Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Budżet Lublina na 2015 r. Bez przebudowy pl. Litewskiego. Są nowe drogi i radiowozy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
176 37 A A

Karty zostały wyłożone. Wiadomo już, co prezydent chce dopisać do listy wydatków miasta na 2015 r., a co z niej wyrzuca. Z listy znika przebudowa pl. Litewskiego, pojawia się za to nowa jezdnia przy al. Solidarności, kładka do os. Świt, czy też nowe radiowozy Straży Miejskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Choć koszty przebudowy pl. Litewskiego szacowane są na 62 miliony zł, to w pierwotnym projekcie budżetu na 2015 r. prezydent uwzględnił tylko 20 milionów zł. Teraz właśnie taką kwotę wykreślił i na Litewski nie zostało nic. Ratusz nadal podkreśla, że jeśli pojawi się możliwość zdobycia dotacji na te prace, to przebudowa ponownie zostanie wpisana na listę wydatków. projektem budżetu miasta Co jeszcze się zmienia? Poniżej prezentujemy wybrane zmiany wprowadzone do projektu przez prezydenta. Ostatecznym projektem budżetu radni zajmą się na sesji zaplanowanej na wtorek.

Drogi, drogi, drogi

Na nowy most w ciągu ul. Głównej znalazło się 830 tys. złotych. Kwota ta ma wystarczyć na opracowanie projektu i rozpoczęcie prac, na ich dokończenie nie wystarczy, bo całość zadania oszacowano na 1,8 mln zł.

Nowa jezdnia wzdłuż al. Solidarności powstać ma w przyszłym roku kosztem pół miliona złotych. Będzie biegła od ul. Browarnej (ślepa uliczka prawie na wprost Wodopojnej) do terenu PZMot. Natomiast na Czechowie gruntowną przebudowę przejść ma ul. Symfoniczna.

Sygnalizacje świetlne staną w trzech miejscach: na skrzyżowaniu ul. Roztocze z Wielkopolską, na przejściu przez ul. Kruczkowskiego w pobliżu podstawówki nr 40 oraz na skrzyżowaniu ul. Mełgiewskiej z ul. Frezerów. Łącznie na nowe światła prezydent rezerwuje 850 tys. złotych.

Mieszkańcy os. Łęgi i Świt mają doczekać się rozpoczęcia budowy kładki łączącej oba osiedla między Kaczeńcową a Rzeszowską. Ratusz zakłada, że w przyszłym roku wykonane zostaną prace ziemne, stabilizacja gruntu palami oraz konstrukcja słupów i kładki. Inwestycja ma się zakończyć dopiero w 2016 r., jej koszt oszacowano na 4,7 miliona złotych, tymczasem na przyszły rok miasto rezerwuje 2 miliony.

Na Czubach rozpocząć ma się również przebudowa ul. Romantycznej (całkowity koszt 3,5 mln zł, na przyszły rok tylko milion) wraz z budową nowej kanalizacji deszczowej, nowego oświetlenia i przebudową gazociągu. Finał planowany jest na 2016 r. W przyszłym roku miasto ma się za to uporać z ul. Gościnną, która dostanie nową nawierzchnię i zatoki parkingowe.

W 2015 r. powinien powstać brakujący fragment ul. Lipskiej od przejazdu do Janowskiej, dobudowany będzie też brakujący odcinek Baśniowej wraz z miejscami parkingowymi, ul. Pliszczyńska ma dostać chodnik, w planie jest przebudowa ul. Kuronia, na wysokości Glinianej 25 i 27 przewidziana jest zatoka parkingowa, na listę trafiła budowa ul. Wapowskiego od Domeyki do Wolińskiego a na Romera obok skrzyżowania z Wapowskiego powstać ma zatoka przystankowa z wiatą. Ścieżka rowerowa doprowadzona ma być od Misjonarskiej do al. Unii Lubelskiej.

