Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Budżet Lublina na 2015 r. Bez przebudowy pl. Litewskiego. Są nowe drogi i radiowozy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
176 37 A A

Karty zostały wyłożone. Wiadomo już, co prezydent chce dopisać do listy wydatków miasta na 2015 r., a co z niej wyrzuca. Z listy znika przebudowa pl. Litewskiego, pojawia się za to nowa jezdnia przy al. Solidarności, kładka do os. Świt, czy też nowe radiowozy Straży Miejskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Choć koszty przebudowy pl. Litewskiego szacowane są na 62 miliony zł, to w pierwotnym projekcie budżetu na 2015 r. prezydent uwzględnił tylko 20 milionów zł. Teraz właśnie taką kwotę wykreślił i na Litewski nie zostało nic. Ratusz nadal podkreśla, że jeśli pojawi się możliwość zdobycia dotacji na te prace, to przebudowa ponownie zostanie wpisana na listę wydatków. projektem budżetu miasta Co jeszcze się zmienia? Poniżej prezentujemy wybrane zmiany wprowadzone do projektu przez prezydenta. Ostatecznym projektem budżetu radni zajmą się na sesji zaplanowanej na wtorek.

Drogi, drogi, drogi

Na nowy most w ciągu ul. Głównej znalazło się 830 tys. złotych. Kwota ta ma wystarczyć na opracowanie projektu i rozpoczęcie prac, na ich dokończenie nie wystarczy, bo całość zadania oszacowano na 1,8 mln zł.

Nowa jezdnia wzdłuż al. Solidarności powstać ma w przyszłym roku kosztem pół miliona złotych. Będzie biegła od ul. Browarnej (ślepa uliczka prawie na wprost Wodopojnej) do terenu PZMot. Natomiast na Czechowie gruntowną przebudowę przejść ma ul. Symfoniczna.

Sygnalizacje świetlne staną w trzech miejscach: na skrzyżowaniu ul. Roztocze z Wielkopolską, na przejściu przez ul. Kruczkowskiego w pobliżu podstawówki nr 40 oraz na skrzyżowaniu ul. Mełgiewskiej z ul. Frezerów. Łącznie na nowe światła prezydent rezerwuje 850 tys. złotych.

Mieszkańcy os. Łęgi i Świt mają doczekać się rozpoczęcia budowy kładki łączącej oba osiedla między Kaczeńcową a Rzeszowską. Ratusz zakłada, że w przyszłym roku wykonane zostaną prace ziemne, stabilizacja gruntu palami oraz konstrukcja słupów i kładki. Inwestycja ma się zakończyć dopiero w 2016 r., jej koszt oszacowano na 4,7 miliona złotych, tymczasem na przyszły rok miasto rezerwuje 2 miliony.

Na Czubach rozpocząć ma się również przebudowa ul. Romantycznej (całkowity koszt 3,5 mln zł, na przyszły rok tylko milion) wraz z budową nowej kanalizacji deszczowej, nowego oświetlenia i przebudową gazociągu. Finał planowany jest na 2016 r. W przyszłym roku miasto ma się za to uporać z ul. Gościnną, która dostanie nową nawierzchnię i zatoki parkingowe.

W 2015 r. powinien powstać brakujący fragment ul. Lipskiej od przejazdu do Janowskiej, dobudowany będzie też brakujący odcinek Baśniowej wraz z miejscami parkingowymi, ul. Pliszczyńska ma dostać chodnik, w planie jest przebudowa ul. Kuronia, na wysokości Glinianej 25 i 27 przewidziana jest zatoka parkingowa, na listę trafiła budowa ul. Wapowskiego od Domeyki do Wolińskiego a na Romera obok skrzyżowania z Wapowskiego powstać ma zatoka przystankowa z wiatą. Ścieżka rowerowa doprowadzona ma być od Misjonarskiej do al. Unii Lubelskiej.

Prezydent dopisał do projektu budżetu również przebudowę Łabędziej, kontynuację prac na Dunikowskiego, a także budowę Trześniowskiej na odcinku 500 m od Jaworowej, wpisał boczny odcinek ul. Lucyny Herc, zwiększył też kwoty przewidziane na dalszy ciąg budowy Jemiołowej i prace przy ul. Sławin. Rozpocząć mają się prace na Wilczej i Robotniczej, powstać ma dokumentacja przebudowy ul. Kalinowszczyzna. Remont przejść ma ul. Pana Wołodyjowskiego i ul. Kleeberga.

