Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2009 r.
14:53
Edytuj ten wpis

Budowa Alchemii ma ruszyć we wrześniu

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 6 A A

Minister wydał zgodę, w urzędzie miasta zabierają się do pracy. Za kilka tygodni spółka Arkady powinna dostać pozwolenie na budowę podziemnego parkingu i galerii handlowej. Ekipy budowlane pojawią się przy ul. Świętoduskiej z początkiem września.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Szybkie rozpoczęcie inwestycji stało pod znakiem zapytania. Po pierwsze, konieczna była zgoda ministra infrastruktury. Chodziło o pozwolenie na zastosowanie nowatorskich systemów przeciwpożarowych i wentylacyjnych. Inwestor przez blisko dwa miesiące czekał na odpowiedź. Urządzenia przebadali specjaliści z Instytutu techniki Budowlanej. Okazało się, że są całkowicie bezpieczne.
Z końcem tygodnia do Ratusza dotarła oficjalna zgodna na tzw. odstępstwo budowlane.

Druga sprawa to konsultacje z sąsiadami. Zdecydowano, że wszyscy muszą mieć możliwość przesyłania pytań i wniosków. Do tej pory skorzystało z tego kilka osób. Po uzyskaniu ministerialnej zgody urzędnicy mogą dokończyć konsultacje i wydać pozwolenie na budowę.

- Z początkiem tygodnia podejmiemy postępowanie – mówi Ewa Boguta, zastępca dyrektora wydziału architektury UML. – Do tej pory nie było żadnych formalnych protestów, ale nie wszyscy sąsiedzi odebrali nasze powiadomienia. Nie wykluczam, że jeszcze w sierpniu wydamy pozwolenie na budowę.

Inwestor i urzędnicy, chcą być pewni, że każdy z sąsiadów został poinformowany o planowanej budowie. To sposób na uniknięcie problemów, jakie pojawiły się przy budowie jednego z bloków na LSM. Developer pominął protesty spółdzielni, której nie uznano za stronę. Po licznych odwołaniach spółdzielcy postawili na swoim. Skutek? Cofnięcie pozwolenia na budowę i wstrzymanie robót.

Niezależnie od wyniku konsultacji, Arkady mogą zabierać się za pierwsze prace. Chodzi o przebudowę całej infrastruktury podziemnej. Chodzi o sieć elektryczną, gazową i wodociągi. Ratusz wydał odpowiednie pozwolenie. Firma wybrała wykonawców.

- Zabiorą się do pracy na przełomie sierpnia i września - zapowiada Marek Woliński, przedstawiciel spółki. – To pociągnie za sobą zmiany w organizacji ruchu. Postaramy się jednak zminimalizować utrudnienia dla kierowców.

Największego tłoku można się spodziewać w rejonie ul Wodopojnej. tamtędy pojadą ciężarówki z ziemią z wykopów. W późniejszym etapie robót, planowane jest zamknięcie ul. Przystankowej. Prace przy budowie podziemnego parkingu mają się zakończyć w 2012 roku.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kriss / 18 lipca 2009 o 11:17
0
Konserwator na to się zgodził... ścisłe stare miasto....Chryste.... A w Lubartowie w centrum stoi satry żłobek i wygląda jak Czeczenia i nie pozwala ruszyć... Ile to wkopertę teraz się daje??
Avatar
Ktosiek / 18 lipca 2009 o 10:51
0
Elemelek napisał:
nie to, abym narzekał czy miał coś przeciwko, ale teraz mamy 2009 rok a jeżeli pracę przy parkingu mają się zakończyć wg planów w 2012 choć normalnie to w rok można wszystko zrobić to coś tutaj nie gra, czy ta spółka ma kasę na tą całą inwestycję? czy dopiero za rok będzie się zastanawiać skąd ją wziąć? bo się nie skończyło jak z Teatrem w Budowie...


