Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 kwietnia 2012 r.
21:43
Edytuj ten wpis

Budowa stadionu w Lublinie ruszy z poślizgiem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A
Ratusz uznał, że warto zwiększyć komercyjną powierzchnię stadionu przy Krochmalnej. Przez to prace p
Ratusz uznał, że warto zwiększyć komercyjną powierzchnię stadionu przy Krochmalnej. Przez to prace p

Budowa miejskiego stadionu przy ul. Krochmalnej zacznie się z opóźnieniem, później zakończą się też ostatnie prace przy nowym obiekcie. Część pieniędzy, które w tym roku miasto miało wydać na tę inwestycję trafi najprawdopodobniej na drogi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W maju gotowy ma być harmonogram budowy i dokładnie wtedy okaże się, ile pieniędzy na nowy stadion będzie trzeba zarezerwować w tegorocznym budżecie miasta. W uchwale zapisana jest na ten cel kwota ponad 36 mln zł i pewne jest już, że miasto nie zdoła jej wykorzystać zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

Przed majową sesją Rady Miasta prezydent ma zaproponować, o ile uszczuplić tę pulę i na co przeznaczyć uwolnione w ten sposób fundusze, choć wiadomo już, że trafią one głównie na drogi. Jednym z faworytów może być m.in. nieprzewidziany do przebudowy w tym roku odcinek ul. Filaretów od ul. Jana Pawła II do ronda przy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Pieniędzy na stadion nie będzie trzeba aż tak dużo, bo budowa zacznie się z opóźnieniem. Wszystko przez przedłużające się prace projektowe. Ratusz tłumaczy, że nie jest to wina wykonawcy, firmy Budimex.

– Uznaliśmy, że warto zwiększyć komercyjną powierzchnię obiektu. Przez to prace się przedłużają – wyjaśnia Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. O zmianach wiadomo już od dawna. – To zwiększenie części komercyjnej i dodatkowa przestrzeń skyboxowa, by stadion funkcjonował taniej i nie obciążał tak budżetu miasta – wyjaśniał Adam Kulikowski, jeden z architektów, prezentując pod koniec grudnia koncepcję nowego obiektu.
Prace prowadzone w uzgodnieniu z miejskimi urzędnikami jeszcze się nie zakończyły. Później dla gotowego projektu trzeba będzie jeszcze uzyskać niezbędne pozwolenia, bez których budowa nie ruszy. Dlatego coraz mniej realne staje się ukończenie inwestycji we wrześniu 2013 r. Urzędnicy mówią już o pierwszym kwartale 2014 r.

To, czy takie opóźnienie zaakceptuje Urząd Marszałkowski, za którego pośrednictwem miasto dostaje unijną dotację okaże się dopiero w maju, gdy prezydent otrzyma harmonogram inwestycji i przekaże go marszałkowi województwa. Dotacja to aż 67 mln zł, podczas gdy ustalony w przetargu koszt stadionu to 136 mln zł.

Przypomnijmy: pierwotne analizy wskazywały, że różnica między tym, co stadion zdoła zarobić, a faktycznymi kosztami jego utrzymania wynosiłaby ok. 5 mln zł rocznie. I taką też kwotę miasto musiałoby dokładać co roku do obiektu z kieszeni podatników.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
heh / 26 kwietnia 2012 o 17:19
0
[quote name='poznaniak lb' timestamp='1335371690' post='625111']
Poznaniacy - moi znajomi już się śmieja z Lublina miasto z aspiracjami metropoli bez stadionu maja za to Kielce gotowy ,Białystok ,Rzeszów w budowie Olsztyn modernizuje .Białtstok 290 tys mieszkanców super Opere 230 mil złotych zobacz zdjecia na Wyborczej Gazecie[inwestycje Białegostoku 2011 ] najładniejsza w Polsce stadion na 22.4 tys widzów i Tunel plany lotniska .Rzeszów 178 tys mieszkanców terminal Jesionka najładniejszy z odprawą 1.7 mil osób stadion w budowie na 16 tys widzów za 140 mil zł budowany etapami .Internauci niektórzy zachowują się jak kundle nie bo nie a poco a na co pomimo potencjału ludzkiego i gospodarczego taki stadion to minimum .Dlazcego gazeta pisze bzdury że utrzymanie stadionu kosztować ma 5 mi zł-chyba ksiegowy zamiast rozumu ma olej rzepakowy .T o stadion Poznania 44tys widzów dopłata około 3 mil .a,gdzie głowy decydentów i komercja zarobkowa-ludzie proszę wybrać się w Polske myślenie nie boli
[/quote]
Piszesz bez ładu i składu i do tego masz niewielkie pojęcie o rzeczy. Otóż piłka nożna nigdy dla nikogo nie jest biznesem. W zachodnich bogatych krajach kluby piłkarskie to tylko zabawki w rękach miliarderów i studnie bez dna przynoszące czasem zwrot poniesionych kosztów.
W Polsce za to kluby piłkarskie są zabawkami dla lokalnych władz, a za wszystko płaci podatnik. W Poznaniu czy Kielcach stadiony to miejsca na wiele przekrętów. Poza tym władze na rzecz stadionów robią oszczędności w innych sektorach, z czego większość mieszkańców nie jest zbytnio zadowolona.

