Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2010 r.
16:37
Edytuj ten wpis

Bilet miesięczny ważny do końca miesiąca

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 11 A A

Okresowy bilet komunikacji miejskiej obowiązujący od pierwszego dnia danego miesiąca powinien być ważny do końca miesiąca, w którym upływa termin jego ważności. A nie przez 30, 90 czy 150 dni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Taką zmianę w lubelskiej komunikacji miejskiej chcą wprowadzić władze miasta i Zarząd Transportu Miejskiego. Nad jej wprowadzeniem radni będą głosowali na najbliższej sesji (za tydzień).

– Wyrażenie "bilet miesięczny”, tj. ważny cały miesiąc kalendarzowy, jest głęboko zakorzenione w świadomości społecznej – podkreśla w uzasadnieniu projektu uchwały wiceprezydent Lublina Krzysztof Żuk. – Możliwość zakupu takiego biletu wydaje się być dużym ułatwieniem dla pasażera, ogranicza bowiem konieczność kontrolowania przez niego terminu ważności biletu.

W obowiązującej obecnie uchwale termin ważności biletu okresowego jest określony wyraźnie: "ważny przez 30, 90, 150 kolejnych dni”.

– Co wyklucza przedłużenie okresu korzystania z biletu okresowego o 1 dzień, w przypadku miesiąca liczącego 31 dni – zauważa Żuk.

Bez zmian pozostaną bilety okresowe obowiązujące od każdego innego dnia miesiąca poza pierwszym.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jinx / 24 marca 2010 o 12:08
0
BTW Teraz na bilecie miesiecznym nie koduja ulgi, tylko w czasie kontroli trzeba miec legitymacje. Rencistom/emerytom tez utrudnili zycie - nie wystarczy okazanie legitymacji, trzeba miec orzeczenie ZUS o przyznanym swiadczeniu.
Avatar
~gosc~ / 21 marca 2010 o 06:17
0
Gość napisał:
Mam pytanie ! Czy zdarzyło się komuś kupić (na elektroniczną kartę MPK ) dwa bilety na ten sam okres ?

nie ma więcej takich ?
Avatar
Dkl / 17 marca 2010 o 08:36
0
No cóż, nie dziwota że pan Żuk nie ma orientacji w sprawach, o których pasażerowie wiedzą od dawna. Przecież on nie jeździ komunikacją miejską, gdyż to miejsce dla plebsu.
Avatar
meesha / 17 marca 2010 o 08:08
0
buudda napisał:
W czym jest problem?
W policzeniu sobie do 30, 90 czy 150?
Teraz zasada jest jasna: chcesz bilet ważny przez kolejnych 30 dni musisz zapłacić za niego tyle a tyle. Kupujesz bilet 12 marca i jeździsz na nim do 12 kwietnia, w czym problem?!![/quote]
Jak widać jednak nie jest to takie proste Bilet 30-dniowy zakupiony 12 marca jest ważny do 10 kwietnia (tj. 30 dni, a nie 32 jak piszesz )

[quote]Kupowanie biletów od pierwszego to idiotyczny pomysł!

Teraz swobodnie, bez kolejek można kupić bilet w każdym dniu miesiąca - jeśli większość zacznie kupować od 1. - bo wtedy się najbadziej opłaca, to DW będzie wtedy pisał o kolejkach i niewydolności kas ZTM..

Ludzie, wy w ogóle rozumiecie o czym jest ten artykuł? Nie chodzi o to, że bilet okresowy trzeba kupić od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, tylko o to, by w miesiącach, które mają 31 dni był ważny od 1 do 31... Farsa natomiast polega na tym, że tak jest już od wielu lat więc nie wiem co "pomysłodawcy" chcą zmieniać. Dla przykładu moje ostatnie bilety 30-dniowe:
od 1 grudnia do 31 grudnia (30 dni + 1 dzień bonus w przypadku kupna "od pierwszego")
od 1 stycznia do 31 stycznia (j.w.)
od 1 lutego do 2 marca (30 kolejnych dni)
od 3 marca do 1 kwietnia (30 dni)

I nie wiem o jakich kolejkach mówisz. Od półtora roku doładować bilet można w kilkudziesięciu punktach rozmieszczonych w całym mieście. A że ludzie zamiast to załatwić w osiedlowym "totolotku" czy kiosku w śródmieściu wolą się tłuc na Przystankową/Bajkowskiego albo na Kraśnicką i stać w kolejkach to już nie mój problem
. Farsa natomiast polega na tym, że tak jest już od wielu lat więc nie wiem co "pomysłodawcy" chcą zmieniać. Dla przykładu moje ostatnie bilety 30-dniowe:
od 1 grudnia do 31 grudnia (30 dni + 1 dzień bonus w przypadku kupna "od pierwszego")
od 1 stycznia do 31 stycznia (j.w.)
od 1 lutego do 2 marca (30 kolejnych dni)
od 3 marca do 1 kwietnia (30 dni)

I nie wiem o jakich kolejkach mówisz. Od półtora roku doładować bilet można w kilkudziesięciu punktach rozmieszczonych w całym mieście. A... rozwiń
Avatar
buudda / 17 marca 2010 o 07:00
0
Popieram LB - nie bądźmy zaściankiem!
W czym jest problem?
W policzeniu sobie do 30, 90 czy 150?
Teraz zasada jest jasna: chcesz bilet ważny przez kolejnych 30 dni musisz zapłacić za niego tyle a tyle. Kupujesz bilet 12 marca i jeździsz na nim do 12 kwietnia, w czym problem?!!
Kupowanie biletów od pierwszego to idiotyczny pomysł!

Teraz swobodnie, bez kolejek można kupić bilet w każdym dniu miesiąca - jeśli większość zacznie kupować od 1. - bo wtedy się najbadziej opłaca, to DW będzie wtedy pisał o kolejkach i niewydolności kas ZTM..

Poza tym, co to za denny temat na kiełbasę wyborczą?
Popieram LB - nie bądźmy zaściankiem!
W czym jest problem?
W policzeniu sobie do 30, 90 czy 150?
Teraz zasada jest jasna: chcesz bilet ważny przez kolejnych 30 dni musisz zapłacić za niego tyle a tyle. Kupujesz bilet 12 marca i jeździsz na nim do 12 kwietnia, w czym problem?!!
Kupowanie biletów od pierwszego to idiotyczny pomysł!

Teraz swobodnie, bez kolejek można kupić bilet w każdym dniu miesiąca - jeśli większość zacznie kupować od 1. - bo wtedy się najbadziej opłaca, to DW będzie wte... rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2010 o 06:26
0
Mam pytanie ! Czy zdarzyło się komuś kupić (na elektroniczną kartę MPK ) dwa bilety na ten sam okres ?
Avatar
LB / 16 marca 2010 o 21:11
0
skrajny idiotyzm, komunikacja miała być dla ludzi przyjazna, a nie podkładanie ludziom nóg. Przecież nie każdy chce kupować bilet, od pierwszego. Wzorujmy się na rozwiązaniach w lepiej rozwiniętych miastach (np. Warszawa). Nie bądźmy zaściangiem.
Avatar
ja / 16 marca 2010 o 19:07
0
Kolejna glupota wymyslona chyba tylko i wylacznie dla urozmaicenia pracy radnych itptid....
Avatar
meesha / 16 marca 2010 o 18:59
0
Po prostu KOMPROMITACJA władz miasta, a przede wszystkim ZTM, który sam nie wie co sprzedaje. Od dawien dawna jest tak, że bilet 30-dniowy kupiony 1-go dnia miesiąca obowiązuje do ostatniego dnia miesiąca czyli w styczniu, marcu, maju, lipcu, sierpniu, październiku i grudniu jest ważny przez 31 dni!!!
Śmiech na sali po prostu...
Avatar
Arthorious / 16 marca 2010 o 17:44
0
Przecież pisze że to nie będzie obowiązywać w przypadku biletów kupionych w innym terminie niż 1 danego miesiąca...
Avatar
jinx / 24 marca 2010 o 12:08
0
BTW Teraz na bilecie miesiecznym nie koduja ulgi, tylko w czasie kontroli trzeba miec legitymacje. Rencistom/emerytom tez utrudnili zycie - nie wystarczy okazanie legitymacji, trzeba miec orzeczenie ZUS o przyznanym swiadczeniu.
Avatar
~gosc~ / 21 marca 2010 o 06:17
0
Gość napisał:
Mam pytanie ! Czy zdarzyło się komuś kupić (na elektroniczną kartę MPK ) dwa bilety na ten sam okres ?

nie ma więcej takich ?
Avatar
Dkl / 17 marca 2010 o 08:36
0
No cóż, nie dziwota że pan Żuk nie ma orientacji w sprawach, o których pasażerowie wiedzą od dawna. Przecież on nie jeździ komunikacją miejską, gdyż to miejsce dla plebsu.
Avatar
meesha / 17 marca 2010 o 08:08
0
buudda napisał:
W czym jest problem?
W policzeniu sobie do 30, 90 czy 150?
Teraz zasada jest jasna: chcesz bilet ważny przez kolejnych 30 dni musisz zapłacić za niego tyle a tyle. Kupujesz bilet 12 marca i jeździsz na nim do 12 kwietnia, w czym problem?!![/quote]
Jak widać jednak nie jest to takie proste Bilet 30-dniowy zakupiony 12 marca jest ważny do 10 kwietnia (tj. 30 dni, a nie 32 jak piszesz )

[quote]Kupowanie biletów od pierwszego to idiotyczny pomysł!

Teraz swobodnie, bez kolejek można kupić bilet w każdym dniu miesiąca - jeśli większość zacznie kupować od 1. - bo wtedy się najbadziej opłaca, to DW będzie wtedy pisał o kolejkach i niewydolności kas ZTM..

Ludzie, wy w ogóle rozumiecie o czym jest ten artykuł? Nie chodzi o to, że bilet okresowy trzeba kupić od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, tylko o to, by w miesiącach, które mają 31 dni był ważny od 1 do 31... Farsa natomiast polega na tym, że tak jest już od wielu lat więc nie wiem co "pomysłodawcy" chcą zmieniać. Dla przykładu moje ostatnie bilety 30-dniowe:
od 1 grudnia do 31 grudnia (30 dni + 1 dzień bonus w przypadku kupna "od pierwszego")
od 1 stycznia do 31 stycznia (j.w.)
od 1 lutego do 2 marca (30 kolejnych dni)
od 3 marca do 1 kwietnia (30 dni)

I nie wiem o jakich kolejkach mówisz. Od półtora roku doładować bilet można w kilkudziesięciu punktach rozmieszczonych w całym mieście. A że ludzie zamiast to załatwić w osiedlowym "totolotku" czy kiosku w śródmieściu wolą się tłuc na Przystankową/Bajkowskiego albo na Kraśnicką i stać w kolejkach to już nie mój problem
. Farsa natomiast polega na tym, że tak jest już od wielu lat więc nie wiem co "pomysłodawcy" chcą zmieniać. Dla przykładu moje ostatnie bilety 30-dniowe:
od 1 grudnia do 31 grudnia (30 dni + 1 dzień bonus w przypadku kupna "od pierwszego")
od 1 stycznia do 31 stycznia (j.w.)
od 1 lutego do 2 marca (30 kolejnych dni)
od 3 marca do 1 kwietnia (30 dni)

I nie wiem o jakich kolejkach mówisz. Od półtora roku doładować bilet można w kilkudziesięciu punktach rozmieszczonych w całym mieście. A... rozwiń
Avatar
buudda / 17 marca 2010 o 07:00
0
Popieram LB - nie bądźmy zaściankiem!
W czym jest problem?
W policzeniu sobie do 30, 90 czy 150?
Teraz zasada jest jasna: chcesz bilet ważny przez kolejnych 30 dni musisz zapłacić za niego tyle a tyle. Kupujesz bilet 12 marca i jeździsz na nim do 12 kwietnia, w czym problem?!!
Kupowanie biletów od pierwszego to idiotyczny pomysł!

Teraz swobodnie, bez kolejek można kupić bilet w każdym dniu miesiąca - jeśli większość zacznie kupować od 1. - bo wtedy się najbadziej opłaca, to DW będzie wtedy pisał o kolejkach i niewydolności kas ZTM..

Poza tym, co to za denny temat na kiełbasę wyborczą?
Popieram LB - nie bądźmy zaściankiem!
W czym jest problem?
W policzeniu sobie do 30, 90 czy 150?
Teraz zasada jest jasna: chcesz bilet ważny przez kolejnych 30 dni musisz zapłacić za niego tyle a tyle. Kupujesz bilet 12 marca i jeździsz na nim do 12 kwietnia, w czym problem?!!
Kupowanie biletów od pierwszego to idiotyczny pomysł!

Teraz swobodnie, bez kolejek można kupić bilet w każdym dniu miesiąca - jeśli większość zacznie kupować od 1. - bo wtedy się najbadziej opłaca, to DW będzie wte... rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2010 o 06:26
0
Mam pytanie ! Czy zdarzyło się komuś kupić (na elektroniczną kartę MPK ) dwa bilety na ten sam okres ?
Avatar
LB / 16 marca 2010 o 21:11
0
skrajny idiotyzm, komunikacja miała być dla ludzi przyjazna, a nie podkładanie ludziom nóg. Przecież nie każdy chce kupować bilet, od pierwszego. Wzorujmy się na rozwiązaniach w lepiej rozwiniętych miastach (np. Warszawa). Nie bądźmy zaściangiem.
Avatar
ja / 16 marca 2010 o 19:07
0
Kolejna glupota wymyslona chyba tylko i wylacznie dla urozmaicenia pracy radnych itptid....
Avatar
meesha / 16 marca 2010 o 18:59
0
Po prostu KOMPROMITACJA władz miasta, a przede wszystkim ZTM, który sam nie wie co sprzedaje. Od dawien dawna jest tak, że bilet 30-dniowy kupiony 1-go dnia miesiąca obowiązuje do ostatniego dnia miesiąca czyli w styczniu, marcu, maju, lipcu, sierpniu, październiku i grudniu jest ważny przez 31 dni!!!
Śmiech na sali po prostu...
Avatar
Arthorious / 16 marca 2010 o 17:44
0
Przecież pisze że to nie będzie obowiązywać w przypadku biletów kupionych w innym terminie niż 1 danego miesiąca...
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 4 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 29 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 36 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 7 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce