Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2014 r.
10:15
Edytuj ten wpis

Budżet Lublina w 2015 r. Radni chcą odłożyć przebudowę pl. Litewskiego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 10 A A

Czy przebudowa pl. Litewskiego zostanie odłożona? Czy powstaną światła na skrzyżowaniu Diamentowej z Krochmalną? Około 200 wniosków zgłosili radni do listy miejskich wydatków na 2015 r. Do środy prezydent ma czas na wskazanie tych, które uznaje za słuszne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Komplet wniosków zgłaszanych przez poszczególne komisje Rady Miasta trafił do prezydenta w zeszły piątek. Taki termin wynika z grafika prac nad przyszłorocznym budżetem. Teraz piłeczka jest po stronie Krzysztofa Żuka, który do środy musi oznajmić, co o tych wnioskach sądzi. Przeglądając spis wniosków widać, że wielu radnych skłonnych jest odłożyć na później przebudowę pl. Litewskiego. Bo proponując jakiś wydatek radni musieli wskazać, skąd wziąć na to pieniądze. Bardzo często stwierdzali, że kwotę potrzebną na inne cele należy uszczknąć właśnie z puli przeznaczonej na pl. Litewskim. Tyle że w tej puli jest 20 milionów złotych, a wnioski by coś z tego zabrać opiewają łącznie na kwotę... dwukrotnie większą. Lista inwestycji, które radni chcą dopisać do budżetu to prawdziwa osiedlowa ściana płaczu. Jest tu mowa i o rozbudowie podstawówki na Felinie o segment dla gimnazjum, o przebudowie sali koncertowej w szkole muzycznej przy ul. Narutowicza, remoncie ul. Zbożowej, Sławinkowskiej, Mireckiego, Reymonta, Żeromskiego, Romantycznej, Wiklinowej, odnowieniu ul. Braci Wieniawskiej, czy też stworzeniu parkingu obok pętli przy ul. Paderewskiego nieopodal nowej ul. Zelwerowicza.
Radni chcą także nowych sygnalizacji świetlnych. Na liście są zarówno skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną oraz Diamentowej z Wrotkowską, ale także światła na przejściu przez ul. Kruczkowskiego obok podstawówki, na skrzyżowaniu ul. Roztocze i Wielkopolskiej oraz na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Tymiankowej. Pojawił się nawet wniosek "o przeznaczenie 10 tys. zł na wydłużenie zielonego światła z 15 sekund do 25 sekund” na przejściu przez Al. Racławickie koło skrzyżowania z ul. Lipową. Kilka razy na liście przewija się za to wniosek o stworzenie nowej linii autobusowej łączącej Czechów z Tatarami i Felinem przez ul. Związkową, al. Spółdzielczości Pracy, al. Andersa, Gospodarczą i Drogę Męczenników Majdanka. Nie wszystkie propozycje zyskały pozytywną opinię Komisji Budżetowo-Ekonomicznej działającej w Radzie Miasta. Ta sama komisja będzie mieć czas do czwartku na przemyślenie prezydenckiej odpowiedzi i udzielenie swojej. Na tej podstawie do 18 grudnia prezydent ma zdecydować, co zmienia w swoim projekcie budżetu na 2015 r.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miszaknasd / 9 grudnia 2014 o 15:18
0

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

wole mieć dobrą drogę do bloku/domu przez kilka lat niż łądną uroczystość przez kilka godz. no ale moża mieć łądny plac tylko przyjść na obchody w ubłoconych butach...

wole mieć dobrą drogę do bloku/domu przez kilka lat niż łądną uroczystość przez kilka godz. no ale moża mieć łądny plac tylko przyjść na obchody w ubłoconych butach...

rozwiń
Avatar
Lublin europejski / 9 grudnia 2014 o 13:47
0

Niech zgadnę - wcześniej pisałeś, że szkoda kilkadziesiąt baniek wyrzucać w błoto na Pl. Litewski, kiedy jest tyle pilniejszych potrzeb i to wstyd i skandal

Puknij się w pusty łeb, może ci pomoże.

Avatar
Marek / 9 grudnia 2014 o 13:37
0

Mam nadzieje, że wezmą się w końcu za ulicę Choiny od Zelwerowicza do granic miasta i ta inwestycja znajdzie się w budżecie

Avatar
Populizm i Slogany / 9 grudnia 2014 o 13:32
0

a co tam u radnych PiS? dalej chcą oddłużać miasto a jednocześnie wchodzić do wszystkich dzielnic i wydawać mln zł. na inwestycje? :lol:  

Avatar
brka / 9 grudnia 2014 o 13:14
0

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

Niech zgadnę - wcześniej pisałeś, że szkoda kilkadziesiąt baniek wyrzucać w błoto na Pl. Litewski, kiedy jest tyle pilniejszych potrzeb i to wstyd i skandal?

