Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2019 r.
14:29

Brajan O. z wyrokiem. Mimo, że jego ofiara próbowała wycofać zarzuty

Autor: Zdjęcie autora jsz
8 16 A A

Jest wyrok w sprawie Brajana O. – oskarżonego o brutalne rozboje. 20-latek bił swoją ofiarę po głowie kijem baseballowym – ustalili śledczy. Młody człowiek regularnie napadał na tego samego mężczyznę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawę Brajana O. rozstrzygnął Sąd Okręgowy w Lublinie. Młody mężczyzna został skazany na 4 lata więzienia. Nie pomogła mu postawa samego pokrzywdzonego, który próbował wycofywać się z zarzutów pod adresem 20-latka.

20-latek z Międzyrzeca Podlaskiego odpowiadał za trzy ataki na jednego z mieszkańców miasta. Do pierwszej i najbardziej brutalnej napaści doszło w marcu.

Ofiara napastnika - Kamil Ch. wracał do domu. Kiedy był już na klatce schodowej w swoim bloku, spotkał Brajana O. i jego kolegę. Młodzi ludzie domagali się pieniędzy. Kiedy Kamil Ch. odmówił, Brajan O. sięgnął po aluminiowy kij baseballowy i zaczął nim bić mężczyznę w głowę – ustaliła prokuratura. Na mężczyznę rzucił się również kolega 20-latka. Kamil Ch. po kolejnych ciosach stracił przytomność. Kiedy się ocknął, napastników już nie było. Zorientował się wówczas, że zabrali mu 20 zł.

Na początku kwietnia Kamil Ch. ponownie padł ofiarą napaści. Brajan O. zaatakował go w tej samej klatce schodowej.

– Dawaj kasę, bo cię za..bię – krzyczał do swojej ofiary. Przestraszony mężczyzna dał mu 100 zł.

Do kolejnej, bardzo podobnej sytuacji doszło kilkanaście dni później. Brajan O. ponownie czaił się na swoją ofiarę w klatce schodowej. Kiedy zauważył Kamila Ch., złapał go za ubranie i przydusił do ściany. Groził mu również, że przypali go zapalniczką. Pomimo tego napadnięty mężczyzna nie chciał oddać pieniędzy.

Z akt sprawy wynika, że Brajan O. zaczął go więc bić po twarzy i kopać. Po chwili na klatce schodowej pojawił się przypadkowy mieszkaniec. Kamil Ch. wykorzystał chwilę nieuwagi napastnika. Zsunął koszulkę, za którą chwytał go Brajan, po czym uciekł do swojego znajomego. Ten zawiózł go na komisariat, gdzie Kamil Ch. opowiedział o tym, co go spotkało.

Jak czytamy w aktach sprawy, już po złożeniu zawiadomienia Kamil Ch. ze strachu próbował wycofywać się ze swoich zeznań. Inne dowody pozwoliły jednak postawić 20-latka przed sądem i skazać go za napaść z użyciem kija baseballowego.

