Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 listopada 2012 r.
20:38
Edytuj ten wpis

Budżet Lublina na 2013 rok. Na co wydamy dwa miliardy zł?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A
Na liście wydatków miasta na 2013 rok jest dokończenie remontu Ogrodu Saskiego i przebudowa ronda pr
Na liście wydatków miasta na 2013 rok jest dokończenie remontu Ogrodu Saskiego i przebudowa ronda pr

Remonty dróg i szkół, wyczekiwane przebudowy skrzyżowań, nowe trasy dla trolejbusów. Prezydent powiedział, na co chce wydać w 2013 r. miejskie pieniądze

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W przyszłym roku w miejskiej kasie do wydania będzie 1,98 miliarda zł. – Stawiamy na inwestycje w rozwiązanie problemów komunikacyjnych – mówi prezydent Lublin Krzysztof Żuk o projekcie wydatków. Dziś zajmą się nim radni. Są tu już zaczęte, sztandarowe zadania, jak przedłużenie al. Solidarności, budowa miejskiego stadionu(wiosną ma ruszyć na dobre) i basen przy Zygmuntowskich (w 2013 r. powstaną fundamenty). Jest też sporo nowości.

Prywatne i miejskie inwestycje

• Jesienią 2013 r. ma się zacząć dwuletnia przebudowa skrzyżowania Ducha-Solidarności oraz przebudowa ronda przy Gali wraz z remontem mostu w ul. Fabrycznej (finał w 2015 r.)

• Prezydent chce uniknąć wydatku na estakadę Trasy Zielonej nad ul. Dworcową z włączeniem do Krochmalnej i chce by zrobił to prywatny inwestor • Taki sam plan ma wobec przedłużenia Muzycznej.

• Ruszyć ma budowa ul. Zelwerowicza między ul. Choiny a Koncertową. Miasto zapowiada, że jeśli w marcu skompletuje dokumenty, to ogłosi przetarg na odcinek Koncertowa–Poligonowa. Drogowcy pojawią się na ul. Narutowicza, która w dwa lata ma być przebudowana od Okopowej do Głębokiej. W 2013 r. roku kierowcy dostaną rondo al. Kompozytorów Polskich–Koncertowa.

• Wystartować ma dwuletnia przebudowa ul. Filaretów od Głębokiej do Zana i dalej do ul. Jana Pawła II. Zacząć mają się prace na Łęczyńskiej i Głuskiej. Zacznie się budowa ul. Sławin, miasto ma rozpocząć prace od ul. Siewierzan do Sobótki, koniec planowany jest na 2014 r. A także budowa jezdni, która połączy ul. Szeligowskiego i Chodźki na wysokości pętli trolejbusowej.

Rok remontów

Magistrat zapowiada wysyp remontów, m.in. Al. Racławickich, Drogi Męczenników Majdanka (Grabskiego–cmentarz), Nowego Światu, wiaduktów nad al. Smorawińskiego w ciągu Lipińskiego–Kiepury, ul. Zemborzyckiej. A także dwóch wiaduktów nad ul. Ułanów w ciągu ul. Armii Krajowej. Sama ulica musi na razie czekać, Ratusz wolał m.in. rondo przy Gali. Oświetlone będą fragmenty Nałęczowskiej oraz ul. Cicha.

Pieniądze pójdą też na projekty dalszych inwestycji, wśród nich ul. Bohaterów Monte Cassino (Wojciechowska–Solidarności) i przedłużenia Głębokiej, ciągu Trześniowska–Nasturcjowa–Narcyzowa, przebudowy al. Kompozytorów Polskich od trasy W-Z do Orfeusza, przedłużenia Dekutowskiego do Wyzwolenia, przebudowy ul. Choiny i sypiącego się wiaduktu w ul. Grygowej, estakady nad Głęboką. Na tej liście jest też przebudowa pl. Litewskiego.

Nowe trakcje i inne atrakcje

Powstać mają też nowe odcinki trakcji trolejbusowej, na Majdanie Tatarskim ruszy budowa nowej zajezdni dla trolejbusów, a miasto planuje zakup 12 takich pojazdów oraz 10 autobusów.

Będzie też sporo innych inwestycji • Zakończy się przebudowa Ogrodu Saskiego • budowa basenu przy Roztoczu • miasteczka rowerowego przy Al. Zygmuntowskich i • przedszkola ze żłobkiem przy ul. Wolskiej, a w stanie surowym • będzie podstawówka na Sławinie i zacznie się jej wykańczanie • Wiele szkół zyska docieplenie • Na Bronowicach trwać ma budowa basenu przy Łabędziej, a zakończy się budowa skwerów.