Powinno być: "Teatr WIECZNIE w Budowie"! Pytanie zachodzi: Z czyich pieniędzy finansowane jest przedsięwzięcie? Inwestor prywatny pewnie dawno wybudowałby Teatr. Urzędnicy miejscy wykazują tylko niemoc w realizacji takich przedsięwzięć w Lublinie jak właśnie teatr, aquapark, lotnisko, specjalna strefa ekonomiczna itp. Za to uzyskamy kolejną galerię handlową, w której tylko nielicznie mają pieniądze aby dokonywać zakupów (dobrym przykładem jest nowa galeria Olimp gdzie na parkingu i na tych kondygnacjach stanów lękowych można dostać od pustki tam panującej). Ci, którzy znajdą pracę w kolejnym centrum handlowym będą musieli pogodzić się z niskimi zarobkami ze względu na niskie obroty i ubogi rynek pracy w Lublinie. I tak koło się zamyka. Zwróćcie uwagę, że zdecydowanie ożywają lubelskie hipermarkety w piątek i sobotę, kiedy do Lublina przyjeżdżają ci, którzy w Lublinie tylko mieszkają a pracują gdzie indziej - Warszawa czy Wrocław.n Wtedy zostawiają w sklepach trochę zarobionych gdzie indziej pieniędzy. Co z tego ma miasto? Dokładnie nic!
Kiedy więc będzie w końcu teatr, aquapark w Lublinie? Cały czas słyszymy, że urzędnicy miejscy szukają inwestora strategicznego (czyt,: tego, który przyjdzie i za to zapłaci). Co chwilę pojawiają się informacje radosne, że jest inwestor, to Turek (Biała Podlaska), to Anglik (Lublin)... Bądźmy na chwilę poważni. Gdyby taki prywatny inwestor płacił również urzędnicze pensje to proces myślenia i działania urzędników byłby znacznie dynamiczniejszy. Ale tu wyjątkowo nie rządzi rynek. Skoro stanowiska urzędnicze są przedmiotem podziałów łupów wojennych przez zwycięskie partie po kolejnych wyborach - nie możemy spodziewać się skutecznego działania od kolejnych ekip, które swojej pracy nie traktują jako misję dla miasta lecz tylko jako lukratywne źródło stałych dochodów. Niczym ten podział się nie różni od czasów minionych z tym tylko wyjątkiem, że wcześniej była tylko jedna partia a dziś jest tzw. parytet czyli podział wg. wygranej w wyborach aby nikt nikogo nie walił po łapach czy kopał po kostkach.
Skąd więc wziąć dobre projekty pozyskania środków na inwestycje z Unii Europejskiej skoro nie mamy specjalistów potrafiących to skutecznie przeprowadzić? Sami sobie odpowiedzcie podczas kolejnych wyborów.


Powinno być: "Teatr WIECZNIE w Budowie"! Pytanie zachodzi: Z czyich pieniędzy finansowane jest przedsięwzięcie? Inwestor prywatny pewnie dawno wybudowałby Teatr. Urzędnicy miejscy wykazują tylko niemoc w realizacji takich przedsięwzięć w Lublinie jak właśnie teatr, aquapark, lotnisko, specjalna strefa ekonomiczna itp. Za to uzyskamy kolejną galerię handlową, w której tylko nielicznie mają pieniądze aby dokonywać zakupów (dobrym przykładem jest nowa galeria Olimp gdzie na parkingu i na... rozwiń
Avatar
Adam Baranowski / 18 lipca 2009 o 09:51
0
Elemelek napisał:
nie to, abym narzekał czy miał coś przeciwko, ale teraz mamy 2009 rok a jeżeli pracę przy parkingu mają się zakończyć wg planów w 2012 choć normalnie to w rok można wszystko zrobić to coś tutaj nie gra, czy ta spółka ma kasę na tą całą inwestycję? czy dopiero za rok będzie się zastanawiać skąd ją wziąć? bo się nie skończyło jak z Teatrem w Budowie...

Nie ma Pan pojęcia o skali i stopniu trudności inwestycji. Powiem tylko że trudno znaleźć obiekt w Polsce podobnej wielkości. To co widać na wizualizacji to wierzchołek góry lodowej. W najpłytszym miejscu są 4 kondygnacje a w najgłębszym 7.