A z tym modernizowanym Olsztynem, to dopiero palnąłeś głupotę, bo władze w tym mieście są pokroju Żuka i poprzednich prezydentów Lublina. Według nich rozwój to stawianie supermarketów, zabetonowywanie/zakostkowanie każdego zielonego kawałka zieleni, że nie wspomnę o zapyziałym dworcu i robienie ze stareg miasta parkingu.
[quote name='poznaniak lb' timestamp='1335371690' post='625111']
Poznaniacy - moi znajomi już się śmieja z Lublina miasto z aspiracjami metropoli bez stadionu maja za to Kielce gotowy ,Białystok ,Rzeszów w budowie Olsztyn modernizuje .Białtstok 290 tys mieszkanców super Opere 230 mil złotych zobacz zdjecia na Wyborczej Gazecie[inwestycje Białegostoku 2011 ] najładniejsza w Polsce stadion na 22.4 tys widzów i Tunel plany lotniska .Rzeszów 178 tys mieszkanców terminal Jesionka najładniejszy z odprawą 1.7 mil... rozwiń
Avatar
poznaniak lb / 25 kwietnia 2012 o 18:34
0
Poznaniacy - moi znajomi już się śmieja z Lublina miasto z aspiracjami metropoli bez stadionu maja za to Kielce gotowy ,Białystok ,Rzeszów w budowie Olsztyn modernizuje .Białtstok 290 tys mieszkanców super Opere 230 mil złotych zobacz zdjecia na Wyborczej Gazecie[inwestycje Białegostoku 2011 ] najładniejsza w Polsce stadion na 22.4 tys widzów i Tunel plany lotniska .Rzeszów 178 tys mieszkanców terminal Jesionka najładniejszy z odprawą 1.7 mil osób stadion w budowie na 16 tys widzów za 140 mil zł budowany etapami .Internauci niektórzy zachowują się jak kundle nie bo nie a poco a na co pomimo potencjału ludzkiego i gospodarczego taki stadion to minimum .Dlazcego gazeta pisze bzdury że utrzymanie stadionu kosztować ma 5 mi zł-chyba ksiegowy zamiast rozumu ma olej rzepakowy .T o stadion Poznania 44tys widzów dopłata około 3 mil .a,gdzie głowy decydentów i komercja zarobkowa-ludzie proszę wybrać się w Polske myślenie nie boli
Poznaniacy - moi znajomi już się śmieja z Lublina miasto z aspiracjami metropoli bez stadionu maja za to Kielce gotowy ,Białystok ,Rzeszów w budowie Olsztyn modernizuje .Białtstok 290 tys mieszkanców super Opere 230 mil złotych zobacz zdjecia na Wyborczej Gazecie[inwestycje Białegostoku 2011 ] najładniejsza w Polsce stadion na 22.4 tys widzów i Tunel plany lotniska .Rzeszów 178 tys mieszkanców terminal Jesionka najładniejszy z odprawą 1.7 mil osób stadion w budowie na 16 tys widzów za 140 mil zł budowany etapami .Internauci niektórzy z... rozwiń
Avatar
true / 25 kwietnia 2012 o 17:41
0
[quote name='tomasz' timestamp='1335349984' post='624840']
A może jakąś elektroniczną petycję do prezydenta miasta o ponowne przemyślenie problemu? Myślę że sporo osób by się pod tym podpisało bo to najzwyklejsze marnotrawienie pieniędzy!! i to Naszych!! Motór ledwo daje radę w II lidze więc po cholere taki obiekt? Może jakiś informatyk mógłby się tym zając?
[/quote]