Prezydent dopisał do projektu budżetu również przebudowę Łabędziej, kontynuację prac na Dunikowskiego, a także budowę Trześniowskiej na odcinku 500 m od Jaworowej, wpisał boczny odcinek ul. Lucyny Herc, zwiększył też kwoty przewidziane na dalszy ciąg budowy Jemiołowej i prace przy ul. Sławin. Rozpocząć mają się prace na Wilczej i Robotniczej, powstać ma dokumentacja przebudowy ul. Kalinowszczyzna. Remont przejść ma ul. Pana Wołodyjowskiego i ul. Kleeberga.

Zmiany szykują się na Radzyńskiej, tu pojawi się nowe oznakowanie, wydzielony ma być ciąg dla pieszych, powstaną progi zwalniające. Takich progów można się także spodziewać na os. Choiny, a obok skrzyżowania ul. Paganiniego z dojazdem do kościoła stanie lustro drogowe. Prezydent zadeklarował ponadto, że w ramach bieżącego utrzymania dróg wydłużone zostanie zielone światło (z 15 do 25 sekund) na przejściu przez Al. Racławickie obok Lipowej.

Szkoły

Lekkoatletyczny Orlik powinien powstać w przyszłym roku obok podstawówki przy Mickiewicza, zacząć mają się prace związane z wymianą niecki basenu Gimnazjum nr 5. Po licznych prośbach radnych z 350 tys. zł o dwa miliony wzrasta kwota zarezerwowana na salę koncertową szkoły muzycznej przy Narutowicza.

Ratusz zleci opracowanie projektu budowy hali sportowej dla Gimnazjum nr 15 oraz budowy krytej pływalni przy VI LO jak też dokumentację remontu III LO.
W podstawówce nr 45 wyremontowane zostaną sanitariaty, w SP 6 wymieniane będą drzwi sal lekcyjnych, remont przejdzie łazienka Bursy Szkolnej nr 3.

Rekreacja, sport, kultura

O 30 tys. zł miasto ma zwiększyć planowane wydatki na utrzymanie boisk osiedlowych, 200 tys. zł trafi na prace w parku przy Zawilcowej z przeznaczeniem na urządzenia zabawowe, małą architekturę, ogrodzenie, nowe trawniki i... wycinkę drzew. Urządzony powinien być również plac zabaw na działce między Głęboką, Nadbystrzycką i Glinianą, są też fundusze na dokupienie wyposażenia placu zabaw w pobliżu os. Słoneczny Dom.

Dodatkowy milion miasto wpompuje w dwie spółki sportowe. Tym samym Motor Lublin zamiast 700 tys. zł miałby dostać milion, a spółka SPR zamiast dostać 1,3 miliona otrzyma okrągłe dwa miliony. Natomiast swoją spółkę MOSiR miasto zamierza dokapitalizować kwotą 3,5 miliona złotych.

O milion rośnie pula na dotacje do przedsięwzięć kulturalnych, co Ratusz tłumaczy przygotowaniami do 700-lecia Lublina. Dodatkowe ćwierć miliona trafi na stypendia dla artystów. Rosną dotacje do większości instytucji kultury (w tym dla CK o 250 tys. i WK o 200 tys.), powstaje też rezerwa celowa na utworzenie filii DDK "Bronowice” i DDK "Węglin”.

Pozostałe

Szykuje się ułatwienie dla mieszkańców w załatwianiu spraw w Urzędzie Miasta. Magistraty planuje uruchomienie trzech nowych filii Biura Obsługi Mieszkańców: przy Jagiełły 10, Pocztowej 1 i Żywnego 8. Łatwiej będą mieć też urzędnicy, w projekcie budżetu znalazły się pieniądze na zakup dwóch nowych samochodów dla Ratusza. Kolejnych pięć samochodów kupić ma Straż Miejska.

Z 1,5 mln do 2 mln zł wzrasta rezerwa na inwestycje zgłaszane przez rady dzielnic.
Czytaj więcej o:

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ania / 23 grudnia 2014 o 19:29
0

a most na kunickiego to co??

Avatar
BudŻet / 22 grudnia 2014 o 19:25
0

~BudŻet piszesz jota w jotę jak Tułajew który wszystkich straszy notorycznie niewypłacalnością, zawaleniem się budżetu, bankructwem, komisarzami itp. A Lublin jak stał tak dalej stoi, ba o dziwo znajdują się kolejne banki które chętnie dają miastu kredyty, co raczej pokazuje, że wszystko jest pod kontrolą a te twoje wszystkie czarne wizje to tylko wymysł schorowanej głowy człowieka który od lat bez efektu próbuje się dostać do rady miasta

Reklamacje do prezydenta miasta, bo to w oparciu o podpisane przez niego sprawozdania podałem aktualną relację długu do dochodów.

Jeżeli to samo, co ode mnie można usłyszeć od S. Tułajewa, to świadczy dobrze o nim, bo widocznie nie każdy radny potrafi pojachechać do KRS w Świdniku i zrozumieć proste zestawienia WINIEN i MA w sprawozdaniach finansowych spółek  z udziałem lub akcjonariatem miasta.

W kwestii udzielania kredytów czy emisji obligacji dla JST sprawa jest banalnie prosta, bo ustawowo gmina nie może upaść, a zawsze jest z czego pieniądze ściągnąć.

Co do kandydowania, to za cienki jesteś, by ograniczyć moje czynne i bierne prawo wyborcze lub decydować ile razy mogę stawać w szranki z tymi, którzy reklamują się nie gorzej niż proszek do prania.

Myślisz, że gdybym naprawdę chciał wejść do rady miasta, to bym nie wisiał na billboardach w całym okręgu wyborczym będącym moim miejscem zamieszkania?

Długo się będziesz musiał jeszcze uczyć nie tylko kultury ale przede wszystkim zrozumienia, co autor ma na myśli pisząc każdego dnia swoją historię.

Reklamacje do prezydenta miasta, bo to w oparciu o podpisane przez niego sprawozdania podałem aktualną relację długu do dochodów.

Jeżeli to samo, co ode mnie można usłyszeć od S. Tułajewa, to świadczy dobrze o nim, bo widocznie nie każdy radny potrafi pojachechać do KRS w Świdniku i zrozumieć proste zestawienia WINIEN i MA w sprawozdaniach finansowych spółek  z udziałem lub akcjonariatem miasta.

W kwestii udzielania kredytów czy emisji obligacji dla JST sprawa jest banalnie prosta, bo ustawowo gmina nie ... rozwiń

Avatar
Jacek / 22 grudnia 2014 o 17:54
0

~BudŻet piszesz jota w jotę jak Tułajew który wszystkich straszy notorycznie niewypłacalnością, zawaleniem się budżetu, bankructwem, komisarzami itp. A Lublin jak stał tak dalej stoi, ba o dziwo znajdują się kolejne banki które chętnie dają miastu kredyty, co raczej pokazuje, że wszystko jest pod kontrolą a te twoje wszystkie czarne wizje to tylko wymysł schorowanej głowy człowieka który od lat bez efektu próbuje się dostać do rady miasta

Avatar
BudŻet / 22 grudnia 2014 o 17:14
0

nie ma inwestycji nie z powodu długu(który jest na bezpiecznym poziomie) ale dlatego, że czekamy na kasę z nowej perspektywy unijnej

piękne populizmy, ja to w ogóle bym każdemu mieszkańcowi dał po milion złotych i do tego jeszcze rozkręcił interes za niego, z kranów lałby się Dom Perignon i wszyscy byliby szczęśliwi

ps: za hipermarkety podziękuj Andrzejowi "Tesco" Pruszkowskiemu i radnym którzy go popierali, bo to oni uchwalali plany zagospodarowania przestrzennego pozwalające budować galerie i markety, aktualna władza nie ma nic do gadania w tej kwestii

Z tym zadłużeniem, to taki świąteczny żart czy tylko próba trywializowania rzeczywistości?

Przecież gdyby nie spółki z udziałem i akcjonariatem miasta, których zobowiązań i strat nie wlicza się w relację dochodów do długu publicznego JST, to Lublin już w 2011 roku przekroczyłby o minimum 7 pkt 60% próg bezpieczeństwa.

Gdyby nie przekształcenie MOSiR w Sp. z o.o. oraz inne kreatywne zabiegi, to od 3 lat byłby przekroczony limit relacji łącznej kwoty długu do dochodów budżetowych.

W tym roku po 3 kwartałach sytuacja zadłużenia naszego miasta wyglądała następująco:

a) 1 miliard 108 milionów 500 tysięcy złotych według tytułów dłużnych
B) 1 miliard 346 milionów 541 tysięcy 924 złotych wraz z kredytami i pożyczkami oraz papierami wartościowymi wyemitowanymi na realizację programów, projektów lub zadań finansowanych z udziałem środków UE.

W tym pierwszym przypadku w relacji do dochodów wykonanych w ciągu III kwartałów bieżącego roku dług publiczny naszego miasta przekroczył już 84%.

W drugim przypadku relacja długu  publicznego naszego miasta w stosunku do wykonanych dochodów przekroczyła już 102%.

Reasumując, to Ty niczego nie dawaj mieszkańcom naszego miasta, a przestań ich łupić, bo czymże innym jest próba trywializacji obecnej sytuacji, w której wyłożono pieniądze na projekty, a zabrakło na ich realizację?

o taki świąteczny żart czy tylko próba trywializowania rzeczywistości?

Przecież gdyby nie spółki z udziałem i akcjonariatem miasta, których zobowiązań i strat nie wlicza się w relację dochodów do długu publicznego JST, to Lublin już w 2011 roku przekroczyłby o minimum 7 pkt 60% próg bezpieczeństwa.

Gdyby nie przekształcenie MOSiR w Sp. z o.o. oraz inne kreatywne zabiegi, to od 3 lat byłby przekroczony limit relacji łącznej kwoty długu do dochodów budżetowych.

W tym roku po 3 kwartałach sytuacja zadłużenia... rozwiń

Avatar
as / 22 grudnia 2014 o 16:51
0

Tak Zenek zagłosuj następnym razem na Muszyńskiego - zamiast remontów dróg będą 4 lata budowania kościołów, pomników i muzeów chwały

Avatar
fff / 22 grudnia 2014 o 16:49
0

A kto oprócz was po niej jeździ?.

Avatar
cdff / 22 grudnia 2014 o 16:47
0

Wypowiadaj się za siebie, ja nie mam zamiaru czyścić komuś buty ale wiedzę że ty jesteś dobrym materiałem na to. Jak można pisać takie bzdury(hipermarkety buduje "miasto"?!).

Avatar
Zenek / 22 grudnia 2014 o 16:26
0
Czyli ul Narutowicza nie będzie skończona?! Aż żałuję w tym momencie głosu na zuka... To samo pareset metrów na junoszy. Dalej Wertepy.
Avatar
Daniel / 22 grudnia 2014 o 15:51
0

A wiadukt na al. Kompozytorów Polskich dalej się sypie... I zamiast remontować to zrobiono zwężenie tylko...

Avatar
Robert / 22 grudnia 2014 o 14:31
0

a na ul. Choiny od ul.Zelwerowicza do granic miasta jak zwykle zabrakło kasy, widocznie nikt z radnych, czy ważniejszych urzędników ta droga nie jeździ, wiec po co ja poszerzyć i oświetlić :(

A to masz rację. Trzeba się tam budować gdzie jest moda i gdzie urzędnicy sie budują.

Avatar
ania / 23 grudnia 2014 o 19:29
0

a most na kunickiego to co??

Avatar
BudŻet / 22 grudnia 2014 o 19:25
0

~BudŻet piszesz jota w jotę jak Tułajew który wszystkich straszy notorycznie niewypłacalnością, zawaleniem się budżetu, bankructwem, komisarzami itp. A Lublin jak stał tak dalej stoi, ba o dziwo znajdują się kolejne banki które chętnie dają miastu kredyty, co raczej pokazuje, że wszystko jest pod kontrolą a te twoje wszystkie czarne wizje to tylko wymysł schorowanej głowy człowieka który od lat bez efektu próbuje się dostać do rady miasta

Reklamacje do prezydenta miasta, bo to w oparciu o podpisane przez niego sprawozdania podałem aktualną relację długu do dochodów.

Jeżeli to samo, co ode mnie można usłyszeć od S. Tułajewa, to świadczy dobrze o nim, bo widocznie nie każdy radny potrafi pojachechać do KRS w Świdniku i zrozumieć proste zestawienia WINIEN i MA w sprawozdaniach finansowych spółek  z udziałem lub akcjonariatem miasta.

W kwestii udzielania kredytów czy emisji obligacji dla JST sprawa jest banalnie prosta, bo ustawowo gmina nie może upaść, a zawsze jest z czego pieniądze ściągnąć.

Co do kandydowania, to za cienki jesteś, by ograniczyć moje czynne i bierne prawo wyborcze lub decydować ile razy mogę stawać w szranki z tymi, którzy reklamują się nie gorzej niż proszek do prania.

Myślisz, że gdybym naprawdę chciał wejść do rady miasta, to bym nie wisiał na billboardach w całym okręgu wyborczym będącym moim miejscem zamieszkania?

Długo się będziesz musiał jeszcze uczyć nie tylko kultury ale przede wszystkim zrozumienia, co autor ma na myśli pisząc każdego dnia swoją historię.

Reklamacje do prezydenta miasta, bo to w oparciu o podpisane przez niego sprawozdania podałem aktualną relację długu do dochodów.

Jeżeli to samo, co ode mnie można usłyszeć od S. Tułajewa, to świadczy dobrze o nim, bo widocznie nie każdy radny potrafi pojachechać do KRS w Świdniku i zrozumieć proste zestawienia WINIEN i MA w sprawozdaniach finansowych spółek  z udziałem lub akcjonariatem miasta.

W kwestii udzielania kredytów czy emisji obligacji dla JST sprawa jest banalnie prosta, bo ustawowo gmina nie ... rozwiń

Avatar
Jacek / 22 grudnia 2014 o 17:54
0

~BudŻet piszesz jota w jotę jak Tułajew który wszystkich straszy notorycznie niewypłacalnością, zawaleniem się budżetu, bankructwem, komisarzami itp. A Lublin jak stał tak dalej stoi, ba o dziwo znajdują się kolejne banki które chętnie dają miastu kredyty, co raczej pokazuje, że wszystko jest pod kontrolą a te twoje wszystkie czarne wizje to tylko wymysł schorowanej głowy człowieka który od lat bez efektu próbuje się dostać do rady miasta

Avatar
BudŻet / 22 grudnia 2014 o 17:14
0

nie ma inwestycji nie z powodu długu(który jest na bezpiecznym poziomie) ale dlatego, że czekamy na kasę z nowej perspektywy unijnej

piękne populizmy, ja to w ogóle bym każdemu mieszkańcowi dał po milion złotych i do tego jeszcze rozkręcił interes za niego, z kranów lałby się Dom Perignon i wszyscy byliby szczęśliwi

ps: za hipermarkety podziękuj Andrzejowi "Tesco" Pruszkowskiemu i radnym którzy go popierali, bo to oni uchwalali plany zagospodarowania przestrzennego pozwalające budować galerie i markety, aktualna władza nie ma nic do gadania w tej kwestii

Z tym zadłużeniem, to taki świąteczny żart czy tylko próba trywializowania rzeczywistości?