Nie ma Pan pojęcia o skali i stopniu trudności inwestycji. Powiem tylko że trudno znaleźć obiekt w Polsce podobnej wielkości. To co widać na wizualizacji to wierzchołek góry lodowej. W najpłytszym miejscu są 4 kondygnacje a w najgłębszym 7. rozwiń
Avatar
Padre81 / 18 lipca 2009 o 08:59
0
Ścisła niska zabudowa , stylizowana bądź pochodząca z XIX wieku , stare miast to już wiek XVII i XVIII a tu szkło beton stal .
Konserwator wydał zezwolenie nie ma tu problemu z wizualizacja z projektem wszystko pasuje do gotyco renesansowej bramy Krakowskiej , klasycystyczny "Nowy Ratusz" do niskiej zabudowy . Za PRL'u wydano zezwolenie na budowę koszmarnego budynku "stomatologi" , w Lublinie PRL się nie skończył ma się dobrze zwłaszcza we wrażliwości urzędników.
Pni Lendecka , widzi to Pani i nic , wszystko jest w porządku , czemu tak mało się wspomina ze ta firma będzie prowadziła zabudowę starego miasta , ze tam powstanie też galeria handlowa , czy może firma odstąpiła już od plany przebudowy starówki?
Ścisła niska zabudowa , stylizowana bądź pochodząca z XIX wieku , stare miast to już wiek XVII i XVIII a tu szkło beton stal .
Konserwator wydał zezwolenie nie ma tu problemu z wizualizacja z projektem wszystko pasuje do gotyco renesansowej bramy Krakowskiej , klasycystyczny "Nowy Ratusz" do niskiej zabudowy . Za PRL'u wydano zezwolenie na budowę koszmarnego budynku "stomatologi" , w Lublinie PRL się nie skończył ma się dobrze zwłaszcza we wrażliwości urzędników.
Pni Lendecka , widzi to Pani i nic , wszyst... rozwiń
Avatar
skalpel / 18 lipca 2009 o 08:17
0
zamiast zrobić tam park coś w stylu Central Park w nowym Jorku -bo jest potencjał to oni kolejną galerię budują chryste,Puławy się rozwijają Radom,Białystok a tu qwa nic aż się chce wyjść z kina ..............i wychodze
Avatar
Elemelek / 18 lipca 2009 o 02:11
0
nie to, abym narzekał czy miał coś przeciwko, ale teraz mamy 2009 rok a jeżeli pracę przy parkingu mają się zakończyć wg planów w 2012 choć normalnie to w rok można wszystko zrobić to coś tutaj nie gra, czy ta spółka ma kasę na tą całą inwestycję? czy dopiero za rok będzie się zastanawiać skąd ją wziąć? bo się nie skończyło jak z Teatrem w Budowie...
Avatar
kriss / 18 lipca 2009 o 11:17
0
Konserwator na to się zgodził... ścisłe stare miasto....Chryste.... A w Lubartowie w centrum stoi satry żłobek i wygląda jak Czeczenia i nie pozwala ruszyć... Ile to wkopertę teraz się daje??
Avatar
Ktosiek / 18 lipca 2009 o 10:51
0
Elemelek napisał:
nie to, abym narzekał czy miał coś przeciwko, ale teraz mamy 2009 rok a jeżeli pracę przy parkingu mają się zakończyć wg planów w 2012 choć normalnie to w rok można wszystko zrobić to coś tutaj nie gra, czy ta spółka ma kasę na tą całą inwestycję? czy dopiero za rok będzie się zastanawiać skąd ją wziąć? bo się nie skończyło jak z Teatrem w Budowie...


Powinno być: "Teatr WIECZNIE w Budowie"! Pytanie zachodzi: Z czyich pieniędzy finansowane jest przedsięwzięcie? Inwestor prywatny pewnie dawno wybudowałby Teatr. Urzędnicy miejscy wykazują tylko niemoc w realizacji takich przedsięwzięć w Lublinie jak właśnie teatr, aquapark, lotnisko, specjalna strefa ekonomiczna itp. Za to uzyskamy kolejną galerię handlową, w której tylko nielicznie mają pieniądze aby dokonywać zakupów (dobrym przykładem jest nowa galeria Olimp gdzie na parkingu i na tych kondygnacjach stanów lękowych można dostać od pustki tam panującej). Ci, którzy znajdą pracę w kolejnym centrum handlowym będą musieli pogodzić się z niskimi zarobkami ze względu na niskie obroty i ubogi rynek pracy w Lublinie. I tak koło się zamyka. Zwróćcie uwagę, że zdecydowanie ożywają lubelskie hipermarkety w piątek i sobotę, kiedy do Lublina przyjeżdżają ci, którzy w Lublinie tylko mieszkają a pracują gdzie indziej - Warszawa czy Wrocław.n Wtedy zostawiają w sklepach trochę zarobionych gdzie indziej pieniędzy. Co z tego ma miasto? Dokładnie nic!
Kiedy więc będzie w końcu teatr, aquapark w Lublinie? Cały czas słyszymy, że urzędnicy miejscy szukają inwestora strategicznego (czyt,: tego, który przyjdzie i za to zapłaci). Co chwilę pojawiają się informacje radosne, że jest inwestor, to Turek (Biała Podlaska), to Anglik (Lublin)... Bądźmy na chwilę poważni. Gdyby taki prywatny inwestor płacił również urzędnicze pensje to proces myślenia i działania urzędników byłby znacznie dynamiczniejszy. Ale tu wyjątkowo nie rządzi rynek. Skoro stanowiska urzędnicze są przedmiotem podziałów łupów wojennych przez zwycięskie partie po kolejnych wyborach - nie możemy spodziewać się skutecznego działania od kolejnych ekip, które swojej pracy nie traktują jako misję dla miasta lecz tylko jako lukratywne źródło stałych dochodów. Niczym ten podział się nie różni od czasów minionych z tym tylko wyjątkiem, że wcześniej była tylko jedna partia a dziś jest tzw. parytet czyli podział wg. wygranej w wyborach aby nikt nikogo nie walił po łapach czy kopał po kostkach.
Skąd więc wziąć dobre projekty pozyskania środków na inwestycje z Unii Europejskiej skoro nie mamy specjalistów potrafiących to skutecznie przeprowadzić? Sami sobie odpowiedzcie podczas kolejnych wyborów.