oj zebys sie nie zdziwil jak wiecej osob podpisalo by sie ZA budowa.
Zreszta pisząc "Motór" dokladnie odzwierciedlasz swoja wysoka yntelygencje.
Bez odbioru tłumoku.
[quote name='tomasz' timestamp='1335349984' post='624840']
A może jakąś elektroniczną petycję do prezydenta miasta o ponowne przemyślenie problemu? Myślę że sporo osób by się pod tym podpisało bo to najzwyklejsze marnotrawienie pieniędzy!! i to Naszych!! Motór ledwo daje radę w II lidze więc po cholere taki obiekt? Może jakiś informatyk mógłby się tym zając?
[/quote]


oj zebys sie nie zdziwil jak wiecej osob podpisalo by sie ZA budowa.
Zreszta pisząc "Motór&quo... rozwiń
Avatar
obywatel / 25 kwietnia 2012 o 17:09
0
Prezydęcie miej jaja i zbuduj ten stadion lokalizacja mniej istotna na Felinie czy gdzie kolwiek była odlewnia Żeliwa czy Górki czechowskie.Stadion budujemy 1x na 60-70 lat ,stadion na Kresowej to jest plac targowy nie nazywajcie ten placyk stadionem Lublinianki wyfglonda jak Po bombrowaniu niczym w Czeczenii Stadionik na Krasickiego jest poowe własnoscią prywatną stadion Motoru to blaszach z lat 50 -oczym wy piszecie Lublin nie posiada Stadionu wstyd miasto 400 tys ze studentami 90 tys śmieją się ze stadionu powiattowego wielkosci miasteczka 30 tysięcznego -Ludzie Lublin chce być miastem mertopolijnym.Zobaczcie sąsiadów jakie ma i buduje stadiony Kielce ,Rzeszów ,Białystok ktory zbudował opere na miare 22 wieku perełka jedyna w Polsce .Rzeszów terminał przepiękne na 150 lat do przodu .
Prezydęcie miej jaja i zbuduj ten stadion lokalizacja mniej istotna na Felinie czy gdzie kolwiek była odlewnia Żeliwa czy Górki czechowskie.Stadion budujemy 1x na 60-70 lat ,stadion na Kresowej to jest plac targowy nie nazywajcie ten placyk stadionem Lublinianki wyfglonda jak Po bombrowaniu niczym w Czeczenii Stadionik na Krasickiego jest poowe własnoscią prywatną stadion Motoru to blaszach z lat 50 -oczym wy piszecie Lublin nie posiada Stadionu wstyd miasto 400 tys ze studentami 90 tys śmieją się ze stadionu powiattowego wielkosci miastecz... rozwiń
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2012 o 16:00
0
[quote name='tomasz' timestamp='1335349984' post='624840']
A może jakąś elektroniczną petycję do prezydenta miasta o ponowne przemyślenie problemu? Myślę że sporo osób by się pod tym podpisało bo to najzwyklejsze marnotrawienie pieniędzy!! i to Naszych!! Motór ledwo daje radę w II lidze więc po cholere taki obiekt? Może jakiś informatyk mógłby się tym zając?
[/quote]


Jak to po co? Nie wiesz? Żeby było gdzie rozróby robić
[quote name='tomasz' timestamp='1335349984' post='624840']
A może jakąś elektroniczną petycję do prezydenta miasta o ponowne przemyślenie problemu? Myślę że sporo osób by się pod tym podpisało bo to najzwyklejsze marnotrawienie pieniędzy!! i to Naszych!! Motór ledwo daje radę w II lidze więc po cholere taki obiekt? Może jakiś informatyk mógłby się tym zając?
[/quote]