• Pół miliona pochłonie rozpoczęcie prac związanych z budową nowej niecki wysypiska w Rokitnie, zaś trzy razy większą kwotę miasto przekaże na inwestycje w gminie Lubartów w zamian za zgodę na rozbudowę składowiska.

• Straż Miejska dostanie nowe samochody, do straży pożarnej trafią m.in. dwa wozy ratowniczo-gaśnicze, Ratusz dofinansuje również budowę nowej siedziby Komisariatu III Policji przy ul. Kunickiego.

• Dwa miliony miasto wyda na objęcie akcji w sportowych spółkach akcyjnych: połowa trafi do Motoru, połowa do SPR-u.

Złożenie projektu przez prezydenta rozpoczyna dalszy etap prac nad budżetem. Dokument ma być zatwierdzony 20 grudnia.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janek / 17 listopada 2012 o 10:31
0
Coś widzę, że niektórzy mają zanik pamięci co się działo za" Pruszona"więc przypominam-ulica Graffa,przebudowa Turystycznej, przebudowa al. Kraśnickiej,al.Spółdzielczości Pracy,zagwarantowanie unijnych funduszy na rozwój komunikacji miejskiej i wykonanie stosownego planu.budowa trakcji trolejbusowej na ul.Orkana i dalszego ciągu do Głębokiej,przebudowa trakcji na Chodźki-to niektóre inwestycje za"Pruszona",byliśmy na 4-tej pozycji uzyskania funduszy europejskich w kraju,a przypominam,że nie były one tak duże jak teraz.Nadmieniam że też popieram prezydenta Żuka i życzę my jak najlepiej.
Coś widzę, że niektórzy mają zanik pamięci co się działo za" Pruszona"więc przypominam-ulica Graffa,przebudowa Turystycznej, przebudowa al. Kraśnickiej,al.Spółdzielczości Pracy,zagwarantowanie unijnych funduszy na rozwój komunikacji miejskiej i wykonanie stosownego planu.budowa trakcji trolejbusowej na ul.Orkana i dalszego ciągu do Głębokiej,przebudowa trakcji na Chodźki-to niektóre inwestycje za"Pruszona",byliśmy na 4-tej pozycji uzyskania funduszy europejskich w kraju,a przypominam,że nie były one tak duże jak teraz.Nad... rozwiń
Avatar
kocioł / 16 listopada 2012 o 16:00
0
mieli w tym roku robić wiadukt w ciągu Smorawińskiego
i nie wyrobili się... oby pocisnęli go w 2013

później zostanie jeszcze tylko do zrobienia Andersa i będzie
gotowa cała północna nitka wewnętrznej obwodnicy
Avatar
zwolennik / 16 listopada 2012 o 15:49
0
Popieram w całej rozciągłości działania prezydenta. Szkoda, że nie startował w wyborach wcześniej. Ma u mnie drugą kadencję !!!
Avatar
llubellak / 16 listopada 2012 o 15:13
0
za Pruszona miasto się nie zadłużało ale i nic się nie działo! przypomnijcie sobie ówczesne ulice. nic a nic się nie działo, nikt niczego nie remontował, nikt niczego nie budował.wszystko było zostawione samopas.

teraz dopiero nadrabiamy zaległości z lat ubiegłych, robimy to co w innych miastach już dawno zostało zrobione! wszystkiego nie da się zrobić w ciągu jednego roku, czy dwóch lat ale ważne, że w końcu coś się dzieje i z roku na rok przybywa ulic równych jak stół.

przypomnijcie tylko sobie nasze piękne ulice sprzed 5-10 lat
Avatar
llubellak / 16 listopada 2012 o 15:13
0
za Pruszona miasto się nie zadłużało ale i nic się nie działo! przypomnijcie sobie ówczesne ulice. nic a nic się nie działo, nikt niczego nie remontował, nikt niczego nie budował.wszystko było zostawione samopas.

teraz dopiero nadrabiamy zaległości z lat ubiegłych, robimy to co w innych miastach już dawno zostało zrobione! wszystkiego nie da się zrobić w ciągu jednego roku, czy dwóch lat ale ważne, że w końcu coś się dzieje i z roku na rok przybywa ulic równych jak stół.

przypomnijcie tylko sobie nasze piękne ulice sprzed 5-10 lat
Avatar
Krz / 16 listopada 2012 o 14:34
0
[quote name='ciekawy' timestamp='1353064707' post='694524']
A ile będzie miasto miało długu na koniec 2013?
[/quote]