Powinno być: "Teatr WIECZNIE w Budowie"! Pytanie zachodzi: Z czyich pieniędzy finansowane jest przedsięwzięcie? Inwestor prywatny pewnie dawno wybudowałby Teatr. Urzędnicy miejscy wykazują tylko niemoc w realizacji takich przedsięwzięć w Lublinie jak właśnie teatr, aquapark, lotnisko, specjalna strefa ekonomiczna itp. Za to uzyskamy kolejną galerię handlową, w której tylko nielicznie mają pieniądze aby dokonywać zakupów (dobrym przykładem jest nowa galeria Olimp gdzie na parkingu i na... rozwiń
Avatar
Adam Baranowski / 18 lipca 2009 o 09:51
0
Elemelek napisał:
nie to, abym narzekał czy miał coś przeciwko, ale teraz mamy 2009 rok a jeżeli pracę przy parkingu mają się zakończyć wg planów w 2012 choć normalnie to w rok można wszystko zrobić to coś tutaj nie gra, czy ta spółka ma kasę na tą całą inwestycję? czy dopiero za rok będzie się zastanawiać skąd ją wziąć? bo się nie skończyło jak z Teatrem w Budowie...

Nie ma Pan pojęcia o skali i stopniu trudności inwestycji. Powiem tylko że trudno znaleźć obiekt w Polsce podobnej wielkości. To co widać na wizualizacji to wierzchołek góry lodowej. W najpłytszym miejscu są 4 kondygnacje a w najgłębszym 7.

Nie ma Pan pojęcia o skali i stopniu trudności inwestycji. Powiem tylko że trudno znaleźć obiekt w Polsce podobnej wielkości. To co widać na wizualizacji to wierzchołek góry lodowej. W najpłytszym miejscu są 4 kondygnacje a w najgłębszym 7. rozwiń
Avatar
Padre81 / 18 lipca 2009 o 08:59
0
Ścisła niska zabudowa , stylizowana bądź pochodząca z XIX wieku , stare miast to już wiek XVII i XVIII a tu szkło beton stal .
Konserwator wydał zezwolenie nie ma tu problemu z wizualizacja z projektem wszystko pasuje do gotyco renesansowej bramy Krakowskiej , klasycystyczny "Nowy Ratusz" do niskiej zabudowy . Za PRL'u wydano zezwolenie na budowę koszmarnego budynku "stomatologi" , w Lublinie PRL się nie skończył ma się dobrze zwłaszcza we wrażliwości urzędników.
Pni Lendecka , widzi to Pani i nic , wszystko jest w porządku , czemu tak mało się wspomina ze ta firma będzie prowadziła zabudowę starego miasta , ze tam powstanie też galeria handlowa , czy może firma odstąpiła już od plany przebudowy starówki?
Ścisła niska zabudowa , stylizowana bądź pochodząca z XIX wieku , stare miast to już wiek XVII i XVIII a tu szkło beton stal .
Konserwator wydał zezwolenie nie ma tu problemu z wizualizacja z projektem wszystko pasuje do gotyco renesansowej bramy Krakowskiej , klasycystyczny "Nowy Ratusz" do niskiej zabudowy . Za PRL'u wydano zezwolenie na budowę koszmarnego budynku "stomatologi" , w Lublinie PRL się nie skończył ma się dobrze zwłaszcza we wrażliwości urzędników.
Pni Lendecka , widzi to Pani i nic , wszyst... rozwiń
Avatar
skalpel / 18 lipca 2009 o 08:17
0
zamiast zrobić tam park coś w stylu Central Park w nowym Jorku -bo jest potencjał to oni kolejną galerię budują chryste,Puławy się rozwijają Radom,Białystok a tu qwa nic aż się chce wyjść z kina ..............i wychodze
Avatar
Elemelek / 18 lipca 2009 o 02:11
0
nie to, abym narzekał czy miał coś przeciwko, ale teraz mamy 2009 rok a jeżeli pracę przy parkingu mają się zakończyć wg planów w 2012 choć normalnie to w rok można wszystko zrobić to coś tutaj nie gra, czy ta spółka ma kasę na tą całą inwestycję? czy dopiero za rok będzie się zastanawiać skąd ją wziąć? bo się nie skończyło jak z Teatrem w Budowie...
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny finał wycinki drzew. 19-latek nie żyje

Tragiczny finał wycinki drzew. 19-latek nie żyje 5 1

Tragiczny wypadek podczas wycinki drzew. Zginął 19-latek.