Jak to po co? Nie wiesz? Żeby było gdzie rozróby robić rozwiń
Avatar
Łukasz / 25 kwietnia 2012 o 15:52
0
[quote name='obserwator' timestamp='1335360611' post='624985']
przeciez mamy swoja strefe wolna od podatku, i jakos niikt nie wali i oknami do burakowa malo tego, firmy z dzielnic przemyslowych przenosza sie do strefy by placic mniejsze podatki, ot i biussnes po lubelskuwiec o jakis wsparciu dla inwestorow mowisz? przeciez kumpel naszego płemieła powiedzial ze lubelszczyzna jest regionem rolniczym, zapomnij chlopiedo kogos tam ktory mowi ze mamy juz stadiony? heh czy ty jestes chory na umysle, by nie nazwac cie deb***em? mamy relikty wczesnego komunizmy ktore nie nadaja sie do niczego, juz nawet na II i III ligi ciezko uzyskac licencje, wiec o czym ty chlopie klapiesz?
[/quote]
Nikt nie wali drzwiami i oknami bo region to zadupie, do którego by dotrzeć, trzeba się tłuc drogami podobnymi do poligonu doświadczalnego. Pokonanie 180 km drogi do stolicy zajmuje 3-4 h co jest niedorzeczne. Lubelszczyzna nie inwestuje w nic. Kolejna kwestia to fakt, że wszyscy wykształceni i myślący ludzie uciekają stąd najszybciej jak się da. Znajdują pracę za 4x lepsze stawki w środkowej i zachodniej Polsce. Mogą żyć normalnie i nie walczyć o przetrwanie do I go. Popatrzcie na oferty pracy: 1-sz najpopularniejsza: telemarkteing, 2-ga: przedstawiciel handlowy. Reszta to jeszcze gorsze popłuczyny. Najwięksi pracodawcy to urzędy (zwłaszcza piekny ZUS i skarbówki) oraz galerie handlowe i hipermarkety, które w większości są własnością zagranicznych inwestorów, więc zysk trafia za nasze granice, a biedni lublinianie pracuja za 1200 zł, i jeszcze się cieszą. Nadal budujcie stadiony i kościoły, w tym wasza przyszłość. Będziecie mieli gdzie modlić i kupować chińskie ciuchy.
[quote name='obserwator' timestamp='1335360611' post='624985']
przeciez mamy swoja strefe wolna od podatku, i jakos niikt nie wali i oknami do burakowa malo tego, firmy z dzielnic przemyslowych przenosza sie do strefy by placic mniejsze podatki, ot i biussnes po lubelskuwiec o jakis wsparciu dla inwestorow mowisz? przeciez kumpel naszego płemieła powiedzial ze lubelszczyzna jest regionem rolniczym, zapomnij chlopiedo kogos tam ktory mowi ze mamy juz stadiony? heh czy ty jestes chory na umysle, by nie nazwac ci... rozwiń
Avatar
kibic / 25 kwietnia 2012 o 15:42
0
I tak na tym obiekcie będzoe grała drużyna Lubelski Węgiel, który będzie głównym sponsorem stadionu.
Avatar
obserwator / 25 kwietnia 2012 o 15:30
0
[quote name='aa' timestamp='1335342811' post='624809']
Miastu potrzebne są przede wszystkim inwestycje wspierające inwestorów, którzy założą tu firmy i dadzą ludziom pracę. A nie kolejne stadiony dla piłkarzy czternastej ligi. Mało jeszcze stadionów na Euro, które będą później wymagały horrendalnych subsydiów na ich utrzymanie????
[/quote]

przeciez mamy swoja strefe wolna od podatku, i jakos niikt nie wali i oknami do burakowa
malo tego, firmy z dzielnic przemyslowych przenosza sie do strefy by placic mniejsze podatki, ot i biussnes po lubelsku
wiec o jakis wsparciu dla inwestorow mowisz? przeciez kumpel naszego płemieła powiedzial ze lubelszczyzna jest regionem rolniczym, zapomnij chlopie