Niech zgadnę - wcześniej pisałeś, że szkoda kilkadziesiąt baniek wyrzucać w błoto na Pl. Litewski, kiedy jest tyle pilniejszych potrzeb i to wstyd i skandal?

rozwiń
Avatar
ja / 9 grudnia 2014 o 12:38
0

Kur**a wszędzie światła by tylko poje**by stawiali.

Avatar
Lublin europejski / 9 grudnia 2014 o 12:08
0

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

Avatar
Patryk / 9 grudnia 2014 o 11:39
0

Waginalny projekt oddaje studenckiego ducha miasta :)))

Avatar
Gość / 9 grudnia 2014 o 11:13
0

a co z Nałęczowską, dlaczego miasto zapomina o tej ulicy? Ciemna, niebezpieczna i zamiast zwracać uwagę na pieszych, kierowcy muszą skupiać się na omijaniu mega dziur i kolein. Przecież to wstyd taka droga

Avatar
g / 9 grudnia 2014 o 10:58
0

Mam nadzieję, że projekt "wielkiej vaginy" nie zostanie wycofany :D

Avatar
miszaknasd / 9 grudnia 2014 o 15:18
0

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

wole mieć dobrą drogę do bloku/domu przez kilka lat niż łądną uroczystość przez kilka godz. no ale moża mieć łądny plac tylko przyjść na obchody w ubłoconych butach...

wole mieć dobrą drogę do bloku/domu przez kilka lat niż łądną uroczystość przez kilka godz. no ale moża mieć łądny plac tylko przyjść na obchody w ubłoconych butach...

rozwiń
Avatar
Lublin europejski / 9 grudnia 2014 o 13:47
0

Niech zgadnę - wcześniej pisałeś, że szkoda kilkadziesiąt baniek wyrzucać w błoto na Pl. Litewski, kiedy jest tyle pilniejszych potrzeb i to wstyd i skandal

Puknij się w pusty łeb, może ci pomoże.

Avatar
Marek / 9 grudnia 2014 o 13:37
0

Mam nadzieje, że wezmą się w końcu za ulicę Choiny od Zelwerowicza do granic miasta i ta inwestycja znajdzie się w budżecie

Avatar
Populizm i Slogany / 9 grudnia 2014 o 13:32
0

a co tam u radnych PiS? dalej chcą oddłużać miasto a jednocześnie wchodzić do wszystkich dzielnic i wydawać mln zł. na inwestycje? :lol:  

Avatar
brka / 9 grudnia 2014 o 13:14
0

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

Niech zgadnę - wcześniej pisałeś, że szkoda kilkadziesiąt baniek wyrzucać w błoto na Pl. Litewski, kiedy jest tyle pilniejszych potrzeb i to wstyd i skandal?

Niech zgadnę - wcześniej pisałeś, że szkoda kilkadziesiąt baniek wyrzucać w błoto na Pl. Litewski, kiedy jest tyle pilniejszych potrzeb i to wstyd i skandal?

rozwiń
Avatar
ja / 9 grudnia 2014 o 12:38
0

Kur**a wszędzie światła by tylko poje**by stawiali.

Avatar
Lublin europejski / 9 grudnia 2014 o 12:08
0

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

Avatar
Patryk / 9 grudnia 2014 o 11:39
0

Waginalny projekt oddaje studenckiego ducha miasta :)))

Avatar
Gość / 9 grudnia 2014 o 11:13
0

a co z Nałęczowską, dlaczego miasto zapomina o tej ulicy? Ciemna, niebezpieczna i zamiast zwracać uwagę na pieszych, kierowcy muszą skupiać się na omijaniu mega dziur i kolein. Przecież to wstyd taka droga

Avatar
g / 9 grudnia 2014 o 10:58
0

Mam nadzieję, że projekt "wielkiej vaginy" nie zostanie wycofany :D

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarski Egzamin Końcowy "najtrudniejszy w historii". Młodzi lekarze polegli

Lekarski Egzamin Końcowy "najtrudniejszy w historii". Młodzi lekarze polegli 4 5

Lekarski Egzamin Końcowy w wiosennej sesji okazał się najtrudniejszym w historii. Nie zdał go co czwarty

Lublin: Poroszenko symbolicznie rozpoczął budowę pomnika ks. Emiliana Kowcza
galeria

Lublin: Poroszenko symbolicznie rozpoczął budowę pomnika ks. Emiliana Kowcza 8 9

W piątek dokonano poświęcenia miejsca i złożenia w fundamencie aktu o rozpoczęciu budowy pomnika bł. ks. Emiliana Kowcza. W uroczystości wziął udział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Prezydenci w Lublinie: Wiemy, co to znaczy być razem, umiemy połączyć siły
galeria

Prezydenci w Lublinie: Wiemy, co to znaczy być razem, umiemy połączyć siły 26 19

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy wizytowali siedzibę wielonarodowej brygady wojskowej w Lublinie. Wraz z ministrami obrony narodowej i spraw zagranicznych swoich państw wzięli udział w rozmowach trójstronnych w sprawie dalszej współpracy militarnej.

