Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lutego 2010 r.
21:34
Edytuj ten wpis

Bilet u kierowcy w autobusie MPK kupisz bez dopłaty

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A

Bilety u kierowcy powinny kosztować tyle, co w kiosku – uznała wojewoda. Jej prawnicy chcą uchylić punkt w uchwalonym niedawno cenniku mówiący, że do biletu kupionego w pojeździe trzeba będzie dopłacić 50 groszy. Reszta nowego cennika zostanie bez zmian.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
50-groszowa dopłata do biletu u kierowcy miała wejść w życie w marcu wraz z nowym cennikiem opłat za przejazdy komunikacją miejską uchwalonym przez Radę Miasta pod koniec stycznia. Wczoraj wojewoda uznała, że radni nie mieli prawa wprowadzić takiej dopłaty.

– Samorząd może ustalać ceny biletów, ale już nie prowizję stosowaną przy ich dystrybucji – wyjaśnia Rafał Przech z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. – Przepisy nie pozwalają ustalać cen urzędowych za usługę sprzedaży biletu przez kierowcę.

Wojewoda wszczęła już postępowanie, które niemal na pewno zakończy się wykreśleniem z nowego cennika punktu mówiącego o dopłacie.

Czy to dobrze? Pasażerowie nie są w tej sprawie jednomyślni. – Nie powinno być tej dopłaty. Przecież w niedzielę kioski są nieczynne, bilet można kupić tylko u kierowcy i nie wiem dlaczego miałbym dodatkowo za to płacić – oburza się Marcin Suchodolski, pasażer MPK.

– Jestem za dopłatami, bilet można kupić wcześniej i schować sobie do portfela, kiedyś się przyda – mówi pan Grzegorz. – Czasem po pięć osób kupuje bilety, a autobus stoi. A już szlag mnie trafia, gdy do kierowcy po bilet idzie ktoś, kto spokojnie stał na przystanku obok czynnego kiosku i wcale nie wbiegał do autobusu w ostatniej chwili.

Pomysł na wprowadzenie dopłat zrodził się w Zarządzie Transportu Miejskiego. To właśnie tam powstał projekt uchwały, który prezydent Lublina przedłożył w styczniu radnym.

– Dopłaty miały ograniczyć sprzedaż biletów u kierowcy, który powinien skupić się na jeździe. Taka sprzedaż powoduje też opóźnienia kursów – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu. – Na jednym kursie takie opóźnienia mogą sięgać nawet kilkunastu minut – przyznaje Weronika Opasiak, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Tym, którzy wieczorami i w weekendy w ogóle nie mają gdzie kupić biletów, bo kioski są nieczynne, ZTM radzi, by... bilety kupowali przez telefon komórkowy. Problem w tym, że nie da się tego zrobić od ręki, bo trzeba wcześniej założyć specjalne konto. – Owszem, wymaga to od pasażera uprzednich działań, ale daje mu później możliwość zakupu biletu w dowolnym momencie – stwierdza Góźdź.