do kogos tam ktory mowi ze mamy juz stadiony? heh czy ty jestes chory na umysle, by nie nazwac cie deb***em? mamy relikty wczesnego komunizmy ktore nie nadaja sie do niczego, juz nawet na II i III ligi ciezko uzyskac licencje, wiec o czym ty chlopie klapiesz?
[quote name='aa' timestamp='1335342811' post='624809']
Miastu potrzebne są przede wszystkim inwestycje wspierające inwestorów, którzy założą tu firmy i dadzą ludziom pracę. A nie kolejne stadiony dla piłkarzy czternastej ligi. Mało jeszcze stadionów na Euro, które będą później wymagały horrendalnych subsydiów na ich utrzymanie????
[/quote]

przeciez mamy swoja strefe wolna od podatku, i jakos niikt nie wali i oknami do burakowa
malo tego, firmy z dzielnic przemyslowych przenosza sie d... rozwiń
Avatar
Łukasz / 25 kwietnia 2012 o 15:03
0
Taaa, będziecie mieli stadion. Wszystko jest w tym lubelskim zadupiu: inwestorzy, zakłady produkcyjne, praca, średnia pensja w wys. 3000... Jest wszystko tylko z opóźnieniem 20stu lat. Jedynie zawsze na czasie są układy, praca przez znajomości, kolejki w pośredniaku i wyplata 1500 co mieś. Najważniejsze lubelskie inwestycje to jedynie budowa kościołów co 500 m i remont starych w towarzystwie nowych marketów. Wszystko za państwową kasę. Żenada i tępa, lokalna społeczność. Cały obraz woj. lubelskiego. Były lublinianin pozdrawia.
Avatar
pffffff / 25 kwietnia 2012 o 14:46
0
pfff potrzebny stadion dla kibiców rowerka ... takie przysłowie jest, "zapnij rozporek i schowaj lubelski motorek" ... a stadion pracy nie da, szkoda kasy
Avatar
heh / 26 kwietnia 2012 o 17:19
0
[quote name='poznaniak lb' timestamp='1335371690' post='625111']
Poznaniacy - moi znajomi już się śmieja z Lublina miasto z aspiracjami metropoli bez stadionu maja za to Kielce gotowy ,Białystok ,Rzeszów w budowie Olsztyn modernizuje .Białtstok 290 tys mieszkanców super Opere 230 mil złotych zobacz zdjecia na Wyborczej Gazecie[inwestycje Białegostoku 2011 ] najładniejsza w Polsce stadion na 22.4 tys widzów i Tunel plany lotniska .Rzeszów 178 tys mieszkanców terminal Jesionka najładniejszy z odprawą 1.7 mil osób stadion w budowie na 16 tys widzów za 140 mil zł budowany etapami .Internauci niektórzy zachowują się jak kundle nie bo nie a poco a na co pomimo potencjału ludzkiego i gospodarczego taki stadion to minimum .Dlazcego gazeta pisze bzdury że utrzymanie stadionu kosztować ma 5 mi zł-chyba ksiegowy zamiast rozumu ma olej rzepakowy .T o stadion Poznania 44tys widzów dopłata około 3 mil .a,gdzie głowy decydentów i komercja zarobkowa-ludzie proszę wybrać się w Polske myślenie nie boli
[/quote]
Piszesz bez ładu i składu i do tego masz niewielkie pojęcie o rzeczy. Otóż piłka nożna nigdy dla nikogo nie jest biznesem. W zachodnich bogatych krajach kluby piłkarskie to tylko zabawki w rękach miliarderów i studnie bez dna przynoszące czasem zwrot poniesionych kosztów.
W Polsce za to kluby piłkarskie są zabawkami dla lokalnych władz, a za wszystko płaci podatnik. W Poznaniu czy Kielcach stadiony to miejsca na wiele przekrętów. Poza tym władze na rzecz stadionów robią oszczędności w innych sektorach, z czego większość mieszkańców nie jest zbytnio zadowolona.