Zwierzaki do adopcji. Psy i koty ze schroniska w Lublinie.
22 lutego 2019, 19:06
galeria

Zwierzaki do adopcji. Psy i koty ze schroniska w Lublinie. 0

Jeśli chcesz poznać czworonogi, które czekają na nowych właścicieli odwiedź Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 5, tel. 81 466-26-42. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 10-19, w soboty i niedziele w godz. 10-15 www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl

Jest wyrok dla sąsiadów pani Bożeny. „Na ten dzień czekałam 6 lat”
film

Jest wyrok dla sąsiadów pani Bożeny. „Na ten dzień czekałam 6 lat” 50 2

Grozili i ubliżali, rzucali przed jej dom petardy i wylewali fekalia. Sąsiedzi zamienili życie Bożeny Wołowicz w koszmar. We wtorek sąd skazał rodzinę K. za stalking. Czy to koniec tej sprawy?

Poprawianie nowej obwodnicy Puław zakończy się w czerwcu

Poprawianie nowej obwodnicy Puław zakończy się w czerwcu 9 4

Obwodnica Puław została oddana do użytku wiele miesięcy temu, ale część koniecznych poprawek nadal czeka na wykonanie. Chodzi o różnego rodzaju usterki, które jak zapewnia zarządca drogi, nie stanowią zagrożenia dla użytkowników ruchu.

Mistrzostwa świata w Seefeld. Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego
film

Mistrzostwa świata w Seefeld. Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego 0 0

Markus Eisenbichler okazał się najlepszy w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni Bergisel w Innsbrucku w ramach mistrzostw świata. Niemiec skoczył 128, 5 metra. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – był 11.

Jastków: W dolinie Ciemięgi gmina wysypała gruz z rozbiórki budynku
alarm24

Jastków: W dolinie Ciemięgi gmina wysypała gruz z rozbiórki budynku 31 23

Zwały gruzu, resztki płyt kartonowo-gipsowych zostały wyrzucone w dolinie Ciemięgi, w Jastkowie – zaalarmował nas czytelnik.

Azoty Puławy grają z Fraikin BM. Granollers. Czas na pierwsze punkty

Azoty Puławy grają z Fraikin BM. Granollers. Czas na pierwsze punkty 1 0

W trzeciej kolejce fazy grupowej Pucharu EHF Azoty Puławy zmierzą się z hiszpańskim Fraikin BM. Granollers. Początek sobotniego spotkania w lubelskiej hali Globus o godzinie 15

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach?

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach? 0 1

Uczniowie klas maturalnych coraz częściej biorą udział w spotkaniach prowadzonych przez doradców zawodowych i przedstawicieli różnych branż. Na warsztatach dowiadują się, jakie studia warto wybrać, by w przyszłości nie martwić się o pracę. Niestety - jest jeden problem. Przyszli studenci za każdym razem słyszą coś innego, a ze spotkań wychodzą z coraz większym mętlikiem w głowie. Co warto studiować? Czy istnieje jedyna słuszna recepta? A może czym warto się kierować, by potem nie żałować?

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach
23 lutego 2019, 18:00

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach 0 0

POK Dom Chemika zaprasza na wyjątkową muzyczną wędrówkę po świecie Krzysztofa Komedy. Koncert w hołdzie wybitnemu artyście będzie miał miejsce 23 lutego o godz. 18 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej
23 lutego 2019, 12:00

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 23 lutego o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż wystawy plakatów Wiesława Wałkuskiego. Prace artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 6 maja.

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe 0 32

Domy, mieszkania, oszczędności i… długi. Co mają starzy wyjadacze, a co debiutanci w radzie miasta? Radni opublikowali swoje oświadczenia majątkowe.

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina?

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina? 0 10

Rozgrzebana, porzucona przebudowa i zarastające chwastami torowiska - tak od wielu miesięcy wygląda linia kolejowa nr 7 na odcinku z Lublina, przez Nałęczów i Puławy do Dęblina. Prace, jak zapowiada PKP-PLK mają zostać wznowione w kwietniu tego roku.

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych 1 10

W Puławach pijana kobieta potrąciła dwójkę 18-latków na przejściu dla pieszych. Nastolatkowie trafili do szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!