Zmiany szykują się na Radzyńskiej, tu pojawi się nowe oznakowanie, wydzielony ma być ciąg dla pieszych, powstaną progi zwalniające. Takich progów można się także spodziewać na os. Choiny, a obok skrzyżowania ul. Paganiniego z dojazdem do kościoła stanie lustro drogowe. Prezydent zadeklarował ponadto, że w ramach bieżącego utrzymania dróg wydłużone zostanie zielone światło (z 15 do 25 sekund) na przejściu przez Al. Racławickie obok Lipowej.

Szkoły

Lekkoatletyczny Orlik powinien powstać w przyszłym roku obok podstawówki przy Mickiewicza, zacząć mają się prace związane z wymianą niecki basenu Gimnazjum nr 5. Po licznych prośbach radnych z 350 tys. zł o dwa miliony wzrasta kwota zarezerwowana na salę koncertową szkoły muzycznej przy Narutowicza.

Ratusz zleci opracowanie projektu budowy hali sportowej dla Gimnazjum nr 15 oraz budowy krytej pływalni przy VI LO jak też dokumentację remontu III LO.
W podstawówce nr 45 wyremontowane zostaną sanitariaty, w SP 6 wymieniane będą drzwi sal lekcyjnych, remont przejdzie łazienka Bursy Szkolnej nr 3.

Rekreacja, sport, kultura

O 30 tys. zł miasto ma zwiększyć planowane wydatki na utrzymanie boisk osiedlowych, 200 tys. zł trafi na prace w parku przy Zawilcowej z przeznaczeniem na urządzenia zabawowe, małą architekturę, ogrodzenie, nowe trawniki i... wycinkę drzew. Urządzony powinien być również plac zabaw na działce między Głęboką, Nadbystrzycką i Glinianą, są też fundusze na dokupienie wyposażenia placu zabaw w pobliżu os. Słoneczny Dom.

Dodatkowy milion miasto wpompuje w dwie spółki sportowe. Tym samym Motor Lublin zamiast 700 tys. zł miałby dostać milion, a spółka SPR zamiast dostać 1,3 miliona otrzyma okrągłe dwa miliony. Natomiast swoją spółkę MOSiR miasto zamierza dokapitalizować kwotą 3,5 miliona złotych.

O milion rośnie pula na dotacje do przedsięwzięć kulturalnych, co Ratusz tłumaczy przygotowaniami do 700-lecia Lublina. Dodatkowe ćwierć miliona trafi na stypendia dla artystów. Rosną dotacje do większości instytucji kultury (w tym dla CK o 250 tys. i WK o 200 tys.), powstaje też rezerwa celowa na utworzenie filii DDK "Bronowice” i DDK "Węglin”.

Pozostałe

Szykuje się ułatwienie dla mieszkańców w załatwianiu spraw w Urzędzie Miasta. Magistraty planuje uruchomienie trzech nowych filii Biura Obsługi Mieszkańców: przy Jagiełły 10, Pocztowej 1 i Żywnego 8. Łatwiej będą mieć też urzędnicy, w projekcie budżetu znalazły się pieniądze na zakup dwóch nowych samochodów dla Ratusza. Kolejnych pięć samochodów kupić ma Straż Miejska.

Z 1,5 mln do 2 mln zł wzrasta rezerwa na inwestycje zgłaszane przez rady dzielnic.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ania / 23 grudnia 2014 r. o 19:29
0

a most na kunickiego to co??

Avatar
BudŻet / 22 grudnia 2014 r. o 19:25
0

~BudŻet piszesz jota w jotę jak Tułajew który wszystkich straszy notorycznie niewypłacalnością, zawaleniem się budżetu, bankructwem, komisarzami itp. A Lublin jak stał tak dalej stoi, ba o dziwo znajdują się kolejne banki które chętnie dają miastu kredyty, co raczej pokazuje, że wszystko jest pod kontrolą a te twoje wszystkie czarne wizje to tylko wymysł schorowanej głowy człowieka który od lat bez efektu próbuje się dostać do rady miasta

Reklamacje do prezydenta miasta, bo to w oparciu o podpisane przez niego sprawozdania podałem aktualną relację długu do dochodów.