A z tym modernizowanym Olsztynem, to dopiero palnąłeś głupotę, bo władze w tym mieście są pokroju Żuka i poprzednich prezydentów Lublina. Według nich rozwój to stawianie supermarketów, zabetonowywanie/zakostkowanie każdego zielonego kawałka zieleni, że nie wspomnę o zapyziałym dworcu i robienie ze stareg miasta parkingu.
[quote name='poznaniak lb' timestamp='1335371690' post='625111']
Poznaniacy - moi znajomi już się śmieja z Lublina miasto z aspiracjami metropoli bez stadionu maja za to Kielce gotowy ,Białystok ,Rzeszów w budowie Olsztyn modernizuje .Białtstok 290 tys mieszkanców super Opere 230 mil złotych zobacz zdjecia na Wyborczej Gazecie[inwestycje Białegostoku 2011 ] najładniejsza w Polsce stadion na 22.4 tys widzów i Tunel plany lotniska .Rzeszów 178 tys mieszkanców terminal Jesionka najładniejszy z odprawą 1.7 mil... rozwiń
Avatar
poznaniak lb / 25 kwietnia 2012 o 18:34
0
Poznaniacy - moi znajomi już się śmieja z Lublina miasto z aspiracjami metropoli bez stadionu maja za to Kielce gotowy ,Białystok ,Rzeszów w budowie Olsztyn modernizuje .Białtstok 290 tys mieszkanców super Opere 230 mil złotych zobacz zdjecia na Wyborczej Gazecie[inwestycje Białegostoku 2011 ] najładniejsza w Polsce stadion na 22.4 tys widzów i Tunel plany lotniska .Rzeszów 178 tys mieszkanców terminal Jesionka najładniejszy z odprawą 1.7 mil osób stadion w budowie na 16 tys widzów za 140 mil zł budowany etapami .Internauci niektórzy zachowują się jak kundle nie bo nie a poco a na co pomimo potencjału ludzkiego i gospodarczego taki stadion to minimum .Dlazcego gazeta pisze bzdury że utrzymanie stadionu kosztować ma 5 mi zł-chyba ksiegowy zamiast rozumu ma olej rzepakowy .T o stadion Poznania 44tys widzów dopłata około 3 mil .a,gdzie głowy decydentów i komercja zarobkowa-ludzie proszę wybrać się w Polske myślenie nie boli
Poznaniacy - moi znajomi już się śmieja z Lublina miasto z aspiracjami metropoli bez stadionu maja za to Kielce gotowy ,Białystok ,Rzeszów w budowie Olsztyn modernizuje .Białtstok 290 tys mieszkanców super Opere 230 mil złotych zobacz zdjecia na Wyborczej Gazecie[inwestycje Białegostoku 2011 ] najładniejsza w Polsce stadion na 22.4 tys widzów i Tunel plany lotniska .Rzeszów 178 tys mieszkanców terminal Jesionka najładniejszy z odprawą 1.7 mil osób stadion w budowie na 16 tys widzów za 140 mil zł budowany etapami .Internauci niektórzy z... rozwiń
Avatar
true / 25 kwietnia 2012 o 17:41
0
[quote name='tomasz' timestamp='1335349984' post='624840']
A może jakąś elektroniczną petycję do prezydenta miasta o ponowne przemyślenie problemu? Myślę że sporo osób by się pod tym podpisało bo to najzwyklejsze marnotrawienie pieniędzy!! i to Naszych!! Motór ledwo daje radę w II lidze więc po cholere taki obiekt? Może jakiś informatyk mógłby się tym zając?
[/quote]


oj zebys sie nie zdziwil jak wiecej osob podpisalo by sie ZA budowa.
Zreszta pisząc "Motór" dokladnie odzwierciedlasz swoja wysoka yntelygencje.
Bez odbioru tłumoku.
[quote name='tomasz' timestamp='1335349984' post='624840']
A może jakąś elektroniczną petycję do prezydenta miasta o ponowne przemyślenie problemu? Myślę że sporo osób by się pod tym podpisało bo to najzwyklejsze marnotrawienie pieniędzy!! i to Naszych!! Motór ledwo daje radę w II lidze więc po cholere taki obiekt? Może jakiś informatyk mógłby się tym zając?
[/quote]