Coś ok 1 000 000 000 zl
Avatar
gość / 16 listopada 2012 o 14:31
0
[quote name='ja wiem...' timestamp='1353069961' post='694578']
Łęczyńska?? Tam psy już nawet dupami nie chcą szczekać... Powinni ją zaorać i braków nasadzić.
[/quote]

[quote name='ja wiem...' timestamp='1353069961' post='694578']
Łęczyńska?? Tam psy już nawet dupami nie chcą szczekać... Powinni ją zaorać i braków nasadzić.
[/quote]To, że na Twoim osiedlu ulice zaorano i buraków nasadzono, to nie znaczy że na Łęczyńskiej też tak samo zrobią Nie mierz całego miasta "miarą" swojego osiedla!
[quote name='ja wiem...' timestamp='1353069961' post='694578']
Łęczyńska?? Tam psy już nawet dupami nie chcą szczekać... Powinni ją zaorać i braków nasadzić.
[/quote]

[quote name='ja wiem...' timestamp='1353069961' post='694578']
Łęczyńska?? Tam psy już nawet dupami nie chcą szczekać... Powinni ją zaorać i braków nasadzić.
[/quote]To, że na Twoim osiedlu ulice zaorano i buraków nasadzono, to nie znaczy że na Łęczyńskiej też tak samo zrobią Nie mierz całego... rozwiń
Avatar
ja wiem... / 16 listopada 2012 o 13:46
0
[quote name='gość' timestamp='1353065035' post='694527']
Łęczyńska nadal będzie nie ruszana? Trzeba zorganizować protest i solidnie zablokować Łęczyńską dla pojazdów! Ludzie! -wyjdźcie na ulicę! Może wtedy władze miasta zauważyły by ten problem?!
[/quote]
Łęczyńska?? Tam psy już nawet dupami nie chcą szczekać... Powinni ją zaorać i braków nasadzić.
Avatar
devon / 16 listopada 2012 o 13:00
0
Lista full wypas, i pomyśleć, że poprzedni włodarze tylko jęczeli, że "nie da się" i "nie ma kasy". A podobno to teraz jest kryzys. Zaznaczam, że nie obchodzi mnie, z jakiej opcji polit. jest zarządca miasta, ale to, jak miastem zarządza.
Avatar
realista / 16 listopada 2012 o 12:43
0
[quote name='gość' timestamp='1353065035' post='694527']
Łęczyńska nadal będzie nie ruszana? Trzeba zorganizować protest i solidnie zablokować Łęczyńską dla pojazdów! Ludzie! -wyjdźcie na ulicę! Może wtedy władze miasta zauważyły by ten problem?!
[/quote]

a ty co? nie wyjdziesz, że piszesz aby kto inny protestował! bierz transparent, idź się przykuj do latarni i protestuj, daj innym przykład
Avatar
Janek / 17 listopada 2012 o 10:31
0
Coś widzę, że niektórzy mają zanik pamięci co się działo za" Pruszona"więc przypominam-ulica Graffa,przebudowa Turystycznej, przebudowa al. Kraśnickiej,al.Spółdzielczości Pracy,zagwarantowanie unijnych funduszy na rozwój komunikacji miejskiej i wykonanie stosownego planu.budowa trakcji trolejbusowej na ul.Orkana i dalszego ciągu do Głębokiej,przebudowa trakcji na Chodźki-to niektóre inwestycje za"Pruszona",byliśmy na 4-tej pozycji uzyskania funduszy europejskich w kraju,a przypominam,że nie były one tak duże jak teraz.Nadmieniam że też popieram prezydenta Żuka i życzę my jak najlepiej.
Coś widzę, że niektórzy mają zanik pamięci co się działo za" Pruszona"więc przypominam-ulica Graffa,przebudowa Turystycznej, przebudowa al. Kraśnickiej,al.Spółdzielczości Pracy,zagwarantowanie unijnych funduszy na rozwój komunikacji miejskiej i wykonanie stosownego planu.budowa trakcji trolejbusowej na ul.Orkana i dalszego ciągu do Głębokiej,przebudowa trakcji na Chodźki-to niektóre inwestycje za"Pruszona",byliśmy na 4-tej pozycji uzyskania funduszy europejskich w kraju,a przypominam,że nie były one tak duże jak teraz.Nad... rozwiń
Avatar
kocioł / 16 listopada 2012 o 16:00
0
mieli w tym roku robić wiadukt w ciągu Smorawińskiego
i nie wyrobili się... oby pocisnęli go w 2013

później zostanie jeszcze tylko do zrobienia Andersa i będzie
gotowa cała północna nitka wewnętrznej obwodnicy
Avatar
zwolennik / 16 listopada 2012 o 15:49
0
Popieram w całej rozciągłości działania prezydenta. Szkoda, że nie startował w wyborach wcześniej. Ma u mnie drugą kadencję !!!
Avatar
llubellak / 16 listopada 2012 o 15:13
0
za Pruszona miasto się nie zadłużało ale i nic się nie działo! przypomnijcie sobie ówczesne ulice. nic a nic się nie działo, nikt niczego nie remontował, nikt niczego nie budował.wszystko było zostawione samopas.