Jeżeli to samo, co ode mnie można usłyszeć od S. Tułajewa, to świadczy dobrze o nim, bo widocznie nie każdy radny potrafi pojachechać do KRS w Świdniku i zrozumieć proste zestawienia WINIEN i MA w sprawozdaniach finansowych spółek  z udziałem lub akcjonariatem miasta.

W kwestii udzielania kredytów czy emisji obligacji dla JST sprawa jest banalnie prosta, bo ustawowo gmina nie może upaść, a zawsze jest z czego pieniądze ściągnąć.

Co do kandydowania, to za cienki jesteś, by ograniczyć moje czynne i bierne prawo wyborcze lub decydować ile razy mogę stawać w szranki z tymi, którzy reklamują się nie gorzej niż proszek do prania.

Myślisz, że gdybym naprawdę chciał wejść do rady miasta, to bym nie wisiał na billboardach w całym okręgu wyborczym będącym moim miejscem zamieszkania?

Długo się będziesz musiał jeszcze uczyć nie tylko kultury ale przede wszystkim zrozumienia, co autor ma na myśli pisząc każdego dnia swoją historię.

Reklamacje do prezydenta miasta, bo to w oparciu o podpisane przez niego sprawozdania podałem aktualną relację długu do dochodów.

Jeżeli to samo, co ode mnie można usłyszeć od S. Tułajewa, to świadczy dobrze o nim, bo widocznie nie każdy radny potrafi pojachechać do KRS w Świdniku i zrozumieć proste zestawienia WINIEN i MA w sprawozdaniach finansowych spółek  z udziałem lub akcjonariatem miasta.

W kwestii udzielania kredytów czy emisji obligacji dla JST sprawa jest banalnie prosta, bo ustawowo gmina nie ... rozwiń

Avatar
Jacek / 22 grudnia 2014 r. o 17:54
0

~BudŻet piszesz jota w jotę jak Tułajew który wszystkich straszy notorycznie niewypłacalnością, zawaleniem się budżetu, bankructwem, komisarzami itp. A Lublin jak stał tak dalej stoi, ba o dziwo znajdują się kolejne banki które chętnie dają miastu kredyty, co raczej pokazuje, że wszystko jest pod kontrolą a te twoje wszystkie czarne wizje to tylko wymysł schorowanej głowy człowieka który od lat bez efektu próbuje się dostać do rady miasta

Avatar
BudŻet / 22 grudnia 2014 r. o 17:14
0

nie ma inwestycji nie z powodu długu(który jest na bezpiecznym poziomie) ale dlatego, że czekamy na kasę z nowej perspektywy unijnej

piękne populizmy, ja to w ogóle bym każdemu mieszkańcowi dał po milion złotych i do tego jeszcze rozkręcił interes za niego, z kranów lałby się Dom Perignon i wszyscy byliby szczęśliwi

ps: za hipermarkety podziękuj Andrzejowi "Tesco" Pruszkowskiemu i radnym którzy go popierali, bo to oni uchwalali plany zagospodarowania przestrzennego pozwalające budować galerie i markety, aktualna władza nie ma nic do gadania w tej kwestii

Z tym zadłużeniem, to taki świąteczny żart czy tylko próba trywializowania rzeczywistości?

Przecież gdyby nie spółki z udziałem i akcjonariatem miasta, których zobowiązań i strat nie wlicza się w relację dochodów do długu publicznego JST, to Lublin już w 2011 roku przekroczyłby o minimum 7 pkt 60% próg bezpieczeństwa.

Gdyby nie przekształcenie MOSiR w Sp. z o.o. oraz inne kreatywne zabiegi, to od 3 lat byłby przekroczony limit relacji łącznej kwoty długu do dochodów budżetowych.

W tym roku po 3 kwartałach sytuacja zadłużenia naszego miasta wyglądała następująco:

a) 1 miliard 108 milionów 500 tysięcy złotych według tytułów dłużnych
B) 1 miliard 346 milionów 541 tysięcy 924 złotych wraz z kredytami i pożyczkami oraz papierami wartościowymi wyemitowanymi na realizację programów, projektów lub zadań finansowanych z udziałem środków UE.

W tym pierwszym przypadku w relacji do dochodów wykonanych w ciągu III kwartałów bieżącego roku dług publiczny naszego miasta przekroczył już 84%.