ZTM na razie nie wie, czy będzie szukać innych metod na zniechęcenie pasażerów do kupowania biletów u kierowców. – Na razie nie mamy oficjalnej informacji o piśmie od wojewody – wyjaśnia Góźdź.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 18:27
0
Ja też tak myślę,że bilety u kierowcy powinny być droższe. Jestem człowiek ze wsi-ale gdy rok temu pierwszy raz wsiadałem do MPKu przy Placu Singera to wiedziałem,że w mieście jest COŚ TAKIEGO jak kioski-a w kioskach można kupić bilety do MPKu. Widać,że wielu mieszkańców Lublina o tym nie wie... Jaki stąd wniosek?-ano taki,że są bardziej tępi od wieśniaków! Ja zawsze kupuję w kiosku kilka biletów "za dychę"i mam święty spokój przy wsiadaniu do autobusu. Widzę,że wielu ludzi to się tak"boi na zapas"kupić biletów-nie wiem "czym to jest podyktowane?" Może się boją,że gdy kupią kilka biletów na zapas,to na papierosy zabraknie?
"
Ja też tak myślę,że bilety u kierowcy powinny być droższe. Jestem człowiek ze wsi-ale gdy rok temu pierwszy raz wsiadałem do MPKu przy Placu Singera to wiedziałem,że w mieście jest COŚ TAKIEGO jak kioski-a w kioskach można kupić bilety do MPKu. Widać,że wielu mieszkańców Lublina o tym nie wie... Jaki stąd wniosek?-ano taki,że są bardziej tępi od wieśniaków! Ja zawsze kupuję w kiosku kilka biletów "za dychę"i mam święty spokój przy wsiadaniu do autobusu. Widzę,że wielu ludzi to się tak"boi na zapas"kupić biletów-nie wi... rozwiń
Avatar
~kierowca~ / 18 lutego 2010 o 15:42
0
beda opoznienia tak jak dotychczas znajac zycie dla mnie to rybka moge sprzedawac,powoli bez pospiechu,nie wazne czy wykonam wszystkie kursy,placa za godziny...lublinianie i tak sie nie naucza kupowac na zapas bilet,bo to skomplikowana sprawa dla nich..takze powoli bez pospiechu handlujemy,a jeszcze ,..odliczone maja byc... to co do zobaczenia w autobusie MPK...
Avatar
~Edek~ / 18 lutego 2010 o 15:23
0
Masz rację, ale nie musisz krzyczeć.
Avatar
michael / 18 lutego 2010 o 14:51
0
ZNOWU KOLEJKA PO BILETY DO KIEROWCY NA KAZDYM PRZYSTANKU!!!! A POTEM MARUDZENIE ,ZE SIE WLECZE, OPOZNIONY! ZACZNIJCIE LUDZIE MYSLEC, PRZECIEZ SA KIOSKI I MOZNA KUPIC SOBIE PARE BILETÓW NA ZAPAS! KIEROWCA TO NIE SPRZEDAWCA!!
Avatar
~aneta~ / 18 lutego 2010 o 11:03
0
marla napisał:
Kierowcy powinni sprzedawać bilety tylko późnym wieczorem i w niedziele i święta kiedy kioski są zamknięte. W ciągu dnia nie ma problemu z zakupem biletów a sprzedaż w autobusach powoduje opóźnienia....


W niektórych miastach tak właśnie jest. Jest cennik i informacja o godzinach sprzedawania biletów przez kierowcę.
Avatar
spoxik / 18 lutego 2010 o 10:53
0
student napisał:
Jakieś kompleksy względem studentów? nie martw się po zawodówce też znajdziesz pracę. Możesz np. odśnieżać przystanki, żeby ci tępi studenci mogli spokojnie wsiąść do autobusu i udać się na zajęcia.

spoko skończysz studia to się tym zajmiesz, jak 99% "studentów", chyba, że wolisz pracować w MD
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 10:36
0
Globtrotter napisał:
Jeżeli czytelnicy gazety pofatygowali się do konkretnych żródeł i udowadniają, że Paqni Wojewoda to matoł to jeszcze nie razi. Ale co robią w UW prawnicy to już tragedia.

Jacy prawnicy, w Urzędzie Wojewódzkim sprawami merytorycznymi w zakresie nadzoru i kontroli zajmują się stażyści i praktykanci, natomiast prawnicy podpisują się pod tymi analizami nie zawsze wiedząc co podpisują. Przecież prawnik z UW pracuje także w innych firmach i nie zawsze ma czas na analizę dokumentów przygotowanych przez stażystów i praktykantów. A co do Pani Wojewody to przecież ona nie jeździ MPK i nie wie jakie panują obyczaje w trakcie jazdy autobusem MPK.

Jacy prawnicy, w Urzędzie Wojewódzkim sprawami merytorycznymi w zakresie nadzoru i kontroli zajmują się stażyści i praktykanci, natomiast prawnicy podpisują się pod tymi analizami nie zawsze wiedząc co podpisują. Przecież prawnik z UW pracuje także w innych firmach i nie zawsze ma czas na analizę dokumentów przygotowanych przez stażystów i praktykantów. A co do Pani Wojewody to przecież ona nie jeździ MPK i nie wie jakie panują obyczaje w trakcie jazdy autobusem MPK. rozwiń
Avatar
student / 18 lutego 2010 o 10:25
0
MPK napisał:
ja bym w ogóle zrezygnował z biletów u kierowcy. W dzisiejszych czasach są nie potrzebne. Pasazer powinien byc przygotowany wczesniej jezeli chce skorzystac z komunikacji miejskiej. A nie jak 90% tepych poje***ych studentow ktorzy codziennie jezdza autobusami i codziennie kupuja po jednym bilecie studencki (sa bilety ulgowe drodzy opoznieni w rozwoju studenci) przy otwartych kioskach

Jakieś kompleksy względem studentów? nie martw się po zawodówce też znajdziesz pracę. Możesz np. odśnieżać przystanki, żeby ci tępi studenci mogli spokojnie wsiąść do autobusu i udać się na zajęcia.

Jakieś kompleksy względem studentów? nie martw się po zawodówce też znajdziesz pracę. Możesz np. odśnieżać przystanki, żeby ci tępi studenci mogli spokojnie wsiąść do autobusu i udać się na zajęcia. rozwiń
Avatar
hary / 18 lutego 2010 o 09:15
0
Jak Lubelskie MPK ma sprawnie na czs jezdzic sprzedaz biletow u kierowcy powinna byc drozsza o 1 zl albo mandat .Waska grupa ludzi opoznia komunikacje i prestiz miasta Wstyd jakby zatrzymal sie w latach 60 .WPoznaniu sa automaty na przystankach ktore sprzedaja bilety kazdego rodzaju inwestycja droga ale np99 procent mieszkancow jezdzi z biletem waznym a tu jak na zlosc wstydu miastu brak ,kasy tez.Wyjatek sobota niedziela gdzie wiele kioskow zamkniete.
Avatar
Globtrotter / 18 lutego 2010 o 08:45
0
Jeżeli czytelnicy gazety pofatygowali się do konkretnych żródeł i udowadniają, że Paqni Wojewoda to matoł to jeszcze nie razi. Ale co robią w UW prawnicy to już tragedia.
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 18:27
0
Ja też tak myślę,że bilety u kierowcy powinny być droższe. Jestem człowiek ze wsi-ale gdy rok temu pierwszy raz wsiadałem do MPKu przy Placu Singera to wiedziałem,że w mieście jest COŚ TAKIEGO jak kioski-a w kioskach można kupić bilety do MPKu. Widać,że wielu mieszkańców Lublina o tym nie wie... Jaki stąd wniosek?-ano taki,że są bardziej tępi od wieśniaków! Ja zawsze kupuję w kiosku kilka biletów "za dychę"i mam święty spokój przy wsiadaniu do autobusu. Widzę,że wielu ludzi to się tak"boi na zapas"kupić biletów-nie wiem "czym to jest podyktowane?" Może się boją,że gdy kupią kilka biletów na zapas,to na papierosy zabraknie?
"
Ja też tak myślę,że bilety u kierowcy powinny być droższe. Jestem człowiek ze wsi-ale gdy rok temu pierwszy raz wsiadałem do MPKu przy Placu Singera to wiedziałem,że w mieście jest COŚ TAKIEGO jak kioski-a w kioskach można kupić bilety do MPKu. Widać,że wielu mieszkańców Lublina o tym nie wie... Jaki stąd wniosek?-ano taki,że są bardziej tępi od wieśniaków! Ja zawsze kupuję w kiosku kilka biletów "za dychę"i mam święty spokój przy wsiadaniu do autobusu. Widzę,że wielu ludzi to się tak"boi na zapas"kupić biletów-nie wi... rozwiń
Avatar
~kierowca~ / 18 lutego 2010 o 15:42
0
beda opoznienia tak jak dotychczas znajac zycie dla mnie to rybka moge sprzedawac,powoli bez pospiechu,nie wazne czy wykonam wszystkie kursy,placa za godziny...lublinianie i tak sie nie naucza kupowac na zapas bilet,bo to skomplikowana sprawa dla nich..takze powoli bez pospiechu handlujemy,a jeszcze ,..odliczone maja byc... to co do zobaczenia w autobusie MPK...
Avatar
~Edek~ / 18 lutego 2010 o 15:23
0
Masz rację, ale nie musisz krzyczeć.
Avatar
michael / 18 lutego 2010 o 14:51
0
ZNOWU KOLEJKA PO BILETY DO KIEROWCY NA KAZDYM PRZYSTANKU!!!! A POTEM MARUDZENIE ,ZE SIE WLECZE, OPOZNIONY! ZACZNIJCIE LUDZIE MYSLEC, PRZECIEZ SA KIOSKI I MOZNA KUPIC SOBIE PARE BILETÓW NA ZAPAS! KIEROWCA TO NIE SPRZEDAWCA!!
Avatar
~aneta~ / 18 lutego 2010 o 11:03
0
marla napisał:
Kierowcy powinni sprzedawać bilety tylko późnym wieczorem i w niedziele i święta kiedy kioski są zamknięte. W ciągu dnia nie ma problemu z zakupem biletów a sprzedaż w autobusach powoduje opóźnienia....


W niektórych miastach tak właśnie jest. Jest cennik i informacja o godzinach sprzedawania biletów przez kierowcę.
Avatar
spoxik / 18 lutego 2010 o 10:53
0
student napisał:
Jakieś kompleksy względem studentów? nie martw się po zawodówce też znajdziesz pracę. Możesz np. odśnieżać przystanki, żeby ci tępi studenci mogli spokojnie wsiąść do autobusu i udać się na zajęcia.

spoko skończysz studia to się tym zajmiesz, jak 99% "studentów", chyba, że wolisz pracować w MD
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 10:36
0
Globtrotter napisał:
Jeżeli czytelnicy gazety pofatygowali się do konkretnych żródeł i udowadniają, że Paqni Wojewoda to matoł to jeszcze nie razi. Ale co robią w UW prawnicy to już tragedia.

Jacy prawnicy, w Urzędzie Wojewódzkim sprawami merytorycznymi w zakresie nadzoru i kontroli zajmują się stażyści i praktykanci, natomiast prawnicy podpisują się pod tymi analizami nie zawsze wiedząc co podpisują. Przecież prawnik z UW pracuje także w innych firmach i nie zawsze ma czas na analizę dokumentów przygotowanych przez stażystów i praktykantów. A co do Pani Wojewody to przecież ona nie jeździ MPK i nie wie jakie panują obyczaje w trakcie jazdy autobusem MPK.

Jacy prawnicy, w Urzędzie Wojewódzkim sprawami merytorycznymi w zakresie nadzoru i kontroli zajmują się stażyści i praktykanci, natomiast prawnicy podpisują się pod tymi analizami nie zawsze wiedząc co podpisują. Przecież prawnik z UW pracuje także w innych firmach i nie zawsze ma czas na analizę dokumentów przygotowanych przez stażystów i praktykantów. A co do Pani Wojewody to przecież ona nie jeździ MPK i nie wie jakie panują obyczaje w trakcie jazdy autobusem MPK. rozwiń
Avatar
student / 18 lutego 2010 o 10:25
0
MPK napisał:
ja bym w ogóle zrezygnował z biletów u kierowcy. W dzisiejszych czasach są nie potrzebne. Pasazer powinien byc przygotowany wczesniej jezeli chce skorzystac z komunikacji miejskiej. A nie jak 90% tepych poje***ych studentow ktorzy codziennie jezdza autobusami i codziennie kupuja po jednym bilecie studencki (sa bilety ulgowe drodzy opoznieni w rozwoju studenci) przy otwartych kioskach

Jakieś kompleksy względem studentów? nie martw się po zawodówce też znajdziesz pracę. Możesz np. odśnieżać przystanki, żeby ci tępi studenci mogli spokojnie wsiąść do autobusu i udać się na zajęcia.

Jakieś kompleksy względem studentów? nie martw się po zawodówce też znajdziesz pracę. Możesz np. odśnieżać przystanki, żeby ci tępi studenci mogli spokojnie wsiąść do autobusu i udać się na zajęcia. rozwiń
Avatar
hary / 18 lutego 2010 o 09:15
0
Jak Lubelskie MPK ma sprawnie na czs jezdzic sprzedaz biletow u kierowcy powinna byc drozsza o 1 zl albo mandat .Waska grupa ludzi opoznia komunikacje i prestiz miasta Wstyd jakby zatrzymal sie w latach 60 .WPoznaniu sa automaty na przystankach ktore sprzedaja bilety kazdego rodzaju inwestycja droga ale np99 procent mieszkancow jezdzi z biletem waznym a tu jak na zlosc wstydu miastu brak ,kasy tez.Wyjatek sobota niedziela gdzie wiele kioskow zamkniete.
Avatar
Globtrotter / 18 lutego 2010 o 08:45
0
Jeżeli czytelnicy gazety pofatygowali się do konkretnych żródeł i udowadniają, że Paqni Wojewoda to matoł to jeszcze nie razi. Ale co robią w UW prawnicy to już tragedia.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 82 15

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!