Przecież gdyby nie spółki z udziałem i akcjonariatem miasta, których zobowiązań i strat nie wlicza się w relację dochodów do długu publicznego JST, to Lublin już w 2011 roku przekroczyłby o minimum 7 pkt 60% próg bezpieczeństwa.

Gdyby nie przekształcenie MOSiR w Sp. z o.o. oraz inne kreatywne zabiegi, to od 3 lat byłby przekroczony limit relacji łącznej kwoty długu do dochodów budżetowych.

W tym roku po 3 kwartałach sytuacja zadłużenia naszego miasta wyglądała następująco:

a) 1 miliard 108 milionów 500 tysięcy złotych według tytułów dłużnych
B) 1 miliard 346 milionów 541 tysięcy 924 złotych wraz z kredytami i pożyczkami oraz papierami wartościowymi wyemitowanymi na realizację programów, projektów lub zadań finansowanych z udziałem środków UE.

W tym pierwszym przypadku w relacji do dochodów wykonanych w ciągu III kwartałów bieżącego roku dług publiczny naszego miasta przekroczył już 84%.

W drugim przypadku relacja długu  publicznego naszego miasta w stosunku do wykonanych dochodów przekroczyła już 102%.

Reasumując, to Ty niczego nie dawaj mieszkańcom naszego miasta, a przestań ich łupić, bo czymże innym jest próba trywializacji obecnej sytuacji, w której wyłożono pieniądze na projekty, a zabrakło na ich realizację?

o taki świąteczny żart czy tylko próba trywializowania rzeczywistości?

Przecież gdyby nie spółki z udziałem i akcjonariatem miasta, których zobowiązań i strat nie wlicza się w relację dochodów do długu publicznego JST, to Lublin już w 2011 roku przekroczyłby o minimum 7 pkt 60% próg bezpieczeństwa.

Gdyby nie przekształcenie MOSiR w Sp. z o.o. oraz inne kreatywne zabiegi, to od 3 lat byłby przekroczony limit relacji łącznej kwoty długu do dochodów budżetowych.

W tym roku po 3 kwartałach sytuacja zadłużenia... rozwiń

Avatar
as / 22 grudnia 2014 o 16:51
0

Tak Zenek zagłosuj następnym razem na Muszyńskiego - zamiast remontów dróg będą 4 lata budowania kościołów, pomników i muzeów chwały

Avatar
fff / 22 grudnia 2014 o 16:49
0

A kto oprócz was po niej jeździ?.

Avatar
cdff / 22 grudnia 2014 o 16:47
0

Wypowiadaj się za siebie, ja nie mam zamiaru czyścić komuś buty ale wiedzę że ty jesteś dobrym materiałem na to. Jak można pisać takie bzdury(hipermarkety buduje "miasto"?!).

Avatar
Zenek / 22 grudnia 2014 o 16:26
0
Czyli ul Narutowicza nie będzie skończona?! Aż żałuję w tym momencie głosu na zuka... To samo pareset metrów na junoszy. Dalej Wertepy.
Avatar
Daniel / 22 grudnia 2014 o 15:51
0

A wiadukt na al. Kompozytorów Polskich dalej się sypie... I zamiast remontować to zrobiono zwężenie tylko...

Avatar
Robert / 22 grudnia 2014 o 14:31
0

a na ul. Choiny od ul.Zelwerowicza do granic miasta jak zwykle zabrakło kasy, widocznie nikt z radnych, czy ważniejszych urzędników ta droga nie jeździ, wiec po co ja poszerzyć i oświetlić :(

A to masz rację. Trzeba się tam budować gdzie jest moda i gdzie urzędnicy sie budują.

Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 0 4

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 2 11

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 25 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 34 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!