oj zebys sie nie zdziwil jak wiecej osob podpisalo by sie ZA budowa.
Zreszta pisząc "Motór&quo... rozwiń
Avatar
obywatel / 25 kwietnia 2012 o 17:09
0
Prezydęcie miej jaja i zbuduj ten stadion lokalizacja mniej istotna na Felinie czy gdzie kolwiek była odlewnia Żeliwa czy Górki czechowskie.Stadion budujemy 1x na 60-70 lat ,stadion na Kresowej to jest plac targowy nie nazywajcie ten placyk stadionem Lublinianki wyfglonda jak Po bombrowaniu niczym w Czeczenii Stadionik na Krasickiego jest poowe własnoscią prywatną stadion Motoru to blaszach z lat 50 -oczym wy piszecie Lublin nie posiada Stadionu wstyd miasto 400 tys ze studentami 90 tys śmieją się ze stadionu powiattowego wielkosci miasteczka 30 tysięcznego -Ludzie Lublin chce być miastem mertopolijnym.Zobaczcie sąsiadów jakie ma i buduje stadiony Kielce ,Rzeszów ,Białystok ktory zbudował opere na miare 22 wieku perełka jedyna w Polsce .Rzeszów terminał przepiękne na 150 lat do przodu .
Prezydęcie miej jaja i zbuduj ten stadion lokalizacja mniej istotna na Felinie czy gdzie kolwiek była odlewnia Żeliwa czy Górki czechowskie.Stadion budujemy 1x na 60-70 lat ,stadion na Kresowej to jest plac targowy nie nazywajcie ten placyk stadionem Lublinianki wyfglonda jak Po bombrowaniu niczym w Czeczenii Stadionik na Krasickiego jest poowe własnoscią prywatną stadion Motoru to blaszach z lat 50 -oczym wy piszecie Lublin nie posiada Stadionu wstyd miasto 400 tys ze studentami 90 tys śmieją się ze stadionu powiattowego wielkosci miastecz... rozwiń
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2012 o 16:00
0
[quote name='tomasz' timestamp='1335349984' post='624840']
A może jakąś elektroniczną petycję do prezydenta miasta o ponowne przemyślenie problemu? Myślę że sporo osób by się pod tym podpisało bo to najzwyklejsze marnotrawienie pieniędzy!! i to Naszych!! Motór ledwo daje radę w II lidze więc po cholere taki obiekt? Może jakiś informatyk mógłby się tym zając?
[/quote]


Jak to po co? Nie wiesz? Żeby było gdzie rozróby robić
[quote name='tomasz' timestamp='1335349984' post='624840']
A może jakąś elektroniczną petycję do prezydenta miasta o ponowne przemyślenie problemu? Myślę że sporo osób by się pod tym podpisało bo to najzwyklejsze marnotrawienie pieniędzy!! i to Naszych!! Motór ledwo daje radę w II lidze więc po cholere taki obiekt? Może jakiś informatyk mógłby się tym zając?
[/quote]


