Dziś to suma sporo wyższa.

Projekt jest kontrowersyjny, bo zakłada wycinkę wszystkich pięciu dużych drzew rosnących dziś na podwórku kamienicy. Drzewa nie pasują do projektu, który przewiduje budowę pod ziemią hali ekspozycyjno-warsztatowej o pow. 400 mkw., w której staną stare drukarskie maszyny.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkaniec / 29 grudnia 2018 r. o 19:33
+22
Jak dobrze pamiętam w 2004 roku powstała spółka Kamienice Miasta, która rocznie miała odnawiać 2-3 miejskie budynki na Starym Mieście... Efekty jej działania są mizerne, żeby nie napisać żadne... Lubelska starówka poza kilkoma kamienicami została daleko w tyle za wiekszością tego typu miejsce w Polsce... Wstyd i tyle. Lubelska bylejakość...Nasza specjalność!
Avatar
Gość 51 / 29 grudnia 2018 r. o 18:51
+22
Po wyborach mam istny zalew wniosków o wycinke drzew i to po COP, gdzie Polska była napietnowana za zły stan powietrza, a LUBLIN idzie za przykładem tego wójta, któremu drzewa tylko przeszkadzają - są niepotrzebne. 
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 18:20
+17
Skoro projekt zakłada wycinkę drzew, to wnioskodawca może spać sPOkojnie - z pewnością zostanie zatwierdzony przez ratusz w tempie ekspresowym. Drewno do kominków to, obok łowienia jelonków przez deweloperów, najprężniej rozwijająca się gałąź gosPOdarki Koziego Grodu.
Avatar
Golas / 29 grudnia 2018 r. o 20:39
+13
Ja też bardzo chętnie przejmę i wyremontuję kamienicę, jeżeli zostanie mi przyznane finansowanie.
Avatar
kol90 / 30 grudnia 2018 r. o 14:58
+9
A kiedy w końcu wymienią na tych kamienicach dachy. Przecież z wysokości zamku widać że stare miasto to obraz nędzy i rozpaczy. Wstyd coś takiego pokazywać turystom. Mogliby tez wymusić na właścicielach demontaż z dachów i kominów szpecących anten TV często już dawno nie używanych.
Avatar
Emeryt / 29 grudnia 2018 r. o 19:35
+6
Wywalić to stamtąd i mieszkania socjalne/komunalne zrobic
 Mieszkania komunalne? Pamietam Stare Miasto z roku 1989, gdzie wszystkie mieszkania byly komunalne, zasiedlone przez przewaznie lubelska patologie po pustostanach po wymordowanych zydach w czasie okupacji i co, i cale Stare Miasto w czasie komuny zrobilo sie ruina , wystarczy porownac sobie co jest dzisiaj a co bylo jeszcze w 1990r
Avatar
Skąd ten ośrodek NN ma tyle mln zł? / 29 grudnia 2018 r. o 23:53
+4
A skąd ten żydowski ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN dysponuje takimi milionami zł?? Czyżby szabesgoj nijaki glinski znowu sypnął naszymi milionami (czyt. podywzki cen energi, paliwa, itd) na żydowską kulturę? Ostatnio zasponsorowalismy zydom remont cmentarza w W-wie za 100 mln zł, budowę teatru zydowskiego 150 mln zl, muzeum Polin W-wa, itd. Ciągle im mało?!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 18:20
+3
No i dobrze. Pieniądze powinny iść na właśnie na remonty i dbanie o to co już jest, a nie budowanie nikomu niepotrzebnych wiaduktów za 60 baniek. Niedobrze, że chcą wyciąć drzewa.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 22:46
+1
A jak tam się ma kamienica Tęgiego Łba, czyli byłego siepacza zuczkowego w RM? POstarał się już o finansowanie dla swoich marzeń stania się deweloperem, zamiast służenia im jako kapciowy?
Avatar
Emeryt / 29 grudnia 2018 r. o 19:33
0
Wywalić to stamtąd i mieszkania socjalne/komunalne zrobic
 Mieszkania komunalne? Pamietam Stare Miasto z roku 1989, gdzie wszystkie mieszkania byly komunalne, zasiedlone przez przewaznie lubelska patologie po pustostanach po wymordowanych zydach w czasie okupacji i co, i cale Stare Miasto w czasie komuny zrobilo sie ruina , wystarczy porownac sobie co jest dzisiaj a co bylo jeszcze w 1990r
Avatar
kol90 / 30 grudnia 2018 r. o 14:58
+9
A kiedy w końcu wymienią na tych kamienicach dachy. Przecież z wysokości zamku widać że stare miasto to obraz nędzy i rozpaczy. Wstyd coś takiego pokazywać turystom. Mogliby tez wymusić na właścicielach demontaż z dachów i kominów szpecących anten TV często już dawno nie używanych.
Avatar
Skąd zydo-NN ma fundusze? / 30 grudnia 2018 r. o 10:10
-1
Skąd ten żydowski ośrodek NN ma tyle mln zł? Znowu od glinskiego, czy od zuka? Znowu płaci polski podatnik za żydowskie uciechy?
Avatar
Skąd ten ośrodek NN ma tyle mln zł? / 29 grudnia 2018 r. o 23:53
+4
A skąd ten żydowski ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN dysponuje takimi milionami zł?? Czyżby szabesgoj nijaki glinski znowu sypnął naszymi milionami (czyt. podywzki cen energi, paliwa, itd) na żydowską kulturę? Ostatnio zasponsorowalismy zydom remont cmentarza w W-wie za 100 mln zł, budowę teatru zydowskiego 150 mln zl, muzeum Polin W-wa, itd. Ciągle im mało?!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 22:46
+1
A jak tam się ma kamienica Tęgiego Łba, czyli byłego siepacza zuczkowego w RM? POstarał się już o finansowanie dla swoich marzeń stania się deweloperem, zamiast służenia im jako kapciowy?
Avatar
Golas / 29 grudnia 2018 r. o 20:39
+13
Ja też bardzo chętnie przejmę i wyremontuję kamienicę, jeżeli zostanie mi przyznane finansowanie.
Avatar
Emeryt / 29 grudnia 2018 r. o 19:35
+6
Wywalić to stamtąd i mieszkania socjalne/komunalne zrobic
 Mieszkania komunalne? Pamietam Stare Miasto z roku 1989, gdzie wszystkie mieszkania byly komunalne, zasiedlone przez przewaznie lubelska patologie po pustostanach po wymordowanych zydach w czasie okupacji i co, i cale Stare Miasto w czasie komuny zrobilo sie ruina , wystarczy porownac sobie co jest dzisiaj a co bylo jeszcze w 1990r
Avatar
Emeryt / 29 grudnia 2018 r. o 19:33
0
Wywalić to stamtąd i mieszkania socjalne/komunalne zrobic
 Mieszkania komunalne? Pamietam Stare Miasto z roku 1989, gdzie wszystkie mieszkania byly komunalne, zasiedlone przez przewaznie lubelska patologie po pustostanach po wymordowanych zydach w czasie okupacji i co, i cale Stare Miasto w czasie komuny zrobilo sie ruina , wystarczy porownac sobie co jest dzisiaj a co bylo jeszcze w 1990r
Avatar
Mieszkaniec / 29 grudnia 2018 r. o 19:33
+22
Jak dobrze pamiętam w 2004 roku powstała spółka Kamienice Miasta, która rocznie miała odnawiać 2-3 miejskie budynki na Starym Mieście... Efekty jej działania są mizerne, żeby nie napisać żadne... Lubelska starówka poza kilkoma kamienicami została daleko w tyle za wiekszością tego typu miejsce w Polsce... Wstyd i tyle. Lubelska bylejakość...Nasza specjalność!
Avatar
Gość 51 / 29 grudnia 2018 r. o 18:51
+22
Po wyborach mam istny zalew wniosków o wycinke drzew i to po COP, gdzie Polska była napietnowana za zły stan powietrza, a LUBLIN idzie za przykładem tego wójta, któremu drzewa tylko przeszkadzają - są niepotrzebne. 
Avatar
Krzych z Lubartowskiej / 29 grudnia 2018 r. o 18:26
-13
Wywalić to stamtąd i mieszkania socjalne/komunalne zrobic
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!