W drugim przypadku relacja długu  publicznego naszego miasta w stosunku do wykonanych dochodów przekroczyła już 102%.

Reasumując, to Ty niczego nie dawaj mieszkańcom naszego miasta, a przestań ich łupić, bo czymże innym jest próba trywializacji obecnej sytuacji, w której wyłożono pieniądze na projekty, a zabrakło na ich realizację?

o taki świąteczny żart czy tylko próba trywializowania rzeczywistości?

Przecież gdyby nie spółki z udziałem i akcjonariatem miasta, których zobowiązań i strat nie wlicza się w relację dochodów do długu publicznego JST, to Lublin już w 2011 roku przekroczyłby o minimum 7 pkt 60% próg bezpieczeństwa.

Gdyby nie przekształcenie MOSiR w Sp. z o.o. oraz inne kreatywne zabiegi, to od 3 lat byłby przekroczony limit relacji łącznej kwoty długu do dochodów budżetowych.

W tym roku po 3 kwartałach sytuacja zadłużenia... rozwiń

Avatar
as / 22 grudnia 2014 r. o 16:51
0

Tak Zenek zagłosuj następnym razem na Muszyńskiego - zamiast remontów dróg będą 4 lata budowania kościołów, pomników i muzeów chwały

Avatar
fff / 22 grudnia 2014 r. o 16:49
0

A kto oprócz was po niej jeździ?.

Avatar
cdff / 22 grudnia 2014 r. o 16:47
0

Wypowiadaj się za siebie, ja nie mam zamiaru czyścić komuś buty ale wiedzę że ty jesteś dobrym materiałem na to. Jak można pisać takie bzdury(hipermarkety buduje "miasto"?!).

Avatar
Zenek / 22 grudnia 2014 r. o 16:26
0
Czyli ul Narutowicza nie będzie skończona?! Aż żałuję w tym momencie głosu na zuka... To samo pareset metrów na junoszy. Dalej Wertepy.
Avatar
Daniel / 22 grudnia 2014 r. o 15:51
0

A wiadukt na al. Kompozytorów Polskich dalej się sypie... I zamiast remontować to zrobiono zwężenie tylko...

Avatar
Robert / 22 grudnia 2014 r. o 14:31
0

a na ul. Choiny od ul.Zelwerowicza do granic miasta jak zwykle zabrakło kasy, widocznie nikt z radnych, czy ważniejszych urzędników ta droga nie jeździ, wiec po co ja poszerzyć i oświetlić :(

A to masz rację. Trzeba się tam budować gdzie jest moda i gdzie urzędnicy sie budują.

Avatar
ania / 23 grudnia 2014 r. o 19:29
0

a most na kunickiego to co??

Avatar
BudŻet / 22 grudnia 2014 r. o 19:25
0

~BudŻet piszesz jota w jotę jak Tułajew który wszystkich straszy notorycznie niewypłacalnością, zawaleniem się budżetu, bankructwem, komisarzami itp. A Lublin jak stał tak dalej stoi, ba o dziwo znajdują się kolejne banki które chętnie dają miastu kredyty, co raczej pokazuje, że wszystko jest pod kontrolą a te twoje wszystkie czarne wizje to tylko wymysł schorowanej głowy człowieka który od lat bez efektu próbuje się dostać do rady miasta

Reklamacje do prezydenta miasta, bo to w oparciu o podpisane przez niego sprawozdania podałem aktualną relację długu do dochodów.

Jeżeli to samo, co ode mnie można usłyszeć od S. Tułajewa, to świadczy dobrze o nim, bo widocznie nie każdy radny potrafi pojachechać do KRS w Świdniku i zrozumieć proste zestawienia WINIEN i MA w sprawozdaniach finansowych spółek  z udziałem lub akcjonariatem miasta.

W kwestii udzielania kredytów czy emisji obligacji dla JST sprawa jest banalnie prosta, bo ustawowo gmina nie może upaść, a zawsze jest z czego pieniądze ściągnąć.

Co do kandydowania, to za cienki jesteś, by ograniczyć moje czynne i bierne prawo wyborcze lub decydować ile razy mogę stawać w szranki z tymi, którzy reklamują się nie gorzej niż proszek do prania.

Myślisz, że gdybym naprawdę chciał wejść do rady miasta, to bym nie wisiał na billboardach w całym okręgu wyborczym będącym moim miejscem zamieszkania?

Długo się będziesz musiał jeszcze uczyć nie tylko kultury ale przede wszystkim zrozumienia, co autor ma na myśli pisząc każdego dnia swoją historię.

Reklamacje do prezydenta miasta, bo to w oparciu o podpisane przez niego sprawozdania podałem aktualną relację długu do dochodów.

Jeżeli to samo, co ode mnie można usłyszeć od S. Tułajewa, to świadczy dobrze o nim, bo widocznie nie każdy radny potrafi pojachechać do KRS w Świdniku i zrozumieć proste zestawienia WINIEN i MA w sprawozdaniach finansowych spółek  z udziałem lub akcjonariatem miasta.

W kwestii udzielania kredytów czy emisji obligacji dla JST sprawa jest banalnie prosta, bo ustawowo gmina nie ... rozwiń

Avatar
Jacek / 22 grudnia 2014 r. o 17:54
0

~BudŻet piszesz jota w jotę jak Tułajew który wszystkich straszy notorycznie niewypłacalnością, zawaleniem się budżetu, bankructwem, komisarzami itp. A Lublin jak stał tak dalej stoi, ba o dziwo znajdują się kolejne banki które chętnie dają miastu kredyty, co raczej pokazuje, że wszystko jest pod kontrolą a te twoje wszystkie czarne wizje to tylko wymysł schorowanej głowy człowieka który od lat bez efektu próbuje się dostać do rady miasta

Avatar
BudŻet / 22 grudnia 2014 r. o 17:14
0

nie ma inwestycji nie z powodu długu(który jest na bezpiecznym poziomie) ale dlatego, że czekamy na kasę z nowej perspektywy unijnej

piękne populizmy, ja to w ogóle bym każdemu mieszkańcowi dał po milion złotych i do tego jeszcze rozkręcił interes za niego, z kranów lałby się Dom Perignon i wszyscy byliby szczęśliwi

ps: za hipermarkety podziękuj Andrzejowi "Tesco" Pruszkowskiemu i radnym którzy go popierali, bo to oni uchwalali plany zagospodarowania przestrzennego pozwalające budować galerie i markety, aktualna władza nie ma nic do gadania w tej kwestii

Z tym zadłużeniem, to taki świąteczny żart czy tylko próba trywializowania rzeczywistości?

Przecież gdyby nie spółki z udziałem i akcjonariatem miasta, których zobowiązań i strat nie wlicza się w relację dochodów do długu publicznego JST, to Lublin już w 2011 roku przekroczyłby o minimum 7 pkt 60% próg bezpieczeństwa.

Gdyby nie przekształcenie MOSiR w Sp. z o.o. oraz inne kreatywne zabiegi, to od 3 lat byłby przekroczony limit relacji łącznej kwoty długu do dochodów budżetowych.

W tym roku po 3 kwartałach sytuacja zadłużenia naszego miasta wyglądała następująco:

a) 1 miliard 108 milionów 500 tysięcy złotych według tytułów dłużnych
B) 1 miliard 346 milionów 541 tysięcy 924 złotych wraz z kredytami i pożyczkami oraz papierami wartościowymi wyemitowanymi na realizację programów, projektów lub zadań finansowanych z udziałem środków UE.

W tym pierwszym przypadku w relacji do dochodów wykonanych w ciągu III kwartałów bieżącego roku dług publiczny naszego miasta przekroczył już 84%.

W drugim przypadku relacja długu  publicznego naszego miasta w stosunku do wykonanych dochodów przekroczyła już 102%.

Reasumując, to Ty niczego nie dawaj mieszkańcom naszego miasta, a przestań ich łupić, bo czymże innym jest próba trywializacji obecnej sytuacji, w której wyłożono pieniądze na projekty, a zabrakło na ich realizację?

o taki świąteczny żart czy tylko próba trywializowania rzeczywistości?

Przecież gdyby nie spółki z udziałem i akcjonariatem miasta, których zobowiązań i strat nie wlicza się w relację dochodów do długu publicznego JST, to Lublin już w 2011 roku przekroczyłby o minimum 7 pkt 60% próg bezpieczeństwa.

Gdyby nie przekształcenie MOSiR w Sp. z o.o. oraz inne kreatywne zabiegi, to od 3 lat byłby przekroczony limit relacji łącznej kwoty długu do dochodów budżetowych.

W tym roku po 3 kwartałach sytuacja zadłużenia... rozwiń

Avatar
as / 22 grudnia 2014 r. o 16:51
0

Tak Zenek zagłosuj następnym razem na Muszyńskiego - zamiast remontów dróg będą 4 lata budowania kościołów, pomników i muzeów chwały

Avatar
fff / 22 grudnia 2014 r. o 16:49
0

A kto oprócz was po niej jeździ?.

Avatar
cdff / 22 grudnia 2014 r. o 16:47
0

Wypowiadaj się za siebie, ja nie mam zamiaru czyścić komuś buty ale wiedzę że ty jesteś dobrym materiałem na to. Jak można pisać takie bzdury(hipermarkety buduje "miasto"?!).

Avatar
Zenek / 22 grudnia 2014 r. o 16:26
0
Czyli ul Narutowicza nie będzie skończona?! Aż żałuję w tym momencie głosu na zuka... To samo pareset metrów na junoszy. Dalej Wertepy.
Avatar
Daniel / 22 grudnia 2014 r. o 15:51
0

A wiadukt na al. Kompozytorów Polskich dalej się sypie... I zamiast remontować to zrobiono zwężenie tylko...

Avatar
Robert / 22 grudnia 2014 r. o 14:31
0

a na ul. Choiny od ul.Zelwerowicza do granic miasta jak zwykle zabrakło kasy, widocznie nikt z radnych, czy ważniejszych urzędników ta droga nie jeździ, wiec po co ja poszerzyć i oświetlić :(

A to masz rację. Trzeba się tam budować gdzie jest moda i gdzie urzędnicy sie budują.

Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bratobójcza walka w kraśnickim PiS. Członkowie zarządu nie chcą oddać pieniędzy

Bratobójcza walka w kraśnickim PiS. Członkowie zarządu nie chcą oddać pieniędzy

Klamka miała już zapaść, ale po tajnym głosowaniu okazało się, że wicestarosta kraśnicki Andrzej Cieśla (PiS) i członek zarządu powiatu Roman Bijak (PiS) ocalili stanowiska. – Te 11 głosów uratowało moje dobre imię i osobiście uważam, że też i honor – dziękował Cieśla.

Lublin. Wirus nie ominął obleganego biurowca

Lublin. Wirus nie ominął obleganego biurowca

O przypadkach choroby COVID-19 wśród pracowników miejskiego Wydziału Komunikacji alarmuje nas jeden z Czytelników. Jego zdaniem nikogo nie wysłano stąd na kwarantannę. – Wysłano – dementuje oficjalnie Ratusz.

Wracają loty z Lublina do Gdańska. Porównujemy ceny biletów do przejazdu koleją

Wracają loty z Lublina do Gdańska. Porównujemy ceny biletów do przejazdu koleją

Bezpośrednie połączenia lotnicze między Lublinem a Gdańskiem wznowią od 13 listopada Polskie Linie Lotnicze LOT. Rejsy będą wykonywane tylko raz w tygodniu, w soboty.

Puścili prąd, a drzewa stanęły w ogniu. Mieszkańcy wsi pod Lublinem boją się o swoje bezpieczeństwo
Wideo
galeria
film

Puścili prąd, a drzewa stanęły w ogniu. Mieszkańcy wsi pod Lublinem boją się o swoje bezpieczeństwo

Drzewa nie zostały właściwie przycięte i z tego powodu zaczęły się palić po testowym uruchomieniu linii energetycznej wysokiego napięcia. Mieszkańcy okolicznych domów zarzucają, że mogło dojść do tragedii i zawiadamiają policję. A wykonawca prac przekonuje, że inwestycja jest bezpieczna.

Rozgrywki Pod Koszami Dziennika Wschodniego: Lancet dzielnie walczy o wysoką pozycję

Rozgrywki Pod Koszami Dziennika Wschodniego: Lancet dzielnie walczy o wysoką pozycję

Lancet to jedna z najbardziej pechowych ekip tego sezonu rozgrywek Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Popularni Medycy to bardzo doświadczony zespół, gdzie łatwo znaleźć kolejnych zawodników, którzy na tym świecie żyją już przez ponad pół wieku.

Polski Ład po świdnicku

Polski Ład po świdnicku

Pieniądze podzielone, symboliczne czeki odebrane, teraz samorządy mają pół roku na ogłoszenie przetargów. Co w powiecie świdnickim będzie realizowane w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych?

Szpital w Puławach wstrzymuje przyjęcia na niektóre oddziały i tworzy więcej miejsc dla pacjentów z COVID-19

Szpital w Puławach wstrzymuje przyjęcia na niektóre oddziały i tworzy więcej miejsc dla pacjentów z COVID-19

Zgodnie z poleceniem wojewody lubelskiego, puławski SP ZOZ wkrótce podwoi ilość łóżek dla pacjentów z Covid-19. Do soboty otworzy 30 nowych, wykorzystując do tego piąte piętro pawilonu "A". To oznacza wstrzymanie przyjęć na część oddziałów oraz konieczność przenoszenia pacjentów.

Szymon Ładniak startował na torze Hockenheimring w serii ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak startował na torze Hockenheimring w serii ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak ma za sobą udany weekend wyścigowy, chociaż może nie widać tego dobrze po miejscach, które zajmował w rywalizacji na liczącym blisko 90 lat torze. Młody lublinianin po raz pierwszy startował w nowym samochodzie – Hondzie Civic FK7 TCR.

W Lublinie powstanie nowa Szkoła Policyjna

W Lublinie powstanie nowa Szkoła Policyjna

W Lublinie powstanie Szkoła Policyjna. Taką deklarację złożył minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Do służb mundurowych trafią miliardy złotych.

W centrum Lublina może powstać ośrodek sportowy

W centrum Lublina może powstać ośrodek sportowy

Prywatny inwestor przymierza się do budowy ośrodka sportowego przy ul. Dolnej Panny Marii. Obiekt miałby powstać poniżej kościelnej działki służącej jako parking.

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 0:5. Efektowne przeprosiny i awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 0:5. Efektowne przeprosiny i awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Po remisie z ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda Marek Saganowski zapowiadał, że Motor będzie chciał wynagrodzić kibicom ostatnie niepowodzenia na boisku. I trzeba przyznać, że przeprosiny wyszły całkiem nieźle. W meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski żółto-biało-niebiescy już po 32 minutach prowadzili w Siedlcach z Pogonią aż 4:0. Ostatecznie wygrali różnicą pięciu bramek.

AOC GM510B i GM530B: Lekka albo klasyczna. Dwie myszy do wyboru

AOC GM510B i GM530B: Lekka albo klasyczna. Dwie myszy do wyboru

Sensory Pixart PWM3389 i przełączniki Kailh w różnych obudowach. Myszy AOC GM510B i AOC GM530B do sprzedaży trafia lada dzień w cenie 199 złotych.

Apel przed odwiedzinami grobów: "Modlitwa i pamięć znaczą dużo więcej niż dziesiątki zapalonych zniczy"

Apel przed odwiedzinami grobów: "Modlitwa i pamięć znaczą dużo więcej niż dziesiątki zapalonych zniczy"

Burmistrz Biłgoraja ponawia apel o mniejszą liczbę zniczy i sztucznych kwiatów na grobach. Przy tutejszym komunalnym cmentarzu i w Zamościu można zostawić niepotrzebny znicz, by ktoś go powtórnie wykorzystał. – Oddzielajcie przynajmniej bio od plastiku – apelują specjaliści od gospodarki odpadami. Co roku z nekropolii wywożą tony śmieci. Szacuje się, że Polacy w okolicy 1 listopada kupują około 300 milionów zniczy!

Prezydent Białej Podlaskiej: W związku z naruszeniem prawa, RIO wszczęła postępowanie nadzorcze

Prezydent Białej Podlaskiej: W związku z naruszeniem prawa, RIO wszczęła postępowanie nadzorcze

Regionalna Izba Obrachunkowa unieważnia uchwałę w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej. Samo jej procedowanie na wrześniowej sesji wywołało gorącą dyskusję. Prezydent Michał Litwiniuk (PO) obawia się teraz o trudności w realizacji wieloletnich inwestycji. Ale w ostatnim momencie zdecydowano się zwołać nadzwyczajnie radnych.

Koncert Daniela Rożka w DDK Węglin
4 listopada 2021, 18:00

Koncert Daniela Rożka w DDK Węglin

W ramach cyklu "Zawsze klasyka" Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert Daniela Rożka, który odbędzie się 4 listopada o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!