Jak to po co? Nie wiesz? Żeby było gdzie rozróby robić rozwiń
Avatar
Łukasz / 25 kwietnia 2012 o 15:52
0
[quote name='obserwator' timestamp='1335360611' post='624985']
przeciez mamy swoja strefe wolna od podatku, i jakos niikt nie wali i oknami do burakowa malo tego, firmy z dzielnic przemyslowych przenosza sie do strefy by placic mniejsze podatki, ot i biussnes po lubelskuwiec o jakis wsparciu dla inwestorow mowisz? przeciez kumpel naszego płemieła powiedzial ze lubelszczyzna jest regionem rolniczym, zapomnij chlopiedo kogos tam ktory mowi ze mamy juz stadiony? heh czy ty jestes chory na umysle, by nie nazwac cie deb***em? mamy relikty wczesnego komunizmy ktore nie nadaja sie do niczego, juz nawet na II i III ligi ciezko uzyskac licencje, wiec o czym ty chlopie klapiesz?
[/quote]
Nikt nie wali drzwiami i oknami bo region to zadupie, do którego by dotrzeć, trzeba się tłuc drogami podobnymi do poligonu doświadczalnego. Pokonanie 180 km drogi do stolicy zajmuje 3-4 h co jest niedorzeczne. Lubelszczyzna nie inwestuje w nic. Kolejna kwestia to fakt, że wszyscy wykształceni i myślący ludzie uciekają stąd najszybciej jak się da. Znajdują pracę za 4x lepsze stawki w środkowej i zachodniej Polsce. Mogą żyć normalnie i nie walczyć o przetrwanie do I go. Popatrzcie na oferty pracy: 1-sz najpopularniejsza: telemarkteing, 2-ga: przedstawiciel handlowy. Reszta to jeszcze gorsze popłuczyny. Najwięksi pracodawcy to urzędy (zwłaszcza piekny ZUS i skarbówki) oraz galerie handlowe i hipermarkety, które w większości są własnością zagranicznych inwestorów, więc zysk trafia za nasze granice, a biedni lublinianie pracuja za 1200 zł, i jeszcze się cieszą. Nadal budujcie stadiony i kościoły, w tym wasza przyszłość. Będziecie mieli gdzie modlić i kupować chińskie ciuchy.
[quote name='obserwator' timestamp='1335360611' post='624985']
przeciez mamy swoja strefe wolna od podatku, i jakos niikt nie wali i oknami do burakowa malo tego, firmy z dzielnic przemyslowych przenosza sie do strefy by placic mniejsze podatki, ot i biussnes po lubelskuwiec o jakis wsparciu dla inwestorow mowisz? przeciez kumpel naszego płemieła powiedzial ze lubelszczyzna jest regionem rolniczym, zapomnij chlopiedo kogos tam ktory mowi ze mamy juz stadiony? heh czy ty jestes chory na umysle, by nie nazwac ci... rozwiń
Avatar
kibic / 25 kwietnia 2012 o 15:42
0
I tak na tym obiekcie będzoe grała drużyna Lubelski Węgiel, który będzie głównym sponsorem stadionu.
Avatar
obserwator / 25 kwietnia 2012 o 15:30
0
[quote name='aa' timestamp='1335342811' post='624809']
Miastu potrzebne są przede wszystkim inwestycje wspierające inwestorów, którzy założą tu firmy i dadzą ludziom pracę. A nie kolejne stadiony dla piłkarzy czternastej ligi. Mało jeszcze stadionów na Euro, które będą później wymagały horrendalnych subsydiów na ich utrzymanie????
[/quote]

przeciez mamy swoja strefe wolna od podatku, i jakos niikt nie wali i oknami do burakowa
malo tego, firmy z dzielnic przemyslowych przenosza sie do strefy by placic mniejsze podatki, ot i biussnes po lubelsku
wiec o jakis wsparciu dla inwestorow mowisz? przeciez kumpel naszego płemieła powiedzial ze lubelszczyzna jest regionem rolniczym, zapomnij chlopie


do kogos tam ktory mowi ze mamy juz stadiony? heh czy ty jestes chory na umysle, by nie nazwac cie deb***em? mamy relikty wczesnego komunizmy ktore nie nadaja sie do niczego, juz nawet na II i III ligi ciezko uzyskac licencje, wiec o czym ty chlopie klapiesz?
[quote name='aa' timestamp='1335342811' post='624809']
Miastu potrzebne są przede wszystkim inwestycje wspierające inwestorów, którzy założą tu firmy i dadzą ludziom pracę. A nie kolejne stadiony dla piłkarzy czternastej ligi. Mało jeszcze stadionów na Euro, które będą później wymagały horrendalnych subsydiów na ich utrzymanie????
[/quote]

przeciez mamy swoja strefe wolna od podatku, i jakos niikt nie wali i oknami do burakowa
malo tego, firmy z dzielnic przemyslowych przenosza sie d... rozwiń
Avatar
Łukasz / 25 kwietnia 2012 o 15:03
0
Taaa, będziecie mieli stadion. Wszystko jest w tym lubelskim zadupiu: inwestorzy, zakłady produkcyjne, praca, średnia pensja w wys. 3000... Jest wszystko tylko z opóźnieniem 20stu lat. Jedynie zawsze na czasie są układy, praca przez znajomości, kolejki w pośredniaku i wyplata 1500 co mieś. Najważniejsze lubelskie inwestycje to jedynie budowa kościołów co 500 m i remont starych w towarzystwie nowych marketów. Wszystko za państwową kasę. Żenada i tępa, lokalna społeczność. Cały obraz woj. lubelskiego. Były lublinianin pozdrawia.
Avatar
pffffff / 25 kwietnia 2012 o 14:46
0
pfff potrzebny stadion dla kibiców rowerka ... takie przysłowie jest, "zapnij rozporek i schowaj lubelski motorek" ... a stadion pracy nie da, szkoda kasy
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 3 0

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 17 4

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 27 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce