Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 czerwca 2020 r.
11:16

Lublin: Będzie trzeci pomnik prymasa Wyszyńskiego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
38 32 A A
Pomnik Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego na dziedzińcu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Pomnik Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego na dziedzińcu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (fot. Farary)

Przy Drodze Męczenników Majdanka stanie pomnik prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tak zdecydowała Rada Miasta na prośbę społecznego komitetu, który zebrał pieniądze na budowę i ma już… gotowy pomnik. Ma być zamontowany na skwerze wzdłuż budynków stojących między Lotniczą a Krańcową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jednomyślności wśród radnych nie było. – Wielu mieszkańców naszego miasta jest przeciwnikami wznoszenia kolejnych pomników – mówiła radna Maja Zaborowska (klub prezydenta Żuka) i stwierdziła, że podziela to zdanie. Zastrzegła, że kard. Wyszyński to postać wybitna, zasłużona i godna upamiętnienia. Dodała jednak, że Wyszyński jest już przedstawiony na pomniku na dziedzińcu KUL, ma pomnik obok kurii przy ulicy jego imienia, które nosi również sala obrad Rady Miasta.

Zaborowska powołała się też estetykę. – Uważam, że ten pomnik w tym skwerze się nie komponuje – oceniła radna, przywołując opinię miejskiego Zespołu ds. pomników: – Wskazana działka jest już zagospodarowana, znajduje się tam skończony architektonicznie, zaprojektowany i wykonany skwer z pomnikiem w postaci geometrycznej, nie figuralnej, z wpisanymi inskrypcjami. Taki był zamysł projektantów i obecnie nie jest możliwa żadna ingerencja w zrealizowany projekt.

– Pomnik na dziedzińcu KUL jest przede wszystkim pomnikiem Jana Pawła II – odpowiedział radny Stanisław Brzozowski (PiS). – Jest to też dziedziniec zamknięty. Drugi pomnik, na terenie kurii, jest tym bardziej poza obrębem publicznym. Tutaj ludzie swoje pieniądze poświęcili, chcą tego pomnika, więc naprawdę nie rozumiem oporu i tego, dlaczego mielibyśmy utrudniać im w tej kwestii życie – mówił radny. – To nie jest argument, że jest dostatecznie dużo pomników, to subiektywna opinia.

– To jest osoba święta i tutaj się nie powinno dyskutować na ten temat. To jest wstyd dla Rady Miasta – obruszała się radna Małgorzata Suchanowska (PiS). – To jest hańba dla Rady Miasta, że wy w ten sposób traktujecie ten temat! – krzyczała nocną porą.

Przeciw uchwale „w sprawie zamiaru” wzniesienia pomnika głosowało dziś w nocy tylko czworo radnych z klubu prezydenta Żuka (kierująca klubem Anna Ryfka, Grzegorz Lubaś, Dariusz Sadowski i Maja Zaborowska), od głosu wstrzymał się ich klubowy kolega Bartosz Margul. Uchwałę poparło 24 radnych.

Od razu do porządku obrad wprowadzona została druga uchwała, już nie w sprawie „zamiaru”, tylko ostatecznego zatwierdzenia lokalizacji i wyglądu pomnika. Również ona zyskała poparcie większości radnych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miszczu / 26 czerwca 2020 r. o 11:33
+27
Pismani myślą, że jak nastawiają wszędzie pomników, to będą świętsi od papieża. Najlepiej nawalić pomników, miasto zawierzyć Jezusowi i wtedy będzie prawdziwy rozwój. Może z okazji 700-lecia 700 pomników Wyszyńskiego? Tyle skwerów w Lublinie jest jeszcze do "zagospodarowania"...
Avatar
sighter / 26 czerwca 2020 r. o 11:43
+26
"Wrogowie wiedzą, co narodowi służy, a co mu szkodzi. I jeśli chcą mu zaszkodzić, niszczą to, co mu pomaga. Dlatego też najeźdźcy zawsze niszczyli Kościół i chcieli zatrzeć ślady moralności chrześcijańskiej w życiu narodu. " - dlatego lewavy tak nie cierpią Wyszyńskiego
 Jesteś mi w stanie odpowiedzieć na pytanie w jaki to niby sposób 3(słownie: TRZY) lubelskie pomniki kardynała Wyszyńskiego pomogą narodowi? Jeśli faktycznie tak pomagają, to może należy ich postawić 700? Akurat było 700-lecie niedawno, idealnie się składa.
 Jesteś mi w stanie odpowiedzieć na pytanie w jaki to niby sposób 3(słownie: TRZY) lubelskie pomniki kardynała Wyszyńskiego pomogą narodowi? Jeśli faktycznie tak pomagają, to może należy ich postawić 700? Akurat było 700-lecie niedawno, idealnie się składa. rozwiń
Avatar
___K___ / 26 czerwca 2020 r. o 11:55
+23
Uwaga do pani  radnej Małgorzaty Suchanowskiej. W Lublinie mają prawo żyć ludzie wyznający inną religię, niż katolicyzm, ba - o zgrozo! mogą tu nawet żyć niewierzący. I dla nich pomnik jakiegoś funkcjonariusza określonej religii wcale nie jest niczym oczekiwanym. Ci ludzie mają tez prawo mieć swoich przedstawicieli w Radzie Miasta, proszę więc nie krzyczeć o hańbie, bo pani przekonania religijne są dla mnie mało istotne. Dla pani moje też, ale ja pani niczego nie narzucam i nie krzyczę, że pani cokolwiek hańbi. Czas naprawdę ograniczyć przejawy dominacji jednej religii w przestrzeni publicznej.
Uwaga do pani  radnej Małgorzaty Suchanowskiej. W Lublinie mają prawo żyć ludzie wyznający inną religię, niż katolicyzm, ba - o zgrozo! mogą tu nawet żyć niewierzący. I dla nich pomnik jakiegoś funkcjonariusza określonej religii wcale nie jest niczym oczekiwanym. Ci ludzie mają tez prawo mieć swoich przedstawicieli w Radzie Miasta, proszę więc nie krzyczeć o hańbie, bo pani przekonania religijne są dla mnie mało istotne. Dla pani moje też, ale ja pani niczego nie narzucam i nie krzyczę, że pani cokolwiek hańbi. Czas naprawdę ograniczyć prz... rozwiń
Avatar
___K___ / 26 czerwca 2020 r. o 11:58
+21
"Wrogowie wiedzą, co narodowi służy, a co mu szkodzi. I jeśli chcą mu zaszkodzić, niszczą to, co mu pomaga. Dlatego też najeźdźcy zawsze niszczyli Kościół i chcieli zatrzeć ślady moralności chrześcijańskiej w życiu narodu. " - dlatego lewavy tak nie cierpią Wyszyńskiego
Przykro mi, ale albo jesteś ograniczony, albo ślepy. Kościół zawsze dbał tylko i wyłącznie o siebie. Dogadywał się z zaborcami, brał aktywny udział w Konfederacji Targowickiej i to po stronie zdecydowanie dalekiej od polskich interesów, dogadywał się z hitlerowcami, wielu księży współpracowało z socjalistyczną bezpieką. Nie pisz więc bzdur, bo kilku, czy nawet kilkudziesięciu naprrawdę oddanych Polsce księży, to dużo za mało, żeby zmyć niechlubne dokonania kleru katolickiego w Polsce.
Przykro mi, ale albo jesteś ograniczony, albo ślepy. Kościół zawsze dbał tylko i wyłącznie o siebie. Dogadywał się z zaborcami, brał aktywny udział w Konfederacji Targowickiej i to po stronie zdecydowanie dalekiej od polskich interesów, dogadywał się z hitlerowcami, wielu księży współpracowało z socjalistyczną bezpieką. Nie pisz więc bzdur, bo kilku, czy nawet kilkudziesięciu naprrawdę oddanych Polsce księży, to dużo za mało, żeby zmyć niechlubne dokonania kleru katolickiego w Polsce. rozwiń
Avatar
___K___ / 26 czerwca 2020 r. o 12:03
+20
"Wrogowie wiedzą, co narodowi służy, a co mu szkodzi. I jeśli chcą mu zaszkodzić, niszczą to, co mu pomaga. Dlatego też najeźdźcy zawsze niszczyli Kościół i chcieli zatrzeć ślady moralności chrześcijańskiej w życiu narodu. " - dlatego lewavy tak nie cierpią Wyszyńskiego
Jesteś mi w stanie odpowiedzieć na pytanie w jaki to niby sposób 3(słownie: TRZY) lubelskie pomniki kardynała Wyszyńskiego pomogą narodowi? Jeśli faktycznie tak pomagają, to może należy ich postawić 700? Akurat było 700-lecie niedawno, idealnie się składa.
W przestrzeni, ktorej nie ma dobra, natychmiast pojawia się  zło.... patrz Niemcy  Francja, Szwecja, UK
A przejawem jakiegoż to dobra jest kolejny pomnik księdza???
A przejawem jakiegoż to dobra jest kolejny pomnik księdza??? rozwiń
Avatar
sighter / 26 czerwca 2020 r. o 12:18
+19
"Wrogowie wiedzą, co narodowi służy, a co mu szkodzi. I jeśli chcą mu zaszkodzić, niszczą to, co mu pomaga. Dlatego też najeźdźcy zawsze niszczyli Kościół i chcieli zatrzeć ślady moralności chrześcijańskiej w życiu narodu. " - dlatego lewavy tak nie cierpią Wyszyńskiego
Jesteś mi w stanie odpowiedzieć na pytanie w jaki to niby sposób 3(słownie: TRZY) lubelskie pomniki kardynała Wyszyńskiego pomogą narodowi? Jeśli faktycznie tak pomagają, to może należy ich postawić 700? Akurat było 700-lecie niedawno, idealnie się składa.
W przestrzeni, ktorej nie ma dobra, natychmiast pojawia się  zło.... patrz Niemcy  Francja, Szwecja, UK
 Aha, rozumiem. Czyli pomnik to dobro, ale już np: 2 dodatkowe ławeczki do siedzenia to zło?
 Aha, rozumiem. Czyli pomnik to dobro, ale już np: 2 dodatkowe ławeczki do siedzenia to zło? rozwiń
Avatar
___K___ / 26 czerwca 2020 r. o 12:16
+17
"Wrogowie wiedzą, co narodowi służy, a co mu szkodzi. I jeśli chcą mu zaszkodzić, niszczą to, co mu pomaga. Dlatego też najeźdźcy zawsze niszczyli Kościół i chcieli zatrzeć ślady moralności chrześcijańskiej w życiu narodu. " - dlatego lewavy tak nie cierpią Wyszyńskiego
Jesteś mi w stanie odpowiedzieć na pytanie w jaki to niby sposób 3(słownie: TRZY) lubelskie pomniki kardynała Wyszyńskiego pomogą narodowi? Jeśli faktycznie tak pomagają, to może należy ich postawić 700? Akurat było 700-lecie niedawno, idealnie się składa.
W przestrzeni, ktorej nie ma dobra, natychmiast pojawia się  zło.... patrz Niemcy  Francja, Szwecja, UK
A przejawem jakiegoż to dobra jest kolejny pomnik księdza???
... to hołd ważnym  ponadczasowym wartościom, które przekazywal Polakom.
Nie, to hołd. Ale to nie jest dobro. Nie jest to także złem.
Nie, to hołd. Ale to nie jest dobro. Nie jest to także złem. rozwiń
Avatar
___K___ / 26 czerwca 2020 r. o 12:49
+15
"Wrogowie wiedzą, co narodowi służy, a co mu szkodzi. I jeśli chcą mu zaszkodzić, niszczą to, co mu pomaga. Dlatego też najeźdźcy zawsze niszczyli Kościół i chcieli zatrzeć ślady moralności chrześcijańskiej w życiu narodu. " - dlatego lewacy i P0stkomunisci tak nie cierpią i nie cierpieli Wyszyńskiego
Nie stosuj tych swoich debilnych sztuczek z kasowaniem komentarzy i ich powtórnym wklejaniem - zawsze będę lepszy od ciebie.  Przykro mi, ale albo jesteś ograniczony, albo ślepy. Kościół zawsze dbał tylko i wyłącznie o siebie. Dogadywał się z zaborcami, brał aktywny udział w Konfederacji Targowickiej i to po stronie zdecydowanie dalekiej od polskich interesów, dogadywał się z hitlerowcami, wielu księży współpracowało z socjalistyczną bezpieką. Nie pisz więc bzdur, bo kilku, czy nawet kilkudziesięciu naprrawdę oddanych Polsce księży, to dużo za mało, żeby zmyć niechlubne dokonania kleru katolickiego w Polsce.
Nie stosuj tych swoich debilnych sztuczek z kasowaniem komentarzy i ich powtórnym wklejaniem - zawsze będę lepszy od ciebie.  Przykro mi, ale albo jesteś ograniczony, albo ślepy. Kościół zawsze dbał tylko i wyłącznie o siebie. Dogadywał się z zaborcami, brał aktywny udział w Konfederacji Targowickiej i to po stronie zdecydowanie dalekiej od polskich interesów, dogadywał się z hitlerowcami, wielu księży współpracowało z socjalistyczną bezpieką. Nie pisz więc bzdur, bo kilku, czy nawet kilkudziesięciu naprrawdę oddanych Polsce... rozwiń
Avatar
malta / 26 czerwca 2020 r. o 12:35
+15
Po drugiej stronie DMM jest parafia Kolbego i tam jest miejsce na pomnik Prymasa Wyszyńskiego. Niekoniecznie trzeba zawłaszczać przestrzeń publiczną i zabierać mieszkańcom jedno z niewielu miejsc, gdzie mogą odpocząć. Osiedle jest osiedlem starzejących się ludzi, którzy potrzebują miejsc wypoczynku w pobliżu swoich domów. Myślę, że proboszcz Kolbego chętnie "przygarnie" pomnik.
Avatar
___K___ / 26 czerwca 2020 r. o 12:55
+14
"Wrogowie wiedzą, co narodowi służy, a co mu szkodzi. I jeśli chcą mu zaszkodzić, niszczą to, co mu pomaga. Dlatego też najeźdźcy zawsze niszczyli Kościół i chcieli zatrzeć ślady moralności chrześcijańskiej w życiu narodu. " - dlatego lewacy i P0stkomunisci tak nie cierpią i nie cierpieli Wyszyńskiego
Nie stosuj tych swoich debilnych sztuczek z kasowaniem komentarzy i ich powtórnym wklejaniem - zawsze będę lepszy od ciebie.  Przykro mi, ale albo jesteś ograniczony, albo ślepy. Kościół zawsze dbał tylko i wyłącznie o siebie. Dogadywał się z zaborcami, brał aktywny udział w Konfederacji Targowickiej i to po stronie zdecydowanie dalekiej od polskich interesów, dogadywał się z hitlerowcami, wielu księży współpracowało z socjalistyczną bezpieką. Nie pisz więc bzdur, bo kilku, czy nawet kilkudziesięciu naprrawdę oddanych Polsce księży, to dużo za mało, żeby zmyć niechlubne dokonania kleru katolickiego w Polsce.
Nie stosuj tych swoich debilnych sztuczek z kasowaniem komentarzy i ich powtórnym wklejaniem - zawsze będę lepszy od ciebie.  Przykro mi, ale albo jesteś ograniczony, albo ślepy. Kościół zawsze dbał tylko i wyłącznie o siebie. Dogadywał się z zaborcami, brał aktywny udział w Konfederacji Targowickiej i to po stronie zdecydowanie dalekiej od polskich interesów, dogadywał się z hitlerowcami, wielu księży współpracowało z socjalistyczną bezpieką. Nie pisz więc bzdur, bo kilku, czy nawet kilkudziesięciu naprrawdę oddanych Polsc... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 lipca 2020 r. o 23:53
+10
"Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich - kończy się." -  Kard. Stefan Wyszyński. Po co CPK skoro mamy lotnisko w Berlinie? Po co przekop, skoro możemy pływać przez rosyjskie wody. Po co polskie marki samochodów, skoro są  niemieckie.... Po co pomnik Wyszynskiego.... skoro jest nówka sztuka pomnika Lenina w Niemczech.
Avatar
___K___ / 26 czerwca 2020 r. o 19:54
-3
Pracowity dzień masz dzięki mnie - na premię zarobisz :-) I to plusikowanie własnych wpisów i minusowanie moich na potęgę. Naprawdę wierzysz, że ktoś myślący się na to nabierze??? Farma PiSowskich trolli działa także po godzinach :-)
Avatar
___K___ / 26 czerwca 2020 r. o 19:52
-3
ja podaję fakty, cytaty i konkretne liczby - Ty __K__ jesteś tylko lewackim propagandystą...
Ty podajesz fakty? Cytaty owszem, ale co mi po cytatach jakichś funkcjonariuszy religijnych??? A kim ty jesteś? Prawackim propagandstą, który przeczy faktom?
Lewactwo niszczy wszystko, co dobre.... Adenauer twórca CDU i jeden z ojców  UE  zawsze bazował na wartościach chrześcijańskich !!!, flaga UE to nawiązanie do Matki Boskiej w wieńcu z gwiazd !!!, jak twierdzi sam twórca, ....a co robi lewactwo dzisiaj innego niż tyrani XXwieku??? ... w Polsce, dewastuje wizerunki Matki Boskiej, dewastuje obrzęd Mszy Św, wypacza rodziny, które są podstawą narodów... w USA to somo tylko w makroskali.... na Twoim miescu __K__ za te wszystkie gnioty, które popełniłeś, spaliłbym się ze wstydu.
Ty się na Unię nie powołu, bo PiS jest antyunijnym ugrupowaniem, a partie i organizacje prawicowe zawsze były Unii przeciwne. Zastanów się więc, jakim mieczem wojujesz, bo ci to mocno nie wychodzi. Zacietrzewienie rozum ci odbiera :-)
Adenauer był katolikiem - to lewica (sojusz z Putinem) dewastuje unię, a nie PIS
Jarosław Kaczyński też uchodzi za katolika, a jest de facto antyunijny.jest
..pustki na Placu Zamkowym na finale kampanii synka TW JUSTYNY świadczą, że druga tura może być zbędna... ps ależ lewactwo nie może znieść JK? SUUUPER !
A to tylko Lublin wybiera prezydenta kraju? Na szczęście nie. I co to ma do budowy pomnika Wyszyńskiego? Nienawiść zalewa ci oczy!
A to tylko Lublin wybiera prezydenta kraju? Na szczęście nie. I co to ma do budowy pomnika Wyszyńskiego? Nienawiść zalewa ci oczy! rozwiń
Avatar
___K___ / 26 czerwca 2020 r. o 19:52
-4
ja podaję fakty, cytaty i konkretne liczby - Ty __K__ jesteś tylko lewackim propagandystą...
Ty podajesz fakty? Cytaty owszem, ale co mi po cytatach jakichś funkcjonariuszy religijnych??? A kim ty jesteś? Prawackim propagandstą, który przeczy faktom?
Lewactwo niszczy wszystko, co dobre.... Adenauer twórca CDU i jeden z ojców  UE  zawsze bazował na wartościach chrześcijańskich !!!, flaga UE to nawiązanie do Matki Boskiej w wieńcu z gwiazd !!!, jak twierdzi sam twórca, ....a co robi lewactwo dzisiaj innego niż tyrani XXwieku??? ... w Polsce, dewastuje wizerunki Matki Boskiej, dewastuje obrzęd Mszy Św, wypacza rodziny, które są podstawą narodów... w USA to somo tylko w makroskali.... na Twoim miescu __K__ za te wszystkie gnioty, które popełniłeś, spaliłbym się ze wstydu.
Jakie ty wyciągasz ogromne "argumenty", żeby tylko uzasadnić potrzebę postawienia kolejnego w Lublinie pomnika kardynała... To twoje zachowanie byłoby nawet śmieszne, gdyby nie było takie żałosne.
Jakie ty wyciągasz ogromne "argumenty", żeby tylko uzasadnić potrzebę postawienia kolejnego w Lublinie pomnika kardynała... To twoje zachowanie byłoby nawet śmieszne, gdyby nie było takie żałosne. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 czerwca 2020 r. o 19:50
+4
ja podaję fakty, cytaty i konkretne liczby - Ty __K__ jesteś tylko lewackim propagandystą...
Ty podajesz fakty? Cytaty owszem, ale co mi po cytatach jakichś funkcjonariuszy religijnych??? A kim ty jesteś? Prawackim propagandstą, który przeczy faktom?
Lewactwo niszczy wszystko, co dobre.... Adenauer twórca CDU i jeden z ojców  UE  zawsze bazował na wartościach chrześcijańskich !!!, flaga UE to nawiązanie do Matki Boskiej w wieńcu z gwiazd !!!, jak twierdzi sam twórca, ....a co robi lewactwo dzisiaj innego niż tyrani XXwieku??? ... w Polsce, dewastuje wizerunki Matki Boskiej, dewastuje obrzęd Mszy Św, wypacza rodziny, które są podstawą narodów... w USA to somo tylko w makroskali.... na Twoim miescu __K__ za te wszystkie gnioty, które popełniłeś, spaliłbym się ze wstydu.
Ty się na Unię nie powołu, bo PiS jest antyunijnym ugrupowaniem, a partie i organizacje prawicowe zawsze były Unii przeciwne. Zastanów się więc, jakim mieczem wojujesz, bo ci to mocno nie wychodzi. Zacietrzewienie rozum ci odbiera :-)
Adenauer był katolikiem - to lewica (sojusz z Putinem) dewastuje unię, a nie PIS
Jarosław Kaczyński też uchodzi za katolika, a jest de facto antyunijny.jest
..pustki na Placu Zamkowym na finale kampanii synka TW JUSTYNY świadczą, że druga tura może być zbędna... ps ależ lewactwo nie może znieść JK? SUUUPER !
..pustki na Placu Zamkowym na finale kampanii synka TW JUSTYNY świadczą, że druga tura może być zbędna... ps ależ lewactwo nie może znieść JK? SUUUPER ! rozwiń
Avatar
___K___ / 26 czerwca 2020 r. o 19:39
-3
ja podaję fakty, cytaty i konkretne liczby - Ty __K__ jesteś tylko lewackim propagandystą...
Ty podajesz fakty? Cytaty owszem, ale co mi po cytatach jakichś funkcjonariuszy religijnych??? A kim ty jesteś? Prawackim propagandstą, który przeczy faktom?
Lewactwo niszczy wszystko, co dobre.... Adenauer twórca CDU i jeden z ojców  UE  zawsze bazował na wartościach chrześcijańskich !!!, flaga UE to nawiązanie do Matki Boskiej w wieńcu z gwiazd !!!, jak twierdzi sam twórca, ....a co robi lewactwo dzisiaj innego niż tyrani XXwieku??? ... w Polsce, dewastuje wizerunki Matki Boskiej, dewastuje obrzęd Mszy Św, wypacza rodziny, które są podstawą narodów... w USA to somo tylko w makroskali.... na Twoim miescu __K__ za te wszystkie gnioty, które popełniłeś, spaliłbym się ze wstydu.
Ty się na Unię nie powołu, bo PiS jest antyunijnym ugrupowaniem, a partie i organizacje prawicowe zawsze były Unii przeciwne. Zastanów się więc, jakim mieczem wojujesz, bo ci to mocno nie wychodzi. Zacietrzewienie rozum ci odbiera :-)
Adenauer był katolikiem - to lewica (sojusz z Putinem) dewastuje unię, a nie PIS
Jarosław Kaczyński też uchodzi za katolika, a jest de facto antyunijny.
Jarosław Kaczyński też uchodzi za katolika, a jest de facto antyunijny. rozwiń
Avatar
___K___ / 26 czerwca 2020 r. o 19:36
+3
ja podaję fakty, cytaty i konkretne liczby - Ty __K__ jesteś tylko lewackim propagandystą...
Ty podajesz fakty? Cytaty owszem, ale co mi po cytatach jakichś funkcjonariuszy religijnych??? A kim ty jesteś? Prawackim propagandstą, który przeczy faktom?
Lewactwo niszczy wszystko, co dobre.... Adenauer twórca CDU i jeden z ojców  UE  zawsze bazował na wartościach chrześcijańskich !!!, flaga UE to nawiązanie do Matki Boskiej w wieńcu z gwiazd !!!, jak twierdzi sam twórca, ....a co robi lewactwo dzisiaj innego niż tyrani XXwieku??? ... w Polsce, dewastuje wizerunki Matki Boskiej, dewastuje obrzęd Mszy Św, wypacza rodziny, które są podstawą narodów... w USA to somo tylko w makroskali.... na Twoim miescu __K__ za te wszystkie gnioty, które popełniłeś, spaliłbym się ze wstydu.
Ty się na Unię nie powołu, bo PiS jest antyunijnym ugrupowaniem, a partie i organizacje prawicowe zawsze były Unii przeciwne. Zastanów się więc, jakim mieczem wojujesz, bo ci to mocno nie wychodzi. Zacietrzewienie rozum ci odbiera :-)
Adenauer był katolikiem - to lewica (sojusz z Putinem) dewastuje unię, a nie PIS
 A co ma wyznawana religia do tego, czy się Unię wspiera, czy też wręcz przeciwnie?
 A co ma wyznawana religia do tego, czy się Unię wspiera, czy też wręcz przeciwnie? rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 czerwca 2020 r. o 19:33
+2
ja podaję fakty, cytaty i konkretne liczby - Ty __K__ jesteś tylko lewackim propagandystą...
Ty podajesz fakty? Cytaty owszem, ale co mi po cytatach jakichś funkcjonariuszy religijnych??? A kim ty jesteś? Prawackim propagandstą, który przeczy faktom?
Lewactwo niszczy wszystko, co dobre.... Adenauer twórca CDU i jeden z ojców  UE  zawsze bazował na wartościach chrześcijańskich !!!, flaga UE to nawiązanie do Matki Boskiej w wieńcu z gwiazd !!!, jak twierdzi sam twórca, ....a co robi lewactwo dzisiaj innego niż tyrani XXwieku??? ... w Polsce, dewastuje wizerunki Matki Boskiej, dewastuje obrzęd Mszy Św, wypacza rodziny, które są podstawą narodów... w USA to somo tylko w makroskali.... na Twoim miescu __K__ za te wszystkie gnioty, które popełniłeś, spaliłbym się ze wstydu.
Ty się na Unię nie powołu, bo PiS jest antyunijnym ugrupowaniem, a partie i organizacje prawicowe zawsze były Unii przeciwne. Zastanów się więc, jakim mieczem wojujesz, bo ci to mocno nie wychodzi. Zacietrzewienie rozum ci odbiera :-)
 Adenauer był katolikiem - to lewica (sojusz z Putinem) dewastuje unię, a nie PIS
 Adenauer był katolikiem - to lewica (sojusz z Putinem) dewastuje unię, a nie PIS rozwiń
Avatar
___K___ / 26 czerwca 2020 r. o 19:27
+1
ja podaję fakty, cytaty i konkretne liczby - Ty __K__ jesteś tylko lewackim propagandystą...
Ty podajesz fakty? Cytaty owszem, ale co mi po cytatach jakichś funkcjonariuszy religijnych??? A kim ty jesteś? Prawackim propagandstą, który przeczy faktom?
Lewactwo niszczy wszystko, co dobre.... Adenauer twórca CDU i jeden z ojców  UE  zawsze bazował na wartościach chrześcijańskich !!!, flaga UE to nawiązanie do Matki Boskiej w wieńcu z gwiazd !!!, jak twierdzi sam twórca, ....a co robi lewactwo dzisiaj innego niż tyrani XXwieku??? ... w Polsce, dewastuje wizerunki Matki Boskiej, dewastuje obrzęd Mszy Św, wypacza rodziny, które są podstawą narodów... w USA to somo tylko w makroskali.... na Twoim miescu __K__ za te wszystkie gnioty, które popełniłeś, spaliłbym się ze wstydu.
Ty się na Unię nie powołu, bo PiS jest antyunijnym ugrupowaniem, a partie i organizacje prawicowe zawsze były Unii przeciwne. Zastanów się więc, jakim mieczem wojujesz, bo ci to mocno nie wychodzi. Zacietrzewienie rozum ci odbiera :-)
Ty się na Unię nie powołu, bo PiS jest antyunijnym ugrupowaniem, a partie i organizacje prawicowe zawsze były Unii przeciwne. Zastanów się więc, jakim mieczem wojujesz, bo ci to mocno nie wychodzi. Zacietrzewienie rozum ci odbiera :-) rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 czerwca 2020 r. o 19:22
-8
ja podaję fakty, cytaty i konkretne liczby - Ty __K__ jesteś tylko lewackim propagandystą...
Ty podajesz fakty? Cytaty owszem, ale co mi po cytatach jakichś funkcjonariuszy religijnych??? A kim ty jesteś? Prawackim propagandstą, który przeczy faktom?
  Lewactwo niszczy wszystko, co dobre.... Adenauer twórca CDU i jeden z ojców  UE  zawsze bazował na wartościach chrześcijańskich !!!, flaga UE to nawiązanie do Matki Boskiej w wieńcu z gwiazd !!!, jak twierdzi sam twórca, ....a co robi lewactwo dzisiaj innego niż tyrani XXwieku??? ... w Polsce, dewastuje wizerunki Matki Boskiej, dewastuje obrzęd Mszy Św, wypacza rodziny, które są podstawą narodów... w USA to somo tylko w makroskali.... na Twoim miescu __K__ za te wszystkie gnioty, które popełniłeś, spaliłbym się ze wstydu.
  Lewactwo niszczy wszystko, co dobre.... Adenauer twórca CDU i jeden z ojców  UE  zawsze bazował na wartościach chrześcijańskich !!!, flaga UE to nawiązanie do Matki Boskiej w wieńcu z gwiazd !!!, jak twierdzi sam twórca, ....a co robi lewactwo dzisiaj innego niż tyrani XXwieku??? ... w Polsce, dewastuje wizerunki Matki Boskiej, dewastuje obrzęd Mszy Św, wypacza rodziny, które są podstawą narodów... w USA to somo tylko w makroskali.... na Twoim miescu __K__ za te wszystkie gnioty, które pope... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory prezydenckie. W całym województwie lubelskim było ponad 10 tys. nieważnych głosów
Wybory 2020
galeria

Wybory prezydenckie. W całym województwie lubelskim było ponad 10 tys. nieważnych głosów

W całym województwie wyborcy wrzucili do urn ponad 10 tysięcy nieważnych głosów. Nieważnych kart, na których np. brakowało pieczęci, było znacznie mniej.

Duda zdobył Lubelskie. Ale były też komisje, gdzie wygrał Trzaskowski

Duda zdobył Lubelskie. Ale były też komisje, gdzie wygrał Trzaskowski

Tylko co trzeci wyborca z województwa lubelskiego głosował w drugiej turze wyborów prezydenckich. Kandydat Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie z Andrzejem Dudą wygrał w Lublinie, ale poza tym lepsze wyniki od urzędującego prezydenta uzyskiwał jedynie w pojedynczych komisjach.

Weteran z Afganistanu teraz dowodzi 21. batalionem lekkiej piechoty w Lublinie

Weteran z Afganistanu teraz dowodzi 21. batalionem lekkiej piechoty w Lublinie

Dowódcą 21. batalionu lekkiej piechoty w Lublinie został właśnie ppłk Jacek Otręba, który jednocześnie z chwilą objęcia nowych.

Koncert "Camerata Vistula" w Kozłówce
18 lipca 2020, 17:00

Koncert "Camerata Vistula" w Kozłówce

Filharmonia Lubelska zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Czas to miłość" realizowanego w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia w roku beatyfikacji. 18 lipca o godz. 17 w Kaplicy w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się koncert "Camerata Vistula".

Chełm: 106 pomysłów na wydanie 2,5 miliona złotych z budżetu obywatelskiego

Chełm: 106 pomysłów na wydanie 2,5 miliona złotych z budżetu obywatelskiego

Na mural, budki lęgowe dla ptaków czy czujniki czystości powietrza, a nawet nowe chodniki, place zabaw, stojaki na rowery, wycieczki czy kurs języka angielskiego chcą przeznaczyć chełmianie pieniądze z budżetu obywatelskiego. Teraz zgłoszone projekty będą weryfikowane formalnie oraz merytorycznie. Głosowanie jest zaplanowane na pierwszą połowę września tego roku.

Bialska klasa okręgowa wystartuje 16 sieprnia

Bialska klasa okręgowa wystartuje 16 sieprnia

Nowy sezon w bialskiej „okręgówce” rozpocznie się tak jak zazwyczaj w połowie sierpnia, w tym roku będzie to 16 dzień tego miesiąca. Mimo braku spadków w niższych ligach w minionych rozgrywkach, w nadchodzących w dalszym ciągu na tym poziomie wystąpi 14 zespołów.

Pomogą uczniom lubelskich szkół walczyć z nadwagą i otyłością

Pomogą uczniom lubelskich szkół walczyć z nadwagą i otyłością

Wznowiona została akcja bezpłatnych badań w ramach miejskiego programu walki z nadwagą i otyłością u najmłodszych uczniów. Rodzice pierwszo- i drugoklasistów mogą już umawiać dzieci na wizyty, które będą się odbywać w wakacje.

Motor Lublin na dużym minusie. Lista długów klubu

Motor Lublin na dużym minusie. Lista długów klubu

Stratą w wysokości niemal 2,3 mln zł zakończyła zeszły rok spółka Motor Lublin, której większościowym udziałowcem jest miasto – wynika z oficjalnego sprawozdania finansowego złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym. Za ubiegłe lata spółka prowadząca najpopularniejszy z lubelskich klubów piłkarskich wykazała stratę przekraczającą już 13 mln zł.

10-latek bawił się razem z bratem wiatrówką. Został ranny w rękę

10-latek bawił się razem z bratem wiatrówką. Został ranny w rękę

Zabawa braci wiatrówką zakończyła się dla jednego z nich wizytą w szpitalu. Na szczęście, chłopiec nie doznał poważnych obrażeń

Film "Chata" w Kinie w Bramie
17 lipca 2020, 21:00

Film "Chata" w Kinie w Bramie

Organizatorzy projektu Kino w Bramie (ul. Królewska 3) zapraszają na kolejne weekendowe pokazy plenerowe. 17 lipca o godz. 21 zostanie wyświetlony film "Fredek uszczęśliwia świat", a drugiego dnia weekendu o tej samej porze będzie można zobaczyć "Chatę".

Lublin: 22 drzewa do wycinki na Czechowie. Nowe rury kosztem zieleni

Lublin: 22 drzewa do wycinki na Czechowie. Nowe rury kosztem zieleni

Ogłoszenie o planach usunięcia siedmiu dorodnych drzew na os. Szymanowskiego zelektryzowało niektórych mieszkańców bloków. Gdy zaczęli się sprawą interesować okazało się, że wycinka ma być o wiele większa.

Minister zdrowia: Chorych na koronawirusa jest coraz mniej, a dane są coraz lepsze

Minister zdrowia: Chorych na koronawirusa jest coraz mniej, a dane są coraz lepsze

Chorych na koronawirusa w Polsce jest coraz mniej, a dane są coraz lepsze – zauważył w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej. Podziękował również mediom za informowanie opinii publicznej, co – wskazał – pozwoliło przejść epidemię bez strachu.

Lublin: Al. Racławickie już otwarte dla ruchu

Lublin: Al. Racławickie już otwarte dla ruchu

Otwarte dla ruchu są znów Al. Racławickie, które zamknięto po znalezieniu niewybuchu.

Biała Podlaska: Pan Piotr pomaga mieszkańcom, a sam poszukuje asystenta

Biała Podlaska: Pan Piotr pomaga mieszkańcom, a sam poszukuje asystenta

Piotr Zaciura jest urzędnikiem i porusza się na wózku. Poszukuje asystenta, który pomoże mu m.in. w dotarciu do pracy.

95:5. W tej gminie w woj. lubelskim Duda zdeklasował Trzaskowskiego

95:5. W tej gminie w woj. lubelskim Duda zdeklasował Trzaskowskiego

W województwie lubelskim Andrzej Duda zwyciężył we wszystkich powiatach i w trzech z czterech miast na prawach powiatu. W niektórych gminach uzyskał ponad 90 proc. poparcia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!