Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2010 r.
18:01
Edytuj ten wpis

Bezpłatnie leczą zęby. Dentyści z Karmelickiej walczą o kontrakt z NFZ

0 13 A A

- Nie poddamy się. Będziemy walczyć o to, by Stomatologiczne Centrum Kliniczne otrzymało od NFZ pełne dofinansowanie – zapowiada Beata Petkowicz, dyr. Poradni Chorób Błon Śluzowych Jamy Ustnej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najstarsza w Lublinie placówka oferująca kompleksowe leczenie, dostała szczątkowe pieniądze na leczenie w 2011 roku. Dlatego pracownicy kliniki spotkali się dziś z pacjentami i lubelskimi politykami. Zbierali podpisy, protestując przeciwko tak niskiemu kontraktowaniu. Pismo trafi teraz do centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Placówka od lat w sposób kompleksowy zapewnia opiekę pacjentom z Lubelszczyzny, ale i z całej południowo-wschodniej Polski. W 2010 r. trafiło do nas łącznie 750 osób – mówi Beata Petkowicz.

- Leczymy bezpłatnie emerytów i rencistów, których nie stać na wizyty u stomatologa, ale też dzieci z wadami genetycznymi, z chorobami serca, zespołem Downa, czy dzieci z domów dziecka - wylicza Anna Piątkowska, prezes związku zawodowego "Solidarność”. - Od przyszłego roku będą zmuszone płacić za leczenie, a nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić - dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego roku klinika będzie musiała zrezygnować z większości wykonywanych świadczeń. Studenci stomatologii nie będą już też bezpłatnie leczyć zębów. - Dostaliśmy jedynie kontrakt na ortodoncję oraz niewielkie pieniądze na protetykę, w tym leczenie chorób ponowotworowych - informuje Małgorzata Jabłonka, dyr. SCK.

Jeśli nic się nie zmieni, z bezpłatnego leczenia będzie musiała zrezygnować między innymi otwarta w listopadzie Poradnia Chorób Błon Śluzowych Jamy Ustnej. – Przebadaliśmy 800 pacjentów. Wykryliśmy 16 nowotworów jamy ustnej. Zapotrzebowanie na to leczenie na Lubelszczyźnie jest bardzo duże. Osoby korzystające z naszej pomocy zostaną na lodzie – podkreśla Beata Petkowicz.

W podobnej sytuacji jest wiele więcej poradni. Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka prasowa lubelskiego oddziału NFZ potwierdza, że klinika nie dostała kontraktu na świadczenia ogólnostomatologiczne, protetykę stomatologiczną, chirurgię stomatologiczną i peridontologię. Zapewnia jednak: - Na bieżąco będziemy monitorować sprawy związane z zabezpieczeniem dostępności do świadczeń stomatologicznych. Jeśli ich ilość okaże się niewystarczająca, ogłosimy postępowania uzupełniające, tak aby dostęp do świadczeń we wszystkich rodzajach i zakresach był pełny.

Likwidacja bezpłatnych poradni dla pracowników oznacza też brak zatrudnienia. Blisko 10 z nich otrzymało już wypowiedzenia.

Mocno zawiedzeni są też pacjenci: - Nie można pozbawiać tylu ludzi opieki, a tylu studentów możliwości praktyki. Ograniczenie dostępu do leczenia oznacza problem dla tysięcy osób, które mają niewielki wpływ na decyzje funduszu – uważa Jadwiga Troć, która przyszła na spotkanie.

Z zaproszenia nie skorzystali przedstawiciele Urzędu Miasta, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i NFZ-u.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambosh / 31 grudnia 2010 o 16:12
0
[quote name='Marco' timestamp='1293803750' post='414528']
Nie ma co żałować Centrum, bo tam było wszystko po znajomości. Z ulicy ciężko było się dostać. Ta instytucja ma z czego żyć, trzeba wspierać przychodnie które muszą utrzymać się z własnej pracy i jest to jedyne ich źródło dochodu.
[/quote]
Co Ty bredzisz? Ja przecież tam poszedłem nowy i zupełnie obcy człowiek ,w dodatku z Podkarpacia i dostałem się tam bez problemu ponad rok temu-zrobiono mi tak kompleksowe badania i leczenie zębów /periodontologia,usuwanie kamienia nazębnego,porady na temat krwawiących dziąseł,leczenie zębów/.
[quote name='Marco' timestamp='1293803750' post='414528']
Nie ma co żałować Centrum, bo tam było wszystko po znajomości. Z ulicy ciężko było się dostać. Ta instytucja ma z czego żyć, trzeba wspierać przychodnie które muszą utrzymać się z własnej pracy i jest to jedyne ich źródło dochodu.
[/quote]
Co Ty bredzisz? Ja przecież tam poszedłem nowy i zupełnie obcy człowiek ,w dodatku z Podkarpacia i dostałem się tam bez problemu ponad rok temu-zrobiono mi tak kompleksowe badania i leczenie zębów /periodont... rozwiń
Avatar
Marco / 31 grudnia 2010 o 14:55
0
Nie ma co żałować Centrum, bo tam było wszystko po znajomości. Z ulicy ciężko było się dostać. Ta instytucja ma z czego żyć, trzeba wspierać przychodnie które muszą utrzymać się z własnej pracy i jest to jedyne ich źródło dochodu.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2010 o 14:09
0
NFZ - Narodowa Fikcja Zdrowia
Avatar
marek / 30 grudnia 2010 o 14:32
0
[quote name='chart' timestamp='1293657256' post='413537']
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że jest jedynym miejscem zajmującym się "pacjentami trudnymi" jest nadużyciem, działa wszak o wiele bardziej dostępna Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna.
[/quote]


Słuszna racja. Do chirurga aby dostać się, trzeba było przyjść bardzo wcześnie, bo w rejestracji było tylko 5 numerków. W innych poradniach zwykły pacjent z "ulicy" musiał długo naczekać się w kolejce, aż pani doktor będzie miała humor i z łaski przyjmie.
[quote name='chart' timestamp='1293657256' post='413537']
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że je... rozwiń
Avatar
marek / 30 grudnia 2010 o 14:16
0
[quote name='chart' timestamp='1293657256' post='413537']
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że jest jedynym miejscem zajmującym się "pacjentami trudnymi" jest nadużyciem, działa wszak o wiele bardziej dostępna Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna.
[/quote]
[quote name='chart' timestamp='1293657256' post='413537']
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że je... rozwiń
Avatar
KK / 30 grudnia 2010 o 08:34
0
[quote name='on' timestamp='1293652687' post='413457']
a Uniwersytet Medyczny nie dostaje kasy za naukę studenta stomatologii.....to jeszcze za leczenie chce to samo dostać od NFZ ? Może już dość tych dziwnych kontraktów .
[/quote]
BZDURY OPOWIADASZ I NIE MASZ O TYM ZIELONEGO POJĘCIA ,TAK JEST PRAWDA
Avatar
xyz / 30 grudnia 2010 o 00:02
0
[quote name='chart' timestamp='1293657256' post='413537']
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że jest jedynym miejscem zajmującym się "pacjentami trudnymi" jest nadużyciem, działa wszak o wiele bardziej dostępna Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna.
[/quote]


[size="4"]Brednie opowiadasz drogi kolego akurat jeśli chodzi o Karmelicką to duży szacunek dla nich...przynajmniej dla chirurgi bo z ich usług korzystałem...u prywatki zaproponowano mi usuniecie 8 obu naraz w dodatku zostałem przyjęty w drzwiach, pojechałem na Karmelicką co prawda rano żeby nie stać w kolejkach ale po tygodniu jestem sprawny i nic się nie dzieje. Inni po zabiegach u prywaciarzy po miesiącach cierpią. Nie liczy się kto zrobi taniej lecz kto ma większe doświadczenie a na Karmelickiej maja najwieksze takie moje zdanie. Brakuje NFZ tego właśnie kryterium.[/size]
[quote name='chart' timestamp='1293657256' post='413537']
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że je... rozwiń
Avatar
chart / 29 grudnia 2010 o 22:14
0
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że jest jedynym miejscem zajmującym się "pacjentami trudnymi" jest nadużyciem, działa wszak o wiele bardziej dostępna Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna.
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że jest jedynym miejscem zajmującym się "pacjentami trudnymi" jest nadużyciem, dzia... rozwiń
Avatar
pablo / 29 grudnia 2010 o 21:21
0
Ten NFZ to chyba chory. Może być dobrze, albo tanio, a NFZ chciałby tanio. Trzeba być głupcem, żeby wierzyć, że prywatni stomatolodzy będą uczciwie leczyć i stosować dobre materiały. Na zdrowiu nie da się oszczędzić głupcy z NFZ.
Avatar
Ciupaga / 29 grudnia 2010 o 21:08
0
ciekawe gdzie teraz leczą zęby za darmo ?? chyba ze te z czarną plombą
Avatar
bambosh / 31 grudnia 2010 o 16:12
0
[quote name='Marco' timestamp='1293803750' post='414528']
Nie ma co żałować Centrum, bo tam było wszystko po znajomości. Z ulicy ciężko było się dostać. Ta instytucja ma z czego żyć, trzeba wspierać przychodnie które muszą utrzymać się z własnej pracy i jest to jedyne ich źródło dochodu.
[/quote]
Co Ty bredzisz? Ja przecież tam poszedłem nowy i zupełnie obcy człowiek ,w dodatku z Podkarpacia i dostałem się tam bez problemu ponad rok temu-zrobiono mi tak kompleksowe badania i leczenie zębów /periodontologia,usuwanie kamienia nazębnego,porady na temat krwawiących dziąseł,leczenie zębów/.
[quote name='Marco' timestamp='1293803750' post='414528']
Nie ma co żałować Centrum, bo tam było wszystko po znajomości. Z ulicy ciężko było się dostać. Ta instytucja ma z czego żyć, trzeba wspierać przychodnie które muszą utrzymać się z własnej pracy i jest to jedyne ich źródło dochodu.
[/quote]
Co Ty bredzisz? Ja przecież tam poszedłem nowy i zupełnie obcy człowiek ,w dodatku z Podkarpacia i dostałem się tam bez problemu ponad rok temu-zrobiono mi tak kompleksowe badania i leczenie zębów /periodont... rozwiń
Avatar
Marco / 31 grudnia 2010 o 14:55
0
Nie ma co żałować Centrum, bo tam było wszystko po znajomości. Z ulicy ciężko było się dostać. Ta instytucja ma z czego żyć, trzeba wspierać przychodnie które muszą utrzymać się z własnej pracy i jest to jedyne ich źródło dochodu.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2010 o 14:09
0
NFZ - Narodowa Fikcja Zdrowia
Avatar
marek / 30 grudnia 2010 o 14:32
0
[quote name='chart' timestamp='1293657256' post='413537']
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że jest jedynym miejscem zajmującym się "pacjentami trudnymi" jest nadużyciem, działa wszak o wiele bardziej dostępna Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna.
[/quote]


Słuszna racja. Do chirurga aby dostać się, trzeba było przyjść bardzo wcześnie, bo w rejestracji było tylko 5 numerków. W innych poradniach zwykły pacjent z "ulicy" musiał długo naczekać się w kolejce, aż pani doktor będzie miała humor i z łaski przyjmie.
[quote name='chart' timestamp='1293657256' post='413537']
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że je... rozwiń
Avatar
marek / 30 grudnia 2010 o 14:16
0
[quote name='chart' timestamp='1293657256' post='413537']
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że jest jedynym miejscem zajmującym się "pacjentami trudnymi" jest nadużyciem, działa wszak o wiele bardziej dostępna Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna.
[/quote]
[quote name='chart' timestamp='1293657256' post='413537']
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że je... rozwiń
Avatar
KK / 30 grudnia 2010 o 08:34
0
[quote name='on' timestamp='1293652687' post='413457']
a Uniwersytet Medyczny nie dostaje kasy za naukę studenta stomatologii.....to jeszcze za leczenie chce to samo dostać od NFZ ? Może już dość tych dziwnych kontraktów .
[/quote]
BZDURY OPOWIADASZ I NIE MASZ O TYM ZIELONEGO POJĘCIA ,TAK JEST PRAWDA
Avatar
xyz / 30 grudnia 2010 o 00:02
0
[quote name='chart' timestamp='1293657256' post='413537']
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że jest jedynym miejscem zajmującym się "pacjentami trudnymi" jest nadużyciem, działa wszak o wiele bardziej dostępna Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna.
[/quote]


[size="4"]Brednie opowiadasz drogi kolego akurat jeśli chodzi o Karmelicką to duży szacunek dla nich...przynajmniej dla chirurgi bo z ich usług korzystałem...u prywatki zaproponowano mi usuniecie 8 obu naraz w dodatku zostałem przyjęty w drzwiach, pojechałem na Karmelicką co prawda rano żeby nie stać w kolejkach ale po tygodniu jestem sprawny i nic się nie dzieje. Inni po zabiegach u prywaciarzy po miesiącach cierpią. Nie liczy się kto zrobi taniej lecz kto ma większe doświadczenie a na Karmelickiej maja najwieksze takie moje zdanie. Brakuje NFZ tego właśnie kryterium.[/size]
[quote name='chart' timestamp='1293657256' post='413537']
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że je... rozwiń
Avatar
chart / 29 grudnia 2010 o 22:14
0
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że jest jedynym miejscem zajmującym się "pacjentami trudnymi" jest nadużyciem, działa wszak o wiele bardziej dostępna Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna.
Sorry, ale ręka w górę komu się udało od ręki i bez problemu dostać do Kliniki choćby z bolącym zębem? Ani tam się dopchać, ani znaleźć lekarza chętnego do udzielenia pomocy. Są w lepszej sytuacji od innych, bo utrzymują się z pieniędzy uczelni, a pomimo tego nie potrafili generować tańszej oferty. Co więcej, pamiętam jak przed 3 laty Centrum wykosiło 2/3 gabinetów mających dotychczas kontrakty z NFZ. Opowiadanie zaś, że Centrum zostanie zamknięte i że jest jedynym miejscem zajmującym się "pacjentami trudnymi" jest nadużyciem, dzia... rozwiń
Avatar
pablo / 29 grudnia 2010 o 21:21
0
Ten NFZ to chyba chory. Może być dobrze, albo tanio, a NFZ chciałby tanio. Trzeba być głupcem, żeby wierzyć, że prywatni stomatolodzy będą uczciwie leczyć i stosować dobre materiały. Na zdrowiu nie da się oszczędzić głupcy z NFZ.
Avatar
Ciupaga / 29 grudnia 2010 o 21:08
0
ciekawe gdzie teraz leczą zęby za darmo ?? chyba ze te z czarną plombą