Wybory 2018. Beata Szydło w czwartek na pl. Litewskim Lublinie

Wybory 2018. Beata Szydło w czwartek na pl. Litewskim Lublinie 0 6

Do Lublina przyjedzie wicepremier Beata Szydło

Rolnik włożył rękę w maszynę. Trafił do szpitala

Rolnik włożył rękę w maszynę. Trafił do szpitala 0 0

Mężczyzna włożył rękę do maszyny wykopującej ziemniaki. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu 5 0

W środę odbędą się jeszcze trzy mecze Pucharu Polski. W okręgu lubelskim w ramach trzeciej rundy Polesie Kock zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 16). A w Zamościu do rozegrania są już półfinały

Koncert Deep i Zbyszek Kowalczyk w Graffiti
29 września 2018, 19:00

Koncert Deep i Zbyszek Kowalczyk w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 29 września o godz. 19 w Klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią Deep i Zbyszek Kowalczyk. - To będzie rockowo-bluesowa eksplozja! - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze?

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze? 1 3

O możliwym złamaniu przepisów przez prezydenta Zamościa i zastępcę prezydenta Lublina alarmuje komisarzy wyborczych Fundacja Wolności. Podejrzewa podwójne finansowanie kampanii

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut 74 6

Po porodzie zawinęła córkę w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut. Weronika B. – studentka z Lublina – miała w środę stanąć przed sądem. Jest oskarżona o zabójstwo.

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka
galeria

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka 1 7

W miejscowości Kaczórki doszło do tragicznego wypadku. Ciągnik zgniótł 68-latka

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera 8 5

W poniedziałek trzęsienie ziemi, a w środę trzeba grać kolejny mecz. W ramach trzeciej rundy Pucharu Polski LZPN Motor zmierzy się na wyjeździe z Granitem Bychawa. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16.15

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump
film

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump 1 8

Waszyngton, USA. - Uśmiechałem się do pana prezydenta, że chciałbym, aby udało nas się wspólnie utworzyć stałą bazę amerykańską w Polsce, którą nazwiemy „Fort Trump” - żartował Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem USA. - Mam nadzieję, że pan prezydent podejmie decyzję o skierowaniu do Polski kolejnych oddziałów amerykańskich. Jestem przekonany, że taka decyzja jest zarówno w interesie Polski, jak i Stanów Zjednoczonych – dodał prezydent Polski.

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie 4 19

Wizz Air zawiesza kolejną trasę z lubelskiego lotniska. Od listopada nie będzie już latać do Sztokholmu Skavsta. W tym roku z rozkładu portu w Świdniku zniknęły już połączenia do Liverpoolu, Doncaster Sheffield, Tel Awiwu. Zimą nie polecimy też do Kijowa i Mediolanu, a wiosną do Londynu Stansted.

Znika popularna sieć sklepów w Lublinie. Jaka marka ją zastąpi?

Znika popularna sieć sklepów w Lublinie. Jaka marka ją zastąpi? 13 13

Trwa zmiana marki w popularnych Aldikach. Już wkrótce wszystkie zastąpią Stokrotki.

Eddie/Hai na Trzecim Księżycu w Kazimierzu
22 września 2018, 20:00

Eddie/Hai na Trzecim Księżycu w Kazimierzu 2 0

Co Gdzie Kiedy. Restauracja Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym zaprasza na koncert lubelskiego duetu Eddie/Hai. Artyści wystąpią w sobotę, 22 września o godz. 20.

Radna PO pozwie do sądu Sylwestra Tułajewa za hasło wyborcze?

Radna PO pozwie do sądu Sylwestra Tułajewa za hasło wyborcze? 40 15

"Łączy nas Lublin" – pod takim szyldem o fotel prezydenta miasta walczy poseł PiS Sylwester Tułajew. – To moje hasło – przekonuje tymczasem radna wojewódzka PO Celina Stasiak, która zastanawia się nad skierowaniem sprawy do sądu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!