Podczas śledztwa Brajan O. nie przyznał się do winy. Twierdził, że z Kamilem Ch. tylko raz „stuknęli się barkami”. Brajan O. ma już na koncie konflikty z prawem. Był karany za rozbój i kradzież.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 14:34
Matka wybierając imię dla niego dała mu stygmat na całe życie, który jak widać działa.
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 15:14
wyrwać chwasta i recykling
Avatar
nico / 18 listopada 2019 r. o 15:09
Aż się boję pomyśleć co będzie jak podorastają Brajany i Dżesiki ery 500+.
Avatar
... / 18 listopada 2019 r. o 19:24
Z szacunkiem, ale 4 lata za rozbój z użyciem bejsbola i bicie tym kijem ofiary po głowie, to zdecydowanie za mało. Za taki chuligański czyn kara powinna być surowsza, a wizerunek sprawcy opublikowany.
Avatar
Ridley Scott / 18 listopada 2019 r. o 17:36
Brajanowi de palma odbiła.
Avatar
onyx / 18 listopada 2019 r. o 15:10
tylko recykling
Avatar
gość / 18 listopada 2019 r. o 16:04
Aż się boję pomyśleć co będzie jak podorastają Brajany i Dżesiki ery 500+.
A ja się boję o tych, którzy nie brali 500+. Widzisz co z nich wyrosło- niedożywieni, wychowani bez zasad, szybcy i wściekli. Dzisiejsze dzieci nie głodują i w niedziele widzą matki, bo te nie muszą pracować we wszystkie niedziele.
 Wtedy też brali już 500 plus, bo brajan i dzesika to przeważnie imiona dzieci z rodzin patologicznych a ci rodzice to przeważnie niepracująca rozmnażajaca się niepracująca patologia będaca na utrzymaniu podatników tj. MOPS i dzieci byly utrzymywane przez podatników którzy im wypłacali alimenty z funduszu alimentacyjnego w kwocie 500 zł. A co do pracy w niedzielę to teraz moja corka ma codziennie niedzielę bo zostala zwolniona ponieważ pracodawca ma mniejszy obrót i zeby nie moja emerutura oj byloby bardzo biednie. Ksiadz sie o nich nie martwi, jeszcze chce tace i to nue byle jaką
 Wtedy też brali już 500 plus, bo brajan i dzesika to przeważnie imiona dzieci z rodzin patologicznych a ci rodzice to przeważnie niepracująca rozmnażajaca się niepracująca patologia będaca na utrzymaniu podatników tj. MOPS i dzieci byly utrzymywane przez podatników którzy im wypłacali alimenty z funduszu alimentacyjnego w kwocie 500 zł. A co do pracy w niedzielę to teraz moja corka ma codziennie niedzielę bo zostala zwolniona ponieważ pracodawca ma mniejszy obrót i zeby nie moja emerutura oj byloby bardzo biednie. Ksiadz sie ... rozwiń
Avatar
shalom nadzwyczajna kasta / 18 listopada 2019 r. o 14:43
"S0 uniewinnił NAJSZTUBA i utrzymał tym samym w mocy wyrok ws. wypadku, który dziennikarz spowodował w październiku 2017 roku. Najsztub potrącił wtedy przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę. "
Avatar
ya / 20 listopada 2019 r. o 17:53
WYRWAĆ CHWASTA
Avatar
on / 19 listopada 2019 r. o 13:46
Brajan ...i wszystko jasne.
Avatar
ya / 20 listopada 2019 r. o 17:53
WYRWAĆ CHWASTA
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 18:57
Ciekawa czy imie mialo wplyw na to ze to on w przeszlosci byl nekany... Po samych komentarzach osob "doroslych" widac podejscie a co mowic o jego rowiesnikach ktorzy mieli wzor w domu od osob "doroslych".
Avatar
on / 19 listopada 2019 r. o 13:46
Brajan ...i wszystko jasne.
Avatar
obwe / 19 listopada 2019 r. o 13:46
Brajan ...i wszystko jasne.
Avatar
gość / 19 listopada 2019 r. o 12:19
Aż się boję pomyśleć co będzie jak podorastają Brajany i Dżesiki ery 500+.
A ja się boję o tych, którzy nie brali 500+. Widzisz co z nich wyrosło- niedożywieni, wychowani bez zasad, szybcy i wściekli. Dzisiejsze dzieci nie głodują i w niedziele widzą matki, bo te nie muszą pracować we wszystkie niedziele.
Wtedy też brali już 500 plus, bo brajan i dzesika to przeważnie imiona dzieci z rodzin patologicznych a ci rodzice to przeważnie niepracująca rozmnażajaca się niepracująca patologia będaca na utrzymaniu podatników tj. MOPS i dzieci byly utrzymywane przez podatników którzy im wypłacali alimenty z funduszu alimentacyjnego w kwocie 500 zł. A co do pracy w niedzielę to teraz moja corka ma codziennie niedzielę bo zostala zwolniona ponieważ pracodawca ma mniejszy obrót i zeby nie moja emerutura oj byloby bardzo biednie. Ksiadz sie o nich nie martwi, jeszcze chce tace i to nue byle jaką
Łżesz! Celowo wprowadzasz w błąd: dzieci chodziły głodne, bo zasiłki z mops były, ale nie w takiej wysokości, żeby zabezpieczyć byt. W sklepach obroty wzrosły, a jeśli córka chce pracować, to nie ma z tym żadnego problemu. Idź do pośredniaka i zobacz ile ofert. Może nawet nauczycielką zostać, bo tam podobno są wolne miejsca. I w niedzielę nie trzeba pracować.
 Tylko ze w tamtum czasie mija mama jak przechodziła na emeryture to dostala dostała ok. 85 procent swojego wynagrodzeniach a twraz emeryci dostaja ok. 50 procent swojego wynagrodzrnia. Takze teraz te dzieci sa żywione pieniędzmi ludzi którzy ciężko pracują i to oni codziennie przeklinają ten rzad min.  i ja, bo po wuj pracowałam 41 lat i teraz dostaje ochłapy za swoją pracę bo muszę cudze bachory żywić. Po drugie mojej siostry córka przerwsla studia  ponieważ tex ja zwolnili a pracowala w weekendy aby móc sie uczyć. Także jak chcesz utrzymywać cudze bachory to oddaj im swoj majątek a nie bedziesz rozporządzał cudzym.
 Tylko ze w tamtum czasie mija mama jak przechodziła na emeryture to dostala dostała ok. 85 procent swojego wynagrodzeniach a twraz emeryci dostaja ok. 50 procent swojego wynagrodzrnia. Takze teraz te dzieci sa żywione pieniędzmi ludzi którzy ciężko pracują i to oni codziennie przeklinają ten rzad min.  i ja, bo po wuj pracowałam 41 lat i teraz dostaje ochłapy za swoją pracę bo muszę cudze bachory żywić. Po drugie mojej siostry córka przerwsla studia  ponieważ tex ja zwolnili a pracowala w weekendy aby móc sie uczyć. Także jak... rozwiń
Avatar
kłamiesz / 18 listopada 2019 r. o 21:14
Aż się boję pomyśleć co będzie jak podorastają Brajany i Dżesiki ery 500+.
A ja się boję o tych, którzy nie brali 500+. Widzisz co z nich wyrosło- niedożywieni, wychowani bez zasad, szybcy i wściekli. Dzisiejsze dzieci nie głodują i w niedziele widzą matki, bo te nie muszą pracować we wszystkie niedziele.
Wtedy też brali już 500 plus, bo brajan i dzesika to przeważnie imiona dzieci z rodzin patologicznych a ci rodzice to przeważnie niepracująca rozmnażajaca się niepracująca patologia będaca na utrzymaniu podatników tj. MOPS i dzieci byly utrzymywane przez podatników którzy im wypłacali alimenty z funduszu alimentacyjnego w kwocie 500 zł. A co do pracy w niedzielę to teraz moja corka ma codziennie niedzielę bo zostala zwolniona ponieważ pracodawca ma mniejszy obrót i zeby nie moja emerutura oj byloby bardzo biednie. Ksiadz sie o nich nie martwi, jeszcze chce tace i to nue byle jaką
 Łżesz! Celowo wprowadzasz w błąd: dzieci chodziły głodne, bo zasiłki z mops były, ale nie w takiej wysokości, żeby zabezpieczyć byt. W sklepach obroty wzrosły, a jeśli córka chce pracować, to nie ma z tym żadnego problemu. Idź do pośredniaka i zobacz ile ofert. Może nawet nauczycielką zostać, bo tam podobno są wolne miejsca. I w niedzielę nie trzeba pracować.
 Łżesz! Celowo wprowadzasz w błąd: dzieci chodziły głodne, bo zasiłki z mops były, ale nie w takiej wysokości, żeby zabezpieczyć byt. W sklepach obroty wzrosły, a jeśli córka chce pracować, to nie ma z tym żadnego problemu. Idź do pośredniaka i zobacz ile ofert. Może nawet nauczycielką zostać, bo tam podobno są wolne miejsca. I w niedzielę nie trzeba pracować. rozwiń
Avatar
... / 18 listopada 2019 r. o 19:24
Z szacunkiem, ale 4 lata za rozbój z użyciem bejsbola i bicie tym kijem ofiary po głowie, to zdecydowanie za mało. Za taki chuligański czyn kara powinna być surowsza, a wizerunek sprawcy opublikowany.
Avatar
Aaron langman / 18 listopada 2019 r. o 18:14
"S0 uniewinnił NAJSZTUBA i utrzymał tym samym w mocy wyrok ws. wypadku, który dziennikarz spowodował w październiku 2017 roku. Najsztub potrącił wtedy przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę. "
 Bo to P0LIN, a nie Polska...
Avatar
Ridley Scott / 18 listopada 2019 r. o 17:36
Brajanowi de palma odbiła.
Avatar
gość / 18 listopada 2019 r. o 16:04
Aż się boję pomyśleć co będzie jak podorastają Brajany i Dżesiki ery 500+.
A ja się boję o tych, którzy nie brali 500+. Widzisz co z nich wyrosło- niedożywieni, wychowani bez zasad, szybcy i wściekli. Dzisiejsze dzieci nie głodują i w niedziele widzą matki, bo te nie muszą pracować we wszystkie niedziele.
 Wtedy też brali już 500 plus, bo brajan i dzesika to przeważnie imiona dzieci z rodzin patologicznych a ci rodzice to przeważnie niepracująca rozmnażajaca się niepracująca patologia będaca na utrzymaniu podatników tj. MOPS i dzieci byly utrzymywane przez podatników którzy im wypłacali alimenty z funduszu alimentacyjnego w kwocie 500 zł. A co do pracy w niedzielę to teraz moja corka ma codziennie niedzielę bo zostala zwolniona ponieważ pracodawca ma mniejszy obrót i zeby nie moja emerutura oj byloby bardzo biednie. Ksiadz sie o nich nie martwi, jeszcze chce tace i to nue byle jaką
 Wtedy też brali już 500 plus, bo brajan i dzesika to przeważnie imiona dzieci z rodzin patologicznych a ci rodzice to przeważnie niepracująca rozmnażajaca się niepracująca patologia będaca na utrzymaniu podatników tj. MOPS i dzieci byly utrzymywane przez podatników którzy im wypłacali alimenty z funduszu alimentacyjnego w kwocie 500 zł. A co do pracy w niedzielę to teraz moja corka ma codziennie niedzielę bo zostala zwolniona ponieważ pracodawca ma mniejszy obrót i zeby nie moja emerutura oj byloby bardzo biednie. Ksiadz sie ... rozwiń