Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2009 r.
14:53
Edytuj ten wpis

Budowa Alchemii ma ruszyć we wrześniu

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 6 A A

Minister wydał zgodę, w urzędzie miasta zabierają się do pracy. Za kilka tygodni spółka Arkady powinna dostać pozwolenie na budowę podziemnego parkingu i galerii handlowej. Ekipy budowlane pojawią się przy ul. Świętoduskiej z początkiem września.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Szybkie rozpoczęcie inwestycji stało pod znakiem zapytania. Po pierwsze, konieczna była zgoda ministra infrastruktury. Chodziło o pozwolenie na zastosowanie nowatorskich systemów przeciwpożarowych i wentylacyjnych. Inwestor przez blisko dwa miesiące czekał na odpowiedź. Urządzenia przebadali specjaliści z Instytutu techniki Budowlanej. Okazało się, że są całkowicie bezpieczne.
Z końcem tygodnia do Ratusza dotarła oficjalna zgodna na tzw. odstępstwo budowlane.

Druga sprawa to konsultacje z sąsiadami. Zdecydowano, że wszyscy muszą mieć możliwość przesyłania pytań i wniosków. Do tej pory skorzystało z tego kilka osób. Po uzyskaniu ministerialnej zgody urzędnicy mogą dokończyć konsultacje i wydać pozwolenie na budowę.

- Z początkiem tygodnia podejmiemy postępowanie – mówi Ewa Boguta, zastępca dyrektora wydziału architektury UML. – Do tej pory nie było żadnych formalnych protestów, ale nie wszyscy sąsiedzi odebrali nasze powiadomienia. Nie wykluczam, że jeszcze w sierpniu wydamy pozwolenie na budowę.

Inwestor i urzędnicy, chcą być pewni, że każdy z sąsiadów został poinformowany o planowanej budowie. To sposób na uniknięcie problemów, jakie pojawiły się przy budowie jednego z bloków na LSM. Developer pominął protesty spółdzielni, której nie uznano za stronę. Po licznych odwołaniach spółdzielcy postawili na swoim. Skutek? Cofnięcie pozwolenia na budowę i wstrzymanie robót.

Niezależnie od wyniku konsultacji, Arkady mogą zabierać się za pierwsze prace. Chodzi o przebudowę całej infrastruktury podziemnej. Chodzi o sieć elektryczną, gazową i wodociągi. Ratusz wydał odpowiednie pozwolenie. Firma wybrała wykonawców.

- Zabiorą się do pracy na przełomie sierpnia i września - zapowiada Marek Woliński, przedstawiciel spółki. – To pociągnie za sobą zmiany w organizacji ruchu. Postaramy się jednak zminimalizować utrudnienia dla kierowców.

Największego tłoku można się spodziewać w rejonie ul Wodopojnej. tamtędy pojadą ciężarówki z ziemią z wykopów. W późniejszym etapie robót, planowane jest zamknięcie ul. Przystankowej. Prace przy budowie podziemnego parkingu mają się zakończyć w 2012 roku.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kriss / 18 lipca 2009 o 11:17
0
Konserwator na to się zgodził... ścisłe stare miasto....Chryste.... A w Lubartowie w centrum stoi satry żłobek i wygląda jak Czeczenia i nie pozwala ruszyć... Ile to wkopertę teraz się daje??
Avatar
Ktosiek / 18 lipca 2009 o 10:51
0
Elemelek napisał:
nie to, abym narzekał czy miał coś przeciwko, ale teraz mamy 2009 rok a jeżeli pracę przy parkingu mają się zakończyć wg planów w 2012 choć normalnie to w rok można wszystko zrobić to coś tutaj nie gra, czy ta spółka ma kasę na tą całą inwestycję? czy dopiero za rok będzie się zastanawiać skąd ją wziąć? bo się nie skończyło jak z Teatrem w Budowie...


Powinno być: "Teatr WIECZNIE w Budowie"! Pytanie zachodzi: Z czyich pieniędzy finansowane jest przedsięwzięcie? Inwestor prywatny pewnie dawno wybudowałby Teatr. Urzędnicy miejscy wykazują tylko niemoc w realizacji takich przedsięwzięć w Lublinie jak właśnie teatr, aquapark, lotnisko, specjalna strefa ekonomiczna itp. Za to uzyskamy kolejną galerię handlową, w której tylko nielicznie mają pieniądze aby dokonywać zakupów (dobrym przykładem jest nowa galeria Olimp gdzie na parkingu i na tych kondygnacjach stanów lękowych można dostać od pustki tam panującej). Ci, którzy znajdą pracę w kolejnym centrum handlowym będą musieli pogodzić się z niskimi zarobkami ze względu na niskie obroty i ubogi rynek pracy w Lublinie. I tak koło się zamyka. Zwróćcie uwagę, że zdecydowanie ożywają lubelskie hipermarkety w piątek i sobotę, kiedy do Lublina przyjeżdżają ci, którzy w Lublinie tylko mieszkają a pracują gdzie indziej - Warszawa czy Wrocław.n Wtedy zostawiają w sklepach trochę zarobionych gdzie indziej pieniędzy. Co z tego ma miasto? Dokładnie nic!
Kiedy więc będzie w końcu teatr, aquapark w Lublinie? Cały czas słyszymy, że urzędnicy miejscy szukają inwestora strategicznego (czyt,: tego, który przyjdzie i za to zapłaci). Co chwilę pojawiają się informacje radosne, że jest inwestor, to Turek (Biała Podlaska), to Anglik (Lublin)... Bądźmy na chwilę poważni. Gdyby taki prywatny inwestor płacił również urzędnicze pensje to proces myślenia i działania urzędników byłby znacznie dynamiczniejszy. Ale tu wyjątkowo nie rządzi rynek. Skoro stanowiska urzędnicze są przedmiotem podziałów łupów wojennych przez zwycięskie partie po kolejnych wyborach - nie możemy spodziewać się skutecznego działania od kolejnych ekip, które swojej pracy nie traktują jako misję dla miasta lecz tylko jako lukratywne źródło stałych dochodów. Niczym ten podział się nie różni od czasów minionych z tym tylko wyjątkiem, że wcześniej była tylko jedna partia a dziś jest tzw. parytet czyli podział wg. wygranej w wyborach aby nikt nikogo nie walił po łapach czy kopał po kostkach.
Skąd więc wziąć dobre projekty pozyskania środków na inwestycje z Unii Europejskiej skoro nie mamy specjalistów potrafiących to skutecznie przeprowadzić? Sami sobie odpowiedzcie podczas kolejnych wyborów.


Powinno być: "Teatr WIECZNIE w Budowie"! Pytanie zachodzi: Z czyich pieniędzy finansowane jest przedsięwzięcie? Inwestor prywatny pewnie dawno wybudowałby Teatr. Urzędnicy miejscy wykazują tylko niemoc w realizacji takich przedsięwzięć w Lublinie jak właśnie teatr, aquapark, lotnisko, specjalna strefa ekonomiczna itp. Za to uzyskamy kolejną galerię handlową, w której tylko nielicznie mają pieniądze aby dokonywać zakupów (dobrym przykładem jest nowa galeria Olimp gdzie na parkingu i na... rozwiń
Avatar
Adam Baranowski / 18 lipca 2009 o 09:51
0
Elemelek napisał:
nie to, abym narzekał czy miał coś przeciwko, ale teraz mamy 2009 rok a jeżeli pracę przy parkingu mają się zakończyć wg planów w 2012 choć normalnie to w rok można wszystko zrobić to coś tutaj nie gra, czy ta spółka ma kasę na tą całą inwestycję? czy dopiero za rok będzie się zastanawiać skąd ją wziąć? bo się nie skończyło jak z Teatrem w Budowie...

Nie ma Pan pojęcia o skali i stopniu trudności inwestycji. Powiem tylko że trudno znaleźć obiekt w Polsce podobnej wielkości. To co widać na wizualizacji to wierzchołek góry lodowej. W najpłytszym miejscu są 4 kondygnacje a w najgłębszym 7.

Nie ma Pan pojęcia o skali i stopniu trudności inwestycji. Powiem tylko że trudno znaleźć obiekt w Polsce podobnej wielkości. To co widać na wizualizacji to wierzchołek góry lodowej. W najpłytszym miejscu są 4 kondygnacje a w najgłębszym 7. rozwiń
Avatar
Padre81 / 18 lipca 2009 o 08:59
0
Ścisła niska zabudowa , stylizowana bądź pochodząca z XIX wieku , stare miast to już wiek XVII i XVIII a tu szkło beton stal .
Konserwator wydał zezwolenie nie ma tu problemu z wizualizacja z projektem wszystko pasuje do gotyco renesansowej bramy Krakowskiej , klasycystyczny "Nowy Ratusz" do niskiej zabudowy . Za PRL'u wydano zezwolenie na budowę koszmarnego budynku "stomatologi" , w Lublinie PRL się nie skończył ma się dobrze zwłaszcza we wrażliwości urzędników.
Pni Lendecka , widzi to Pani i nic , wszystko jest w porządku , czemu tak mało się wspomina ze ta firma będzie prowadziła zabudowę starego miasta , ze tam powstanie też galeria handlowa , czy może firma odstąpiła już od plany przebudowy starówki?
Ścisła niska zabudowa , stylizowana bądź pochodząca z XIX wieku , stare miast to już wiek XVII i XVIII a tu szkło beton stal .
Konserwator wydał zezwolenie nie ma tu problemu z wizualizacja z projektem wszystko pasuje do gotyco renesansowej bramy Krakowskiej , klasycystyczny "Nowy Ratusz" do niskiej zabudowy . Za PRL'u wydano zezwolenie na budowę koszmarnego budynku "stomatologi" , w Lublinie PRL się nie skończył ma się dobrze zwłaszcza we wrażliwości urzędników.
Pni Lendecka , widzi to Pani i nic , wszyst... rozwiń
Avatar
skalpel / 18 lipca 2009 o 08:17
0
zamiast zrobić tam park coś w stylu Central Park w nowym Jorku -bo jest potencjał to oni kolejną galerię budują chryste,Puławy się rozwijają Radom,Białystok a tu qwa nic aż się chce wyjść z kina ..............i wychodze
Avatar
Elemelek / 18 lipca 2009 o 02:11
0
nie to, abym narzekał czy miał coś przeciwko, ale teraz mamy 2009 rok a jeżeli pracę przy parkingu mają się zakończyć wg planów w 2012 choć normalnie to w rok można wszystko zrobić to coś tutaj nie gra, czy ta spółka ma kasę na tą całą inwestycję? czy dopiero za rok będzie się zastanawiać skąd ją wziąć? bo się nie skończyło jak z Teatrem w Budowie...
Avatar
kriss / 18 lipca 2009 o 11:17
0
Konserwator na to się zgodził... ścisłe stare miasto....Chryste.... A w Lubartowie w centrum stoi satry żłobek i wygląda jak Czeczenia i nie pozwala ruszyć... Ile to wkopertę teraz się daje??
Avatar
Ktosiek / 18 lipca 2009 o 10:51
0
Elemelek napisał:
nie to, abym narzekał czy miał coś przeciwko, ale teraz mamy 2009 rok a jeżeli pracę przy parkingu mają się zakończyć wg planów w 2012 choć normalnie to w rok można wszystko zrobić to coś tutaj nie gra, czy ta spółka ma kasę na tą całą inwestycję? czy dopiero za rok będzie się zastanawiać skąd ją wziąć? bo się nie skończyło jak z Teatrem w Budowie...


Powinno być: "Teatr WIECZNIE w Budowie"! Pytanie zachodzi: Z czyich pieniędzy finansowane jest przedsięwzięcie? Inwestor prywatny pewnie dawno wybudowałby Teatr. Urzędnicy miejscy wykazują tylko niemoc w realizacji takich przedsięwzięć w Lublinie jak właśnie teatr, aquapark, lotnisko, specjalna strefa ekonomiczna itp. Za to uzyskamy kolejną galerię handlową, w której tylko nielicznie mają pieniądze aby dokonywać zakupów (dobrym przykładem jest nowa galeria Olimp gdzie na parkingu i na tych kondygnacjach stanów lękowych można dostać od pustki tam panującej). Ci, którzy znajdą pracę w kolejnym centrum handlowym będą musieli pogodzić się z niskimi zarobkami ze względu na niskie obroty i ubogi rynek pracy w Lublinie. I tak koło się zamyka. Zwróćcie uwagę, że zdecydowanie ożywają lubelskie hipermarkety w piątek i sobotę, kiedy do Lublina przyjeżdżają ci, którzy w Lublinie tylko mieszkają a pracują gdzie indziej - Warszawa czy Wrocław.n Wtedy zostawiają w sklepach trochę zarobionych gdzie indziej pieniędzy. Co z tego ma miasto? Dokładnie nic!
Kiedy więc będzie w końcu teatr, aquapark w Lublinie? Cały czas słyszymy, że urzędnicy miejscy szukają inwestora strategicznego (czyt,: tego, który przyjdzie i za to zapłaci). Co chwilę pojawiają się informacje radosne, że jest inwestor, to Turek (Biała Podlaska), to Anglik (Lublin)... Bądźmy na chwilę poważni. Gdyby taki prywatny inwestor płacił również urzędnicze pensje to proces myślenia i działania urzędników byłby znacznie dynamiczniejszy. Ale tu wyjątkowo nie rządzi rynek. Skoro stanowiska urzędnicze są przedmiotem podziałów łupów wojennych przez zwycięskie partie po kolejnych wyborach - nie możemy spodziewać się skutecznego działania od kolejnych ekip, które swojej pracy nie traktują jako misję dla miasta lecz tylko jako lukratywne źródło stałych dochodów. Niczym ten podział się nie różni od czasów minionych z tym tylko wyjątkiem, że wcześniej była tylko jedna partia a dziś jest tzw. parytet czyli podział wg. wygranej w wyborach aby nikt nikogo nie walił po łapach czy kopał po kostkach.
Skąd więc wziąć dobre projekty pozyskania środków na inwestycje z Unii Europejskiej skoro nie mamy specjalistów potrafiących to skutecznie przeprowadzić? Sami sobie odpowiedzcie podczas kolejnych wyborów.


Powinno być: "Teatr WIECZNIE w Budowie"! Pytanie zachodzi: Z czyich pieniędzy finansowane jest przedsięwzięcie? Inwestor prywatny pewnie dawno wybudowałby Teatr. Urzędnicy miejscy wykazują tylko niemoc w realizacji takich przedsięwzięć w Lublinie jak właśnie teatr, aquapark, lotnisko, specjalna strefa ekonomiczna itp. Za to uzyskamy kolejną galerię handlową, w której tylko nielicznie mają pieniądze aby dokonywać zakupów (dobrym przykładem jest nowa galeria Olimp gdzie na parkingu i na... rozwiń
Avatar
Adam Baranowski / 18 lipca 2009 o 09:51
0
Elemelek napisał:
nie to, abym narzekał czy miał coś przeciwko, ale teraz mamy 2009 rok a jeżeli pracę przy parkingu mają się zakończyć wg planów w 2012 choć normalnie to w rok można wszystko zrobić to coś tutaj nie gra, czy ta spółka ma kasę na tą całą inwestycję? czy dopiero za rok będzie się zastanawiać skąd ją wziąć? bo się nie skończyło jak z Teatrem w Budowie...

Nie ma Pan pojęcia o skali i stopniu trudności inwestycji. Powiem tylko że trudno znaleźć obiekt w Polsce podobnej wielkości. To co widać na wizualizacji to wierzchołek góry lodowej. W najpłytszym miejscu są 4 kondygnacje a w najgłębszym 7.

Nie ma Pan pojęcia o skali i stopniu trudności inwestycji. Powiem tylko że trudno znaleźć obiekt w Polsce podobnej wielkości. To co widać na wizualizacji to wierzchołek góry lodowej. W najpłytszym miejscu są 4 kondygnacje a w najgłębszym 7. rozwiń
Avatar
Padre81 / 18 lipca 2009 o 08:59
0
Ścisła niska zabudowa , stylizowana bądź pochodząca z XIX wieku , stare miast to już wiek XVII i XVIII a tu szkło beton stal .
Konserwator wydał zezwolenie nie ma tu problemu z wizualizacja z projektem wszystko pasuje do gotyco renesansowej bramy Krakowskiej , klasycystyczny "Nowy Ratusz" do niskiej zabudowy . Za PRL'u wydano zezwolenie na budowę koszmarnego budynku "stomatologi" , w Lublinie PRL się nie skończył ma się dobrze zwłaszcza we wrażliwości urzędników.
Pni Lendecka , widzi to Pani i nic , wszystko jest w porządku , czemu tak mało się wspomina ze ta firma będzie prowadziła zabudowę starego miasta , ze tam powstanie też galeria handlowa , czy może firma odstąpiła już od plany przebudowy starówki?
Ścisła niska zabudowa , stylizowana bądź pochodząca z XIX wieku , stare miast to już wiek XVII i XVIII a tu szkło beton stal .
Konserwator wydał zezwolenie nie ma tu problemu z wizualizacja z projektem wszystko pasuje do gotyco renesansowej bramy Krakowskiej , klasycystyczny "Nowy Ratusz" do niskiej zabudowy . Za PRL'u wydano zezwolenie na budowę koszmarnego budynku "stomatologi" , w Lublinie PRL się nie skończył ma się dobrze zwłaszcza we wrażliwości urzędników.
Pni Lendecka , widzi to Pani i nic , wszyst... rozwiń
Avatar
skalpel / 18 lipca 2009 o 08:17
0
zamiast zrobić tam park coś w stylu Central Park w nowym Jorku -bo jest potencjał to oni kolejną galerię budują chryste,Puławy się rozwijają Radom,Białystok a tu qwa nic aż się chce wyjść z kina ..............i wychodze
Avatar
Elemelek / 18 lipca 2009 o 02:11
0
nie to, abym narzekał czy miał coś przeciwko, ale teraz mamy 2009 rok a jeżeli pracę przy parkingu mają się zakończyć wg planów w 2012 choć normalnie to w rok można wszystko zrobić to coś tutaj nie gra, czy ta spółka ma kasę na tą całą inwestycję? czy dopiero za rok będzie się zastanawiać skąd ją wziąć? bo się nie skończyło jak z Teatrem w Budowie...
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 6

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 34 33

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 10 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 124 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 9 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!