teraz dopiero nadrabiamy zaległości z lat ubiegłych, robimy to co w innych miastach już dawno zostało zrobione! wszystkiego nie da się zrobić w ciągu jednego roku, czy dwóch lat ale ważne, że w końcu coś się dzieje i z roku na rok przybywa ulic równych jak stół.

przypomnijcie tylko sobie nasze piękne ulice sprzed 5-10 lat
Avatar
llubellak / 16 listopada 2012 o 15:13
0
za Pruszona miasto się nie zadłużało ale i nic się nie działo! przypomnijcie sobie ówczesne ulice. nic a nic się nie działo, nikt niczego nie remontował, nikt niczego nie budował.wszystko było zostawione samopas.

teraz dopiero nadrabiamy zaległości z lat ubiegłych, robimy to co w innych miastach już dawno zostało zrobione! wszystkiego nie da się zrobić w ciągu jednego roku, czy dwóch lat ale ważne, że w końcu coś się dzieje i z roku na rok przybywa ulic równych jak stół.

przypomnijcie tylko sobie nasze piękne ulice sprzed 5-10 lat
Avatar
Krz / 16 listopada 2012 o 14:34
0
[quote name='ciekawy' timestamp='1353064707' post='694524']
A ile będzie miasto miało długu na koniec 2013?
[/quote]

Coś ok 1 000 000 000 zl
Avatar
gość / 16 listopada 2012 o 14:31
0
[quote name='ja wiem...' timestamp='1353069961' post='694578']
Łęczyńska?? Tam psy już nawet dupami nie chcą szczekać... Powinni ją zaorać i braków nasadzić.
[/quote]

[quote name='ja wiem...' timestamp='1353069961' post='694578']
Łęczyńska?? Tam psy już nawet dupami nie chcą szczekać... Powinni ją zaorać i braków nasadzić.
[/quote]To, że na Twoim osiedlu ulice zaorano i buraków nasadzono, to nie znaczy że na Łęczyńskiej też tak samo zrobią Nie mierz całego miasta "miarą" swojego osiedla!
[quote name='ja wiem...' timestamp='1353069961' post='694578']
Łęczyńska?? Tam psy już nawet dupami nie chcą szczekać... Powinni ją zaorać i braków nasadzić.
[/quote]

[quote name='ja wiem...' timestamp='1353069961' post='694578']
Łęczyńska?? Tam psy już nawet dupami nie chcą szczekać... Powinni ją zaorać i braków nasadzić.
[/quote]To, że na Twoim osiedlu ulice zaorano i buraków nasadzono, to nie znaczy że na Łęczyńskiej też tak samo zrobią Nie mierz całego... rozwiń
Avatar
ja wiem... / 16 listopada 2012 o 13:46
0
[quote name='gość' timestamp='1353065035' post='694527']
Łęczyńska nadal będzie nie ruszana? Trzeba zorganizować protest i solidnie zablokować Łęczyńską dla pojazdów! Ludzie! -wyjdźcie na ulicę! Może wtedy władze miasta zauważyły by ten problem?!
[/quote]
Łęczyńska?? Tam psy już nawet dupami nie chcą szczekać... Powinni ją zaorać i braków nasadzić.
Avatar
devon / 16 listopada 2012 o 13:00
0
Lista full wypas, i pomyśleć, że poprzedni włodarze tylko jęczeli, że "nie da się" i "nie ma kasy". A podobno to teraz jest kryzys. Zaznaczam, że nie obchodzi mnie, z jakiej opcji polit. jest zarządca miasta, ale to, jak miastem zarządza.
Avatar
realista / 16 listopada 2012 o 12:43
0
[quote name='gość' timestamp='1353065035' post='694527']
Łęczyńska nadal będzie nie ruszana? Trzeba zorganizować protest i solidnie zablokować Łęczyńską dla pojazdów! Ludzie! -wyjdźcie na ulicę! Może wtedy władze miasta zauważyły by ten problem?!
[/quote]

a ty co? nie wyjdziesz, że piszesz aby kto inny protestował! bierz transparent, idź się przykuj do latarni i protestuj, daj innym przykład
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 0 0

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 44-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 1

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 2

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 4

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 17 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 5

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!